Dinsdagmarkt een grote aanwinst voor Groenoord Enorme belangstelling Bij officiële opening Spaarbank Vlaardingen groeit rustig voort Actie Precedent begint zaterdag in Dordrecht BURGERLIJKE STAND Tswin-initiatief verdient navolging in hele streek Sportvelden Oost een gelukkige oplossin mg? Voorzitter PvdA-fractie Opbrengst H. Frantsenliuis overgedragen Lichte daling van aantal woningzocken den Opstelling van tafeltennissers Handibaïdames wonnen, maar de heren verloren Verlening van stiudiebijdragen Vrienden van Eendenkooi in oprichting de Vlaardingen Schiedam FDF wachtte tevergeefs Jaarvergadering damvereniging AlMasserdam Tsjechen op de judomal Goed begin van Basket Bovs Onverwachte promotie P.V. De Luchtbode P.V. De Adelaar ROTTERDAMS»! XÏEUWSBÏdtfD WOENSDAG 38 SEPTEMBER 1B6B SCHIEDAM Alles wijst er op, flat de nieuwe markt, die dins- öagmorgen om half elf in Groen oord is geopend, in een dringen de behoefte voorziet. Uit heel Sehiedam-Noord kwamen de huisvrouwen, te voet en per fiets gewapend met grote handtassen, naar het Joh. Straussplcin. Zelfs uit het centrum van Sehiedam kramen de belangstellenden in grote drommen opzetten. Ook de autobussen waren gistermorgen afgeladen vol. Het Joh. Strauss- jdein lijkt er dan ook uitermate geschikt voor. Pe marktmeester, de heer M.J, Stoppel, geassisteeid door de heer JJ. v.d. Kooy, oud-politieman en marktmeester in Naaldwijk, heeft de 47 marktkramen in drie rijen gegroepeerd, zodat er voor de ko pers volop ruimte is om langs de kramen te wandelen en ongehin derd door anderen hun inkopen te doen. Het zijn overwegend con sumptiegoederen, maar ook tex tiel en bloemen en planten, die men in de kramen vindt. Boven dien is er ruimte voor een drie tal standwerkers, die veel bij dragen tot de eigen stemming van de markt. Het zijn meest de reeds van de vrijdagmarkt be kende figuren, die de kopers en koopsters bedienen. Ze kwamen cp deze eerste dag van Schie dams dinsdagmarkt handen te kort. Welkoms ticoord Om ongeveer kwart voor elf stond wethouder J. Scheffers ach ter de microfoon om de vele aan- tvfzigen toe te spreken. Hij noem- tfjj deze dinsdag een bijzondere dag voor Groenoord, een feestdag ypar geheel Schiedam. Hij ver welkomde oud-wethouder mr- P. van Bochove, de commissaris van jjblitie, de heer C. v.d. Haagen, Veie hoofden van gemeentelijke diensten, en verschillende raads leden. In september 1950 heeft wethouder v. Bochove Schiedams eerste weekmarkt op het Broers- veld geopend, een experiment, omdat er toen nog vele winkeliers Waren, die concurrentie van de marktkooplui vreesden. Thans is de middenstander zich bewust, dfrt de markt ook belangstelling trekt voor de winkels in de omge ving. .Zestien jaren later kwam er be hoefte aan een tweede weekmarkt ei; de marktkooplui van het Broersveld drongen met steeds meer klem erop aan. Gedacht werd over de Rembrandtlaan en dé Mgr. Nolenslaan, maar i.v.m. de ontwikkeling van de stad viel de keuze tenslotte op Groenoord. ..De wethouder wees erop dat ©zien de belangstelling, deze keu- zè niet ongunstig kan worden ge noemd. De markt zal duren van Js morgens S tot 's middags twee tfiir, maar een verlenging is in de toekomst niet uitgesloten. De markt heeft een nieuwe markt- verordening nodig gemaakt. Groenoord is een fraaie wijk geworden, doch heeft te weinig winkels, aldus de wethouder. Daar wordt van gemeentewege san gewerkt, maar ondertussen voorziet deze markt in een drin gende behoefte. Maatregelen zijn getroffen met betrekking tot «fval en vuil: die moeten op be- DE SCHIEDAMSE wethouder J. Scheffers opent de nieuwe viarkt met het doorknippen- van het lint: zijn eerste officiële daad paalde plaatsen worden gedepo neerd. Deze markt moet zo orde lijk mogelijk worden gehouden. De heer Scheffers wenste markt en marktkooplieden veel succes en knipte vervolgens een geel zwart lintje door. Een vlag ging omhoog en de markt was offici eel geopend- Dankwoord Namens de Marktverenigin. Groot-Rotterdam sprak voorzitter P.R. Proost een woord van dank waarbij hij zinspeelde op de re clameprent voor het doen van aankopen op de markt. De autoriteiten gingen na de officiële opening koffie drinken in een consumptie tent aan-het einde van de markt. Men kon er rustig zitten achter een. kommetje troost en de benen even strekken. En dit vestigt dan de aandacht op een nieuwe mogelijkheid, nl. om aan de dinsdagmarkt in. Groen oord een consumptietent te ver binden. Er is nergens in de om geving een gelegenheid, waar men iets kan gebruiken. Wilmen gelijk aan deze officiële openings dag ook in de toekomst kopers uit Sehiedam-Centrum en uit Ke- thel-Noord blijven trekken, dan moet men ergens een rustpunt scheppen voor de vermoeide ko pers. Wij hadden de indruk, dat wet houder Scheffers en de aanwezi ge raadsleden, en ook de leden van het bestuur der marktvereni- gïng wat voor het idee voelen. Pastorie wordt in gehruik genomen MAASLAND De verbouwde ïastorie van de hervormde kerk te Maasland, die nu is ingericht voor het jeugdwerk wordt eind van deze maand in gebruik geno den. Deze pastorie heeft een ver binding gekregen met het Tref punt. Ook ligt het in de bedoa- ]ing in de pastorie jeugdkerk te honden. De jeugdcommissie van de kerk zoekt leidinggevende krachten en medewerkers voor jeugddienst, zondagsschool jeugd werk, meisjes en jongensclubs Ondanks een oproep van de com missie heeft zich nog niemand voor dit werk aangemeld. HOEK VAN HOLLAND Tot de plannen die in het uitbreidings plan Oost in Hoek van Holland zullen worden gerealiseerd, beho ren ook twee voetbalvelden en enkele andere sportvoorzieningen. Vooral met betrekking tot de voetbalvelden vraagt men zich in Hoekse voetbalkringen af of dit wel zo'n gelukkig idee is. Niet dat er geen behoefte aan bestaat, want de twee Hoekse voetbalver enigingen, Hoek van Holland en Hoekse Boys, kunnen met in to taal ongeveer dertig senioren- en juniorenelftalien wel enige uit breiding gebruiken. De vraag is echter of men wel zo gelukkig moet zijn met voet balvelden op deze plaats. Het is niet waarschijnlijk dat een der verenigingen bereid zal zijn hei gemeentelijk sportpark te verla ten om te spelen op de velden achter plan-Oost, die volledig bui len het centrum liggen. Om ze te gebruiken voor junior- velden is ook niet zo'n gelukkig idee, want elke vereniging houdt zijn terreinen graag bijeen. De vraag rijst daarom of het niet beter zou zijn om te proberen de terreinen bij elkaar te houden. Men zou dan bijvoorbeeld het complex schooltuinen naar plan- Oost kunnen overbrengen en eventueel alle tennisbanen, waar men minder van publiek afhan kelijk is, er bijeen kunnen bren gen. Ook de verschillende tennis clubs hebben namelijk behoefte aan meer speelgelegenheid en men zou dan hier een compleet tenniscomplex kunnen maken. SCHIEDAM Wegens de be noeming van de heer J. Scheffers tot wethouder is de heer J. Dijk stra gekozen tot voorzitter van de raadsfractie van de Partij van de O VLAARDINGEN Het actie comité, dat negen maanden ge leden begonnen is gelden bij een te verzamelen voor de in richting van het Tweede Her man Frantsenhuis te VlaardWgen heeft de opbrengst van de actie dinsdagavond in gebouw Trian gel overgedragen aan de ouder vereniging Helpt Elkander. Mevrouw M. de Vries-van der: Spek zei, dat men één doel voor ogen heeft gehad en dat was het bieden van hulp door de ene mens aan de andere mens, die hulp nodig heeft. Aan de heer M. Val- ster, voorzitter van Helpt Elkan der, overhandigde mevrouw De Vries een spaarbankboekje, waarop een bedrag van f 33.500,- was geplaatst. Voorts beschikt men via een rekening-courant over f 743.1. Bij elkaar een be drag vanf 34.243.61. Het is de bedoeling, dat dit be drag tot 1 maart 1969 op de spaarbank blijft en met de rente er bij, zal dan het resultaat van de actie uiteindelijk f 35.081.11 be dragen. Mevrouw De Vries toon de zich zeer erkentelijk voor dc medewerking van de bevol king, om de actie volledig te doen slagen. Het actiecomité is niet ontbon den, maar wel is er een adem pauze aangekomen. In februari 1969 begint een nieuwe actie dan wil men zeep aan de man brengen. VLAARDINGEN In de loop van de maand augustus is het aantal ingeschreven woningzoe kenden licht gedaald, namelijk van 3.498 tot 3.422. Een belang rijke factor is hierbij geweest een controle van het aantal ingeschre ven werknemers van elders. Daarbij bleek, dat hier 106 aan vragen afgevoerd konden worden omdat de aanvragers niet langer economisch aan Vlaardingen ge bonden waren of elders al een huis gekregen hadden. Eind au gustus stonden nog ingeschreven: te klein behuisden 858; wegens opheffing samenwoning 114; we gens sanering 39; niet beschik kend over woonruimte 10; a.s» echtparen beneden die grens 130; wegens opzegging huurcontract 84; kandidaten voor een nieuwe woning, die overigens voldoende woonruimte hebben 51G; te groot behuisden 348; wegens onge schiktheid van de woning 795 en werknemers van elders 353. Van de 3.422 gevallen waren er 1.013 urgent, te weten 579 me disch en 434 sociaal urgent. VLAARDINGEN De tafel tennisverenigingen URTTC, Sun light, De Windmolens en Flardin- ga hebben hun. opstellingen voor het komende seizoen gereed ge kregen. Bij URTTC zal de trai ning opnieuw onder leiding staan van Ferry Pattiapon. Het eerste team komt uit in de derde klas se. Het tweede, derde en vierde team speelt in de vierde klasse en team vijf speelt in de vijfde klasse. De opstellingen zijn: URTTC l: W, Don, J. Ladage en N. Buur man. URTTC 2: A. v. Kralingen, A. de Jong en G. de Jong; URTTC 3: C. v. Leeuwen. B. Heyblom en C. Fellinger, De eerste twee teams van Sun light zijn ingedeeld in de derde klasse en het derde team in de vierde klasse. Sunligt 1: P. de Jong, J. Padmos en J. v.d. Lin den; Sunlight 2: D. Assenberg, M. Vink en B. Roozendaal; Sun light 3: J. Haddeman, R. Hadde- man en H. Vilijn. Flardinga speelt met een team, bestaande uit A. Manse, J. de Jong en C. v.d. Heijden in de vierde klasse, Dc Windmolens ko men in de derde klasse uit met een team, samengesteld uit J. Braber, W. Verheul en A. Baste rne! jer. VLAARDINGEN Bij de handbalvereniging De Hollandi aan. hebben dit weekeinde de da mes van het eerste elftal de eer gered; zij wonnen met 83 van RHC. Het reserve-elftal leed te gen Neptimus 2 een 33 neder- laag terwijl bij de heren zowel het eersie ais het tweede met Ie ge handen zijn wedstrijd besioot. Hef eerste elftal verloor thuis met 89 van Unitas en het tweede, eveneens op eigen terrein, met liefst 817 van Snelwiek 4. UVG 3—De Hollandiaan (juni oren).: Een redelijk spelende Vlaardingse ploeg heelt verdiend gelijk gespeeld en daardoor ver overden de Vlaardingers hun eer ste punt. Bij de adspiranten won De Hollandiaan met 12 van DWS 3, maar twee pupillen elf tallen boekten verlies: DWS De Hollandiaan werd 4—0 UVGDe Hollandiaan 30. VLAARDINGEN -Voor het huidige schooljaar is een. voorlo pige regeling van kracht gewor den voor het verlenen van stu- diebijaragen aan leerlingen van mavo- en lavo-scholen, brugklas sen en mavo-afdelingen van scho lengemeenschappen, lagere tech nische scholen en scholen voor huishoudonderwijs |n aanmerking komen kinderen van minder draagkrachtige auders. voor zo ver zij onvoorwaardelijk tot hun klas zijn toegelaten, niet voor tweede jaar in die Idas zitten en. eerder niet meer dan één maal een klas gedoubleerd heb ben. Er kan als tegemoetkoming in de studiekosten f 42,50 ver strekt worden plus een vergoe ding voor reis- en-of fietskosten, indien de afstand schoolhuis meer dan 5 km bedraagt. Aanvraagformulieren zijn ver krijgbaar op de afdeling onder wijs in het stadhuis of bij de be sturen van bijzondere scholen. PV Union vloog uit St. Gilislain SCHIEDAM De Postduiven vereniging Union heeft een wed vlucht gehouden vanuit St. Ghis- lain. Afstand 169 km. De duiven waren los om 10.20 uur. In con cours waren 185 duiven. Aan komst eerste duif: 12.38.41; laat ste duif; 13,04.17. De uitslag: Hee- ren-Zn. 1, 4, 12, 13, 14; Verlinde- Zn. 2, 3, 11, 16, 19; Wynties jr. 3, Kerkhoff 5, 6. 8, W. v.d. Hoe ven 7, 15, Broekhuizen. 10, Barzi- lay 17, G. v. Diest 18, Ektris 20. VLAARDINGEN Tn het zo juist uitgekomen verslag over het l#4e boekjaar (1967) van de Spaarbank Vlaardingen wordt het verslagjaar gekenmerkt als een van gestadige groei. Er was spra ke van een rustige toeneming van het spaartegoed met 4,6 miljoen gulden, waarvan 2 miljoen aan bijgeschreven rente. Het inlcg- gerstegocd kwam daarmee op een totaal van 59,2 miljoen gulden. Het spaaroverschot was kleiner dan in het jaar tevoren, n door een hogere rente-opbrengst van de beleggingen verbeterden de bedrijfsuitkomsten toch met f 35.000 tot 490.000. Er werden in het verslagjaar bijna 237.000 boekingen gedaan ca. 21.000 meer dan het jaar te voren. Er kwamen 1.173 spaar ders bij, zodat er aan. het eind van het jaar 51.195 waren inge schreven. Het tegoed per inwoner liet eveneens een stijging zien; van 732,92 groeide het naar 782,83. De cijfers leiden verder tot de conclusie, dat er in 1967 naar ver houding minder werd gespaard en dat het tegoed van de inieg- gers als regel voor een. kortere tijd bij de spaarbank blijft. Effecten In het verslagjaar kwam het effectenbezit op 26.102.000. Eind 1967 waren 79 onderhandse lenin gen verstrekt tot een bedrag van 19.423.735 in totaal en het totaal aan hypothecaire geldleningen nam toe tot 32.840.905. Door het batig saldo der be drijfsresultaten en een herwaar dering der effecten kon bijna een miljoen gulden aan de reserve toegevoegd worden; die reserve bedroeg zodoende op 31 decem ber 2.445.000 of 4.01 pet. van het gezamenlijke tegoed der spaar ders. De groei van de spaarsaldl bleef in het verslagjaar achter bij die in 1960. Een sterke stijging viel weer te constateren in het girale ver keer; vooral voor de inleggingen werd veel gebruik gemaakt van DORDRECHT Ook in Dor drecht wordt actief deelgenomen aan de Actie Precedent. De ac tie is een vrijmoedige deelname aan de Amerikaanse presidents verkiezingen. Zaterdag start men in Dordrecht, Een drietal verkie zingsstands wordt in de stad op- esteld waar inlichtingen te ver krijgen zijn over de actie. Het Statenplein, Van Oldenbarneveld plein en het Admiraalsplein zijn de standplaatsen van de stands, die daar ook op 28 september en 5 oktober zullen staan. In het kader van een streekproefonder- zoek worden verkiezingsbiljetten verspreid waarop men zijn voor keur kan uitspreken voor de kan- VLAARDINGEN In oprich ting is de vereniging Vrienden van de Eendenkooi Het Aalkeet Buiten en het bijbehorende karak teristieke landschap. Deze ver eniging stelt zich ten doel de een denkooi met bijbehorend polder landschap als natuurreservaat en landschappelijk schoon, alsmede als object voor onderwijs en na tuurlijke historie, te beschermen in stand te houden en te ontwik kelen. Belangstellenden kunnen zich wenden tot de heer J. Boer, Kamerling!) Onncsstraat 193, Vlaardingen. GEHORE X: Renatus Ar.xomus Ma- na, z.v. P. A. M van Uffelen en lï. J. A. M. de Brabander; Mahlerstr. 2-), Monique d v. C. Harteveld en A.M. San- l- Boreell," Mecrkoestr. lis, Hendrika Margarecha Helena, d.v. A. T. G. Huls pas en T. Helderop. Prot. Teider.ssir 229, Ronald, z.v. J. A. de Vries en E. J. Koevoet, DJserilaan 45. Jiolf 7.v. F A. de Vries en w. van der velden, Klaproosstr. 26C. Christ Laan, z.v. H, C van Leeuwen en A. C. de Kok, Maasstr. 15; Inge. d.v. P. Deddens en A. Bra- kcL Rozenburg. Nassau str. 3. GEBOREN: Richard A. C. z.v. A. C. Meeder en P. M. van der Valk; Alice W. d.v. P. plooi j en C. M Unster; Mag- dslena d.v. J. van Dijk en M. Vink; Leendert zv A Nootenboom en GPaai- vasi: Leonard C z.v. C. Fabrie en S. F. Ve-ser; Barbai a d.v. P. Wilschut en D. Moeiker; Martinus J. z.v. J. T. van Boenen en G. U. van Dam; Arvid z.v. E. Fjerdingby en A. sage l. Burgerlijke stand van Maasland GEBOREN: Wilhelmina, doch ter van G. Sonneveld en F. Groe- nendaal, Stationsstraat 62; Lico Cornells, zoon van E, C. Lod ders en H. E. Verploegh, Kon. Ju- lianaweg 68; Irene Maria, doch ter van H. Zegwaard en M, C. de Bruijn, Kwakeiweg IBb. OVERLEDEN: J. \V\ Wijgand. 46 jaar, Graaf Dirk II laan 18; A. van Dijk 86 jaar. Hofdijkstraat 3; J. Noor dam ,83 jaar. 's-Heren- straat 13. didaten die door de Amerikaan se partijconventies naar voren zijn geschoven en twee kandida ten die typerend zijn voor de po litieke alternatieven en variaties in Amerika. In de tweede helft van okto ber zullen de biljetten huis aan huis worden verspreid in Oud- Krispijn en de volgende dag wor den opgehaald. De organisatoren achten deze wijk representatief voor Dordrecht. Bij de organisa tie van de Actie Precedent wer ken in Dordrecht samen; de Federatie Jongerengroepen van de PvdA, PSP, Vormingscentrum Crabbehof, werkgroep QM en de werkgroep voor Vrede en Ontwik keling. VLAARDINGEN Het eerste tiental van de damvereniging VDV is dinsdagavond tever geefs naar gebouw Excelsior ge komen om de tweede competitie wedstrijd te spelen tegen Ons Genoegen uit Bolnes. Deze ver eniging bleek op het laatste mo ment niet in staat om een tien tal op de been te brengen. De ontmoeting is nu uitgesteld tol dinsdag 5 oktober. Voor de huis houdelijke competitie werden ge speeld: L. TornJ. Weisscher 20, G. VosL. Boudewijns 20, J. v.d. KooyD. Snijders 20, D. v.d. KerkhoffD. Mast 20, H. LansbergenJ. Vermeu len 11, T' v OudheusdenG, Buyse 11, \V. den BreemsM. Mooy 11, Lucassen sr.L. Smits 11, C. W. v. VeelenW. F. Verburg 0—2. W. H. Niestadt C. Biel 02, J. Lucassen jr.— S. M, Korver—0—2, J. Vuyk—C. J. Elenbaas 02, A. Molenaar— T. Sluimer 02. De Vrijheid vloog met 259 duiven uit St- Ghislaïn SCHIEDAM De postduiven- houdersvereniging De Vrijheid heeft met 259 duiven deelgeno men aan een wedvlucht vanuit St. Ghislain, De duiven zijn maandag om 10.20 uur gelost. Aankomst eerste duif: 12.49.00, laatste duif 13.13.00. De uitslagen zijn: Jack Doeja* ren, 1 2 7 8 D 20; P. Pols 3 5; Jan Doejaaren 4 11 17 19; M. de Potter 6; In 't Hout 10; J. Rost 12; A. Pronk 13 15 16; W. Hooft 14; Joh. Christen 18. de girorekening. Via de giro dienst werd in totaal 27.379.000 (1966 ƒ21.756.000) ingelegd er 6.466.000 (ƒ6.900.000) terugbe taald. Het bestuur van de stichting Spaarbank Vlaardingen bestaat uit de heren ir. A. Hoogendijk. voorzitter; P. Hoogerwerf, rice- voorzitter; mr. J. Heusdens, mr. A, Hooltes Meursing, J. H. van der Hout .F. de Stoppelaar en H. v. Toor Jzn. Tegen het eind van het verslagjaar werd de heer M. van Houwelingen benoemd als di- tecteur-secretaris, als opvolger v«.n de heer A. Pleysier, die met pensioen ging. O c? ALBLASSERDAM Onder voorzitterschap van de heer G, dc Vreede heeft de Damvere niging Alblasserdam in haar clublokaliteit, de kantine van Van der Giessen-De Noord N.V., haar 45e jaarvergadering gehouden. De heer De Vreede memoreerde in zijn openingsxvoord onder an dere de degradatie van het eer ste tiental uit de Zuidhollandse hoofdklasse en de fraaie tweede plaats, die het tweede tiental in de districtscompetitie van Dor drecht behaalde. Vervolgens deelde de voorzit ter mee, dat de heer tv. F. Blok een kwart eeuw lid is van de vereniging. Oud-voorzitter L Bak ker, die met de heer Blok 23 jaar In het bestuur heeft gezeten haal de herinneringen uit deze periode op en overhandigde aan de jubi laris enkele fraaie geschenken. Bij de bestuursverkiezing wer den alle periodiek aftredende be stuursleden herkozen. De feestavond ter gelegenheid van het 43-jarig bestaan zal wor den geliouden op vrijdag 8 no vember 1968. Tijdens de rond vraag werd geadviseerd de sehooldamwedstrijden weer te or ganiseren en hieruit indien moge lijk v/eer een jeugdafdeling in het leven te roepen om de noodzake lijke aanwas van jonge leden te bevorderen. MAASSLUIS. Zaterdagavond was een groep van dertien Tsje chische judoka's te gast in Sport school Henneveld. Zij kwamen kijken bij de selectietraining. De Tsjechen die zaterdag op bezoek waren in Maassluis hebben zon dagavond in Den Haag een oefen wedstrijd gespeeld tegen 'n team van tien judoërs uit Zuid-Holland. Tot dit team behoorde ook Tijs Rietdijk uit Maassluis (Lichtge wicht); H. Hogendijk uit Vlaar dingen (Half Middengewicht) en G. Vroeg uit Vlaardingen (Mid dengewicht). Uppsala in dia's bij de Protestantenbond SCHIEDAM Maandag houdt de Ned. Protestanten Bond in Wijkcentrum Nieuwland een avond met de titel Uppsala 1968, praatjes en plaatsjes", welke om kwart over acht begint. Ds. G. S, Vesteroven van Meetercn en d?. H. Wethmar, die aan de bij eenkomst van de Wereldraad van Kerken hebben deelgenomen, zul len hierover vertellen en Jaarbij dia's vertonen. VLAARDINGEN Het eerste herenbasketbalteam van Basket Boys heeft zaterdag de competi tie ingezet met een 44-36 zege op BOB 3. Topscorer met 12 punten werd de van Arrows gekomen aanwinst Ton Co melisse, d:e de verzwakking, ontstaan door het vertrek van twee spelers, goed deels ophief. Het tweede en der de herenteam, m dezelfde afde ling ondergebracht, openden dc competitie met een strijd tegen elkaar. Het werd een ongelijke krachtmeting, getuige de 65-13 ze ge i'an hei tweede team, dat in vrijwel dezelfde- opstelling ope reerde als vorig pci/oen, terwijl het derde team met 5 debutan ten aantrad. Sim on van Zuilen werd topscorer met 28 punten. In het gymnastïekgebouw op de Claudius Civilislaan speelt het meibjesjunioranteam van Basket Boys zaterdagavond, aanvang 7.3Ö uur. tegen .Juventus B en Basket Boys 2 legen Juventus 4, aanvang 8 uur. VLAARDIXCEX Voor de t,l- leltennisverenjgingen Hollandiaan en Intiem is cr vrij onverwacht een grote verrassing gekomen. Dank zij twee opengevallen plaat sen, zijn de eerste teams van bei de verenigingen bij keuze gepro moveerd naar de eerste klasse van de afdeling Rotterdam van de Ned. Tafeltenmsbond. De teams hebben hun keuze vooral te danken aan de bereik te resultaten in de laatste ge- spp^lde promotie-competitie. In tiem heeft het laatste jaar in de tweede klasse gespeeld en Hol landiaan keert na twee jaren tweede klasse, weer terug naar de eerste klasse. VLAARDINGEN De poridui- venhoudersvereniging De Lucht bode heeft met 319 duiven deel genomen aan een vlucht vanuit Quievram, 173 km. De duiven werden om tien uur gelost, de eerste arriveerde om 12.28.24 en de laatste I80e) prijsduif om 12,59.30 uur. Uitslag: Goedegebu- re-v. Keulen. 1 25 26 27 28 35 40 75; M. v.ct. Pijl, 2 7!) 04. L, Poldervaart 3 20 G5. P. v. Gun 10 17 36 53: C. Vorwey 13 16 53 70 CO; If. de Willigen 14; H. Kuip 15 73, J. de Ligt 19 23 32 34 45 52 74 78. KAMPIOENSCHAPPENHou, na vlucht: 1. Goede gebu re- v. Keu len 2340 puntpn; 2. M. v.d. Pi]i 2216, 3. C. Verwey 2213. 4. J. de Ligt 1998; 5. M. Broek 1940. Hok. na vlucht, aangewezen: i. C. Verwey, 1342; 2. G. Roodcn- burg, 1285; 3. \V. Brandwijk 1027, 4. M. Broek 1014, 5. M. v.d. Pjjk 957. Duif, na vlucht; 1. M. v, d. Pijl lf)0G, 2. Goedegebure-v. Keulen, 981, 3. C, Verwey 943, 4. G. Roo- denburg 760, 5. Goedegebure-v. Keulen 746. Generaal, aangewezen: 1. G. Roodenburg 5473, 2. C. Ver we v, 4270, 3. W. Brandwijk 3806. 4, Goodegebure-v. Keulen 3317; 5. M. Broek 2814. Generaal: 1. G. Roodenburg 10383, 2. M. BroeK 9334; 3. Goe- degeburo-v. Keulen 9298, 4. L. Poldervaart 9129. 3. Verwey 9074. VLAARDINGEN De po«t- duivenhoudersvcrcniging De Ade laar heeft meegedaan nan een concours vanuit St. Ghiriain. Af stand 170 km. Wegens het slechte weer, zondag, werden de duiven maandagmorgen om 10.40 uur ge lost. De eerste arriveerde om 12.44.33, de laatste pnjsduif om 13.07.09 uur. Uitslag: J. Egg ens I, 5, 18; H. Janso en Zoon 2, 9, 16; B. Blanker 3, 12; Mevr. v. Kuijk 4, 14, 20; W. Strtnjs 6; P. Meyer 7, 10; J. Kroos 8, 17, 19; H. Plomp 11; A. M. Vink 13; B. v. Be veren 16. In verband met de versleehte- 'ing van het Weer gaat de vlucht van komende zondag, vanuit St, Ghislain, niet door. Cultureel Ambtenaar Hofman: ZWUNDRECHT Dit week einde komt de Vietnamese folk- inger Fie-A-Lo in het kader van hel Tswin-programma naar Zvvijndrecht voor een „exclusief" optreden. De Tswin-orgamsatoren hebben de afgelopen week talrij ke genodigden ontvangen in. hun verbouwde ruimte van de Riet dijk. De heer J. Hofman, cultu reel ambtenaar van Sliedrecht en lid van de raad voor do Drecht- stc-deii, opende het nieuwe Tswin- seizoen. De heer Hofman heeft zich in zijn openingsspeech zeer positief opgesteld tegen initiatie ven als het Tswin heeft ontwik keld, dit in tegenstelling tot vele negatieve geluiden die de laatste week van juridische 2ijde kon den worden vernomen. Hij pleitte voor nog meer van dergelijke centra in de hele streek, en hij verzocht de gemeen tebesturen ruimere normen te hanteren bij de benadering van dergelijke projecten. Fred Ligt- hart opende de expositie van de bekende Amsterdammer Maarten Krabbés. Onder de aanwezigen bevonden zich loco-burgemeester C, de Bruin van Zwijndrecht rn wethouder J. van de Henk. Een van de n.iei«wigheden in het theti- tprtie is de boetiek-ruimte waar Marhnba sieraden heeft geëta leerd, de firma Donner boeken, de firmn Bonman grammofoon platen en de boetiek Punt 4 kle ding. Iri de bovenruinrue i- een. elektric-ldboratorium ingericht. 3V Maasland schoot MAASLAND De S.V. Maas land heeft onderlinge schietwed strijden gehouden. De hoogste vijf schutters van de korps wed strijd op basis van 50 punten wa ren: M. C. Verploegh 48; J. Ha- nemaaijer 48; M. P, Hanemc.aij- er 47; J. Kleiwegt 47 en C. Klein Hesseünk 47 punten. De' hoogste vijf schutters vnn de vrije baanwedstrijd op basis van 30 punten waren: C. Klem Hesselink 36; M. P, Hanemaaijer 30: P. v.d. Pol 30; J. Hanemaaij er 30 en Ad. van Staalduinen 29 punten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1968 | | pagina 1