SCHIEDAM i Eerste paal geslagen voor Delflands nieuwe Schieslnis 1 Stichting voor Tehuis geestelijk gehandicapten in Schiedam gevormd Adjudant Van Dijk verliet Hoekse politie Voor verliezend HVO dreigt hopeloze situatie Commissaris Peijster naar Enschede? Vele technische noviteiten Tennistoernooi in de Sporthal op 22, 23 en 24 maart Inzameling voor beginkapitaal Het perspectief achter de tenmistafel Brandblusser deugde niet" KIS VB-sater dagvoetbal WAT WAAR WANNEER? tentoonstellingen Burgerlijke stand Schiedam MENINGEN VAN LEZERS fmSSr d,=vsrstek hebben iaten Terpstrasckool kreeg een opknapbeurt pag. Scb. BROEESVE£m 3, TEL. 268091. ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD DONDERDAG 14 MAART 19S8 Klachten bezorging. 18.30—19.30 uur. Tel. 265828. Zaterdags 17.30—18.30 uur. SCHIEDAM Begin april wordt In Botterdam het nieuwe gemaal hij de Parksluis geopend door de commissaris van de Koningin. Het zal een capaciteit krijgen van 10 m3 per seconde. Eerst In juni of juli 1969 komt Delflands twee de gemaal, het Schiegemaal te Schiedam gereed, dat vijf m3 per seconde zal kunnen uitslaan. Met elkaar moeten zij uit het circa 40.000 hectare grote polderge bied van Delfland jaarlijks ruim 300 miljoen ivater uitslaan. Wan neer zij gereed zijn, kan de ge meente Schiedam het in 1937 ge bouwde dïeselgemaal met de naam J. M. van der Schalk, dat 15 m3 water met twee centrifu gaal pompen kan verwerken, ver vangen. Eerst als de beide gema len gereed zijn, kan de Polder vaart verdwijnen en komt de plaats van het Van der Schalk- gemaal en het daarnaast staande dijk magazijn vrij voor een aan tal voorzieningen, die het ver keersprobleem hier aanmerkelijk zullen verlichten. Dit onthulde ir. P. Slijkhuis, di recteur-ingenieur van de tech nische dienst van Delfland toen de eerste paal werd geslagen voor het nieuwe Schiegemaal, dat-wordt aangelegd op de plaats van de voormalige Spuisluis aan de Havendijk. Het Schiegemaal wordt opgetrokken op een funde ring, bestaande uit negentig pa len met lengten van 16 tot 22 me ter. Het is een karwei dat onge veer anderhalf miljoen gulden gaat kosten, met de pompen mee, zelfs twee miljoen. Het eigenlijke pompgebouw met de schroefcentrifugaalpomp wordt een vierkant geval van li bij 13 meter en ruim 13 meter hoog. De diepste vloer ligt vier meter onder AP. Er komt hier tevens een dijkmagazijn te staan, waarin al die dingen worden op geborgen, die men nodig heeft bij dreigende doorbraken en overstromingen, zandzakken, spaden, kruiwagens, zeildoek en wat dies meer zij. Tevens ko men. er drie zg. machinistenwo ningen, twee voor -de mensen van het Schiegemaal en één voor een man van het gemaal te Rotter dam, die bij de Parksluizen geen plaats kon vinden. Het bouw plan is ontworpen door Delfland met als estetisch adviseur ir. J. C. Schmidt en als werktuigkun dig adviseur ir. L. Monhemius. Interessant is, dat er bij het ge bouw ook een schuilkelder komt, volgens de modernste eisen in gericht, met dikke stralingsvrije wanden, honderd cm dik en met een dak van Sü cm dikte, nog toe gedekt met klei en zand. Er is hier alles voor een gedwongen verblijf aanwezig: bedden, stoe len, luchtverversing en water Nieuivt jes Twee technische nieuwigheden, zijn hier toegepast. Een onder zoek van TNO in Delft had aan getoond, dat de bodem hier een extra sterke graad van humus- zuur vertoonde,. Dit zou de voor gespannen betonnen palen kunnen schaden, weshalve raen ze heeft gefluorideerd. De tweede bijzon derheid Is, dat men aan ir. Peutz van het akoestisch adviesbureau, dat zijn bijstand heeft verleend bij de Amsterdams buïderbaan, heeft uitgenodigd advies uit te brengen over het tegengaan van. de geluidshinder, die de pompen in deze dichtbevolkte wijk zou den kunnen opleveren. Op zijn advies krijgt het gemaal geen open raam naar de kant van -de Gorzen. De motor is afzonderlijk gefundeerd en alle aandacht is besteed aan de geluidsisolatie in de machinekamer. Zelfs de lucht verversing gaat via een scbutka- mer, die dienst doet als vangsluis voor het geluid. Met het gereedkomen verliest de Buitenhaven zijn rol als sluis voor -de verversing van Schie dams grachtwater. Er komt om het gemaal een maalkom met een waterkering van drie meter hoogte, waardoor het mogelijk wordt zowel bij laag als bij hoog water uit te slaan. Als het nieu we Schiegemaal gereed is, krijgt het ook de taak het water van de Schiedamse grachten te verver sen, al heeft het hoogheemraad schap Delfland daarbij als voor waarde gesteld, dat de gemeen te jSchiedam ook de laatste niet op de riolering aangesloten stra ten heteiland" tussen Lange Haven en Nieuwe Haven en de omgeving van de Dam op het net van rioolbuizen aansluit. Op de bodem van de oude schut sluis verrijst de nieuwe Schie- sluis. SCHIEDAM In het weekeind van 22, 23 en 24 maart houdt de Koninklijke Nederlandse Lawn- tennis Bond in ramenwerking met de Schiedamse sportvereni ging The Smashing Fellows (TSF) een overdel enmstoer- nooi in de Sporthal margriet. Bijna de gehele Nederlandse ten nis top heeft voor dit toernooi ingeschreven. De organisatie is in handen van TSF, waaraan de KNLTB de heren P. v. Veen en W. L.agendaal jr. heeft toe gevoegd. De partijen beginnen op vrijdag- middag om drie uur. Tot 's avonds 31 uur wordt op drie banen gespeeld. Op zaterdag speelt men van, 11 uur 's mor gens tot 11 uur 's avonds. De finales volgen op zondag, respec tievelijk voor heren enkel, dames enkel en heren dubbel, van 12 uur tot zes uur. De finale dames dub bel zal waarschijnlijk op zater dagavond worden gespeeld. TSF moet naast de organisatie zelf ook zorgen voor logies, maaltij den, scheidsrechters, linesmen en ballenjongens. Ter gelegen heid van zijn derde lustrum in het kader waarvan dit toernooi wordt gehouden heeft TSF een fraaie collectie extra prijzen beschikbaar gesteld. De leden van de vereniging voor gehandi capten „De ooievaars" krijgen voor het hele toernooi vrijkaar ten, In de A-klasse zijn veertig in schrijvingen binnengekomen on der andere van Jan Hajer, Evert Schneider en Peter Scholtz en de kampioen Jan Hordijk verte genwoordigt de jeugd. Bij de dames hebben de eerste vier van de Nederlandse ranglijst (A. Suurbeek, A. Bakker, J. Salo- mé en E. Veentjer-Spruyt) zich eveneens gemeld. Voor de herendubbels worden als sterksten geacht Hajer-Schnei- der en Hordijk-Soholz en bij de dames Bakker Suurbeek en me vrouw Ridderhof-mevrouw Veent- jer. Tot slot is er nog de kam pioen der veteranen Jan Holle- man, die moet aantonen, dat de oude garde nog niet is uitgespeeld. Hoogstraatwinkels en de koopavond SCHIEDAM Een aantal win keliers van de Schiedamse Hoog straat heeft verklaard, dat het in tegenstelling tot eerdere berich ten niet in de bedoeling x'an alle winkeliers van deze straat ligt op de koopavond vrijdag hun zaak open te laten. HOEK VAN HOLLAND Op bij- faanwezigen waren ook vertegen zonder hartelijke wijze heelt ïwoordigers van het gemeenteper- Hoek van Holland gistermid- jsoneel, rijkswaterstaat, de dag afscheid genomen van ad- scheepvaartmaatschappijen en judant E. H. van Dijk, de chef |de reddingmaatschappij. De taak va nde Hoekse politie. Ruim ne-[ van de heer Van Dijk wordt over gen jaar heeft de heer Van DijkJgenomen door adjudant J. Knip- de leiding gehad over het politie- penberg, die geen vreemde is in korps in Hoek van Holland al- afsluiting van een bijna veertig jarige loopbaan bij de politie. De heer Van Dijk werd toege- prokeh door hoofdinspecteur W. de Brum, chef van de vijfde af deling en door brigadier M. Bree- derveld namens de Hoekse col lega's. Vanuit Rotterdam waren /e'e politiemannen naar Hoek ••an Holland gekomen.. De manier van werken var» adju dant Van Dijk werd eigenlijk het best getypeerd door de voorzitter van de oranjevereniging, de heer O. van der Velden. Hij zei dat adjudant Van Dijk in zijn Hoek se periode had gewerkt ,,in de zin van de wet en niet naar de letter van de wet". Wijkraads- voorzitter L. van der Houwen meende dat de heer Van Dijk een gemakkelijker leven, had kunnen V.l.n.r. de nieuwe adjudant, de heer J, Knippenberg, de schei dende commandant en de vroe gere politiechef P. M. Kaashoek. hebben. Hij heeft altijd meer ge daan dan van hem gevraagd werd en hij werkte meer als mens dan als politieman. Onder de talrijke Hoek van Holland. Hij heeft met uitzondering van de laatste zeven ïaar, al vijfentwintig jaar erva ring met de Hoekse bevolking. Hoek van Holland liet zich even min onbetuigd. De agentenwacht stond boordevol bloemstukken en cadeaus. SCHIEDAM Voor de landelij ke tafeltennisploegen is het za terdag de laatste competitiedag van het seizoen. Helaas zijn er voor de drie plaatselijke teams geen beslissingen omtrent pro moties meer te verwachten. Service gaat naar Amsterdam om daar de strijd aan te binden met het onderaan de ranglijst staande AMVJ 2. Hoewel voor Service de kansen bijna verke ken zijn, zal het team er toch wel voor zorgen de volle winst mee naar Schiedam te brengen. NOAD 1 en 2 spelen zaterdag hun laatste thuiswedstrijden. In de Beurs ontvangen zij resp. The Victory en Reaktie. NOAD 1 zal The Victory uit Weesp met lege handen terugsturen. De tegen standers van NOAD hebben nog geer» wedstrijd gewonnen of ge lijk gespeeld, zodat winst voor het NO AD-team in het verschiet ligt, al is onderschatting uiter aard zeer gevaarlijk. NOAD 2 krijgt bezoek van Reak tie uit Alkmaar. De NOAD-reser- ves, die reeds zijn gedegradeerd, zullen het de koplopers van de ranglijst niet zeer moeilijk ma ken en NOAD 2 zal wel een ne derlaag moeten incasseren. SCHIEDAM De eigenaar van het Chinese restaurant Hongkong aan de Rembrandtlaan, dichtbij de patatkraam van de heer A. van Oudheusden, die zaterdag is verbrand, deelt mede, dat hij niet onwillig is geweest, zijn brandblusapparaat ter beschik king te stellen, maar dat het ap paraat z.i. niet deugde en dat men daarom niet aanstonds be reid was het ter beschikking te stellen. DONDERDAG 14 MAART Chr. Soc- Belangen 2ü ïur: Rhetoriea, cursus spreken in het openbaar Chr. soc. Belangen 20 uur: Gem. Wil- ton-Fljenoordkoor, repetitie Geref. Jeugdhuis 20 uur: Geref. Gem. bidstond Irene 2d uur: K.M.M.T.P.; in samen werking met de Kon. Ned. Natuur vrienden Ver. afd. Schiedam: lezing tnet dia's over „Orchideeën van Euro pa" door de heer J. Landwehr uit Am- stelveea Sponhal Margriet 20-23 Schled. Invall- aen Sportver. „De Ooievaars": rol stoelbasketball en tafeltennis (voor invaliden» VrÜdag 15 maart Chr. Soc. Belangen 20 uur Schiedamse Bond voor lach. Gpv.; jaarvergadering Musis Sacrum, 20 uur: Boksschool Wim aen Haan. feestavond Sursum Corda. 20 uur: N.C.G.O.V.. be- sxuursvergadermK Tivoli, 29 uur: Fanclub Danger Sect; w-avond BIOSCOPEN" Passage Theater; Week film 2 en 8.15 u. The War Wagon, zaterd. 2, 7 en 9.15 u. zondag 4.13. 7 eu g.js uur. Matinee Laurel en Hardy in straat muzikanten, wc. en zondag 2 uur. wo. 20 maart 8 uur: Amsterdams Volks toneel met „Rooie Sien". STED. MUSEUM; Van Apol. schilderijen rn en striPs- Henri de Haas. £Uij cs en beelden. Lancelot Samsori, peelden en tekeningen. Van 8 maart af «>t 8 april. Punt vier; joop Brons, etsen, teke ningen en lino's. 1 Laatste instructie Kom over de Brug SCHIEDAM Medewerkers voor de actie Kom over de Brug wor den op maandag tussen half zeven m zeven uur verwacht in de con- tactpost van hun wijk voor een laatste instructieve bespreking. Deze contactposten zijn: de Be~ thelkerk, Het Trefpunt, de Mag- nalia Deïkerk, cle Grote Kerk, Wijkgebouw Stephensonstraat 3b, De Rank en de Vredeskerk. Daar zullen de vouwbladen wor den uitgereikt en een lijstje met 20 tot 25 contactadressen. Voor de medewerkers in Kethel- Groenoord geldt een andere re geling: bij hen wordt het mate riaal thuisbezorgd. Op 22 maart wordt het offerzakje dat bij het materiaal behoort, weer opge- .haald. Vanaf 9 uur zullen radio en televisie mededelingen doen over de binnengekomen en toe gezegde gelden. Zangkoor van Wilton zingt in „Spaland" SCHIEDAM Het gemengde zangkoor van Wilton Fijenoord geeft op 28 maart om acht uur pen concert in Huize Spaland in Kethel. Er zitten heel wat oudge dienden van Wilton Fijenoord in dit rusthuis. Het zal voor hen een verrassing zijn, van zoveel oud- collega's een serenade te be luisteren. GEBOREN: Robert z.v. D. van. 't Oor en A. Bakker; Maria J. d.v. W. J. J. de Koning en M. C. Vermei j; Anne E. d.v. H. Wal- raad en J. N. van Hoogdalem; Willem R. z.v. S. Couperus en E. J. Braamse; Helena M. d.v. J. W. van den Bosch en M. J. van der Vlïst. OVERLEDEN: E. de Haan, 80 jr, wed. van F. J. de Jong; N. van der Drift. 59 jr. echtg. van A. van de Graai: J. de Korver, jr. echtg. van W. Snijders; J. p. Valks. 72 jaar. SCHIEDAM De Algemene Stichting Tehuizen voor gehan dicapten Schiedam begint de vol gende week een actie om geld in te zamelen voor de aankoop van een huis, dat plaats moet bieden aan ongeveer 15 geestelijk gehan dicapte mensen. De eerste tien duizend gulden zijn de stichting reeds toegezegd. In Schiedam is er voor geeste lijk gehandicapten geen mogelijk heid om zich in een gezinsvervan gende tvoning te vestigen. Tot op heden moesten deze mensen uit Schiedam, indien zij niet langer in hun eigen milieu kanden blij ven, naar elders worden over geplaatst. Wanneer nu voor hen een plaatsingsmogelijkheid komt in hun eigen stad, behouden zij hun contacten en blijven zij in hun eigen bekende omgeving. Om dit te verwezenlijken is een stichting tot stand gekomen, die zich noemt: „Algemene Stichting Tehuizen voor gehandicapten te Schiedam". Om de gehandi capten in een gezinsvervangende woning te kunnen onderbrengen, heeft deze stichting geld nodig. Voor het tehuis is een bedrag nodig, dat omstreeks de drie a vier ton bedraagt, maar met een bedrag van ongeveer f 30.000 denkt de stichting reeds een begin te kunnen maken met het stich ten van een gezinsvervangend huis voor de gehandicapten. Om dit startkapitaal bijeen te krijgen, zal van 18 maart tot en met 22 maart een lijstencollecte worden gehouden, door hen die zich het lot van de vereenzaamde geestelijk gehandicapten aan trekken. Op zaterdag 23 maart is er een straatcollecte voor het zelfde doel. Gisteravond heeft mevrouw M. Woerdenbach-Sens de stichting een bedrag van ongeveer tiendui zend gulden toegezegd, dat ver kregen was uit de actie „Dagver blijf", die vijf jaar geleden door haar is opgezet via een plaatse lijk advertentieblad. Scholieren helpen J Bij de collecte zulien de hoogste jklassen van de lagere scholen en de technische scholen worden in geschakeld. Daarna zal de stich ting zich met een makelaar in 'verbinding stellen om te praten over de mogelijkheden. Zoals ge zegd wordt gedacht aan onge veer 15 mensen. Behalve voor het gebouw zal een. bedrag nodig zijn voor de inrichting. Het huis zal bedoeld zijn voor mensen die tot op zekere hoogte in staat zijn zichzelf te verzorgen, hoewel zij daarbij geholpen en geleid kun nen worden. Uit de cijfers blijkt, dat er aan een huis voor geestelijk gehan dicapten behoefte bestaat in Schiedam. Op de sociale werk plaats zi jn 33 mensen werk zaam, die in de toekomst in aan merking komen om in een derge lijk tehuis te worden geplaatst! Thuis verblijven acht kinderen beneden de 18 jaar, die hiervoor in aanmerking komen en zeiden boven de 18 jaar. In totaal zijn er nu 57 geestelijk gehandicapten buiten de stad geplaatst. Een comité zal hen die voor het tehuis in aanmerking komen, se lecteren. Zij zullen in cle leeftijds groep moeten vallen van 28 tot omstreeks 45 jaar. Het huis zal dus niet bestemd zijn voor kin deren. Beroep op bedrijfsleven De stichting heeft nog geen be paald pand op het oog. Men EHBO Naar aanleiding van het stukje in het R.N van maandag betref fende de EHBO-hulp in de sporthal, kan ik u mededelen, dat ik mij direct beschikbaar heb gesteld toen ik zondagmid dag tegen tweeën werd opgebeld. Ook heb ik nog enige leden be zocht om hen ook mee te krijgen, maar daar onze vereniging met aan de beurt was om dienst te jdoen in de sporthal, waren ver scheidene leden op de sportvel den om daar dienst te doen. Een, die ik nog kon bereiken, moest tot drie uur zijn normale werk zaamheden verrichten. Maar om kwart voor vier kwam hij toch naar de sporthal, waar ik reeds was. Als men mij uit de sporthal eer der had gebeld, was ik eerder gekomen, want ik heb de mensen daar al eens eerder gezegd, dat zij in geval van nood altijd een beroep op mij kunnen doen, als ik tenminste niet eld.-is dienst heb. Zij hebben daarom mijn te lefoonnummer. Dat er geen anderen waren, ligt aan het bestuur van de betref fende vereniging, die deze dag dienst had of aan de leden j lij tl löJJdU UL d uil Li,. IL niet haalbaar is, De stichting zal na afloop van de geldinzameling ook een beroep doen op het be- drijfs- en zakenleven. Ook zal worden getracht om aanne mers te benaderen voor de ver bouwing en de inrichting. Moge- lij'k komt er uit de actie 1 op 12, die onlangs via de televisie werd gehouden, ook een bedrag voor Schiedam. gaan. Het adres van de stichting is: Algemene Stichting Tehuizen voor gehandicapten te Schiedam, Mar conistraat 69b, AAN DE TECHNISCHE HO GESCHOOL te Delft is de heer H. Sluimer uit Schiedam ge slaagd voor het kandidaats exa- 'men scheikundig ingenieur. Iedere vereniging heeft een lijst, die is samengesteld door de Schiedamse verenigingen en het Rode Kruis. Aan deze lijst kan men zien wie aan de beurt is. Het bestuur van elke vereniging is verplicht de leden te verwit tigen, dat zij een bepaalde dag dienst hebben. Als dit hen niet schikt, kunnen zij met het be stuur in contact treden, hetwelk dan voor andere mensen kan zor gen. Ik hoop, dat een^soortgelijk ge val in de toekomst niet meer zal voorkomen en dat de verenigin gen meer onderling contact met elkaar zullen hebben. Mevr. Douma,: v. Tienbovenstraat 20: Schiedam Lid van de Kon. Ned.' EHBO, afd. Kethel. VLAARDINGEN Na de twee recente nederlagen op eigen ter rein tegen de zwakste twee te genstanders in de tweede klas A, zal Zwaluwen met gemengde ge voelens naar Huizen trekken, om daar de lijstaanvoerder en reeds gedoodverfde kampioen Huizen te bestrijden. Huizen, met 9 thuis wedstrijden achter de rug, ver speelde voor eigen publiek nog geen enkel punt. Het staat, met 30 uit 18, zes punten voor op zijn naaste rivaal Quick Boys. Zwaluwen prijkt op de 12de en voorlaatste plaats met 13 uit 29. Thuis, op 14 oktober vorig jaar, verloor Zwaluwen slechts met de oneven goal (23) van Huizen. We vrezen, dat de nederlaag nu jroter zal uitvallen. Hekkesluiter Hoogvliet kan niet op Zwaluwen inlopen, want is vrij. In 2B is het Maassluise Excelsior dat aanvankelijk zo trots de ranglijst aanvoerde, in ernstig degradatiegevaar komen te ver keren. Het is naar de voorlaatste plaats afgezakt en heeft alleen Amstelveen nog onder zich. dat aan een krachtig herstel bezig is en uit zijn laatste drie wedstrij den 5 punten binnenhaalde. Het verschil bedraagt nog slechts 2 punten: Excelsior 18-15 en Am stelveen 19-13. Excelsior heeft het twijfelachtige genoegen za terdag als gastheer te mogen fun geren van Noordwijk, dat. even als Huizen in 2A, onbedreigd aan de kop gaat. Noordwijk leidt met 17-27, gevolgd door SHO met 18- 21. In Noordwijk kreeg het toen nog ln de kopgroep zetelende Ex celsior met 2—0 klop. Amstelveen is gast van SHO, dat zijn titel- aanspraken geheel heeft opge geven. Erop of eronder In 3A krijgt HVO Scheveningen op bezoek. In Scheveningen vero verde HVO zijn eerste zege (02). Daarna is er nog één ge1 volgd: in en tegen Monster (23). Thuis heeft HVO nog niet het zoet van de overwinning mo gen smaken. Scheveningen staat met 19 uit 17 op de vierde plaats maar is niet meer bij de titel strijd betrokken, die nog uitslui- VI,AARDINGEN' De mr, J. Terpstraschool voor chr. lager on derwijs in de Chrysantstraat zal voor velen niet meer te herken nen zijn; althans met van binnen, In de afgelopen maanden is de school grondig verbouwd en in gericht naar de eisen van deze tijd. De school werd in 1930 ge bouwd en daarna werd er nooit meer iets aan gedaan. De verbouwing is nu achter de rug en vrijdagavond is er van 7.30 tot 9.38 uur gelegenheid om cle school te bezichtigen. Maandag- en dinsdagavond is er bovendien voor de ouders van de kinderen en ook voor andere be langstellenden gelegenheid om een kijkje te komen nemen in de nieuwe omgeving. tend gaat tussen CSVD en PPSC. Scheveningen heeft derhalve geen enkel belang meer bij het resultaat tegen HVO. Gelet op zijn hekkesluiterspositie en met nog slechts 6 wedstrijden voor de boeg, zal HVO ook thuis van Scheveningen moeten winnen, om in het jubileumjaar de de- grodatiedans te ontspringen. TOGR, de thans enige strohalm van HVO. ontvangt RCL, dat ook nog lang niet veilig staat en tot het staarttrio behoort: RCL 17-12, TOGR 17-10, HVO 16-9. HVO weet, waar het aan toe is, als TOGR mocht winnen en het zelf mocht verliezen! Moeilijk voor MVV In 4A heeft het Maaslandse MVV door twee achtereenvolgende ne derlagen van Spijkenisse. uit zicht op de titel gekregen. Maar de Maaslanders zijn zaterdag de gasten van het wispelturige TSB, dat MVV in. Maasland een 11 afdwong en Spijkenisse twee maal een nederlaag bezorgde. Voor de spanning in de titelstrijd moet worden gehoopt, dat MW op Shell sportpark De Vijfsluizen met de volle winst gaat strijken. Want Spijkenisse lijkt zich. als gastheer van Maasdijk, te zullen herstellen. Hoekse Boys kan. op bezoek bij DUNO. niet veel goeds worden voorspeld. Maar dat geldt ook voor hekkesluiter De Zwervers, als gastheer van 's-Gravenzande. Insulinde zal in Rotterdam wel belust zijn op re vanche voor de 42 nederlaag, die het in en tegen Rozenburg op liep. VLAARDINGEN -In de ge meente Enschede bestaat een vacature van hoofdcommissa ris van. politie. Tot degenen, die op de nominatie staan voor benoeming in die functie, be hoort de Vlaardingse commis saris van politie, mr. dr. C. N. Peijster, Zang Veredelt geeft uitvoering HAKDINXVELD-GIESSENDAM De gemengde zangvereniging Zang Veredelt geeft op 29 maart een uitvoering in de kantine van üe scheepswerf en machinefa briek Holland. Onder leiding van de heer Jac. Kaasschieter wordt er een gevarieerd programma geboden. Ook wordt opgevoerd het toneelspel Tu&sen twee vu ren. Dit stuk ln drie bedrijven staat onder regie van de heer M« v. d. Wiel.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1968 | | pagina 1