Fighting Mack in Schiedam om „warm te draaien ,-_ih AGENDA i sport! V) Keu uit foedraal '1 0 Vanaf de tribune gezien W1M DE HAAN HEEFT WEER EENS WAT door Bas van Boeliove Kleine diefstallen op .bouwterreinen Burgerlijke stand Schiedam ill1/*:; -'a "ri- SCHIEDAMSCHE COURANT DINSDAG 9 SEPTEMBER 1969 Schiedam Wint de Haan, pro biemeiunan-, oud-bokser. boksschool- houder en wereldkampioen spijkerbed liggen, beeft vieer eens voor een Schiedam se attractie kunnen zorgen. Via collega boksscboolliouder Luc van Sin deren, is het Wim gelukt 0111 de bekende bokser Fighting Mack naar Schiedam ie halen. Weliswaar voor maar veertien dagen, maar hij is. er toch maar. Hoe was dat mo gelijk en waarom is Fighting Mark in Schiedam? „Je weet", zegt Wim de Haan, lekker lui hangend in een stoel, „dat ik gek van boksen ben. Nou deed zich het probleem voor bij hue van Sinderen deze man heeft Fighting Mack voorlopig onder zijn hoede dat hij niet de gehele dag over een boksschool kan. beschikken. Gelukkig ik wel met mijn school aan de Westfrankelandsestraa t. Mack moet voor de wedstrijd van 22 september tegen Johnv Cooke in een puike conditie zijn. Dat wil zeggen: iedere dag trainen. In de morgenuren loopt Van Sinderen met hem en nog een aantal boksers in het Vlaardingse park Nieuwelant én in de avonduren is hij bij mij in de school lekker aan het sparren". Vorige week kwam Fighting Mack van Spanje naar Nederland en nam zijn intrek bij Luc van Sinderen in Vlaardingen. De strijd te gen Johnny Cooke vierde op de Engelse ranglijst vraagt veel voorbereiding. süri' „Kiik. het ging cisenlijk hierom. Luc van Sinderen heeft natuur lijk ook boksers, maar je moet zo'n knaap als Fighting Mack legen verschillende gewichts- 1c lassen laten sparren. Nou loopt daar bij mij die kleine ..gifkikker" van een Tonny Krijgsman. Kijk, die houdt Fighting Mack lekker bezig. Soepelheid krijgt Mack als hij telkens die kleine Tonny Krijgs man om zich heen ziet dansen. Voor het stoten plaatsen neemt men dan weer een flinke z*v\ darge wicht". De verstandhouding tussen Wim de Haan en Lue van Sinderen is niet altijd even best geweest. Dat weet iedereen in de boks- wereld. „Ja dat is geen geheim, maar ik vind het fijn, dat door deze gang van zaken de verstand houding weer wat beter is. Tk ben toch van mening dat er een einde moet komen aan al die meningsverschillen in.de boks- Over Tonnv Krijgsman, het ras- Q Fighting Mack is in Schiedam bezig zich geheel voor te bereiden op de wedstryd tegen .Tohnny Cooke op 22 september in Rotter dam. De kleine, maar o zo felle Tonny Krijgsman heeft Mark tijdens het sparren handenvol werk gegeven. „Dat wordt de kampioen van 1970", zegt Wim de Haan van Krijgsman. wereld. De amateurs worden er alleen maar de dupe van. Als we nou allemaal de koppen eens bij elkaar zouden steken dan geloof ik dat het wel beter zou gaan. Maar zover is het nog niet. Dat heb ik wel in de salen. Het is echter te probe ren". ;V>' 9 Iedere sportliefhebber kent zeer waarschijnlijk het radio programma Langs de Lyn. Wie zich voorstelt dat het er bij dat radioprogramma zo aan toe gaat heeft het mis. Dit is een opname welke onze fotograaf zondag maakte bij de korfbalwedstrijd SchiedamAhoy. De eerlijkheid gebied ons te zeggen, dat aan de andere kant van het veld, meer publiek aanwezig was. Vergadering Bond van Vogellief hebbers Bijeenkomst Sint Eloy Repetitie Orpheus EHBO-cursus Vergadering NCVB-Schiedam Nieuwland (opening seizoen) Orkestrepetitie O.B.K. Bridgeclub Kindertoonkunstkoor Toonkun&tkoor Vergadering Vereniging De Studievrienden Vergadering Chr, Besturen Bond Bejaardenkoor Senectute DAGELIJKS: TOT DONDERDAG: Galerie De Graaff: Prenten van Luuk Scholten. TOT MAANDAG 22 SEPTEMBER: Galerie Punt 4: Expositie Rodenburg. FILM: Passage Theater: Als adelaars vielen ze aan, 14 jr., dagelijks 2 en 8.15 uur, woensdag 8.15 uur, zondag 4.15 en 8.15 uur. Kinder\'oorstelling: De club van zessen klaar, zondag en woensdag 2 uur. Arcade 20.00 uur Arcade 20.00 uur Arcade 20.00 UUT Arcade 20.00 uur Ivlagnalia Deikerk 20.00 uur Tivoii 18.45 uur Chr. Soc. Bel. 13.00 uur Chr. Soc. Bel. 18,30 uur Chr. Soc. Bel. 20.00 uur WOENSDAG Arcade 20.00 uur Chr. Soc. Bel. 20.00 uur Chr. Soc. Bel. 14.00 uur paardje van de boksschool De Haan, raakt Wim de Haan niet uitgepraat. Anderhalf jaar geleden heb ik tegen je gezegd dat Tonny over twee jaar kampioen van Neder land zou worden. Nou vergeet het maar. Dat wordt hij eerder. In maart 1D70 zijn de kam pioenschappen en dan moet je eens op mijn woorden letten. Die knul is toch wel zo goed Dat tempo van hem, wat hij draait, is moordend voor zijn tegenstander. Ik noem hem al tijd mijn „gifkikker". Dal nog van de periode dat hij zich in de ring kwaad maakte. Dal is nu voorbij. Hij gebruikt zijn kop goed. Tegen Fighting Mack had je hem bezig moeten zien. Nee, nogmaals let maar op mijn woorden. De kampioen van Nederland in 1970 is een Schiedammer". Tonny Krijgsman is nu 19 jaar. Over dat sparren tegen Figh ting Mack spraken we met hem zondagmorgen. Langs de lijn bij een voetbalwedstrijd. Kij was er nog vol van. ,,Die Mack is net een machine. Hij blijft maar draaien. Hoe langer hij bezig is des te beter gaat hij draaien. Als hij een maal warm is is hij niet meer te houden. En. wat een Jange ar men heeft die knaap Toch vond ik het fijn dat hij met mij wilde sparren. We draaiden nog aar dig vrat rondjes ook". VEERTIEN DAGEN Veertien dagen lang zal Fighting Mack dus bij Wim de Haan trainen. „Ja, dat gebeurt op maandag, woensdag en donder dagavond. Vanaf zes uur draait Mack dan. zijn rondjes. De mensen mogen best eens ko men kijken, hoor. Als ze maar rustig zijn in de school. Het is gewoon heerlijk om die knaap bezig te zien", zegt Wim. De voorverkoop van de plaat sen voor het gevecht op 22 sep tember in Rotterdam heeft Wim de Haan ook. Een ding zit hem niet lekker. En dan komt de „problemenman" Wim de Haan weer even om het hoekje kijken. „In een dag blad heeft gestaan dat iemand het wereldrecord spijkerbedlig- gen gaat verbeteren. Dat zou, volgens dat krantebericht op 2 uur en 20 minuten staan. Moet je nagaan. Je hebt er zelf al die tijd bijgezeten van de winter toen ik hei record vast stelde op 4 uur en veertig minuten. Nee, ik lach ze allemaal uit. Wie het wereldrecord wil ver beteren moet maai* naar Schie dam komen. Dan gaan we naast elkaar op een spijkerbed liggen. Man. ik lach die vent van zijn nest af. Wim houdt het veel langer vol..." Tijdens de afgelopen winter heb ben we hem vier uur en veertig minuten op een spijkerbed zien liggen. Iedereen die het zou wa gen zijn record te breken is bij voorbaat al verslagen. Wij zien hem er toe in staat om het des noods een volle nacht uit te houden op een spijkerbed. Want Wim is een harde... Spijkenisse Bij de rijkspolitie in Spijkenisse komen herhaal delijk aangiften binnen van kleine diefstallen die op diverse bouwterreinen gepleegd wor den. Volgens bewoners uit de omge ving van de bouwterreinen wor den er daar nogal wat kinderen gesignaleerd. De politie gaat hiernaar een uitgebreid onder zoek instellen. Schiedam GEBOREN: Jennefer. d v. w. F. Schroder en S. Cohen: Adnanut. C.. z.v. p. p, Smits ert J. C. L.. Rent- man; peter C, z.v. c. P. a. Willemse en W. van Diejen: Lm da. cLv. II. A. Koosloot en H. j. Weeiman: Jeanette A J d.v. H. A. C. V mug mei ei pn C. Al. Vervoort; Adrian a. d v. A. J. Kastelein en A. F. A. van Knswyk, Arjan P.. z.v. p. van do Merwe en C. Tas pk en: Pieler C. z.v. p. C. Stij ver en :u. van Oei; Joel, z.v. A. C. Buys en M. van der Brugge: Martin, z.v. B. Mulder en A. Weetla; San ja M d.v. G. J. Verheij en A. v. Wolier en. Secretaris J. vun de Have ver vracht brieven. Bra?ven van. biljarters. Brieven mot sug gesties om de vroeger zo be faamde en bekende goede sfeer de biljartsport weer li. doen opleven. De voorzitter van het District Schiedam van de KNBB. de heer L. A. E. Honteió schrijft in de laatste uitgave van Bi kar! nieuws. hot or gaan van hét District Schie dam. het volgende. De vakanties zitten er weer op. Iedereen heeft zo langza merhand zijn dagelijkse werkzaamheden weer her va L en heeft het ,.dolce far meu te" weer het veld moe ter ruimen voor dc aktie. Ook onze jaarlijkse rustperiode in de biljartsport is ten einde en binnen enkele dagen draait cle kompetitie weer volop. Ogenscntjnlijk lijkt dus alles een normaal ver- Joop te hebben. In wezen 's dit slecht» schijn. De waai- heid is echter minder fraai. De drie steden waarover ons dist rikt zich uitstrekt hebben in de vijf achter ons liggen de jaren meerdere tiendui zenden inwoners erbij gekre gen, doch ondanks deze be volkingstoename daalt het leder lal van ons dist rikt be denkelijk. Waar zijn de lief hebbers van het spel op hel groene laken? Waar blijft het enthousiasme? Het moet mij van het hart, dat ook bij het Europese Kam pioenschap 47-1 te Maassluis het enthousiasme en medele ven van onze leden met be paald daverend genoemd kon worden. Uw distnkUbc- stuur vraagt zich met mi,, met zorg af wat de redenen zijn van een dergelijk triest beeld. Namens de toch gelukkig steeds overblijvende aktic- relmgen vraag ik u bij deze om suggestie», oni de vroe ger alom bekende goede sfeer en aktieve geest weer te doen oplaaien :n de gele deren van ons distrikt. Niet alleen ik. niet alleen mijn medebestuurders, maar ook vele andere biljart liefheb bers zullen u dankbaar zijn, indien u ons met ter zake dienende adviezen wilt hei pen. Onze sekretaris ver wacht uw brieven!! TAFELTENNIS Veel jeugdige tafeltenmsspe- lers uit Schiedam gaan zich zondag 21 september, met nog vele andere spelers uit door Bas van Bochove het district, bezig houden met de jeugdaclukdmpen. De gehele dag zal er m de Olympia-Spurthdl in Me smis worden, gespeeld om het kampioenschap. Uu deze jeugdachtkampen zal na af loop een keus worden go- maakt (in alle groepen) vnor rlc landelijke regionale acht- lumpen. Van T3F ijn 22 spelers ingeschreven en van NO AD tien. t[RSt'S ïn ons verhaal over Joop \an der Pol, die man die 350 wedstrijden weg heeft m Ur- sus. schreven wij reed» da! men bij Ursus de kantine een fikse opknapbeurt had gegeven. Nu het vereni gingsleven weer langzaam aan op gang komt. komt die opgeknapte kantine u eer prachtig van pas. Maand?g fi oktober wordt de kantine feestelijk in „gebruik" geno men. Velen zijn du a r\ om- uitgenodigd. Het zal dus een waar feest worden. ATLETIEK Schiedam heeft geen atletiek vereniging en evenmin eer sintel baan. Dat neemt met weg dat we, volgens de heer M. Hon, toch wel aandacht aan atletiek kunnen beste den in de Schiedamsche Cou- rant. De heer Hor. doet ons mededeling van het feu. cut zondag 14 september op de stntelbaan Ncnijto m Rotter dam, grote regionale wed strijden worden gehouden voor dames en heren m alle klassen. Daaronder zijn ver schillende kampioenen. De/e Tvedstr ij den zullen worden georganiseerd door de KXAU afdeling Rotterdam. II. HET VERLOREN PARADIJS V\ as het komen in cle nieuwe sfeer van de Broers vest voor Chris niet zonder moeite ge weest, vee] moeilijker was hem gevallen het afscheid van de oude wereld in de Gorzen, waarin zijn bestaan van twaalf jaren was gerijpt. De Gorzen, eenmaal ontstaan in de verlatenheid van de Maas- rand, eenmaal woonplaats voor watervogels, die in de wilgen van de aangeslibde moerassen nestelden, de Gorzen, die langzamerhand waren getrok ken bij het zich uitbreidende domein van de jeneverstad, en nu aan een arbeidersbevolking een bodem schonk voor haar bestaan, de Gorzen hadden de bewoonde wereld uitge maakt voor de kleine jongen uit het arbeidersgezin, die ook zijn plaatsje xn de zon was komen zoeken. Wel was hij meermalen in ,.de stad" geweest, maar die stad lag even ver buiten zijn sfeer als het grote Rotterdam, waar van je de havens vol schepen kon zien liggen als je naar bui ten ging, naar het Hoofd. De Gorzen met hun korte rechte straten, alie uitkomende op de grote Dwarsstraat, waar cle Gorzen-school, de school der armen, gevestigd was, vorm den niet alleen voor Chris een wereld op zichzelf. Daar was een arbeiderswijk ontstaan met haar eigen kleine winke]s en haar eigen school, een wijk, die zes dagen in de week aan zich zelf scheen overgelaten. Alleen op zondag werd haar isolement verbroken, want dan beierden de klokken uit de oude stad en trok ieder in zijn schoonste plunje naar zijn eigen roepende kerk. Het was een wijk van kleine hui zen. Chris woonde er met zijn vader, zijn moeder en zijn twee grotere broers, midden in de Steenstraat. Het was een huisje als al die andere: een gang, een vóórkamer, een keuken achterkamer en een zolder. En vóór de voordeur een hard stenen stoep, waarop j'e zo fijn je ratels kon rechtslaan of je Tol kon laten draaien. De voorkamer was de mooie ka mer, v/aar een kleedje lag op de planken vloer, waar de stoe len met gaatjes-matten ston den, die door broer Willem zo glimmend waren, gevernist, waar de linnenkast stond nog van moeders trouwen, en waar de vergulde pendule met haar zwevende engeltjes haar rijk dom onthulde onder een glazen stolp. In die moo:e kamer met haar opgenomen vitrages, die naar buiten een zekere schijn van welstand uitdroegen, mocht je alleen maar komen als het hoog nodig was: zon dags om het goeie goed uit de linnenkast te halen. Je woonde in de keuken-achterka mer. Daar stond de potkachel met haar platte brede pijp, waarop 's winters de hele dag de ketels en pannen wasemden. Daar was de vierkante houten tafel met het zeil, geschoven onder het raam, dat op het klei ne achterplaatsje uitkwam. Daar waren in de twee tafel hoeken bij het raam, verbon den door een rij rood-aarden bloempotten met steeds ster vende plantjes, de vaste plaat sen van vader en moeder. Daar was het privaat, het kleine af geschoten hokje, dat nog een deel van de keuken-achterka mer weghapte. Daar was de glimmende oleografie, waarop een welgedane Luther met op geheven hand stond vóór de Rijksdag te Worms. Daar wa ren al die kleine dingen van het kleine leven, dat weinig vroeg omdat het weinig ie geven had. Daar was je thuis. m «si Dc Lange Haven toen er dc monumentale lantaarns van het huis met het bordes nog intact waren. Ook de bedstee, waarin vader en moeder sliepen, was in die ach terkamer, maar de geverfde deuren waren de hele dag dicht. Die bedstee was van bo ven afgeschuind door de zolder trap, die altijd zo kraakte als je naar boven ging. Daar boven was je tweede thuis, dat van 's nachts.' Daar stonden de oude, lummelende ijzeren ledikanten, waarin de drie jongens sliepen, Daar was het aardige dak raam, waardoor al vroeg da zon naar binnen kwam. Daar kwam ook altijd de donkere nacht om je heenstaan als je zo eens even wakker werd. En daar was ook al je rommel ge borgen: je knikkers, je schrift met postzegels, je boekprijzen van school, je schoenen voor zondags. 'I Was een echt fijn huisje daar m de Steenslraat, vond Chris, En als hij later groot zou zijn en misschien net als vader /od werken in de branderij of mis schien wel in de mouterij of oe distilleerderij, dan zou hij ook zo'n huisje zien te huren. Want zo'n huisje, zo iets helemaal van jezelf, dat was toch maar het mooiste wat je hebben kon. De straat was natuurlijk óók mooi. (Wordt vervolgd}

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1969 | | pagina 4