Na 350 jaar in touw te zijn geweest sluit De Oude Lijnbaan r Gemeente-ambtenaren leverden sportieve prestaties ill elukt veronff Handbalwinst en -verlies voor De Hollandiaan Monument gereserveerd voor Brlelse schapen Museum kost Schiedam bijna 4% ton Regenboog boog hoofd voor sterker Spangen SCHIEDAMS ALLERLEI Succes boekte 5—1 zege Wilhelm Teil gaat weer schieten Bonl-voorlichling nuttig om fraude tegen te gaan Ambacjitse schutters leden nederlaag Detiger bereikte 250 maal Alblasserdam Verlies voor Alblasserdam Voorlichting over noniogbomrp I an le HX-Amfoackt ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD DINSDAG 8 OKTOBER 1S58 VLAABDIXGEN" Na ruim „250 jaar in touw"' te zijn ge weest gaat bij <le N.V. De Oude Lijnbaan over enkele weken de poort voor goed dicht en daarmee komt dan een eind aan het he- staan van Vlaardings wellicht oo 1ste bedrijf, daterend van 16ii. De sluiting hangt samen met de reorganisatie in het concern van de N.V. Vcreenigde Tomvfahrie- kcn, waarmee De Oude Lijnbaan relaties onderhoudt. Die reorganisatie leidde tot het samentrekken van enkele pro du k- tieafdehngen in Maassluis en sluiting van het bedrijf :n Vlaar- dingen. Deze concentratie van de produktie was noodzakelijk om rle concurrentie te kunnen vol hou den met het buitenland, waarheen €0 a 70 procent \f«an de produktie wordt uitgevoerd. De verhuizing van De Oude Lijnbaan is twee maanden gele den begonnen. Er werkten toen hier nog 85 man personeel, waar van er nu nog tien over -»Jn» be zag met het verhuizen van het machinepark; de overigen zijn overgeplaatst naar Maassluis: zij hebben van de verhuizing geen schade ondervonden. De laatste grote machine in het Viaarding- se bedrijf komt dezer dagen even eens tot stilstand. De directie van De Oude Lijnbaan heeft al enkele maanden geleden het ge meentebestuur op de hoogte ge steld van het vertrek en duide lijk gemaakt, dat het bedrijfster rein van 8.600 m2 met opstallen te koop is. Van gemeentewege is tot nu toe geen blijk van belang stelling voor dit complex geko men. Geschokt Het verstrek van dit voor Ylaardingen historische bedrijf heeft bij velen gevoelens van te leurstelling veroorzaakt, zo niet Hen diep geschokt, De Historische "Vereniging Vlaardingen maakte ■dezer dagen als een der laatsten «en excursie door het verlaten bedrijf, waar zowel scheepstros- 3en werden gemaakt als touw voor landbouwdoeleinden. Werk- tfe men vroeger vooral met hen nep, nu wordt voor 99 procent ge bruik gemaakt van synthetische garens. De familie N.V. De Oude Lijn baan is, zo vernamen wij, geen fusie aangegaan met de N.V. Var. Touwfabrieken, maar er "kwam slechts een nauwe samen werking tot stand, zonder aande lenruil. Veel stadgenoten vragen zich inmiddels met angst af. wat er met de historische gebouwen gaat gebeuren. Een der directie leden bleek van mening, dat hier ook wel weer een complex flat gebouwen zal verrijzen. SCHIEDAM Succes heef? dit weekeinde de eer van het Schiedamse korfbal moeten hoog houden, daar de ciub Schiedam een vrije dag had en ÖDI buiten de lijnen bleef als gevolg van. de overvloedige regen. Succes weerde zich voortref felijk en bracht Unicum uit Rot terdam een 5l nederlaag toe. De Rotterdammers spelen bij zonder wisselvallig en zijn tot sterk tegenspel ui staat. Het feit, dat Succes het duidelijke veidovervvicht voor de rust slechts in twee treffers via Ad de Rooy en Marijke Groenendijk wist uit te drukken, bewijst dit. In de tweede helft zwakte het tempo van de Rotterdammers af en maakten de Successers be kwaam gebruik van hun technisch overwicht. Marian Beukers en aanvoerder v. Krog- ten schoten hun ploeg naar 4—10. waarna de Rotterdammer» mid dels een straf worp voor dubbel verdedigen op 41 kwamen. In de laatste spelfase bïeven de Successpelers elkaar, ondanks het gladde veld, in snelle aan- valscombinaties vinden en het was tenslotte Jan Beukers die de eindoverwinning definitief op 5-1 bepaalde. ALBLASSERDAM De Schiet- vereniging Wilhelm Teil houdt in de periode van 26 oktober tot en met 1 november in do Manege van de Landelijke RijverenigJng Beyaert aan de Polderstraat ■weer haar jaarlijkse wisselbe- ker-schiet-wedstrijden. De wed strijden zijn voor belangstellen den toegankelijk op zaterdag van 14 tot 22 uur en op de overi ge dagen van 19 tot 23 uur. De laatstf personeelsleden wer ken aan dc laatste tros. SCHIEDAM De sideling Schiedam van de Nederlandse vereniging voor huisvrouwen heeft gisteren in samenwerking met de Nederlandse huishoud- raad een voorhehtingsmiddag over bont gehouden. Dit naar aanleiding van ,,de affaire Piek" zoals het bekende faillissement met al zijn gevolgen onder de Schiedamse vrouwen wordt ge noemd. Men giiig nu dieper in op de zxvendelarijen. die bi) de verkoop x*an bont plaatsvinden. Om te voorkomen, dat men Xe veel be taalt voor een bontjas, dient de klant van te voren een zekere vakkennis te hebben. Van veel bontsoorten bestaan imitaties, die met een goedkopere bont soort, zoals konijn, werden uit gevoerd worden. Deze dragen echter nooit de naam van de bontsootr, die zij imiteren, maar de officiële naam, met een ach tervoegsel, dal aangeeft dat het niet echt is. Zo kent men bijvoorbeeld de naam panter-komjn, een konij nenvel dus, dat als een panter vel is geverfd. Ook zijn er enkele bontsoorten in lichte tinten, die doorgaans alleen in donkere linten voorko men. Wil men er dan zeker van zijn, dat dit bont met is gebleekt, dan moet dat op het garantiebe wijs staan. „Bleken Is de dood voor het bont", zegt de vakman. Gistermiddag was die vakman de heer Rijmer uit Den Haag. Tot ongeveer vier uur had hij bet druk met het overdragen van zijn kenni-s op zijn aandachtig ge hoor. HEXDRIK-IDO-AMBACKT In de eerste wedstrijd voor de Drechtstreckcompetitie moesten de schutters van Sagittarius met een nederlaag genoegen nemen. Pe sterke Barendrechtse schut ters behaalden m eigen omge ving 441 punten, waartegen de Ambaehters 413 punten schoten. Het hoogste persoonlijke resul taat werd oehaald door de heer C. Klijn van Barend recht mei 84 punten. Vanavond ontvangt Sagitta rius een team van Diana uit Dubbeldam. Maandag moeten de Ambaehters op bezoek bij Zwijn- dreeht. ALBLASSERDAM Maandag avond is de 69-jange heer «I» W. te- Hennepe uit Papendrecht in een ziekenhuis in Alblasserdam aan cle verwondingen die hij des middags bij een verkeersongeluk had opgelopen, overleden, De heer Te Hennepe stak met zijn bromfiets op cle wegsplitsing Veerweg-Provinciale Weg, nabij Oud-Alblas, de rijbaan over, waarbij hij werd aangereden do een op de Provinciale Weg rij dende personenauto. tb ALBLASSERDAM De rechts buiten van de voetbalvereniging Alblasserdam is gistermiddag voor de wedstrijd Albiasserdam- Laakkwarüer in de bloemetjes gezet. Eric Detiger speelde zijn 25üe wedstrijd voor het eerste elftal van de oranje-witten. Voor zitter E. M. Hornden sprak de jubilerende voetballer toe en bood namens de vereniging een paar gouden manchetknoppen aan. De spelers en diverse commissies van Alblasserdam lieten hun waardering voor Detiger in daad en woord blijken. De wedstrijd tegen Laakkwartier ging verloren maar de kundige Detiger smaakte het genoegen de enige treffer voor Alblasserdam te scoren. SCHIEDAM De heer S. G. de Ridder, een 21-jarige kantoor bediende uit Schiedam, was gis termiddag omstreeks 1 uur be trokken bij" een aanrijding die ontstond op de kruising Nieuwe Damlaan - Burgemeester Hon- nerlage Gretelaan. De bromfiet ser wilde de bestelauto van de 24-jarige chauffeur R.C.C.B. pas seren. die op het fietspad stond te wachten cn raakte daarbij de achterkant van de auto. Hij ver loor zijn evenwicht en viel. Na door de GG en GD te zijn ver bonden, is hij naar huis gestuurd. Omstreeks 7 uur gisteravond ontstond in de Mariastraat een ongeluk waarbij de 21-jarige bromfietser W.B. en de 17-jarige kind er verzorgster G.v.d.L., even eens op de bromfiets, waren be trokken. De jongeman verleende geen voorrang aan de kinderver zorgster, die na de botsing met een hersenschudding naar het ge meenteziekenhuis werd gebracht, vanwaar zij na te zijn behandeld naar huis kon terugkeren Rond kwart voor acht gister avond bleek een hoeveelheid pa pieren zakken en hout, die zich achter een in aanbouw zijnd flat gebouw aan de Parkweg bevond, te zijn gaan branden. De brand weer onder leiding van de heer Paschier rukte uit. De oorzaak heeft men nog niet met zekerheid kunnen vaststellen. VLAARDINGEX Voor het onderdeel atletiek van de NSF- vaardigheidsproeven {het z.g. Trimdiploma) hadden zich in to taal 43 deelnemers aangemeld en daarvan hebben zestien deelne mende Vlaardingse gemeente ambtenaren aan de eisen vol daan. Ook de 20-kilometerloop, die tot de eisen behoorde, werd door de ambtenaren binnen de gestel de tijd gelopen. In deze loop. die van Hock van Holland naar Vlaardingen leidde, kwam ge meentesecretaris A. Kranenburg als eerste over de finish. In de komende weken zullen ook de proeven voor zwemmen touwklimmen en. hindemisbaan worden afgelegd. De leiding van al deze proeven berust bij de heer B. van den Berg, official van de Nederlandse Sportfederatie. De prestaties, die in deze proeven worden gevraagd, varië ren met de leeftijd van de deel nemers. In deze atletiekproeven kwam voor allen vér- en hoog springen voor: de oudere groep moest bovendien 80 meter hard lopen, de anderen 100 meter. Tot de groep, die 80 m moest hard lopen behoorde ook een dame. De uitslag in deze groep was: 1, D. Mast, hardlopen 11,7 sec.; ver springen 3.38 m; hoogspringen VLAARDINGEN Het eerste herenelftal van de handbalvereni ging De Hollandiaan is er in een sfeerloze wedstrijd tegen Schut ters 2 niet In geslaagd een goede indruk achter le laten; het ver loor mei 8-11. De scheidsrechter had ook al zijn dag niet, want hij nam vreemde beslissingen, voor beide partijen. Voor de rust kon De Hollandiaan met tien man bet spel nog aardig volgen, maar na de rust waren de Vlaardingers nergens meer. De scheidsrechter was erg royaal met strafworpen. waarvan hij cr liefst lien uitdeel de. De Vlaardingse doelpunten kwamen van Frits de Grebber (5 x, waarvan 4 strafworpen). Jaap v. d. Reijden, "Wim Gruben en Ruud Jungblud, Een wedstrijd om snel te vergeten. De heren-reserves hebben een kunststukje uitgehaald door met acht man een 3i overwinning te bevechten bij het volledig aange treden Dynamo 3. Het was een bijzonder spannende wedstrijd en een v erdiende eerste overwin ning. Joop Bloemheuvel speelde als doelman een verdienstelijke partij. Dames Bij de datnes kwam het tweede elftal met een 03 overwinning terug van de tocht naar Ollveo 2. Het was een verdiende overwin ning van een enthousiast spelend elftal. De goed sluitende verdedi ging bood Oliveo weinig kansen en do el vrouwe Cora Lindroos kreeg het dan ook niet moeilijk; zij moest in totaal vijf maal een schot verwerken. Aan de andere kant hebben lat en paal er aan meegewerkt de Vlaardingse zege binnen de perken te houden. Ger- rie van Dijk liet twee mooie tref fers aantekenen en nog voor de rust schoot Margo Dekker De Hollandiaan op 03. Na de rust bleef de schade voor Oliveo be perkt door slecht schieten van de Vlaardingsen, maar toch zorg den Ineke Mi edema en Wil v. d. Reiiden elk nog voor een gaaf doelnunt {05). Het was een aan trekkelijke wedstrijd met goed handbal. Het eerste dameselftal heeft de race om de eerste plaats good volgehouden door de lastige uit wedstrijd tegen Hoogvliet met DEN BRIEL Het 1-april Geu- zonmonument m Den Briel is sinds weken alléén toegankelijk voor schapen. De roemrijke plaats waar in 1572 de Geuzen de Brielse poon in brand staken en rammeid den is hermetisch af gesloten voor alle bezoekers. Met een hangslot 2ijn de toegangshek ken gesloten. Het is allemaal omdat de scha pen rustig kunnen grazen. Afgelo pen zondag kwamen talrijke vreemdelingen een kijkje nemen, maar het enige wat men kon doen was door het begroeide gaas kijken om een glimp op te vangen van het monument. Gemeentesecretaris van Den Briel P. Harthoorn zegt: ,,Ik ben niet mijn broeders hoeder en ze ker niet een schapenhoeder. U moet bij onze directeur Gemeen tewerken zijn". De directeur J. de Carpenüer zegt: „De vestingwallen zij'n in vakken verdeeld. We stu ren cle schapen van het ene vak naar het andere, anders wor den ze ziek. Nu is het vak ,,I- april monument" aan de beurt. Of dit gedeelte gemaaid zou kun nen worden? Jazeker, maar dat kost geldt" De voorzitter van de V.V.V., de heer A. v. Andrighem zegt: „Het is heel vervelend voor de vreem delingen, die deels voor dit monu ment naar Den Briel komen!" 25 te winnen. De goede conditie der Hollandi a an dames en hun juiste speloverzicht waren door slaggevend. Junioren Het enthousiast spelende elftal van de dames-junioren heeft geen kans gezien bij RHC de overwin ning uit het vuur te slepen. De spelkwaliteit van de Vlaardingse meisjes was zeker ntet minder dan die van de tegenpartij, maar deze was gemiddeld twee koppen groter, zodat het moeilijk spelen was voor De Hollandiaan. dat met 20 verloor, De handbalvereniging De Hol landiaan is er in geslaagd een trainer aan te trekken en wel de heer Overkleeft, speler uit het Haagse topelftal Operatie '55. Hij gaat op dinsdagavond in de Mar griethal te Schiedam de senioren trainen; de dames van acht tot half tien en de heren van half tien tot elf uur. Utrechts Byzantijns koor naar Alblasserdam ALBLASSERDAM De Ge mengde Zangvereniging Toon kunst gaat ieder jaar in de eerste helft van januari een Nieuw jaarsconcert geven. Volgend jaar wordt het concert gegeven met medewerking van het Utrechts Byzantijns Koor, dat al eens eer der in Alblasserdam heeft gezon gen. De uitvoering is op 10 janua ri. Kaarten zijn nu al verkrijg baar bij het secretariaat, Bata vierstraat 13. 1.00 m; 2. G. IJtsma, 12,0 sec., 3.60 m en 1.20 m: 3. A. Kranen burg, 13,2 sec.; 3.00 m en 1.00 m; 4. mej. Schroots, 12,0 sec., 3.35 m en 1.15 m. De groep met 100 m hardlopen kwam tot de volgende resultaten: 5. M. Roosekr3ns 14.0, 4.00 en 1-45 6. A. Küijt, 13,5, 4.63, 1.55; 7. J. Moerman, 13,0, 4,90. 1,55; 8. H. Bril, 15,0, 3,50, 1,15; 9, A. Ver burg 13,2 4,75, 1,40; 10. J. v.d. Berg, 13,2, 4.30. 1.35; 11. J. Hout kamp 13,8, 4,60. 1,40; 12. J. van Maagdenberg 33,2, 4,15, 1,30; 13. -T. v.d. Lugt 140, 4,40, 1.20; 14. J. Peppelaar 14,2, 4.20, 1.35; 15. M. Baas, 15,0, 3,60, 1.20; 16. J. v.d. Lugt, 13,3, 4,30 en 1,15. Goede prestaties Goede prestaties werden gele verd de leeftijden in aanmer king genomen door de heren A. Kranenburg D. Mast, G. IJtsma, J. v.d. Berg (opzichter sportbu- reau), J. v.d. Lugt (hoofd sport- bureau). A. Verburg (4,75 ver, 1.40 hoog en 100 meter in 13,2 scc.) A. Kuyt (1,55 hoog), 3. Moerman en M. Roosekrans. De Schiedamse heer Veldhoen legde proeven af voor het NSF- diploma, het zwaarste diploma op sportgebied. Met een afstand van 9,60 meter bij het kogelstoten en een tijd van 1 min, 3 sec op dc 400 meter mocht hij zich geslaagd noemen. SCHIEDAM De andere rang schikking van cie cijfers maakt het lezen van de begroting voor 1969 veel gemakkelijker dan m vorige jaren. Men ziet thans met één oogopslag hoeveel de ver schillende takken van gemeente lijke zorg de gemeenschap kos ten. Zo worden de kosten van het museum geraamd op f 23U.414, waarvan j 161.500 aan salarissen en i 49.709 aan sociale lasten, De kosten van onderhoud en be veiliging komen op 23.000; vuur, licht en water worden geraamd op 19.600; het onderhoud van orgel, inventaris en verzameling staat voor 1969 te boek voor o.QOO (J 1500 meer dan v.j,); de administratiekosten stijgen met j 2000 tol 5.500 en de exposities gaan 20.000 kosten, d.i. J 3.000 meer dan raming 1968. De kunstKlasscn kosten cle ge meente 12.000 en de overige ac tiviteiten. 5.000. Voor 19159 wordt uitgetrokken 1.000 t.b.v. i*an een museumjournaal, 1800 voor advertenties, in totaal voor re presentatie en propaganda 4.000 togen v.j. 1500. Voor aankopen komt er een bedrag van 17.000. Alles met elkaar kost het mu seum J 440.309 (werkelijke uitga ven volgens cle laatst vastgestel de rekening 243.474.51 en vol gens de raming voor 1563 J 382.008). Tegenover deze uitga venpost staan inkomsten aan en tree etc. van naar raming 5000. DE HEER J. VAN DER LVGT. chef van het gemeentelijk sport- bureau, ,,in volle vlucht" bij het verspringen. DORDRECHT Ondanks de slechte gesteldheid van de velden zijn er in het zondagkorfbal toch nog vrij veeL wedstrijden doorge gaan. Het is een weekend gewor den om weer snel te vergeten. Aileen Deetos kwam tot een over winning. Alle overige Dordtse verenigingen verloren. SpangenRegenboog (86) overgangsklasse) Regenboog heeft het in een bikkelharde wedstrijd in Rotter dam niet kunnen klaarspelen. Wel namen de veelkleurigen de leiding uit een strafworp 01 door Jan de Laleynen, maar Span en wist voor te komen 31. De rust ging in bij de stand 43 waarbij de doelpunten aan Dordtse zijde werden gescoord door Jeanne Franken en Rein Muyen. De 2e helft was geheel voor Spangen, Via 53 scoorde W. Franken 54 waarna de Rot terdammers uitliepen tot 8—4. Rein Muyen en Jan de Laleynen bepaalden de eindstand op 8—6. Ook Zwervers, ODO en Merwic leden in de T ie klas verlies. Zwervers speelde zeer zwak. Ruststand: 0i. Pams-ODO 6—2 ODO speelde een malte wed strijd. De eerste helft was gelijk- opgaand en eindigde met 11. De tweede helft werd geheel be paald door het sterker Pams. TerhevdenMerwic 43 Hoewel Merwic in het veld sterker was, wisten, zij dit on der de korf niet uit te buiten. Bij de rust stonden de Sportlaan- bewoners met 3—1 achter. In de 2e helft liep Terheiden uit tot 4l. Merwic kwam toen sterk opzetten, maar kwam niet ver der dan 43. De wedstrijden in de 3e klas werden afgekeurd. ALBLASSERDAM Op het volgepakte sportpark Souburg heeft Alblasserdam gisteren voor het eerst sinds lange tijd een ne derlaag (1—2) geleden. Voor de pauze veroverde de thuisclub een meerderheid, die door de jubile rende Detiger in de score tot uit drukking werd gebracht. Na de rust kwam Laakkwartier fel op zetten en een foutje van Van Scbagen gaf Kamerbeek de ge legenheid de gelijke stand te for ceren. De thuisclub toonde zich duidelijk aangeslagen cn Noor- dam profiteerde hiervan door te scoren. Een slotoffensieü van Al blasserdam had daarna geen suc ces meer. Bij de gastheren de buteerde rechtsbuiten Polderman zeer verdienstelijk. HENDRIK-IDO-AMBACHT De Woningstichting Centraal Neder land zal binnenkort in het be stemmingsplan Kruiswiel een bouwplan voor 65 woningen in uitvoering nemen. Het worden woningen met 3 en 4 slaapka mers en voorzien van centrale verwarming. Burgemeester De Ridder orga niseert vrijdag in overleg met het stichtingsbestuur aen voor lichtingsbijeenkomst, speciaal voor bewoners van huizen langs de Veer se dijk en Onderdijkse Rij weg, die voor dc dijkverzwaring moeten worden afgebroken en ne- woners van. huizen die voor dc uitbreiding van het industrieter rein moeten verdwijnen. Belangstellenden zullen over de financiële consequenties om een nieuwe woning te verwerven wor den voorgelicht. De bijeenkomst wordt gehou den m de Hervormde Ker<c (Elimkerk), Burgemeester van Akemvijk, aanvang 20 uur. Dammen ïti ALbla&serdani ALBLASSERDAM Het eer ste tiental van de Damvereni ging Alblasserdam is de compe titie begonnen met een overwin ning op Zwijndrecht 1 (146). Voor de Alblasserdammers, die na een driejarig verblijf in de Zuid-Hollandse hoofdklasse, dij jaar weer in het Dordtse district uitkomen ging geen enkele paf* tij verloren. Overwinningen tfan Kentie, Van Es, De Vreede ^-"1 De KIoc en zes renusepartijen leverden ten slotte een l4*""6 overwinning op.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1968 | | pagina 2