Drie brieven naar huis Sandra Peruzzi: Positie vrouw benijdenswaardig l Pieterman en De Maas richten Hardmaas op Pleidooi voor liet andere Duitsland I ■ROTTEBDAMSCH nieuwsblad Verdiepende discussie lijkt broodnodig VLAARDINGS ALLERLEI Drie maaltijden voor een Engelsman te weinig Internationale Jeugduitwisseling Duivenvlucht van Union De woningvoorraad groeide in lialf jaar met ruim 500 C. dé Vos 40 jaar in marinedienst Vestiging in Tiel Kosten vier tot vijf miljoen Vlaardiugcu oefent Italiaanse gasten hielden spaghetti-party WAT WAAR WANNEER? BOTTER'DAMSCH NIEUWSBLAD DONDERDAG 5 AUGUSTUS 1968 jrjy Als er een ding is wat de hierbij afgedrukte brieven van de jRnj) jonge buitenlandse gasten bewijzen, dan is het dat er bij de deelnemers aan de jeugduitwisseling een grote behoefte aan ver- dieping is. Men is hoogst voldaan over de veelheid van toeristische indrukken, die dit bezoek aan Nederland heeft verschaft, maar men ról meer. Het is toch wel zo, als wij ons dat steeds voor ogen hebben gesteld. Men voeit zich afgevaardigde met een speciale opdracht om hier rond te kijken en „mee te nemen" wat cultured van belang kan zijn. Die Engelse onderwijzer bv. die veel meer scholen had willen bezoeken en die pleit voor uitwisseling van hele klassen, hij wil die klassen de andere geest van het andere land ialen opzuigen. Hij wil jneer weten van ons denken en doen, om het in Neath in een rapport te verwerken. Aan elke groep, zo meent hij, moet een jongeman of een meisje worden toegevoegd, in staat om de ervaringen van de groep onder woorden te brengen en in het vaderland ter discussie tc stellen. Achter hem staat een organisatie 'huis, die voor die ervaringen belangstelling heeft. Die twee Italiaanse jongelui hebben een nog duidelijker opdracht meegekregen. Alle deelnemers zitn uit Udine. Het 2ijn studenten want wie geen student is kan eenvoudig niet deelnemen. Men heeft daar dus de konsekwentie getrokken. Contact met het buitenland is studiecontact en die studie moet rechtstreeks gericht zijn op het doel: het zoeken van culturele toenadering tot het bezochte land. En wat de Duitser zegt en meent hij zit er vol van is in feite een ontroerend appèl aan ons, om anders te denken over de Duitsers, om open oog te hebben voor het worstelen van de moderne gedachte, die ons hier dan wel vertrouwd is, maar die voor de Duitsers haast op een ommekeer neerkomt. Hij komt ook thuis met de gegevens. Hij brengt er ook verslag over uit. Zijn indrukken, gevestigd door liet contact met de jonge men sen en met de ouderen die hij gesproken en misschien geïnterviewd heeft, brengen naar Duitsland ongeacht onze wil een bood schap over. Nu is het nog een boodschap van voorzichtigheid, van terughoudendheid, van zich niet openlijk willen uitspreken en open lijk willen praten over de schuldvraag. Een openlijke discussie daar over, dat is het wat hij verlangt. Open kaart moet worden gespeeld. De jonge Duitsers moeten hier en daar en overal de kans krijgen om uit te spreken dat zij niets te maken hebben met liet regiem, dat achter ons ligt en waaraan zij toch eigenlijk part noch deel hadden. Deze brieven getuigen er dus eigenlijk van, dat d.e tijd rijp is voor de verandering, zoals Bemhard Blank die bepleit. Niet meer louter toerisme, maar discussie, gedachtewisseling. Eigenlijk geven dus deze jongelui ons in Schiedam de koers aan voor een nieuw uitwisselingsbeleid. Gesprekken zoals hier worden verlangd zouden kunnen plaats hebben in een of andere volkshogeschool of een vor mingscentrum. Er zijn er vele voor geschikt, bv. de Krabbehof in Dordrecht of Ons Erf in Berg en Dal of Bouvigne in Breda. Maar ook ons eigen. Zakkendragershuis je zou er geschikt voor zijn, als Jan Schaper tenminste voldoende voor de Europese gedachte voelt om er zijn Open Studio een keer per jaar voor beschikbaar te stellen. SCHIEDAM De jongelui uit Esslingen, Neath en Udine in Italië, die meedoen aan de Internationale Jeugduitwisseling, hadden woensdag een programmaloze dag, d.w.z. dat mochten doen wat zij wilden. Velen hebben deze dag gebruikt om een brief naar huis te schrijven, o.a. ook de leiders van de verschillende groepen. Wij hebben een blik in deze brieven, mogen slaan en geven hierbij een vertaling, want het komt ons voor, dat uit deze zeer persoonlijke uitingen blijkt hoezeer de Europese gedacht bij deze jonge mensen leeft. In de eerste plaats zijn het Sandra Peruzzi, corn "pondentc in de moderne talen in Udine, en Piero Pellizzar», economisch ambtenaar der gemeente Udine, die we aan het woord laten. Zij schreven gezamenlijk de volgende brief: Beste vrienden. Hierbij enige korte notities over onze ervaringen in Schiedam, als deelnemer aan de jeugduitwis seling. We hebben hier met vol doening geconstateerd, dat in geen. van de verschillende deel nemende steden en we hebben nu het merendeel bezocht het toeristisch aspect van de jeugd uitwisseling zo goed verzorgd is als hier. Wij hebben in een korte tijd een zeer gevarieerd beeld gekregen van het leven in Ne- SCHIET M De pos td ui ven ver een Jnion vloog met 467 dui- ven uit huv. Fosse, een afstand van 343 kilometer. De uitslag luidt: Kerkhof 1, 27, 22, Fr pers 2, B. en W. 3. 20, Ekris 4, 13, 21, B. v. Gogh 5, Ilmer 6. Mevr. "Lens 7. 9. 10. 15. 28, wenteler 8, Heer en Zn. 11. W. v.d. Hoeven 12, v. Kasteren 14. VLAARDINGEN In juli zijn in Vlaardingen in totaal 35 (eenge- zins) woningen gereed gekomen, terwijl op de laatste dag van die maand nog bij elkaar 1.341 wo ningen in uitvoering waren. Aangezien in juli ook twee wo ningen gesloopt zijn, groeide de totale woningvoorraad met 33 stuks. Iri het eerste halfjaar van 1908 zijn in Vlaardingen 605 nieuwe woningen in gebruik genomen cn er kwam er nog een beschikbaar dóór verbouwing. Door inrichting van duplex wo ningen als eengezinshuizen ver minderde het aantal woningen met 8, er werden 72 huizen ge sloopt en 10'werden onttrokken aan hun bestemming als woning. Per saldo kwamen er dus in ge noemd halfjaar 516 woningen meer beschikbaar. Van genoemde 605 nieuwe wo ningen werden er 77 gebouwd voor particuliere rekening, zon der rijkssteun en 118 met rijks- steun. Voor de gemeente kwa men er 316 woningwetwoningen gereed en voor een woning bouwvereniging 94. HOEK VAN HOLLAND Met een geanimeerde receptie in de kantine van de Koninklijke Ma rechaussee in Hoek van Holland heeft de heer C, de Vos gistp- ren zijn 40-jarig jubileum in djenst van de Koninklijke Mari ne gevierd. De heer Vos nam in 1928 dienst als marinier en later werkte hij geruime tijd als mili tair werkman. De laatste ja- ?en is hij als burger in marine- dienst in Hoek van Holland. DEZE EDITIE bestaat uit Het volledige Rotterdamsch Nieuwsblad, zoals het in Rot terdam en naaste omgeving wordt verspreid, met EXTRA twee pagina's nieuws uit uw gemeente en streek. TIEL-SC III EDAM De raad vin bestuur van de N.V. Machi nale Glasfabriek De Maas te Tïel cn (lc directie van Glasindustrie Pieterman N.V. te Schiedam ma ken bekend, dat zij zijn overge gaan tol oprichting van dc N.V. Hardmaas. Dit bedrijf zal zich bezighouden met het maken van veiligheidsglas, zowel voor de Nederlandse markt als voor de export. AD plaats van vestiging is geko zen Tiel, waar zich ook da vlak- glasfabriek De Maas bevindt, wegens zo gering mogelijke kos ten voor het transport van de grondstoffen. De samenwerking van de twee oprichters betekent dat het nieu we bedrijf kan beschikken over de specialistische kennis en rc- search-mogeiij'kheden van de S. A. Glaverbel te Brussel, moe dermaatschappij van de Maas te Tïel en van de grote ervaring van de N.V. Pieterman en haar dochtermaatschappij N.V. Hard- glas te Zoetermeer od het gebied van harden en emailleren. Er zal direct begonnen worden met de bouw van de fabriekshal en de installaties en het is de be doeling eind 1969 met de produk- tie aan te vangen. De aanvankelijke financiering zal 4 a 5 miljoen gulden bedra den. Het nieuwe project zal m dó toekomst werkgelegenheid bie den aan 100 tot 150 man, De voornaamste artikelen die zullen worden vervaardigd zijn: autoruiten, veiligheidsglas voor de bouw, glazen deuren, geëmail leerd glas en panelen voor gevel bekleding. Van de zijde van glasindustrie Pieterman N.V. wordt hierop nog de volgende toelichting ge geven: Reeds meer dan 20 jaar houden wij ons bezig met het harden van glas, welke activiteit gebundeld is in een 100 procent dochter- ROTTERDAJISCH NIEUWSBLAD BUREAU SCHIEDAM: Broersvest 3, telefoon 25 80 ei. Klachten dienst: Lelefoon 2617 73 van 18 30—19.30 uur: zaterdags 17.30—18.30 uur. BUREAU VLAARDINGEN: Smalle Havenstraat i, telefoon 3132 23, Klachtendlenst: Narcisstraat 1, telefoon 54 75 96 (van 18.30—20 uur; zaterdags va» 17.30—18.30 uur). Burgerlijke stónd Maasland GEBOREN: Perta Annita. dochter van C C. van Eijmcren. en J. C. N'oordam, Casper van Egnontstraat 25; Maria Martina, dochter van R. Camphens en W stipter, weit Kaag 61; Ar ie Maarten, zoon van P. X Keijzer en N. L. Sonne- veld. Wcstgaag 42 c: Ard Frank;, zoon 'an F. van der Wel en M. van der Sar; l-r. Marijke laan 2: Johan Leen der t zoon \an K. \an Hoon en H. J. Bouw meester. Oostgoag 18. ONDERTROUWD: H. J- Botzel, 25 jaar en J. A. van Ni erop 22 jaar; 3. H. Zwaard, 22 jaar en G. M. Nouwt 21 janr maatschappij N.V. Hardglas te Zoetermeer. Door de snelle ex pansie. die in de komende jaren te vprwachten is, hebben wii heb verstandig geacht uit het oogpunt van kosten en markt verg roting deze expansie gezamenlijk te doen met de N.V. Machinale glasfabriek De Maas. Zodra de nieuwe fabriek gereed is zal de gehele produktie van gehard clas voor de bouwsector cn de auto- industrie, die thans te Zoeter meer is, naar Tiel worden overge bracht. De N.V. Hardglas zal onveran derd. actief blijven, in het bijzon der op het gebied van veilig heidsglas voor technische doel einden". VLAARDINGEN Vlaardingen oefent zaterdagmiddag in Zuid- buurt tegen de grote concurrent van vorig jaar SDV. De wedstrijd begint om vier uur; om twee uur spelen de reserveteams. Opstel ling: doel Verhoef, achter De Heer, Gaandersc, Verburgh en Bannet, midden Goos en Wonder- chem, voor Van der Mark, Van der Lee, Sjaak Jansen en De Korver. Wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd zal de heer W. Mak, corvoeër-zandstra- ler in de afdeling constructie van het Havenbedrijf Vlaardingen- Oost, vrijdag van dat bedrijf of- scheid nemen. Dat gebeurt in een bijeenkomst, 'smorgens half elf, in het restaurant Vuleaanhaven. Gisternacht is ingebroken bij Van Gend en Loos op de Paral lelweg. waar vermoedelijk een aantal transistor radio's werd ontvreemd. De ongewenste be zoekers hebben zich toegang ver schaft door vernieling van een ruit. De omvang van de schade was nog niet bekend. Op de hoek van de Sneeuwbal straat en dc Salviastraat gaf een zeventienjarige bromfietser geen voorrang aan een personenauto. De bromfietser brak een sleutel been en een zestienjarig meisje, dat bij hem op de duo zat. liep lichte verwondingen op. deriand. Maar het moet ons te gelijk van hel hart, dat het so ciale aspect bij ons bezoek wat verwaarloosd is en deze interes seert ons toch wel sterk. We heb ben geprobeerd over de toestand hier wat meer te weten te komen door zelf vragen te stellen aan Nederlanders, waarmee we in contact kwamen. Het is niet juist te veronderstellen, dal de jeugd in d'e diepere achtergron den minder geïnteresseerd is. Het is wel zo, dat genoegelijke dansavonden niet te versmaden zijn, maar we willen nu eenmaal meer dan dat. Wij weten van ons zelf waarom we aan de jeugduitwisseling deel nemen: wij vinden het een start punt voor een verdergaande in tegratie cn assimilatie van Euro pa. die er komen moet. Wat we hebben gezien geeft ons prach tige bouwstof voor de scriptie, die on2e studenten over hun reis zuilen maken, maar we weten niet helemaal waarom men in Nederland aan dc jeugduitwisse ling meedoet. Is men daar be zield van dezelfde gedachte? Een positief punt is, dat de Schie- damse jongelui met alle excur sies. die op het programma stonden, zijn meegegaan. Dat hebben we in Udine niet cn er is toch niets beters dan dat. om dat je dan pas de indruk krijgt van de ware vriendschap die ons verbindt. Er is tussen Ne derlanders en Italianen weinig verschil in sentiment; de gast vrijheid hier is groot en. we zijn hartelijk in de gezinnen opgeno men. Het was voor ons een ver rassing te zien. hoe evenwichtig het Hollandse gezinsleven is. Hier staan man en vrouw op ge lijke voet. zoals wij dat ook zo graag willen in Italië. Niet helemaal begrepen hebben we de positie van de Schiedamse Gemeenschap, de organisatie, die achter het programma staat. Wij hebben zoiets niet in Udine. maar moeten we niet proberen zoiets te krijgen? Een raadsel is, dat de SG rondkomt met zo weinig geld. In Udine geeft de gemeente voor de jeugduitwisse ling 24.000 gulden. Maar Schic- !dam doet het allemaal voor 4000 gulden naar wi j hebben opge vangen. Ons een raadsel hoe dat kan. Wat het economische leven betreft, lijkt Nederland wat meer activiteit te vertonen dan Ita lië, maar ja, bij ons hangt het er natuurlijk vanaf, waar je zit: Ln het zuiden of jn het noorden. Ten slotte hebben we hier toch eigenlijk maar een klein stukje van het westen gezien. Koe dan ook, het is jammer dat jullie er niet bij konden zijn. Tot weer ziens in Udine. Sandra Peruzzi en Piero Pellizzari De tweede brief is van de jonge onderwijzer David Hywcl Jones. Htf schrijft het volgende: Beste vrienden. Hier komen dan wat gedachten en indrukken over mijn verblijf in Schiedam. Het is een drukke week geweest en verbazingwek kend is het tempo, waarin we zo langs allerlei dingen heen zijn geleid. Wij hebben in korte tijd veel interessante kanten van Holland gezien. Och, als onder wijzer zou ik graag wat meer hebben gezien van de scholen en het onderwijs. We hebben op school wet van Nederland ge hoord, maar wat weten we er eigenlij'k nog van. Het is ons Engels isolement, dat wii beta len moeten. Het Engels is dan wel een wereldtaal en het is op vallend hoeveel lui hier een twee de en een derde taal spreken, maar als ie alleen maar Engels spreekt, dan verlies je iets van het diepere sentiment van de lui waarmee je spreekt. Op taalge bied staat Engeland toch wer kelijk achter. Die uitwisseling zou moeten wor den verruimd, dacht ik zq, tot hele groepen van schoolkinde ren, die met elkaar worden uit gewisseld. Dan pas komt er be grip over en weer. zoals we dat allemaal wensen. Toch is het wel aardig om vast te stellen hoeveel we met de Ne derlanders „in common" hebben. Het familieleven is hier net^ als bij ons: de vader komt thuis en bemoeit zich met het gezin. Misschien is het hier wat inl ie- De derde brief, die wij hierbij weergeven, ging naar Duitsland, llij Is geschreven door dc 24-ja- rige BernhariJ C. Blank, uit Ess lingen. Hij luitll als volgt; Beste Stefan. De jeugduitwisseling loopt lang zaam op zijn einde. De 14 da- ge'i zijn veel te snel voorbij en ik geloof, dat het tijd wordt, je een puar indrukken van de uit wisseling te geven. Het is nu de tweede keer dat in Schiedam lien en ik heb de indruk, dal het organisatiecomi té ons weer heel wat meer heeft laten zien, dan je als toerist zou kunnen beleven. We zitten hier in een industriegebied, dat hyper modern is en mee toonaange vend voor Europa. Ons bezoek aan Wilton was bijzonder interes sant en we stellen ons veel voor van ons komende bezoek aan de Deltawerken in Zeeland een bijzondere prestatie. De haven van Rotterdam is de grootste ler wereld, omslagplaats voor heel West-Europa. Wonderlijk is dat de vensters an de woningen geen gordijnen hebben dat die althans 's avonds niet dicht zijn. leder kan naar binnen kijken. Het familie leven in Duitsland lijkt ons daar door intiemer, maar hier denkt men: als de gordijnen dicht zijn, dan is iemand ziek. Onze alge mene indruk is, dat men in Hol land wat conservatiever is dan in Duitsland. De familie-samen hang is sterk, het gaat in de ge zinnen gezellig toe. Maar juist op dit punt van de familietraditie is er in ons land een breuk als gevolg van de oorlog en de be zetting door Engelsen en Ame rikanen. Ik geloof, dat de Hollander veel internaüonaler denkt dan dp- Duitser. Wij streven naar na tionale concentiatie. De Hollan der stelt zich open voor con tact met het buitenland. Bijna :f'W' Bemhard C. Blank. iedereen spreekt meer dan twee of drie talen. Misschien Hollands positie als handelstand? Ik ge loof, dat er in Holland minder gevaar is voor een uitgespro ken nationalisme dan in Duits land. Juist op dit punt vind ik, dot er iets aan de vorm vaji deze jeugd uitwisseling ontbreekt. In alle gesprekken met Hollanders ont moet men vriendelijke welwil lendheid, maar ils de wereldoor log aanroert. ?.ta je plotseling voor ern muur. Men wil er mol over praten. Dan krijg je de idee, tl ut men zich von do Duitser Pen bepaald beeld heeft gevormd, dat nog altijd wordt gekleurd door de ellende, die de Duitsers over Europa hebben gebracht en zeer zeker ook over Nederland. rk geloof, dot men het moot aan durven om de jeugd van thans over politiek te laten dKcu*- -.ièren. Dat is moeiiiik, maar het moet mogelijk zijn. Geen poli tie? bedrijven is in dit verband fout, want de jeugd in Nederland Dauid llywel Jones. mer dun bij ons; 'k zou zeg- gen dat het hier is, zoals dertig jaar geleden in Wales met een zeer warme verhouding met de kinderen. In Wales bezoekt men elkaar meer, maar dat zal in Hol land op het platteland ook wel anders zijn. Men is hier bijzon der behulpzaam. De VW is er een voorbeeld van. Jammer dat w_ in Neath geen tourist office" hebben. De straten in Holland zijn schoon, de winkels modem, tlo dorpen fleurig en gezellig met al die bloemen, de tuinen kenne lijk goed onderhouden. Ik zou wei graag wat meer fabrieken hebben bezocht. Tvvc-e weken i eigenlijk te kort om het politie ke systeem van een land #e be studeren. maar dat zou toch ook wel prettig zijn geweest. We blij ven in contact met de onderwij zers, die we hier hebben leren kennen om nog meer gegevens te krijgen voor de afronding van het verslag, dat we willen schrij ven. O ja, dat eten. Bepaalde com binaties in Nederland vinden we verschrikkelijk, b.v, chocolade op het brood of yoghurt bij de boterham, maar de kaas is hier best. ook die rode, die overigens /an binnen geel Js. Maar drie maaltijden dat is tekort. Geef mii de vier ma al tijden van Wales maar. En helemaal geen tuisen maaltijden hier. Gezellig vonden we de cafés. Dat is nog wat anders dan de pub> bij ons. Veel meer een ontmoetingspunt Je kunt c-r ook als vrouw zomaar inlopen. Bij ons zijn mannen en vrouwen gescheiden. Een an dere levenswijze, die toch wel aantrekkelijk voor ons is. Wer kelijk, het -pijt me, dat jc niet de gelegenheid hebt gehad om met ons m deze prachtige stad to vertoeven, maar ik hoop dat ie in de toekomst deze vrien delijke stnd ook eens zult kun nen bezoeken. De groeten van David Hywcl Jones Sandra Peruzzi en Piero Pelliz zari. moet weten, dat er ook een an der Duitsland bestaat, dan dat met de fascistische trekken. De meerderheid van het Duitse volk heeft uit de geschiedenis geleerd» dat er iets nieuws moet worden opgebouwd. Deze bewustzijns verandering duurt misschien nog 39 a 40 jaar. Maar het heeft zin er naar krachten aan mee te werken. De Nederlandse rege ring /ou /elfs bemiddelend kun nen werken om de verhouding lussen Oost- en West-Duitsland te verbeteren. De Duitse toerist m Holland moet ondprtussen veel meer politiek leren denken, omdat hii overal noe sluit op Vei!se beeld, dat ressentiment en vooroordeel er van de door snee Duitser hebben gevormd. t is het dan voor vandaag. Ik zou het leuk vinden als je het volgend iaar ook de gelegen heid zou krijgen om deel te ne men aan de jeugduitwisseling naar Nederland. Je Bernhard SCHIEDAM De Italiaanse deelnemers aan de internatïona le jeugduitwisseling hebben gis teravond voor de andere buiten landers en voor de Nederlandse gastheren een grote spaghetti par ty georganiseerd. In de kantine van Roelants stonden de Itali aanse deelneemsters achter de pannen en kookten dat het een lieve lust was. De spaghetti had den zij meegenomen uit Italië en er bleef geen draad over. De an dere deelnemers stelden deze spontane geste bijzonder op prijs. Vandaag heeft men een bezoek gebracht aan Panorama Mesdag, de Scheveningse pier en ande re bezienswaardigheden in Den Haag. Vanavond bezoekt men Madurodam. Morgen is de laat ste dag van de jeugduitwisseling. Voor deze dag staat een grote excursie door Zeeland op het pro gramma. De dag wordt beslo ten met een afscheidsfeest in de kantine van Roelants. Oudste inwoner van Abbenbroek wordt 97 ABBENBROEK De oudste in woner van Abbenbroek, de heer M. L. Villerius viert zondag 25 augustus zijn 97ste verjaardag. De heer Villerius woont aan dft Moerseweg 1. Het zal de heer Villerius die een geacht en be mind inwoner van de gemeente is op deze dag zeker niet aan be langstelling ontbreken. P laar dirt een DONDERDAG: triangel, 3—5 30 uur: Receptie J. Ligthart; 40 Jaar 1» zaken. CHAHL. DE BOURBONLAAN-A, VAN SOLM3LAAN. 3.30 uur: Weth. T, de ESruijn slaat eerste paai voor winkel centrum „De Loper". WILHELMINASTRAAT 49, 8 uur: Bij eenkomst strandwerkgroep KNNV. LUXOR. 8 uur: De dertien slavinnen van Fu Manchu t, 14 jaar). STADSGEHOORZAAL, 8 uur: Laatste gevecht van Chubasco (alle leeftijden). GEOPEND: Westerapotheek. voor straat 53. tel. 3} 28 83. VRIJDAG: cafe De Oude Markt, a uur: Zomer- kJaverJaMoernoo: D.O.M. Lusor, 8 uur. De dertien slavinnen van Fu Manchu (14 jr.). Stadsgehoorzaal, 8 uur, Laatste gevecht tan Chubasco (a.l.). Geopend; Wcstcrapotiieek, Voorstraat 53 Tel. 3125 83. T entootistellingen DE ICATTENBEKERs Lm. 17 aug. Veretüd Leven", expositie van schel pen en koralen. Alle werkdagen (me. uiuonderlne van dinsdag) 9—18 uur ZOMERSTRAAT fl en V7SBANK van li Juli Lm. 15 ausustut: expoanie Vru« Academie VlaaxdGngert. Alle werkdagen 7—5 uur en zaterdags 10—12 uur en Schiedam DONDERDAG JEUGDUITWISSELING 's avonds; Madurodam by night. VRIJDAG JEUGDUITWISSELING bezoek aan Zeeland. KANTINE ROELANTS 8 uur: Vaar wel partij. TENNISVELD VAN VLIET 4 uur: Prijsuitreiking Jcugütenms krlngprljzcn Bioscopen PASSAGE THEATER: prolongatie Dokter Zjtvago. MONOPQLE wcekjilm ..In de klauwen van d& mummie" do. 8 uur. vr. 7 «n n 15. aia. 2. 7 en 9.15. zo 7 en 9.15, df. a en wo. 8 uur. Nachtfilm; za. 24 uur: De Verlorent wereld. 5 •V,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1968 | | pagina 1