Impressies uit Reeuwijkse plassengebied op een regendag Slopers maken ruimte voor langparkeerders Gouwe met nederlaag van start in promotiestrijd Grote expositie op tuincomplex Thurlede SCHIEDAMS ALLERLEI SVV neemt bij amateurs straffe maatregelen Gemeente verkoopt groncl voor bejaardencentrum HWW-. Hengelvaria Jongen verdronken te Woerden Team beneden z'n normale vorm Buitenlandse jeugd bezocht Rotterdam masamSÊSm, F0TTERDAM5CH NIEUWSBLAD WOENSDAG 7 AUGUSTUS 1968 j VLAARDINGEN Met de ope nmg. over enkele weken, van het nieuwe warenhuis van Vroom en Dreesmarm in het voor uitzicht wordt er nu ook hard gewerkt aan een oplossing voor het dan te verwachten omvang rijker worden van de parkeer problemen in de stad. Het Veer- plein. dat nu veel gebruikt wordt door langparkeerders, zal in ruimere mate beschikbaar moe ten komen voor wie in de stad inkopen komt doen en de lang- SCHIEDAM Het bestuur van SVV za.1 in het nieuwe verenï- gingsjaar voor de amateurafde ling cn in het bijzonder voor dft hoogste amateur-elftallen straf fe maatregelen voorschrijven. Het bestuur voelt zich hiertoe genoodzaakt door fe vele kritiek die er is geweest op de samen stelling der KNVB-elftallen. Voor de commissie, die de ama teurvoetbalzaken behartigt, is het een bijzonder moeilijke tijd aangezien het met onwillige spelers, die veelal elk greintje van verantwoordelijkheidsgevoel missen en ongetraind menen recht te hebben op een plaats in de hoogste amateur-elftallen, °nmöselijke taak is sterke elftallen in het veld te brengen. Diverse goedwillende spelers werden de dupe van medespe lers, die niet bereid waren zich enige reserve op te leggen. Spelers van welke kwaliteit ook, die niet bereid zijn tenminste tweemaal per week de vastge stelde trainingsuren te bezoeken, runnen er zich op voorbereiden te ™orden opgesteld in één if,,h-00^sJlamateur-elftallen van s\ v. Het bestuur acht het raet onmogelijk dat hierdoor de ïSli m de aanvang minder kunnen zijn, maar dat er dan «k spoedig elftallen zullen zijn, wïE? 50edwü{ende voetballers SKf- re&eïmatig aan de training deelnemen. JXAARDIKGEN - De Waar- ngse hengelaarsver. Vriend schap trof goed visweer bij haar zevende serieconcours, dat ge houden werd in de Delfshavense bchie. De zwaarste vis is ge hangen door H. Vink: het was een exemplaar van 560 gram. uitslag eerste tien: 1. C, Vink F, 1.985 gram; 2. C. Vink Sr, •h^O; 3. J. Vink. 1.360; 4. H. ^ink, 1.350;, 5. B. Penning 1.340; 6- J. Broere 810; 7. F. Koudstaal 40O; 8 B. Kosten 470; 9. R. v.d. Zwan; 10. Tyson 390. v.h.v. Het Westen boekte ma- hge vangst op haar derde serie- concours, waarvoor de henge laars naar de Smalle Zijde getrokken waren. Uitslag: I. H. Levering, 1.355 gram; 2. F. Tem- pelaar 875, 3. J. Verweij B60; Berveling, 760; 5. P. Groen r55T'r£- de Goede 690; 7. h. Wijnhorst 585; 8. J. de Goede ®J5, 9. E. Vermeij 505; 10. J. Vlaming 470; 11. W. Tempelaar 425; 12. J. Hollenberg 410. Zondagmorgen, vijf uur, ver reken de mannen van Het Wes ten bij de molen voor het vierde ®eerieconeours om de mevr. Sdgter-beker. Voor zaterdag heeft de Vlaar- dingse Hengelaarsbond bet der- dee concours om het kampioen schap van Vlaardingen georga niseerd. Woensdagavond, acht uur, wordt er geloot in café De Kroon, Hoogstraat 20. Het viswa ter is de Oostgaag; het concours begint om zes uur. parkeerder zou daarvan de dupe kunnen worden. Om hier in te voorzien, zal het terrein tussen de Heemraad straat en de Ridderstraat, van Weeshuisplein tot Westnieuwiand, als parkeer terrein worden ingericht. Thans wordt de slopershamer ge zwaaid boven een aantal oude opstallen, die daar nog in de weg stonden. Langs de Ridder straat zullen voorlopig alleen nog de beide woonhuizen van resp. slager De Koning en schil der De Kok blijven staan, maar alle schuren, loodsen en andere bijgebouwen verdwijnen. In het Westnieuwiand wordt het enig daar nog overgebleven pandje met de grond gelijk gemaakt. Niet gesloopt worden, de, van latere datum daterende panden op de hoek van het Westnieuw iand en de Heemraadstraat. Er komt nu echter ruimte ir. de oude binnenstad, die reikt van af het Veerpiein tot aan de Maassluisedijk. WOERDEN De 10-jarige Evert van Geut sela ar is dinsdag middag in een onbewaakt ogen blik te water gerankt in de Oude iRijn bij zijn ouderlijke woning en voi dronken. Ziinlijkje werd pas enkele uren later gevonden, omdat zijn ouders meenden, dat de jongen naar de feestweek was, zodat niot direct nti zijn verdwij nen ongerustheid ontstond. SF Maasland schoot MAASLAND De S.V. Maas land heeft op basis van 30 punten een vrijebaamvedstrijd gehou den. De uitslag is als volgt: J. Batenburg de Jong 2G; J. Ha- nemuaijer 26; W. van Boon 25; A. Moerman 28; IJ. Boekeshjn 25; Er. v.d. Wel 29; J. W. Groene- wegen 29; J. van Zwienen 27; P. v.d. Pol 23; J. J. van Buuren 30; A. J. v.d. Pol 28; O. Kluk- man 29; Fr. van Staalduinen 30 c-n P. Boekestijn 27 punten. Maandagavond worden alle schutters in het schietlokaal verwacht. Er is een belangrijke bespreking over de verhouw van het interieur van het schietlokaal. De heren van De Gouwe uit Waddinxveen hebben de deur naar de eerste klasse van de waterpolocompetitie nog niet op de eerste klasse nog met op een "n kier kunnen krijgen. Ze lieten zich dinsdagavond in een vol eigen huis- in hun eerste vin nige prcmotie\vedstrijd door zwemclub Rotterdam overbluf fen (2—5), De Waddiim-eners bleken niet koel en nuchter ge noeg, ze grepen hun kansen niet. Waarom bleef de Waddinxveen- ploeg zo duidelijk onder de normale vorm? Was het de af wezigheid van v.d. Leden en re serve Kees van Tilburg? Waren het de zenuwen, die hier een rol speelden of hing de 50 neder laag tegen ditzelfde Rotterdam, enkele jaren geleden, nog als een schaduw boven de Waddinxveen- se hoofden? Het feit lag er in ieder geval, dat De Gouwe te voorzichtig be gon. en de Rotterdammers gele genheid kregen voor het uitdelen van de eerste klap, die in dit soort wedstrijden altijd de spreekwoordelijke daalder waard is. Middenvoor Dick van Kralingen zag kans de bal uit een passje nog net zodanig met de knokkels van z'n zwaar bewaakte handen te beroe men, dat het leder een luttele cen timeter achter de doellijn plofre. Dat was 01. Een misverstandje in de Wad- dïnxveense defensie schonk o e- zelfde Van Kralmgen een ogon- blik later ruimte om met een iknap stukje theaterwerk een strafworp te „versieren". En dat betekende 02. De Waddinxveners gingen op zoek naar antwoord. Ze zochten met ijver naar herstel van de schade. Maar met iets te weinig maatgevoel en een snufje te wei nig tempo kwamen de Gouwe- zeven voorlopig niet verder dan veel vrije worpen, enkele straf- ivorppunten en een door Sol op de vuisten van doelman Jaap v.d. Land geschoten strafworp. Het eerste Waddinveense tegen- puntje kwam pas in de tweede spelperiode, toen Arie Troost een schot vanïlenny v.d. Bosch van richting kon veranderen (12). Dat succesje bracht nau welijks brood op de plank omdat de arbiter een ogenblik later een goal van Hans de Jong goedkeur de, hoewel deze duidelijk binnen de tweemeterlijn lag. Dit derde Rotterdamse doelpunt deed voor De Gouwe in feite al grotendeels de deur dicht (13). Goed, de Gouwe hield de span ning nog even vast. Het klom via een treffer uit een driepunts- strafworp van Boonstoppel naar 23. Maar Rotterdam zag zich een ogenblik later in diezelfde spelperiode ook een voordeel- strafworp toegewezen, waaruit Hans van Veen de score op 2—4 lilde. De Gouwe bleef moreel aange slagen en daar lag ook waar schijnlijk de oorzaak van een misverstandje tussen van Mourik en Boonstoppel in het begin van de laatste spelperiode. Het tot op dat moment voortreffelijk spelende duo begreep elkaar even 'net. Aanvalsspjts Van Kralingen hield er een fraaie kans aan over die prompt werd benut (25). Boonstoppel miste in de slotfase voor De Gouwe nog een straf worp die strafworpen van de Waddinxveners vormen pro bleem op probleem maar dat deed er niet veel meer toe. De Gouwe kon z'n aandacht gaan richten op de volgende promotie wedstrijden donderdag tegen De "Walvis in Groningen, maandag te sen AZC Alphen in Utrecht. De 5-iange M. Tal is in de Lan ge Kerkstraat bij het overste ken aangereden door eer. auto. bestuurd door J. P. D. uit Schie dam. Deze remde krachtig maar kon niet voorkomen dat het meis je werd gegrepen en een lichte verwonding opliep aan de mond. Bij een botsing tussen nvee bromfietsen ir. het Beatrtxpark hep de 55-jarige machinist S. J. H. B. schaafwonden op aan het hoofd en een pijnlijke schouder. De 38-jarige H. B. kreeg een bloeduitstorting aan de linker enkel. Bij het remmen van een auto slipte op de kruising Mgr. Nol ens- la a n-Dr. Kuyperstraat de 20- jarige bromfietser L. M. van H. Hij viel en liep een pijnlijke rechter heup op. De 16-jarige bromfietser J. O., winkelbe diende uit Schiedam, kwam bij een slippartij eveneens te vallen en kreeg een pijnlijke linker heup. De 9-Jarige Marcel van Veen kwam op de Groenelaan te val len doordat de voorvork van zïin autoped brak. Hij kreeg een scheur in zijn lip er. brak een tand SCHIEDAM Ondanks het slechte weer hebben de buiten landse gasten van de SG-Jeugd uitwisseling zich dinsdag goed vermaakt. De groepen vertrok ken dinsdagmorgen omstreeks twaalf uur met de tram naar Rot terdam. Eerst werd een bezoek gebracht aan het Maritiemmu- seum, waar de jongelui een uit eenzetting kregen over de ten toonstelling. Vooral de modellen hadden de aandacht van de lon- gelui. Na het bezoek aan het mu seum smg men naar de Eui o- n:a*l Hierna gmgen de jongelui naar de WiUemskade om een rond vaart door de Rotterdamse haven te maken met de Spido. Met be wondering werd de bedrijvigheid in de havens gade geslagen. Na de rondvaart ging men weer op Schiedam aan. waar men om streeks half zeven arriveerde. De dag werd besloten in de kantine van drukkerij Roeiants met een gezellig onderonsje. De stemming onder de buitenland se gasten is bijzonder goed. De Duitse leider van de groep uit Esslingen, Bernhard Blank, js zeer tevreden over het program ma. dat zij tot nu toe hebben ge had. „De heer v.d. Boom moei zich zeer veel moeite getroost hebben, om dit m elkaar le zet ten, Ook zijn de mensen hier erg gastvrij en de Hollandse keuken is zeer goed. Ook vin dik het juist dat we 's avonds bij elkaar komen in een zaal waar wat ge danst kan worden. Juist on de/e avonden leer je elkaar goed ken- MAASLAND De gemeenteraad heeft besloten aan de Stichting Bejaardencentrum voor f 375.000 grond te verkooen ongeacht de grootte. Bij het voorstel tot vaststelling van een algemene regeling voor de verkoop van bouwterrein zei de heer A. Verhago (VVD) met te begrijpen dat de grens tussen het te verkopen perceel grond en het trottoir een ruimte moet hebben van 23 cm. De voorzit ter lichtte toe dat het hier in hoofdzaak gaat om het planten van heggen, die soms zeer breed kunnen worden en over het trot toir groeien. Hel is niet de be doeling om een mannetje aan. te stellen om hiernaar te kijken. Het gaat alleen maar over de boze heden. nen", aldus de mening van do Duitse groepsleider. Vandaag hebben de jongelui een ..vrije" dag. die zij naar keuze kunnen besteden. Vanavond komen "zn weer in dc kantine van druxkenj Roeiants bijeen. Voorts werd besloten burgemees Ier F. J. Groot Enzerink en de heren A, P. M. Franken, stede- bouwkundige van de gemeente or. C. P. M. de Vries, juridisch medewerker, beiden verbonden aan het Instituut Stad en Land schap van Zuid-Hol land. aan te wijzen als gemachtigden bij de behandeling m beroep van het uitbreidingsplan in hoofdzaak Commandeurpoider. De open bare behandeling hiervan is op 12 september a.s. Het voorstel tot het beschikbaar stellen van aanvullend krediet groot f 136.000 voor een noolwa- terpompgemaal met persleiding in het bestemmingsplan Com ma ndourspol der werd aangeno men. Nog werd besloten aan de Chr. lagere land- cn tuinbouw school een subsidie te verlenen van f 2.230. voor de aanleg van een parkeerruimte en verande ringen aan de beplantingen om deze school. Het gehele work gaat f 900 meer kosten, maar onder toezicht van de leraren zuilen de scholieren de beplantingen rond om de school ter hand nemen, teerd nu in de praktijk zal wor- Zodat wat op school wordt ge- den uitgevoerd t BETER HALF EI In Waddinxveen doet een vrouw grote bestellingen in de winkels. Zij vraagt dan de helft te mogen meenemen. Voor het verdere ge deelte van de bestelling blijkt dat zij een vals adres heeft opgege ven. Twee winkeliers zijn door deze handelwijze gedupeerd. MOERKAPELLE KRIJGT TELEFOONCEL Naast het postkantoor is de al iang toegezegde telefooncel ge plaatst. Binnenkort zal het tele foontoestel worden aangesloten. Kaasmarkt Bodegraven 6 aug. Aangevoerd 72 partijen, le kwal. f 3,88-f 3,97; 2e kwal, f 3,75-f 3,87. Extra kwal. tot f 4,30. Handel redelijk. SCHIEDAM In het vereni gingsgebouw op het tuincomplex Thurlede zal zaterdag en zondag een tentoonstelling worden ge houden van door leden van de vereniging gemaakte bloemstuk- jes, geteelde produkten en bloe men. De bloemschik- cn -sier kunst zal dit jaar een groot deel van de tentoonstelling vormen. Leden kunnen bloemen inzenden, geesehikt, opgemaakt e.d. in ^'aas bak of op andere voorwerpen, ge heel naar eigen keuze. Dit kun nen bloemen zijn uit eigen tuin of winkel. Ook de kinderen, van leden van 5 tot en met 14 jaar kunnen bloemstukjes inzenden. Hun werk zal apart worden be oordeeld. Voorts staat de inzen ding open voor snijbloemen Uit eigen tuin, en zelf gekweekt fruit em groente. De beoordeling van de ingezon den artikelen zal in tegenstelling tot vorige tentoonstellingen niet door juryleden geschieden, maar door bezoekers van de tentoon stelling. De uitslag zal op de laat ste openingsavond bekend wor den gemaakt. De tentoonstelling zal geopend zijn op zaterdag 14 u ir tot 22 uur cn op zondag van 1 f tot 20 uur. De volkstuindeccverenigmg bruist nog van andere activitei ten. Zo werd maandagavond de laatste cursusavond gegeven door de heer Janse. Aan deze cursus hloemschikken hebben veel da mes deelgenomen. De cursus diende tevens als leerstof voor de in te zenden stukjes voor de tentoonstelling. Ook voor kinde ren werd op woensdagmiddag door mevrouw B. Duller een spe ciale bloemschikcursus gegeven. In het afgelopen weekeinde ziin door de Haagse Bond van Volks tuin dersverenigingen ook alle tuinen gekeurd. Zes vertegen woordigers. die allen een 2-juri- ge kadercursus hebben gehad, waren hiermee belast. Op deze jaarlijkse keuring werden de 250 tuinen op de volgende punten ge keurd: Onderhoud, cultuur en al gemeen voorkomen. De uitslag zal pas over enkele weken be keend zijn. Onder de tuinders heeft de ver eniging onlangs nog een enquête gehouden. Men wil de resultaten van het onderzoek bundelen tot n boekje. Het hoekje zal bewerkt worden door drs. S. S. L. Elzin ga en zal antwoord geven op de vraag wat er leeft onder de tuin ders, wat zij verlangen en hoe zij leven. Her is de bedoeling bet boekje nog dit jaar uit te geven on het eerste exemplaar aan tn bieden aan het Landelijk Ver bond, dat dit jaar zijn 40-jang be slaan hoopt te vieren. DE REEUWIJKSE PLASSEN bij regen zijn troosteloos en ze zijn het dit seizoen dus vaak, Zo'n dag als dinsdag met een enkele opklaring en met buien biengt veel dagjesmensen naar de plasoevers} die para sols meebrengen tegen de regen. De eigenaars van de restaurants klagen niet. De Loer 1st heeft met dit weer meer trek dan bij warm weer en dus wordt er goed gegeten. De Notaris d'Aumerielaan is de enige straat in Reeuwijk- brug, die in aanmerking komt voor de betiteling boulevard. Velen wandelen en fietsen hier langs de 's-Gravenbroek- seplas enerzijds en de Bree- vaart anderzijds. Het is een gezellig stukje Reeuuüjk, dat tot de Burgemeester Lucasse- laan is verlengd nu de vroe gere Elfkoevenbrug is weg gehaaldj de doorvaart Bree- vaart-s-Gravenbroekseplas gedempt en de asfaltweg door getrokken. Eén van de foto impressies geeft een beeld van de boulevard. De andere is ergens in het plassengebied genomen, waar bootjes-aan-de-kant met het weer van dit seizoen niet op vallen er liggen er meer ,,onder zeildan dat er va ren. maar ivcl een zelf gemaakte ivat erf iets, iv aar van de eigenaar niet gemakkelijk te achterhalen is. Het is een eenvoudige plank met een rie ten stoel erop en voorts een gedeelte van een fiets, dat üüot dc aandrijving zorgt. Al met al een vaartuig, dat je m deze streek niet veel ziet.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1968 | | pagina 1