Schiedams allerlei Schitterend orgelspel van Gerard Akkerhuis Kampioen DVO ondervond veel waardering van zusterverenigingen Honkballers van DHS winnen met 4-8 van FAK EREHAAG VOOR EDDY I Hoekse notities Schiedam.se duiven vlogen weer snel Voetbalallerlei Het Westen vond stekkie bezet Pastoor Vester nam afscheid van Maassluis G. v. d. Zivart werd „koningsvisser', Tenuistitels verdeeld 08 Kniisverenigingen werken fusie nader uit P.V. Union vloog MÈt Pmu Twee «evvomlen 1 Excelsior verslaat Sparta SCHIEDAM YtAABDtXCEf MAASSLUIS MAASLAND DOZENBURO HOEK VAN HOLLAND N 2 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD MAANDAG 23 JUNI 1969 m ch e:-. I u it r vii O YG "?>-a '.u(in de r.l.v.r, Plei/sizr, J. (J. Zwan> J. v. d. Oeverzittend: C. v. d. WindtJ. de Ridder en H. Bal. VLA AR DING EN DVO'32 heeft Op zijn eerste kampioensrecep- tie (in 37 jaar) grote waarde ring ondervonden van veie Vlaardïrvg&e verenigingen. On der de voorzitters, die in het clubgebouw van DVO aan de Marathon weg hel woord voer den, was Fonuna-preases Joop HoucUjk. Hij nam de gelegen heid te baat de amateurclubs er op te wijzen dat zij bereid moeten zijn liet betaalde voet bal in VI aard in gen le steunen. Talentvolle spelers, die in hun a mateu "'verenigingen het hoog ste hebben bereikt, moeten worden a.~ .estaan aan het be taalde voeiauJ, zo zei hij Joop Hou dijk. die in opvolging van Dick van der Wal binnen kort zitting neemt in de sectie voetbal van de Viaardincse Raad voor Sport en Recreatie, zei verder in die sectie dit na der onder de aandacht van de verenigingen te gaan brengen. In de benen De beer G. Walstra, in zijn func tie van voorzitter van de Vlaar- dings e Raad voor Sport en Re creatie, opende dc rij van spre kers. Hij zei het :n zijn benen te hebben van de vele recepties en openingen van. clubgebouwen. DVO. de laatste in de rij, was volgens hem geïnspireerd door zijn nieuwe ..paleis". U hebt een slechte start tot een uitste kend einde gemaakt, zei hij tot voorzitter Jo de Ridder en daar ben ik verheugd over. Namens de- KNVB. afdeling Rotterdam, was de heer G. van der Borden (voorzitter van de VSV) afge vaardigd, Uw activiteiten zijn eert voorbeeld voor andere ver enigingen, zei hij. Wout Groe- neveld van de voetbalvereni ging VJ aar dinger, besprak nog eens de hechte vriendschap met de v.'Li-zwarten, al kon hij niet nalaten te zeggen da*. DVO nog heel veel moer presteren oni de groen-witten in te halen Maar een stap in de goede rich ting is de jeugd, die hij namens zijn vereniging een bal «af- Ook de andere verenigingen gaven ballen. De Vlaardinsse scheids rechters deden het met grens- rechtersvïaggen in frisse kleu ren, JiVOTs jonge voorzitter J. van Zei ni constateerde dat een .nieuw gebouw in zoverre inspi rerend werkt op de vereniging dat de saamhorigheid en de harmonie groter worden. Ik heb dit zelf kunnen constateren in een maand tijd dat ons nieu we gebouw in Holy er staat. Voorts hoopte hij dat DVO gouw naar de KNVB zou ko men. Ik wacht op een kasstuk voor de ontmoetingen tussen DVO en HVO. Veie jaren zijn die wedstrijden niet meer ge- houden in competitieverband. Sunlight was vertegenwoordigd door zijn nieuwe voorzitter. L. M. Groen, die zonder jalouzie niet kon nalaten te zeggen dat Sunlight toch maar DOS en OFB onder de duim ha cl gehou den. Hij gal aan bestuur en spelers een produkt van de zeepfabriek. Joop van Rij van VFC waar schuwde er DVO voor dat zich moeilijkheden kunnen voordoen bij de grote aanloop die de ver eniging heeft moeten vei-wer ken. Bij de nieuwelingen zit ta lent en dat zal ten koste van de huidige eerste-elflalspelers de plaatsen innemen. U zult veel wijsheid, nodig hebben om de mogelijke moeilijkheden met uw jonge bestuur bet hoofd te bieden. Ün de Gerdesslraat in Hoek van Holland liepen een zes- en een zevenjarig meisje tegen een passerende auto. De meisjes werden slechts licht gewond. Ook in de Prins Hendrikstraat liep een plotseling overstekend meisje tegen eert auto. Ook zij werd slechts licht gewond. 'Aan boord van de dagboot ..Ko ningin Juliana" werd ten nade le van een passagier een be drag van 350 Duitse Marken ge stolen. De G-jsrige M. D. uit Schiedam is zondag op de Noorderpier ge vallen. Het meisje kreeg daar bij een djjbeonfractuur. Zij is naar de Dr, -Noletstichting In Schiedam vervoerd. Van eer. Haagse automobilist werd het kenteken van zijn wa gen ingevorderd. De wagen bleek niet aan de c-isen te vol doen, De 23-jarige H, J .D. uit Rotterdam raakte zijn scooter kwijt omdat hij geen geldig rij bewijs bezat. C7 SCHIEDAM De Schiedamse Postduivenvereniging De Vrij heid vloog met 206 duiven in een wedvlucht van uit Surv. Fosses (340 km). De duiven werden gelost om 5.50 uur. Aankomst eerste duif 13.00. laatste duif 10.27. De uitslagen waren: 1, 3, 10, 33 W. Poort, 2. J. Blom, 4, 19 J. DuymeJ, 5. 7, 31. 52 J. Doejaaren, G, 35, 41. I. v.d. Tttyn, 8, 12. 32, 48 A. Boes. 9, 22, 27, 29, 42 P. Pols, 11, 38 J. v.d. Windt, 13, 16 18, W. v.d. Windt, 14 C. Verhaeren, 15. 28. C. Lems, 17. 26, 51 P Verlinde. 20. 47 Jack Doejaaren, 21. 37, .1. v.d. Ent, 23 M. de Roo, 24. 34, 44, H. v.d. Steen, 25 H. Hagen. Tevens werd met zestig duiven deelgenomen aan de Nationale Wedvlucht van uit Pan !103O km). De liefhebber A. Pronk speelde van die 60 de eerste en tweede prijs en zal zich zeker nationaal goed plaats-en. daar hij vroe» geconstateerde dui ven heeft. Op de algemene ledenvergade ring van VFC vormde de verho ging van de contributies een langdurig punt van discussie, maar het. voorstel van het be stuur werd tenslotte door de veertig aanwezige leden, goed gekeurd. De heer M, van Santen werd Ln opvolging van de heer J. T. de Jong, die tussentijds aftrad, ge kozen tot secretaris. De heer II. Spronkers stelde zich niet her kiesbaar. De herc-n H. Bruijn en L. La kervel cl tra don als nieuwe bestuursleden toe. Voorzitter J. van Rij en penning meester J. Blom waren even eens aftredend, maar stelden zich herkiesbaar. Het bestuur heeft besloten de heer J. Kooiman voor het sei zoen 1969-1970 te benoemen tot trainer van de vereniging. Hoewel VFC eerst nog op vakan tie gaat. zijn er voor de eerste twee elftallen, al oefenwedstrij den vastgesteld. Op zondag 37 augustus speelt VFC in Loos- duinen tegen Postduiven en zondag 16 augustus gaan er drie combinaties naar URSUS in Schiedam. Woensdag 13 au gustus speelt VFC op het ter rein aan de Maralhonweg tegen Fortuna. Aanvang half zeven. De voetbalvereniging De Hollan- diaan gaat vrijdag 4 juli een al gemene ledenvergadering met vele verkiezingen tegemoet. Twee bestuursleden, de heren J. van der Vlies (secretaris) en A. Swanerjveld zijn niet her kiesbaar, de heren P. W. Koek (voorzitter) en J. van der Vaart wel. Het gehele jeugd be stuur treedt reglementair ook af. maar stelt zich herkiesbaar. De elftalcommissie is in haar geheel herkiesbaar. De bijeen komst begint om acht uur in het clubsebouw jn park 't Nleu- weiant. - VLAARDINGEN De henge- Ia ars vereniging Het Westen hield haar wekelijks concours ditmaal in ce wateren van de Brede Zijde. Het lag in de be doeling in de Tcekvliet en de Kwakelstein te gaan vissen, maar het bleek dat reeds ande re Vlaardingse verenigingen daar aanwezig waren. Do tweede serie werd gewonnen door Jan Verhei j met een Vangst van 1160 gram. De ver dere uilslag luidt: M. de Goede (950); J. Hollenberg (920); E. Verheij (895); P. Groen (875); D. Bervelirg (865); A. v. Bie zen (860); M. L. Berveling (810); F. Tempelaar (710)"; Jaap Verheij (560); c. Schoen maker (370); W. Tempelaar (330). Zondag worden de leden om half vijf verwacht op de Korledijk, bij de molen, voor het volgende concours. MAASSLUIS Pastoor L. P. M. Vester heeft afscheid genomen van rooms-katholiek en niet- room s-k at hol iek Maassluis. Tij dens- een druk bezochte af scheidsbijeenkomst sprak bur gemeester W. J, D. van Dijck de scheidende herder op harte lijke wijze toe. Hij sprak de wen& uit, dat pastoor Ves-ter in Everdlngen,, zijn nieuwe paro chie. een prettige tijd tegemoet zou gaan. Na de burgemeester spraken en kele leden van het kerkbestuur, die dankten voor de prettige sa menwerking en voor de pretti ge persoonlijke verhouding. Voorzitter Gulli wees er op, dat hoewel hij hiertoe bevoegd was de pastoor nooit een. veto heeft uitgesproken over wensen en besluiten van het 'kerkbestuur. Pastoor Vester dankte de aanwe zigen voor hun hartelijke woor den en zei het een zwaar offer te vinden om wegens gezond heldsredenen weg te gaan uit Maassluis. Hij dankte voor de samenwerking met het kerkbe stuur en besloot zijn toespraak. Maassluis zowel in geestelijk sis in materieel opzicht alle goeds toe te wensen. VLAAR.DINGEN Om te bewij zen dat er veel vis te vangen Is in de VJaardingse wateren, heeft mevrouw Philip een bo kaal beschikbaar gesteld voor leden van de hengelaarsvereni ging De Zwervende Visser. Er zullen drie series worden ge houden alvorens deze Me vr ouw-Philipbokaal zal worden uitgereikt. De eerste ronde werd al meteen een succes, met name voor G. v.d. Zwart, die met een totaal van 3510 gram vis, de bijnaam van ,,koningsvisser" verwierf: onder zijn vangst bevond zich een brasem van 980 gram. De deelnemers, die de eerste tien volmaakten waren vervolgens: G. A. van Dam (1410 gram); C. v. Oosten (1300): W. du Mortier (1X20); M. de Bruin (1100); H. Kosten (1020); A. Overduin (1000); C. J. v. Dam (975)H. v. Dam (720); R. Philip (490). Er werd gevist in de vijver ach ter het Fort una complex. Vol gende week worden de leden om 5 uur verwacht bij de Mid del vliet te Maasland. SCHIEDAM De Schiedamse honkbalclub DHS speelde zaterdag in Bilthoven een zeer goede en bijna fanatieke wedstrijd tegen FAK. In de eerste slagbcurl van DHS namen de Schiedammers de leiding met 10 door P. van der Harg op een honkslag van Bons. Toen FAK daarna aan slag kwam, werd het door Van der Ende weer gelijk, en dit bleef zo tot de vyfde innings. DHS liep toen weer uil tot 21 door goed werk van Van der Harg en Bons. In de zesde innings kwam FAK echter sterk lerug en haalde zijn achterstand geheel in en nam zelfs een voorsprong door een fout in het DHS- vcld. DHS kon echter de stand toch nog ln evenwicht brengen, zodat na negen innings moest worden verlengd. In de tiende innings sloeg DHS zijn slag en moest dc FAK-werper C. van Es vijf honksiagen toestaan. Mede door een goede stootslag van Van de?r Zwaan kon DHS vier pun ten uitlopen en won zodoende de wedstrijd met 84. De Schie dammers bleven daardoor op Onder grote belangstelling werd fouten, waardoor de stand op 101 kon komen. Werpers DRZ Vogel en Van Grootveïd 5-4-4 11 fouten in "t veld, in de zesde innings bracht Collé het enige Schiedamse punt op het bord na een honkslag van Harre man. Werpers SCR Benningshof 11-1-3, 5 fouten. SchiedamEurostart 6-5 de bovenste plaats van de com petitieranglijst. Werpersresultaten: DHS: De Lan ge 3-3-3, 2 fouten in 't velr, FAK: Van Es 5-10-14, 9 fouten. SCHDRZ 10.1 De 10l nederlaag van DRZ doet ten onrechte vermoeden dat de ontmoeting met SCR een een zijdige wedstrijd was. DRZ heeft goed party gegeven en moest de wedstrijd spelen zon der aanvoerder H, Zagwijn, die in hel ziekenhuis ligt. Tot aan de laatste innings was de stand nog met 51 in het voordeel van de thuisclub, maar in de laatste slagbeurt van SCR maakte DRZ een paar onnodige SPREEKKOREN en er eb ogen vrijdagmiddag voor hel stadhuis in Schiedam: junioren van SVV brachten eert ere saluut, aan keeper Eddy van der Roer (22) en mejuffrouw Dora Verhei jen (19) die na enige tijd als de heer cn mevrouw Van der Roer de trappen afdaalden. Uiter aard kwam ..het contract voor het ie ven" ter sprake tijdens de toespraak van de ambtenaar van de burgerlijke stand. Maar dat. was dan ook een sportman: de heer A. T. Magiel&en, secre taris van de subcommissie van de KNVB die de scheidsrech ters aanstelt. HOEK VAN HOLLAND Weer is Bon Blokland de grote tri om- fa ter geworden tijdens de strijd om de Hoekse tennist Itels. Maar liefst vier keer moest hij zondag op de baan verschijnen. Eerst om een achterstallige halve finale in te halen. Vervol gens legde hij beslag op de titel in liet enkelspel. 's-Middags won hij met Suze Kramer het gemengd dubbel en in de voor avond kwam hij samen met Bert Ouwens tot zijn derde overwinning, namelijk in het herendubbelspel. Vooral die laatste wedstrijd is de parel van het toernooi geworden, om dat Van de Velde en Dorleijn uitstekend partij gaven en zelfs een derde set wisten af te dwin gen. Benna Koelman won over tuigend het dames -enkelspel, terwijl de dames Brommer en Van. Baaien het dubbel op hun naam brachten. Finales A-groep: Heren enkel: BloklandGroenenberg 64, 63. Heren dubbel: Blokland- Ouwe ns—Dorl ei jn-v.d. Velde 6l, 68, 63. Dames enkel; mej. Koelmanmej. Groenen berg 64, 63. Dames dubbel: mevr. Van Baaleh-mevr. Brom mermevr. v.d. Endt-mej. Koelman 63, C—4. Gemengd dubbel: mej. Kramer-hr. Blok landmevr. Kimme!-hr. Hou werzijl 6—2, 62. Finales B-groep: heren enkel spel: Boon-Vroonland 5—3, 6 2. Heren dubbel: Van Oosten- v.d. Burg—Boon-Boon 6—3, 8— 6. Dames enkel: mej. Pons mej. Marchand 6—3, 6—1. Da mes dubbel: mej. Fons-mevr. Vari Eijkmevr, Dingemanse- mevr. Voorbach 6—1, 5—2. Ge mengd dubbel: mej. Koster-hr. Leerdam—mej. Dingemanse- hr. Klok 64, 64. In de kantine van het KNVB-cen- trum zijn zondagavond de prij zen uitgereikt, waarna er gele genheid was om een dansje te maken en wat na te praten, over de gespeelde wedstrijden. tussen de nummers twee drie in de tweede klasse C een zeer belangrijke wedstrijd ge speeld. EurostaTs sloeg in de eerste tweede en vijfde innings een homerun door respectieve lijk Couwenberg, Graaf van Dijk en J. Bouws. Schiedam kon hier niets positiefs tegen over stellen. In de zesde innings en in de zevende slagbeurt werd er geheel niet gescoord liep Eurostars zelfs uit tot 40 door Bos. Toen in dezelfde innings Schie dam aan slag kwam, kwam de thuisclub goed Los. H. Roosloot, J. Faïentijn, A, van der Hamer en J. Lupker brachten de stand weer in evenwicht. In de acht ste innings bracht Eurostar door een homerun de stand weer op 54, waarop Schiedam het antwoord schuldig bleef. In de laatste en negende innings kon Eurostars geen punten sco ren, maar Schiedam wel. Eerst maakte Leurs gelijk, waarna Pannekoek zijn club aan een zeer belangrijke overwinning hielp. Nederlaag serie Schiedam De eerste wedstrijd van de door Schiedam georganiseerde honk- bal-nederlaagserie is wegens de televisie-wedstrijd op aan staande dinsdag, verschoven naar 22 juli. Op 1 juli speelt Schiedam tegen Feijenoord, op 8 juli tegen Storks, op 15 juli tegen Sparta en op 22 juli tegen ADO. SCHIEDAM Nu beide kruis verenigingen in Kethel, het Groene Kruis en het WltGele Kruis, hebben besloten, een fu sie aan te gaan, bulgen zij zich gezamenlijk over mogelijkhe den en over problemen om deze fusie te realiseren. De fusie, die 1 januari ingaat, heeft de opheffing van beide be sturen van de verenigingen tot gevolg, maar tot zolang blijven ze in hun huidige samenstelling bestaan. Zij zijn gemachtigd, alles te doen wat voor de afwik keling van het besluit noodza kelijk is, zoals het aanvragen van de koninklijke goedkeuring voor de nieuwe vereniging Ge zondheidszorg Kethel en Om streken. en het onderbreken van. alle activa en passiva in de nieuwe organisatie. Wijkverpleging, gezinszorg, uitle nen van verplegingsmateriaal en consultatiebureaus worden door de vereniging op dezelfde voet voortgezet. Er liggen plan nen op tafel om o-p korte ter mijn ook andere diensten te verlenen, waartoe de samen smelting grotere mogelijkheden biedt. Het bestuur wil probe ren, zo snel mogelijk een lijst uit te geven met alle adressen •en bijzonderheden als zittingen, spreekuren en telefoonnum mers. De leden ontvangen, binnenkort een formulier, waarmee zij zich naar de nieuwe organisatie kunnen laten overschrijven. Het bestuur hoopt, dat de sa menbundeling een groter aan tal leden tot gevolg zal hebben. Zij hopen op 2500-3500 leden en geloven, dat de nieuwe organi satie garant kan staan voor een optimale gezondheidszorg in het gebied Kethel-Groenoord- Woudihoek en Spaland. SCHIEDAM De postduivenver eniging Union vloog uit Pan, een afstand vran 1005 km, moi 59 duiven. Lossingstijd vrijdag 2 uur. Uitslag: Wenteler 1, Kerkhoff 2, 5, 7, 9, 10, 13, Ver- linde-Zn. 3, 12, H. Trlel 4, Hee- ren-Zn. 6, Stieber-Zn. 8, Gebr. v. Leeuwen 11, Barzilay 14, Be- deker 15, Eerste duif zal. 11,04.27, laatste duif zat. 15.40,37. vreemd. De schade aan de kast beloopt ongeveer f 100- De 2-jarige Davy de Regt uit de Boylestraat stak zondagavond tussen twee geparkeerde auto's de Cartesiusstraat over. De 16- in het winkeltje op het volkstui- jarige L. M. passeerde op een nencomplex bij de Vijfsluizen is bromfiets. Hij probeerde te aan de achterzijde een deur ge- remmen maar raakte het kin cl forceerd. Veertig pakjes shag met het achterwiel. Het liep een flinke hoofdwond op en is na behandeling in'het gem. zieken huis naar huisgebracht. werden, ontvreemd en 20 pakjes sigaretten. De brandweer rukte zondag om halfelf uit naar het parkeerter rein voor de deur van he brand weerkazerne, waar een carrier in brand was geraakt. Enige zakken met lompen waren daarbij verloren gegaan. Een Efbn bromfiets, bestuurd door J, jongen van 6 jaar had.met luci- s., is op de Lange Kerkstraat Van de beide vrachtauto's die en kele dagen geleden werden ont vreemd aan de Bettoweg is thans ook de tweede onbeheerd teruggevonden en wel in Ede. De andere was ontdekt in Nieu- werkerk a.d. IJssel. fers gespeeld en de brand ge sticht. De brandweer onder lei ding van brandmeester Mak kon het vuur snel doven. SCHIEDAM Als een gast moet worden ontvangen zoals dc organist van de Kloosterkerk uit Den Haag, Gerard Akkerhuis, dient de siecr in en om de auia van het museum daarmee in overeen stemming te zijn. Dit was zaterdagmiddag piet helemaal het geval, omdat halverwege het concert het muziekcorps en de bulderende luidsprekers van het Leger des Heils vlak voor dc aula hun geestelijk werk verrichten. GOUDA Op de hoek van de Kattensingel en de Crabeihstr. is z-terdagmiddag omstreeks kwar.. -oor één een wielrijder ra ie achter een stoppende auto om naar links de Crabethstraai wilde in zwenken, aangereden, door een auto uil tegenover gestelde richting. De wielrijder, de 61-jarige heer S. Faase uit de Eerste Hieronymus van Alphenstraat, kreeg een gat in het achterhoofd en klaagde over pijn in de benen. Hij is in het Sint Jozefziekenhuis opgenomen. Op de hoek van de Nansenstraat ende Von Suttnerstraat ont stond zaterdagmiddag om streeks vijf uur een aanrijding t li s se n 1.'w ee personenauto's. Een inzittende van een der auto's de 31-jarige mevrouw J. SpeeUngL uit de Blej'sstraat raakte licht gewond en moest in het Van Itersonziekenhuis worden opgenomen. Het straatrumoer rondom dit ge beuren en een straatorgel in de buurt van de Koemarkt ver hoogden de onrust. Een duide lijk bewijs van de gebrekkige samenwerking in Schiedam, waar maar heel weinig belang stelling voor muziek blijkt te be staan, gezien de twintig luiste rende bezoekers in de aula, die hun aandacht slechts met moei te bij het schitterend orgelspel konden houden, dat maar nau welijks drie kwartier in beslag nam. Het briljante spel van Gerard Akkerhuis kwam vooral uit in dc fuga in g van Joaquin Oxina- gas, een organist uit de 18de eeuw, die even bekwaam op het clavecimbel zijn voor ons onbe kende werken zal hebben laten horen. De invention van Mj- cheelsen is een kleurrijk, moei lijk. maar tintelend gespeeld en voor dit barokorgeï toch passend geschreven werk. Drie kleine preludes en fuga's uit Band VHI van Bach: fijn ge speeld dit eerste in C dur; een toccata en fuga in A van Joseph Seeger, (Tsjechische organist en werkzaam te Wenen) 17161782, hel melodieuze aria uit Alt Ita- lienische Meister, een verzame ling Y*an M. Enrico Bossi en tot besluit het derde preludium in D van Mendelssohn, dat le wei nig gespeeld wordt, droeg Ge rard Akkerhuis voor ons prach tig voor op dit Hess-orgel dat echter tekenen van onzuiverheid vertoonde. Vooral de schrille Flageolet in -de discant, enige tonen van de Fluit 4', de trom pet als vanouds en in de Mix tuur, moeten nagelopen worden voor ieder concert en vooral in en direct na het stookseizoen waarin de aula te hoog werd verwarmd. De afgestelde tem peratuur van boven de 20 gra den C. die wij constateerden, is te hoog voor de zuiverheid van dit pas met zoveel kosten geres taureerde orgel. Spijtig voor deze bespeling. Dat Jan J, v. d. Berg het op zaterdagmiddag 19 juli a.s. beter mag treffen. S. W. J. S. V. W. Ook op de Stadhouderslaan is een auto in brand geraakt. De 32-ja- rige P. J. K. moest hier achter uit rijden wegens gedeeltelijke afsluiting van de rijweg. Hij raakte daarbij de ijzeren voet van een schrikhek» die de ben zinetank openreet. De benzine vatte vlam maar de brandweer doofde het vuur. Op de Jan van Riebeekweg is de auto van de 23-jarige J. M. K. uit Rotterdam in brand ge raakt. De bestuurder stopte toen hij rook zag opstijgen uit de motorkap maar hij slaagde er niet in het brandje met een eigen poederapparaat te blus sen. De brandweer doofde de vlammen met een nevelspuit. De schade beperkt zich tot be drading en slang. In Kethel is een schoorsteen brand uitgebroken op de .zolder van het pand Schiedamse weg 34, waar A. C. F. rollen, ,coco3- matten had geplaatst tegen een asbestsch oorsteen. Zijn buur man was hout gaan stoken waardoor deze schoorsteen gloeiend heet werd en de cocos- matten in brand raakten. On der leiding van de heer Keuzen kamp heeft de brandweer het vuur met de nevelspuit geblust. Diverse inbraakjes zijn dit week einde gepleegd, o.a, in de kanti ne van. Hermes-DVS, na het forceren van een achterdeur. Twee automaten werden open gebreken en een aantal sigaret ten ontvreemd. Uit een andera automaat verdween het wissel geld. De schade aan de auto maten beloopt ongeveer f 200. Voorts werd ingebroken in het administratiegebouw van Bad Groenoord. Hier kwam men binnen door verwijdering van een ruit aan de achterzijde. Een kast werd opengebroken en twee pakjes sigaretten ont- geslipt met het gevolg dat de duapassagiere mevrouw M. S.- W. met het hoofd op de rijbaan terecht kwam. Ze is met een hersenschudding eerst naar de Dr, Noletstichting en vervol gens naar haar woning ge bracht. SCHIEDAM In de cricket match Excelsïor-Sparta hebben de Schiedammers vrij gemak kelijk gewonnen. Sparta kwam als eerste aan bat en kwam hierbij slechts op een totaal van 48, waarbij alleen Meyers in de dubbele cijfers kwam: 13- Het goede bowlen van Gouka en Putter verhinderde het ma ken A an punten door de Sparta nen. Excelsior kwam hierna aan bat, zonder de vaste spelers Bru- ning en Van Gelderen en sloeg 167 voor 6. Dubbele cijfers be haalden Janse (31), Schewe (46), Putter (22), Van Lingen (20) en Gouka 30 not out. Hier na mocht Sparta het nogmaals proberen, maar bij de stand 40 voor 1 werd de regen, spelbre ker, waardoor Excelsior ge makkelijk winnaar werd. Door de nederlaag van SSCC tegen VRA is Excelsior weer een ge duchte kandidaat voor de bo venste plaats van de ranglijst geworden. Her mes kwam in de uitwedstrijd tegen Quick 2 het eerst aan bat en sloeg 173 runs all out. In de dubbele cijfers kwamen. Gee- ratz (16), Borani (27), Beijer (59), Stouthandel (11) en Van Wijk (29). De Bowlers van Quick kregen resp.: Brouwer 2 voor 26, Hubert 2 voor 45, en C. Hubert 5 voor 35. Quick 2 kwam tot 118 voor 7 toen de tijd ver streken was. Dubbele cijfers hadden Bronkhstart (16). Hu- bert (19), Hromadka (20) not out, Kennink (26) en Poot (16). Voor Herme bowlde Geeratz 2 voor 33, Beijer 1 voor 28 en Van Wijk 3 voor 35. In deze draw kreeg Hermes een bonuspunt toegewezen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1969 | | pagina 2