Nieuw kampioenschap kan clubkas niet meer lijden Parkeervoorzieningen liet Kolpabad voor Haast met plan voor aanleg van zeilmeer Wout Groeneveld van Vlaardingen: Herstel van Fortuna B BESLISSING DOOR STRAFSCHOPPEN Veel belangstelling bij intrede ds. P. Vermaat VLAARDINGS ALLERLEI J. de Willi sr. nam afscheid Minister Bakker schrijft CHU-jongeren Satelliet na rust op de knieën WAT WAAR WANNEER? SCHIEDAM VLAAUDI.VC.Ey SIAASSLt'IS MAASLAND ROZLNm'RG HOEK VAN' HOLLAND V I ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD MAANDAG 25 AUGUSTUS lS6i Vlaardingen Wout Groene veld (52) is de voorzitter van de succesvolle Vlaardingse 2aterdagclub Vlaardingen. In twee seizoenen rukte Vlaardingen van de afdeling Rotterdam naar de 3e klas van de KNVB op. Ingedeeld in 3A, opent het zaterdag de competitie met een thuis wedstrijd tegen 's-Graven- zand e. Wout Groeneveld speelde 17 jaar voor het eer ste elftal en zwaait nu 18 jaar de voorzittershamer. Hij twijfelt er niet aan, of zijn club 2al ook in de derde klas een goed figuur slaan, maar hij hoopt toch niet. dat opnieuw het kampioenschap wordt veroverd. Zijn verklaring; We zijn altijd een noodlijdende vereniging ge weest. Tweemaal achtereen werden we kampioen. Kam pioenschappen moeten met kampioensfeesten worden ge vierd. Dat kost veel geld. De laatste twee jaar zijn we dus erg duur uit geweest, Dc club kas kan een derde achtereen volgend kampioensfeest moei lijk lyden. Dit verhindert niet, dat kampioenschap en promo tie van vorig seizoen op 13 sep tember op grootscheepse wijze zullep worden gevierd. Daar voor is de Stadsgehoorzaal af gehuurd en de Harmonie voor het bal na. Met Ton Scholten als voorzitter werd daarvoor een feestcom missie in het leven geroepen, die na de feestavond wordt om gezet in een propagandaeom- missie. Haar allereerste taak is het grote tekort aan jeugdlei ders op te heffen. JEUGD OPVANGEN Daarvoor wordt binnenkort een ouderavond belegd. Vlaardin gen heeft nooit een jeugdafde ling gehad. Vorig jaar werd daar een begin mee gemaakt en kwam Vlaardingen voor het eerst met een juniorenelftal in de competitie uit: een A-elftal, dat nog bijna kampioen werd ook. De toen gevormde jeugd commissie staat onder leiding van de heer F. Westerduin, die buitenslands is en thans als voorzitter wordt vervangen door Leen de Korver, eerste elftalspeler en voormalig eerste elftalspeler van Fortuna. Het jeugdleiderstekort dwong Vlaardingen tot een jeugdleden stop, die het zo spoedig moge lijk hoopt op te heffen. De toe loop was ook bepaald niei mis, getuige het huidige aantal van 130 jeugdleden. Behalve met een A- komt Vlaardingen dit sei zoen ook met een B- en C-elital in de competitie uit. Tevens zal aan de pupilïencömpetitie met een groter aantal pupillenelftal- len dan voorheen worden deel genomen, Als jeugdtrainer werd Jo Breeman aangetrok ken, die dit belangeloos doet en zo ambitieus is, dat hij door het bestuur moet worden afge remd. Als het aan hem lag, trainde hij bij nacht en ontij met de jeugd. De propaganda- commissie heeft ook tot taak de banden in de vereniging en de financiële positie te versterken met resp. het beleggen van club avonden en de vergroting van het aantal voetbaltotodeelne- mers. VRIENDENCLUB De gemeentelijk inspecteur voor het onderwijs, de heer C. Baan is donderdag 40 jaar bij het on derwijs werkzaam. In verband daarmee is er om vier uur een huldigingsbijeenkomst in de burgerzaal, om vijf uur gevolgd door een receptie, die tot zes uur duurt. la ar dingen Fortuna 33 kwam na de grote nederlaag oij Hel mond Sport (51), thuis tegen Limburgia heel wal beter voor de dag. ook al werd het maar een magere 32 zege. Fortuna zag geen kans zijn grote veld- meerderheid in vele doelpunten om te zetten. Wei kwam het door Teuling en Oorver vlot op eer. 2—O-voor sprong, maar kort voor de rust kwam Limburgia terug: 21. Een fraai doelpunt van Van Oudheusden bracht de stand op 31, maar de thuisclub zakte daarna weg. Joppe moest zich laten vervangen, door Van Bom mel. Vlak voor tijd kogelde de Limburgse midvoor nummer twee achter doelman Barth: 3—2. ste elftalspelers- Het is een hechte vriendenclub, die onder leiding vjp Cor v.d. Berg met grote anii'.o Iraint, met 100 pro cent opkomst op de enige weke lijkse trainingsavond. Cor v.d. Berg, die, na VDL en WIK, nu al weer een jaar of vijf Vlaar dingen onder zijn hoede heeft, is door zijn drukke werkkring, alleen woensdagavond disponi bel. Wout Groeneveld meent, dat met eenmaal trainen per weck voor het eerste elftal kan worden volstaan. De nieuwe competitie zal uitwijzen, of daarmee voldoende lichamelij ke conditie kan worden, aange kweekt, waarbij bovendien komt, dat deze enige trainings avond voor alle seniorenspelers open staat en Cor v.d. Berg daardoor met een groep van ruim 35 spelers moet werken. EERSTE ELFTAL Vanavond komen bestuur, elftal commissie en trainer in verga dering bijeen, om gezamenlijk het eerste elftal voor zaterdag en in principe voor de nieuwe competitie samen te stellen. Als nieuwe gezichten in het eer ste elftal kunnen doelman Cock Eijkenbroek en Maarten v.d. Zwan worden begroet. Cock Eijkenbroek, die onder de lat Huug Meyer opvolgt, kwam voorheen voor HDVS uit, maar was de laatste twee jaar door studieredenen niet actief. Hij wordt, door de indruk, die hij in de oefenwedstrijden heeft ge maakt, als een aanwinst be groet. Evenais Maarten v.d. Zwan, die van Fortuna is geko men en vele malen deel heeft uitgemaakt van het eerste elf tal. In hem ziet Wout Groene veld een speler, die vooral in mentaal opzicht een kracht van betekenis voor het topelftal be looft te worden. De successen van. het eerste elftal vinden hun weerslag in een bruisend club leven. Behalve een, feest-pro~ pagandacornmissie behoren tot de nieuw gevormde commis sies: een bouw- en een kantine- commissie, De bouwcommissie, onder voorzitterschap van Dick Borsboom, heeft de kantine een grote opknapbeurt gegeven. De kantine is in eigen beheer geko men en de kantinecornmissie heeft een uitbreidingsplan, op tafel gelegd, dat, volgens ver wachting, na afloop van het nieuwe seizoen, zal worden ver wezenlijkt. PROFUT Met uitstekend spel cn een 10 zege op hctSparta-amaieurclftal had Vlaardingen zaterdag een goede generale, met het op de foto afgebeelde selectie-elftal. Van Doelman Cock Ey- kenbroek, Kees Wonderchem, Jan van der Mark, Huib Gaos, Maarten van der Zwam, Nico van der Lugt, Gerard Gaander- se (aanvoerder). Sjaak Jansen. Arie van der Lee, Martin Ban- nct en Leen de Korver. HOEK VAN HOLLAND—SCHIEDAM Wout G-roenevelds verwachtingen Wout Groeneveld is de overtui- voor het nieuwe seizoen zijn ge stoeld op de sfeer onder de eer- DEZE EDITIE bestaat uit het volledig Rotterdamsch Nieuwsblad, zoals het in Rotterdam en naaste omge ving wordt verspreid, met EXTRA twee pagina's nieuws uit uw gemeente en streek. ROTTERDAMS CH KrEUWSELAD BUREAU SCHIEDAM; proersvest 3. Administratie en abonnementen telefoon 25.8091. Redactie telefoon 2s.ss.Ee. Klachtendlenst: telefoon 281773 Vin 36.09—29,00 uur, zaterdag van 17.00—39.00 uur. Boekhuis Den Draak, Veerplem 27, telefoon 34 27.60. Redactie: Smalle Havenstraat i, telefoon 31,32M an 34 34,53. Klaehtendienst: van 13.50—23 uur, zaterdags van n.QO—19.00 uur, Iv'ereJssestreBt 1, telefoon 34.78.86. pin^ toegedaan, dat hij in zijn tnarhschappelijfce carrière, tcaarbi; hij het gebracht heeft lot opzichter bij Shell, projijt heeft getrokken van zijn veelja rig voorzitterschap van de voet balclub Vlaardingen. 'k lie b met mensen leren omgaan, ben geconfronteerd geicorden met de vele facetten van het sociale contact en heb vlot spreken ge leerd. Het voorzitterschap ran Vlaardingen geeft me grote vol doening cn m'ii leven rijke in houd. ,k Zou hel dolgraag nog vele jaren willen vervullen, maar m'n verstond zegt, dat ik 't beter zo spoedig mogelijk aan. een jongere kracht lean overdragen, die meer vergroeid is met de moderne ontwikke ling van de voetbalsport en de daaraan verbonden eisen. Plalt eland? vrouw en zijn weer actief Maasiand De Afdeling Maai land van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, houdt woensdag haar eerste bijeen komst van het seizoen m het Trefpunt. Aanvang 17 uur. Het wordt „Zo maar een. zomer avond" met een gratis brood maaltijd. Na de maaltijd z&\ mevrouw I>e Jong uit Rotter dam leiding geven aan. de „vrije expressie". V a ar dingen In verband rr.u de afsluiting van het seizoen, heeft de afdeling Potter lam van de K.N.V.B., zaterdag avond een bijeenkom^: gehou den m restaurant De Plas te Hillcgersberg. Tijdens het diner, is de Vlaar dingse consul ,J. de Wilt sr. (h> <eieen kent hem ais Koos de Wilt), toegesproken door voor zitter Jan Bijloo, die hem dunk hracLit voor de zeer vele j.-aun vaarm hij ais consul, diverse Vlaardingse voetbal v°. Jen heeft gekeurd. Vanaf 1221 do heer De Wilt dal op voortref felijke wijze gedaan, en nu hij inmiddels 70 jaar is gewoiden, heeft hij dit werk aan jongeren overgedragen. De woorden van lof van de heer Bijlco werden onderstreept met het aanbieden van een geschenkenbon. De scheidende consul zei, dat 'vj Tïie«'*i malen kritiek moch* om wegen van de zijde var. de ver enigingen, maar dat hij 'nel .leuren van de terreinen t-ch fret v<el genoegen heef: ge- daan. Collecte De Keddhigsmedaille Vlaardingen De collecte van het comité van de Nederlandse Vereniging De Reddingsme daille in Vlaardingen heeft 2441,70 opgebracht. Hoek van Holland Als voorbe reiding op de nieuwe competitie heeft Hoek van Holland zater dag de eerste wedstrijd ge speeld in een serie van drie ne derlaagwedstrijden. De Sport club Schiedam was de eerste tegenstander en dat bleek voor de blauw-witten een vrij zwa re kluif. Het feit dat de thuisclub nog niet in de volledige opstelling kon uitkomen (Van Baaien en Van der Stap waren nog afwezig) is misschien een handicap ge weest. Toch is het een vrij aan trekkelijke wedstrijd geworden met Schiedam als iets betere ploeg, vooral aanvallend. Voor al op links kwamen de bezoe kers tot vele gevaarlijke aan vallen, mede doordat Kriegel' de linksbuiten teveel los liet. Koek van Holland scoorde het eerste doelpunt. Een combina tie tussen Kramer en Vroon land leidde tot een. fraai doel punt van Vroonland. Het is een raadsel waarom Hoek van Hol land toen plotseling ging verde digen want het wat aangesla gen Schiedam kon daardoor te rugkomen en de score in even wicht brengen. De bezoekers namen zelfs de leiding door een wat twijfelachtig doelpunt van Kiers dat volgens velen buiten spel was. De treffer -die scheidsrechter Zijdenbos vijf minuten later afkeurde was echter zeker geen buitenspel. Nog voor de thee kon Kramer de score op 2—2 tillen. Slechts twee minuten na de hervatting keek Hock van Holland op nieuw tegen een achterstand aan door Van Namen en de blauw-witten mochten zich ge lukkig prijzen toen Leerdam 'n zekere treffer uit zijn doel ram- selde. Bij een ogenschijnlijk on gevaarlijke Hoekse aanval ver anderde na een half uur een der backs de bal van richting en daarmee kwam Hoek van Holland op 33 wat ook de eindstand werd. De noodzakelijke strafschoppen in verband met eventuele uitslagen van de volgende twee wedstrijden werden in de derde serie beslist in het voor deel van Schiedam. Vlaardingen - Na een herderloos tijdperk van ruim anderhalf jaar heeft dc hervormde wjjkge- meente Grote Kerk 'l weer een eigen predikant. Ds. P. Ver- maat uit Ooligensplaat vervult sinds gisteren de vak at ure die is ontstaan toen ds. G. Bics- brock op 14 januari 1968 Vlaar dingen verwisselde voor Oude water. Omdat ds. G. Boer uit Katwijk aan Zee plotseling ziek was ge worden. is ds. Vermaat beves tigd door ds. W. v. Gorsel uit Oude Tonge, die vorige week zondag ook aanwezig was bij het afscheid van ds. Vermaat van Ooltgensplaat. De Nieuwe Kerk was gistermor gen tot de laatste plaats bezet. Ds. Vermaat zei in zijn toe spraak, dat het vandaag aan de -dag erg moeilijk is om mensen tot Christus te brengen; we ko men daar niet eens aan toe zei hij. Hij merkte tevens op, dat men ai blij is als sprake is van een min of meer geregelde kerkgang in deze onkerkelijke en ontkerstenende tijd. Hij wees op het belang van het brengen van mensen tot Christus. Aan de gemeenteleden verzocht de predikant hem met blijdschap te ontvangen. Tijdens de intrededienst in de middaguren moesten vijftig stoelen worden bijgezet om de vele bezoekers plaats te kunnen bieden. Vrijwel alle hervormde predikanten en hulppredikers waren met hun dames aanwezig om hun nieuwe collega te be groeten in de Nieuwe Kerk. Ds. Vermaat bracht zijn bood schap op indringende wijze en zeer duidelijk zei hij, dat Jezus voor iedereen betekenis heeft in welke leftijdsgroep hij ook thuis hoort. Aan het einde van de dienst zei hij in een meer per soonlijk gerichte toespraak, dat hij veel medewerking verwacht van de kerke ra ad en tvijkge- meente. Namens het gemeentebestuur sprak wethouder P. v. d. Veen een kort welkomstwoord. Hij sprak de wens uit, dat de ar beid van ds. Vermaat veel ze- VLAARDINGEN In de aanbie- dingsnota bij de begroting 1970 zeggen burgemeester en wet houders onder meer, dat be paalde voorzieningen zo drin gend nodig zij'n, dat voor het treffen daarvan niet gewacht kan worden op de wet, die uit voering van de pïatmen voor Midden-Delfland nodig moet maken. Een van die dringend noodzake lijke voorzieningen is het op korte termijn scheppen van' meer mogelijkheden voor de watersportverenigingen, die zijn aangewezen op de Vlaar dingse Vaart en de Maassluis© vlieten. Vooruitlopend op de plannen van Midden-Delfland is op verzoek van dat lichaam een bespreking gearrangeerd om met spoed een plan te maken voor het aanleggen van een. zeilmeer ten noorden van de jachtwerf van de zeilvereniging Vlaardingen Toen 15 mar ee- leden het Kolpabad werd ge bouwd als de eerste Vlaarding se overdekte zweminrichting met openluchtbadaccommoda- tie. kon met de behoefte san autoparkeergelegenheid wor den voorzien. Al die jaren is hieraan m geen enkel opzicht tegemoet gekomen. Dit is on getwijfeld een van de factoren, die een rem vormen voor een optimaal bezoek aan dit bad en waarop we onlangs hebben gewezen. In de enkele dagen geleden verschenen aanbio- dingsnota van de gemeentebe groting 1970 stellen B. en W. de raad in het vooruitzicht, voor stellen te doen over een aantal verbeteringen aan het Kolpa bad. Bij het opstellen van de plannen werd ook het parkeer probleem betrokken. Wordt de wens van Kolpabadbedrijfslei- der J. Traas vervuld, dan komt er een parkeergelegenheid vóór de hoofdingang en de frontzijde van de overdekte in richting, waarbij de singel {links op de foto) wordt ge dempt. Daarmee zal een si tuatie worden geschapen, die alle in de laatste jaren ge bouwde moderne zweminrich tingen te zien geven. De Bommeer. De daarvoor no dige grond op de hoek van de vaart en de Boonervliet is ei gendom van Vlaardingen er werd, juist met het oog op de aanleg van het meer, buiten, de opspuiting van de Broekpolder gehouden. VERBREDINGEN Behalve door het uitvoeren van dit plan is het mogelijk aan de wensen van de watersporters tegemoet te komen door op en kele plaatsen de vlieten te ver breden. B en W vinden het drin gend nodig, dat dit alles snel gebeurt, vooral met het oog op het grote tekort aan ligplaatsen en wlnterberging. Zij hopen de raad binnenkort concrete plan nen voor te leggen, maar mer ken op, dat uitvoering daarvan alleen mogelijk zal 2ijn als zo wel rijk als provincie bereid zijn in de kosten bij te dragen, Het college is ook van plan de raad voorstellen te doen voor een aantal verbeteringen aan het Kolpabad, waarbij ook re kening gehouden wordt met het probleem van. het parkeren van auto's en het stallen van fiet sen. Het tekort aan turnzalen is nog niet verdwenen, maar zal bin nen afzienbare tijd aanzienlijk kleiner worden doordat de sporthal gereed komt, rnet de bouw van een turnzaal in de Thorbeekestraat begonnen kan warden, de s-portzaal van de v.v. Fortuna voor schoolgym- nastiek beschikbaar is en er volgend jaar een gymnastiek zaal bijkomt, bij de gemeente lijke industrie- en huishoud school. Er wordt verder ge werkt aan plannen op dit ge bied iets te doen voor de Vet- tenoordsepolder en de scholen in het Westnieuwlancl en de Ned. Heide Maatschappij heeft een schetsplan gemaakt voor een combinatie van instructie- bad en gymnastiekzaal in Holy, Dat plan moet nu verder uitge werkt worden; uitvoering er van betekent een belangrijke verbetering zowel voor de schoolgymnastiek als voor het schoolzwemmen, terwijl ook de zwemverenigingen meer gele genheid voor training zullen krijgen. Het instructiebad zal nl. een lengte krijgen van 25 meter en wordt voorzien van een beweegbare bodem. MILJOENEN Over de bouw van een tweede sporthal in Holy en van turnzalen in andere wijken wil het college nog advies inwinnen van de raad voor sport en re creatie. Een ruwe berekening leert, dat in dit opzicht aan in- vestehingen een bedrag van f 6,1 miljoen nodig zal zijn, n.l. voor S turnzalen f3,2 miljoen; zwembad-gymnastiekzaal f 1,5 miljoen en tweede sporthal f 1,4 miljoen. gen zou mogen ondervinden niet alleen voor de kerkelijk maar ook voor de burgerlijke gemeente. De heer J, Thurmer president-kerkvoogd. toonde zich zeer dankbaar over de komst van ds. Vermaat en hi? hoopte dat de nieuwe predikant in Vlaardingen een aantal jaren met zegen zou mogen werken Ds. A. P. Nauta sprak namens de Centrale Gemeente en daar toe behoren 30.000 mensen, ai. thans behoren die bij de her vormde gemeente, zei ds. Nau. ta. Hij gaf de 29-jarige predi kant de verzekering, dat het gehele ministerie van predikan ten achter hem zal staan in 2iin Vlaardingse periode. Vlaardingen „Voor de uitbrei- ding van een luchtvaartterrein zoals aan de orde zou komen bij de aanleg van een tweede baan op de Luchthaven Rotter, dam is op grond van bepaiin- gen in de Luchtvaartwet mijn goedkeuring vereist. Bij de noordeling, of deze goedkeu ring kan worden verleend, 2ai eveneens het vraagstuk van de geluidshinder worden betrok ken. U kunt er van verzekerd zijn, dat ik mijn goedkeuring niet zal geven, indien door deze uitbreiding de geluidhinder in woongebieden op ontoelaatbare wijze zou toenemen". Minister Bakker van Verkeer en Waterstaat heeft dit schriftelijk medegedeeld aan de groep Vlaardingen van het bestuur van de Christelijk-Historische Jongeren Organisatie. Eerder had de Vlaardingse CHJ0 zich tot de minister gewend met het verzoek om dusdanige maatregelen te treffen waar door dé „bulderbaah" zal wor den verlegd; althans de baan zo te doen projecteren, dat de me. dische centra hiervan geen schade zullen gaan ondervin den. Minister Bakker deelde verder mede, dat een interde partementale Commissie, richt- lijnen heeft ontvangen, welke ten doel hebben conflictsitua ties tussen geluidsbelasting en bebouwing, zoveel mogelijk te voorkomen. De heer M. J. Dorleijn, secretaris van de afdeling Vlaardingen van de CHJO wacht nog steeds op het antwoord van de brief, die op 31 mei werd gezonden aan B. en W. van Rotterdam. Dit college werd pen brie! ge zonden met dezelfde inhoud, zoals die werd verzonden naar minister Bakker en minister Roolvink. De2e laatste ant woordde wel op het CHJO-ver* zoek. Vlaardingen In "Wateringen was Satelliet tegen het twee Idassen hoger spelende KMD niet opgewassen. Het verloor met 4—2 in een wedstrijd die alleszins het aankijken waard was. Satelliet was wel gehan dicapt door het ontbreken van Hans Blankenstein, Aalbers en Eichhorn, die op de training geblesseerd waren geraakt. KMD opende de score, maar met de rust stonden de Vlaardingers met 12 voor door doelpunten van Cees Blankenstein en Van Tienen. In de tweede helft kwam de thuisclub gelijk en toen Mosman in eigen doel schoot, zag Satelliet er geen brood meer in. Vlak voor tijd werd het nog 4—2. Vlaardingen MAANDAG stadsgehoorzaal, 1 uur, Gem. to il eh tl ngenbureau EMMASTKAAT 71: 7 uur. Informatie bureau dienstplicht. TRIANGEL: 8 uur. Schaak ver. HVO. CAFé DE OUDE MARKT: 8 uur, Club avond k.j.v. D.O.M. LUXOR: S uur, Vera Cruz (14 jr), DINSDAG DIRK DE DERDELAAN 43: 7—8.39 UUr, Gem. inlichtingenbureau. STADSGEHOORZAAL: 8 UUT, De vTOtt- wenmoordenar (13 jr). Geopend: Apotheek Bot, BiiUtonlaan «6, tel. 34 47 29. DAGELIJKS. DE KATTENBEKER: dinsdag tot en met zaterdag van 9 uur v.m,—6 u«r n.m., Expositie „verstild leven' HOLY ZIEKENHUIS: bezoekuren: middags van 2—2.39 uur (3e klasi en 2—3 uur n.m. (2e klas), 's zondag» van 2—3 uur n.m. (alle klasseiO- 's Avonds alle werkdagen 7—MO uur n.m. <3e klas), 7—8 uur nm. (2e*W en 6630 uur n.m. (kinderen), MELD- EN REGELKAMER: voor klech- ten over geluidshinder en stan* telefoon 26202e, Schiedam MAANDAG: ARCADE: 20,00 uur, Zangvereniging Excelsior. WEEK FILM: PASSAGE THEATER: Louis de Eune' „Pas op tellen", a.l. TENTOONSTELLINGEN: STEDELIJK MUSEUM: 26 juli tot 1 sept. Alfred Eikelenboom fly-ui dty dynamopolis 26 juli tot 25 aug. Carol Baltb. objecten Galerie de Graaf Luuk Scholten punten en lino's 10 tot li sept. dag. 10.00-18.00 uur vr. 19.00—21.00

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1969 | | pagina 2