SCHIEDAM Rosi s film over de Maffia op Sicilië komt bij de Filmkring de „Solidariteit boodschap van het humanisme Co-op Nieuwe Waterweg houdt drie ledenvergaderingen SCHIEDAMS ALLERLEI Aardig toneelstuk door leerlingen van het RK lyceum Vlaardingse IJsclub organiseert scliaatsreis en schaatswedstrijden Tal van aantrekkelijke activiteiten bij jeugdsociëteit CSLD VLAARDINGS ALLERLEI Winst en verlies voor volleyballers Burgerlijke Stand Schiedam Van RB-teams verloor alleen Heren I Zuster S. de Dnen tachtig jaar Hoekse notities MW-Duho 1—1 IS Excelsior won ODO-toernooi Zebrapaden komen en gaan De Devel gewipt door De Ganze Concerten in Sliedrecht Bromfietser gewond pagina Sch. J3E0ERSVEST 3, TEL. 268091. ROïTERDAMSCk NIEUWSBLAD DINSDAG 13 FEBKUAM i389 Klachten bezorging. 18.30—1930 uur. Tel. 265828 Zaterdags 17.30—18.30 uur. SCHIEDAM De Coöp. Nieuwe Waterweg houdt in de verschil lende plaatsen van vestiging een algemene ledenvergadering, waar verkiezingen zullen worden gehouden voor de districtscom missie en voor de ledenraad. Daarna volgt een bespreking van het jaarverslag 1966-'67 enten- slotte is er een licht verteerbaar program, verzorgd door het Produktschap van Groenten en Fruit met de naam „Horen, zien... en kopen". Op vrijdag 16 februari komt men bijeen in Maassluis in het ge bouw De Kern, aanvang half acht. De leden van de districts commissie zijn hier allen her kiesbaar, ook die van de leden raad, met uitzondering van me vrouw C. Oonk-van Balen, voor wie de districtscommissie mevr. H. van Gij zen-Touw kandidaat stelt. Op vrijdag 23 februari wordt de algemene vergadering in Schie dam gehouden, wederom om half acht, hier in het gebouw voor Christelijk Sociale Belangen, Hier treedt de heer A. Kuzee uit d- ledenraad, waarin voorts nog drie vacatures zijn. Als kandida ten zijn gesteld de heren C. H. Hollar, M. Slavenburg en de da mes mevr. G. H. v, d. Kraan-v Bommel, en mevr. M. W Mul der-Mandenmaker In VIaardingen valt de vergade ring op donderdag 29 februari half acht, in gebouw Triangel. Kandidaten voor de ledenraad zijn hier de heren J. van Yperen en J. Bakker. SCHIEDAM Slechts drie teams van de Schiedamse Volleybal club hebben voor de competitie gespeeld en wederom waren de dames beter op dreef dan de he ren. Dames 1 moest op bezoek bij KVC in Noordwijk en had al weer slechts een half uur nodig om te zegevieren. De Schiedam se meisjes waren bijzonder sterk in het serveren en de zachte aan val, waar KVC geen antwoord op wist. Het werd 0—3 na de setstan den: 315, 215 en 415. Dames 5 blijft winnen. Voor de derde achtereenvolgende maal bracht dit team beide punten mee naar huis. Ditmaal werd Maas in Rozenburg met 31 ver slagen. Heren 1 ten slotte speelde een zeer goede wedstrijd, doch kon het toch niet bolwerken tegen koploper Hercules in Woerden. De Schiedammers verloren met 3—1. GEBOREN:K Cornells «F., zv C. Molenaar en G. H. Ferwerda; Johannes C„ zv J. L, Bok& en W. van Duijn; Marcellinus J., zv A. H. M. Buurman en M- M, Elshof; Angelique J„ dv W. F. M. van Ettinger en M„ C, van der Meijden; Eduard, dv A. Schaper en M. van Hoogdalem; Carl E., zv D. W. H. Neijenesch en E. Groene weg; Hendrik, zv W. H. J. Schriek en J. L. Krijgs man; Monique, dv M. Pijnacker en M. G. Oranje; Angelique, dv P. F. van Sliedregt en H. L. G, Brugman, OVERDEDEN: J. Visser, 69 jr; J. Hennekam, 81 jr. wed. G. W. Tinkhof. VLAARDINGEN Het eerste herenteam van Basket Boys heeft het, na een lange winterslaap, tegen de ongeslagen leider RZ2 niet kunnen bolwerken. Het ging met 33—66 ten onder, na een 10— 24 achterstand bij de rust. Al leen Jaap Kroon en Gert van den Berg konden zich met de tegen standers meten. Heren II won met 5219 van Hermandad, na een 26—9 voor sprong bij de rust, Johan Lourens en Simon van Zuilen werden top scorers met ieder 12 punten, ge volgd door Bert Berkhout (10), Hans Biesemaat en Lo van der Heijden (8) en Ronald Swane- veld (2). Dames I maakte in Schiedam korte metten met Juventus 2. Het won met 3—31 van deze hek- kesluiter, na een 0—18 ruststand. Jean 't Hart scoorde 10 punten, Renêe de Vries 8. Het juniorenteam maakte met 61—7 O O tot zijn slachtoffer, na een 22—0 ruststand. Het BB- juniorenteam is nog steeds zon der puntenverlies en heeft op de weg naar het kampioenschap nauwelijks nog enige concurren tie te duchten, Eddy Jacobs, Ronald den Bak en Jaap Snoek waren met resp. 16,14 en 13 punten, de schutters. Jan Kuhl- meijer blonk als verdediger uit. - - uvi.JaE is De Dreu, die 29 jaar wijkzuster van Maasland is geweest, 80 jaar geworden. Zaterdagmiddag werd er in het Trefpunt een re ceptie gehouden. Zeer veet Maas- 1 anders hebben de jarige geluk gewenst. Ook waren er oud Maaslanders van elders geko men. Veel bloemen en geschen ken werden aangeboden. De 35-jartige H, H. uit Hoek van Holland is aangehouden omdat hij uit een schuur op de Polder- haakweg vijftig kilo spruiten had weggenomen. SCHIEDAM De 63-jarige me vrouw M. H. uit de Nieuwe Maas straat is bij het oversteken hoek West vestVellevest aangereden door een onbekend gebleven be-, stuurder van een vrachtauto. Zij is met een hersenschudding en pijn in de borst naar het gemeen teziekenhuis vervoerd, De politie heeft wederom 23 auto mobilisten bekeurd, die op de Horvathweg met te hoge snelheid reden, namelijk tussen 65 en 85 km. De 17-jarige Ingrid v. d. G. van het Landréplein verloor op de Burgemeester Van Haarenlaan, toen zij door een kuil reed, de macht over het stuur van haar bromfiets. Zij viel en brak haar rechterpols. Zij is naar de Dr. No- letstichting gebracht. De 9-jar£ge Johan v. d. G. uit de Prof. Kamerlingh Önneslaan is bij het oversteken van de Hor vathweg op de oversteekplaats aangereden door de 27-jarige ha venarbeider A. v. D. uit Rotter dam. Hij kwam er af met een pijnlijke linkervoet. De GG en GD heeft hem ter plaatse behan deld, waarna het kind naar huis kon terugkeren. Uit een sdbuur van P. B. is een enkelloopsjachtgeweer gestolen. Een. diepvries runderlap en een tablet chocolade verdwenen in de tas van M. B. uit Den Hoek waar tegen de winkelier W. J. M. be zwaar had omdat B. verzuimd had te betalen. De zaak is in handen van de politie gegeven, MAASLAND Evenals in de uit wedstrijd heeft MVV zaterdag al le kans gehad om de volle winst te pakken. Na 20 minuten nam Duno de leiding door C. Ëispelder, die na een combinatie met zijn linksbuiten via een MW been hard en laag inschoot. Een diep- tepass van Arkesteyn rondde Bastemeijer in de 29e minuut echter doeltreffend af (11). In de tweede helft maakten de Hagenaars het MVV erg moeilijk en enkele solo acties van Mosterd en Bastemeijer stuitten af op de stevig ingrijpende Hagenaars. Over en weer vielen er een flink aantal vrije trappen, die de scheidsrechter met kwistige hand uitdeelde. Met ongewijzigde stand kwam het einde van de wedstrijd. Aan de technische hogeschool te Delft is de heer J, Poldervaart te Vlaardingen geslaagd voor het propaedeutisch examen vlieg tuigbouwkundig ingenieur. SCHIEDAM De Schiedamse Filmkring geeft op dinsdag 20 februari in de aula van de Rijks- HBS aan de Hngo de Grootstr. (Burgemeester van Haarenlaan) de Rijnmond-première van de Italiaanse film „Wie doodde Sa I va tore Giuliano?" Het is een produkt van de Italiaanse regis seur Francesco Rosi en behoort tot de films, die in ons land nog niet de aandacht hebben gekre gen die zij x-erdienen. Het gaat in het filmverhaal over de terreur van de Maffia op Sici lië. Francesco Rossi zelf is via de radio-journalistiek in de film wereld terecht gekomen. Zijn eer ste ervaringen deed hij op bij Visconti's „Da terra trema" en daarna als assistent-regisseur van o.a. Antonioni en Monicelli. In 1958 debuteerde hij met „Da Sfida". een, reportage over wan toestanden bij de groentehandel in Napels. Met een film over de corruptie in. de bouwwereld „Le mani sulla citta" won hij in Venetië de Gouden Leeuw van San Marco. Een van zijn laatste films is „La moment-a deila ve- ritd", een rolprent over de tra giek van een Spaanse stieren vechter die nog steeds niet in Nederland is vertoond. De film, die volgende weck wordt vertoond, handelt over de legen darische Saivatore Giuliano, maar de „titelheld"' krijgt men nauwelijks tezien. De werkelijke hoofdrollen spelen in Rosï's film de honderden, die gebukt gaan onder de „zwijgdwang". de bange corrupte ambtenaren, de mach teloze militairen en politie auto- toriteiten. de rechters en de vele slachtoffers van de maffia-ter- reur. die hun leven riskeerden in de strijd tegen het onrecht. Als een bont Rosï's film sloeg in Italië in als een bom. In 1962, twaalf jaar na de dood van Giuliano. werd nog een parlementaire commissie belast mei een onderzoek naar de wantoestanden, die de film signaleerde. In filmisch meester lijke scènes speurt Rosi naar de waarheid achter de feiten. Als film en als documentaire is Ro sï's creatie de belangstelling waard en de Filmkeuring heeft haar daarom op zijn programma gezet. De volgende film is Wolf gang Staudtes „Herrenpartie", die op vrijdag 22 maart wordt vertoond en voor 14-jarigen en ouder toegankelijk is. SCHIEDAM Voor een gehoor van ongeveer 200 personen, deels uit Rotterdam en Schiedam, deels uit Vlaardingen en Maas sluis, heeft in de recreatiezaal van het Thurledehuis aan de Nieuwe Damiaan prof. dr. J. van Praag, de voorzitter van het Humanistisch Verbond in Neder land gesproken over „humanis me 1968". Deze periode ken merkt zicb aldus spreker door een verwarring der geesten als gevolg van de enorme stroom versnelling in het historisch ge beuren. Sterke invloed hebben de automatisering, de ontplooiing van de kernenergie en de over vloedige informatie. Op het nieuws, dat ons overspoelt, ant woordt de mens met een gevoel van onbehagen en de gedachte: daar moet iets aan worden ge daan. De technische ontwikkeling heeft echter onze greep op de dingen verloren doen gaan: in de laatste 50 jaar is de wereld sterker ver anderd dan voordien in 4000 jaar. Hoewel vrij de techniek nodig hebben voor onze welvaart, heb ben wij toch het gevoel het spoor bijster te zijn. Boven- SCHIEDAM Het Sprierings- hoeklyceum heeft maandag avond in gebouw Arcade het 'faarlijkse toneelstuk opgevoerd voor de leerlingen en ouders. Ditmaal was een klein stuk ge kozen waarin de alledaagse ge beurtenissen van een klein stad je werden afgeschilderd. Er wa ren ongeveer 400 toeschouwers aanwezig. Onder de titel „Welkom in oijj stadje" werd in drie bedrijven het dagelijks leven uitgebeeld van het kleine doorsneestadje Olmendam. Het stuk speelt zich af rond 1900. In het eerste be drijf wordt een huiselijk rafereel gespeeld van de families Pitt en Weber. De schrijver Thornton Wilder heeft met dit stuk gezocht naar niet in geld uit te drukken waar den voor de meest onbeduidende voorvallen in het dagelijkse le ven. Tussen de verschillende tafe relen door gaf de tevens in het stuk optredende regisseur J. P. Boudens korte beschouwingen. DS. B. BIJLEVELD, Chr. Ge reformeerd predikant te Bussum, heeft bedankt voor een beroep naar Schiedam. Vooral hierin kwamen de bedoe lingen van de uiterst ongerijmde gebeurtenissen naar voren. Bijzonder humoristisch was de le zing van professor Drijven (Hans van Es) van de Leldse universi teit over de voorgeschiedenis vsn het stadje. Komisch was zijn se rieuze lezing over de meteorolo gische gesteldheid van het stadie, waarbij hij o.a. vertelde hoeveel de neerslag was en hoe hoog de gemiddelde temperatuur. Het tweede bedrijf speelde zich drie jaar later af. Vooraf gaf J. P. Boudens een beschrijving over de gebeurtenissen die zich in tussen hadden afgespeeld. Uit de kleinste dingen bleek dat de leerlingen zich volledig hadden Ingezet met deze vertolking van de belevingen van de absolute werkelijkheid. Niet alleen de hoofdrolspelers en -sters, maar ook de leerlingen met minder belangrijke rollen hadden het to neelstuk goed ingestudeerd. De regie was in handen van mcj. Chr. D. Roeland en pater J. M. W. Maassen. Slechts op enkele de tails was iets aan te merken. Ook de decors kwamen goed tot hun recht. De leerlingen zullen het stuk nog maals opvoeren op 13,15 en 16 februari. dien hebben oude levensregels hun waarde verloren; gezag en sexuele taboes verdwijnen; het oude godsgeloof slaat om in ne gatieve zin. Daarmee verdwijnt voor velen de zekerheid, dat het leven zin heeft. De mens blijft stuurloos en agressief achter. 9Verenkeling" Dit is een uitdaging voor het humanisme, dat terugwijst op het dagelijks leven en onze onder- Iinge solidariteit ais zingevend element. De huidige pubertaire cultuur kenmerkt zich door de idolen sex, kracht en jeugd. Dc volwassene is tegenover de jeugd zijn zekerheid kwijt en de jonge ren kunnen zich niet afzetten te gen de overtuiging van de oude re generatie. Voeg hierbn een samenleving, die zo niet door vereenzaming, dan toch wordt gekenmerkt door „verenkeling" de grootste psychische be dreiging van de samenleving van alle tijden, dankzij het wan trouwen en de voortdurende oor log van allen tegen allen. Dit is zo zeer in strijd met de aard van de mens, dat onze verenke- ling rechtstreeks leidt o.a. tot wat wij thans flatneurose noe men. In deze situatie brengt het hu manisme niet een verlossend antwoord. Het moet ermee vol staan erop te wijzen, dat de men selijke solidariteit het met el kaar werken en leven de bron is van scheppende vermogens, van ontplooiing en geluk. De hu manist mag niet toegeven aan enige massapsychose, en moet zelfbewust zijn en er naar stre ven de moderne mens volwassen te maken, zodat hij zelfstandig betekenis kan geven aan zijn be staan. Levenswil Wij leven in een afschuwelijke^ wereld en de mens zelf is weinig gegrepen en weinig in beweging. De levende wil om van het teleur stellende leven tot Iedere prijs iets te maken, is nog veel te zwak. Wij moeten die levenswil wekken en instandhouden. Vin dingrijkheid wordt van ons ge vraagd in een wereld, die op in storten lijkt te staan, maar tege lijk grenzeloze nieuwe mogelijk heden biedt. Wij zijn padvinders op de weg naar deze nieuvre mo gelijkheden en daarbij, om het met de Beatles te zeggen. ,,all we need is love". MAASLAND Dank zij het min- c.r gunstige weer buiten, kon hei door ODO georganiseerde mikro korfbaltoernooi in de Maassluise Olympiahal ongestoord doorgang vinden. In de hal speelden TOP uit Rotterdam, Excelsior uit Delf' en ODO elk met 3 teams Excel sior kon zich toen royaal winnaar noemen het behaalde 11 wed- strijdpunten, TOP verzamelde er 4 en ODO 3 punten. Deze goed ge organiseerde middag had een bi* zonder prettig verloop. Vooral het spel van hoofdklasser Excel sior was zeer de moeite waard. VLAARDINGEN Burgemees ter en Wethouders hebben met in gang van maandag 19 febr. enke le bestaande zebra paden in de stad opgeheven en op andere pun ten nieuwe in het leven geroepen. Verdwijnen doen de oversteek plaatsen op de Oosthavenkade van Oude-Havenbrug naar Sehie- damseweg; op de Westhaven plaats, tussen brug en Visbank; die in de Brede- en in de Smalle Havenstraat, nabij de West havenplaats en twee, resp. op de Parallelweg en in de Wagner- straat, bij het kruispunt Parallel- weg-Wagnerstraat. Industrieweg. Nieuwe zebrapaden komen op het stationsplein Vlaardingen-Oost, waar dat aan de Van Hogendorp- ilaan grenst, op het Plein Emaus, resp. over het Emaus en de Prins Berhardlaan en op de Ho- lysingel, bij de toegangsweg naar het Holy ziekenhuis en bij de drie op-, resp. afritten van Rijksweg 20. DORDRECHT Het polozeven tal van De Devel heeft het in de tweede ronde van het toernooi om de KNZB-beker niet kunnen bolwerken. Het team van De Ganze uit Goes versloeg de Zwijndrechtenaren in een aan trekkelijke wedstrijd met 811. De Devei-zwemmers hadden een goede start. Een. Zeeuws doelpunt van Bakker werd snel teniet ge daan door eenschot van Vuf'* en keiharde afstandsschoten van Schuringa en Plak. De Ganze herstelde zich en kwam ge lijk. Twee treffers van Bakker zorgden voor een 33 stand. Het eerste spelkwart werd besloten met een 43 stand in het voor deel van De Devel. De tweede rustperiode ging in met een 6—5 stand. In een lange rush van vier speel minuten liepen de gasten in het derde spelkwartier van 6—3 naar 6—9. Plak en Schuringa scoorden ieder maar De Ganza had haar totaal al op elf ge bracht. SLIEDRECHT De Christelij ke gemengde zangverenigingen Soli Deo Gloria uit Sliedrecht en .Hosanna" uit Groot-Ammers zullen in samenwerking met het Zuidhollands Orkest zaterdag in de Hervormde Kerk een concert geven. Medewerking verlenen de solisten Maria Daane, alt en Rob Hall. bas. Beide zangverenigin gen staan onder leiding van de dirigent Addie de Jong. De stichting Sliedreehtse Ge meenschap organiseert op don derdag 29 februari een concert dat za-1 worden gegeven door het Dordtse Orkest „Ars Antique et Nova" met als solist in het pia noconcert in a-dur van Mozart, de Sliedreehtse beroepsmusicus. Piet Meijer. DORDRECHT Op de Menve- destraaf is gisteravond om half negen een aanrijding ontstaan tussen een personenauto en een bromfiets, respectievelijk be stuurd door M. v.d. C. en F. A. Doordat de eerete bij het rechts- afslaan de doorgang niet vrijliet, botste de bromfietser tegen de auto op. Hij is met een hoofd wond en een hersenschudding in het R.-K. ziekennuis opgenomen. VLAARDINGEN De vorip jaar gereed gekomen Vlaarding se landijsbaan lijkt wiet onder een gelukkig gesternte geboren. Ook in deze tweede winter is alle moeite tevergeefs geweest om de teden schaatsrecreaüe on deze baan te bieden, doordat het opnieuw een kwakkelwinter is geworden. Tegemoetkomend aan verlangens van leden en medewerkers orga niseert het bestuur voor zater dag 2 maart een schaatsreis naar de Jaap Edenbaan voor recrea tief schaatsen. Vertrek 's mid dags 12 uur vanaf het Kolpabad, *s Middags van 24.30 uur kan worden geschaatst. Zondag 3 maart houdt de Vlaardingse IJs club oD de Jaap Edenbaan on derlinge wedstrijden. Adsplran- tcn t.m- 14 jaar rijden wedstrij den van 400 meter; junioren B van 15 en 16 jaar, junioren A van 17 en 18 jaar en senioren, zowel dames als heren, rijden de afstanden 500 en 1500 meter. De adspiranten strijden om de Rudi Lfebrechtswisselbeker; de overige groepen om door de IJs club beschikbaar gestelde wis selbekers. Vertrek half vier van Kolpabad, De wedstrijden wor den 's avonds van 6 uur tot half acht gehouden. Inschrijven vóór 20 februari bij commissaris W. B. de Jong. Einth ovenstra at 1. Leden van de ieugdtrainingsgroep kunstrijden zullen zaterdag 31 maart deelnemen aan jeugdclub wedstrijden, die Js morgens van half elf tot half een op de over dekte kunstijsbaan in Den Bosch worden gehouden. Ook de Vlaardingse IJsclub ver leent zijn medewerking aan de actie Schaatssport Nederland. Ge goten schaatsenrijdersfiguren ad f 2.50 zijn verkrijgbaar op het WV-kantoor en bij penningmees ter J. Spa. Zuidbuurtseweg 1. Van de verkoopprijs komt een gulden ten goede aan de actie: Meer steun aan de schaatssport. VLAARDINGEN De jeugd sociëteit CSLD, die met haar „hartekreet" wezenlijk bij- draagt tot de discussie over het culturele leven in onze stad, gonst ook overigens van activiteit. Niet alleen ligt het in de bedoeling een politiek café te openen en een teach-in te houden over het cultureel rapport en het eigen „Witte- Marktplan", maar er wordt ook gewerkt aan de voorbereiding,1 samen met enkele middenstan-, ders, van een „modeshow", die wordt gecombineerd met een missverkiezing. De gebruikelijke muziek- en dans avonden, die uit zuiver financiële overwegingen wat meer nadruk hebben gekregen, dan altijd wel de bedoeling is geweest, gaan na tuurlijk door en daarnaast wer ken toneel- en cabaretgroep aan een nieuw programma, dat zij beiden in maart hopen te lance ren. De toneelgroep, die ondanks de lage gemiddelde leeftijd der ac teurs en actrices veel succes heeft gehad met haar eerste pro ductie „De dood van Bessie Smith" (binnenkort komt de ne gende voorstelling) heeft nu van Jean Paul Sartre „Met gesloten deuren" in studie. Met deze toneel- en cabaretactivi teiten trekt de CSLD de lijn door. die begon bij de opening van het eigen gebouw met het concert door Chr. Bor, Ook film en jazz blijven op het programma, ter wijl verder nog enkele experimen ten worden uitgewerkt als een soort toneelcoliage met o.a. pan tomime en verder ballet. De belangstelling voor film be- perkt zich niet tot het vertonen en zien van goede films, er wordt ook een film gemaakt, die eind van dit jaar klaar moet zijn. Dit satirische werk behandelt het on derwerp CSLD in Vlaardingen, De CSLD is nu ook aangesloten bide Ned. Amateur Toneel Unie (NATU) en op 18 februari gaat een delegatie naar een bij eenkomst in Zwijndrecht, waar, zo ligt in de bedoeling, de stich ting Ned. Kring van Kleintbeaters het leven zal zien. Dat moet een Landelijke organisatie worden, van groepex-ingen, die als ama teur vaak bijzonder goed werk doen op het gebied van toneel en cabaret. Via deze stichting zal ook worden gestreefd naar uitwis seling van programma's en men hoopt langs deze weg een zeker tegenwicht te scheppen voor het streven naar concentratie bij het grote beroepstoneel. Subsidie? Bij alles wat de CSLD tot nu toe heeft gedaan, noest zij zich in financieel opzicht zelf bedruipen. Het ligt voor de hand, dat met na me de inrichting van de sociëteit, al werd die dan in eigen beheer ultgexroerd, veel geld heeft gekost en er zijn nu dan ook flinke schul den. Nu al weer lang geleden is aa* het gemeentebestuur subsidie (ca. f 13.000) gevraagd ter del ging van deze schulden, maar de ze aanvraag is vervallen omdat zij was gekoppeld aan een ver zoek nog twee lokalen in de vroe gere Ericaschool ln gebruik te mogen nemen als microtheater, welk verzoek niet kon worden in gewilligd omdat de lokalen aan de NATU zijn toegewezen. Er Is nu een tweede subsidie-aan vraag ingediend met als eindcij fer f 15.000, omdat er toen wat nauwkeuriger was gerekend. Er Is een toezegging, dat wordt ge probeerd dit verzoek In maart aan de gemeenteraad voor te leg gen en het is duidelijk, dat vooral bet bestuur van CSLD met span ning afwacht hoe het allemaal gaat aflopen. Volgende week woensdagavond, acht uur, is er in het R.K. Ver enigingsgebouw een bijeenkomst van de afdeling Vlaardingen en omstreken van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. In een lezing, getiteld „Natuur Al lerlei" behandelt de heer A. de Jong uit Schiedam bij dia's de flo ra en fauna, speciaal die in het Waterweggebied. De Co-op Nieuwe Waterweg geeft een voorlichtingsavond, die vol gende week vrijdag gehouden wordt in gebouw De Kern te Maassluis, Het programma van deze avond, die om half acht be gint. wordt verzorgd door het pro duktschap voor groenten en fruit. VLAARDINGEN Vermoede lijk doordat jongens met vuur speelden zijn bij een bouwwerk op de Industrieweg vaten bitumen in brand geraakt. De brandweer was het vuurtje spoedig meester. Een bouwkeet liep brandschade op. De brandweer kwam ook in ac tie toen werd gemeld, dat een bakkerij op de Kortedïjk vol rook 'stond. Dat bleek het gevolg te zijn van een defect aan de olie- stook insta 11 a tie, die door de brandweer is uitgeschakeld. Er was geen schade; de eigenaar an de bakkerij vertoefde buiten de stad. De 3-jarige Teun van Vliet werd in de P.K. Drossartstraat aange reden door een auto, toen het kind onverwacht de straat wilde oversteken. Het is met buik klachten naar het Holyzieken- huis gebracht. De verkeerspolitie roept getuigen op van de aanrijding, die vorige week woensdag gebeurde op de Burgemeester Pruissingei, bij de BilILtonlaan. Twee meisjes, 8 en 10 jaar oud, staken daar over. toen een vrachtauto al vlakbij de oversteekplaats was. Het oudste meisje liep een hoofd wond op. het andere kind bleef ongedeerd. In clubhuis De Haven wordt op vrijdag 8 maart het derde Ha- ven-damtoernooi gehouden dat 's avonds half acht begint. Het toernooi is bestemd voor jeugdige dammers van 10 t.m. 13 jaar. De vereniging van aquariumhou ders Ons Natuurgenot komt van avond, acht uur, bijeen in de zaal P. K. Drossaartstraat 69. De heer W. A. Tomey uit Den Haag spreekt daar over „Levend voer van zomer tot winter". P, K. Drossaartstr. 69, 8 uur, W. A. Tomey voor Ons Natuur genot over „Levend voer van zomer tot winter".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1968 | | pagina 1