Krachttoer op Kleinpolderpiein Arbeidsreserve liep in mei verder terug Metrobalkenfabriek wordt gesloopt Mr W, C. Abbenhuis voor vergadering Pro Juventute Feestelijke middag van Sociale Dienst KORT-AF Grondwerken Rozenljurgsesl nis aanbesteed P00RTUGAAL LIEBHERR .'ëzrttü*5' F.OTTEKFAMSCH NIEUWSBLAD ZATERDAG 7 JUNI 1969 pagina 19 ROTTERDAM ,,AIü wij voor het kind een leefbare toe komst willen maken, moeten we tal van vooroordelen laten varen. Met praten en doorzagen over principes komen we er niet". Dit zei mr. Cii. W. E. Abbenhuis, kin derrechter in het arrondissement Rotterdam, gisteravond voor de jaarvergadering van de Vereni ging ,.Pro Juventute" te Rotter-, dam in het Holbeinresiaurant, over Vrijwilligheid en samen werking met cliënten". Mr. Abbenhuis onderwierp ver schillende aspecten van de kin derbescherming aan een kriti sche beschouwing. Zowel de cliënt het kind als de bege leider de voogd ontkwamen daaraan niet. Hij waarschuwde tevens voor hel ie veel inschake len van deskundigen, waarbij hij als voorbeeld de Verenigde Sta ten aanhaalde, waar speciaal op geleide krachten de vrijwillige krachten als voogd hadden ver drongen. De poging daar was mislukt, omdat het weieens aan de opleiding schortte en omdat de beroeps voogden" vaak teveel cliënten kregen toegewezen. Waardoor hun aandacht voor het individuele kind minder wordt. ln het aan de rede van mr. Ab benhuis voorafgegane huishoude lijke gedeelte werd voorzien in het vervullen van een aantal va catures in het bestuur, mr. W. van der Berg, rechter bij de Rot terdamse rechtbank, werd be noemd in de vacature-mr. C. Sxol. Mevrouw P. J. Bliek te Spijkenis- se werd benoemd tot lid van het algemeen bestuur. ROTTERDAM Voor het .so ciaal cultureel werk van de Ge meentelijke Sociale Dienst is in de Grooie Schouwburg met veel succes een sluitingsmiddog ge houden. Het is inmiddels elf jaar gele den dat de Dienst begon met een poging om de eenzaamheid van allecnwonenden te doorbreken. Thans nemen zeer velen deel aan cursussn. als bloemschikken, Engels, muziek en geschiedenis. In de geheel bezette zaal werd o.m. een Zomers how opgevoerd, o.l.v. de heer M. Scheurwater, met tekst van mevrouw P. Mor tensvan 't Hoff. Het centrale koor zong liederen van Beethoven cn Strauss en het bekende .,Land of Hope and Glory". Elk programma-onderdeel werd door eigen krachten uitge voerd. waarbij ook Israëlische dansen en ritmische dansen. Suc cesvol was de toneelgroep met het vrolijke spel ,,Een bruid te veel". Medewerking verleende ook het zangkoor „De Beukhoe- ve", onder leiding van de heer H. Spr enger. OP HET KLEINPOLDER- PLEIN in Rotterdam, waarop auto's zich als rollende erwten op een sjoelbak verdringen voor de smalle openingen naar de stad, heeft de automobilist geen tijd voor ergernis. Rijks waterstaat voert er op het eind van rijksweg 13 uit Den Haag een spektakelstuk op, dat in ons land zijn weerga niet heeft. Er wordt een be tonnen verkeersmachine ge construeerd, die in vier lagen boven elkaar de stroom auto's gaat verwerken, die deze weg met hoeveelheden van 50.000 a 60.000 per dag tot de drukste in de Randstad maakt. Het grootste wonder is, dat die stroom #r zelfs nü, ondanks om- leggingan en opbrekingen, nog zonder noemenswaard oponthoud overheen gaal. Toch wordt het Kleinpolderpiein niet meer dan één van de zes grote verdeelpun ten in de verkeersruit rond Rot terdam, een 41 kilometer lang tra pezium van zesstrooks, verlichte snelweg, dat na een bouwtijd van vijftien jaar één miljard gulden zal hebben gekost. Twaalf jaar is men er nu mee bezig, de helft is klaar, met de Van Brienenoord- brug en de Reneluxtunnel als de REPORTAGE Koos de Gast TEKEMNG Charles Kemper twee kostbaarste schakels over de rivier. MAAR VLAK OOK zon Klein polderpiein niet uit. Bouwtijd drie, vier jam*. Kosten voor één en kel kruispunt tegen de vijftig miljoen. Maar dan ligt er ook wal. Een fly-over leidt op een kolos saal viaduct de verkeersstroom Den Haag—-Rotterdam linca recta over het plein de stad in en uit. ïn het najaar gaat de eerste rij baan open. Haaks daarop ligt een gigantische, open betonnen huk (op de tekening kijkt u er in), waarin de Noordelijke Randweg VlaardingenRotter dn m Oost Utrecht) onder hel plein doorgaat. Van die twee hoofd routes buigen viaducten af om afslaand vei keer rechtstreeks in de goede richting te brengen. Op de in- en uitvoeg- stroken zal dat resulteren in een wegbreedte van tien rijstroken. In dat stramien ligt op gewoon straatniveau gewoon het Klein polderpiein voor gewoon stads verkeer. HET IS EEN KARWEI, waarop men niet uitgekeken raakt. Bat terijen heisteLiingen drijven de fundering tot twintig meter in dc grond. Stukken viaduct beginnen nog nergens en houden abrupt op. Betonnen kolossen, die over twee jaar aaneengevoegd moeten zijn tot de wirwar, die met enorme .'chtingborden overzichtelijk moet worden gemaakt. De hele ruit moet in 1972 klaar zijn. Vijf jaar over tijd. Op de tekentafel ligt nu al een ticeede. ruit. In '72 is de eerste vol. de Slinge en het rangeergedeelte vordert gestadig. De lengte van 1.00 kilometer van het station Zuid plein to; 'net rangeergedeelte voorbij de Slinge, is vrijwel ge heel gesloten. Alleen bij de krui sing Oldegaarde gaapt nog een Sal. Zeer binnenkort zal ook de iaaLste schakel over deze drukke verkeersweg worden aange bracht. Verschenen is. voor drie kwartjes te gééf, het Dienstrcgo- lmgenboekje 1969-1970 met infor matie over bus, tram en metro van. de PET. Ook de verkoop adressen van kaarten staan er in vermeld. Tot directeur van de N.V.P. vun Reen wijk werd be noemd de heer M. H. Verbeek, tot voor kort procuratiehouder met de persoonlijke titel van ad junct-directeur. E Voor de eer ste fase van de bouw van de nieu we vleugel voor het museum Boy mans-Van Beuningen wordt 26 juni door mevrouw K. van der Vorm-van der Vorm om elf uur do eerste paal geslagen. De hele dag druk op de Vreewijkdag '69, 7 juni, onder meer om tier uur wielerwedstrijden op het cir cuit Frank endaal, on om drie uur eon Vlot-Sehouw. in het water aan de Valkeniersweg. In Dc Leeuw, cluborgaan van de Rot terdamse Rennersvereniging De Rotterdamse Leeuw, lezen we: ..Ook het bndgoed is heel belang rijk, want aan ongewassen ren ners durven de meeste besturen geen prijzen uit te reiken." H De Stichting Maatschappelijk en Cultureel Werk ,.Het oude Voorden" opent 12 juni een ont moetingscentrum aan de Gerard Scholtenslraat 28. dien nodig, ook elders weer pro ductief maken. Voor het viaduct van de Maas af tot aan het station Zuïdpiein werden in eerste fase 360 balken vervaardigd, om dc* afstand van 2,70 kilometer te kunnen over spannen. Toen de doortrekking naar de Slinge en nog verder met het ran geer gedeelte, ter hard werd genomen, werden aars dit aantal nog eens 173 balken ioege veegd. Van dc Maas tot aan de Slinge overspannen ze tezamen 4'-b kilo meter. In de fabriek werden voorts nog 75 ij alken geprodu ceerd voor het viaduct aan (ie Schieweg ten behoeve van c;r doortrekking van lijn 5 naar Schxebroek. Bij elkaar werden er dus ui c'e fabriek GIG balken ver vaardigd. De bouw van het viaduct naar ROTTERDAM De directie van Gemeentewerken heeft gis teren aanbostoeed bestek 16-69. Het betreft het verrichten van grond-glooiing-, zink-, cutter-, en opspuitings werken, ten behoeve van het maken van de zuidelijke voorhaven van <le R02enburg.se- iluis in de gemeente R'dam. Van de 22 inschrijvers werd als laag ste genoteerd het Aannemingsbe drijf K. Blok n.v. te R'dam. Voor: de uitvoering A. met I 1.054.000 en voor uitvoering B. met 1976.000. Opvolger was de N.V. Kon. .Vlij tot hel Uitvoeren van Openbare werken Adriaan Volker N.V. te Rotterdam, voor uitvoe ring A met f 1.062460 en voor uit voering B. met £1.007460. ROTTERDAM De geregis treerde arbeidsreserve is in dc afgelopen maand weer verder te ruggelopen vun 2281 in april tot 2054 (vorig jaar mei 2430), terwijl de vraag opliep van 7732 in april tot 8C05 in mei van dit jaar (in 'Ü8 was dat 5401). De directeur H. J. de Jong van het Gewestelijk Ar beidsbureau meent hieruit een tendens naar een gunstiger si tuatie voor de werknemer en in het algemc-cn een tendens naar een gunstigere conjunctuur te kunnen concluderen. Provinciaal bezien geven de cijfers een ongeveer gelijk beeld als in Rotterdam,, Het aantal openslaande aanvragen bedraagt een kleine 900. Het werkelcos- hcidspromillage i:s in Rotterdam slechts een fractie, ééntiende pro cent meer dan provinciaal: 10,2. Vooral de vraag naar jeugdigen nam sterk toe, hoewel het onder zoek van het GAB naar werkgele genheid voor scholieren, die dit jaar de schooi verlaten, op deze stijging met bijna zeshonderd tot 2359 aanvragen, invloed had. In de metaalbewerkingssector is het beeld van vraag en aanbod tamelijk stabiel gebleven. Do vraag naar houtbewerkers was meer. evenals naar scheepvaart en kantoorpersoneel. In do bouw sector nam de vraag too met 536. tot een totaal van 1310, terwijl er niet meer dan 34 bouwvakkers staan ingeschreven, van wie 32 korter dan een maand. De plaat sing vun mindervalidcn, die de laatste anderhalf jaar bijzonder moeilijk was, bleek in de afgelo pen maand iets gunstiger te zijn, waaruit zou kunnen blijken, dat het bedrijfsleven wat minder se-, lectief gaat worden. Hoewel half mei al de duizend ste buitenlandse arbeider van dit jaar werd geregistreerd, ziet het er naar uit dat de vreemdelingen bij hei zoeken naar werk kriti scher worden wat betreft loon en .soort werk. Sinds donderdag heeft het GAB in Hoogvliet een wekelijks spreek uur ingesteld, waarbij men o.m. wil trachten de gehuwde vrouw, voor wie het bedrijfsleven een nog steeds toenemende belang stelling toont, zoveel mogelijk te benaderen. BF3JAA RDF.NTOCI IT - De Poorui- gaalse bejaarden hebben deze week nun veertigste tocht gemaakt. De reis was ditmaal naar Breda en omgeving. Bij terugkeer kregen de bejaarden een glas aangeboden met inscriptie, üe voor zitter van de commissie, die de reizen organiseert, dr. P. Oreup, bood dc mc- ci c iv erkers gesel 1 enk er: aan. Burge meester mr. J. van ütns verwelkomde de bejaarden bij terugkeer. ROTTERDAM De balker.fa- briek uon de Zu: der parkweg, die vier ju ar cl; en at heeft gedaan voor de productie van de beton nen baiken voor hei Metrovut- duc'., wordt gesloopt. Duur de. fa briek grotendeel uit pasklare eie- menlpn bestaat kar. men deze in- KOELKASTEN DIEPVRIEZERS"; WASAUTOMATEN MyJkiH Jffff AFWASMACHINES MmÊS CJ» UEBHÖWNEOÉRt^ftNDN.V. 020-SM628? AMSTERDAM

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1969 | | pagina 1