SVDPW uil meetellen I I Oaanveoder Zee VERKOOPSTER Wilton-dames zullen felle tegenstand krijgen van Roda Iedereen werkt er hard voor Volleybal reclame Vanaf de tribune gezien m Volleyballers gaan van start GOEDKOOP NAAR HERMES-DVS JUiVeB'lusctamES wachten op winst XX Inbraak in bouwkeet REISWEKKER GESTOLEN KUNSTGEBITTENREPARAT1ES VRIENDELIJKE AKTIEVE ALFA SCHOENEN N.V. SCHIEDAMSCHE COURANT WOENSDAG I OKTOBER 106 Schiedam SVDPW, uitkomende in de vierde klasse D. heeft, zolang de Schiedammers in de KNTVB uitkomen, nog geen rol van be tekenis gespeeld. In de voorgaande twee competities heeft het er heel lang naar uit gezien, dal terugkeer naar de afdeling Rotterdam niet tot de onmogelijkheden be hoorde. Dat knokken om van de onderste plaats af te komen, daar hebben de Harga- bewoners nu wel zo'n beetje genoeg van. Er wordt stevig getraind en de opkomst bij de training is boven alle lof. ,,Dat :s aüpma.'il buiten verwaclr.ing mv.g 'k wel zeggen", dat zeg; do r.x'invi: trainer v.in SVDPW, de heer Van der Horst. Van der Kor si i1 jam, v/as in de tijd. dat hij nog actief voetb.-dJrr was. speler van SVV. Daarna heeft hij nog een tijd de amateurs var. SVV onder zijr. hoede aohacl voor hij a's trainer bij Demos Kwarv. Vandaar naar SVDPW. „Ik mag wel zeggen, dat het juctug werken is bij SVDPW. De jongens zijn cruhcusiast. <n uil de opkomst blijkt wel dat dut er mei plezier ge traind word'. Ik probeer het zo variabel mogelijk te houden. Hot mag geen sleur worden want dan is het me; die grote opkomst gedaan. Hoe de ;nr.grrs het zelf vinden? Vraag hot ze maar". Bij de spelers niets dan lof over de worswjjxc van trainer Van dor Horst. Vooral bij die spelers, die cf 1 tot de ,,oude garde" bekoren, it, er enthousias me te bespeuren. Veertig knapen maken zich druk om zoncjags. als zij hun wedstrijd moeten spelen, in ecu optimale conditie willen verkeren. TRAININGSVELD De clubs op Harga hebben, als je naar de cliibs die het sportpark Thurlede bespelen 1.ijkt. heel wat voor op hun collega'1?. Twee prachtige trainingsvelden met een tamelijk goocie verlich ting stellen zelfs tie laagstspelcnde clrbs in de gelegenheid er hun trainingen naar behoren te doen. Van der Horst daarover: ,,Dat is enorm Dot heb ben wij voor op clubs buiten Schiedam. Als straks de vorst ir.valt of het gaat flink regenen, dan kunnen wij op deze haifve:harde trainings velden rustig blijven trainen. Heel wat clubs in onze afdeling kur.nen dot niet. Na de vorst i.s onze conditie dar. altijd nog een tikje boter dan van hen. Zij verdwijnen dan meestal :n zalen". Zaterdag speelt Juliana tegen het weer in de hoofdklasse terugge keerde Kangeroes uit Leiden. Gezien de resultaten, vroeger bereikt door Juliana tegen dit team. is de verwachting dat dit een spannend maar bikkelhard duel zal worden. De inzet waar mee Juliana vorige week hel pas uit de ere-divïsie gedegra deerde A.M.V.J.-RC versloeg rechtvaardigt de hooggespan nen verwachtingen. Ondanks het vertrek van enkele promi nente eerste-teamspelers heeft trainer Schreutelkamp het ge presteerd om rond de oude kern een totaal nieuwe en en thousiast team te formeren. Hot nieuwe team bestaat uit: spelverdelers Aad Bremer (aanvoerder en Aad Besuyen, aanvallers: Peter Soeters. Henk van-Oossanen, And Kore- mans en Hans Soeters. De wed strijd is op zaterdag 4 oktober aanvang 20.30 uur in het gym nastieklokaal van. de Willem de Zwijger ULO aan de Thomas Kempisstraat te Schiedam. Schiedam Voor supporters van Hermes-DVS is het mogelijk om op een goedkope manier twee uitwedstrijden te gaan zien van hun ploeg. HermCs- DVS speelt twee uitwedstrijden achter elkaar. Tegen Veiox cn tegen Roda J.C. Supporters die beide reizen wilien meemaken kunnen dit doen voor het be drag van Ï0 gulden voor de twee reizen. Iedere reis afzon derlijk kost f 6,25. Opgeven bij bestuurders van de supporters vereniging Hermes-DVS of bij sigarenmagazijn De Sport aan de Parkweg. HARDE WERKER Voorzitter Toon Hardeman is over trainer en training bijzon der goecl te spreken. ,,Je kijk maar naar de opkomst, mijn jongen, dat zegt voldoen de. Als bestuur staan wij ach ter onze trainer, hij krijgt de vrijheid van handelen en het is een harde werker. Wat wil je nog meer. Hij doet er veel voor want hij is pas nog een week in Zeist geweest, want hij- is bezig vqoi het grote trainers- diploma, Heus, wij zijn er blij mee". Ook Toon Hardeman vindt, dat het wel eens lijd wordt, dat SVDPW het gevecht om van de onderste plaats te blijven eens gaat verleggen. Te verleggen naar een strijd om bij de boven ste te komen. Als het aan trainer, spelers en bestuur ligt, gaat dat in deze competitie echt gebeuren. Ieder een werkt er hard voor. Frans'van der Horst tot besluit: ,,A1 zijn we dan bij sommige ploegen met voetbal wat min der, als de jongens zich maar voor honderd procent inzetten. Dan kan je bergen werk ver- zei ten. Zo hebben wij die ene wedstrijd dan ook gewonnen. Keihard werken, dat is hei". Schiedam Aanstaand weckend spelen de dames van Juventus weer in Haarlem, nu tegen White Stars. Dit zal weer een zware wedstrijd worden, en er zullen Waarschijnlijk geen winstkansen voor Juventus in zitten. White Stars eindigde vo rig jaar op dc vierde plaats en heeft tot nu toe twee wedstrij den gewonnen. Juventus moet proberen om het lengtevoordeel zo veel mogelijk uit te buiten. D horen spelen hun eerste wed strijd zaterdag in Rotterdam tegen the Lakers. Het is jam- mei' dat deze wedstrijd zo vroeg in het seizoen plaats vindt, daar verwacht Avordt dal beide teams belangrijke kandi daten zijn voor het kampioen schap in de Rayonklasse D, De Pers Propagandacom- missïe van Juliana gaat iets doen om het Schie- damse volleybal nieuw le ven in te blazen. Vorige week plaatsten wij een interview mt Jan Erussé, oud volleyballer van SVC, die, net ais zovele andere prominente volleyballers, nu buiten Schiedam speelt. Dat vertrek van al die pro minenten heeft men bij Juliana met lede ogen aangezien. Het volleybal in Schiedam werd hier mee duidelijk naar de ach tergrond gedrongen. Om daar nu verandering in te brengen gaat de Pers Propagandaeommisie een actie voeren. De gedach ten gaan uit naar een huis- aan-huisactie met folders om de Schiedammers ac tief te maken voor volley bal. -Demonstratiewedstrijden op de Schiedamse scholen staan op het programma. Ook schoolvolleybaicompeti- tie's behoren tot de moge lijkheden om volleybal po pulair te maken. Het moet mogelijk zijn, zo schrijft ons de Pers en. Propaganda com missie, om het kleine aan tal volleyballers van. onge veer honderd welke Schie dam telt, op een inwonertal van 83.000 aanmerkelijk gro ter te maken. De P. P.-commissie doet daarom een beroep, op mij om hun actie te steunen.'' Dat wil ik graag doen. Daarom vanaf maandag/ wanneer in het weekeinde de competitie van start is gegaan, in deze krant vol leybal verslagen met foto. Honderd volleyballers in Schiedam is niet veel. Daar moet wat aan gedaan wor den. HANDRAL Onder het kopje zaalhandbal perikelen, lazen wij voor u onderstaand stukje in de door Bas van. Bochove weekbrief van de Schiedam se handbalvereniging DWS. Het komende zaalhandbalsei- zoen wordt een moeilijk sei zoen, omdat we o.a. niet over een goede vervanging beschikken voor de Energie- hal. Er wordt nu wel ge zegd dat de aankomsthal van de Holland Amerika Lijn een goede vervanging is maar de veldjes zijn nog kleiner dan het kleine veld in de M ar griethal, zodat er geen senior- of junior hand bal kan worden gespeeld. Het gevolg is dat men nu naar een andere oplossing heeft gezocht. Dit dachten we gedeeltelijk ge vonden te hebben in de Mar- grielhal waar men ons mon deling toegezegde dat we van l nov. 1969 t./m. 15 maart 1970 elke zondag avond konden h uren. Ach teraf ging dit niet door, wat ons ongeveer 80 uur scheel de. Nu wordt er op zondag avond tennis gespeeld op 4 velden wat financieel aan trekkelijker is. Een en an der houdt in dat het afd. bestuur een doorstroming moet gaan toepassen waar door Schiedamse teams meer in Vlaardingcn moeten gaan spelen en Rotterdamse teams in de Margriethal. In deze Schiedamse hal heb ben Ave nu ook het kleine veldje moeten huren waarop junioren en damesteams zullen moeten spelen. Hope lijk voor slechts een seizoen. Schiedam Zondag kan het voor de heren van DWS de krachtproef van deze competitie wel eens worden. In Rot terdam gaat het de strijd aanbinden met Schutters. Het Kotterdamse team is lang niet ongevaarlijk. Menigmaal is Schutters reeds het struikelblok geweest voor DWS. Aan vallend is Schutters nog niet sterk in vorm. maar in nood komt het soms tot grootse daden. De dames van DWS ontmoeten Sn el wiek, dat dit seizoen van zich doet spreken. Aan het eind van het vorige seizoen was het Snel wiek dat DWS de voet dwars zette. Zondag toonde DWS tegen Actief dat het in een goe de vorm verkeerd, zodat ze met de bes>te papieren naar Roter- dam gaan. DWS 2 dames gaai naar De Jagers in Den Haag. Tot nu toe had dit team maar weinig gepresteerd, maar afge lopen zondag ie Aderde het een prestatie van belang. Het snoepte het oppermachtige Hy- giea een puntje af. Dit kan hel Haagse team wel eens de inspi ratie geven om zich feller te gaan verweren. DWS haalde zondag de eerste volle Avinst binnen, vooral door het indelen van Nel Robart in de formatie. Het zal beslist een zware opga ve worden voor DWS. In de zelfde klasse krijgt UVG bezoek van het Haagse Animo 2 dat ge heel puntloos onderaan staat. Dit moet de kans zijn voor UVG, om weer eens wat punten aan bar totaal toe te voegen. PKESTATIE De heren van UVG leverden af gelopen zondag de prestatie om DWS 2 de %'oUe winst af te ne men. Misschien dat zij daaruit de inspiratie hebben gekregen, die zij beslist nodig hebben te gen Dynamo 2, Het Rotterdam se team is niet groots, wat UVG de kans geeft op volle winst. De dames van Scylla zijn bijzonder productief. Uit Ia vee ontmoetingen hebben ze ■4 'punten A'ergaard met een daelgemiddeide van 200. Oli- .veo komt naar Thurlede en zal ongetwijfeld moeten gaan erva ren dat Sey 11a op schot is. De dames van Wilton krijgen Roda op bezoek. Gezien de spelopvat ting van de Rotterdammers, zal Wilton rekening moeten houden met ccn felle strijd. Maar veel gevaar kunnen de Rotterdam- sen verder niet voor Wilton op leveren. Ook de herenvan Wil ton krijgen Roda op bezoek. Dit kan een bijzonder spannende strijd opleveren, tussen twee gelijkwaardige teams. Wilton zal er voor moeten waken, dat het een eventuele A'oorrsprong. consolideert. - Kijk eens, riep Corrie plot seling enthousiast. kijk eens wat 'n schat van 'n muurbloem daar, en ze wees met baar blanke slanke hand naar de b ruin-r od e s te enk lom p daar, vlakbij dat ronde gat. - Wil je 'm hebben? vroeg Chris spontaan. O, maar daar kan je niet bij. Hébben? vroeg hij -opnieuw, "k. ben er wel eens meer in geAveest. D'r is van die fijne teelaarde onderin, die heb iik wel eens Aveggehaald. En d'r is nog een weggebrokkekle trap, waarmee je net bij dat gat kan komen. Op een antAvoord wachtte hij al r.iet meer. want aan haar hun kerende blikken had hij gezien, dat ze die bloem begeerde. Vlug klom hij over het puntige ijzeren hek, sprong in de weke grond en verdween toen opzij in de ruïne. Corrie huiverde even: dat oude donkere ding zag er zo griezelig uit. Wie weet wat daar vroeger in gebeurd was. Voor geen geld ter Avereld zou ze een voet zetten tussen die donkere muren, die de herinne ringen vast hielden aan een krijgszuchtige tijd, herinnerin gen, die haar zeker zouden beangstigen, als zij ze met een voetstap schond. Wat duurde dat lang vóór Chris boven was. Als er maar nie- Schiedam Van een bouwkeet van de NV De Kreuger, staande op een bouwwerk aan de Ca- landstraat, werd'de deur open gebroken en uit ecn^ bureau 200;meegenomen. Schiedam Bij Wasserij Noord- hoek aan cle Nieuwe Haven is ingebroken. Enkele ruimten werden doorzocht, maar slechts een reiswekker werd uit een van de bureaus vermist. E«jjeranto.agcjido mand kwam, een diender of zo. Als hij maar geen ongeluk kreeg op die brokkelige trap. Ais hij maar niet uitgleed op die glibberige stenen en in die weke aarde Adel, die elk geluid dempte Maar daar verscheen gelukkig Chris' hoofd voor het ronde gat. Zijn arm greep naar buiten, maar hij kon niet reiken tot de bloem. - Lager, lager, riep 2e aan moedigend, en toen rekte Chris zich tot hij de stengels \'an de o5-arijv-bru.no bloemen 'ussen jn vingers A'ooldt. Op dar ogenblik keek Corrie toe vallig e\-en om, naar de Witte molen. En ineens schrok ze ge- Aveküg. gaf ze een schreeuw: Een diender! riep ze ontzet naar boven, en toen rende ze 't Koolas aL liep ze in één stuk door naar de beschermende schooi van Sander, waar ze zich hijgend bij de andere meisjes voegde. «luist toen Chris zijn schermende hand sloeg aan de late tooi \ran de oude burcht, hem met een ruk daarvan beroofde, hoorde hij Carries waarschuwing, zag 'nij.de politic-agent bij cle Wille molen zijn pas versnellen. Hij /.at in een val. waaruit slechts vlugheid hem kon redden. En nog vóór de politic-agent het hek was genaderd, was Chris reeds, de verweerde trap afge hold, door de zij-opening van de burcht ontsnapt. En om het oude bolwerk heenlopend, dat hem nu beschermend aan het gezicht \Tan de politie-agent ont trok, was hij over het hek ge klommen van de begraafplaats, was hij tussen de zerken door naar de Singel kant gerend, de geroofde bloemen in de hand. En eerst op de Sing ei kAvam hij tot rust. Onder het lopen had hij de weke stengels in zijn bund geklemd en nu hingen de zoet geurende bloemen triest neer. En zij. voor Avie hij in een groot geluk die bloemen had geplukt, Avas er met meer om ze in ontvangst le nemen. Toen hu:»'.de hij een smn! wiskunde- boek uit zijn binnenzak en lei daar de bloemen voorzichtig in bij de hoekige figuren, Avaartus- sen haar schoonheid werd ge plet en A'erbrijzeld. Om de politie-agent niet recht in de armen te lopen, volgde hij het AehterslngeUje en toen hij bij de molen de Eend ragt de school weer 5n de verte zag, ging net Corrie met haar A'rien- dinnen naar binnen. Na de les. zag hij haar niet meer en de andere dag op school vroeg ze alleen maar of de diender hem nog te pakken had gekregen. Maar o\rer de muur bloem repte ze geen woord. De zoekt e kelken bleven begraA?en tussen de hoekige figuren. En daar werden, ze tol herinnering zoals de ruïneresten, die haar in haar volle schoonheid had den gedragen in het weke licht van de alles overbronzenden herfst. Al vroeg viel de winter en bracht voor de sleur van de dagen een nieuwe sleur. Nu kon Chris 's morgens niet meer Avaenten tot hij de figuren van Corrie en. juf frouw Snijders -van de Singel zag komen, want hij moest om acht uur al op school zijn om met de Klus de kachels aan te maken, I ("Wordt vervolgd) I 9 Dc Lange Achterweg circa 1900 Schiedam Merkredon, la lan de oktobro klubvespero. Ni kon versa cios êe kado H. Letsch sr., Lekstraat 100b. Vi estos bonvenaj, montru viaii intereson. Binnen een half uur klaar B.T.V. (betere tandverzorging) Heer Kerstanlstraat 37c (bij Bergweg), H'clam-N., trams 4 en 5. Telefoon Q 10-28.13.97, iedere dag geopend v. 9 tot 19.30 uur. 's Zaterdags tot 14 u. Bejaarden 10 pet. korting. ALFA SCHOENEN N.V. vraagt voor direkt een Wij hebben een gezellige zaak met kollega's van dezelfde leeftijd, circa 16 a 17 jaar. Onze bedoeling is 'n goede opleiding te geven met vast- en provisieloon, zomer- en winter- vakantie en veel sociale voorzieningen. Kom eens praten met onze filiaal leider, dagelijks aan de zaak van 9.00 uur tot 18.00 uur. Hoogstraat 2 (hoek Broers vest) Schiedam, Tel. 26.86.0S Liesveld 16 Vlaardingcn. Tel, 34.41.43

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1969 | | pagina 4