Dienstbetoon als wapen van middenstand tegen de grote bedrijven Aanschaf materieel gemeente Tarieven GZ omhoog Marjoos Zoetmulder Parkkampioene 1968 Vuile olie bedreigt boten in jachthaven Excelsior herstelde zich met overwinning Succes greep ook nu naar de volle winst Groenoord weer met een record Zegeloorlog in Schiedam St. Nicolaas in een nieuw middenstandpakje 3 Gelijk spel door treffer in eigen doel SCHIEDAMS ALLERLEI Deel van badhuis wordt verhuurd X 2 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD DINSDAG 17 SEPTEMBER I9W YLAARDINGEN De leden, van de Vlaardingse Christelijke Middenstandsverenigingen, die maandagavond de moeite hebben genomen om zich te begeven naar de studiezaal van de Chr. Detailhandelsschool aan de West- havenkade, zullen daar zeker geen spijt van hebben gehad. De heer G.K. Hovïngh, directeur van deze school, tevens directeur van de Christelijke Middelbare On- dememersschool, hield daar een bijzonder boeiende en zeer leer zame inleiding over de toekomst van de zelfstandige ondernemer in het %vinkelbedrïjf. Dit onderwerp was gekozen in verband met de opening van. de nieuwe vestiging van Vroom en Dreesmann op het Veerplein, die in sommige kringen bezorgdheid heeft gewekt. De inbraak in een woning zon dagavond gepleegd, waarbij i 1200,- uit een portefeuille werd gestolen, is opgelost. Een 16- en een 17-jarige Schiedammer zijn gisteren door de politie van Nij megen in verzekerde bewaring genomen en op transport gezet naar Schiedam- Het onderzoek naar andere inbraken van dit tweetal duurt voort. Op de kruising Burg. van Ha*- renlaan - Nieuwe Damlaan stond een botsing tussen, een liïi..s- afslaande auto, bestuurd door de 31-jarige chef-monteur W. G., en de 17-jarige bromfietser H. P. De bromfietser werd met een hersen schudding in het gem. ziekenhuis opgenomen. Daar de 28-jarige scheepsleve- rancier A. V. met zijn personen auto op de Rotterdamsedijk geen voorrang verleende aan de 36-ja- rige bromfietser A. S,, ontstond er een botsing. De bromfietser moest met een hersenschudding in het gem. ziekenhuis worden opgenomen. De politie heeft zich nog geen duidelijk beeld kunnen vormen van de aanrijding, die vorige week vrijdag gebeurde op de boek van de ooatelijke vent- weg langs de Dr. Wiardi Beek- mansingel en de Prol Mekel- siraat tussen een meisje op een bromfiets en een pony wagen. Al len, die deze aanrijding hebben zien gebeuren of kort er na opt de betrokken plaats waren wordt verzocht zich te meiden (telefoon 242355). Bij het Havenbedrijf Vlaardin- gen-Oost is een 29-jarige Rotter damse bankwerker aangehouden, die uit het loonzakje van een. col lega een bedrag van f 100 had weggenomen. De recherche on derzoekt of de man nog meer op zijn kerfstok heeft. Een 56-jarige stadgenote, die met haar fiets aan de hand de Billitonlaan overstak, bij de hoek met de Molukkenstraat, is daar aangereden door een 17-jarige bromfietser. Zij is met nog on bekend letsel naar het Holyzie- kenhuis gebracht. Doordat een voorband leegliep is een 32-jarïge Schiedamse met haar personenauto op de Korte Hoogstraat het trottoir opgere den. Daar reed 2ij de broertjes Anaré en Peter Lens aan, resp., 7 en 3 jaar oud, die met ernsti ge vleeswonden naar het Holy- ziekenhuis zijn gebracht. Een in zittende van de auto, eveneens af komstig uit Schiedam, Liep een lichte hersenschudding op. De komst van grootwinkelbe drijven naar Vlaardingen, bete kent niet, dat de zelfstandige on dernemers in paniek moeten ge raken, aldus de inleider. In veel plaatsen blijkt, dat deze onder nemers aanvankelijk een terug gang zullen constateren, maar heel vaak verandert dit vrij spoe dig in een vooruitgang en dan blijkt, dat een mededinger een medewerker is geworden. De heer Hovmgh, die zelf twin tig jaar middenstander is ge weest, stelde in het algemeen, dat er durf en samenwerking voor nodig is om met de tijd mee te gaan. Tegen de achtergrond van de ontwikkeling moet worden ge zocht naar vormen van samen werking, Het begrip samenwer king achtte de heer Hovmgh van zeer groot belang, al was hij van mening, dat men dit in Vlaar dingen wel heeft begrepen. Mo gelijk omdat men leeft onder de rook van een. wereldstad, zo voeg de hij er aan toe. In het bijzon der wees de heer Hovmgh op sa menwerking bij de inkoop en bij de verkoop, terwijl hij ook de aandacht vestigde op het onder houden van goede contacten met de plaatselijke overheid. fk dien De zelfstandige ondernemer heeft een. dienstverlenende func tie en dat moet goed begrepen worden. Het devies moet zijn: „Ik dien", aldus de heer Hovmgh. Pas dan is de koers juist en komt men niet in gevaar. In dit ver band zei hij. dat steeds meer mensen op gezellige en geriefe lijke wijze willen winkelen, een verschijnsel, dat al jaren aan de gang is. Dit houdt in, dat de ver koopplaatsen groter worden. Het grootwinkelbedrijf is in expansie en het einde daarvan is nog niet gekomen. Een scherp wapen van de zelfstandige ondernemer is, dat hij zijn positie zodanig moet opbouwen, dat hij een vertrou wensman wordt voor zijn klan ten; helaas vergeten velen dit machtige wapen te gebruiken, Men moet een reputatie opbou wen in het vlak van de persoon lijke service. De heer Hovingh (in Stadskanaal geboren en geto gen), zei, dat vele zelfstandige ondernemers in het hoge noor den hun verkooppolitiek hebben gewijzigd sinds de komst van grootwinkelbedrijven. Hij wees daarbij op het zonder meer rui len of teruggeven van geld, wan neer een koper thuis tot de ont dekking komt, dat het gekochte niet geheel naar de zin is. Deze ondernemers tonen goed begrip door op dit gebied een royaal standpunt te hebben ingenomen. Personeel Zelfstandige ondernemers in het winkelbedrijf moeten zich we ten te verkopen en zij moeten wakker geschud worden. Men moet allijd attent zijn en probe ren de klant van dienst te zijn. De klant van vandaag weet wat hij waard is en hij is zeker niet meer de consument van veertig jaar geleden. Een heel belangrijk ding vond de heer Hovingh het houden van goed personeel waar bij hij vooral wees op de vraag naar goed gekleed personeel. Doe •ets aan de opvoeding van deze mensen; een brevet je garandeert niet altijd vakkennis, zo voegde hij er aan toe. Natuurlijk is goed getraind personeel erg belangrijk, maar zorg er dan ook voor dat dit personeel goed wordt betaald en niet op het moment, dat het ontslag wordt ingediend. Aan het eind van zijn causerie merkte de heer Hovingh nog -op, dat in het zelfbewuste onderne merschap meer kans-en liggen dan in een academische opleiding en dat dit ondernemerschap ook in de toekomst met ere kan wor den gevoerd. Maar, dan moet wel een gezond zelfbewustzijn worden aangekweekt. SCHIEDAM In Schiedam is een zegeloorlog ontbrand. De KES- en de Animo-bureaas, de commerciële zegclinstellingen, trekken hiermee ten strijde te gen het nieuwe Schtedamzegel. dat de netto opbrengst van de ze gels, die nu ten goede komt aan de particuliere commerciële bu reaus wil gebruiken voor o.a. de bouw van een uitgaanscen trum in Schiedam. De KES en de Animo geven van morgen af, als de Schiedam zegels in omloop komen, geen twee maar drie zogels gratis bij f inkopen. Winkeliers die KES- of Animo-zegeJs uitgeven, hebben deze actie met vreugde ontvan gen en plakken nu zelf zegels om dat bij deze - nieuwe actie voor de winkelier een netto-winst van 1 per vol boekje zegels te be halen is door de voordelig in koop van het zegel bij de zegel bureaus. Scliiedanise renners verslagen floor Vlaardlngers SCHIEDAM De rennersclub Schiedam heeft zondag een wed strijd gereden met als tegenstan der de Vlaardingse rennersclub De Coureur. De uitslagen van de ze wedstrijden luiden: A-klasse over 40 km: 3. N. Moerman, 1 uur en zes minuten, Vlaardingen, 2. L. Boer, Vlaar dingen. Nieuwelingen over 32 km: 1. A. Moerman, een uur en zes minu ten, Vlaardingen, 2. J. Oomen, Vlaardingen. A-adspiranten over 17 km: 1. K. Holster, 35 minuten, Vlaardin gen, 2. W. Nooteboom, Schiedam. B-adspiranten over 12 km: 1. N. Moerman, in Zo minuten, Vlaardingen, 2. C. Meeldijk, Vlaardingen. SCHIEDAM De Schiedamse gemeenteraad zal in zijn ophan den zijnde vergadering een be sluit moeten nemen t.a.v. diver se aanschaffingen t.b.v. gemeen telijke diensten. Een personenauto van de Ver voersdienst. daterend uit 1963, moet worden vervangen: kosten f 18.360. De wagen was kort ge leden betrokken bij een aanrij ding kruising Churchillweg-Har- galaan; de verzekering betaalt X 3.500 schade, zodat thans een krediet van f14.860 wordt vraagd. Een bedrag van f24.200 is no dig voor de aanschaffing van een toiletwagen, een gereedschap; ■wagen, een maaimachine, een schaftwagen. twee ailuminïum ladders, een compressor en een kettingzaag, t.b.v. de dienst voor Gemeentewerken. Bij de Vervoers-, Reinigings- en. Ontsmettingsdienst heeft men voorts behoefte aan twee nieuwe elektrotrucks ter vervanging van 'n paar trucks daterend uit 1961 zij zijn bestemd voor de afdeling riolering. Deze dienst, wil verder voort gaan met de aankoop van nieuwe vuilnisemmers om het aantal in 1968 aangeschafte emmers te brengen op 4.000, Er moeten er nog 1950 f 19.500. bijkomen; kosten SCHIEDAM Een nieuwe verhoging van de tarieven van liet Gemeenteziekenhuis is nood zakelijk geworden door de stij ging met lVa der salaris sen, ingegaan op 1 januari 1968, de verhoogde pensioenbijdrage en de verhoging van de zg. bo dem in de vakantieuitkering. De verhoging neerkomend op f 2.65 tot f 4.15 per dag, al naar de klasse, zal de opbrengst der ver- pïeeggelden met f 110.000 doen stijgen. De tarieven worden thans f 55.90 voor de derde klasse en f 70.05 voor de eerste klasse. De andere tarieven stijgen nave nant. Ook na deze wijziging blijft de begroting van het Ziekenhuis zonder saldo sluiten. VLAARDINGEN De maan dagavond gehouden najaarsver gadering van de Vlaardingse Christ eh.i ke M iddenstandsvereni- ging in de studiezaal van de Chr. Detailhandelsschool aan de West- havenkade, heeft voor wat be treft de huishoudelijke agenda een zeer vlot verloop gehad. Bin nen een half uur was dezd agen- d rond. De bestuursverkiezing le\*erde geen enkel probleem op. De va catures, die waren ontstaan we gens het overlijden van twee be stuursleden in het afgelopen jaar, werden ingenomen door de heren M. v. Schaik, Voorstraat 46 en ft. Staal, Korte Hoogstraat 13d. De heer J. Ligthcrt. voorzit ter van de vereniging, liet weten, dat hard wordt gewerkt aan de voorbereiding van een nieuwe St. Nicolaasectie, maar dat nog niets definitiefs bekend is. In ieder geval is de oude stijl voor bij, zoals het verzamelen van de zwarte pietjes, wat men 21 jaren heeft gedaan. Hij sprak de wens uit, dat in het vervolg alle mid denstanders mee zullen doen aan de nieuwe actie, waarmee men immers een goed doe! voor ogen zal moeten hebben. De vraag werd gesteld of het zinvol is om een deskundige te laten, komen om over de B.T/W. {Belasting Toegevoegde Waarde) voorlichting te geven. Als geble ken is, dat daar behoefte aan is, zal wel iemand- van de B.T.W. komen, maar de heer Ligthart merkte op, dat er zoveel voor lichting is gegeven, dat toch geenfmens er no-g iets van snapt. In het tweede j*6eelte van de vergadering hied de heer G. K. Hovingh een inNSding voor de middenstanders. SCHIEDAM Op de finaledag van het Parktennistoemoov Van Vliet zijn alle beslissingen geval len. De grootste prestatie werd geleverd door Marjoos Zoetmul der, die als kampioene te voor schijn kwam door in de finkle Gré Olthof in drie sets te ver daan (63, 810 en 62). In een zeer geanimeerde stem ming werden zaterdagavond de prijzen uitgereikt en daarna was er een feest in de gezellige kan tine van het tennispark. De resultaten van de kam pioen scompetitie waren als volgt: B KLASSE In het damesenkelspel won Marjoos Zoetmulder voor het eerst de titel. Zij kan zich gezien haar spel een waardig Parkkam pioene 1968 noemen- Bet'herenerv kelspel was een spannende er mooie partij. Huug Wittop Koning won van Harry Meyer in 3 sets 2-—6, 7—5 en 6I In het gemengddubbel van de B-klasse versloegen Els Meyer en Huug Wittop-Koning, Margrid Sneep en Harry Meyer. Het da- mesdubbel in deze klasse is ge wonnen door Margrid Sneep en EJs Meyer van Nora Vis en Gré Olthof met de cijfers 6—2, 6—2. Het herendubbel werd een zeer spannende partij. Huug Wittop- Koning en Harry Meyer trokken ten slotte aan het langste eind te. gen Karei Koerts cn Huug Bulte. C KLASSE De titels in de enkelspelen vie len bij de dames bij Ciska Mey door een overwinning op Annie van Leeuwen (16, 6—3 en 8—6) en bij de heren bij Leo Nefkens door een overwinning op Gerard Streng 2 en 7—5. De eerste prijs in het damesdubbelspel ging voor de derde keer naar Ank van Rijsewijk en Gré Olthof door een vlotte overwinning op Ineke Bul- te en Els Meyer {6—3 en 60), Het gemengddubbel werd een ver rassende zege voor Mieke Fride- richs en Jan v. Strien door Mary v, Heuvel en Wil Baard (met 775) te verslaan. In het herendubbel bleek de combinatie J. de Jong-H. Wittop Koning sterker dan J. Q. de Rui- ter-H. v. Bezooyen {61, 6-2). ITni ried c-bej aarden SCHIEDAM De feestavond in het bejaardentehuis Thurlede is niet voor, alle bejaarden uit Nïeuwland, zoals wij' vorige week meldden. Slechts de bejaarden uit de verzorgingsfiat hebben toe gang. Bij* de veteranen moest Jaap Oprei in 3 sets het onderspit del ven tegen Hans de Ruiter 97, 36, 86, Het gemengddubbel werd een overwinning voor Gré Olthof en Jan v. Elswijk op mevr. Datema en Hans de Ruiter G2 en 6——3. Troost ronde De finale in het damesenkel spel was een junioraangelegen heid. Joyce Findhammer versloeg Dorylhy Nïessink met 6—3, 6—2. Het herenenkelspel werd even eens door een junior gewonnen, n.l. René Koppe die G. v, Vuu- ren met 61, 75 versloeg. Het daxnesdubbei werd door A. Boon en H. v. Zuidam gewonnen door G. Egbers en M. Egbers in 3 sets te verslaan (7—9, 64, 62.) In het herendubbelspel waren de heren Pols en Krul de sterkeren over J. v. Elswijk en J, Oven (6-4, 36, 8—6). In het gemengddubbel versloe gen L. Datema en J. Droge liet echtpaar Zuidam met 6—4, 6—2. SCHIEDAM Vuile olie vormt niet alleen een plaag voor de stranden, ook de watersportver enigingen hebben ermee te kam pen. De drie verenigingen, die hun thuishaven hebben in de jachthaven aan de Maasboule vard, ondervinden, er veel hinder en schade van, "Waarschijnlijk is de afgewerkte olie afkomstig van omliggende bedrijven- De grote olievlekken spoelen tegen de kostbare schepen in de haven en bedekken de zij'wanden met een smerige laag. Zo omstreeks 150 booteigenaren weten hiervan mee te praten. werd één grote olielijn en bootjes en clubhuizen bleven niet ge spaard. De Havendienst noemt het 't risico van een industrieha ven en. een meldkamer voor wa terverontreiniging bestaat nog niet-(wel heeft de Rijnmondraad, zoals men weet, een meldkamer voor luchtverontreiniging). De watersporters zien derhalve niet veel mogelijkheden ergens „verhaal" te vinden voor hun schade en overlast. Een strenger: toezicht van de gemeente op het lozen van afgewerkte olie zou be vist een deel van de narigheid - men opheffen en de boot-eige- ren veel ergernis besparen. Als het regent zijn de gevolgen nog erger: de olievlekken komen dan als spatten op de schepen en, laten zich maar heel moeilijk I JflVFiR-F/lRTR A verwijderen. Het wassen van de SVn r 1/11,1 IJSilj boten is een lastig karwei, dat veel tijd en geld kost. Er is evenwel thans nég een factor, die de scheepjes der ple- zïervaarders bedreigt. Het ge beurt nogal eens, dat een lading roet uit een der omringende schoorstenen komt. Wanneer dan de wind deze vuiligheid in de richting van de jachthaven drijft, worden de schepen met een roet- laag bedekt. Als pas het scheep je is geverfd, is de schade ex tra groot. Vooral de schoorstenen van-de Tanker-Cleaning worden als de boosdoeners gezien. Dit bedrijf .s, als zonneklaar is geconsta teerd, dat het roet uit zijn schoor stenen afkomstig is, soms wel ge negen de gelden schade te ver goeden, maar lang niet altijd zijn de booteigenaren in staat met stelligheid de schuldige aan te wijzen. In dergelijke gevallen staan zij machteloos. Vorige week heeft weer eens een enorme olievlek de haven, on- Op zonnigör dagen is het voor wandelaars en watersporters goed toeven bij de Schiedamse jachthaven MAASSLUIS Een gedeelte van het badhuis in Maassluis zal worden verhuurd aan de heer F. Abbas, physio-therapeut. Door een kleine verbouwing wil de heer Abbas een gedeelte van het bad geschikt maken voor de reva lidatie van zijn patiënten. Er zal een vlinderbad met bijbehorende installatie worden aangebracht. De verbouwingskosten zijn onge veer f 24.000. De Stichting Mid denstands Actiei'onds is bereid om 60 procent van de baten van de komende St. Nicolaas-actie voor dit doel te besteden. Ook het Groene Kruis zal financiële steun verlenen. SCHIEDAM In het Schie damse KNVB-voetbal was het al leen Excelsior dat tot winst kwam. DHS en SVDPW verloren beide met het kleinst mogelijke verschil: 01. SVW—DHS 1—0 In de eerste helft was SVW dui delijk de betere ploeg en bracht dat na een kwartier spelen met een -doelpunt tot uitdrukking. SVW bleef aandringen, maar de verdediging van DHS gaf na het ene doelpunt geen krimp meer. Men verdedigde zeer goed en maakte verder geen fouten. Na de rust gaf DHS de toon aan veilig gemaakt. De wallekant cn belegerde reeds in de eerste SCHIEDAM Succes heeft voor een daverende 'verrassing gezorgd door titelkandidaat Spar taan met liefst 5I te verslaan. In een goede partij korfbal waarin, ondanks de regen" en een gladde bal, Succes er lustig op los combineerde, zorgde Diane Smit na 5 minuten met een ver schot voor 10. Lou van Dijk zorgde met een prachtig, voor de .sehot>nheidspr-\L in aanmerking komend, schot voor 20. In de tweede aanval werd het door Benno van Krogten 3—0 en 4—0, VLAARDINGEN Met een verdienstelijk gelijkspel (2—2} heeft VFC in zijn wedstrijd tegen Laakkwartier de nare indruk van vorige week weggevaagd. Tot een minuut voor het einde hadden de Vlaardingers 2elfs de illusie van een overwinning, maar toen schoot invaller Arie v.d. Burg on verwacht hard in eigen doel Laakkwartier kon daar uiteraard vrede mee hebben. VFC heeEt 2ieh niet laten over rompelen en het was uit op re vanche voor de eerder tegen de Hagenaars geleden 81 neder laag. Het VFC-elflal bleek bereid alles te geven. Zijn combinaties werden snel uitgevoerd en de Vlaardingers namen van meet af aan het initiatief. In de zeventien de minuut leidde dat tot een doel punt van Dekker, uit een pass van Van. der Meer (01)- Laak kwartier kon zich ook daarna slechts met pijn en moeite staan de houden, maar VFC profiteerde verder niet van zijn veldmeer- derhei d. Vlak voor de rust kwam de; thuisclub op gelijke voet, toen zijn rechtsbinnen een dieptepass op ving en langs de uitlopende doel man Kortleven schoot (11) In de tweede helft werd de naam van Van der Meer geno teerd wegens te hard spel. VFC bleef sterker en het wekte dan ook geen verwondering, dat na twaalf minuten Van Loon scoor de, uit een scrimmage voor het Haagse doel. De prestaties van Laakkwartier werden er toen niet beter op; het spel bleef nerveus en slechts een enkele maal moest de verdediging van VFC serieus ingrijpen. Het Vlaardingse elftal speelde in de laatste fase van de wedstrijd op winst, toen Van der Burg, invaller voor M. v.d. Zwan, in eigen doel schoot. Alle spelers, maar natuurlijk vooral, Van der Burg, waren na afloop onder de indruk van dit ongelukkige inci dent, dat de winst veranderde in een puntenverdeling, VFC heeft echter duidelijk getoond een gro tere inzet te hebben, dan het vo rige week toonde en de conditie van het elftal is op peil. Dekker en Hollenbeek waren de uitblin kers. na goed aangeven door Fred La- Iau. Na rust deed Spartaan via een tegendoelpunt iets terug, maar hoewel de derde aanval niet zozeer op dreef was, zorgde Lea Duifhuyzen voor 5l, waar na Snartaan een geslagen ploeg was Door dit resultaat zijn de kansen voor een hoge klassering om van een kampioenschap nog maar niet te praten uit stekend te noemen. In een prettige en onder goede leiding staande wedstrijd heeft ODI tegen Vriendenschaar 2 een 66 gelijkspel behaald. De eer ste helft was voor Vrienden- schaar^ en het bleek weer eens duidelijk, dat onze stadgenoten tijdens regen niet tot hun beste spel kunnen komen. Hans Berman wist weliswaar met een afstand schot ODI de leidng te geven, maar hiermede was al het kruit verschoten en met een 3—1 ach terstand ging de rust in. In de tweede helft toen de regen minder werd, bracht Arie v. 't Hof door middel van een straf- worp en een doorloopbal de stand op gelijke voet. Na 3—4 bracht Wïm v.d. Winde 4—4 op het sco rebord, waarna - Vriendenschaar tot 46 uitliep. Het pleit voor het moreel van de witbemden, dat ze nóg een keer wisten terug te ko men. en via topscorer Arie v. 't Hof tot 6—6 inliepen. Opvallend is, dat in de afgelopen twee wed strijden alle li doelpunten door heren zijn gemaakt Schiedam heeft tegen Tjoba een gevoelige nederlaag moeten in casseren. Tegenover 10 Zeeuwse doelpunten konden de roodzwar ten slechts 4 doelpunten stellen, waarmede het verschil in klasse duidelijk werd aangetoond. Het vorige seizoen gedegradeerde Tjoba wil dit terreinverlies blijk-; baar in één seizoen terugwinnen en gezien het vertoonde spel, zul len weinig ploegen het hiervan af kunnen houden. minuut "het vijandelijke doei. On gelukkigerwijs scoorde de Schie damse ploeg tweemaal in buiten- spelpositie, waardoor de winst bij SVW in huis bleef. Zwart Blauw-Bxcehior '20 04 Nadat Excelsior vorige week slecht voor de dag was gekomen met een elftal -dat werkelijk aan alle kanten rammelde, waardoor men op eigen veld met grote cij fers verloor, heeft men deze week in de moeilijke uitwedstrijd tegen Blauw Zwart een. beter resultaat bereikt. Voor rust ging de strijd nog gelijk op en was dc overwin naar nog met aan te wijzen. In de tweede helft brak het offen sief^ van Excelsior plotseling los, hetgeen vier doelpunten oplever de, genoeg voor een flinke over winning. De vier doelpunten wer pen resp. gescoord door Krei- scher, Van Deventer, Kloppers en v/eer Kreischer. SVDPW— WCR 0—1 SVDPW heeft op eigen terrein een onfortuinlijke nederlaag gele den. Met de rust was de stand reeds 01 voor WCR. Vooral na rust heeft SVDPW er alles aan ge daan om de achterstand in le lo pen. Paal en lat, en de grote ruimte naast het doel stonden Schiedamse doelpunten in de weg. Evenals het zeer gladde veld dat goed voetbal bijna on mogelijk maakte. SCHIEDAM Zondag was Bad Groenoord voor de laatste maat dit jaar open. Toen de poorten werden gesloten kon. directeur Helsma het aantal bezoekers pre cies bepalen. Gedurende de maan den dat het bad dit jaar open was, gingen 370.324 badgasten door de poorten. Dit is een stïj- ging van 5.000 t.o.v. vorig jaar. De heer Helsma schrijft deze stijging toe aan de steeds dichter wordende bewoning van de wijk Groenoord, aan de goedkoper ge worden abonnementen en aan het verwarmde water. Als afsluiting van het seizoen konden gisteren vergeetachtige badgasten in sta pels zwembroeken, badpakken, pantalons en badlakens naar hun vergeten bezitting zoeken. Circa 50 mensen hebben gezocht, enke le hebben gex'onden,,.. Vf.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1968 | | pagina 2