Verbetering interieur van grote saai heeft gunstig effect Consultatiebureaus in Schiedam staan voor financiële problemen VFGhonkbalteain versloeg Nado V. Enterprise kampioen bij bedrijfsvoetbal BURGERLIJKE STAND Vlees roosteren op het strand in Terheijde SCHIEDAMS ALLERLEI Jaarverslag Stadsgehoorzaal: Lager tekort Maar gunstige cijfers inzake Bespreking beter f ilmprogramma zonder resultaat de gezondheid Nog geen computer voor adniinistrblio «remeeutediens ten Vlaardingen Schiedam Jeugd strijdt 0111 teujiistitels Cl ufooiitmoeting van Avielremiers Derde Kylliera- wandeltocht De heer A. Polak nieit pensioen Hoekse jeugd hengelde HOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD DINSDAG 6 AUGUSTUS 1968 N 1 MAASLAND Tengevolge van enige compensaties en de gevol gen van het inwerkingtreden in 1968 van de Algemene Wet Bij zondere Ziektekosten, kan een gunstige wijziging in de gemeente begroting worden aangebracht. Tevens zijn enige ramingen van de eigen hellingen der gemeente verhoogd. Een en ander resulteert in een verbeterde budgettaire po sitie der gemeente. Was het bij de vaststelling van de oorspron kelijke begroting voor 1968 nodig deze sluitend te maken door de opname van een raming van een aanvullende bijdrage uit het meentefonds tot een. bedrag f 27.127.76 nu kan als gevolg van de onderhavige begrotingswijzi ging het geraamde tekort worden verlaagd tot een bedrag van f 17.817.87. VL AAR DIN GEN In zijn ver slag over het jaar 1967 produ ceert het bestuur van de stich- tings Stadsgehoorzaal cijfers, die aanleiding zouden kunnen zijn over een toenemende ongcrus- heid over de belangstelling voor hetgeen in de Stadsgehoorzaal gebeurt, maar het heeft niette min gerechtvaardigde hoop, zo zegt het verslag, dat de verbe teringen, die de zaal in 1967 on derging, hun doel niet gemist hebben. Zo ziet het bestuur de lichte stijging van het aantal zaalverhuringen als een gevolg van die verbeteringen en het verwacht een voortzetting van die tendens. Met betrekking tot deze kleine stijging van het aantal verhurin gen dient in aanmerking genomen te worden, dat verschillende vas te huurders in het verslagjaar juist minder dan voorheen van de zalen gebruik maakten. Zo hep b.v. het aantal verhuringen aan het Vlaardings Kunstcentrum met niet minder dan 30 procent terug, waarbij het totale bezoek cijfer bijna 40 procent kleiner werd. Het gemiddelde bezoek per voorstelling daalde met 10 procent. Voor de Hippo-Campusserie in het verslagjaar werd het pro gramma samengesteld door een uit het bestuur gevormd comi té. De samenstellers van het ver slag menen te mogen vaststellen, dat het artistieke peil der voor stellingen zeer hoog was. Niette min liet de belangstelling van het publiek hoewel groter dan het jaar tevoren te wensen over. Ook voor de speciale filmserie werd niet veel belangstelling ge constateerd. Het aantal filmvoor stellingen daalde met 14 procent; het totale aantal bezoekers met 19 procent en het gemiddelde be zoek per voorstelling met 5 pro cent. Halverwege het verslag jaar zijn de toegangsprijzen voor de bioscoop met ongeveer 50 pro cent verhoogd. Met de exploitant van de bios coop heeft een commissie uit het bestuur besprekingen gevoerd over verbetering van het pro gramma, maar de exploitant bleek niet in staat aan de wensen van het bestuur tegemoet te ko men. Afgesproken werd, dat hij een voorstel zou indienen, waarin zo veel als mogelijk met de wen sen van het bestuur rekening zou worden gehouden en hij beloofde steeds voor twee maanden een programma te zullen opgeven. Dat laatste is echter nooit ge beurd en voor het overige liet de exploitant alleen per brief weten, dat hij door experimenten in nauw overleg rnet de bedrijfslei der zou proberen verbetering in het programma te brengen. Hangende deze affaire was aan het eind van het verslagjaar nog geen nieuw contract met de bio scoopexploitant afgesloten. In verband met de beperking van de toneelspreiding denkt het be stuur aan het organiseren van to neelvoorstellingen in het lichtere genre, zoals die nu door ver schillende nieuwe gezelschappen worden verzorgd. Het bestuur besprak verschillende malen de mogelijkheden van samenwer king met het Vlaardings Kunst centrum en het bleek in principe bereid daarover een gesprek te hebben met het bestuur van het VKC. V ern ie uiringen Het jaarverslag geeft een uitvoe rig overzicht van het onderhouds werk dat werd verricht en de vernieuwingen, die zijn aange bracht. Voor die vernieuwing ïs de Stadsgehoorzaal de hele maana mei in het verslagjaar gesloten geweest. Het oude meubilair uit deze zaal is gratis ter beschik- ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD BUREAU SCHEED All: Braersvest 3, telefoon 28 Gö 31. Klacbtendlenst. telefoon 26 17 73 van 18.35—1330 UUT; zaterdags 17.30—18.30 uur. BUREAU VEAAHDJNGEN: Smalle Havenstraat t, telefoon 34 32 2S. Klachten dienst: N'arcisstraat l, telefoon BSItSW (van 1830—20 uur; zaterdags van 17.20—18.30 uur). king gesteld van een aantal ge gadigden nadat zonder resultaat was geprobeerd het te erko- pen. De opsteMng van de stoe len werd zodanig gewijzigd, dat brede gangpaden langs de muren ontstonden. Zodoende kregen praktisch alle zitplaatsen een goed zicht op het toneel, terwijl de totale capaciteit slechts met twaalf zitplaatsen verminderde. Ook de tweede fase van de ge luidsverbetering in de Stadsge hoorzaal. zouls geadviseerd door TNO, werd uitgevoerd. Daartoe werd poreus akoestisch mate riaal aangebracht op de wanden, tussen de toegangsdeuren ter weerszijden. Deze ingreep werd aangevuld met het aanbrengen van. een lambrizering en samen met een aantal maatregelen van minder ingrijpende aard leidde dat tot een zeer belangrijke ver betering van het interieur. Het verslag spreekt zijn waardering uit jegens allen, die aan dit werk hebben bijgedragen. Bij het onderhoudswerk wordt melding gemaakt van een in greep. die duidelijk aantoont, dat het complex van de zaal Harmo nie ernstige gebreken vertoont. Nadat scheuren in de voorgevel waren geconstateerd zijn trek- stangen aangebracht, onder de vloer van de sociëteitszaal, om voor- en achtergevel aan elkaar te verbinden. Aan het eind van het \rerslagjaar bestond het bestuur uit de heer G. Walstra, voorzitter; mevrouw J. .T. van Gent-de Ridder, secreta resse; de heer J. H. van der Hout, penningmeester; mevrouw C. K. Herlaar-Otter vanger en de heren H. M. J. Dubbeldam, drs. J. A, Hardeman, dr. A. P. de Jonge, L. de Snayer en C. de Vries. Het personeel was samengesteld uit de bedrijfsleider, een klerk- cassière, een portier, een hulppor tier, een le toneelmeester, een operateur-toneelmeester, een 2e operateur-toneelmeester, 4 ouvreuses, 4 garderobi-juffrou- wen en 2 werksters. Cijfers In het verslagjaar werd de Stadsgehoorzaal acht maal ver huurd aan het Vlaardings Kunst centrum. Die acht voorstellingen trokken samen 2.771 bezoekers, wat een gemiddelde zaalbezet ting van 346 (50 procent) bete kent. De zaal werd nog 108 maal aan anderen verhuurd en daar kwa men gemiddeld 422 bezoekers per voorstelling. ïn de Stads gehoorzaal werden 240 filmvoor stellingen. gegeven, met gemid deld 101 bezoekers en tenslotte was er één vrije voorstelling, waar 129 bezoekers kwamen. In totaal waren er 357 voorstellin gen in de Stadsgehoorzaal, waar 72.8S9 bezoekers kwamen. De zaal Harmonie werd 143 keer verhuurd en de sociëteits zaal 150 keer. Zes vrije voorstellingen in d§ zaal Harmonie (Hippo-Campusse rie) trokken samen 394 bezoe kers (gemiddeld dus 66). Bij een totaal op de exploitatierekening ."an bijna f 270.000 heeft het jaar 1967 voor de stichting een nadelig saldo opgeleverd van ruim f 186.000, SCHIEDAM Verschenen is het jaarverslag van de Schiedam se Vereniging tot Bescherming van Zuigelingen over het jaar 1967. Het verslag is niet onverdeeld gunstig. Met name de financiën hebben de vereniging in ge noemd jaar parten gespeeld. Het nadelig saldo beliep bijna 3000 gulden en was daardoor nog ho ger dan geraamd. Dit moet in hoofdzaak daaraan worden toe geschreven, dat er geen collecte voor de gezamenlijke kruisvere nigingen is gehouden en voorts aan de tegenvallende opbrengst van de bus-bijdragen, die ver band houdt met het teruglopen van de kleuterconsulten en de hoogtezonbestraiingen. Een be drag van 800 gulden, dat men had geraamd als opbrengst van de collecte kwam niet ter be schikking. De uitgaven bleven ongeveer binnen de raming. Het betref hier kennelijk een structureel tekort", dat voorlo pig nog zal kunnen worden, ge dekt uit het reservefonds. Ba by's Eigen Huis. Maar dit fonds, dat in het leven is geroe pen als reserve voor de verbe tering van de huisvesting, slinkt zienderogen. Een verzoek is naar de gemeente uitgegaan om de gemeentelijke subsidie te verhogen. Komt deze verhoging 15 SCHIEDAM Reeds in 1966 dacht men erover om de finan^ ciële administratie van een reeks van gemeentelijke diensten en bedrijven te laten lopen via een. cjbiputer, maar het is nog al- til d n.et zo ver gekomen. Nog steeds wordt met een boekhoud- aulomaat gewerkt en de hoofd- boekhouding. alsmede de admini stratie van de debiteuren wordt met de hand uitgevoerd. Wel is per 1 januari 1967 het kaarten- bestand van de crediteurenadmi nistratie overboord gezet en wordt sedertdien volstaan met een alfabetisch-lexicografische opberging van de binnengeko men facturen. Bovendien is oo die datum de magazijnadmini stratie voor ongeveer 650 artike len van betrekkelijk geringe waarde vereenvoudigd; men heeft de financiële verantwoor ding afgeschaft bij deze voorra den. en laat de kosten van aan schaffing als een soort overhead kosten drukken op de algemene bedrijfskosten, zoals dat bij ge wone bedrijven met.grijpvoor- raden" ook het geval is. In 1966 werd ook reeds gespro ken over een afzonderlijke sane- ruigsadministratie, over voor- en nacalculatie van werken, over kredietbewaking bij bestellingen e.d., problemen die overigens nog niet rijn opgelost. Het ge meentebestuur heeft machtiging verleend voor de aanstelling van een administratieve kracht, waar aan nacalculatie en kredietbe waking zou kunnen worden toe vertrouwd, maar deze was aan vang dit jaar nog niet aange steld. Een modernisering van be tekenis lijkt de automatisering van de loon- en salarisadmini stratie, die einde 1967 heeft proefgedraaid. GEBORENPaul Hoan. Koen, z v I S Thung enBAC Erics son, Sportlaan 264; Abraham z v W A Beyer en S Huijzer, Mes- dagstr. 15; Anna, dvTAvan Dop en J van Doom, Hoek van Holland, Schimmelstr. 52; Karin Maron. dvD Zijdeveld en W O vers luizen. Van de Spiegel- str. 54b; Walter Harry Martin, 2 v K Lunger en F W de Ko ning, le Van Leyden Gaelstraat 85. Nadine Catharine Gwendolen Maria dv J A Tol- meijer en J T M A Verkuijten, Rotterdam, Gh. Bokehaan 17; René zv J W Bangma en C M E La Lau, Spoorsinge! 130; Jrite Jurjen zv E. G. Korf en J. Brink man 2e Maasbosstraat 85. GETROUWD: Albert Alfred Wolfgang Arrestide Jaac de Jong 31 jr en Helena Constance Mana Overmans 21 jr; Adrianus Bor&boom 19 jr er. Geertruida Vlielander 17 jr; Petrus Leonar- dus de Raaij 21 jr en Maria Schouten 20 jr. Jan Willem Pel 24 jr en Titia Maria Bot 22 jaar; Maarten Verkiel 22 jr en Cordula Rochel Van de Voorde 20 jr; Leenderfc Hokke 22 jr en Antonia Apolonia Klootwijk 20 jr; Pieter Lode\vijk Middendorp 22 jr en Agnes Katharina Theo dora Dickhoff, 22 jr; Hendrik Braad 25 jr en Wilhelmina Ver stappen 21 jr; Cornells Hubertus Verheul 19 jr en Judith Mary Coolegem 19 jr. ONDERTROUWD: G err it van der Borden 21 jr, Jan Thijssen- straat 22 en Helena Aschermann 18 jr., Schiedam, Molensingel 21; Job van der Kooij 31 jr. Spij- kemsse, Heijermansstr. 5c en Toontje Bastemeijer, 24 jr., Van Wesembekestraat 115; Gerrit Stolk 19 jr. Maassluis, Heldering- straat 17rd en Trijntje Dirkje Hoogendijk 18 jr., 2e van Ley den Gaelstr. 7; Meindert de Groot 20 jr. Schiedam, Bcylestraat 38 en Trijntje van der Zwan 18 jr.. Lusthofstraat 31; Marinus Herm- sen, 20 jr.. Binnensingel 152 en Margaretha van Dorp 19 jr., Van. Limburg Stirumslr. 15b; Hen drik Schouten 23 jr., Rembrandt- straat 20 enHelga Dettmeijer. 22 jr., Rotterdam, Rinze Koop mansstraat 93. GEBOREN: Ilse W dv B P O.é- phius en W C de Groot; Alice dv K Renema en W. Herrema; Margaretha F. dv H. van Rij en M F Rosman; Esther dv J G Gouweleeuw en I C Roodbol. OVERLEDEN: L Robbemond 56 jaar. VLAARDINGEN Als onder- doel van het vakantieprogramma heeft de jongerensociëteit CSLD een barbecue gehouden, waar voor ca. 45 gegadigden naar het strand in Terheijde trokken. Voor zij daar tijdens een open luchtmaaltijd hun honger kon den stillen moesten zij eerst de verschillende spijzen, als vlees, tomaat, appel of brood, rooste ren boven een houtskoolvuurtje, waarbij een fietsspaak werd ge bruikt als „spit". De jongelui waren verdeeld in 7 SCHIEDAM Op de banen van hel tennispark Van Vliet wor den van 12 tot en met 16 augustus de jeugdtenniskampioenschap- pen verspeeld. Aan dit toernooi, dat thans voor de zevende maal wordt gehouden, kunnen spelers en. speelsters tot 18 jaar deelne men. Bij de enkelspelen is een sphlsing gemaakt voor ener zijds spelers jonger dan 14 jaar en anderzijds voor 14- tot 18-jari- gen. De Kon. Ked. Lawn Tennis Bond propageert een betere aanpak van de jeugdtraining en in deze geest heeft het bestuur van de tenniskring Schiedam, bestaan de uit de heren N. Spithoven voorz.A. Bos, penrüngm. en J. Zandvliet, secr., de zaak aange pakt. Een selectie van 12 spelers is gedurende 20 weken getraind door de tennistrainer J. v. d. Torre. Voorts zijn ong. 70 heel jonge tennisspelers ingeleid in de tennissport door mevr. M. v. d. Wilt en de heer W. Baard. De LTV Los Bigotes heeft gratis een baan ter beschikking gesteld en de training hier geschiedde spe lenderwijs. De komende jeugd kampioenschappen sluiten, bij deze training aan. SCHIEDAM Drie wielerver enigingen RC-Schiedam» HRC de Spartaan en RRC de Fedaalrid- ders hebben zondagmorgen in de 's-Gravenlandsepolder een club ontmoeting gehouden. De uitslag hiervan luidt als volgt: A KLASSE 42 KM. TIJD 1.12.3: A. Koster (Pr.); H. Perfors (PR); A. Knossenburg (PR); L. Michielsen (PR); F. v.d. Berg (Sp.). NIEUWELINGEN. 32 KM. 54 MIN,: J. Breur (Sch.) Th. v. d. Leijst (PR); J. Brinkman (Sch.); J. v. d. Sman (Sp.); C. Vrolijk (Sch.). A. ADSPIRANTEN 24 KM. 44 MIN. 18 SEC.: M. Reehorst (Sp.); J. Vos (PR); G. v. d. Sman (Sp.); F. Rikkers (Sp.)F. v. Kieij (PR). B. ADSPIRANTEN. 12 KM. 25 MIN. 15 SEC.: C. Toet (Sp.) A. Adema (Sp.); A. Rikkers (Sp.); A. Ni pins (PR) C, ADSPIRANTEN. 7 KM. 13 MIN. 19 SEC.: R. v. d. Berg (Sp.); H. Brink man (Sch.); G. Vinkeles (Sp.); M. Sielin (Sp.); C. v. Houwelin- gen (Sch.). vijf groepen en ze hadden al hun „lucht" nodig om de vuurtjes aan te wakkeren. Het was bo vendien aardedonker, zodat alleen het profiel van. de naaste: buurman te onderscheiden was en daardoor leverde het soms problemen op de ingrediënten voor de maaltijd te vinden. De organisatoren zijn zeer te vreden over de gang van zaken bij deze eerste, als experiment bedoelde barbecue; bij een her haling 2al het aantal deelnemers beslist aanzienlijk groter zijn, zo menen zij. De avond vraagt ook om die herhaling, want hij was zeer geslaagd, vonden ook de deelnemende tieners. VLAARDINGEN De Stichting Kythera Vriendenkring Neder land organiseert in samenwer king met de C.W.O. te Rotter dam en de chr. gymnastiekvereni ging Testo, alhier, de derde Kythera Wandeltocht, die op za terdag, 24 augustus gehouden wordt. De te lopen afstanden zijn 5, 8, 22, 18 en 25 km en ei wordt 's middags tussen een en drie uur vertrokken bij de De Sa- vornin Lohmanschool in de Ka- merlingh Onnesstraat (West- wijk) Aanmelding op de adres sen: V.d. Waalsstraat 48, Lies veld 39, Merellaan 63, alle te Vlaardingen; Ruitwagen 167, Hoogvliet, Kat. Lagendijk 200, Rotterdam of telefonisch via nummer 010-160567. De opbrengst zal gebruikt worden voor het bouwen van een koeiestal, die hard nodig is voor de ontwikke ling van het stadje Drimona; voor dat doel is f 1.000 nodig. niet tijdig, dan zal het niet mo gelijk zijn tot een fluitende ex ploitatie tc komen. Het be stuur zou het waarderen als dit ertoe zou leiden, dat de zuige lingen- en kleuterzorg in onze stad een reorganisatie zou on dergaan. Met erkentelijkheid maakt de vereniging er melding van, dat Drukkerij Roelants het jaarverslag financieel voor haar rekening heeft genomen. Het bezoek aan de bureaus bleef ondanks het sterk gedaalde ge boortecijfer goed op peil. Op de drie zuigelingenbureaus werden 6689 consulten gegeven tegen v.j. 6535. Er waren 601 nieuw inge schreven zuigelingen (v.j. 569). Het aantal onder controle zijnde baby's daalde evenwel van 1020 tot 978 als gevolg van de sterke teruggang in het aantal overge schreven baby's. Zeer teleurstel lend worden de cijfers van de kleuterzorg genoemd. Hier liep het aantal nieuw ingeschrevenen terug van 443 tot 370 en het aan tal consulten van 2249 tot 1930. Maar dank zij het aantal van vo rige jaren, overgeschreven kleu ters (1349 tegen v.j. 1056) liep het totaal „in zorg" zijnde kleuters toch nog van 1504 tot 1719 op. Geen hoogleson? Twee moedercursussen werden tot het eind toe gevolgd door vijf tig deelneemsters. Van een kleu tercursus, begonnen met negen deelneemsters, trokken er zich vier terug. Slechts 33, v.j. 62, kin deren maakten gebruik van. de hoogtezon. Er werden 427 bestra lingen gegeven tegen v.j. 9U3. Het laat zich aanzien, dat men eer lang tot beëindiging van deze dienstverlening zal overgaan. Interessant zijn nog de cijfers, die het jaarverslag geeft over het aantal levend geboren kinderen, dat in 1965 nog 1.586 beliep, in 1968 daalde tot 1.481 en in 1967 nog verder zakte tot 1.351, een daling met ruim 14 pet. ofschoon de bevolking van onze stad in die tijd met 265 personen groeide. Daar staat tegenover dat het aantal doodgeborenen in die tijd daalde van 32 tot 25 in 1966 en 24 in 1967, di.i, met 25 pet. Nog gunstiger ontwikkeling toont het cijfer van de sterfte in het eer ste levensjaar, in 1965 nog 18, in 1966 dalend tot 13 en in 1967 tot tien, een vermindering niet 44 pet. Van de 1351 pasgeboren ba by's kwamen er in 1967 601 naar de consultatiebureaus, di.i. 44,5 procent tegen in 1965 38.8 pet. SCHIEDAM Een inbreker heeft zijn slag geslagen bij de voormalige Gazan Confectie-in- dustrie in de Nijverheidsstraat. Hij is er over een twee meter hoge houten deur geklommen, heeft een ruit vernield en heeft uit de verkoopruimte 51 nappa damesjasjes en vier korte suède jasjes gestolen met een geza menlijke waarde van f 7.000. In de afgelopen nacht heeft een dief op het kermisterrein de tent met grijpkraantjes openge sneden var de kermisexploitant G. S. Vermist worden elf goud. kleurige dames- en vijf heren horloges. Uit de Van Heuven Goedhart- straat is de op slot staande mo torfiets van B. d. W. gestolen. Later is de motorfiets opgevist uit de Schie. Hij is weer terug bezorgd aan de eigenaar. Achttien autobestuurders zijn be keurd bij een snelheidcontrole op de Horvathweg. Een van deze au tomobilisten reed zelfs met een snelheid van 90 km. MAASLAND Na 41 jaar bij rijkswaterstaat als technisch ambtenaar le klas in dienst te zijn geweest, heeft de heer A. Polak, wonende aan de Pr. Bea- trixlaan te Maasland, maandag deze dienst met pensioen verla ten, De heer Polak was ingedeeld bij de droge waterstaat, wat in houdt wegen en bruggenbouw. In. deze omgeving werd onder zijn beheer de Burgemeester Elzen- weg, lopende van Naaldwijk tot Maasland, waarin begrepen de grote brug over de Maaslandse vlieten tot stand gebracht Op 4 maart van dit jaar werd de heer Polak de ere medaille in goud verbonden aan de orde van Oranje-nassau toegekend. VLAARDINGEN De honkbal ontmoeting Nado V-VFC nam niet minder dan drie en een half uur In beslag. De Vlaardingers wis ten de derde plaats te behouden door een eclatante 14—6 zege. De Rotterdammers kenden als ge heim wapen het hengelen op 4 wijd. Zonder te slaan trachtten zij werper Jaap Breek 4 wijd te ontfutselen. Door de regen lukte dat soms vrij aardig. Niet min der dan 16 maal bereikten zij op deze wijze het eerste honk, ter wijl zij aanvallend niet verder kwamen dan twee honkslagen. De VFC-ploeg dacht er heel an ders over, want met forse uitha len werd de Nado-veste bestookt» De Rotterdamse werper moest lijdend toezien hor hij 17 maal werd gepakt. Een verre slag van Herman>Scot, die de afrastering doorkwam, werd door de leidende hoofdarbiter niet als home-run. gewaardeerd. In de tweede inning veranderde VFC zijn achterstand in een 21 STRAFSCHOPPEN BRACHTEN BESLISSING SCHIEDAM De kampioen der kampioenen van het bedrijfsvoet bal uit onze omgeving heet Enter prise. Na een zeer spannende wedstrijd werd dit vrijdagavond een feit toen de Schiedamse kampioen Enterprise een \ved- strïjd speelde tegen de kampioen van Maassluis, Foto Husct. De Viaardingse kampioen ENCK trok zich uit deze extra halve competitie terug, omdat men geen volledig elftal op de been kon brengen. Enterprise nam door v. Gerven een 1—0 voor sprong, die tot een kwartier voor het einde gehandhaafd bleef. Een snelle uitval van Foto Hu- set leidde toen tot een kans voor v.d. Poel, die van korte afstand keeper Burger het nakijken gaf: 1—1. Toen de goed leidende ar biter Brand het eindsignaal gaf, was de stand nog 11. Dat betekende dat strafschoppen moesten beslissen, want er moest deze avond een kampioen uit de bus komen. Eerst nam Foto Hu- set vijf elfmeterschoten, waar van er drie benut werden. En terprise benutte er eveneens drie. De tweede serie strafschop pen bracht de beslissing. Foto Huset schoot de eerste drie in, schoot de vierde tegen de paal en de vijfde werd door Burger gestopt. Enterprise schoot de eerste in zag de tweede gestopt, waarna de derde, vier en vijfde weer werd ingeschoten. Na al- loop werden in de kantine van SVDPW de prijzen uitgereikt. ABC-voorzïtter A. Verlinde over handigde de aanvoerder van En terprise, Jan van Geene, de fraaie wisselbeker, die met champagne gevuld werd en door de spelers werd leeggedronken. De scheids rechter en beide aanvoerders werden in de bloemetjes gezet, hetgeen het slot betekende van een goed georganiseerd bedrijfs- voetbaltoernooi, Het tienjarige ABC \vacht nu nog de feestavond in september. voorsprong door honkslagen van Ruud Skala en de gebroeders Breek. Nog een slagbeurt later werd de voorsprong vier punten door Marvin Wood, Oswald Ful- linck, Piet van der Mark en Jaap Breek. Door de druilende regen wilde VFC er snel een eind aan maken door het puntenver- schil op tien te brengen. Het zag er naar uit dat dit zou lukken. In de zesde slagbeurt was de voorsprong 133, nadat 13 VFC'ers aan slag waren ge weest. Maar toch wist Nado terug te komen en kwam uiteindelijk op 146. VFC werpers Jaap Breek en Herman Scot kwamen tot 17 x 3 slag, 16 x 4 wijd en 2 honkslagen tegen. Nado werper J. Noordermeer: 5x3 slag, 3 x 4 wijd en 17 honkslagen tegen. Euud Skala was bij VFC de beste slagman. In zes beurten sloeg hij vier honkslagen, ter wijl Oswald Fullinck de meeste punten scoorde. HOEK VAN HOLLAND De sin- gel rond de camping aan de Tas- manweg in Hoek van Holland was zaterdagmiddag het verza melpunt voor bijna tachtig Hoek se kinderen. Gewapend met alter- lei soorten hengels gingen zij proberen om zoveel mogelijk visjes te verschalken. Het totale aantal van die visjes was name lijk bepalend voor het al dan niet in bezit komen van de prijzen, waaronder twee werphengels met molen, die waren beschik baar gesteld door de VW en de wijkraad. Natuurlijk was het ene kind fortuinlijker dan het andere. Terwijl vele kinderen zelfs geen kans zagen om ook maar een enkel visje te vangen wist de 9- jarige Jan Lucardie ieders ver bazing te wekken door maar liefst 26 keer een vis op de wal te brengen. Wijkraadsvoorzitter L. van der Houwen reikte na af loop de prijzen uit. Met 26 vissen kwam Jan Lucardie in het be zit van een werphengel met mo len. De andere prijzen bestaan de uit leefnelten, hengels en tuigjes, gingen naar Jan van Beek, Marcel Harten, Rudi Mars, Frederlque de Bruin, Jan Blok, Peter van Ooijen, Nico Eibergen en Menno Bouma. AUe andere deelnemers kregen een aardige attentie die het zeker de moeite waard maakte om volgend ja9" weer mee to doen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1968 | | pagina 2