C. Baan, veertig jaar met het onderwijs getrouwd De publieke tribune meende... BUITENSPEL Spieren „Loslopen op Hoekse strand Toenadering in politiek en vakvereniging VLAARDINGS ALLERLEI Bestratingen kampt met groeiende achterstand i Vanaf de tribune gezien Meer gegadigden voor industrieterrein Judoka's: Prijzen mooiste aquariums Zeilhaventje in Korte Haven De Vrijheid vloog met jong hroed WAT WAAR WANNEER SCHIEDAM VLAARDINGEN MAASSLUIS MAASLAND ROZENBURG HOEK TAN HOLLAND N 2 EOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD WOENSDAG 27 AUGUSTUS ID6S VIaardingen 'k Ben socialist en ivcïlichl nog linkser dan Nieuw Links., die we! kritiek levert, maar geen alterna tieven stelt. Er zijn nog ge noeg positieve doelstellin gen, waar zjj zich voor kun nen inzetten: de ontwikke lingshulp, de oorlog in Viet nam en Biafra, de toestand in het midden-Oosten. Gemeentelijk onócrwijsinspec» tcur C. Baan (60), die morgen op het stadhuis wordt gehuldigd voor zijn 40-jarig dienstverband bij het onderwijs, maakt be paald geen geheim van zijn po litieke overtuiging. Evenmin dat hij een overtuigd geheelont houder is. Wat hij in zijn jeugd In de .ÏGOB beleed en nu als hoofdbestuurslid van de AND O (Algemene Ned. Drankbeslrij- dersorganisatic). Het een hangt samen met hel un der en vloeit voort uit cie socia le toestanden in zijn jeugd. Toen liep hij ook met het gehro- ken geweertje. In het onderwijs V is hij van kindsbeen aS lid van t Volksonderwijs, als overtuigd voorstander van openbaar on derwijs. In de crisis vöji de ja ren dertig gaf hij gratis onder wijs in de cursus van de NVV bestuurdersbor.d voer werklo zen en op de Arbeidersavond school van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling. LOOPBAAN De heer Baar. is op hol platteland opgegroeid. Op het Eiland IJs- s el monde in Ridderkerk er. om liggende plaatsen. Zijn ambitie voor een onderwijsloopbaan da teert van de le kiss van tie la gere schooi. Vanwege zijn grote bewondering vcor de geweldige kennis en vertelkunst van zijn juf. Met een studiebeurs stu deerde hij op de kweekschool in Nijmegen, waar hij, als 18-jari- ge, eind 1927, afstudeerde. Hij kon jn het onderwijs aanvanke lijk niet aan de slag komen en kwam op de loonadministratie bij Philips tereeht, toen hij tot de zes behoorde, die uit 500 sol licitanten werden gekozen. An derhalf jaar later, in augustus 1923, deed hij zijn intrede in het onderwijs op een lagere school in Landsmeer, noordelijk van Amsterdam. In 1931 verhuisde hij naar de neutrale volks school in Heerlen, waar hij in 1934 tot hoofd werd benoemd. In deze functie stapte hij in 1946 naar Utrecht over en in 1962 werd hij de'eerste tpnder- wijsinspecteur in Vlaardingen. Er nu, 7 jaar later, op terugkij kend, stelt hij vast, van deze stap uit de onderwijspraktijk naar een zetel op het stadhuis, geen spijt te hebben, ook al zijn de teleurstellingen hem be paald niet bespaard gebleven. In hart en nieren was ik een on derwijsman, die altijd heeft ge tracht m'n leerlingen voor het leven wat meer mee te Reven dan alleen geheugenstof. Ik be schouwde mezelf allereerst als opvoeder en ik heb altijd met groot plezier bij het onderwijs gewerkt. Schiedam Er is in onze ge meente tweeërlei overleg gaande, in de eerste plaats het politieke overleg tussen PvdA, D-66, PPR en PSP, die in het PAK proberen na te gaan, wat hen op gemeentelijk niveau ge meenschappelijk bindt, en in. de tweede plaats het contact tus sen de verschillende vakcentra- len van onze stad, dat plaats heeft in een Overlegorgaan, ge vormd door het Chr. Nationaal Vakverbond (CNV), het Neder lands Katholiek Vakverbond (NKV) en het Nederlands Ver bond van Vakverenigingen (NVV). Heeds sinds 1 januari 1S68 is er op plaatselijk niveau een begin, van samenwerking. De dage lijkse besturen kwam elke twee maanden bijeen, telkens onder een andere voorzitter, waarbij partijen elkaar ver- beurten. Het secretariaat wis selt per kalenderjaar en is thans in handen van de heer D. Goudzwaard, Joh. de Wittsingel 249, tel. 267843. Reeds zijn enke le acties gezamenlijk opgezet, w.o. de koopavond-actie en de protestdemonstratie in Utrecht. Men is thans zover, dat een ge meenschappelijk programma voor de komende winter kan worden gepubliceerd. Enkele avonden op sociaal gebied zul len worden georganiseerd. Na dere berichten daarover kun nen spoedig worden tegemoet gezien. Het gaat daarbij in de eerste plaats om het onderwerp Algemene Bijstandswet op 24 september a.s. en verder over Werkgelegenheid en leefbaar heid in Schiedam en Omstre ken, waarvoor de datum nog niet vaststaat. Schiedam Het voorstel van B. en W. onr. SVV te gemoet .te komen in de financiële moeilijk heden, is maandag avond in dc Schiedamse gemeenteraad on derwerp van gesprek geweest. In verschillende toonaarden kwamen raadsleden aan het woord. De heer Verlinde van de Partij van de Arbeid was weinig gelukkig met het voor stel. Hij zag meer in de steun zoals Haarlem die'na de pro motie van de voetbalvereni- ging Haarlem aan deze club heeft gegeven. Schiedam is echter arm en kon niet verder gaan dan het voorstel van B, en \V. De heer Beekman van de KVP kwam met het voor stel om onder de 300 bezoe kers 20%, boven de 300 bezoe kers 10% te heffen. De heer Houtman van de WD vond de steun aan SVV een. bescheiden hulp". „Er zou minstens een royaler gebaar moeten worden gemaakt". Hij wilde, gesteund door de heer Verhulsdonk, afschaffing van de vermakelijkheidsbelasting. De heer Van Katwijk GPCG) liep duidelijk buitenspel. Hij pleeg de obstructie door op ie mer ken bezwaren te hebben tegen het betaalde voetbal („slaafse arbeid") en tegen de zondags- sport („volksophopingen in hst stadion"). Het voorstel van B. en IV. werd tenslotte toch aangenomen met 25 tegen 7 stemmen. CHRIS DE KORTE De Viaardingse judoka Chris de Korte heeft bezoek van een Japanner. Uiteraard ook een judoka. Hij is een jaar de gast van De Korte om in zijn school les te geven. „Een bijzonder goede judoka", zegt De Korte. Zijn naam is Mitsuba Naito. Hij is 26 jaar en maakte in Japan zijn studie als jurist af. Na een jaar Nederland gaat de Jfcmannr.' naar Amerika. „Hij is vierde dan, net a!s ik en bijzonder sterk in het staande werk". De Korte geeft in Vlaardingen geen les meer, maar heeft in Hoogvliet een goed lopende school. Door nu de Japanner naar Nederland te halen, wil hij de vaardigheid van zijn leerlingen die vol gens Naito bijzonder sterk op de grond zijn op te voeren. PAPIER Gevraagd: een vader van een. SVV-pupïl die in het bezit is van een volkswagenbusje, om er zaterdagmorgen oud papier mee op te halen. De baten van. dat oude papier wij weten het reeds jaren komen ten goede aan het SVV-pupillen- werk. Wie er de pupillenweek- brief op na slaat ziet, dat hon derden jongens zaterdags de velden bevolken om er het fijne voetbalspel te beoefenen. Bas van Bochove Het laatste van de zomerconcer- ten op het Oranjecarillon wedt zaterdag, van elf tot twaalf uur, gegeven door Vlaardings stadsbeiaardier de heer Cor Don. De afdeling Vlaardingen van de Ned. Ver. De Verzamelaar houdt maandag in Excelsior weer haar maandelijkse ruil beurs. Alle verzamelaars zijn daar van zeven uur af van har te welkom. Wegens pensionering is met in gang van I januari 1970 eervol ontslag verleend aan de heer C. van der Moolen, hoofd van de openbare lagere school,-de We* teringschool. De Commissie Onderzoek Viaar dingse Samenleving is uitge breid met twee leden, nl. de he ren L, F. Jansen, adj.-directeur van de Gr. v Prinstererscho- lengemeenschap en M. Aalders, bestuurslid van de werkgroep Holy-Dynamo Ontmoetragscen trum Holy. Uitbreiding telefoonnet Maassluis Op dinsdag 2 sep tember wordt in Maassluis het 2de duizendtal van de uitbrei ding met 3000 nummers in dienst gesteld. Het betreft de nummers 7000 t.m. 7999. ADVISEUR De betiteling onderwijsinspeeteur dekt allerminst de functie, vindt hij. Ze zou eigenlijk advi seur moeten heten. Je bent ad viseur van B. en W. voor alle onderwijszaken: benoemingen, beleid, leermiddelen, scholen bouw, enz. Het maakt het over wegende deel van je taak uit. Je hebt het er zo druk mee, dat je nauwelijks aan scholenbe- zoek toekomt. Maar ook dan fungeer ik niet als inspecteur of, zoals 2e hei vroeger noem de, schoolopziener, maar als adviseur, 'k Bedrijf dan intro- spectie: innerlijke zelfwaarne ming. Zich afvragen: hoe zou ik het zelf doen, als ik onder de omstandigheden van de betrok ken onderwijzer moest werken cn jn dit licht bezien dien je te adviseren. De heer Baan, die het stimuleren van het onderwijs in de banen van de moderne didactiek, als zijn voornaamste taak ziet, kan wel met enige voldoening op zijn 7 Viaardingse inspecteurs- jaren terugzien. Het scholente kort is opgeheven, behoudens voor het kleuteronderwijs in de nieuwe Holywijk. PRIORITEITEN Er moet hoognodig aan. scholen bouw in Holv-Noord worden be gonnen. Maar de gemeenteraad moet de financiële middelen be schikbaar stellen. Binnen bet kader van de gemeentebegro ting is het een kwestie van hei afwegen van prioriteiten. Even zo is het gesteld met de bouw van gymnastiekzalen. Onder wijswethouder G. Walstra vindt het nodig, dat een nieuwe serie van 8 gymzalen op stapel wordt gezet, maar dat is financieel geen haalbare kaart. Als het er 4 worden, valt het niet tegen. In de Viaardingse periode van de her Baan kwamen 7 nieuwe gymnastiekzalen tot stand. Met de ingebruikneming van de sportzaal van Fortuna en van de nieuwe Sporthal, voor schoolgymnastiek, worden het er 10. Volgend Jaar volgt nog de gymzaal van de openbare nij verheidsschool voor meisjes. De scholen jn de buurten Wete ring en Luge Weide van de Westwijk kunnen nu de voorge schreven 2 lesuren gymnastiek onderwijs per week realise ren. Goed zou zijn 3 lesuren en nog beter 4 lesuren. GYMNASTIEK Er is geen doccntenprobleem. Er zijn voldoende onderwijzers met de akte j gymnastiek. Voor vaste aanstelling van onder wijskrachten adviseer ik steeds alleen onderwijzers, met deze bijakte te nemen en onderwij zeressen met de akte k (hand werken). Voor voldoende gym nastiekonderwijs zou veel meer gebruik van de schoolsportvel- uen. kunnen worden gemaakt. Zoveel mogelijk sehooigymnas- tiek is noodzakelijk, voor al voor kinderen uit gezinnen, die in flats wonen. Zij raken anders motorisch gestoord, wat ge paard gaat met leermoeilijkhe den. De heer Baan prijst zich geluk kig, dat Vlaardingen tot dc vijf Nederlandse gemeenten be hoort voor het project van een leerplanontwikkeling, waarbij universitair wetenschappelijk onderzoek en onderwijspraktijk hand In hand gaan. Daar moet iets goeds uitkomen voor het onderwijs, dat de ontwikkeling van de creativiteit en van de persoonlijke positieve eigen schappen der leerlingen voor staat. Schiedam Afdeling bestrating van gemeentewerken kijkt nog altijd tegen een enorme achter stand aan, die het gevolg is van het niet beschikbaar komen van voldoende kredieten voor het verrichten der normale onder houdswerken. Er 'is in IS68 wel meer werk uitgevoerd dan in 1967 als gevolg van gelden, die werden toegewezen voor opspui- ILngswerkzaamheden. en voor 't •ophalen van rioleringen, maar een deel van dit geld was be stemd voor werkzaamheden, «Le eigenlijk in 1966 en 1967 hadden moeten worden verricht en dit heeft de achterstand nauwelijks kleiner gemaakt. In tegendeel de achterstand in onderhoud van. de afdeling bestrating is zelfs toegenomen. Het ogen schijnlijk in begaanbare stand houden van een straat door veel repareren, zo lezen wij, kan niet als normaal onderhoud worden beschouwd. Uitgevoerd zijn aan straatwerk 185.069 m2, aan trot toirband ruim 14 km en'bijna 900 meter opsluitband, gedeelte lijk in eigen beheer. Schiedam had eind 1968 ruim 128 km rio lering, bijna 232.000 vierkante meter asfaltering, en 184.000 m2 keibestrating, nog 1.101,000 m2 kiinkerbestrating en. 587.000 m2 tegels. Aan trottoir en op- sluitbanden is er 313.08 strek kende meter. Sedert 1958 is de klinkerverharding vrijwel ver dubbeld, evenals de hoeveelheid tegelbestrating. De hoeveelheid geasfalteerde wegen, is vervijf voudigd in deze tien jaar. Schiedam In 1966 en 1967 is er tijdelijk wat minder belangstel ling geweest voor de erfpacht gronden in het Industrieterrein» maar van deze terughoudend heid was in 1968 minder te mer ken en er bestond zelfs weer een groeiende interesse van in dustriële en commerciële zijde. De dienstvoor gemeentewer ken heeft" evenals andere jaren wederom een aantal bezoeken aan de huidige bedrijven van gegadigden gebracht met de bedoeling er de meest geschik te uit te selekteren. Vijfender tig bezoeken werden afgelegd, daarvan 55 procent aan han delsbedrijven, 35 procent fabri- cagebedrijven en 10 procent dienstverlenende ondernemin gen. Vier belangrijke bedrijven werden aangetrokken, t.w. On derling Belang NV, Vegro NV en de Timmerfabriek de Schie, terwijl ook voor de Bottelo NV een nieuwe plaats beschikbaar kwam. Er was zodoende eind 1968 in. het industrieterrein gro ter bouwbedrijvigheid dan er sinds jaren geweest is. Schiedam-Vlaardingen De vo rig seizoen met succes gehou den strandlopen, georganiseerd door de Viaardingse judoka Henk van Oosten, zullen ook dit seizoen weer worden gehouden. Reeds zondag gaat Van Oosten met een ploeg naar het strand dan lopend in de richting van' *s-Gravenzande. Onderweg daarheen doen. we wat oefenin- - gen waaraan men niet ver plicht is deel te nemen. Ieder doet waar hij zin in heeft. Om twaalf uur zijn.we dan weer te-' rug in Vlaardingen". van Hoek van Holland om de jjet vervoer zal geen probleem spieren los të maken- „Let wel", zegt Van Oosten, „het wordt geen hardloopwedstrijd. Je mag het trimmen noemen of wat dan ook, het gaat ons er om. dat de mensen met een ge zellige ploeg iets aan hun licha melijke conditie doen". Het vertrek is net als in het voor gaande seizoen vanaf het par keerterrein achter het Fortuna- veld. „Wij gaan daar om half tien weg, zijn dan om rond tien uur in Hoek van Holland en gaan Schiedam De Vereniging Na tuurgenot in Huis houdt op dinsdag 2 september in zaal 9 van gebouw Arcade haar ver gadering voor leden en belang stellenden. De avond, die om acht uur begint, zal goeddeels gewijd zijn aan de uitslag van de gehouden aquariumhuiskeu- ring. Door middel van dia's zal de heer Van Sliedregt laten zien, wat er in de vereniging leeft. Men zal de bak van de eerste prijswinnaar kunnen bewonde ren en voorts kunnen luisteren naar opbouwende commenta ren, De namen van. de eerste tien prijswinnaars worden be kend gemaakt. De verenigings- kampioen krijgt een beker, een boekenbon en een diploma. De tweede prijs is een boekenbon plus diploma en de derde prijs een diploma. Schiedam Uit hei jaarverslag ven de dienst van gemeente werken blijkt, dat deze dienst in 1968 niet minder dan 200 bouwplannen en een zestigtal voorlopige schetsontwerpen op hun stedebouwkundige motieven heeft onderzocht en waar nodig suggesties of tegenvoorstellen heeft gedaan. Bijzonder interes sant is een plan om de Korte en de Nieuwe Haven in te richten als ligpiaats voor zeil- en motor boten. Een ander interessant punt vormen de studies in zake de toekomstige grenswijziging tussen Schiedam en Rotterdam, Hierbij gaat het om o.a- wijzi- ig van het grensverloop in de Westabtspolder wegen aan te leggen, verkeersstroken. Schiedam Zo dan vandaag voor het eerst de gemeentelijke zaken eens van de publieke tri bune. Tussen de vijftien belang stellende gasten krijgt men van het doen en laten van onze vroedschap weer een heel an der idee. En zo af en toe klinkt er een goedkeurend gemompel als de raadsleden bv. aandrin gen op grotere openheid t.a.v. de gemeentelijke plannen, bete re voorlichting van raad en burgerij, zodat over de binnen st a dspl armen minder verontrus ting ontstaat bij dc midden stand. En dan vraagt men zich af of die grotere openheid, die 3. en W, toch ook wel oprecht nastreven, nu - per se moet wachten tot het besluit gevallen is, wie van de 98 kandidaten voor de functie van voorlich tingsambtenaar men zal ne men. Vrijwel alle sprekers drongen, er bij de behandeling" van hel stuk van de Schiedam se Handels en Bedrijfsraad over de publikaties in zake'„het dorp in dc Delta" op aan, dat de schetsen over de toekomsti ge centrumstructuur zouden worden openbaar gemaakt. Zo bv. de heer S. Kuiper, woord voerder van de proc. chr. groe pering: Als ér verontrusting be staat bij de burgerij, probeer die dan weg te nemen. bom van hun brief aan de ge meente zal barsten, twee jonge studenten in de sociologie uit Amsterdam, hier toevallig over met vakantie. Voorts een echt genoot, die wil weten hoe het vrouwelijk raadsiiti, waarmee hij getrouwd is. het er_deie De mening van de heer p. van Dijk, een van de Amsterdamse het voortgezet onderwijs straks georganiseerd hoe kan men dat nu al met verstand verwer ken? NUTTELOOS keer zou afbrengen. Een be stuurslid van een woningbouw vereniging, die de kansen af weegt, die 2ijn vereniging heeft in Woudhoek Zuid. Een paar ambtenaren, die betrokken moeten zijn bij de gemeentelij ke financiën, wikkend of de amendementen op het voorstel inzake de vermakelijkheidslas- ten de gemeente niet te veel gaan kosten. Zijn zij er uit ge komen, nu ook de heer Verlinde studenten, is ook vrij negatief: Zolang de reconstructieplannen voor de oude wijken nog niet klaar zijn, is het onderzoek van het bureau dat de scholenprog- r.ose moet maken, vrij nutteloos. Ander punt: Boer man, sprekend over de binnen-' stadproblemen, Zai de toekom stige metro niet de koopkracht der Schiedammers wegzuigen naar Rotterdam en dus ave rechts werken? en Beekman (PvdA en KVP) zelf er als voorstellers nauwe lijks uit konden komen?. En dan Wat denkt u daarvan? vroegen de heer drs. J. Zwakhals, direc- wii de heer F. Sterenberg, die teur van de gemeentelijke be- er zat lid van de Schiedam- drijfseconomische dienst. se Handels- en Bedrijfsraad. En die hulp aan B. en W. bij de GEEN RISICO'S De heer Zwakhals, vroegen wij, waarom willen B. en W. een speciaal bureau belasten met een onderzoek naar de toekom stige scholenbehoefte? Was dat niet een taak voor u? WIE ER WAREN Wij daar op de publieke tribune: voorlopig niet meer dan het volgende. Laten horen wat er bij de luisteraars leeft, bij de mensen die in de raadszaal re glementair geen mond mogen open doen. Inspraak van hen die zich kennelijk voor de ge meentelijke zaken interesseren. En wie zijn het die daar op die ongemakkelijke harde banken zitten met de uitstekende pun ten van de lambrizering prik kend in hun. rug? Drie verte genwoordigers van bouwonder nemingen, hopend op een taak bij de herbouw van het stads centrum en bij de nieuwe plan nen in Schiedam-Noord, een vertegenwoordiger van de mid denstand, benieuwd hoe de tijd- ontwikkeling van de binnen stad, hoe stelt u zich die voor? Gewoon: er moet een commis sie komen, waarin de SHB door een deskundige vertegenwoor digd is. En wat die metro be treft: Rotterdam-Zuid is een welvarende wijk eft daar is toch ook een metro, die veel volk naar.de binnenstad trekt. Schiedam heeft een subcen trum nodig. Ik ontken, dat Schiedam een dode stad zou zijn of een wijk van Rotterdam, maar al zou dat zo zijn» dan moeten we toch een subcen- trum hebben, al was het alleen waren dan een. paar Dat zou ik wel hebben aange durfd, zegt de heer Zwakhals» als wij de hele burgerij in de computer hadden. U weet, Rot terdam heeft een nieuwe com puter, waarmee wij ook kunnen werken, maar die heeft niet aan de specificatie van de leve rancier voldaan. Rotterdam kan niet meer garanderen, dat de politieke stemming het vol gend jaar en de volkstelling foutloos door de computer kun nen worden verzorgd. We kun nen geen risico nemen. Overi gens ben ik geen socio gr a af en het maken van 20'n prognose is heel specialistisch werk. Mis schien treffen, we een bureau, dat meer oude stadswijken heeft verkend en dan zitten we goed. Overigens: wat zijn er voor een prognose, onzekere BIJ DE BEHANDELING van het factoren. Neem de invloed van voorstel inzake Woudhoek Zuid de mammoetwet: hoe wordt kwam ook de Chinese muur ter sprake. Wethouder Van Kinde ren kan de kritiek op Groen- oord zo moeilijk verdragen, dat hij op een gegeven moment zelfs deportefeuillekwestie stelde. Maar hoe denkt de heer A. F. Wiegel van. de woning bouwvereniging erover? „Variatie in- de toekomstige wo ningbouw is zeer belangrijk en je moet een goede woning bou wen, die over 50 jaar nog vol doet. Er is een grote vraag naar eengezinswoningen, maar ze zijn voorlopig niet te bou wen. De mensen, hebben een he kel aan de flats. De taak van een woningbouwvereniging is te zorgen voor een goede betaal bare woning voor de arbeider en de kleine middenstander en nu door de hoge huren ook voor het^ zg, middenkader. De financiering is een probleem, want men moet 10 pet zelf ver schaffen; de rest betaalt de ge meente. Die 10 pet krijgen wij dikwijls door hypotheek te ne men op ons oudere woningbezit. Voor woningwetwoningen is ui teraard geen kapitaal nodig; het bovenstaande geldt voor de premiebouw. In de toekomst zullen wij zeker wat kunnen be reiken indien de "woningbouw verenigingen nauw gaan samen werken. Door allerlei omstan digheden is dat tot dusver niet gelukt, maar in de toekomst zal dat stellig nodig zijn"» worden. Er zijn altijd voldoen de wagens beschikbaar om dé liefhebbers vorig jaar was' de ploeg ongeveer dertig men sen groot naar Hoek van Holland te brengen. De start in De Hoek is bij het Jagershuis. Oudere deelnemers wordt aange raden om aan hun huisarts te vragen of er, gezien, de licha melijke toestand, bezwaren zijn. „Ach, we houden het zelf ook wel een beetje in de gaten. Het zal niet zo zijn, dat we gaan sprinten tot we er bij neervallen Het gaat er ons om dat we na een week van hard werken eens een paar uur in de vrije natuur zijn om ons te ont spannen". MONDJE DICHT stem- maar voor Schiedams image. En Jt is financieel verantwoord, vooral als Schiedam nieuwe vormen zoekt voor het midden- standsbedrijf. Ons zwembad en. ons Beatrixpark trekken men sen uit Rotterdam. Dat moet óók mogelijk zijn voor de mid denstands be drijven in een nieuw stadscentrum". NIET TE BOUWEN men van de publieke tribune. De niet-officiële stem van de Schiedamse burgerij. De amb tenaren van gemeentefinanciën hebben, 2oals bij hun stiel past, zorgvuldig hun mond gehouden, maar een nieuwtje vingen zij in de wandelgangen nog op: Voor de heer Dijkstra, die zich uit de gemeenteraad heeft terugge trokken, omdat 2ijn functie van loods hem te veel in beslag neemt om fractieleider en raadslid te zijn, komt waar schijnlijk de heer P. Boschman als fractieleider van de PvdA in de plaats. Schiedam Aan het Nationaal, Or leans, heeft de PV De vrijheid met 200 Jonge duiven, hroed '69, deelgeno men. Uüïfslag Vor: I, 28, 33, 26, 3S, 48, jack poejaaren 2, 12, 15, 20, 43, 44. A. v.d. Berg t, 7, 19, 35, Jan Doejaaron. 4, p. Verlinde 5, F. Seholte 6,14 30, 37 41, 42, 46. w. Poort 8. 9, 10, 29, 34, G, LemS 11, 31. Joh. Bakker 13, 18, 23, A, Promt 16, 17, 18, 21, J. W. Blom 24, J. Krijgs man 25, 32, h. in 't Hout 26, C. KoOgje, 27 M. de Roo. 39 H, Hagen, 40 A, Bo* •degom. 45 C Verhaeren, 49 en diploma J. v.d. Ent, in vrijheid gesteld 7 uur. Eerste duif 15,35.00- Afstand 466 km. De oude duiven waren in Roosendaal- In concours 400, Eerste 10 prijswin naars 1, 3, 6 P. Pols. 2. Eddy Holle- man, 4- B. W. Poort. 7. jan Doejaaren, e. F. Scholte, 10. C. Koog je, gelost 11 uur, eerste duif 11.47.00, laatste 12,Ê8.<W, Vlaardingen DINSDAG DIKK DE DERDELAAN 43; 7-8,30 uur, Gem. inlichtingenbureau. STADSGEHOORZAAL: 3 uur. De VTOU- wenmoordenar {18 jr). GEOPEND: Apotheek Bot. BiiUtenlaan 66» tel. 34 43 29. DONDERDAG STADHUIS: 4 uur, Huldiging C. Baan, 40 jaar bij het onderwijs; 5—7 uur, receptie c. Baan. MEIDOORNSCKOOL: 7—8.30 uur. Gem. Inlichtingenbureau STADSGEHOORZAAL: a uur, Uitvoe ring Calif. Girls Choir, Vlaard. Jeugd- en Kinderkoor en dameskoor Viva Melodia. GEOPEND: Apotheek Bot, ElUltoniaan 66, tel. 34 47 29, DAGELIJKS. DE KATTENBEKER: dinsdag tot en met zaterdag van 9 uur v. in.—6 uur n.m.. Expositie „Verstild leven" HOLY ZIEKENHUIS: bezoekuren: 's middags van 2—2.30 uur <3e Was) «1 2—3 uur n.m. (2e klas), 'S zondags van 2—3 uur n.m. (alle klagen), ■•s Avonds alle werkdagen 7—7J& u«i n.m. (3e klas). 7—8 uur n.m. fsteiti.l en 6—6.30 uur n.m. (kinderen). MELD- EN REGELKAMER: vaur Kluch ten over geluidshinder en stank, telefoon 262626. Schiedam WEEKFILM: PASSAGE THEATER: Louis de FUnes ,,Pas op tellen", a.!. TENTOONSTELLINGEN; STEDELIJK MUSEUM: 26 juli tot 1 sept. Alfred Eikelenbown fiy-in city dynaruopclis 26 juli tot 25 aug. Carol Balth, objetfen Galerie de Granf Luuk Scholten punten en lino's 15 3^ tot II sept. dag. 10,00—18.00 uur 1a.oo-a1.oo

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1969 | | pagina 2