Exclusieve uitspanning „De Gouden Leeuw" herrijst uit zijn as S fi Van maandag af kan ook in Vlaardingen trimmen men Station in West M Routes lampionoptoehten Rijnmondband komt saterdag met muzikaal vuurwerk Klaverj asmiddag voor bejaarden HOORNAARSE HERBERG BEKEND IN GEHEEL NEDERLAND... Mevrouw H. Slob „Begin volgend jaar aijn ive iveer open. Sfeer Uitbreiding Beiaardconcert Mar Bruinzeel Oefenprogramma 's-Gravendeel Zomerwedstrijden Dordtse dam vereniging Voetbaltoernooi om H. v. d. Berg-prijs Slagprestaties van Ha-wks kunnen doorslag geven ROTTERDAMSCH XIEUWSBLAD VRIJDAG P AUGUSTUS IS« T'LAARDIjYgEN baandag be- fint ook in Vlattrdingcfi de door rie Nederlandse Sportfederatie m het leven geroepen Trimactie. Tnm-boekjes kan men crratis hekomen op het VVV-btcreau, Westharenfcade 12: M. H. fan Dam, Kethelweg 79; Van ölden» bQrneveldtstraat Sa: Stadsge hoorzaal en bij de NSF-ojjicial voor Vlaardingen, de heer G. i-.d. Berg, Kamerlingh Onnes straat 9, tel. 349879. Het bezit van het Trim-boekje is rcoodsa- kelijk om aan de Trim-acUe te hunnen deelnemen. H>t doel van de Trim-actie is de Nederlandse bevolking aan te sporen tot meer lichamelijke be weging, waarbij geen prestaties worden beoogd, maar geregelde lichamelijke oefening zowel indi- iciueel als in. groepsverband, zon der de noodzaak lid van een vereniging te zijn. Uit een groot aantal keuzemogelijkheden kan. men twee activiteiten kiezen, die gedurende een aaneengeslo ten periode van drie maanden moeten worden beoefend, tijdens welke men. ook tot andere activi teiten kan overgaan. Aan het eind van deze periode kan men op het VVV-bureau het Trim- boekje laten afstempelen en een Trim-1speldje in ontvangst ne men De hieraan ver [jonden kos ten bedragen f l,5ü. Op elke willekeurige dag kan men met de Tnm-actie beginnen. Keuzetnogelijkh eden De activiteiten, waaruit men een keuze kan doen, zim, met ver melding van de minimum-eisen. FIETSEN: ca. een half uur per dagmeteen minimum van 2 uur per week of één meerdaagse toe ristische fietstocht tijdens de ge hele periode. GYMNASTIEK: dagelijkse oefe ningen of wekelijks: in door trai ning, conditietraining of keep fit-gymnastiek,, HARDLOPEN: wekelijks een al dan met officiële veld-, bos- of strandloop van een half uur. "WANDELEN: ca. een half uur per dag met een minimum van 2 uur per week of tijdens de gehele periode: twee officiële wandel tochten, de Vierdaagse van Nij megen of Apeldoorn of één Avondvierdaagse of tweemaal ■wadlopen.. SCHAATSEN: officiële toertoch ten of deelneming aan wekelijkse training op kunstijsbaan. Voorts kan men een'keuze doen uil, met beoefening van mini maal 1 uur per week: badmin ton, basketbal, bowling, of ke gelen. golf, handbal, hockey, jeu dc boules, judo of jiu ptsu, ka- neenkorfbal, paardrijden, squash, tafeltennis, tennis, voet val, volleybal, 7.wemmen of an dere overeenkomstige activitei ten. Na drie maanden kan men op nieuw beginnen. Op de uit te reiken speldjes zal het aantal keren staan, dat men heeft deel genomen. Men kan zich ook la ten opleiden voor het Trim- vaardigheïdsdiploma en voor het N'SF-sportpasport. De organisatie is in handen van een plaatselijke commissie, waarin zitting hebben: arts G. A. Verstege, NSF-official Q. v.d. Berg, gymnastiekleraar P- J. de Ronde en voorzitter AV For- tuna D. Ringlever. Het admini strate e bureau is op het VVV- kantoor gevestigd. Huidige keuze Momenteel is er een lijst van vier verenigingen, waar de Trim» rieelnemer gratis de te kiezen ac tiviteiten kan beoefenen. AV FOR-TUNA, atletiekpark Zuid- buur tse weg: iedere avond van 7 uur af en 's winters in de gym nastiekzaal op de Claudius Civilis- laan. Artsen filelist VLAARDINGEN Van zater dagmorgen. 10 uur, tot maandag morgen. acht uur, dient men zich voor het verkrijgen van medi sche hulp van een huisarts te wenden tot de telefonische bood schappendienst, tel. nr. 206611. De zondagsdienst van dr. Leegs- ma wordt waargenomen door B. W. Bussom aker, Schiedamseweg 107, tel. 343188. Geopend: Westerapotheek, Voor straat 53, tel. 342683. MAASSLUIS Van zaterdag morgen 8 uur tot maandagmor gen 8 uur wordt de medische zondagdienst (alleen voor spoed gevallen waargenomen door J. J, P. A. Smijers, arts, Haven 40. Tel. 2109. Verloskundige: mej. v.d. Hoeven, Willem Pijperplein 64, tel. 4380. Wijkzuster Groene Kruis: zr. De Visser, Benr. Boémanlaan 60, tel. 4808. Oranje Gr. Kruis zr. W. A. v. Melsen-Peter v. Anrooylaan 44, Tel. 3824. Apotheek: Rijnmondapotheek MozartUan. MAASLAND Komend week end wordt de artsendienst waar genomen door J. W. Oltmans, 's-Herer.straat 4, lel. 01899-2039. Apotheken SCHIEDAM Tijdens dit week einde en 's avonds kan men voor spoedgevallen terecht bij dc apo theek Het Gouden Bert, St. Li- dumastraat.58, tel. 268364, GYMNASTIEKVERENIGING TESTO: damesconditietrammg dinsdagavonds van 8-9 uur en donderdagsavonds van 9.15-10 uur in gymnastiek gebouw Rode Kruislaan; dinsdagavonds van 8-9 uur en donderdagsavonds van S-10 uur gymnastiek ge bouw Ceert Grotelaan: damesturnen donder dagsavonds van 8-9 uur Geert Grotelaan; he ren conditietrai ning: dinsdagsavonds 9-10 uur Geert Grotelaan. WIK-TURNAFDELING: s maan dagsavonds van 8.30-9.45 uur gymnastiekgebouw Delfts eve er- weg; 's woensdagsavonds 7-8 uur gymnastiekgebouw bij Chr. Huishoudschool, Van Hogen- dorplaan en van 8-9 uur in gym nastiekgebouw Claudius Civilis- laan. WIK-VOLLEY'S ALAFDELING: voor heren 's maandagsavonds van 9.45-11 uur in gymnastiekge bouw Delftseveerweg. KORFBALVERENIGING SPIRIT Elke dinsdagavond van 8-9 uur op korfbalcomplex Geert Grote laan. Dc plaatselijke commissie heeft de medewerking van nog tal van andere-sportverenigingen inge roepen en is in onderhandeling onder meer met de korfbalclubs Oranje Nassau en Vlaardingen. de turnvereniging Hollandia, de handbalclub de Hollandiaan en met Basket Boys. Onder supervisie van NSF-offi- cial G. v.d. Berg is een groep van 38 gemeenteambtenaren se dert mei bezig voor het TRIM- vaardigheidsdiploma. Het exa men hiervoor zal in september door de heer Van den Berg wor den afgenomen. SCHIEDAM Na het vuurwerk, dat de kermisweek zal afsluiten, wil het Tamboer- en Trompet- terskorps, de Rijnmondband, zor gen voor een muzikaal vuur werk, dat zal worden afgesto ken aan de Vlaardingerdijk. Daarna wordt nog een num mertje ten beste gegeven in Mu sis Sacrum, waar op dat mo ment het Eurobal zal worden ge houden. Op 17 augustus treedt de Rijnmondband op in Vlissingen. in het programma van het De Ruyter Festival, 's Middags maakt men met majorettes om vier uur een rondgang door de stad en 's avonds is erbij het Stadhuis een show van tweemaal een half uur. Op 24 augustus treedt de Rijnmondband op voor de korfbalclub Succes, die om half twee haar nieuwe clubge bouw aan de Storks tra at in ge bruik zal nemen. Op 31 augustus gaat de groep een plaatopname maken. De opname wordt ge maakt in gebouw Arcade van 9 uur tot 's middags twaalf. De verkoop van de platen begint op 14 september; er zullen duizend platen in de handel worden ge bracht. met een tweede serie van duizend indien de verkoop goed loopt. SCHIEDAM Zoals vrijwel al le jaren organiseert de heer De Boom ook ditmaal ter gelegen heid van de kermis een feestelij ke klaverjasmiddag voor de be jaarden. Deze begint om twee uur en wordt gehouden in Café De Zon op het Broersveld. De deelnemers krijgen bij de aan vang een anjer m het knoopsgat zij krijgen gratis consumptie, een sigaartje en ten sl-otte 'n uit smijter, terwijl de organisator een grote partij fruit ter be schikking heelt gesteld. Inlich tingen over deze middag: Antho ny Muysstraat 25, tel. 262S28. VLAARDINGEN De Neder landse Spoorwegen hebben het voornemen op 1 juni 1969 in Vlaardingen West een voorstad- halte in gebruik te nemen. Deze nieuwe halteplaats dient vooral ter ontsluiting van nieuwe stads wijken die nogal ver van het be staande station zyn gelegen. Bo vendien zal, aldus de spoorwegen, de service aanmerkelijk kunnen worden verbeterd. Met de nieuwe voorstadlialte. die op circa twee kilometer van het station ligt, kunnen ongeveer 22.000 personen worden bediend. Er staan volgens de spoorwe gen nou meer uitbreidingen op stapel, Het voorstel van de NS is al bij het gemeentebestuur in gediend. De Kil vissers "s-GRAVENDEEL De leden van de Hengelsportvereniging De KiJvjssers -'isten voor de tweede ronde van de koppehved- strijd. De uitslagen waren: 1. W. Dekker 1020 gr.; 1. A. Koovman 353 gr.; 3. A. v. d. Wulp 313 gr.: 4. N. van Waardenburg 311 gr.; 5.-6. A. Pieters en W. Baren- el re et 307 gr.; 7, L. .T. van Twist 247 gr. Bij de jeugd werd winnaar W. Dekker Azn. met 75 gr. De controieursprijs was voor L. Kooyman, ,.De Gouden Leeuw" in Hoornaar brandde in het begin van dit jaar tot dc grond, toe af. Onschatbaar is de waarde van het aantal antieke voorwerpen dat in de vlammen opging. Op dit moment zijn restaurateurs druk bezig om de herberg weer in de oude staat terug te brengen. HOORNAAR ..'l Is dc open haard geweest. Dat weten we ïtker. Ér moet een vonk uit de schoorsteen op het rieten dak zijn gewaaid waarna de boel vlam vatte. Toen we het eerste bran dende plekje ontdekten was het waarschijnlijk aan de binnenkant, bij het kurkdroge onderricl, al een vlammenzee. Voordat de brandweer kwam stond de boel al in lichterlaaie Enigszins bewogen verhaalt me vrouw H. Slob-Baron uit Hoor naar van de gebeurtenissen die. zich op 7 maart van dit jaar hebben voorgedaan. In de vroe ge middaguren ging haar exclu sieve restaurant De Gouden Hel sloopwerk aan de Vellevest is na de vakantie met kracht her vat. De Vellevest is voor hel verkeer afgesloten met het oog crp de veiligheid. Hel hoekpand waarin vroeger een sigarenwinkel is ge weest is reeds geheel met de grond gelijk gemaakt. Feitelijk staan nog slechts de mtiren overeind san twee ponden en natuurlijk de schoorsteen van de vroegre melkfabriek De Landbouw, die ver moedelijk als laatste slachtoffer van het saneringswerk in deze bouwvallige hoek het leven zal moeten ïfltcu. O Behelpen moest men zich 11a de brand met een bouwkeetdie achter het restaurantin de tuin werd opgericht. Leeuw aan de Dorpsweg in vlam- voordat het seizoen begint'* men op en slechts een gedeelte van de zeer kostbare inventaris kon worden behouden. Die inventaris was namelijk de kracht van de Gouden Leeuw. Het oorspronkelijk middeleeuw se boerenbedrijf en latere dorps café werd zo'n zeven jaar gele den door de energieke Hoornaarse verbouwd tot restaurant in Oud hollandse stijl. Het interieur en het wijzigen en aanvullen daar van werd de hobby van mevrouw Slob en door een aantal erfenis- sn en een handeisbewuste af tasting van de toen nog niet zo nukkige antiekmarkt slaagde zij erin om een zo charmante zaak ,te vestigen in het midden van de AJblasserwaard dat spoedig de overlevering voor de nodige re clame zorgde. „HET BEGON MET het polder bestuur", weet mevrouw Slob zich nog te herinneren. „Daarna kwamen wat verschillende groe pen., van studenten tot bruilofts- vierders en al spoedig kwamen de telefoontjes uit heel Neder land." Het was inderdaad ook de moei te waard in de Gouden Leeuw. Ver van de „bewoonde wereld" kon men namelijk via de pro vinciale weg en een slingerend polderlaantje de uitspanning be reiken en eeuwenoude bomen voor de oprijlaan en de fraaie uithangborden, de kleine venster tjes met Oudhollandse gordijnen, de inrichting met olielampen, oud eiken stoelen, tafels en kasten, plavuizen op de vloer, blauwe tegeltjes aan de wand, een arre stee zo maar in het midden van de zaak, en de nodige jachttro feeën, zorgden voor een sfeer die op zijn zachtst gezegd apart was. Een open haardvuur met de knap pende houtblokken completeerde het geheel. Met vier man per soneel moest mevrouw Slob de reserveringen bijhouden en op het laatst kwamen zelfs groepen met Finse en Spaanse gasten ge nieten van de echt Hollandse her berg. EN TOEN KWAM DE BRAND, „Hst meest ongelukkige moment om een. brand te krijgen is juist zucht mevrouw Slob. ,,Ik weet niet hoeveel mensen ik heb moe ten afzeggen. En dan de terug slag natuurlijk. In het begin re den de auto's hier bumper aan bumper om de puinhopen te be kijken. Een soort bollentocht weet u wel, Maar dat was ook gauw voorbij en toen kwam. er niemand meer." Maar ze ging niet bij de pak ken neerzitten. Binnen enkele da gen verrees achter het gebouw een soort werkkeet die met de uit de vlammen geredde antieke spulletjes werd ingericht. Grote borden langs de weg vertelden het: „De gouden Leeuw is her opend" en inderdaad begonnen de bezoekers weer le komen. On middellijk nam men een restau rateur in dc arm en men begon de echte Gouden Leeuw van de grond af te herbouwen. De mu ren van het gebouw staan nu al weer overeind en voorzichtig be ginnen steen voor steen de om trekken van het restaurant zich weer af te tekenen. Nieuwe plannen zijn inmiddels gemaakt. Naast het restaurant was tot voor de brand het woon huis van de familie Slob en op een ingenieuze manier heeft men een gedeelte hiervan voor het restaurant bestemd. „Als alles dan achter de rug is", zo vertelt de Hoornaarse, kunnen we weer zo'n 60 tot 100 mensen ontvangen. In het begin van het volgend jaar kunnen we de zaak alweer heropenen,....." Veel veranderen zal er niet want men vond de oude, niet commerciële inrichting toch wel het beste, „Misschien komt er een bruidssuite met een hemelbed erin", glimlacht me vrouw Slob, „maar dat weet ik nog niet zeker. Wel zeker weet ze hoe de nieuwe Gouden Leeuw, die weer een rle- Gouden Leeuw, die iceer een rie ten dak krijgt („Er komt wel een sproeiinsiallatle overheen") ivorcH verwarmd. „I\Iet centrale verwarming natuurlijk, maar de grootste charme van de zaak wordt weer in ere hersteld. Er komt een open haard In die constant zal branden ZWIJND RECHT Beiaardier Mar Bruinzeel zal zaterdagmor gen tussen 11 en 12 uur een beiaardeoncert geven op het ca rillon van de Koningskerk in Zwijndrecht. Het programma voer het concert luidt: Concerto van A. Vivaldi; Komt nu met *a g, O Nederland, let op uw zaak. Merk toch hoe sterk, al- len Valerius' Gedenckklank; Ita- liana-sonata van G. Clément: Fantasia van H. Herzog; Condo- liera van B. J. Franssen; Jan Hinnerlk, Anne Marieken; Rhytmendans voor beiaard van G. Nees; Improvisatie.' 's-GRAVEXDEET, Do voet- balvereniging 's-Gravendeel heeft voor het weekeinde een uitge breid oefenprogramma opge steld. Het eerste elftal speelt om half drii- tegen het eerste elftal van Meto uit Hoogerheide. Hei 2e elftal komt om 1 uur bin nen de lijnen tegen Meto 2. In de morgenuren speelt het 6a elf tal thuis tegen Strijen 5. Het 4e cn 5e elftal gaan te Strijen op be zoek tegen resp. Strijen 3 en 4. DORDRECHT In de echtste ronde van de zomerwedstrijden handhaafde C. van der Ven zich naast Meijers op de tweede plaats door een overwinning 00 I. Brandt. \V. Kanters nam re vanche voor zijn nederlaag van vorige week. Hij won vrijwel zonder moeite van H. van Hof. wegen. A. Brouwer kwam al gauw een schijf achter bij J. Koopman, maar hij kon zich nog geruime tijd met succes verdedigen. Ten- slotte gaf de grotere routine var Koopman de doorslag. C. de tVii en F. van Vloten speelden eèn mooie partij, die om twaalf uur moest worden afgebroken. Het zal voor Van Vloten moeilijk wor den zijn voordeel een schijf meer in winst om te zetten. J. Huizer, die een tijd niet heelt gespeeld, moest in D. Meijers zijn meerdere erkennen. De stand in de kopgroep is nu: 1. M. van Dijk 2/3. D. Meijers 2,3. C. van der Ven 4. H. i'an Hofwegen Z. W. Kanters 9 uit fi 8 uit S 8 uit 5 a um 7 uit 5 VLAARDINGEN De zes ver enigingen, die zaterdag meedoen aan het door Zwaluwen georga niseerde voetbaltoernooi om de Harry v.d. Berg-wisselprijs. zijn door loüns verdeeld in twee pou les. In poule 1 spelen Erelsior, Sparta en Quick Boys, in poule 2. For tuna. Zwart-Wit '28 en Zwaluwen. De officiële opening van het toernooi geschiedt om kwart over tien in de kantine van Zwaluwen en de wedstrijdewbe- ginnen om 11 uur. Op veld 1 wordt gespeeld: 11 uur, Sparta-Excelsior; U.50uur, FortuneZwart-Wit '28; 12.40 uur Quick BoysSparta. Op veld 2: 11.10 uur. ZwaluwenFortuna; 12 uur. ExcelsiorQuick Boys; 12.50 uur, Zwart-Wit '28—Zwalu wen. De finalewedstrijd tussen de beide poulewinnaars begint, om half drie; meteen na afloop zal mevrouw C. M. v.d. Berg- Ak kerman de prijs uitreiken. Het programma vermeldt verder om kwart voor vier een wed- striid tussen elft ai len van oud spelers van resp. VFC en Zwa luwen, VLAARDINGEN Zaterdag avond, acht uur, beginnen op /.es verschillende punten in de stad lampionoptochten, waaraan alle Viaardingse kinderen kunnen meedoen. Deze tochten zijn een onderdeel van het vakantie- programma, dat zaterdag afge sloten wordt. De routes' der verschillende op tochten luiden als volgt: Muziekkorps Leger des Ileils, vertrek middelste winkelblok Van Hogendorplaan. Route: Goudsesingel, Rustftofstraat. Rotterdamseweg, Eleonorastraat Pompenburgstraat, Francis ca straat, Rotterdams ew eg, Sn e euwb als t ra atPetuniastraat, Seringenstraat, Primulastraal, Sneeuwbalstraat, Speenkruid straat, Meidoornstraat, bij spaar bank ontbinden. 2. Liberlé, vertrek van markt terrein Broekweg. Route: Broekweg, Vaartweg. Jar. Steen- straat, Rembrandtstraat, Broek- weg, Van Schravendij'kplein, Van der Driftstraat, Markgraaf laan, Heemraadstraat, Botha- straat, Veerplein, Fransenstraat, Kuiperstraat, Peperstraat. Hoog straat, Markt. 3. De Pijpers, vertrek Dirk de Derdelaan. Route: Zeemanstra at. Kamerlingh On- nesstraat, Swammerdamstraat, •Planslusstraat. Buis Ballotlaan. Marnixlaan, Dr. Wiardi Beck- mansingel, Prof. Mekelstraat. Prof. Teldersstrnat, Walraven van Hallstraat, Mr. Verschuur- straal, Marnixlaan, Dirk de Der- dfcla an bij Vaartland ontbinden. Sursum Corda, vertrek Soen- dalaan-Burg. Pruissin gel. Rou te: Soendalaan, Borneostraat, Suri- namesingei, Celebesstraat, Ja- vastraat, Insul indesin gel,_So en- dalaan, Timorstraat, Billiton- laan, Ma doe rastra at, Riouwlaan, MolufekenstraatAmbonlaan Borneostraat^ Menadostraafc, hoek Burg. Pruissingel ontbin den. Burgerlijke stand Waasland GEBOREN: Klasina Maria, dochter van M. Q. van der Meij's en E. J. M. Schoordijk, Lange- taam 15; Ary Willem, zoon van 1 A. Verboon en P. E. Moerman. Molenweg 12; Carolina, dochter van J. EL Blok en J. E, Groene- weg, 's Prinsensingel 13; Johan na, dochter van P. de Eloois en A. Troost, Oostgaag I2a; Maria Helena, dochter van J. C. van der Sar en M. J. Zonneveld, Wc- verskade 22; Leyïa EmiLSënno Henriëtte, dochter van S. Bicgin en J. E. M. Gouma. Stations straat 3. ONDERTROUWD: A. de Jongh 2 jaar en H/A. van den Berg 22 jaar. GEHUWD: J. Langendoen 33 jaar en F. de Bruijn 22 jaar. 5. Voorwaart?, vertrek Corn. Houtmanstraat. Route: Willem Beukelsznstraat, Wil- helminastraat. Oosterstraat, Callenburgstraat, Emmastraat, Hoflaan, Hofsingel. Binnensingel, Emmastraat, Emmaplein, Hogs- laan. BosLaan. Trompstraat, De Ruyterstraat, 2e Maasbosstraat, onder de tunnel door, 3e Spoor straat, ie Maas-bosstraat, le Spoorstraat, Ie Van Leyden Gaelstraat, Ooslhavenkade, Maasbosstraat, Eendracht- tdraat. Schiedamseweg, bij het Volksgebouw ontbinden. 6. Dc Jonge Pijpers, vertrek Mendelssohnplein-Dirk Schaf er- straat. Route: Dirk Schiiferstraat. Valeriusstr., Haydnslraal. Sweeiinckstraat, Mahlerstraat, MendeIssohnplein, Röntgenstraal. Vetteoords)ka de, Prins Hendrikstraat, Zomer straat, oprit Maassluissedijk, Mar&t. DORDRECHT De competitie your de Dordtse honkballers loopt naar het slot- Voor het eerste negental van de Dordtse haviken stuan nog twee uitwed strijden en. één thuiswedstrijd op het programma. De beslissing in de bovenste regionen is afge lopen zondag gevallen, door ae 5—0 overwinning van The Hawks op Forward Hitters en de 6—5 zege van kampioen JEKA op Baseball Pais. De Dordtenaren kunnen in de resterende wed strijden alleen nog maar voor een iets betere rangschikking zorgen- Zondagmiddag komen The Hawks in Nijmegen binnen de lijnen tegen Trekvogels. In de eerste ontmoeting wisten de ha viken op eigen veld een 32 zege m de wacht te slepen. Nu in de laatste wedstrijd de slagpresta- tics beter waren zit er voor The Hawks een kans op volle winst in. Het reserve team speelt zater dagmorgen om tien uur op het Sportpark een thuiswedstrijd te gen Sparta 4. De stand in de derde klasse A luidt: JEKA 1220 (kampioen). Forward Hitters 1314, FAK U—12, Trekvogels 12—12, The Hawks 1110, Baseball Pais 12—10, Tomsons 11—8, The Am- mals II4. Parkeerverbod DORDRECHT Met ingang van vandaag is voor het gedeelte van de Stee gov er sloot, gelegen tussen de Vest en de Doelstraöt ter plaatse waar werkzaam"2* de aan de gas- en waterleiding worden uitgevoerd een par keerverbod van kracht. De uer" lceersmaatregel zal ongeveer 1" weken van kracht zijn of zoveel langer als noodzakelijk mocht blijken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1968 | | pagina 2