B. en W. springen als scherprechter voor in de bres I m Onhoudbare toestand in Vlaardings dierentehuis VOORZITTER BOER: „DOOD VERKLAARD" Verkadesingelbewoners in protest tegen druk verkeer m fe VLAARDSNGS ALLERLEI ir VLAARDINGSE DIERENBESCHERMERS OP SCHOPSTOEL I Brief aan B. en W. Kort geding Zelfstandig gig lïallennlauff in Hoek van Holland Taktiek ssteW* Coirl ribulie- verhoging hij v.v. Vlaardingen Militair reed door na aanrijding met fietsers ZPC dwong leider Shell gelijkspel af Hoekse notities ROTTORDAMSCH NIEUWSBLAD - WOBRSPAG IS JUKI 1969 SCHIEDAM VLAAKDINGEX MAASSLUIS MAASLAND ROZENBURG IIOEK TAN HOLLAND VLAARDINGEN In de docr de Vlaardingse dierenbescher mers eerlijk gewonnen interne strijd met het hoofdbestuur van de Ned. Vereniging tot Bescherming van Dieren, hebben B. en W. van Vlaardingen zich als buitenstaanders gemengd, waardoor deze reglementaire zege in een verpletterende nederlaag dreigt te worden omgebogen. Zij hebben zich eenzijdig laten voorlichten en volledig de zijde van de hoofd bestuur gekozen. B. en W. trachten nu de actieve Vlaardingse dierenbeschermers op drie fronten de grond in te boren: ais bestuurders van de vereniging dierenbescherming, van de stichting dierentehuis, en van de stichting Vogel-Olie slachtoffers. belast met het beheer van de eendenkooi. Men zou mogen veronderstellen, dat B. en \V. bij hun opstelling tegenover de Vlaardingse Die renbeschermers de wijze, waarop de dierenbescherming in hun gemeente wordt 'behar tigd en het beheer op hun een denkooi wordt gevoerd als crite rium zouden hanteren, B, en W. zullen de eerste zijn, om te beamen, dat de dierenbe scherming nimmer eerder zo goed werd behartigd' ais door het huidige bestuur, dat zij nu zonder meerals een baksteen willen laten vallen. Het huidige bestuur werkte de afdeling op tot de achtste in grootte van de 132 afdelingen van de landelijke vereniging en zorgde met hard werken, dat ook de financiële huishouding weer gezond werd. Het hoofdbestuur heeft nimmer iets tot de behartiging van de belangen van dg dierenbescher ming in Vlaardingen bijgedra gen. Ook financieel niet. Wel claimde het de helft van de contributie-opbrengsten, in ruil waarvoor de leden, alleen een ongeregeld verschijnend tijd schrift ontvingen. Hetzelfde geldt voor de in 1953 in het leven geroepen stichting Vlaardings Dierentehuis. Het huidige bestuur werd in 1962 geconfronteerd met £ch ver waarloosde en failliete boel. Vorig jaar stond ditzelfde die rentehuis model, voor een NTS- reportage. Vee] werk werd ook verzet op de eendenkooi, sedert de stichting Vogei-Oiieslachtof- fers deze in mei vorig jear in zwaar verwaarloosde staat in beheer kreeg. MEN KENT de strijd mei het hoofdbestuur. Het Vlaardingse afdelingsbestuur vie! het finan ciële beleid van het hoofdbe stuur via een perspublicatie aan, toe geen ander middel meer overbleef. Het toonde daarin aan met door het hoofdbestuur verstrekt cijfer materiaal dat een veel te ge ring deel van de grote jaarlijk se uitgaven aan praktische die renbescherming werd besteed. In het aangespannen kort ge ding kon het hoofd bestuur niet de genoegdoening krijgen, die in de dagvaardiging was geëist: rectificatie in alle bla den, waarin het gewraakte arti kel was verschenen. Het hoofd bestuur ging daarna respectie velijk tot schorsing en royering van de Vlaardingse afdelings bestuurders over. Dit nam de autonome afdeling Vlaardingen niet. De leden schreven oktober vorig jaar een algemene vergadering uit,- waarin de royering werd opge- DEZE EDITIE bestaat uit het volledig Hotterdamsch Nieuwsblad, zoals het in Rot terdam en naaste omgeving wordt verspreid, mei EXTRA twee pagina's nieuws uit uw gemeente en streek. SEÜ RQTTERDAWSCH NIEUWSBLAD BUREAU SC Hl EDA ;vl Eropsvest 3. Administratie c-n abonnementen telefoon 26,89.81- Redactie telefoon 25,25-66. KJachtend Lenst: telefoon 26.17.73 van 18.99—20.60 uur zaterdags van i7.flü—29.90 uur. HOOFDAGENTSCHAP VLAARDINGEN" Büeiihuis Den Draak, Veerpiein 27, telefoon 34.37.69. Redactie: Smalle Havenstraat 1, telefoon 34.52.08 en 34.54.53. KI achten dienst: van 18.09—20.00 uur N'arci.sstraa: 1. telefoon 24.V6.S6 zaterdags van 17.00—19.09 uur. heven en werd besloten uit. de landelijke vereniging te treden en de afdeling om te zetten in een zelfstandige vereniging, die de naam Dierenbescherming Nieuwe Waterweg kreeg. De voorzitter van het hoofdbe stuur verklaarde een kort ge ding te zullen aanspannen om de uittreding nietig te verkla ren. Maar dit bleel uit. Waarna het hoofdbestuur andere stap pen. deed. Het sommeerde de asielbeheerder alleen opdrach ten van het hoofdbestuur op te volgen. Het besluit trachtte de VJaardingers schaakmat te zet ten, met de rekeningen te blok keren, wat alleen gelukte met die bij de Hollandse Bankunie in Hof te rdam en bij de PTT. Het sommeerde de geroyeyerde be stuursleden, via een. Utrechtse advocaat, binnen een week de in hun bezit zijnde bescheiden van de afdeling en stichting in ie leveren. ANDERS zou een rechtsgeding volgen. Maar ook in dit geval bleef een beroep op de rechter uit. Inmiddels verkregen de vereni ging Dierenbescherming Nieu we Waterweg en de stichting Dierentehuis Nieuwe Waterweg de koninklijke goedkeuring op dc gewijzigde statuten. -Statu tair en op volkomen democrati sche wijze hadden de Vlaardin- gers de interne strijd gewon nen. Maar nu lijkt de staking te be zwijken onder het gewicht, dat B. en W. in de strijd werpen. Van het begin af hebben B. en W. zich achter het hoofdbestuur geschaard. Zij pasten daarbij niet het hoor en wederhoor toe. Enerzijds weigerden zij, de Vlaardingse dierenbeschermers te ontvangen, om de strijd toe te lichten, anderzijds werd een delegatie ambtenaren naar Den Haag gezonden, om de visie van het hoofdbestuur te verne men. Voorzitter F. Boer: „We zijn vol ledig op de hoogte van wie daar zijn geweest en van de gevoer de gesprekken, waarbij een van. de Vlaardingse hoofdambtena ren (we weten ook wie) de hui dige directeur van de landelijke vereniging, de heer Klesser, zijn volle medewerking heeft toegezegd. Naddien, aldus de heer Boer, „hebben we dit kun nen merken aan alle mogelijke fijne speideprikken, die ons te zamen de doodsteek bezorgen. Zich louter baserend op de schor sing door het hoofdbestuur, zijn B. en W. zo ver gegaan, de huisvesting van de dieren het beheer van de eendenkooi op losse schroeven te zetten. Welke boodschap hebben B. en W. aan een eigenmachtige be slissing van een hoofdbestuur, dat in Vlaardingen nog nooit iets voor de dierenbescherming heeft gedaan?' Dat lakoniek toeziet, hoe adjunet-directeur Castelijn en employé Touw, met 23 dienstjaren, ontslag na men en tezamen met employee Nouwcn (met 20 dienstjaren) hun gouden onderscheiding in leverden, wegens de onhoudba re werksfeer op het bureau van de landelijke vereniging en het tolereren hiervan door het hoofdbestuur, waardoor ont slagnemingen aan de lopende band dreigen te volgen. Heb ben B, en W. niet allereerst de plaatselijke belangen te behar tigen, in dit geval van een zeer actieve vereniging met ruim 1100 leden, die de plaatselijke dierenbescherming A'ertegen- woordigt? stellen, waardoor de stichting Vogel-Olieslachtoffers op de schopstoel is komen te zitten. Om de Vlaardingse dierenbe schermers volledig op de knieën te krijgen passen B. cn W., ais we bet zo mogen uit drukken, een uiihnngeringstak- tick toe. Met groot succes. Voor de subsidie van 1967 leverde de penningmeester van het stich tingsbestuur Dierentehuis de boeken op het stadhuis af. Deze boeken werden, zo luidt onze informatie, niet terug ge geven, maar aan het bureau van de landelijke vereniging verstrekt. Het stichtingsbe stuur, dat alle aan de exploita tie van het dierentehuis verbon den kosten moet financieren, incluis het salaris en de «oeiale lasten van de beheerder, wacht nog steeds op de afrekening over 196T. Het durft voor de subsidie van 1968, de boeken niet meer op het stadhuis ar te leveren, door de gerechtvaar digde vrees, dat ook deze prompt in Den Haag terecht ko men. Vorig jaar ging door de moeilijk heden met het hoofdbestuur de jaarlijkse collecte rond Wereld dierendag niet door. Dat bete kende een inkomstenderving van ruim f 10.000. Maanden ge leden werd vergunning voor de coliecte 1969 aangevraagd. Daarover is tot op heden niets vernomen. Tot besluit de verklaring van voorzitter F. Boer: ,,Zecr bin nenkort zullen wc het werk voor de Vlaardingse die ren be zitters moeten stoppen. We kunnen dan niet meer hun die ren opnemen, die op doktersad vies weg moeten, de vele aan gereden zwerfdieren en de die ren van hen, die in ziekenhui- zn of bejaardenhuizen worden opgenomen. B. cn W. heeft ons dood verklaard. Ze maken ons kapot'*. Op de Moef-?lui-scdijk is door kortsluiting in de bedrading brand ontslaan onder de motor kap van eer. personenauto. De 37-jarige eigenaar bluste he* vuurtje met water, zodat do brandweer geen dienst behoef de te doen. Er ontstond schade aan de motor. Gisterennacht is de 48-jarige ge zagvoerder van de kust\*aarder Matthias, toen hij een ijzeren trap op liep, uitgegleden en ge vallen. De man brak bij zijn vu! beide onderbenen en is naar het Havenziekenhuis in Rotter dam vervoerd.- Op de hoek Van Beethovensln- gel-Mah Leistra at verleende een Bi-jarige bromfietser geen voorrang aan een personenau to, bestuurd door een 23-jarige stadgenote. De bromfietser liep bij de aanrijding, die ontstond, een hoofdwond en een hersen schudding op; de bestuurster werd aan een hand gewond en de auto aan de voorzijde be schadigd. Een achttienjarige bestuurster van een personenauto liep een hersenschudding op bij een aanrijding, die ontstond toen zij op de hoek. van de Rotterdam se weg en de Van Hogendorp- iaan geen voorrang verleende aan een andere personenauto. Beide wagens werden ernstig beschadigd. VLAARDINGEN De ellende van het veel te drukke verkeer over de Burgemeester Verkade- singel zit een aantal bewoners cp hel ogenblik zo hoog. dat zij een scherpe protestactie over wegen. In een brief aan B. en W. zijn aile grieven en bezwa ren onlangs nog eens geformu leerd en daarbij weegt nutuur- lijk vooral zwaar het besluit van GS om geen goedkeuring te geven aan .de plannen voor aanleg van een nieuwe verbin ding, evenwijdig aan rijksweg 20. Er wordt bij 3. en \V. op aange- gedrongen nu ..iets anders te gaan doen" en daarbij wordt dan geducht aan een tijdelijke oplossing, zoals blijkbaar ook B. en IV. voer ogen hadden toen zij de directeur van gemeente werken opdracht gaven zo'n op lossing uit te werken. Dn bewoners van de Verkade- singel wijzen B. en W. ook op de mogelijkheid de z.g. „oren" aan do weg naar de Benelux- tunnel, bij de Vijfsluizen, voor het verkeer open te stellen, om zo de drukte op de huidige reu te te verminderen. Zij we ten blijkbaar niet. dat B. en W, al van meel af aan pogin gen in deze richting hebben ge nomen, die echter alle schij- nen te zijn afgestuit op onwil bij Rijkswaterstaat. n de brief wordt nog wel een suggestie gedaan, die het over wegen waard is. Alle ANWB- wegwijzers venvijzen het ver keer. dat via de rijksweg 20 richting Rotterdam wil, naar de route via de Verkadesingel. Zou dit verkeer via de West- landseweg geleid worden, dan zou dat enige opluchting kunnen betekenen voor de veelgeplaag de bewoners van de door dc drukte verzakkende hui zen op de Verkadesingel. ilOEK VAX HOLLAXD Een bewoonster van. de Prins Hendrikstraat heeft aangifte gedaan van een plotselinge invasie van ratten, nog wel op een bovenhuis. De honge rige dieren hebben een deel van hoar vloerbedekking vernield en ook andere scha de aangericht. De bewoners hebben de jacht op dc dieren geopend, maar konden weinig succes boe ken. Eerst het ingrijpen van de ROTEB was afdoende. B. en W. hanteren deze schorsing ook voor het beheer van de een denkooi, door te suggereren het beheer in andere handen te zul len geven en cle duur van het huidige beheer op termijnen van een of meer maanden te - v - Achter de buiten kennels op het dierr.uteh.uiserf is de open ■sak- pul tot de rand gevuld met dreksióffen. VLAARDINGEN Vlaardings enige dierentehuis, dat 15 jaar geleden door burgemeester J- Heusdens officieel werd ge opend, zal op korte termijn moeten sluiten, als niet spoedig maatregelen worden getroffen. Met het oog op de volksgezond heid had het al gestolen moeten zijn, ware hef niet dat er tal van dieren vertoeven, die niet aan hun lot kunnen worden over gelaten. De toestand is er volkomen on houdbaar cn tart iedere be schrijving. Omdat ter plaatse geen riolering is, .werd bij de bouw voor de afvoer van de uit werpsels' van de dieren, een septitank met zak put aange bracht. In cle septitank moesten de uitwerpselen in water wor den omgezet. Maar voor het reinigen van de hokken moeten chemicaliën worden gebruikt en dit is er de oorzaak van dal de septitank niet werkt. De oor spronkelijke gemetselde zakput kon daardoor de toevoer niet verwerken. Het blijft een onbegrijpelijke zaak, dat destijds de bouwteke ning met een dergelijke voor ziening voor de afvoer van de afvalstoffen werd goedgekeurd. Aansluiting op de straatkolken op de Hoflaan nf een grote, re gelmatig te legen, gierput, had als voorziening moeten worden voorgeschreven. Om overstroming van het dieren- huiserf met drekstoffen te voor komen, lieten de dierenbescher mers door een Vlaardingse aannemer een veel grotere, maar open zakput graven, ach ter de op het erf gesitueerde buitenkenneis, Deze open' put, gevuld met afvalwater, chemi caliën, feacaliën en urine, was bepaald niet de ideale, maar wel een noodgedwongen oplos sing. De oorzaak De situatie werd echter pas vol komen onhoudbaar door de bouw van hel nieuwe gebouw voor gemeentewerken en dc energiebedrijven op de Hol la an. Niet alleen werd het aan grenzende terrein bij het die rentehuis een meier opgehoogd, maar daarin ook de sloot ge dempt, die min. of meer als zak put fungeerde. Het gevolg was, dat ai het grondwater naar het lager gelegen terrein van hei dierentehuis en naar de gegra ven zakput zakte, waardoor deze thans met zijn onwelrie kende substantie, tot de rand gevuld is en ook. de goot schier het dierentehuis, pal achter dc met de binnenkennels in ver binding staande buitenkenntils, hiermee is volgelopen. Een flin ke regenbui doet nu de zakput en deze gooi, in de onmiddellij ke nabijheid var. de gehuisveste dieren, overlopen. Weggezakt Gemeentewerken heeft getracht met een tankwagen de zakput te legen, maar dc wagen zakte kort voor dc put weg door de gebrekkig bestrate, met on kruid overgroeide, toegangs weg. Na de zo vergeefse poging, moest het bestuur van het die rentehuis van gemeentewerken vernemen, dal hei maar een beroep moest doen op de fa. Valk uit Poeldijk. Het bestuur van het dierentehuis heeft daar echter hot geld niet voor, om dat cle gemeente subsidie van 1967 en 1ÖC8 nog niet is verre kend, vanwege het partij kiezen door B, cn W. voor het hoofdbe stuur van de Ned. Ver. tot Be scherming van Dieren, waar mee de Vlaardingse dierenbe schermers overhoop hg gen, De verhuizing naar een nieuw dierentehuis is nu zeer urgent en van acute aard, maar daar voor hebben B. en ll\door hun partijdige houding, willens en wetens voorlopig dc weg ver sperd. Als een dezer dagen het dierentehuis moet worden ge sloten en Vlaardingen zonder dierentehuis zit, zul dc vraag rijzen, ivte daarvoor verant woordelijk moet worden ge ste ld. V L AARD IX G EX" De iedc.1 van de voetbalvereniging Vuiyrdirc- gon hebben een voorstel tot verhoging van de contributie aangenomen. Vorig jaar kreeg dit bestuursvoorstel geen schijn van kans. In 't vervolg zullen de werkende leden, f 3.00 per maand betalen en de donateurs f 1.2.). Dc jeugd belauit i.50 en f 1. De janriijkse vergadering had wem tg belang.-telüng in het clubgebouw op de Marathon- weg, De aftredende bestuursle den werden allen herkozen. Wout. Groenen veld uls voorzit ter en verder 1,. van Hij er. H. Groeten. De laat.vse stond en ter zijn functie af aan H. Ver beek, T, Banen en P. Simon.-, traden door drukke work zoo ril heden tussentijd* af. De hoer B, Tamboer sr, trad tot. het be stuur toe. BURGERLIJKE STAMP vlaau-Dixgla: c;EBORK.Nnemer» Ge/artlus, Pepijn, z.v. O. li. Fvmcen en M. Bcljaarr. Moasslaas. Sc!':n?*?nx::'aaT. 24; Patrick, z.v. j. m. iloogendijz en M. H. van aa: Veen, Se v. Leijüen Cacist.7!. Ad:-laan Co melis» f Jcnricu.-. z.v. c. J. R na:;.»» en A. W. M- Mol, Van Hojjendorpiaars jüi GEHUWD: Lecntlun Corn ei,. jr Mar él En Otrnc!:» Vreugde MAASLAND Op de kruising Koningin JulianaMeresteyn zijn gisteren twee Maassluise jongens van 13 en li jaar in botsing gekomen met een auto. De bestuurder reed onmiddel lijk daarna door. hoewel de jon gens gewond op straat bleven liggen. Een garagehouder uit Maassluis zotte een achtervolging in en wist cle bestuurder bij Vlaar dingen tot stoppen te dwingen. Het bleek de 21 -jarige Schie- damse militair T. de B. te zijn. Dc Koninklijke Marechaussee heeft zich over hem ontfermd en zal de zaak verder behande len. VLAARDINGEN Het poloteam van de Shell' heeft meer tegen stand van ZPC ondervonden dan was verondersteld. In een spannend duel werden de pun ten gedeeld: 77. De Vlaardin- gers namen al gauw een 02- voorsprong, maar toen de thuisclub via een afstandsschot op 22 kwam, keerden de kan sen, In de tweede periode scoorde ZPC opnieuw, maar de Shell boys kwamen er met een 45-voorsprong toch goed door heen.- In de cierde periode had Shell een 56-voorsprong. Het werd via een straf worp gelijk en toen ontspon zich een strijd, die voor elk nog een goal opleverde. Vlak voor tijd had evenwel de koploper nog de kans op winst te komen, maar het schot van Martin Vermeulen werd afge weerd. De opstelling met wisselspelers was doel C. cle Lange en G. Berkhout, achter B. de Groot. T. Wolff en L. David se, voor P. ter Poorter. C. van Dop, T. cn M. Vermeulen. HOEK VAN HOLLAND Op nieuw zijn uit twee geparkeer de auto's goederen gestolen. Een automobilist raakte een gereedschapstas kwijt en «leu te U cn andere goederen. De benzine werd uit zijn tank over geheveld. En andere automo bilist deed aangifte van diefstal van een reservewiel uit zijn au to koffer De politie van Hoek van Holland heeft pro ces-verba al opge maakt tegen een automobilist, die siervleugeis op zijn wielen had gemonteerd. Sinds- 15 mei is ciit verboden. Een Hagenaar heeft aangifte van vermissing van zijn fototas ge daan. Hij wist niet zeker of de tas verloren dan wel gestolen was. Het gemengd team van de tennis club Hoek van Holland is ge promoveerd naar de vierde klasse van de KNLTB. In do promotiewedstrijd werd Return 2 uit Amsterdam-Buitenveldert met 6—0 verslagen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1969 | | pagina 1