Bak) eer Korpershoek mikt op de moordenaa r S3 1 AGENDA HOOR EENS HIER Succes kan tegen Delta slag slaan Zeg moordenaar Kerkbouwactie voor Kethels gereformeerden Mej. T. H. recipiëerï Vis Promenadeconcert voor vakbonds leden STAD Op 3 oktober: mr. J. Klaasesz opent Gemeente Ziekenhuis NAAR 2e KLAS: Alleen promotie van 3de klas- kampioenen lEDAMSCHE COURANT DONDERDAG 18 SEPTEMBER 1969 Schiedam In de vroege morgen van vorig-e week vrijdag stierf Gerrit van Alewijn (47) in zijn benzinestation bjj de Moer dij kbrug, getroffen door vier nog geen centimeter grote kogels uit een pistool of stengun. De dader van deze zinloze moord is nog op vrije voeten. In de vroege morgen van afgelopen zondag kon Piet Korpershoek (62) niet meer slapen, en klom uit zijn bed. In zijn gezellige oude huis aan de Hoofdstraat zette bij in nog geen half nur een gedicht op papier, met als titel „Zeg moordenaar". Het staat hierbij afgedrukt. „Nou, vrijdagmorgen hoorden we over de radio dat bericht over die aanslag", vertelt hij, al deegknedend in zijn bakkerij aan de Beijer landsestraat in de Gorzen. „Ja, en hoe gaat het dan, dan gaat er eigenlijk van alles door je heen hè, laten we eerlijk zijn. De zaterdagmiddag erna heb ik er constant over lopen doordenken, en die zondagmorgen kon ik niet meer slapen en ben eruit gegaan. Nou ja, in de tijd van eeri half uur stond het op papier. Ik bedoel maar, dan zit het we in je hè, ergens. Tenminste, ik bedoel: het moet eruit hè, zo is het toch!" „Ik heb het gedicht toen naar de krant gestuurd, omdat ik dacht dat het goed was. Niet omdat de lezers daarmee in aanraking moeten komen, maar omdat misschien ook de moordenaar het onder ogen krijgt. Die kans is natuurlijk wel heel erg klein, maar d'r zit toch ergens een mogelijkheid in! Hy heelt toch wel ergens een zwak plekje in zyn hart? 't Is toch ook een méns. En ik heb hem ergens niet doen. Maar als Jijj het gedicht zou lezen, dan zal er misschien iets met hem gebeuren. Hij zal zichzelf niet aangeven, ik dacht niet dat hij daar dc moed voor had. Ik dacht het niet Van onze korfbalmedewerker 'Schiedam Het programma voor dit weekeinde vermeldt wedstrijden voor ODI en Suc ces. Laatstgenoemde moet zaterdag op eigen terrein met Delta de strijd aanbinden. Delta heeft tot nu toe nog niet veel van zich laten zien en gezien de redelij ke resultaten van Succes in deze prille competitie behoort een overwinning zeker tot de mogelijkheden. Wanneer onze stadgenoten kans zien de twee winstpunten in ei gen huis te houden, ziet de toe komst er rooskleurig uit en be hoeft men zich voorlopig geen zorgen over degradatie te ma ken. Het is nog wel vroeg om nu reeds over degradatie te spreken, maar dat men bij ODI al wat zorgelijke rimpels trekt, is wel zeker. De witzwarten wisten tot nu toe slechts 1 punt uit 3 wedstrijden ie verzamelen, wat zeker te weinig is. In Rotterdam-Zuid tegen TOP zal het voor ODI ze ker geen gemakkelijke opgave sijn aan dit ene punt één of twee toe te voegen, "De volgende spelers komen In het veld; Succes: Dames: Ria Paulus, Coba v. Vliet, Marijke Groenendijk, Els Ruseier, Lia Duyfhuizen, Marian Beukers; Heren: Harry Assies, Jan Beu kers, Henk Hassfeld, Benno v Krogten, Fred la Lau, Ad de Kooy. ODI: Dames: Ria Zeeuw, Gerda de Boer, Berty Olivier, Ineke Cornet, Jannie Meester, Els v. 't Hoff; Heren: Chiel Bos, J. v. Otterlo, Kees Passchier, Arle v. 't Hoff, Ton Spruyt, Costick Toussaint. .Schiedam Op 10 oktober con- r< certeert het Rotterdams Phil- harmonisch Orkest in De Doe- 'en met als dirigent Hiroyukï hvaki en als hobosolist Heinz Friesen. Kaarten voor dit con- cert 2ljn verkrijgbaar bij het secretariaat van de NVV-Be- stuurdersbond, Iepenlaan 31. °e prijs bedraagt f 3. SCHIEDAMSCHE COURANT tevens bijkantoor Rotterdamsch Nieuwsblad SroerBvest Administratie en abonnementen telefoon 2S.80.91. Redactie telefoon 26.25.66. R'achtendienst: telefoon 261773 van 18.00—20.00 uur, zaterdag var» 17.00—19.00 uur. Deze krant wordt uitgegeven door de Sijttmff Pers NV. ,,Maar, het zou hem toch wel ten goede kunnen zijn. Dat hij zich realiseert van het verkeerde van zijn daad. Om hem mis schien verder te weerhouden van nog bozere plannen die hij eventueel op zijn programma heeft staan. Ik wéét het niet... Zo'n gedichtje had je natuurlijk ook in een andere vorm kunnen gieten, maar ik heb het spe ciaal tegen hèm gehad. Mis schien is het vergezocht hoor... Maar ik heb er m'n gedachten over laten gaan... En er moet ergens een reden geweest zijn. je gaat niet zomaar iemand kapot maken VOOR JEZELF Waarom ik dicht? Ach, ik heb het vroeger meer gedaan maar ik verscheurde het altijd weer. Een vriend van me, in Dwinge- loo, zei: joh, daar moet je mee doorgaan, want er zit wel wat in. Zo is het eigenlijk gekomen, toen ben ik erop doorgegaan. Ik heb er toen zo'n zestig geschre ven, die heb ik in een bundeltje verzameld en naar een uitgever gestuurd, Die heeft ze na een maand weer teruggestuurd, dus het was niet goed. Toen was ik zo gedeprimeerd, toen heb ik er een hele tijd niets aan gedaan. Nou, een poosje geleden ben ik er weer aan begonnen. En als je eenmaal weer de draad te pakken hebt, dan kan je er haast niet meer mee uitschei den. Ik zeg niet dat m'n werk vun waarde is, maar voor ie- zel£ geeft het een enorme vol doening!" ,,'t Is heel erg gek hoor, want je zegt zoiets niet van jezelf, maar ik ben een gevoelsmens. En ik dacht dat dit ook een van de oorzaken is dat ze komen, die gedichten. Als gevoelsmens leef je vaak moeilijk. Vaak in nerlijk wel rijker, maar ook wel zwaarder. Hoeveel mensen zijn er nou in de wereld die je écht begrijpen? Dat zijn er maar donders weinig, vreselijk weinig! Sommigen nemen niet eens de moeite om je te begrij pen, of het zit er misschien he lemaal niet in. Ja, ik dacht toch wel dat je soms op eenzame hoogte staat, ergens..." .Soms heb ik ineens iets dat me aangrijpt. Dan móét ik er een gedicht over schrijven. De ge voelens die je dan hebt, die wil jc op die manier op anderen overdragen. Je wilt uitdragen wat je bedoelt. Dat doe ik met mijn schilderijen ook, want ik schilder ook in m'n vrije tijd. Ik leg er iets van mezelf in. En het hoeft heus niet zó in de openbaarheid gebracht te wor den dat het roemrucht wordt. Helemaal niet hoor, maar Ik geloof dat we in de wereld ge komen zijn om iets uit te dra gen, jal Als we dat kunnen, ais we 'daar de kracht voor hebben gekregen, de visie., 't Is gek, maar ik dacht dat ik misschien hier of daar iets meegekregen heb. Dat dacht Ik wel." .Ik ben blij met die dingen, ik weet wel dat m n gedichtjes dóódsimpel en doodeenvoudig znn. Maar ik ben toch vaak blij dat ik die dingen bezit. Ik schik graag bloemen, en noem maar op... Dat ligt je hè, dat zie je le ven, dat komt naar je toe, dat zégt je wat..! Verleden jaar heb ik nog een gedichtje ge- Zeg moordenaarik moet eens met je praten voordat je verder soms een ander plan beraamt Je vreselijke daad verwekte me slechts weerzin, gewetenloze, 'k hoop dat je het beaamt Zeg moordenaar, wie gaf jou toch die opdracht, de moed en lafheid om je daad te doen? Een weerloos mens beestachtig af te maken, 't gaat boven alle normen van fatsoen Moordenaar, met walging nam ik kennis van deze sluipmoord in de donk're nacht Je hebt door deze daad 't gezin in route gedompeld en jezelf nooit uit te unssen vuile handen aangebracht Het bloed van Alewijn kleeft aan jou laffe handen 'k Schrei voor m'n onbekende vriend m'n tranen in de nacht Besef je dan niet moordenaar, in zinloos handelen, het naamloos leed door jou teweeggebracht Dag moordenaar, ik moest eens met je praten Jij kunt alleen mar rustloos verder gaan Je denkt er vast niet aan, maar God zal eenmaal vragen wat jij in die septembernacht een mens hebt aangedaan wat jij in die septembernacht een mens hebt aangedaan Goenacht vriend Alewijnik toil je liter gedenken zoals door duizenden dit tuordt gedaan Wat jij deed door je plicht, bezwaard slechts zijn geweten Rust zacht m'n vriend, je hebt hez goed gedaan. P.K. maakt op de maand september. Ik ken alleen nog maar de twee voorste regels uit m'n hoofd, maar ik zal ze toch even zeg gen: Ik zou de laatste dagen van september willen rijgen, zoals een klein kind dat zijn kralen doet.. Vóél je het? Vasthouden, van dat aile- machtige mooie!" INSPIRATIE „De aanleiding tot m'n eerste ge dicht was m'n broer, want die „Dat zijn van die momenten hè, danIk kan het niet verklaren, maar dan komt het ineens, 't Is heel gek wat ik zeg, maar ik heb zeven zusters. En ik geloof dat er verschillende van mijn eigen zusters dat het best begrij pen, dat die het dichtst bij me staan. Da band van het bloed misschien.Maar ik ben weieens blij als ik me zelf legen hen kan uiten. Dingen spuien die je zelfs tegen je eigen vrouw niet kwijt kan. Je moet je kun nen uiten, want dat wil je er gens toch hè! En dan komen we weer op hetzelfde terug als van daarnet: je doet het niet enkel voor jezelf. Je kan het op een gegeven moment toch niet meer voor je hou den!" schreef. Nou kan je zeggen: nou schuif je het op een ander, maar dat is het beslist niet! Mijn broer die schreef al ge dichten. Hij is in 1945 heel noodlottig omgekomen. En dat heeft me eigenlijk geïnspireerd om het zelf te gaan doen. Ik dacht niet dat ik in zijn trant schreef. Die man was vreselijk zwaar christelijk, en ik heb ge dacht een meer luchtige toon aan te houden en het dan toch wei te kunnen zeggen. Ik weet nog dat een van m'n eerste ge dichten dat werkelijk goed was ik heb het nog ergens in een oud schrift staan dat ging over 1940 toen de Koningin naar Engeland was vertrokken en dat Beatrix nog heel klein voor de radio haar eerste woordjes stamelde tegen het Nederlandse volk...." Schiedam Op vrijdag 3 ok tober zal mr. J* Klaasesz, commissaris der Koningin in dc privincie Zuid-Hol land, dc officiële opening verrichten van bet Gemeen te Ziekenhuis van Schie dam. Dc plechtigheid zal plaatsvinden 's middags om half vier bij het gebouw aan de Burg. Knappcrt- laan. Schiedam In Kethel moet een nieuwe gereformeerde kerk komen en daarvoor as geld nodig. Ongeveer drie kwart van de totale kosten moet worden bijeengebracht, wat neerkomt op een slordige zes ton. Men hoopt het nieuwe kerkgebouw aan. de Zwaluwelaan te kunnen bouwen, maar dat is nog niet zeker en ook de datum van begin van de bouw staat nog niet vast. Er moet dus iets gedaan worden, en de dames, die jaar lijks een bazaar in het kader van de actie SISO Samen in spannen Samen Ontspannen houden,, hebben besloten, hun actie dit jaar geheel op de kerkbouw af te stemmen. Schiedam Volgende week vrij dag, op 26 september, recl- pieert mejuffrouw T. H_ Vis, de directrice van de huishoud school aan de Prins Muur t straal, 's middags van half vie.- tot vijf uur in het Stedci.ji: T.Ii- seum aan de Hoogstraat. De re ceptie is mejuffrouw Vis aange boden ter gelegenheid van haar 25-jarlg jubileum aan de huis houdschool op maandag 1 sep tember jongstleden. Op die dag werd zij gehuld door de leerlingen van school, die hun directrice teltjk opwachtten op net s. plein. De receptie van volger week vrijdag is apecjuu. doeld om de ouders van let r gen, de cud-leerüngen en re bekenden in de geleger te stellen de directrce mei jubileum geluk te wensen. Vlaardingen De Vlaardings» clubs in het KNVB-zatera voetbal weten nu, waar ze toe zijn. De promotic- en de datïeregeling is eindelijk be kend gemaakt. Met de ins ling van een eerste klas. gend seizoen, komen 20 p! sen in de vyf 2e klasafdr open. Maar ze worden s! voor de helft opgevuld, uit de promotieregcling 1 dat alleen de kampioene,, de derde klasafdelingen pi veren. Het aantal clubs in de 2e k' delingen vermindert cL van 12 tot 10, zoals ook d- nieuwe le klasafdelinge; 10 clubs zal omvatten. He. tal clubs in de 3e klas a gen, althans in West 11. ongewijzigd, met 13 clubs en 12 in 3 B. Tegenover de ul- gradaiie van twee clubs in »h: - de afdelingen, staat de promo tie van de vier 4e klaskampiue- nen. Men vraagt zich wel af, waarom het aantal van 25 eer de kiassers in. West II niet op 24 of 26 wordt gebracht, om twee afdelingen met een gelijk aan tal clubs te verkrijgen. Ook het aantal clubs in de vier 4e-klas- afdelingen in West II is onge lijk: 12 in 4 A en II in 4 B, 4 C en 4D. De nummers laatst de graderen naar de afdelingen. Een reserve le klas wordt nog niet ingesteld, omdat allen dis trict West II een res. 2e klas heeft. West 1 krijgt volgend sei zoen een res. 2e klas. In district Noord blijft de 3e klas de hoog ste reserve-afdeling. De distric ten Oost en Zuid zijn nog geen reserveklassen rijk. De bazar van dit jaar zal een an der karakter dragen dan die van vorige jaren. Ook nu weer de snuisterijen, de kippen en de kalkoenen en alles wat nu een maal bij een bazar hoort, maar het hoogtepunt van de actie is dit jaar toch wel het drie dagen durende evenement op de or gelgalerij van de Magnalia Dei- kerk, die dan een dorado zal zijn vonr liefhebbers van oude ansichtkaarten, oude boeken en postzegels. Dominee K. H. Schuring en me vrouw A. Schuring-Ike hebben de pastorie aan. de Nassaulaan 40 min of meer als actiecen trum ingericht- Grote stapels boeken staan er te wachten op dc bazar en stapels ansicht kaarten van Oud-Schiedam stromen binnen. Ook dc postze gelverzameling groeit gestadig. De uitstalling in de Magna [ia Dei- kerk zal uit vijf delen bestaan: oude ansichten, waarvan men er honderden hoopt te verko pen, en ansichten, die dezelfde plaats In Schiedam weergeven zoals die was en zoals die er nu uitziet. Alle ansichten zijn op karton geplakt; Een grote foto van ongeveer 3b bij 50 centimeter van de dit jaar afgebroken Sint Liduina- kerk; een oude munten-stand, waar vooral oude "buitenlandse en Nederlandse munten, die nu niet meer in circulatie zijn, kunnen worden gekocht; een oude boeken-stand, waar de meest kostbare oude ij be ia, psalmboeken en andere oude kerkelijke geschriften en ook oude boeken die niets met theo logie te maken hebben kunnen worden gekocht; een antiekstand. „Dat wordt iets bijzonders, aldus ds. Schu ring. De bazar wordt van 5 tot en met 10 oktober gehouden en is de eerste twee dagen van half drie tot half vijf en van zeven, tot tien uur geopend en do laatste dag alleen 's avonds van zeven tot tien. De SXSO-clubs bestaan al zo'n twintig jaar en de actieve leden zijn in die jaren steeds met suc ces te werk gegaan. Er zijn on geveer 150 leden en elk clubje telt zo'n acht tot tien dames. Het bestuur is overkoepelend, mevrouw Schuring is de presi denten. Ook maken ze zelf al lerlei artikelen die straks op de „gewone" bazar aan de man zullen worden gebracht. WEEKAGENDA voor de week van 17 september tot 24 september '6! VANDAAG Irene Arcade De Rank Chr, Soe, Bel, Chr. Soc. Bel. Irene MORGEN Arcade Tivoli Sint Martinuskerk Groenoord Chr. Soc. Bel. Chr. Soc. Bei. Chr. Soc. Bel. Irene VRIJDAG Tivoli Chr. Soc. Bel. Chr. Soc. Bel. Irene ZATERDAG Arcade De Rank Irene Arcade Tivoli MAANDAG Arc a tie Arcade Arcade Tivoli Chr. Soc. Bel. Chr. Soc. Bel. Verg. Ned. Bijbelgenootschap Studievrienden 20.00 uur Contactavond N.C.V.B. afd. Kethel uur Mannenver. Calvijn „0.00 uur Bej_ k00r senectute 14.00 uur cursus zwemonderwijs Houwen 18.30 uur Ruilbeurs verzamelaars 20.00 uur Bridge Schiedam-West 20.00 uur 20 00 uur Concert door Aaad van der Hoe ven orgel m.m.v. het Prmsekcrk- koor 20 00 uur Schied. Handel en Bedrijven 20*00 uur Rep. Wilton Fijenoord koor 4o"oo uur Retorica: Spreken in het openb. 20.00 uur Vgrg- Anii-Revolutionairc Partij Disco-avohd voor scholieren 20.00 uur Ledenvergadering S.B.L.O. 20.GO uur (>Klaver 4" 20,00 uur Vereniging de Belangen. Lezing 20.90 uur prof. Van Niftrik 20.00 uur 20.00 uur 20.00 uur Martin Green Prema Feestavond Schiedamse Zwemcl. Instuif 20.00 uur Disco-avond Martin Green 20.00 uur 20.00 uur Willibrordus 20.00 uur Rep. Excelsior 20.00 uur Bridgeclub Schiedam '59 19.30 uur R-ep. o.B.K. Drumband 19.00 uur i.s.W. 20.00 uur Kiavérjasver. O.S.V. TENTOONSTELLING EN Stedelijk Museum 6 sept.6 okt. Tentoonstelling kindertekeningen 20-sept.3 okt. van Schied. scholen Galerie de Graaff 12 sept.9 okt. De heer Berkelmans, schilderijen Galerie Pu ut 4 29 aug.—27 sept. De heer Rodenburg, reliëf schilderij en Stedelijk Museum 29 sent. 15.00-IS.00 uur Orgelconcert door Alex van Amerongen weekfilm Passage Theater „De Vjjf Getekenden"

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1969 | | pagina 3