Jeugduitwisseling kleine stap in richting van verenigd Europa Nederlands jeugdtheater speelde De Prijs voor zeer klein publiek VFC werd bijna van het veld gespeeld Bloemschik- en sierkunst voerde boventoon op tuinderstentoonstelling Goed voetbal en veel spanning in Harry v. d. Bergtoernooi 0W Excelsior won oefenwedstrijd Vlaardingen won oefenwedstrijd van HVO met 3-0 Zwaluwen won net Felle strijd bij motorcross Clubontmoelin g vanRC-Schiedani TRS was sterker Felle strijd om skeltertitel Sparta icon door strafschoppen finale van Fortuna Monsterzege voor DRZ-honkbal VJaardliigm lag onder zwaar vuur Goede vangst in Eeatrixpark Veel vissers langs de Noordvliet N 2 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD MAANDAG 12 AUGUSTUS 1963 SCHIEDAM Het zesde Euro bal stond dit jaar meer in het teken van Europa dan ooit. Oorzaak daarvan was de aan wezigheid van de deelnemers aan de internationale jeugduit wisseling van de Schiedamse Gemeenschap; die dit jaar voor de vijfde keer gehouden werd. In zaal de Bron ontving bur gemeester H. Roelfsema de buitenlandse gasten. -Jullie kwamen van Wales, Italië en West-Duitsland om onze stad te bezoeken en om ons volk te leren kennen," begon de Schie damse burgemeester zijn toe spraak tot de buitenlanders. „Jullie zijn hier nadat Schiedam mers jullie steden bezocht heb ben. Ik. bedank jullie allemaal voor de gastvrijheid die jullie ge boden hebben aan mijn jongens en meisjes. En ook bedank ik jullie voor het feit dat jullie hun gedachten over een verenigd Europa hebben uitgediept. Goede oefening jullie bezoek aan Schiedam is niet alleen een toeristisch bezoek, maar ook een bezoek met veel discussies over levenswijzen» be huizing, verkeer, economie, poli tiek en nog vele andere zaken. Ik ben er zeker van dat we in andere landen nieuwe dingen kun nen leren als we goed luisteren en als we goed kijken naar bij voorbeeld de manier waarop men leeft in die andere landen. Bij een dergelijk bezoek leert men nieuwe ideeën kennen en krijgt men nieuwe vrienden. Op die manier krijgen we het gevoel dat we een Europa leven dat een thuis is voor ons allemaal. T)f- Jeugduitwisseling is een. sim pele manier om deze zaken te verwezenlijken, maar ik geloof dat het een goede manier is. Ik wens jullie nog een aantal fijne dagen toe én hoop jullie nog eens te zien in een nieuw Europa "waar vrede, heerst en begrip voor el kaar. Jullie bezoek is voor deze .zaak en goede oefening." Ongecompliceerd Namens de Italiaanse groep sprak de assistent-groepsleidster Sandra Peruzzi. Voor burgemeester Roelf sema bracht ze de hartelijke groeten over van de burgemeester van Udine. ,,lk voel me in Schie dam werkelijk .thuis," aldus de Italiaanse, „daarvan heb ik een goed voorbeeld. Gisteren was ik wat verlaat en zei toen tegen iemand van mijn groep dat ik snel naar huis moest, omdat mijn ouders op mij wachten. Kan ik een beter voorbeeld noemen van. da manier waarop wij hier om gaan met de Schiedammers? "Wat mij opvalt is de ongecompli ceerdheid van het programma. Ii; geloof dat het goed is, want juist op deze manier leren we eikaar het beste kennen. Voor mij, en ook voor de rest van mijn groep, is het verblijf in Schiedam niet alleen een vakantie, maar iets die pers. Het is een zoeken naar vrienden, naar gemeen schappelijke interessen". Goede verstandhouding Bernhard Blank, de Duitse groepsleider, ging in zijn toe spraak in de eerste plaats in op de plannen van de gemeente Ess- lingen over de officiële partner schappen tussen de deelnemende steden aan de jeugduitwisseling. „Ongeveer veertien dagen gele den is in onze gemeenteraad over deze zaak gediscussieerd. Ik ge loof dat ook Schiedam aan deze officiële verbintenissen moet deel nemen. Het gaat hierbij niet alleen om het tekenen van offi ciële oorkonden, het gaat meer om een goede Europese verstand houding. Het zal een moeilijke weg zijn die wg nog moeten, afleggen eer we gekomen zijn tot een verenigd Europa. In Duitsland noemen we dit de politiek van de kleine stap pen. Die kleine stappen zullen ons echter toch verder brengen, in de richting van een groot Europa. De jeugduitwisseling is bijvoorbeeld zo'n kleine stap. Daarom wil ik er op wijzen dat mijn groep het ver blijf in Schiedam niet zomaar ziet als een leuke vakantie voor weinig BURGEMEESTER ROELFSEMA Ereld. Wii 7.ipn hpi als ppn ktein a- j.jj geld. "VVjj zien het als een klein begin van het grote werk dat we momenteel verrichten." Onderling begrip Ook David Hywel Jones, de groepsleider van de groep uit Wales, wees op het. belang van de jeugduitwisseling. ,,We genie ten allemaal even zeer van het verblijf in Holland. Maar dat is niet alles. We werken momenteel aan het totstandkomen van inter nationaal begrip, iets wat we meer dan ooit nodig hebben. Ik hoef alleen maar te wijzen op Vietnam en Biafra. Ook in nau wer verband, in Europa. Ik denk dan aan de toetreding van Enge land tot de Europese Economi sche Gemeenschap. De jeugduitwisseling vind ik een uitermate belangrijke zaak. Het gaat namelijk om jonge mensen. In deze jonge mensen ligt de kiem van een verenigd Europa. We moeten bij hen begrip creëren voor de problemen, beter gezegd voor eikaars problemen. Tot slot wil ik de organisatie van deze jeugduitwisseling in Schiedam be danken, want wat de heer Van den Boom voor ons gedaan heeft is werkelijk geweldig." Na het officiële gedeelte begon voor de deelnemers van de jeugd uitwisseling het Eurobal, waar voor dit jaar bijzonder veel be langstelling bestond. In de grote zaal speelden de Blue Diamonds. Do muziek van deze groep sloeg bijzonder goed aan bij het jeugdig publiek. Het bal duurde tot vier uur. j heeft tijdens de officiële ont- vangst van de deelnemers van de internationale jeugduitwisse ling van de drie buitenlandse groepsleiders geschenken ont vangen. Op de foto v.l.n.r.: Lavid Hywel Jones (Neath), Bernhard Blank (Esslingenf Sandra Peruzzi (Udine), Pierro Pellizzari (Udine), de heer Leen- derts (voorzitter SG), de heer B. van den Boom (directeur SG en organisator van de jeugduit- wisseling), mevrouw en mijnheer Roelfsema. MAASSLUIS Zaterdagmiddag is Excelsior M er met twee elf tallen op uit getrokken om een oefenwedstrijd te spelen. De tocht ging naar Leerdam naar de cluib van die naam. Het eer ste elftal van Excelsior M wist daar een overwinning te behalen van 20. Het publiek kreeg weer geen fraai voetbal te zien, vooral Leerdam voetbalde nogal hard. Na 12 min., spelen kwam Excel sior voor te staan. Rechtsbuiten Schetters gaf een mooze voor zet ctie door N. Verhaas goed werd benut. Na een half uur spelen bracht Cor Wltzenburg de stand na een voorzet van Verhaas op 0—2. In d» tweede speelhelft werd er niet meer ge scoord. De combinatie Excelsior M 2 en 3 won met 31. Alle drie de doelpunten werden hier ge scoord door Dik Luyendijk. Za terdag 17 augustus wordt er voor bet eerst weer gespeeld op het terrein in de Dijfcptflder. Het le en 2e elftal van Quick uit Den Haag komen dan op bezoek voor het speten van oefenwed strijden. De wedstrijden begin nen om 4 uur. Maassluis braclit 13,000 op voor Biafra MAASSLUIS De inzameling voor Biafra heeft in Maassluis ruim dertienduizend gu-Iden op gebracht. Het grootste bedrag f 6.000 is op het postkantoor aan de Veersiraat binnengekomen; het postagentschap aan de Rem- brandtlaan had een afdracht van f 25ÜO,-. De vier andere pos ten in de gemeente hadden in totaal f 4500,-. VLAARDINGEN Vïaardln- gen heeft zaterdag tegen stad genoot HVO duidelijk gedemon streerd dat het in de vierde klas beslagen ten ijs wil komen. In Zuid buurt bleek de groen-witte ploeg in ieder geval meer inhoud te bezitten, hetgeen tot uitdruk- kingjtwam in een fraaie 30- zege. HVO had lange tijd moeite zich aan te passen. Het spel van da oranjehemden was stroef, vrij wel zonder variatie en het tempo lag niet hoog. Daarbij vond de defensie veelal voldoende de bal vanuit de achterhoede hard naar voi*en te spelen. Doelman Vink was voor Vlaar dingen een grote-sta-in-de-weg. Hij voorkwam op fraaie wijze zeker schijnende doelpunten. In de dertigste minuut opende Vlaardingen echter de score door Sjaak Jansen, dank. zij een weergaloze solo (10). Vijf mi nuten daarna sprintte Theo Jan sen goed door op een pass van Leen. de Korver en dat betekende 2—0. Na de rust kwam de voorsprong van Vlaardingen geen enkele maal in gevaar; Arie van der Lee scoorde na een half uur het derde doelpunt. Donderdag speelt Vlaardingen tegen DVO en zaterdag tegen SDV. Verdere uitslagen: Vlaardingen 2—DVO 2 10, Vlaardingen 3— DVO 3 I2. Vlaardingen 5 DVO 5 60, Vlaardingen 6— DVO 6 7—0. VLAARDINGEN Zwaluwen opende zaterdagmiddtg zijn oefen programma in en tegen derde klusser Bareudrecht, Het werd een nuttige wedstrijd, die in een 12 zege voor de vogels eindigde In de derde minuut scoorde Bui telaar, maar twee minuten daar na was de stand al in evenwicht. Pas in de slotfase kon Zwaluwen zijn meerderheid in "n treffer van Versluis (ex-ARC) uitdrukken. Woensdagavond speelt Zwaluwen in de haringserie tegen Schevenln- gen in het vissersdorp. Zaterdag staat een ontmoeting in en tegen Keerjansdam op het programma en de week daarop komt ARC naar Vlaardingen. SCHIEDAM Circa 700 toe schouwers waren getuigen van de motorcross in het industrie gebied. De cross werd georgani seerd door de Motor Cross Club Schiedam. Vooral in de 250 cc is zeer fel gestreden om de eer ste plaatsen. De uitslagen lui'den; 50 cc junioren: 1. Fruitier, 2. De Jong, 3. Van Gennep, 4- Hackman, 5. Verkerk. 50 cc se nioren: L Steeman. 2. Mackay, 3. Noorlander, 4. De Jong, 5*. Nijhuis. 250 cc: 1. Hogendoorn, 2. Van der Steen. 3. Van Schoc- ten. Delft fortuinlijker dan Hoek van Holland HOEK VAN HOLLAND Zo wel Hoek van Holland als Delft hebben zondag uit de vriend schappelijke wedstrijd op het Hoekse gemeentelijke sportpark een gemeenschappelijke conclu sie kunnen trekken, namelijk dat ze zich over de achterhoede geen ernstige zorgen behoeven te maken voor het komende sei zoen. Waar het echter de aanval betreft, zal er bij beide vereni gingen en vooral bij Hoek van Holland nog wel het een en ander „gedokterd" moeten worden. Overigens had de thuis club de pech dat men weer niet volledig kon aantreden. De Hoe- kenaren verloren met 1—~0. SCHIEDAM In Nieuwerkerk aan de IJssel werd een clubont moeting gehouden tussen de ren ners van RC-Schiedam en Excel sior. De uitslag van deze ont moeting welke zondag werd ge houden luidt als volgt: A-Klasse 60 km. Tijd: 1 uur 37 min. l. H. v. d. Horst, Ex.. 2. G. v. d. Ham, Ex., 3. H. Hoek, Sch., 4. J. Hofman. Ex., 5. J. v. d. Horst, Ex. A-Adspir. 33 km. Tijd 58 min. 1. D. Veltman, Ex., 2. A. v. Laan, Ex., 3. E. Mikkers, Ex., 4. W. Streng, Ex., 5. J. Homes, Ex. Nieuwelingen, 45 km. Tijd: 1 uur 16 min. l. J. Breur, Sch„ 2. C. Berkou- wer. Ex„ 3. C. Vrolijk, Sch., 4. J. Brinkman, Sch., 5. B. Bals, Sch. B-Adspir„ 20 km. Tijd: 38 min. 1. M. Mikkers, Ex., 2. T. v. d. Heiden, Ex., 3. Ch. v. Houwelin- gen. Sch. C-adspiranten, 6,5 km. Tijd: 14 min, 1. M, Torriani, Ex. VLAARDINGEN DVO en The Red Stars gaven elkaar zaterdag middag op de Zuidbuurt geen duimbreed toe. De nieuwe eerste klasser kwam via Noordzij snel op een 20 winst te staan, maar met de rust was de stand weer gelijk door fouten in de defensie. Aantrekkelijk en sportief was de strijd. Na een half uur kwam Goudswaard in vrije positie en bracht TRS de winst (32), die niet zo veel ter zake doet. Be langrijk was voor beide oefen- meesters hoe het nieuwe mate riaal zich zou gedragen. Het was niet druk in de Stadsge hoorzaal; niet meer dan vijfen twintig bezoekers - onder trie burgemeester en mevrouw Heus- dens waren zaterdagmiddag oppekomen om. getuige te zijn van het eerste optreden te vlaar dingen van het Nederlands Jeugdtheater. Gespeeld werd De Prijs van Sean O'Casey, een voorstelling die onder auspiciën van het Comité Jeugdvakantie- vreugü të elfder ure was opge nomen in het programma van de laatste dag van de vakantiewe ken. Het lijdt geen twijfel, dat deze monsterproduktie meer belang stelling had verdiend. Het is vol- VLAARDINGEN Zeer onver wacht heeft het VFC-honkbal- team van het lager geplaatst» TYBB een grote nederlaag te slikken gekregen. Reeds in de riveede innings was de zaak voor TYBB bekeken. Toen reeds ke ken de Vlaardingers tegen een onoverkomenlijke 91 achter stand aan. De Haarlemmers be schikten over een goede ploeg, die degelijk veldwerk verrichtte, zodat het aantal veldfouten zeer gering was. Dit in tegenstelling met VFC waar men niet minder dan 15 veldfouten noteerde, dia tezamen met de minder goed® controle van werper Breek <10 x 4-wijd) tot een grote nederlaag leidde. Wel trachtte de VFC-ploeg nog terug te komen, maar verder dant twee punten, van Raymond Mora les en Marvin Wood kwamen zij niet. Herman Scot, die het werpen in de derde innings had overgeno men, hield TYBB de 6 volgend® maassluis - De door de Maassltnse Gemeenschap zater dagmiddag georganiseerde skel terraces zijn een groot succes geworden. Op het parkeerter rein van Vdl aan de Sportiaan was een baan uitgezet die wel wat klem was, maar waar fel op gestreden is. Er namen niet min der dan dertig teams aan de wedstrijd deel met negentig cou reurs, Om half twee begonnen de voorselecties die moesten uitma ken welke coureur zijn team in de "male zou vertegenwoordigen. pm half vijf gingen de dertig besten kampen om de titel. Ver schillende keren verdwenen er een paar van hen in de strobalen hetgeen veel hilariteit ontketen de bij de honderden toeschou wers. Uiteindelijk bleven er vier over die om de rangorde ginger» vechten. No. 1 werd A. Korpers- hoek; 2. C. Rood; 3. D- Salm en 4. J. Bravenboer. De prijs voor de snelste ronde tijdens de voor selectie ging-cok naar A. Kor- pershoek die precies 9 seconden noteerde. Tijdens de finale werd dit record overigens royaal ge broken door C. Rood die een ron de draaide van 8.4 seconde. De teamprijs ging ook naar het Kor- pershoek-team dat in totaal 27-9 sec. noteerde en tweede werd Elementum met 28.4 seconde. innings in bedwang, maar moest toch ook in de laatste innings nog 3 punten toestaan zodat de eind uitslag van 12—2 uit de bus kwam. Als verzachtende omstan digheid mag toch aangevoerd worden dat VFC deze middag geen geluk kende. Verre tikken van o.a. Jaap Breek en Loek Brugman werden op werkelijk fantastische wijze uitgevangen. In de laatste innings werd het goede veldspel van TYBB nog maals onderstreept door een ver rassend dubbelspel waarbij Mar vin Wood op bet tweede honk sneuvelde en Ruud Skala bij het stelen van de thuisplaat even eens uitging. Er rest VFC nog een wedstrijd voor deze competitie. Zaterdag wordt in Haarlem aangetreden- tegen Ripperda. strekt duidelijk geworden dat Vlaardingen, waar de optredende gezelschappen toch al niet ver wend worden voor wat betreft de publieke belangstelling, zich de weelde van een matinee die immers ook elders slecht bezocht pleegt te worden niet kan ver oorloven. Bewondering hadden wij er voor dat de groep zich niet liet ontmoedigen door de afschu welijk lege zaal, maar zich inte gendeel tot het einde toe volledig inzette voor dit bijzonder zware stuk. Het werk dateert *uit 1928 en O'Casey noemde het zelf een tragicomedie. Het Nederlands Jeugtheater voerde het ten to nele in een vrijmoedige bewer king onder regie van mevrouw Joy Hengeveld. Zij had gezorgd voor een originele enscenering en voor een sobere maar functione le aankleding. De rollen waren doorgaans raak getypeerd en een voortreffelijke tekstkennis waar borgde een gladde vertoning in een hoog tempo, die in muzikaal opzicht op uitstekende wijze werd ondersteund door een klein combo. Onze waardering kon ech ter niet verhinderen, dat wij nu en dan de indruk kregen, dat de spelers zich in dit geladen stuk meer enthousiast dan overtuigd kweten van hun zware taak. De onderneming getuigde van moed en originaliteit en verdient alleen daarom al sympathie en respect. Het programma noemt het een experiment van. het Ne derlands Centrum voor het Ama teurtoneel en de voorstelling be vestigde nadrukkelijk dat er grote mogelijkheden in besloten liggen. Daarbij vragen wij ons echter af of De Prijs (althans in de hier gehanteerde versie), het voor dit doel meest geschikte stuk was. Het publiek liet na afloop zijn waardering voor deze kracht toer ondubbelzinning blijken met een langdurig applaus. Er waren bloemen voor de regisseuze. p Mevr. C. M. van den Berg-Okkerman overhandigt de trofee aan Sparta's aanvoerder. gens tegen Sparta niet veel in te brengen: 05, waarna na de ont moeting Zwart-Wit '28—-Zwalu- wen (00) de poulewinnaar op leverde. In de finale zouden Sparta eh Fortuna VL. tegenover elkaar komen te staan. Deze wedstrijd werd onder grote be langstelling geleid door arbiter F. Kerst. De strijd was vinnig e& na vijftig minuten spanning nog onbeslist. De verlenging leverde niets op maar strafschoppen brachten de beslissing. Na afloop kwamen de „oudjes" van Zwaluwen en VFC nog eens tegenover elkaar te staan en werd in de cantine van Zwalu wen de finalisten een café-com plet aangeboden. VLAARDINGEN Sparta is na een spannende finale met Fortu na Vlaardingen (waarin straf schoppen de beslissing brachten) de onbetwiste winnaar geworden van het Harry van den Bergtoer nooi. Het kostbare kleinood, dat na afloop door mevrouw C, M, van den Beré-Akkerman aan de aanvoerder van het Rotterdamse elftal werd overhandigd, kwam terecht bij een elftal, dat groten deels het B-te arm was en dat van af het begin belust bleek op de trofee. Daarbij was het grote struikel blok Fortuna» dat sterker was dan in voorgaande jaren. Het toernooi is ook weer traditioneel voortreffelijk georganiseerd door de „jongens" van het achtste elftal. Elke speler had zaterdag op het Zwaluwen-complex een taak, van kaartjes verkopen tot aan hét serveren van koffie en bier toe. Even tien uur geschiedde de of- ficile opening door voorzitter D. A. van der Snoek en om elf uur kwamen de zes clubs, Sparta, Zwaluwen, Quick-Boys, Fortuna VL, Ecelsior en Zwart-Wit '28 in actie. Het werd een voorstel ling van de bovenste plank, want er werd goed gevoetbald. Zwalu wen kwam het eerst in de strijd tegen stadgenoot Fortuna. Het werd een gelij'kopgaande strijd. Fortuna telde namen als Mar tens, Joppe en Verschoor, terwijl de vogels hun klassedoelman Boers onder de lat hadden staan. Op het eerste veld stal Sparta de show tegen Excelsior. In het be gin verzekerden de in het blauw gestoken Spartanen zich van een 1O-voorsprong, maar Eyusior kwam v'ak voor tijd terug: 1—l. De spanning zat er dus wel in. Fortuna rron zijn tweede wed strijd met 2—x van Zwart-Wit '28 en Excelsior bracht het niet ver der dan een doelpuntloos gelijk spel tegen trofeehouder Quick Boys. Katwijkers hadden vervol- SCHIEDAM BRZ boekte tegen medegegadigde voor de eerste plaats van de honbairangfijst Zwijndrecht een grote zege. Met 21—-3 werden de Schiedammers winnaar in deze wedstrijd. In de eerste innings kwamen acht Schiedammers over de thuis plaat, hetgeen een goede stimu lans was voor de verdere wed strijd. In dezelfde eerste slag beurt kwam slechts een man van Zwijndrecht binnen. Tot de laat ste innings kabbelde het spel rus tig voort, met steeds DRZ als de beste ploeg. De laatste innings le verde de Schiedammers nog eens negen punten op. Door deze overwinning bestaat de kans dat DRZ volgende week kampioen in zijn afdeling wordt. SCHIEDAM ïn het vereni gingsgebouw van het tuincom plex Thurlede is zaterdagmorgen de jaarlijkse tentoonstelling ge opend. De bloemschik- en sier kunst vormde het grootste deel van de tentoonstelling. Burge meester H- Roelfsema en zijn echgenote waren bij de opening aanwezig. Zij werden rondgeleid door de heer C. Bouwer, voorzit ter van de Volkstuindersvereni- ging Thurlede. Alle inzendingen waren op een overzichtelijke wijze opgesteld. In zijn openingstoespraak bracht de heer Bouwer hulde aan de twee leiders van de bloemschik cursus de heer Janse en me vrouw B. Duller. Aan het eind van zijn toespraak bood het dochtertje van. de secretaris van de tuindersvereniging, Petra van Pelt, mevrouw Roelfsema een bloemetje aan. Burgemeester H. Roelfsema met zijn echtgenote tijdens het bezich tigen van de tentoonstelling op Thurlede. VLAARDINGEN. De Rollan- diaan heeft ondervonden dat de Postduiven sneller vlogen dan was verondersteld. In Loosduinen vlo gen althans de kogels (doelpun ten) om de Vlaardingse oren. Maar liefst zeven maal moest, doelman Van Neck naar het net De Hollandiaan kon er maar twee tegenover stellen. Uitslag dus 72, Met name de defensie bleek gro tendeels de lekke „mand" te zijn. Er zat weinig organisatie in het achter kwartet. Pas nadat 4e thuisclub met de regelmaat van de klok op een confortabele 3-0 voorsprong was gekomen, kwa men de roodwitten op toeren. Schoten van Wout Hartog en Rob Jungbluht sorteerden echter wef. mg effect. In de 35e minuut ver kleinde Koenderman de achter stand. Na de rust sprak de conditie een geducht woordje mee. Een defen sie-misverstand leidde tot een vierde treffer, al zond enkele mi nuten daarna Verduyn een succes volle vrije trap in (4—2). Maar toen bleek de koek op. Misver standen zorgden er tenslotte voor dat de Vlaardingers hun oefen periode begonnen met een 7—2 nederlaag. Het tweede team ver loor met 21 van Postduiven 2, Oosterberg (ex RKWIK) scoorde bet enige doelpunt. SCHIEDAM In het Beatrix- park werd zaterdag een hengel- concours gehouden in het kader van de vakantieweek. Mede door het goede weer bestond er voor deze wedstrijd, veel belangstel ling. Er werd in twee groepen ge vist, de jeugd en senioren. De wedstrijd voor de jeugd had 115 inschrijvingen; bij de senioren namen ongeveer 200 mensen deel. De vangst was over het alge meen goed. De verschillen waren vrij klein en met weinig uitschie ters. Uitslag senioren: 1. J. de Bruin 159 cm, 2. A. van Schaick 157 cm, 3, Van de Bosch 135 cm, 4. N. van Schaic-k 125 cm, 5. B. Voliaard 120 cm. Uitslag jeugd: 1. F. Offermans 201 cm, R. de Wit 163 cm. 3. P. öffermans 78 om, 4. L. Tilburg d cm, 5. W, Zwaan 70 cm. MAASSLUIS De door de U. 0. uitgeschreven viswedstrijden hebben veel deelnemers getrok ken. Niet minder dan 160 junio ren hebben 's morgens meege daan aan de jeugdwedstrijden. Zij zaten langs de Noordvliet aan beide zijden vanaf de Markt tot aan het einde van de Pripse- kade bij de St. Antoniusschooi. De eerste zes winnaars waren 1. A. W. v.d. Heuvel, 2. Neliy de Groot, 3. J. Vlasblom, 4. w- v. Zanten, 5. M. v. d Gaag en 6 Willv Moerman. Bij de senio ren ging de le prijs naar Rem Rutten uit Delft. Deze werkmees ter bii Elementum N.V. is een beroemd sportvisser die overal de eerste prijzen wegsleept, xpl bracht een vis van 800 gram bo ven water en won daarmee rians' de eerste prijs en wissepe- ker. De 2e prijswinnaar J. Groen volgde met 375 gram; 3e prijs: T. H. Verschoor, 4e A. v. d. Heu vel, 5e J. Dijkshoorn en 6 e N. Boxhoorn. VL. kan 'net Pen tna pm k r We. ope vri]

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1968 | | pagina 2