SCHIEDAM Elektronisch orgel slagwerk de Muziekschool en bij Verhuizing Muziekschool krijgt feestelijk karakter Oud-deken Reynen overleden Binnenkort aanbesteding nieuw kantoor voor gemeentewerken en GEWB MevrTikkel: moeder van de siverfkatten Vrijdag vergadering van Kamer van Koophandel )r. Broekmeijer prak over on h vikkel in gshulp Nutslezing over astronomie en ruimtevaart Toelating tot openbare scholengemeenschap Bevolking groeide m 1967 met ruim duizend In 1967 kwamen 875 huizen beschikbaar Schiedamse Muziekschool voor radio Geen staking, wel eisen van taxichauffeurs Maagdenbron trok volle zaal Komt er een Schiedamse Culturele Raad? Holysiehenhuis had hogere bezettingsgraad Dier in nood Burgerlijke stand Schiedam Wie is zij? Niets bijzonders WAT WAAR WANNEER pagina Sch, ftOTTEEDAMSCH NIEUWSBLAD WOENSDAG 17 JANUARI 1968 BBOERSVEST 3, TEL. 268091. Klachten bezorging, 18.3019.30 uur. Tel. 265828. Zaterdags 17.30—18.30 uur. SCHIEDAM De Schiedamse Muziekschool heeft plannen om een elektronisch orgel aan te schaffen. Gok wil men het aan tal cursussen uitbreiden met een cursus slagwerk. Volgens de di recteur van de school, de heer Kees Bak, groeit de populariteit an het elektronisch orgel nog jteeds. Dit gaat ten koste van het harmonium. Het staat bij de Schiedamse Muziekschool op de nominatie te worden afgeschaft, pe heer Bak meent, afgaande op bet aantal aanvragen voor.elek tronische orgellessen", dat ook onderricht moet worden gegeven in het bespelen van dit instru ment. Rotterdam is al voorge gaan en trekt zelfs leerlingen uit Schiedam. De muziekschool heeft als orgelleraar de heer Louis Zagwijn aangetrokken. Zodra Van worden beoordeeld hoeveel leerlingen men kan krijgen, zal tot de aanschaf van een elektro nisch orgel worden overgegaan. De kosten bedragen ongeveer 5000 gulden. De directeur ver moedt dat in februari met de les sen kan worden begonnen. Bij de opleiding van slagwer kers zal het niet gaan om de op leiding van drummers. Het gaat om de vorming van paukenisten. Dezen zullen het orkest moeten aanvullen, dat de laatste tijd steeds moeilijker stukken op het repertoir heeft staan. De slag- ;erklessen zullen worden gege- en door de heer L. Talboom, paukenist van het Rotterdams Philharmoniseh Orkest. VLAARDINGEN Dr. M. W. J. •T. Broekmeijer, directeur van et Defensie-Studiecentrum te Den Haag sprak gisteravond in de bovenzaal van gebouw Trian gel voor de leden van de Studie kring Vlaardingen over „Ont wikkelingshulp in Azië". Hij ging •vooral in op de economische vraagstukken. Kortgeleden keer de dr. Broekmeijer terug van 'een reis van twee maanden naar ,het Verre Oosten. Dr. Broekmeijer zei dat men een •verkeerd beeld heeft van de ont wikkelingen in de onderontwik kelde gebieden. Nederland krijgt 'in de krimpende wereld meer en meer te maken met de ontwikke lingshulp. Naast bestuurlijke moeilijkheden is er een tekort taan kennis en aan kapitaal. Willen deze gebieden een kans krijgen, zichzelf te ontwikkelen, dan moeten zij financieel worden gesteund, terwijl zelfwerkzaam heid kan worder. aangemoedigd door het aan hen verstrekken van gereedschap en andere mid delen. VLAARDINGEN Mr. G. A. W. C. baron Van Hemert tot Dings- nof, burgemeester van Maarn, sprak gisteravond in de bovenzaal van gebouw Harmonie voor leden van de Maatsehoppij tot Nut van u Algemeen. Hij behandelde de moderne astronomie en ruimte vaart. Bijzonder belangrijk voor de as trologie noemde mr. Van Hemert de fotografie. Men krijgt dan een nuchter en objectief beeld van de. werkelijkheid, die met het blote oog immers niet te aanschouwen is. De grootste telescoop bevindt zich in Amerika )een 5-meter te lescoop), die geplaatst is in een gebouw dat tweemaal groter is als de Sint Pieter te Rome. De astronoom kan daar de telescoop dirigeren met de vingertoppen. Wat de ruimtevaart betreft ver telde de heer Van Mmert op wel ke wijze een raket op 500 kilo meter hoogte kan worden ge bracht en hoe de snelheid ervan wordt bepaald. Inleggerskapilaal bij Nutsspaarbank 32 miljoen Maassluis Door bijschvij- ving van de rente en een spaar overschot over de maand decem ber 1967 passeerde het inleggers kapitaal bij de Nutsspaarbank te Maassluis de 32 miljoen gulden. Ingelegd werden 5497 posten 2.603.187 en terugbetaald in 3137 posten 2.467.617. Het bedrag van de bijgeschreven rente was 1.077.924. Per 1 januari 1968 was f 32.036.400. 62 verschuldigd aan 21.696 inleggers. hardinxveld-giessendam De hervormde kerk te Gies- sendam Neder-Hardinxveld heelt ds. Blok uit Ridderkerk beroepen Ds. Blok, sinds 1962 predikant te Ridderkerk, is 35 jaar geleden bevestigd in Brandwijk. Verder stond hij in Middeiharnis, Kam pen en CapeUe aan ctea UsaeL KEES BAK VLAARDINGEN Op 1 augus tus begint de openbare scholen gemeenschap in Vlaardingen haar werk; daarin worden opgenomen het gemeentelyceum en de beide openbare uloscholen, de Willem do Zwijgerschool en de Rem- brandtschool. In deze nieuwe scholengemeen schap komen, naast de brugklas sen. de afdelingen gymnasium en atheneum (aangeduid als voor bereidend wetenschappelijk on derwijs, v.w.o.), hoger algemeen voortgezet onderwijs (h.a.v.o.) en twee afdelingen middelbaar algemeen voortgezet onderwijs (resp. drie en vier jaar) (m.a.v.o.). Om tot de brugklassen toegela ten te worden hebben de leerlin gen een gunstig advies nodig van het hoofd van de lagere school. Daarnaast is een toelatingsonder zoek nodig, waarvoor de openba re lagere scholen in onze stad gebruik maken van de z.g. stan daardproefwerken. Kinderen, die in de vijfde en zesde klas de twee series proefwerken hebben gemaakt, behoeven voortaan geen toelatingsexamen meer te doen. Indien een kind om enige reden de proefwerken niet heeft gemaakt moet het wèl een toela tingsexamen afleggen. VLAARDINGEN Tn december is de Viaardingse bevolking met 287 personen gegroeid en daar door toegenomen tot een totaal van 75.650. Er vestigden zich hier 103 gezinnen bestaande uit totaal 431 personen en er vertrokken 51 gezinnen bestaande uit totaal 231 personen, wat een vestigings overschot van 20Ö oplevert. Het aantal geboorten bedroeg 130 en er waren 43 gevallen van overlijden, zodat het geboorte overschot op 87 kwam. Over het hele jaar 1967 vestigden zich hier 3.276 personen en vertrokken er 3.298; vertrekoverschot 22. Er waren echter 1.536 geboorten en 446 gevallen van overlijden, zodat het geboorteoverschot 1.090 bedroeg, wat samen dus re sulteert in een bevolkingsgroei van 1.068. Er werden in december 96 huwe lijken gesloten, wat het totaal voor 1967 op 645 bracht. In 1966, 2.965 en 1964 waren dat er resp. 604, 537 en 529. VLAARDINGEN In het afgelo- pen jaar zijn in Vlaardingen 971 nieuwe woningen gebouwd. Er werden twee huizen opnieuw in jebruik genomen, zodat de wo ningvoorraad met 973 stuks toe nam. Groente- en fruitveiling Zwijn dreclit Andijvie 105—130 kg; uien 16—20 IJJt» kg; prei S0—52 220; boerenkool 1626 560; rode kool 6.50—15 580; sav. kool 8—22 650; veldsla 198—238 820; witlof A1 104-127, 380 dozen; AII 75—100, L II 48—81 19.000 kg; spruiten A 46—55, B 80-71. C 29, D 38—5.7. 17.000: Sla A I 34—46 St, 19.000 St; CI 19-22 3.600; selderij 16—18 bos 1.260 bos. SCHIEDAM De Schiedam se Muziekschool zal begin april in een half uur durend programma van de VARA-radio te beluisteren zijn. De school heeft de uitnodi ging te danken aan het feit dat de school zeven leerlingen telt die harp studeren, Alleen de Volks- muziekschool in Amsterdam heeft een even sterke harpbezet- ting. Behalve het geluid van de harpen zal de muziek van een blokfluit- ensemble, vedels, gitaren en slag instrumenten te horen zijn. Ook het .schoollied van Kees Bak wordt gespeeld. De opname zal vermoedelijk worden gemaakt in Arcade. Geslaagd SCHIEDAM Aan de Rijks universiteit in Utrecht is de heer C. H, E, Kuijpers uit Schiedam geslaagd voor het doctoraal examen scheikunde. SCHIEDAM De 130 chauf feurs van dc taxi-onderneming Eurotax te Schiedam delen in de algemene onrust die bij de taxi chauffeurs in Nederland bestaat. De directie zal vla het hoofdbu reau van de bond in Utrecht op de hoogte worden gesteld van de verlangens die er bij de chauf feurs leven. Hun eisen komen neer op een loonsverhoging van 5,56 procent voor het rijdend personeel, wat wil zeggen 7,23 per week Deze verhoging zal moeten gelden met terugwerkende kracht tot 1 de cember 1967. Verder wil men een uitkering ineens van 100 en een verhoging van vakantieloon en sociaal verzekeringsloon, Ten aanzien van Schiedam wordt een uitzondering gemaakt voor het fooi-inclusief-systeem, waar bij de taximeter meteen de fooi meeberekent. Dit systeem wordt thans in Rotterdam aan de prak tijk getoetst. Men hoopt in Schie dam hel systeem ingevoerd te krijgen wanneer eventuele fouten m Rotterdam zijn gecorrigeerd. Er is in Schieda geen conflict situatie ontstaai an een staking behoeft niet te v orden gevreesd. De verhouding tussen directie en chauffeurs is goed en men ver wacht van beide kanten dat de zaak op basis van. onderlinge be sprekingen zal worden geregeld. SCHIEDAM De Schiedamse Muziekschool, die bijna duizend leerlingen heeft en over 31 ieer- krac ■:en beschikt, zal nu weldra het '-.t uwe onderdak, het oude gymnasium aan de Lange Nieuw- straat, betrekken. De directeur- 'van de muziekschool wil deze ge beurtenis een feestelijk karakter geven. Hij is onder andere van plan de burgemeester uit te no digen. Een feestelijke fanfare zal wor den verzorgd door de koperbla zers en het koor en het orkest van de muziekschool. Kees Bak heeft zelf een Muziekschooiiied gecom poneerd. Hij heeft met zijn compositie nog al succes. Met iets gewijzigde be woordingen spelen thans tien mu ziekscholen in Nederland dit lied en met Engelse tekst is het zelfs in Engeland verkocht. Het voor deel is, dat alle instrumenten van een muziekschool; houtbla zers, koper, slagwerk, strijkers en piano, er een rol in spelen. De feestelijke opening zal even na 22 april dat is dus kort na de paasvakantie worden ge vierd in de toekomstige aula van de muziekschool. Daartoe wordt het oude natuur- en scheikunde lokaal achter het gebouw aan de Lange Nieuwstraat enigszins ver bouwd, zodat er een ruimte van ongeveer 15 bij 12 meter ont- SCHIEDAM Op 74-jarige leef tijd is gisteravond na een lang durige ziekte overleden Schie dams oud-pastoor en deken R. J. Reynen van de Si. Lidumakerk aan de Nieuwe Haven. Met hem is een geliefd geeste lijke heengegaan, die het deke naat van Schiedam heeft be stuurd van 1944 tot juli 1960. De deken is een groot voorvechter geweest van het katholieke on derwijs in onze gemeente. Hij was voorzitter van de St. Wiili- brordus Stichting. Grote verdiensten heeft kanunnik Reynen zich verworven door wat hij heeft gedaan voor de Schiedamse kerkbouw. Ook over zijn werk als auteur inzake de Christelijke Beschaving is steeds met waardering gespro ken. Hij zal zaterdag ter aarde worden besteld. staat, bijzonder geschikt voor re petities en kleine uitvoeringen van koor en orkest. De ruimtewinst in het nieuwe gebouw is vrij aanzienlijk. In het oude gebouw had de muziek school negen vertrekken; hier ko men er zestien ter beschikking. De aula is daarbij een vitaal punt. Er waren aanvankelijk plannen om er een speelplaats van te ma ken voor de ULO-school, maar die zijn op verzoek van de heer Bak niet doorgegaan. SCHIEDAM De Schiedamse 'Filmknng heeft dinsdagavond met de vertoning van Ingmar Bergmans „Maagdenbron" weer een succes geboekt. De Aula van de nieuwe Rijks-h.b.s. is bij de leden bijzonder in trek: het zaal tje was tot de laatste plaats be zet en vooral het aantal jonge mensen was bijzonder groot. Het voorprogramma omvatte een korte Nederlandse film, :n 1966 gemaakt door R. van Hemert, in opdracht van het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk Werk, genaamd „Meisje, Basje, Bertje" en ver volgens de indrukwekkende film „Vieren maar" van Herman van der Horst, handelend over de zee visserij. De hoofdfilm van Bergman is een meesterwerk vol pakkende filmische beelden en een mar kante uitbeelding der karak ters. Bergman tovert ons het veertiende-eeuwse gebeuren voor ogen met een navrant realisme, waarbij vooral de devote gods dienstigheid van de middeleeu wer op de rand van het heiden dom gestalte krijgt. De voorzitter van de filmkring, dr, Spronk, deelde mode, dat in de toekomst het aandeel Neder landse films in het programma zal worden opgevoerd. Zo zal in een der volgende film avonden Nico Crama's film over de Hoge Veluwe worden vcr- oond. Deze film handelt over het wild en de wisseling der jaarge tijden in dit nationale park. SCHIEDAM Tijdens een bij eenkomst van de Schiedamse Mu ziekschool en dc Schiedamse Ge meenschap is gepraat over de vorming van een Schiedamse Cul- tuurraad. Veel tijd is gewijd aan de plaats die de Schiedamse Ge meenschap krijgt wanneer dit nieuwe lichaam er zou komen. Bij de muziekschool wordt hard gewerkt om een aandeel te leve ren in de algemene Cultuur Nota, waar Schiedam nu al drie jaar op wacht. In een deelrapport dat is uitgebracht, worden onder an dere enkele beschouwingen ge wijd aan de mogelijkheden om muziekbeoefenaars binnen de af deling muziek van de Schiedam se Gemeenschap de weg te wijzen naar de muziekschool. De mu ziekverenigingen zouden hierdoor VLAARDINGEN Het plan voor een nieuw kantoorgebouw voor gemeentewerken en de G.E.W.Bis door het architecten bureau Van Waalwijk-Van Ooste- rom-Van Tussenbroek N.V. be- stekkiaar gemaakt. De kostenra ming van 1959 is aangepast aan het huidige loon- en prijspeil. Aam besteding wm dit werk kan bin nenkort tegemoet worden gezien. Dit blijkt uit het jaaroverzicht van gemeentewerken. Uil het jaaroverzicht van gemeen tewerken blijkt verder dat het in 1967 is gelukt het voorgenomen programma van herstrating in zijn geheel uit te voeren, t.w. ca. 165.000 m2. De uitbreiding en instandhouding van het rioleringssysteem heeft in het afgelopen jaar eveneens in ruime mate de aandacht gehad. Ongeveer 10 km hoofdriool is me chanisch gereinigd en het ligt in de bedoeling het zo behandelde rioolnet door een jaarlijks syste matisch onderhoud schoon te hou den. Omdat door uitbreiding van de stad de af te voeren hoeveelheid rioolwater gestadig toeneemt, werd vorig jaar opdracht gegeven voor uitbreiding van de pomp ca paciteit van het centrale rioolge maal West en tevens werd begon nen met de voorbereidingen voor het leggen van een noodperslei- ding van het gemaal Oost naar het Buizengat; deze leiding zal dienen voor de afvoer van regen water in perioden van hevige re genval. Het werk zal in 1968 wor den uitgevoerd. Het jaaroverzicht van gemeen tewerken maakt verder melding pan de plannen voor de bouw van winkels met bovenwoningen op de hoek van de Waalstraat en de Kwijn er straat en van een gemeen telijke noodbestuurspost lang3 de Holy sing el. Gccu .industrieflat aan Strickledeweg SCHIEDAM De Bouwcombi natie D. Moerman-Gebr. W. en C. G. Polderman te Rotterdam, die de gemeente om grond in erfpacht hebben gevraagd voor de bouw van een industrieflat aan de Strickledeweg, zijn op hun plannen teruggekomen. Zij achten de realisering van het projekt niet meer verantwoord. B. en W. stellen daarom voor het besluit tot uitgifte in erfpacht van 1525 m2 grond aan genoem de bouwcombinatie, daterend van 9 september 1963 in le trek ken. VLAARDINGEN Vergeleken met 1966 is het aantal patiënten, dat in 1967 werd opgenomen in het Holyzie-kenhuis, toegenomen met 15 procent. In 1966 werden in totaal 6.042 patiënten opgenomen, in 1967 waren het er 6.924 en daar mee steeg het bezettingspercen tage van 79,7 procent tot 83.9 procent. Van de opgenomen patiënten wa ren er 4.717 of 88,1 procent af komstig uit Vlaardingen. 1.338 of 19,3 procent uit Maassluis 328 of 4,7 procent uit Rozenburg, 193 of 2,9 procent uit Hoek van Hol land, 100 of 1,4 procent uit Maas land en 228 of 3.6 procent uit an* de re gemeenten. VLAARDINGEN De Hoog straatbewoners noemen me vrouw Tikkel (61) de moeder van de zwerfkatten in Vlaar dingen. AI vele jaren lang zien ze haar iedere morgen met een tas naar de Afrol wandelen. Weer of geen weer, ze slaat nooit een dag over. Zondags brengt haar man haar met de auto. Twaalf jaar geleden trok het kin derloze echtpaar Tikkel zich uit een druk Rotterdams zakenleven terug en betrok in Vlaardingen een nieuwe villa op de Broektccg. Corona Laboris staaf er in sier lijke metalen schrijfletters op. Kroon op het werk. De Viaardingse Dierenbescher ming kreeg er twee actieve le den bij. Sedert 192G zijn ze lid \'an de Ned. Vereniging tot be scherming van dieren. Ze zijn bet ook van de Anti-Trek- en Ketting- hondenbond. De heer Tikkel maakt zich verdienstelijk bij ac ties van de Viaardingse dierenbe scherming. Haar ledenwerfacti viteiten in Rotterdam heeft me- rouw Tikkel in. Vlaardingen voortgezet. Dat doet ze op haar eigen manier. Waar ze een dier voor het raam of in de huiskamer ziet zitten, weet ze met dieren vrienden te doen te hebben. Ze belt er aan en vraagt of ze lid van de dierenbescherming zijn. Ik heb er altijd veel geluk mee en maak op deze wijze vele nieu we leden, verzekert mevrouw Tikkel. De mensen slaan er vaak niet bij stil, dat ze als dierenvrienden lid van de dierenbescherming beho ren te zijn om hun steentje bij te dragen aan de hulp aan het dier in nood. Vaak maak ik het ook mee, dat ze elders wel lid waren, maar na verhuizing verzuimd hadden zich te laten overschrij ven. In deze tijd van het jaar be gint ze ook altijd met het uitzet ten van de groene busjes, waar- Puzzelen over beheer of eigendom van oud gilde-liezit SCHIEDAM In verband met not besluit, dat de eigendommen van de „commissie van beheer der Fondsen, herkomstig van de Vernietigde Gilden te dezer ste de" naar de gemeente overgaan, merkt de Directeur van de Grootboeken der Nationale Schuld op, dat dit niet moge lijk is, omdat de Staat der Ne derlanden eigenaar van deze fondsen is. Het gaat hierbij om f 10.400 Grootboek 2Vs pet. Na tionale Schuld en 700 Grootboek 3 pet. Nationale Schuld, waar over de commissie slechts het beheer heeft. B. en W. lossen de ze puzzel op, door voor te stel len een besluit te nemen, waar bij het beheer en dus niet de :endom van de fondsen aan de Gemeente Schiedam overgaat. Geboren: Maria C. d.v. A. de Jong en A. J. Sehrevel; Ronald z.v. T. Rigters en K. E. Blom; Henderika J d.v. B. Germers en H. J. van Hagen; Petrus AA z.v. J. van Geloven en G. H. Vierboom; Gerrit L z.v. F. van der Geer en A. E. van Otterloo; Carola d.v. G. Zaal en C. van 't Geloof; Astrid J d.v. A. J. Droog en M. C. Voogt, Overleden; K. Bisschop, 83 jr; J. M. Bodegom, 74 jr wed. W. de Zeeuw. van de inhoud is bestemd voor de exploitatie van het dierentehuis. Een gemeenschappelijke activi teit van het echtpaar is de inza meling van oude kranten voor de dierenbescherming, onder het motto; alle beetjes helpen. De heer Tikkel neemt geregeld uit Rotterdam een wagen vol kran ten mee. Mevrouw Tikkel ging onlangs in de avonduren 92 adres- sen m het Van Heutszpark en om- geving af. met vele ladingen oude kranten als resultaa'. De Hoogstraatbewoners hebben zich jarenlang afgevraagd: wie is dat vrouwtje toch. dat dage lijks m weer en wind met haar tas door de straat trekt. Zij kwa men er spoedig achter, dat /e de zwerf katten in het A trol gebied ging voeren en m haar tas melk. vis en ander kattenvoer bij zich had. Vele katten zijn er in het wild opgegroeid in de tiid. dat er op de Afrol een fouragchandel gevesli gd was. Andere voegden zich bij hen. achter gebleven na de sloop van de vele panden in de binnenstad. Een der Hoogst ra atbe woonster? vertelde: „Wanneer ze ziek was of door andere omstandigheden zelf niet kon komen, nam een vrouw van een der uitvoerders haar taak waar, die geld van haar kreeg om melk en vis voor de zwerfkatten te kopen". Mevrouw Tikkel bevestigde dit. „Och wat ik dot; is toch mets bij zonders cn helemaal niet de moeite waard om in de krant to zetten. Hel is een gewone men- senplicht. Je kunt die dieren toch niet aan hun lot overlaten en laten verkommeren? Je kunt ze niet vangen. Ik heb eens ge probeerd er een op te pakken. Ifn haalde m'n hand helemaal open. Vangen heeft ook geen zin. Zn zijn te wild om er huisdieren van te maken. Niet allemaal natuur lijk. Die pas aan het zwerven zijn. probeer ik een ander thuis te bezorgen. Ook daarmee heb ik meestal veel geluk". Een van do- ze zwerfkatten had ook veel ge luk: de grote witte kat, die ze zelf in huis heeft opgenomen. WOENSDAG 17 JANUARI VLAARDINGEN Vrijdagmid dag (aanvang twee uur), houdt de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Beneden-Maas een vergadering in het gebouw aan de Hoflaan. Op de agenda staan o.a, de verkiezing van een voorzitter en drie ondervoorzit ters. Aftredend en herkiesbaar zijn de voorzitter, ir. B. Wilton, en twee van de ondervoorzitters de heren P. Hoogerwerf en F, Sterenberg. In plaats van de heer J. Alijk heeft het bestuur ter be noeming aanbevolen een van de belde heren J. Witte veen en J. Broek. Aan de orde komt ook de instal latie van de heren G. Boer, G. J. Brans, D. de Heer, J. van der Linden, H. Monden ,ir. H. van Rossen en H, S. Swagerman. als lid van de Kamer. Jn verband met het ontslag nemen var de heer R. E. D. Barmen 't Loo wordt de heer G. W. van Bergen Walraven voorgedragen voor be- ;noeming als hoofdingeland bij 'het Hoogheemraadschap Delf land en van ir, H. van Rossen als plaatsvervangend hoofdinge land. De Kamer gaat alle ingeschre venen in het Handelsregister per circulaire uitnodigen voor voor lichtingsbijeenkomsten, waar belastingdeskundigen een uiteen zetting zullen geven over het nieuwe systeem van omzetbelas ting op de toegevoegde waarde. De Kamer werkt ook samen met de Federatie voor de Nederland se Export en de Centrale Kamer van Handelsbevordering bij het organiseren van een exportcur sus, die van maart tot ongeveer juni gehouden zal worden, zo mogelijk :n het gebouw van de Kamer, DONDERDAG 18 JANUARI WIJKCENTRUM NIEUW LAND, 20 uur, NVV Vrouwenbond, vergadering. VRIJDAG 19 JANUARI ÏRENE, so uur, Prmstrï Margrietfonds, bijeenkomst. ZATERDAG 20 JANUARI ARCADE, 20 uur, Green's H B Sociëteit The Golden Lurilngs. DE BRON, 20 uur, Reünie oud-I nstUll- ledcn. t.g.v. hei ïz-c-jang bestuan in&tult CHR. SOC. BELANGEN, 20 uur, Socjéu-it Dp Vonk, feestatord. IRENE, 20 uur, Ver. ..De Belangen", feestavond. MUS IS SACRUM, 20 UUr, BRB '67. OPSTANDINGSKERK. 20 uui. Sociëteit Den Telrquasth. SPORTFONDSENCAD. 19 uur. Diploma- zwemmen, hogere diploma's. ST. ANNAZUSTTRSTR. 49. 20 UUT, Dc Druiventros, dansavond. 7 RE, F CENTRUM, 20 uur, Dansclub Harg. ZONDAG 21 JANUARI marijke, 14 uur, Het Singeikwarucr. filmmiddag. MUSIS SACRUM EN DE BRON, 20 uur. Instuif, l2'/i-jarJg bestaan. BIOSCOPEN Bij de winkelsluitingsaangele genheden, die aan de orde ko men, zijn enkele verzoeken tot wijziging van de bestaande hal- vedagsluiting, B. en W. van Maassluis hebben advies ge vraagd over een verzoek van een galerie Maassluise middenstandsvereni- jmg, die een koopavond op vrij dag wenst. PASSAGE THEATER: Week film De kanonnen van Navarone 2 en 8 uur, matinee woensdag en zondag 2 uur: De grote achtervolging. 1ENTOON STELLINGEN: STEDELIJK MUSEUM: vanaf 20 jan.: Sloveense grafiek. „EN l'REPOT'*: tot 31 tan,: GALERIE DE GRAAFT: tot 31 Jan.: Peter Nljhuys. schilderijen. Leendert Stokman, linosnede*.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1968 | | pagina 1