Chloorgas ontsnapt in kelder van Sportfondsenbad Volop belangstelling voor Tsjechische avond van Filmkring Bij opening expositie in De Visbank werd al iverk verkocht G e reform eerd en liet eerst met een schoolbibliotheek Geen nadelige gevolgen bij bezoek en personeel VLAARDENGS ALLERLEE Schiedam verhoogt een hele reeks belastingen Tafeltenniscompetitie leverde 30 punten op uit 32 ivedstrijden Club competitie Dordtse Dambond Schakers van 1TVO hebben kans op gelijk spel Bejaardencabaret icerd druk bezocht Eerste feestavond van Wijkverenigiug Bijdorp P salmberij miiug kost ook de gemeente geld NOVIB vruagi collectanten Entgemeenschap Vlaardingen Seleeliecompetilie Bridged uJb Vlaardingen Ook markt in Hoek van Holland? Vlaai-dingen verloor met 12 van Ahoy Kamer v. Koop handel organiseert voorlichting BTW Basket Boys kreeg mentaal opkikkerlje The LivinBlues in De Peulen 2 2 ROTTERDAMSCH KIEUWSBLAD WOEKSDAG 23 OKTOBER 1968 SCHIEDAM Donderdagavond is, naar eerst thans is uit gelekt. door een defect aan de chloreringsmstallatie in de kelder van het Sportfondsenbad aan de B-K.-laan gasvormig chloor ontsnapt. Het badpersoneel bemerkte omstreeks kwart voor negen een sterke chloorlucht, en ontdekte in de machine kamer het defect. De chef-machinist, die vlak bij het baa woont, was zeer snel ter plaatse. Hij stelde de installatie on middellijk buiten gebruik. Een groepje kinderen dat op het ogenblik van het ongeluk in ce kleedruimten in de kelder was, •verd met kleren en al door het l-adpersoneel naar een andere kleedgelegenheid gebracht. 'Eén '.an de instructeurs droeg daarbij een gasmasker. Voor zover be kend. heeft geen van de kinderen nadelige gevolgen van het inade men van het giftige chloorgas ondervonden. Ook. het personeel dat zonder gasmasker in de machinekamer is geweest, waji' de concentratie van het gas hei grootst was, is met door het gas aangetast. Wel kreeg het personeel een extra hoeveelheid melk te drinken om mogelijke vergiftigingsverschijn selen te onderdrukken. Ceen hulp nodig Het ongciuk is pas thans aan ke t licht gekomen, omdat de di rectrice van het bad, mejuffrouw C. J. Th, Hazebroek, het niet no dig oordeelde de hulp van politie, brandweer of G.G. en G.D. In te roepen. Zij zei ons: „Het personeel had de situatie van het .begin af aan \oIledig onder controle. Dat één van de instructeurs een gasmas ker had opgezet, was volkomen onnodig. De chef-machinist, die toch het langst in de dichtste con centratie gas is geweest, heeït er niets van overgehouden". „Zwembadpersoneel is zo opge leid, dat het in geval van onge lukken onmiddellijk optreedt. Voor paniek zijn onze mensen niet vatbaar. Het overbrengen van de kinderen naar een andere 3»leedruimte was een voorzorgs maatregel, die in alle rust en kalmte is uitgevoerd". ..De cl dor erings installatie wordt driemaal per dag gecontroleerd, maar zoals nu blijkt kan het bij wijze van spreken gebeuren als je je even om draait. We vinden het ongelukje zo weinig beteke nend, dat we zelfs niet eens het hoofdkantoor van de organisatie in Amsterdam op de hoogte heb ben gesteld", aldus mejuffrouw Eazebroek. In Holy II, langs de Zwaluwen laan, is de eerste paal geslagen voor de bouw van 330 woningwet woningen in hoogbouw, volgens plannen van het architectenbu reau J". en SI. de Laat in Rotter dam, Het betreft hier een tweede complex, uit te voeren voor reke ning van de gemeente. Er is bouwvergunning verleend voor de noodbestuurspost, die komt te liggen langs de verlengde Dillenburgsingel, hoek Holysingel, in Holy I A. De afdeling bestratingen van gemeentewerken is- begonnen met het ophogen en herstraten van het winkelplein langs de Van Baerle- straat. Niet belangrijk „Nadat de chef-machinist de installatie had stopgezet, is het bad geventileerd via ramen en het verrijdbaar dak. Na het on geluk is er nog een nieuwe ploeg komen zwemmen. Een dergelijk defect is nog nooit eerder voorge- tallen. Het. is ook moeilijk te voorkomen". DORDRECHT Ka de derde ronde van de cl ubcom petitie -staan de damclubs AJblasserdam, Rïjsoord en Hendrik Ido Ambacht samen op de eerste plaats. In de tweede klasse gaat Mookhoek ai- leen aan de kop. Bij de derde Kias.sers. die met vijftallen spe len, heeft DDV 3 zich door ziekte van enige spelers moeten terug- Lekken. Hier hebben G.S. 2 en Molenaarsgraaf 2 de leiding. Het overzicht is nu als volgt: Eerste klasse J. Rijsonrd 2. Al bi a s.s erd am 3. H.I. Ambacht 4. Papendrecht 2 5- Giessendam 0*. Zwijndrecht 7. Barend recht 8. DDV 2 's-Gravendeel 10. Molenaarsgraaf Tweede klasse 1. Mookhoek 2. Dubbeldam 3. Alblasserdam 2 4 Papendrecht 3 3 G.S. 1 6. Barendrecht 2 7. Rijsoord 2 8. KW. Lekkcriand 9. Zwijndrecht 2 Derde klasse 1. G.S. 2 2 2 Molenaarsgraaf 2 3 3. Mookhoek 2 2 4. Mijnsheerenland 3 3. Molenaarsgraaf 3 2 3 3 0 0 G 3 3 0 6 3 3 0 0 G 3 2 0 1 4 3 1 0 2 2 3 1 0 2 c 3 1 0 2 3 1 0 2 2 3 0 0 3 0 3 0 0 3 0 SCHIEDAM De Schiedamse Filmkring blijkt het stadium van de geringe belangstelling te boven te zijn. Ook dinsdagavond trokken de bei<& Tsjechische films weer veel bezoekers en verheugend is daarbij, dat voor- 3 3 0 0 6 2 2 0 0 4 3 2 0 1 4 3 2 0 I 4 2 1 1 0 3 3 1 0 2 2 3 0 1 2 I 2 0 0 2 0 3 0 0 3 0 Bazaar Volksonderwijs GIESSEX-OUDEKERK De afdeling Giessen-Oudekerk van de vereniging Volksonderwijs or ganiseert zaterdag een bazaar in oude openbare lagere school. De opbrengst zal aan de beide scho len ten goede komen, 's Middags cm 3 uur gaat de deur open. Wie 's avonds na eïf uur komt, zal die zelfde deur gesloten vinden. VLAARDINGEN Het eerste tiental van de schaakvereniging HVO kwam tegen Het Westen Regina niet verder dan een voor lopige 33 uitslag. Huyser en Van der Kloet wonnen hun par tijen, terwijl Van Driel en Kor- pel remise speelden. Akkermans en Smeekes verloren beiden. De vier partijen die werden afgebro ken zullen bij elkaar wel twee punien opleveren, zodat ten min ste een gelijk spel wordt ver wacht- Zelfs is een geringe kans aanwezig om een 5Vs4J/s zege te behalen. HOV 2 dat tegen Wilhelm Stei- nitz 2 uitkwam brak deze ontmoe ting af met een voorlopige 44 uitslag. Winstpartijen werden hier genoteerd voor Van Embden jr. en Van der Kloet. Uithol, Koopman, Mooy en "Wannet be haalden remise. Den Boer en Westerhoff kregen een nul. Ook hier zit ex* voor HVO op z'n minst een gelijk spel in en. is er een minimale kans op winst. SCHIEDAM Ongever acht honderd Schiedamse bejaarden hebben gistermiddag en -avond in een overvol Musis Sacrum ge goten van het cabaret Jan de Klein. Het programma dat de titel „Op de klok af" meekreeg, sloeg met zijn tijdloze humor di rect aan. Jan de Klein toonde zich voldoende vakman om het müdgestemde publiek te amuse ren. SCHIEDAM. De Wijkvereni- ging Bijdorp houdt op vrijdag 25 oktober haar eerste feestavond in Gebouw De Rank te Kethel, aanvang acht uur. Het program ma omvat het optreden van het muzikale trio The Swinging Har- monicans en van de conferencier Dwazo; voorts zang, muziek, dans en sketches. Het besfcuu"- heeft ook voor een verrassir gezorgd in de vorm van het op^ treden van Jong Talent. De avond duurt tot half één. Postzegelclub Posita MAASLAND Zaterdagmid dag komen de leden van de post zegelclub Posita cm 14 uur in het Treipunt bijeen. Er zullen een: dertigtal kavels zegels worden ge veild. al de j'eugd onder deze filmlief hebbers sterk vertegenwoordigd is. Dr. J. E. W. Spronk leidde als voorzitter na lange afwezig heid deze avond weer in. De voorfilm was een produkt van de voorhoede onder de Tsjechi sche cineasten, een bijzonder aansprekende satire over „Het naakte jongetje in de tram". Het naakte jongetje in de tram veroorzaakt een vechtpartij, maar als de fcrammaatschappij schadevergoeding in het uit zicht stelt, is de stoet van hen die schade leden enorm; zelfs een pas per vliegtuig aangeko men groep Indiërs schaart zich ondei*. De hoofdfilm van Ivan,Passer geeft onder de titel Intieme Be lichting in typisch traag tempo een blik in de intieme wereld van het platteland; vele onver wachte accenten en ongebruike lijke beeldsequenties houden on danks dit tempo de aandacht voortdurend bezig. De volgende voorstelling van de Filrnkring valt op dinsdagavond 19 novem ber. Vertoond wordt dan de film „Moed voor elke dag" van de Tsjech Evald Schorm. SCHIEDAM De nieuwe berij ming der psalmen heeft dok voor de gemeente financiële conse quenties. De Vereniging tot Be vordering van het Christelijk Onderwijs heeft tot B, en W. een verzoek gericht om financiële medewerking te verlener, bij de aanschaffing van nieuwe psalm boekjes voor de leerlingen van de vierde, vijfde en zesde klassen van de scholen, die onder deze vereniging ressorteren. In totaal gaat het hierbij om 320 leerlingen. J3, en W. zijn van oordeel, dat de invoering van de ze boekjes noodzakelijk is, omdat de berijming van de psalmen in grijpend is veranderd. De aan schaffing kan worden gezien als de invoering van een nieuwe me thode, zodat het bestuur van de schoolvereniging terecht een be roep op medewerking van de ge meente doet. B. en W. stellen daarom voor de gevraagde me dewerking te verlenen. VLAARDINGEN De plaatse lijke werkgroep van de Neder landse Organisatie voor Interna tionale Bijstand (NOVIB), houdt deze week een lijstcollecte en za terdag een buscoïlecte. Men wordt verzocht zich als coliectant(e) aan te melden bij mej. P. van Haren, Valeriusstr. 108, tel. 343796. Vanaf zaterdag morgen uur Is het collecte bu reau gevestigd aan de Oosthaven- kade 10 in gebouw Excelsior. VLAARDINGEN —Be inen- tings commissie Vlaardingen, waarin op informele wijze werd samengew er kt door ve rte gen- woordigers van huisartsen, kruis verenigingen en gemeente heeft een officiële status gekregen door de oprichting van de Stichting Etvtgemeensehap Vlaar dingen. Het dagelijks bestuur van de stichting bestaat uit de heren H. A. Imhoff, voorzitter; H. B. van der Linden, secretaris en mevrouw M. de Vnes-van der Spek, penningmeesteresse. Het secretariaat is gevestigd cp het stadhuis en de inentingsadmini- stratie houdt haar zetel op het adres Mozartlaan 9, tel. 353500. VLAARDINGEN Marijke Rek-Lips, Jart de Winter en Jan van Reeven exposeren t.m. 3 no vember in de Visbank penteke ningen, schilderijen, plastieken en monotypes en van de geëxposeer de werken, die in prijs variëren van f 30 tot f 2.00Q, werd er al bij de opening één verkocht. Die ope ning geschiedde door de heer J. A. F. Lycklama. waarnemend- voorzitter van de Commissie voor Beeldende Kunsten, die de ten toonstelling heeft georganiseerd. De heer Lycklama gaf bij de ze gelegenheid een korte beschou wing over moderne kunst. De wassen beelden in het panopti cum zijn veel natuurgetrouwer dan stenen of bronzen sculpturen ooit kunnen zijn, maar toch zal nooit iemand een kunstbloem of een wassen beeld tot het gebied van de kunst rekenen, aldus spre ker. Het goat ten slotte niet om de verbeelding, maar om de emo tie, die de kunstenaar met zijn werk probeert op te roepen. De kunstenaar ondergaat b.v. bij het zien van een bloem een bepaalde schoonheidservaring. Die ervaring kan hij, zoals dat in het verleden gebeurde, op realis tische wijze weergeven, maar hij kan ook uitgaan van het idee zélf, dat hij zich van die bloem maakt. Hij schildert dan niet de bloem, maar een symbolische bloem, die voor hem de uiting is van zijn schoonheidservarmg. Dat is door de kunstenaar -biet te Ieren, Dat is een aapgeboren gave, die door de toeschouwer al evenmin verstandelijk te benade ren valt. Op dit punt ontstaat dan ook juist vaak de kortsluiting tus sen de moderne kunst en het pu bliek. Zij is een storing in het evenwicht tussen hoofd en lo tussen verstand en gevoel. Protest Daardoor lijkt de moderne kunst op een protest tegen de oude cultuurvormen. De moder- kunstenaar wil echter met protesteren tegen oude vormen, maar hij wil een mens van deze tijd zijn. Hij protesteert tegen het rationele denken en tegen de ma- SV Maasland schoot MAASLAND De S.V. Maas land heeft onderlinge schietwed strijden gehouden. De hoogste vijf schutters van de korps wed strijd op basis van 50 punten waren: J. J. van Buuren 49; J. Kieiwegt 49; J. Hanemaaljer 47; H. van Woerden 46 en M. C. maaijcr 30; A. Korpei 30; J. Verploegh 46 punten. De hoog ste vijf schutters van de vrije- baanwedstrijd op basis van 30 Kanemaaijer 30; F, Kiakraan 30 en A. Poot 30 punten. 1 terialistische levenshouding. Het is deze vermenging van emotie en protest, die b.v. Jan de Win ter een schilderij doet maken, waarin hij enerzijds getroffen blijkt te zijn door de koele schoonheid van de moderne stad, terwijl hij aan de andere kant protesteert tegen de benauwende samenleving, waarin de mens moet leven. De heer Lycklama hoopte, dat velen aan de tentoonstelling hun .genoegen zouden beleven. De ex positie is dagelijks geopend van 1217 uur, op woensdag boven dien van 19—21 uur en op zondag van 1417 uur. SCHIEDAM De Vereniging voor Gereformeerd Schoolonder wijs wil een schoolbibliotheek aanschaffen t.b.v. de MAVO- school aan de Tuinlaan 64 en vraagt daar voor de financiële medewerking van de gemeente. De schooi telt 179 leerlingen en per leerling wordt verzocht om een bedrag van. X 7,- d.w.z. f 1.253,- in totaal. Tot dusver is bij geen der openbare scholen voor GLO MAVO een leerlingenbibliotheek aanwezig en de directeuren van de openbare MAVO-scholen heb' ben eveneens om een extra kre diet voor de inrichting - van een schoolbibliotheek verzocht. Aan gezien niet kan worden gesteld, dat een schoolbibliotheek van de gevraagde omvang de normale eisen overschrijdt, die aan het geven van middelbaar algemeen voortgezet onderwijs kunnen wor den gesteld, stellen B. en W. voor een besluit tot het verle nen van dit krediet te nemen. SCHIEDAM Reeds in de be geleidende nota bij de indiening van*de begroting 1969 werd mee gedeeld, dat de ^plaatselijke be lastingen drastisch zouden moe ten worden verhoogd om het>gat in de begroting te dichten. Thans ligt er dan een voorstel tot ver hoging van de tarieven der reini gingsrechten, straat- en rioolbe lasting en hunderbelasting. De reinigingsrechten moeten in 1969 plm. f 188.000 meer opleve ren. Dit wordt bereikt door de norm per 1 januari 1Ö69 op te trekken tot f 24 per emmer. De tweede en derde emmer blijven f 6 kosten. De straat- en rioolbelasting gaat f350.000 meer opleveren door verhoging van 30 tot 35 pro cent van de belastbare opbrengst volgens het kadaster. Na verho ging volgens deze norm vindt bij na 50 procent van de kosten van straten en riolen dekking in de op brengst van deze belasting. De personele belasting-zal plm. f 90.000 meer moeten opbrengen, in verband waarmede de opcen ten worden verhoogd van gemid deld 182 tot gemiddeld 225, d.i. 23, procent. De hondenbelasting zal niet uit sluitend om budgettaire redenen worden opgetrokken. Deze belas ting zal ongeveer 30 procent meer moeten, opleveren. Bij inkomens van f 7.500 tofc f 12.000 wordt het bedrag per bond f 40 van f 12,000 tot f 20.000 75 daarboven f 100 en voor een tweede en volgende hond f 150 per hond. Bejaarden zullen geen honden belasting behoeven le betalen, in dien hun inkomen minder be draagt dan 115 procent van de A O W-uitkering. Deze regeling krijgt in de nieuwe verordening een iets andere redactie. VLAARDINGEN De leden van de bridgeclub Vlaardingen hebben een selectiecompetitie ge houden voor het seizoen 3968-'G9 en wel met de volgende resulta ten: Score Tot. laatste zitting Schepen-v.d. Windt echtp. Den Brïnker KöUer-Willebrand 51,4 59,7 51,4 Mevr. Heck-De Ruiter 51,4 401.3 381.4 377.7 373,6 373,4 363.8 363,- 362,2 v. Loon-Wen sveen 61,1 Kramer-Steenhoek 63,3 echtp. Spek 45,8 Roza-V' .iey 70.6 echtp. Aamoudse 44,4 362,- echtp. W. de Jong 54,- 361,9 echtp. De Kruyf 54,- 360,3 Brinkhorst-v.d.Vaart 36,1 354,;" echtp. Boshart 59,5 354,7 echtp. L. de Jong 46,- 353,9 Kribbe-Tomberg 50,8 353,6 mevr, Bakker-v. Asperen 49 2 352 5 echtp. De Goey 49^2 352^3 echtp- Gort 52,4 348,1 Oostdijk-v.d. Stolpe 42,9 344,7 Boddeman-De Jager 58,7 344,2 Mostert-Smit 33,3 342,7 mevr. v. Ginneken-Niemans 53,2 341,3 Dangerman-v. Vliet 54,- 339,7 v. Diggele-Douma 38,9 336,7 Hos man-Pelt 53,2 333,7 dames Douma-Pelgrom 46,- 3336, De Leede-De Waal 50,- 332,6 Offerman-De Vaal 36,5 330,: v. Linschoten-Metaa! 38,1 324,6 De Roeleveld-Voorthuis 54,8 319,- echtp. Ordelman 47,S 300,2 dames Den Draak-Hossen 43,7 301,2 Lezing' voor V ogelver eniging MAASLAND Vrijdagavond houdt om acht uur voor de leden van de Maaslandse Vogelvereni ging de heer Van der Tuin te Zwartewaal in het Trefpunt een lezing over het dierenleven langs sloot en plas. Het is niet uitgesloten dat Hoek van Holland binnenkort een eigen markt zal krijgen. De vereniging van markthanöelaren heeft bij de gemèente Rotterdam een verzoek gedeponeerd tot- het houden van een- markt in Heek van Holland cn wei op de zaterdagochtend. De wijkraad voor Hoek van Holland zql zich in de vergade ring van dinsdag 29 oktober moe ten uitspreken over het ai dan niet toestaan van een markt. De aanvraag van de handelaren richt zich waarschijnlijk vooral op het zomerseizoen en op de aanwezige toeristen. Wanneer men de markt inder daad zou toestaan, dan rijst de vraag waar deze zou moeten ko men. De Hoek heeft namelijk geen dorpsplein of een ander centrum dat geschikt is voor een markt en afsluiting van het cen trum op zaterdagochtend zal on getwijfeld op weerstand stuiten. VLAARDINGEN Het eerste twaalftal van de korfbalclub Vlaardingen komt. in de derde klasse steeds meer in het hoek je te zitten, waar de slagen val len. Nu weer verloren de Vlaar- dingers in eigen huis met 1—-2 van het Rotterdamse Ahoy. Het tweede twaalftal kwam in Rotterdam tegen Hesco 2 tegen over een negental te staan en dat resulteerde in een 235 zege voor de Vlsardingse ploeg. Vlaardingen 3- wachtte tever» geefs op de komst van Rozen burg 5, wat de bezoekers regle mentair op twee verliespunten kwam te staan. Het eerste juniorentwaalftal van Vlaardingen trok thuis tegen DKC jun. 2. met 4—6 aan het kortste eind. Vlaardingen—Ahoy was 'n wed strijd tussen gelijkwaardige ploe gen, waarin de bezoekers het ge luk hadden het winnende doel punt te kunnen maken. Na een kwartier-keek de thuisclub tegen een 01 achterstand aan. maar weer een kwartier later zorgde Anneke van Ekelenburg met een strafworp voor de gelijkmaker. Halverwege de tweede helft voeg de Ahoy nog een doelpunt aan de score toe. De 1—2 nederlaag heb ben de Vlaardingers voorname lijk te wijten aan een te geringe inzet, voornamelijk van de da mes. VLAARDINGEN De Kamer van Koophandel en Fabrieken, voor de Beneden-Maas te Vlaar dingen zal, nadat zij al op 18 juni een voorlichtingsbijeenkomst over de B.TAV. (belasting over de toegevoegde waarde) had geo. niseerd, nog twee van. dei*geh bijeenkomsten houden en wel maandag 28 en dinsdag 29 oh u» ber. In gebouw Triangel, in Fransen straal, aanvang drie u wordt deze voorlichting gege\r» door deskundige ambtenaren \ai> de Inspectie der OmzetbeLasti, De bijeenkomst van maandag middag is in hoofdzaak bedoeld voor industrie en groothandel: die van dinsdag voor ondemem:;*.'- gen, die ook of uitsluitend aan d- consument leveren (ambacht en detailhandel) Alle bij de Kamer ingeschreven ondernemingen hebben, een clrt u- laire ontvangen *en uit het feit. dat voor beide vergaderingen zich al ca. 200 belang stelle Reen hebben aangemeld, mag woHui afgeleid, dat er ruime belang, ei- ling bestaat voor deze voorlich ting. Verder belanghebbenden kunnen zich nog bij de Kamer melden. VLAARDINGEN De heren van het eerste team van de ta- ketbalvereniging Basket Eoys zijn erin geslaagd, na enkele ver loren wedstrijden, weer tv. r- punten in de wacht te slepen, maar zowel de meisjes als de cn- nies kregen hun derde nul te in casseren. De dames spoelden in Ulrc '4 tegen mede-debutant Spal - burg, dat bij de rust een U voorsprong had. Na de hervatl werden de Vlaardingsen plo - ling zeer ijverig, zodat zij de stand konden Veranderen in 11-ifc.. Daarna kwamen de Spakenbux<:- se dames echter weer aan boe', zodat na 16 minuten de sta, i weer in evenwicht was. Me.' doordat Basket Boys slechts tw-, van de twaalf str al worpen wist benutten werd Spakenburg ur naar met de voor de rayonkia^ se magere eindstand 2720. De meisjes probeerden fchu:, BOB b van hun basket weg houden, maar ondanks dappo! tegenstand en zes punten van Ei Riedijk wonnen de bezoeksU. met 1040. liet eerste herent earn, dat v 11 BOB 3 won en vervolgens enkel.- nederlagen leed, wist nu ook c zege te behalen op BOB 2. Na- de eerste helft een vrijwel ge.u's opgaande strijd te zien had gege ven 2ag een tel vechtend Basket Boys in de tweede speelhelft kans de punten verhouding steeds in Zijn voordcel te houden. De play ing coach Ton Comeiisse sneed herhaaldelijk door de breed opge zette defensie van BOB en wist 22 punten te scoren. Deze wed strijd, die Basket Boys een mentaal opkikkertje bezorgde, eindigde met de stand 48—38. HARDINXVELD - GIESSEN DAM De band The Livin Blues speelt zaterdagavond in het clubgebouw De Peulen. Deze band is zo langzamerhand kind aan huis bij de 1 Peulenstichting. The Livin.Blues maakte onlangs een tournee door Frankrijk. Vier weken geleden trad de groep op in het televisieprogramma Pun tje, puntje, puntje. Om half acht wordt iedereen weer verwacht. De zaal gaat om zeven uur open. VLAARDINGEN De derde ronde in de tafeltenniscompetitie heeft voop de plaatselijke ver enigingen 30 punten opgeleverd uit 32 wedstrijden. Het geraïd' deltle van één punt per ontmoe ting werd dus juist niet gehaald. De juniorenteams behaalden 7 punten uit 9 wedstrijden. Fiardinga 1 keerde van TOG 9 te2*ug met een 91 overwinning, maar Holiandiaan 1 kwam tegen Insulinde 1 iets tekort om een re delijk resultaat te behalen. Met 64 ging deze wedstrijd verlo ren. Intiem l kan ook nog niet best wennen in de eerste klasse; TESM 1 zond de blauwhemden met een 9—1 nederlaag 'huis waarts. Het eerste team van Shell verloor op eigen terrein met 37 van Elan 7. Sunlight 1 zag ook geen kans om een winstpunt te veroveren; Meeuwenplaat 2 won met 64 in Hoogvliet. Succes was wel weggelegd voor de Windmolens, die ditmaal TOGB 5 in Berkel met 6—4*ver sloegen. Jan Braber zorgde weer eens voor een hattrick. De overige uitslagen waren: Fiardinga 2—DSS 3 '4—6. VBP 2 Hol). 3 2—8, Holl. 2—Repelaer 1 8—2, Holl. 4—DNM 1 10—0. Te 68—Holl. 5 5—5, Holl. G—TOG 9 6—4, Hagero 3—Holl. 7 5—5, Holl. 8Amroba 6 64, intiem 2— Overschie 1 46, Intiem 3HPV 1 91, Tavertu IIntiem 4 35, Intiem 5Cebeco 1 37. Cen trum 3Intiem 6 4—6, Unilever 3Intiem 7 100, Intiem 8Her mandad 4 73, Intiem 9HPV 3 9—1, Sunlight 3—Intiem 10 6—4, VBP 5Intiem 11 64, Intiem 12 VVOP 2 3—7, Overschie 6 Shell 2 G4, Shell 3—Nio 2 1—9, TBSM 4—URTTC 2 7—3, Xerxes 8UftTTC 3 5—5, URTTC .4— RVS 1 0—10. i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1968 | | pagina 2