Wethouder v. Bochove kaïilimjË1*65 Hoe Maassluis oproer pas m september SÜSS1 maakte over een opvolger krijgen nieuwe psalmberijming Meer nadruk gewenst voor groen in de binnenstad Fractieleider Scheffers maakt de meeste kans Jongemannen bekennen circa 80 inbraken Bromfietser doorvoorrail Bert v. d. Lugt won Zilveren toernooi speler Bewogen dagen in historie van rustig stadje Stichting Cinéclub Vlaardingen Nu het structuurplan in de raad komt: Vroedschap moet verlangens kenbaar maken WAT WAAR WANNEER? Peter Spek op 200 meter I luchtmachtkampioen T-ÖTTEHPAMSCH XIEUWSBLAD MAANDAG 24 JÜM 1S63 f VLAARDÏNGEX Het tweede -* concours om het kampioen- uur het besinsienaal zal klin- SCHIEDAM Mr. P. van Boe- hoven, wethouder van financiën, die vorige week In. een brief aan de gemeenteraad verklaarde binnenkort als wethouder en raadslid te rullen aftreden, kan, volgens rijn zeggen eerst begin september worden opgevolgd door een nieuwe wethouder. Wij legden de heer Ban Bochove enkele vragen voor. „Wanneer qaat uxc ontslag in?" „De procedure van de Kieswet is cat eerst een oovolsrer-raadslid moet worden aangewezen, diens Geloofsbrieven, moeten worden onderzocht door de gemeente raad en dat zal dan op 26 augustus kunnen eebeuren. Enkele da gen daarna eir.dlet dus miin. raadslidmaatschap en kan de raad miin opvolger aanwijzen. Dat zal dus ziin naar schatting begin september". „Kunt u een exact voorbeeld geven van de controverse?" ..Daar heb ik verder seen com mentaar op. Daarvoor verwijs ik naar de inhoud van mijn brief, waaruit men kan zien. dat de fractie een ander standpunt heelt dan ik. Wij respecteren ox'er en weer elkanders stand punt. maar de controverse is niet overbrugbaar". Geen compromis „Is er toch nop gezocht naar een compromis?" „Niemand heeft naar ee.. com promis gezocht, omdat miin brief aan de fractie zo duidelijk was. dat het zoeken, naar een compromis op voorhand onmo gelijk moest worden geacht*'. Ook vroegen wij de heer F- Dijkstra, die zitting heeft in de Iractie van de PvdA in de Sehie- damse gemeenteraad, om com mentaar op de brief en de daar in meegedeelde beslissing van mr. Van Bochove. „Kunt tt als lid van de PvdA- iractie de bezwaren pan wethou der Van Bochove aanvoelen ..Inderdaad, die bezwaren van. wethouder Van Bochove kan ik wel aanvoelen. Hij heeft natuur lijk al 22 iaar ir„ deze positie hier gewerkt en. ik kan me voor stellen, dat de ene fractie wat lastiger is dan de andere, wat meer vraagt misschien en hel zou dus ook kunnen ziin, dat iemand, die 20 lang er al in 2it. min of meer geïrriteerd raakt door het steeds en bij herhaling vragen naar meer inzicht, meer informatie, meer vooroverleg. Dat kan voor iemand reden ziin om daar niet meer overheen tc kunnen stappen en om 00 die manier niet meer vruchtbaar te kunnen werken. Ja. ziin be zwaren kan ik wel aanvoelen. En ik zie ook wel in. dat dan de enige manier om aan die re latie een einde te maken is wee ie aaan- Dat is zeer begrijpelijk en dat moet ie ook respecteren". „Nou vind ik dus. dat de wet houder weggaat omdat hii vaak op niet-principiële punten het oneens is met de fractie, een zaak die ik niet helemaal kan onderschrijven. Ik vind. dat ie hier onderscheid moet gaan ma ken met zaken van principiële aard en zaken van njet-principiële aard en dan vind ik, dat de eerste het zwaarste wegen. Als daarbij blijkt, dat een wethouder het te vaak oneens is met zijn fractie, dan moethi.i de consequenties daaruit trekken en zijn zetel be schikbaar stellen en dan moet hij ook als wethouder bedanken, maar om dat nu te doen bil niet- Principiele zaken, dat vind ik een beetje overtrokken". „Conflicten wil ik niet 2egeen, maar er ziin wel degelijk ver schillen van mening geweest in het verleden. Ik wil als vóór held noemen de verkoop van grond aan het Algemeen Burger lijk Pensioenfonds. Daarover waren wij het niet eens. De frac tie was van mening, dat je die grond niet moet verkopen, zelfs niet aan het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds, hoewel we dat helemaal geen slechte gegadig de vonden voor die grond, maar dat je dan toch 00 een geseven ogenblik aan ie standpunt moet Kerkorgel parochie !Dr. Scliaepmansmgel 1 gerestaureerd SCHIEDAM De viering van het tienjarig bestaan van. de pa- J rochie van de O.L. Vrouw Visita- tie aan de Dr. Schaepmansingel i is vrijdagavond begonnen met de ingebruikneming van het geres- 1 taureerde orgel. Dit geschiedde I tijdens concert, waaraan medewe. m Jdh. Sefrmïtz, or ganist-directeur van de E.-K. St.- Jacobuskerk te Den Haag en het Utrechts Byzantijns koor onder leiding van dr. Myroslaw Antono- wyez. Het orgel, gebouwd door VLAARD ÏNGEX Het tweede concours om het kampioen- schap van de Vlaardingse Hen- gelaarsbond zal 2ondag 30 juni xverden gehouden langs de Mid- jdelvliet, waar 's morgens om 6 I uur het beginsignaal zal klin- ken. De loting voor dit concours wordt woensdagavond om acht uur gehouden in café De Gou den Leeuw. aan. het Emaus. 'SCHIEDAM -- Op de hoek van ide Nieuw Matheiiesserstraat en ,de Van Cleeffstraat is de 12-jari- ge J, B. B. op een bromfiets ge- schept toen hij een verkeerde •manoeuvre maakte. Hij werd laangereden door de 40-jarige chauffeur J. H. W., die vergeefs probeerde te remmen. De jongen sloeg over de motor kap dwars door de voorruit en belandde naast de chauffeur op de voorbank van de auto. Hij is er vrij goea afgekomen, zij het met een pijnlijk rechterbeen, en wat snïjwonden aan handen en gelaat. De bromfiets is ettelijke meters weggeslingerd. vtmtivun. aan ie Mauuuuiii. niuci iy vasthouden, dat erond niet wordt j Soed m de kerkruimte- verkocht. De wethouder vond dat niet. Het is maar een enkel voorbeeld, maar het illustreert de controverse". De vraat} blijft natuurlijk, wie wethouder Vo.n Bochove zal gaan opvolgen. Vit betrouwbare bron vernamen wij, dat zowel de heer Simons, als de heren Bas- fiaonse. Boerman en Dijkstra het wethouderschap niet ara bieren. De heer Scheifers, de huidige fractievoorzitter van de PvdA, lijkt de man met de mees te kans ov de zeteldie nu nop bezet is door de heer Van Boc hove. de firma Vermeulen uit Alk- maar, is uitgebreid met 4 regis- £f.f ters en werd bespeeld dear Job, -1 ouder- georuik -.e- Sohmsta. Het heeft 2 fclav., vrij maakt om er met de bromfiets pedaal en 10 sprekende stemmen [vandoor te gaan. t en is gebouwd volgens het elek- jaagavond de wm- i trische systeem. Het voldoet Het koor zong fraaie geestelijke en wereldse liederen in de Slavi sche taal. Met gestolen brommer aangehouden HOEK VAN HOLLAND De po litie te Hoek van Holland heeft twee Vlaardingse jongens aan gehouden de 15-jarige F. M.en de 18-jarige P. M. D. Ze heken den in Botterdam een bromfiets te hebben gestolen waarmee ze naar Hoek van Holland waren gereden. SCHIEDAM Twee agenten in jbrekers bij hun werk ongeveer een surveillance wagen hebben m v 30OO buit, alsmede snij-appara- de nacht van vrijdag op zaterdag f tuur, een walkie-talkie, een een goed slag geslagen. Op de hoek van de Nieuwe Haven en de Liduinastraat zagen zij bij de groentehandelaar L. G, Boeke- stijn licht. Zij gingen kijken en betrapten twee mannen op he terdaad, de 25-iarige J. H. uit Maassluis en de 25-jarage C. L. uit Vla ar din gen, beiden zonder beroep. Bij het verhoor op het politiebu reau bekenden zij in de afgelo pen maanden 30 iribraakjes te hebben gepleegd in Schiedam, ca. 30 tot 40 in Vlaardingen en zeven of acht in Maassluis. Hiermee zijn voor wat Schie dam betreft de meeste inbraak jes van de laatste tijd opgelost. Daaronder de inbraak bfj het ziekenfonds aan de Lange Haven, die 1500 buit had opgebracht, tn totaal maakten de twee in~ bandrecorder, een sdhrijfmachi- (tie en enkele aanstekers, die iaan de eigenaars konden worden [terugbezorgd. De jongelui gingen Sper bromfiets naar hun operatie- terrein, zetten het karretje daar neer en togen dan aan de arbeid. VL AAP-DINGEN In de ge- meentelijke turnzaal aan de Ro de Kruislaan heeft de tafelten- nisverenging Intiem het seizoen besloten met een groot voor- jaarstoernooi, speciaal voor de junioren. Tientallen partijen wer den zaterdagmiddag tussen 2 en 6 uur gespeeld en aan spanning was geen gebrek. In groep 1 toonde Dick de Graaf zich de beste, gevolgd door Peter Pleij- sier en Ad Rietveld. Groep 2 werd aangevoerd door Mart Bos. die juist sterker bleek dan Leen Smith, die de tweede prijs be haalde. Bij de meisjesgroep be haalde Ineke van Dis de eerste 1 prijs en ging de tweede prijs jnaar Tineke Visser. Dc prijzen, die bestonden uit be kers, werden uitgereikt door Ge rard Wapenaar, jeugdleider van. Intiem, die ook het toernooi had georganiseerd. Tevens werd de zilveren toemooispeler uitgereikt aan Bert v.d. Lugt, die in het afgelopen seizoen 37 punten bij- eensloeg. Peter Pleijsier moest genoegen nemen met 34 punten en Dick de Graaf werd derde met 26 punten. MAASSLUIS Onze voorouders hadden heel andere zaken om rich over 3p te winden dan de huidige veroorzakers van op stootjes en rellen: de geschiede nis leert ons duidelijk, dat het vaak kerkelijke aangelegenheden waren, die tot diepe menings- vcrschillcrr en ook tot bloedige twisten leidden- In Maassluis heeft dat zelfs eenmaal twee do den. gekost, naar ivy woensdag releveerden in ons bericht over dc gereed gekomen nieuwe psalm- te erijmivg. Op 28 mei 1774 zou men in Maas sluis overgaan tot invoering van de psalmenbundel van 1773, maar de gereformeerden ver zetten zich daartegen. Velen, al- jdus een. adres aan de kerkeraad, [waren ontsticht over de poging itot vernieuwing. Men vreesde vooral hevige tegenstand bij te rugkomst van „zeevarende Persoonen". De voorstanders probeer den de nieuwe berijming toch in te voeren: Kerkeraad en kerk meesters zagen er geen „zwa righeid" in om, naar het voor beeld van Rotterdam „enige voorbereidselen te maken tot het verkorten en verbeteren van de zingtrant." Vier dagen in de week onder wees men in de Grote Kerk de nieuwe zangmethode en alles scheen goed te gaan, ondanks en kele „schotschriften", die in de kerkezakjes belandden, en. waar in men honend sprak over de nieuwe „Dans- en Comedie- zang". Maai* op de zevenentwin tigste van Oogstmaand chreeuwden een visser, een kui per en een straatwerker in de Grote Kerk des voormiddags tussen de zangregels in en ble ven nog „blaten" na het zingen. En dat ging zo door en werd zelfs erger; „Vijf visschers, een. Biersteker, een Melkboer en twee Vrouwlieden, op de galerij zittende, hadden den voorzanger eerst al bulderende en tierende 1 van zijn wijs zoeken te helpen en [bleven voortschreeu.ven, nadat het voorgezang geëindigd was. De Voorzanger hield hel uit, maar de Gemeente was deerlijk ontroerd." Dienders Op de eerste van Herfstmaand waren er dienders in de kerk en uit eerbied voor het gezag ging het toen wel. Maar de tegenstan ders gaven het niet op en bleven de kerkdienst storen. De orga- inist Jan Hendrik Bruynink- Ihuyzen probeerde door het ge- jbruïk van de zwaarste orgelto- jnen het getier te overstemmen. Een groep conservatieven splits te zich af en ging kerken in de Kleine Kerk o.l.v. Bartholomeus Ouboter. Smeekschriften werden gezonden aan Anna Arnoldina van Boetzeiaer, douairière van Pieter, baron van Wassenaar, vrouwe van Maasland er Maas- la ndsluvs en aan de rr .„ering. Die van de oude zangtram dreigden het orgel omver te halen en de pijpen er uit te breken en dat bracht de organist ertoe toe te geven en tot in de zomermaanden van 1776 zong men weer als ten tijde van Petrus Datheen anno 1566. burgemeester werd blootsvoets en in zijn nachthemd door de stad gejaagd. Metselaar Ary Luyendijk werd in zijn woning belegerd. Hij vluchtte over de daken. Zijn vrouw werd gegre pen en mishandeld. Met ge scheurde kleren bood hij later in Delfi de Prins van Oranje een smeekschrift aan. Het gerucht, dat de regering krijgsvolk uit Den Haag zou .zenden, bracht vele Maassluizc- naren tot wanhoop. Sommigen, wilden de „krij'g steende tegemoet trekken of zoo dit niet lukte aan j den anderen kant de plaats in 1 brand steken. Eenigen zoopen gen ever met buskruid, beeten de [roemers in stukken, kaauwden [die, allerijselijkst dreigende, dal zij de. harten hunner tegenstar jders ten lijve uittrekken zou den." Conflicten „Zijn er ook conflicten, geweest op principieel gebied?" DEZE EDITIE bestaat, uit het volledige Rotterdamsch Nieuwsblad, zoals het in Rot terdam en naaste omgeving wordt verspreid, met EXTRA twee pagina's nieuws uit uw gemeente en streek. ROTTERDAMS CE NIEUWSBLAD BUREAU SCHIEDAM: Broeravent 8, telefoon 25OTS3. Klaehtendienjt: telefoon 2S.17.1S van tS.30 - «.20 uur; zaterdags I7.2H—18.23 uur)- BUREAU VLAARDINGEN: S roei Je Hivenstraai i, telefoon M2229. Eüncbtendlertt: telefoon 3C229 (caa fi—i? uur en van 1320-13,29 uur; eaterdan 17.SÏ—13.30 uur). VLAARDINGEN In navolging van een Amsterdams initiatief hebben enkele leden van de vereniging van Vlaardingse kun stenaars VL 65 een besloten film- coub opgericht onder de naam Stichting Cinéclub Vlaardingen. Het doel van de stichting is het aan de leden vertonen van do cumentair gerichte films, die op grond van hun stellingnemen of wegens de aard van hun onder werp niet in de normale roula tie worden gebracht of zelfs voor openbare vertoning 2ljn verbo den. Verder wil 2ij films verto nen, die het bestuur van belang acht, maar waarvoor via de ge bruikelijke kanalen geen belang- stelimg wordt getoond. Men streelt er naar de films aan een zo groot mogelijk publiek te ver tonen om eenzijdige voorlichting te doorbreken en een benadering va n meer kanten van het we reldgebeuren mogelijk te maken. Vrijdag wordt de eerste voorstel ling gegeven en wei in het Luxor- theater van Leonard Henny's film over Black Power. Voor het verdere programma wordt een keuze gemaakt uit een aantal andere films en de bedoeling is voor toelichting te zorgen. In lichtingen, inschrijvingen en voorverkoop via telefoon num mer 344532 of bij het secreta riaat, Landstraat 9, Boekhuis Den Draak, Veerplein 27; A. P. Boekwinkel, Dayer 2 en siga renmagazijn J. Verhoert, Hoog straat 145. Academische examens Aan de universiteit van Amster dam is geslaagd voor het eerste gedeelte van het doctoraal exa men in de tandheelkunde de heer G, L. de Lange uit Maassluis. Aan de Technische Hogeschool te Delft zijn geslaagd voor het doctoraal examen vliegtuig- bouwkundig ingenieur de heren P. F. H. CHgnett uit Rozenburg en H. W. Kleingeld uit Vlaardin gen. Aan de Leidse universiteit is mej. I. de Leeuw uit Schiedam 1 geslaagd voor het semi-arts-exa- men. SCHIEDAM Onze stedebouw- kundige, de heer R, Fledderus, heeft bij de opstelling van zijn structuurplan zoals hij zelf zegt: het plan dat door bureau Fledderus is uitgewerkt - zich hoofdzakelijk laten leiden door economische overwegingen- Bij lezing en herlezing van zijn toe- Hchtlng stuit men telkens op de enorme aandacht, die is gewijd aan winkels, kantoren en be drijven, zomede aan het verkeer lees: het gemotoriseerde ver keerdat deze winkels, kan toren en bedrijven moet kunnen bereiken. In zijn beschouwingen in de Schiedamse Gemeenschap heeft hij met enkele regels ook ge wag gemaakt van andere moge lijkheden, t.w. het zalencentrum en het openbare groen in de bin nenstad, zich concentrerend rond om het metrostation en het Ste delijk Museum. Desalniettemin blijft bij de aandachtige lezer het levoel van eenzijdigheid. Het is overigens wel begrijpe lijk, dat zijn aandacht vooral op de economische aspecten van de stadsvernieuwing is gericht. Van winkelstand en onderne mingen moet immers het geld komen, dat voor de geleidelijke verwerkelijking van de plannen nodig is. Tegenspel De burgerij heeft de gelegenheid gehad om ook aandacht te vra gen voor andere aspecten van het toekomstige stadsbeeld. In hoever hebben de 5000 bezoekers vac. de expositie in het Stede- lij'k Museum het gewenste tegen spel gegeven? Een snelle analyse van de veertig schrifturen, die B. en W. via de ideeënbus heb ben bereikt, kan enig inzicht ge ven omtrent het verlangen naar rust en groene beplanting dat bij de bevolking leeft. Althans één der ideeënschrijvers mevr. Miep Vester is zich bewust van een zekere discriminatie, zoals zij het noemt, tussen de nieuwe wij ken en de binnenstad, voor wat de groenvoorzieningen betreft. „Natuurlijk, een park in die zin als voornoemde (Beatrixpark, Julianapark, Harg&sportpark etc.) zal de binnenstad nooit kunnen herbergen, maar er kan toch wel wat meer op de leef baarheid in die zin ook gelet wor den. Ik dacht, dat de leefbaar heid in de city heus niet alleen verhoogd zal worden door een groot deel hiervan te bestem men voor winkels en kantoren." Tm haar uitvoerige beschouwing bepleit ze voorts de bouw van een huis van drie a vier ver diepingen met plat dak en dak tuin en een lift, „zodat ook moe ders met kinderwagens, invali den en ouden van dagen van zo'n tuin kunnen profiteren." Bomen De enige van de veertig perso nen, die op het structuurplan hebben gereageerd met een op merking over bomen, is dan ver der de heer Hans de Ridder, maar hij noemt het woord „boom" alleen om te vertellen, dat een stad net zo groeit als een boom, niet om zijn verlan gen naar groen en stilte kenbaar te maken. Nu komt dan vandaag het struc tuurplan ter behandeling en vast stelling aan de orde, vergezeld van een toelichting van B- en W., waarin ook op die veertig ideeënschrijvers wordt ingegaan. Hoe staat nu het college van E. en W. in zijn advies tegenover het toch wel principieel andere uitgangspunt van mevr. Vester? Het komt ons voor, dat het col lege zich. er af maakt met een wel wat al te losse hand. „Veel van de genoemde ideeën zijn mogelijk en toelaatbaar", aldus het advies, „de realise ring ligt echter bij de particulie ren". En dat is dan alles. Stadspark Het is duidelijk, dat een struc tuurplan nog maar een schets van toekomstige mogelijkheden is en dat alles nog in toekomstige bestemmingsplannen moet wor den uitgewerkt. Maar wij menen, dat de gemeenteraad er goed aan zal doen, bij de behandeling van het structuurplan vandaag zeer uitdrukkelijk te verlangen, dat veel aandacht wordt gewijd aan de groenvoorziening van de binnenstad. Dat men het zelfs zo dient te stellen, dat een park met bomen en wat rustige wan delpaden zonder verkeer even. belangrijk is als een geforceerd hypermodern winkelcentrum met de stank van de af- en aan rijdende auto's. Men mag niet vergeten, dat par ken en plantsoenen worden be schouwd als de longen van elke stedelijke agglomeratie, nog af gezien dus van de zo noodzake lijke recreatie. Er ligt nu in hêt hart van de stad een open ruim te, die wel niet voor recreatie dient, maar die toch wel degelijk een functie vervult bij het zuive ren en verversen van de Schie damse lucht. Hoe belangrijk kan het worden, als deze ruim te na de verplaatsing van de Lindenhof naar de rand van de stad bovendien nog een taak zou kunnen krijgen als centraal gelegen wandelpark! Nieuw contra oud Maar nu kwamen die van de kortere zangtrant in verzet en zij verzochten Kerkeraad en kerkmeesters nu eindelijk eens ernst te maken met de zo lang reeds aangekondigde vernieu wing. Burgemeester Cornelis Swanenburg, schepen Jacob van der Lely en de schout Pieter Sciiim nodigden partijen ten stadhuize en drongen op mati ging aan. Men kwam er zelfs met een tussenvorm, niet te .kort afgebroken en niet te lang i gerekt. Maar Robert van Nijn en de stoeldraaier Cornelis Ary- rentz. v. d. Hoeve namen dat rniet. Laatstgenoemde drong aan het hoofd van een morrende menigte het stadhuis binnen en eiste de oude toon. Maar de onte vredenen kregen niet hun zin en moesten tot het einde van Lente maand genoegen nemen met de andere stiel. Toen namen zij het niet langer. De contrarolleur Willem van der Jagt, voorstan der van het nieuwe, schreef en verkocht een soort spotdicht op het oude en maakte daarmee de conservatieven razend. Op de 28ste van Lentemaand kwam het bij het uitgaan van de kerk tot handtastelijkheden, waaraan Van der Jagt maar ternauwernood ont kwam. Geteeld De dag daarop viel men op straat de stedehouder van de baljuw van Delfland lastig, greep men de organist in zijn kraag, dromde men scheldend samen voor het huis van schout, predi kanten, burgemeester en kerk- meesteren. Ze braken de deur open bij burgemeester Izaak Bubbezon en sloegen de ruiten in bij éen ouderling. Willem Schel visvanger, ook een voorstander i'an het nieuwe, leed schade aan zijn woning. Ten getale van tweehonderd, meest jongens en wijven, maakte men jacht op Van der Jagt en probeerde men deze en nog andere tegenstan ders onder bedreiging met mis handeling tot het zingen van de oude psalmen te bewegen. De oude psalm kreeg verster king van een stel vissers en de menigte eiste nu bloed van de nieuwe zangers en „paskwilma kers". Men plunderde, sloeg rui ten in en deed zich te goed aan wijn en drank. De huisvrouw van schoenmaker Pieter FodI werd aan de haren door de straat ge trokken en gemarteld, Ze was nog een maand lang overspan nen en drie maanden lang bed legerig. Voorzanger Ouboter sloeg men half dood en zijn wo ning werd vernield. Een oud- Enkelen kregen een beroerte. In derdaad greep de overheid in. Ka at Per so ons. een der opstan dige wijven, werd in Delft gevan gen gezet, evenals Jan van der Tliuyn en Gideon van der Kraan. Zeventig conservatieve burgers van Maassluis, die bij de relle tjes betrokken waren, namen de vlucht, o.w. Ary Woutersz. Er kwam voor de anderen een groot pardon, maar genoemde perso nen werden voor resp-12 jaar en zes jaar uit het land verbannen. En van degenen, die bij de erg ste ongeregeldheden waren be trokken geweest, stierven er twee. Om een psalmberijming... Vlaardingen MAANDAG MEXPCLSSOIINPLEIN 39e. 3 uur: aij- eenkomst vrouwengroep PvdA. CAFc DE O'JOU AlAllKT, it uur: ClUO- avond k.j.v. D.O P.t. STADSCEHOORS.VAL. 7..10—9 uur: Zit ting gemeentelijk voorlichtmgs- en inlichtingen burn ju. LUXOR, S uur: Zo gaat dal m Te:i^s (H Jr). DINSDAG VALKENHOF, 7.30—9 uur: ZiUmg ge meentelijk voorlichtmgs- cn inücn- tmgenbureau. KAMER VAN KOOPHANDEL, 8 uur: Uitreiking diploma's chr. dciailhandeis- .noof Beneden-Maas. LUXOR, 8 uur: Zo gaat dat tn Te"as U4 jr). STADSGEHOORZAAL. 8 uur: Bonnie en Clyde <18 jr). GEOPEND: Apotheek Backer. Hoog straat 28, tel. 24 2162. Schiedam VLAARDINGEN In het afge lopen weekeinde is de Fortuna- atleet Peter Spek op, de nationale iuehtmachtkampioenschappen in Breda, winnaar geworden op de 200 meter. Hij plaatste zich. in dc finale door zijn serie in 23.8 sec. te winnen. In de finale zegevierde hij met een tijd van 22.7 op een door de regen zeer zwaar geworden baan. Daarmee veroverde hij zich tevens een vaste plaats in het nationale mi litaire team. Op de 100 meter werd hij in de finale derde in. 11.1 sec. Jan van Bodegom werd met een worp van 38.40 meter vijfde op speerwerpen. Esperanto agendo SCHIEDAM-Merkredon, la 25an de junio Ni atentigas vin pri la grava kunveno, iu okazos ce kado H, Letsch jr.t Lekstraat 100b, Schiedam. Vi estos bonvnnaj. MAANDAG 24 JUNI STADHUIS: 20 uur; Raadsvergadering. CHR. SOC. BELANGEN: 13 uur: ISW, cursus assistent-econoom. CHR. SOC. BELANGEN: 20 uur: Wljk- ver. Nieuw land. klaverjassen. IRENE: 20 uur: Aqua-Fauna. IRENE: 20 uur: Schied. Handbalver. nws, vergadering SURSUM corda: 20 uur: iiarmonla, bijeenkomst. DINSDAG 35 JUNI CHR. SOC. BELANGEN: 13—17 uur: Bndgeclub. CHR. SOC. BELANGEN: 20 uur; Toon- kunstkoor, repetitie. CHR. SOC. BELANGEN: 20 uur: SBLO bestuursvergadering. GERE F. JEUGDHUIS: 20 uur: SGP, ver gadering. IRENE: 2D uur: Comeniusschool A, bijeenkomst. MARIJKE: 20 uur: RelSCiub van het Slngelkwartier, kontaktavond. MUSIS SACRUM: 20 uur: Finlandia- schooi. afscheidsavond. OPSTANDINGSKERK: 20 uur: Tiiof- beckeschool, afscheid 6de klas. DE RANK: 20 uur: St. Martmusschool, ouderavond. IRENE: 20 uur: discussie tussen R. li. Fledderus en Jan schaper. WOENSDAG 28 JUNI CHR. SOC. BELANGEN: 14 uur: Bejaar denkoor seneetute, repetitie. CHR. SOC. BELANGEN: 20 uur: Foto club bijeenkomst. CHR. SOC. BELANGEN 20 uur Hand balver. UVC, vergadering. IRENE: 9.O0 uur: St. Jansschool, kinder- ochtend. OPSTANDINGSKERK: 12—19 uur: Judo. rUNTOUNSTiSUJügUJSN STEDELIJK MUSEUM; Tot 1 juli: Aniomo Cal cl er ara, gouaches, schilderden, tekeningen en grafiek. GALERIE DE CRAAFF. 8 tot 2T Juni. Hilary Krysztioviak, schilderijen en 'tekeningen. GALERIE WIEGMAN Expositie van de israéKsche kunstenaar Rose. Mej. H. M. Sijgers uit Schie dam is te Amsterdam geslaagd voor de akte Middelbaar Onder wijs Lichamelijke Oefening. Bioscopen PASSAGE THEATER: „Grand Prix"", 14 jaar, dag. 14.00 en 20.00, wo. 20.00 uur. „Winnetou het grote opperhoofd." kta- dermatinee op zondag- en woensdag middag. MONOPOLE THEATER: Shenandoah"", 14 jaar, do., du en wo. 20,00 uur, vr. en zo. 19.00 en 21,15 uur, za. 14.00, 19.00 en 21,15 uur. „A C zwaaien af" kindermaiinee c? zo. li.00 en 16.35 uur en op wo, 14.00 uur. APOTHHIKKiM VOOR SPOEDGEVALLEN IN HET WEEKEINDE, 's avonds en 's nachts: Apotheek Gouka, Groenelaan 127, tel.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1968 | | pagina 2