SCHIEDAM Plan voor schouwburg Schiedam heeft lange voorgeschiedenis Aantal werkzoekenden in december gestegen Wisselende successen voor Schiedamse liandbalverenigiiigeii Zilveren jubileum in gemeente dienst Thans een onverwachte - nieuwe mogelijkheid VZC verloor van R.3 Tafeltennissers aan begin tweede helft competitie SCHIEDAMS ALLERLEI i Subsidies voor restauraties Arbeidsmarkt toont normaal seizoenbeeld WAT WAAR WANNEER? Burgerlijke stand Schiedam Mr. Marijnen over bestuurlijke ontwikkelingen pagina Sch. ROTTE RDAMSCH NIEUWSBLAD DINSDAG 9 JANUARI isea BROERSVEST 3, TEL. 26309J. Klachten bezorging. 18.30—19.30 uur. Tel. 2K5828 Zaterdags 17.3018.30 uur. SCHIEDAM Reeds sinds de eerste wereldoorlog hebben de leden van de Schiedamse gemeenteraad bij de behande ling van de begroting gepleit voor de bouw van een schouw burg of concertzaal en 37 jaar geleden leek het er op, of deze oude wens eindelijk in ver vulling zou gaan. Er was toen sprake van een nieuw project, dal de heren Jonkers en Wols wilden uitvoeren op de hoek van de B K-la ar. en de toen malige Wilton-sportvelden tussen de Bosboomlaan, de Julianaïaan en de Vlaardin- gerdijk. Be architect J. P. L. Hendrik? winnaar van een Prix de Rome, zag kans hier binnen een jaar een geschikte concertzaal op te trekken. .Juni 1930 hadden de he ren Jonkers en Wols bij Gemeen tewerken een herzien pïan inge diend, nadat een ouder plan met enkele kritische opmerkingen was geretourneerd. Het ging om eert stuk grond, waarop huizen complexen zouden verrijzen, waarbij een binnenterrein van 1800 m2 zou overblijven. Daar wilden de heren Jonkei's en Wols hun schouwburg neerzetten, ge schikt voor 1400 tot 1500 bezoe kers. Het toneel zou een grootte krij gen van 10 bij 20 meter met daarachter een ruimte van 400 vierkante meter als bergplaats voor decors en attributen met de onmisbare kleedkamers. De schouwburgzaal zou worden ge flankeerd door twee zalen, in te richten als foyer cn vergaderzaal cn voorts geschikt voor het hou den van diners, congressen en balavonden. De grote zaal zou i.i twee gedeelten kunnen wor den v'erdeeld, wanneer er uitvoe ringen zouden moeten worden gegeven voor een auditorium van b.v. 700 per «renen. Dit mooie plan is niet doorgegaan, vermoe delijk wel in hoofdzaak omdat de situering te excentrisch was. it et termini je, waar eertijds in 1 Schiedam de bezoekers van het Plantage Podium zaten, is thans herschapen in een parkeerterrein. Thans geen protestschrijten aan Gedeputeerde Staten en geen beroep bij de Kroon. Tegenstand Nieuw plan Na de tweede wereldoorlog kwam het plan voor een cultureel' centrum naar voren. Dit zou worden gebouwd aan de kop van de Plantage. Het architectenbu reau Brinkman, v.d. Broek en Bakema ontwierp er een maquet te voor, die tijdens een jubileum- voorstelling in het Stedelijk Mu seum ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van deze instelling werd geëxposeerd. Prof. v.d. Broek gaf in de ge meenteraad zelfs een lezing met lichtbeelden over het plan. r Het culturele centrum zou niet slechts schouwburg en concert zaal zijn, maar tevens dienst doen als bioscoop, foyer voor recepties, café-restaurant met terras en als feestzaal voor partijen etc. Van de 27.000 m2 Plantage zou voor cht doel 2000 m2 worden gebruikt. Op de hierbij afgebeelde maquet- In eerste instantie kantte de ge meenteraad zich tegen het pro ject, waarover de voor- en tegen standers in Schiedam zich fel heb ben geweerd. Een jaar later ging men er evenwel mee akkoord. Een voorstel tot wijziging van de verordening, die de bebouwing ter plaatse regelde, werd aange nomen, maar omwonenden dien den bezwaarschriften in bij Ge deputeerde Staten van Zuid-Hol land, daarin gesteund door de Bond Heemschut. Het plan vond weinig waardering in de ogen van Gedeputeerde Staten, die zich daarbij baseer den op een advies van het mini sterie van Wederopbouw en Volkshuisvesting, dat er een be dreiging van Schiedams groen voorziening in zag. Tenslotte werd echter het be zwaarschrift toch afgewezen. Bij de behandeling kwam nog naar voren, dat reeds in 1947 een plan was ingediend tot de bouw van een soort cultureel centrum aan. de Broers vest, uitgaande van Jo» chems Theater NV te Amers foort. Volgens het schetsplan ging het hierbij om een theater met 1200 zitplaatsen. De NV wil de er zelf 800.000 gulden in steken en verlangde voor de rest van de bouwsom de medewerking van de gemeente in de vorm van een le ning tegen rente. Toen echter korte tijd later de Schiedamse Gemeenschap met BRIELLE Gedeputeerde Sta- ten stellen Provinciale Staten voor bij te dragen in de geste- j gen. rest au ra tie-kosten van het pand Koomanstraat 6 in Briel- le. Voor de panden Markt 4, 4a en 5 te Heenvlict wordt hetzelfde gevraagd. Voorgesteld wordt subsidie te verlenen voor de restauratie van het pand Markt 13, eveneens He envliet Humanistische middagen in Thurlede-lmïs SCHIEDAM Het Humanistisch Verbond wil voortaan elke tweede en vierde donderdag van de maand een bijeenkomst voor bejaarde leden organiseren in het Bejaardencentrum Thurlede aan de Honnerlage Gretelaan. Dit maal zal de heer Coppens daar een gespreksgroep inleiden. Het onderwerp staat nog niet vast. Donderdag 25 januari zal zijn gewijd aan spel en hobby. Ook buitenstaanders zijn er welkom. MAASSLUIS Een aantal at leten van de AV Maassluis heeft deelgenomen aan de op Duindigt gehouden veldloop. Marijke Rui ter bij de meisjes B eindigde als vijfde op de duizend meter. De meisjes A liepen eveneens dui zend meter waarop Agaath van Tielen op de tweede plaats be slag legde waarna Rita Radema als zesde eindigde. SCHIEDAM Er is ingebroken in de woning van de familie v.d. S. aan de Troelstralaan. Men verschafte zich toegang via een openstaand raampje en een dou checel en doorzocht alle kasten. .Daarbij werd een geldkistje ge- vonden en een bedrag van. 150 •gulden buitgemaakt. JOp de Koemarktbrug is door de 'gladheid de 67-jarige heer M. Homing gevallen. Met klachten 'over pijn in de rechterarm, die vermoedelijk is gebroken, is hij 'ter behandeling in het gemeen teziekenhuis opgenomen. S Bij het kantoortje van de VVV ien van de Schiedamse Gemeen schap is ingebroken. Dc dief ver schafte zich toegang via een raampje en vond in het WV-kan- tcor in een kassa, die hij open brak. een bedrag van f 30. Onder de haardplaat van dc wo ning van H.G.K., Marconistraat ,83 is brand ontstaan. De brand weer o.l.v. brandmeester Rade makers brak een stuk vloer open en doofde het smeulende vuur. De vangrail van Rijksweg 20 deed hij dc oprit 's-Gravenlandseweg goede diensten, toen de personen wagen van de 27-jarige H.W.T.S. aannemer uit Rotterdam, er slip te. De wagen werd aan de voor zijde zwaar beschadigd. De be stuurder /elf kwam er met de schrik af. Bij werkzaamheden aan de Kie- vitslaan, waar met behulp van een kraanwagen een oliereservoir uit de grond moost worden ge haald, is een ongeluk gebeurd. Door de zuigkracht zat de tank nogal vast, weshalve men door constante trekkracht van dc op zijn kant gezette kraan wagen het reservoir geleidelijk probeerde los te trekken. Enkele mannen klommen daarbij op de bumper van de kraanwagen, die eigen dom is van de firma Boekenstijn uit Maasland. Toen de tank plot seling losschoot, viel de 35-jarige metselaar S. J. P. Romijn. Met een grote vleesrwond aan het rechterbeen is hij naar hel ge meenteziekenhuis vervoerd. Na behandeling keerde hij naar zijn woning terug. VLAARDINGEN In het district van het Gewestelijk Arbeidsbureau Nieuwe Water weg-Noord laat de arbeids markt over de maand decem ber een stijging 2ien van het aantal ingeschreven werkzoe kende mannen met 75, waarbij de vraag naar arbeidskrach ten met 106 daalde. Deze ont wikkeling is voor de tijd van het jaar normaal te noemen en dus een seizoenverschijnsel. Opmerkelijk is alleen, dat zo wel de stijging van het aanbod als de daling van de vraag veel beperkter van omvang waren dan een jaar tevoren, toen het aanbod met 113 steeg en de vraag met 491 daalde. In totaal stonden nu eind decem ber 497 werkzoekenden inge schreven tegen 308 eind decem ber 1966; de vraag was 1824 tegen 2.735. Dg grootste veranderingen deden zich voor in de bouw waar 53 meer werkzoekenden werden ingeschreven, terwijl de vraag met 46 verminderde. Onwillig Bij beschouwing \'an de cijfers rijst de vraag hoe het komt. dat in het rayon de vraag naar ar beidskrachten zich op een be trekkelijk hoog peil handhaaft, terwijl daarnaast het aanbod toch hoger blijft oplopen dan voorheen het geval was, Hiei'bij spelen verschillende factoren een rol. Eén daarvan is het feit. dat dit jaar de uitleenbedrijven gemakkelijker clan voorheen hun mensen tijdelijk ontslag aanzeg den. Vorig jaar hielden, deze be drijven hun mensen ook in een periode met weinig werk zoveel mogelijk vast, uit vrees, dat ze bij een ander aan het werk zou den gaan. De mensen, die nu zonder werk raken, zijn echter nauwelijks als reëel werkzoe kenden te beschouwen, aange zien zij als regel niet graag op normale c.a.o.-voorwaai'den. gaan werken en liever even afwach ten tot hun vroegere werkge ver hen weer kan gebruiken. Er is echter één factor aanwijs baar. die in vrijwel alle beroeps groepen. een even belangrijke rol speelt, n.l. de verminderde be reidheid van een beperkt aantal ingeschrevenen om weer aan het werk te gaan. Hun motief om 2ich te laten inschrijven is niet zo zeer het weer zo snel moge lijk vinden van ander werk, maar eerder het verkrijgen van een uitkering volgens een der sociale voorzieningen. Dit verschijnsel vormt beslist geen groot pro bleem en in de moeilijke geval len is het vaak zeer lastig uifc te maken of er werkelijk sprake is van echte onwil, dan wel dat er andere factoren in het spet zijn. Het gaat maar al te vaak om grensgevallen, waarin onderzoek door liefst een groep deskundigen de oplossing zou moeten geven. Wel staat vast. dat bij dit alles maar nauwelijks meespeelt het verschijnsel van jongelui met wat afwijkende kapsels en kle ding. Voor zo\rer die een be roep doen op het arbeidsbureau, wordt zoveel mogelijk gepro beerd en vrijwel altijd met succes wederzijds begrip te wekken bij de adspirant-werkne mer en -werkgever. SCHIEDAM Het afgelopen week-einde heeft wisselende suc cessen voor onze handballers op geleverd. De dames van Scylla kwamen verrassend uit de bus, door hun eersto overwinning in de zaal te behalen. In de Mar- grielhai hadden zij bezoek van het Viaardingse Hollandiaan, dat blijkbaar de krachten van Scylla had onderschat. Hollandiaan nam direct het initiatief en had in de eerste minuut reeds succes (01), maar Scylla kwam goed terug en liet binnen korte tijd, na doelpunten van Margreet Bun te j en Marijke Vis 4—1 aantekenen. Hollandiaan verzette zich fel, maar kon niet voorkomen dat f Scylla voor rust tol 71 kwam. [Na rust was het tempo aan- merkelijk lager, maar de goede combinaties zorgden voor aan trekkelijk spel. Scylla bleef over de beste papieren beschikken en drukte dut uit in een 112 over winning. Dc heren derby Wilton 3UVG is een eenzijdige vertoning gewor den, Bij Wilton rammelde het in aile gelederen en het kwam daar door niet tot het juiste tegenspel, zodat UVG naar een monsterlijke 02i zege wandelde. hete afé-resta urant met het ter rasje. De schouwburgzaal zou ne gen meter hoog worden, het to neelhuis 16 meter, met links zij toneel en kleedkamers. De voorkant van het complex was ongeveer tachtig meter van het begin van dc Plantage verwij derd. Men dacht m die jaren over een zaal vooi 700 bezoekers, te verdelen in twee kleinere za len indien 300 of 400 bezoekers zouden worden verwacht. De foy er zou plaats bieden aan 250 be zoekers. trum kop Plantage kwam, werd het plan-Joehems terzijde ge schoven» Concert po d ium Op de plaats, waar men. het cul turele centrum had willen bou wen, is ten slotte een concert podium verrezen volgens ontwerp van. de Rotterdamse architect ir. H. Kammer. De bedoeling was, dat er behalve concerten ook openluchtvoorstellingen zouden SCHIEDAM Maandag is het feit herdacht, dat de heerT. Smidh, plaatsvervangend chef van het bureau Huisvesting, 25 jaar in gemeente-dienst was. Op 7 januari 1943 kwam hij bij de distributie-dienst, waar hij een worden gegeven van tav. de spelenI leidende functie kreeg en tenslot- van Aischylo? en Sophocles. Cor- te een groot aandeel had in dc DINSDAG g JANUARI amstelbroX: 20 uur: Bond van Oud-fiUijdent, kontaktavond. ARCADE: 20 uur: Cursus E.H.B.O. ARCADE: 20 uur: Netl. Bond van Vogelliet neb oers. CI IR. SOC. BELANGEN: 38 39 uur; Wijk- vcremging Xieuwland. Ballot, CHR. SOC. BELANGEN: 20 uur: Oratio, spreken in het openbaar (gevorderden). IRENE: 20 uur: Dienst Sociale zaken, bijeenkomst. WOENSDAG JO JANUARI Cim. SOC. BELANGEN: 20 uur: Alg. Fotoclub Schiedam, jaarvergadering. CHR. SOC. BELANGEN: 20 uw: L.B.L.O-, sektie turnen verg. BIOSCOPEN- PASSAGE THEATER! WeekfUm de kanonnen van Navaronc 2 en 8 uur, zondags 4.15 en 8 uur; matinee woens dag en zondag 2 uur: Watt en half Watt. TENTOONSTELLINGEN: STEDELIJK MUSEUM: tot 15 jan.; Kersttentoonst Otio Verhagen, schil derijen en tekeningen. Eigen aan winsten 1&G7 en werk van de kunst- klassen. Focus 16, Canadese foto tent. GALERIE PUNT VIER: tot 10 <*n.l Piet van Stuyvenbcrg, neeldhou'rfv.'eriv GALERIE „ENTREPOT tot 3< jan.: Leendert Stokman, linosnedes. GALERIE DE GHAAFF: tot 21 ja.1,; Peter Kljhuys, schilderijen. neiile, Racine, Goldoni en Sha kespeare. Daar zijn dan sedert de bouw in. 1952, inderdaad enkele concer ten, voorstellingen en manifes taties van amateurkunst e.d. ge geven, maar de schelp is in on bruik geraakt als gevolg van een reeks natte jaren en de ver anderende smaak van het pu bliek. Het aanvankelijke plan tot de bouw van. een cultureel centrum wachtte toen nog op een uit spraak van de Kroon, over de be zwaarschriften der omwonenden. Tot benutting van het podium als amphitheater voor open- iuchtvoorstellingen is het in ver band met deze bezwaarschriften nooit gekomen. Inmiddels is dan het terrein, dat bestemd was voor de rijen luisteraars geni velleerd en onlangs tot...... Par keerplaats voor auto's ingericht. Een oprit van de kant van de Lange Kieuwstraat verschaft de autorijders toegang. Verrassend ijs,, dat na zoveel tegenstand, zich opnieuw een mogelijkheid voor doet een schouwburg of cultureel centrum aan de Plantage te stichten. De vraag blijft of het •de zich voordoende kans ditmaal i gemeentebestuur en de burgerij i zuil en weten te grijpen. liquidatie van het kantoor. In 1950 werd hij cp het kantoor I van de gemeente-ontvanger ge- i plaatst en in 1951 werd hij de i tweede man op het bureau Huis- j vesting. In de aula van het gebouw Korte Haven 27 werd thans een bijeen komst gehouden, waartoe een be perkte kring van bekenden van dc heer Smidh was uitgenodigd. GEBOREN: Karin, dv C Klin ken en J J Vredebregt; Pieter P z v P P van Dijk en L de Rui ter; Ermeiindes ÏVAdvAJ Spruit en A J M Hoogenboom; Linda EdvDK Graper en E van den Heuvei. Casper H A z v P H A van der Velden enCMJ Swartjes; Raymondus J zvJ A P Kerklaan enJML van der Knaap; Ingrid TdvMJ Pals- rok en T J A Hollander; Saskla GJdvGBJM Lamkin en I :H A Verheijde. jOVERLEDEX: H Eikerbout, 79 jr.; G Versloot 74 jr. echtg. v M Hamerslag: M Duk 70 jr. echtg. *v A Kreuger, Mr. H. Snoep, die de gemeente secretaris mr. M. J. Blok ver ving, complimenteerde de heer Smidh namens het gemeentebe stuur. wees op de verdiensten van de jubilaris in zijn bijzon- De dames van Wilton traden in dc eerste helft het team van Spartaan uit Rotterdam, aarze lend tegemoet, waardoor er niet veel stootkracht van de aanvals- linie uitging en Spartaan zich vol komen op de aanval kon concen treren. en voor een 02 rust stand kon zorgen. Na rust kwarn Wilton beter in het spel, maar de schoten waren zo scherp, dat steeds weer paal en lat in de baan van het schot stonden. El« ly Verhoekx zorgde voer I2, wat Wilton de kracht gaf om zich feller te gaan weren en tot 33 op te halen. Spartaan gaf zich echter niet gewonnen en zorgde in de laatste minuten voor 35. Weer winst |De heren van Wilton blijven hun der moeilijke taak en overhandig- i ovcrwinningenreeks voortzetten. iln li r-n rtra rfnrar- rirar rav-ol Irarara. erran - - de hem de door het college van burgeim ester en wethouders toegekende gratificatie. De chef van het bureau, de heer J. van de Griend, sprak namens het personeel en ambtenaren van andere bureaus. Hij wees op do zeer prettige samenwerking en op de bijzondere taak van dc beer Smidh, nl. het onderbren gen van de gezinnen uit de we gens sanering te ontruimen wo ningen. Hij bood een complete auto-radio-set aan. gemonteerd in een kmder-autootje en „bere den" door een zoontje van één van de ambtenaren. Met de ra dio luid spelend kwam het auto- tje binnengereden. De heer J. A. Stegmann sprak namens de Huisvestingscommis sie en bood een tafel-sigarenaan steker aan. Daarna was er gele genheid tot gelukwensen en hier van maakten velen gebruik, o.a. de burgemeester, de heer H. Roelfsema, de wethouder mr.M. J. M. van Kinderen, de commis saris van politie, collega's, verte genwoordigers van bedrijven, instellingen, makelaars, woning- bouw-verenigingen enz. De wet houders mr. P. van Bochove en M. Eijkenaar gaven op andere wijze van hun belangstelling blijk. Van verschillende zijden mocht de heer Smïdh nog ge schenken m ontvangst nemen. In de eerste minuten kwam Wil ton niet erg los, maar allengs raakte het weer in oude doen en liep uit naar 3—0, voordat de Viaardingse formatie tot scoren kwam. De wedstrijd kreeg een aantrekkelijk karakter, doordat de soepel spelende Wilton-aanval een goed sluitende WIK-verdedi- ging tegenover zich vond. Toch kon WIK niet voorkomen, dat Wilton met rust een 8—3 voor sprong liet noteren. Na de thee kwam de "WIK-aanval tot beter spel en maakte WIK het met har de schoten Wilton bijzonder las tig. Het was echter niet voldoen de om Wilton een 178 zege te nemen. DWS kwam met een sterk gewij zigd team binnen de lijnen tegen Snelwiek. Alie Veldhoven stond weer onder de lat, terwijl in de aanval Nel Robart, Emmy Sonius en Toos Gommel waren opgeno men, Hierdoor kreeg de aanval een grotere stootkracht, maar toch niet voldoende om het de Rotterdamsen al te lastig te ma ken. Snelwiek nam al spoedig de leiding, maar DWS had snel een antwoord. Lange tijd ging de strijd gelijk op, maar kort voor rust liep Snelwiek uit naar 42. Xa rust kwam er niet veel veran dering in het strijdbeeld en Snel wiek behaalde een 11—7 overwin ning. VLAARDINGEN Mr. V. G. M, Marijnen, voorzitter van het Opebaar Lichaam Rijn mond, zal tijdens de nieuwjaars vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Beneden-Maas spreken over hel onderwerp „Bestuurlijke ont wikkelingen". Deze vergadering wordt vrijdag 19 jauari gehou-n den in het gebouw van de Ka mer, Hoflaan 47 te Vlaardigen en begint om twee uur met een normale bijeenkomst. De eigenlij. ke nieuwjaarsvergadering begint om kwart voor vier. Vreemden Tn de verslag maand zijn op het arbeidsbureau in totaal 44 man nen en vier vrouwen uit hot bui tenland als werkzoekend inge schreven. Voor 36 mannen en Uvee vrouwen is een werkkring gevonden. Op 31 december ston den nog zestien vreemdelingen ingeschreven. In de gemeente Vlaardingen steeg in december het aantal werkzoekenden, van 122 naar 146 (vorig jaar van 41 naar 107) en de vraag daalde van 389 tot 350 (590 -432). In Schiedam vertoonde het aan bod een stijging van 2G6 naar* 239 (138 - 175) en de vraag daal de van 1.215 tot 1.128 (2.270 2,017). In de provincie Zuid-Holland ver minderde de vi'aag naar arbeids krachten niet zo sterk als vorig jaar, maar zij kwam toch voor het eerst sinds 1959 beneden het aantal werkzoekenden (12.368 te gen 13.214). Werk op komst Het teruglopen van de werkgele genheid in dc bouw gedurende december behoeft geen zorgen te bai*en. aangezien hier sprake is van een normaal seizoenver- sehijnsei. Door dc bouw van fabrieken en installaties in het Europoort-Botlekgebied en ook door de woningbouw zal in 1968 werkgelegenheid te over beschik baar komen. Rijkswaterstaat heeft behoefte aan jeugdige timmerlieden met een behoorlijke opleiding, die tot opzichter zullen kunnen opklim men. Deze vraag houdt verband met hel uitdiepen van de mon ding van de Nieuwe Waterweg, Op Rozenburg is wederom vraag naar goede operators ontstaan. De Esso-Chemie in Europoort wordt in versneld tempo afge bouwd; hiervoor zijn nog vele vaklieden nodig. Op de scheepwerven bestaat nog steeds een groot tekort aan arbeidskrachten. Een construc tiebedrijf is bezig de bouw van een chemische fabriek voor te bereiden, waarbij tot eind 1968 de bezetting tot 450 man zal uitlopen. VLAARDINGEN Zonder de twee geschorste spelers Gerard van Opstal en Ruud de Heer, die vrijdag in Utrecht moeten vóór bomen, heeft het eerste heren zevental van VZC het in Rotter dam tegen E. 3 niet kunnen bol werken. In deze wedstrijd voor de winterwalerpolocompetitie van de ZRQ trokken de Vlaardingers met 85 aan het kortste eind. Het duel werd geleid door de Schiedammer Peter v. d. Boom, waarmee zowel het eerste heren als dameszevental van VZC nooit gelukkig is geweest, om het zacht uit te drukken. Ook nu waren er weer strubbelingen en werd een VZC'cr het verder spelen ont zegd. Ditmaal was het André Verstraten, die een klap kreeg, ipr oen terug gaf. maar alleen 'word gestraft. Het gebeurde in de I tweede helft en de stand was toen 144. Dc Rotterdammers liepen 'hierna met hun. numerieke over* wicht tot 74 uit en nadat Jan Lankester nog een doelpunt voor VZC had gemaakt, werd de eind stand 8—S. VZC ha din de eerste helft door John Maliepaard mei een afstand schot de leiding genomen, welke door R. met twee treffers werd overgenomen. Arie Pleysier maakte er met een doortikbat 22 van, waarna R. met een doorslagbal opnieuw succes had, Jan Lankester bepaalde met een slingerbal de ruststand op 3—3. Direct na de hervatting was het weer een doorslagbal, waarmee R. een voorsprong nam, waarna André Verstraten uit een straf- worp do stand op 44 bracht en even later uit het water werd gezonden. Toren kan gerestaureerd worden MAASLAND Op de gehouden parochieavond heeft pastoor Hui- berts medegedeeld dat aan de ge meente Maasland 2 ha land met inbegrip van de oude en nieuwe Kerklaan is verkocht voor 50.000. Van dit geld, zo deelde de pastoot mede, kan nu de toren gerestau reerd worden. Sn de prijzen MAASLAND Op de provincia le tentoonstelling van Zuid-Hol land van pluimvee en konijnen die te Rotterdam is gehouden, heeft de heer J. de Vos uit Maas land in de afdeling oude rammen een 2e prijs behaald met predi- caat 2.Z.G. in de afdeling oude voedsters een le prijs, predikaat I.Z.Z.G., in de afdeling jonge voedsters een le prijs, predikaat l.Z.G. afdeling Minorca haan, een le prijs predikaat I.Z.Z.G. idem hen le prijs, predikaat l.Z.G. SCHIEDAM Voor de tafelten nissers in de landelijke compe titie begint zaterdag de tweede helft van de competitie, die be staat uit promotie en degradatie- indelingen. Van de drie teams uit de landelijke competitie komen er twee in de promotie- groep uit, hetgeen een voordeel is voor Schiedam. Service gaat proberen de ereklasse te berei ken via de hoofdklasse en NOAD I wil een. zo goed mogelijk re sultaat behalen in. de overgangs klasse, dat recht zou geven op promotie naar de hoofdklasse. NOAD 2 tenslotte is ingedeeld in de degradatiegroep en moet trachten zijn overgangsklasse- s riiap te behouden. Service speelt zijn. eerste wed strijd thuis in de Beurs zaterdag om 5 uur tegen het Rotterdamse Xerxes. NOAD I heeft een uit wedstrijd op het program en gaat zaterdag naar Den Haag om Steeds Hoger TSB 3 te ontmoe ten. NOAD 2 is zaterdag vrij. Deze week houden NOAD en TSF hun clubkampioenschappen, NOAD begint hedenavond al met de voorronden en TSF doet dat donderdagavond in de vorm van een negenkamp, waarvoor vijf spelers reeds ziin geplaatst. De negen spelers, die de clubkam pioen van TSF moeten leveren zijn John SchiLperoord. Paul de Looze, Huug Wittop Koning. Pe" ter en Hans v.d. Broek, Han Wigmans, Bram Koogje. Will Baard en Peter v.d. Lely.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1968 | | pagina 2