f Klachten over luchtverontreiniging en geluidshinder RECORDHOOGTE IN DERDE KWARTAAL Druk afscheid NKOV- voorzitter Schoof NIEUWLAND LIEP WARM VOOR NAJAARS-SHOW Twee kranten voor één prifs BOM I M. J. Geeratz 50 jaar bij Amro-bank Inwonertal daalde DE W A AG LEDENRECORD Nieuwe oproep ambtenaar voorlichting Heroprichting jeugdgemeenfe- raad mislukt SCHIEDAMSCHE COURANT avnsdag 22 oktober-1969 Broersvest 3 - telefoon 2S8091 ONAFHANKELIJK DAGBLAD SCHIEDAM EN KETHEL 97ste jaargang no. 23627 Sclucdani Het aantal telefonische klachten, dat de Centrale Meld- en Regel- kamer tegen luchtverontreiniging en geluidshinder in Schiedam bereik!, heeft het afgelopen kwartaal een recordhoogte bereikt, namelijk 2881, tegen in het tweede kwartaal van dit jaar 1574 en in hel eerste kwartaal 787. Schiedam De heer M. J. Gee ratz is pp 1 november vijftig jaar in dienst bij het kantoor Schiedam .van de Amsterdam- Rotterdam Bank N..V Er be staat op maandag 3 november 's middags van half vijf tot half zes op bet kantoor van de Am ro-bank. gelegenheid deheer Geeratz met dit jubileum geluk te wensen. Schiedam Talrijke leden en oud-leden van de afdeling Schie dam van het Nederlands Katholiek Ondernemers Verbond en vele vertegenwoordigers Van andere organisaties, maak ten gisteravond in café-restaurant Europoort de afscheids- rece'pfié'Vafi'NKOV-voörzitter A, M. Schoof'tót :eerrbijzo:r- der, geanimeerde bijeenkomst. Be heer Schoof verlaat, na niim 38 jaar de organisatie, wegens vertrek'naar Nieuw- Helvoet. Kostbare bloemstukken, fruitmanden en tal rijke feestiijke flessen geestrijk vocht getuigden op de re ceptie van de' sympathie van velen die niet aanwezig kon den zijrx. De klachtentelefoon was tot voor kort de belangrijkste pijler waarop de Centrale Meld- en Regelkamer was gegrond:. Sedert afgelopen vrijdag is daaraan een twee de zeer belangrijke pijler toegevoegd namelijk liet vol automatische waarschuw]ngsmeetnettegen stank: een wereldprimeur voor het Rijnmondgebied. Kunnen de opsporingsambtenaren van de Hindemet die de meld kamer bemannen aan de hand van klachten een onder zoek instellen in een bepaald gebied waarvan dan een groot aantal klachten binnenkomen; de computer van het automatische waarselmwingsmeetnet constateert in een vroegtijdig stadium aan de hand van gegevens ver zameld door 31 snuffelpalen" in bet Rijnmondgebied een dreigende concentratie van verontreiniging ont slaan door een ongunstige meteorologische situatie, bij voorbeeld mist of weinig en uit wisselende richting waaiende wind. n het bestuur van het NKOV be gon de heer Schoof als alge racen secundus. In maart 1936 nam hij de functie van secreta ris op zich, die hij ih 1953 voor het voorzitterschap verwissel de. De heer Schoof, heeftdn bet plaatselijk overleg voor dis mid denstand verschillende functies bekleed. HU was onder meer lid van de Permanente Commissie en voorzitter en bestuurslid van de Schiedam se Middenstands Centrale, die later is opgegaan in de Schiedamsc Handels- en BedrQfsraad. Het organiseren van Sint Nïcolaasintochten, eta lagewedstrijden en tentoonstel ling waren het specifieke ter rein van de heer Schoof. Ie heer J. H. B.Vredébregt, secretaris van fier. NKOV-Schie- dam, loofde 'ui een afscheids toespraak het doorzetting sver- fflogen en het gouden hart van de- scheidende, voorzitter, die ïuim 38 jaar op de, bres heeft gestaan voor de Schiedamsc middenstand. De heer Vrecle- bregt besloot zijn toespraak met een woord van ctank aan de heer Schoof en. diens echtgenote'. !Zonder haar steun waren pres taties als van de scheidende "voorzitter niet mogelijk ge weest. Schiedam Het inwonertal van Schiedam, was per 1 september 83.047. dat is 33 minder dan een maand voordien. Hierbij was het vrouwelijk element met 789 in de meerderheid. Er waren 102 pasgeboren babies in die maand. Het aantal sterfgeval len beliep 53 en er vestigden zich 334 personen in Schiedam, terwijl er 416 naar elders ver trokken. Van de 102 pasgeboren kinderen kwamen er 46 als eer stelingen. v De inwoners van Schiedam en Kethel profi teren van een unieke krantencomblnatie. Voor ae normale abonnementsprijs 13,— per kwartaal) krijgen zij dagelijks de Schiedamsche Courant met het Rotterdamsch. Nieuwsblad, zoals dat ook in Rotterdam wordt bezorgd. Door deze nieuwe organisatie krijgt men. nu dus naast 'de Schiedamsche Courant, die uit sluitend en zeer volledigplaatselijk nieuws brengt, ook nog het algemene" Rotterdamsch Nieuwsblad voor het nieuws uit de Randstad, uit Nederland en uit de wereld. Probeer deze unieke combinatie eens 'gratis veertien dagen. Vul onderstaande strook in, doe hem in een envelop en stuur deze on ge frankeerd naar: Rotterdamsch Nieuwsblad, antwoordnummer 834, Rotterdam. f J Ik wil de Schiedamsche Courant 4- het Rotterdamsch Nieuwsblad 14 dagen gratis op proef, j Ik geef my op als kwartaalabonnee. Naam: Adres: Plaats: A doorhalen wat niet wordt gewenst. De computer die het centrum vormt waarin de informatie van de snuffeipaien samen komt kan dan bijtijds alarm slaan waarna men in de Meld en Regelkamer kan be palen wat kan worden ge daan om een „stankgolf" in een bepaaid-gebied te voor- komen... Vrijdagmiddag stelde de staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid dr. R. J. H. Kruisinga dit net in werking over de achter gronden waarvan meer op pagina 2. In hetzelfde ver haal ook meer over het lclachtenteiefoonnummer, dat door het nieuwe automati sche waarschuwingsmeetnet geenszins overbodig is ge worden en waar een ieder die klachten heeft ovèr de lucht die hij moet inademen dag en nacht terecht kan. Als alles naar verwachting blijkt te werken zal er veel verbeteren in het woonmi- lieu van de Rijnmond, want de deskundigen van Rijn mond verwachten dat men door een nauwe samenwer king met het bedrijfsleven de stankoverlast en lucht verontreiniging in het Rijn mondgebied met de helft zal kunnen verminderen. Schiedam Heugelijk nieuws uit sociëteit „De Waag". Nu de club een tijdje aan de gang is heeft het bestuur van De Waag de balans op kunnen maken en daarbij is gebleken dat het ledenaantal nu bijna het maxi male aantal heeft bereikt zo n. 150 man. Ongetwijfeld heeft het feit dat de sociëteit sinds kort elke zaterdagavond open is hier belangrijk toe bijgedragen. De overgang van éénmaal per veertien dagen naar elke week heeft echter ook iets anders meegebracht namelijk veel ex- tra werk voor het bestuur- Het doet daarom een beroep op de leden een helpende hand toe te steken. Een aantal ac tieve- mensen, zou kunnen hel pen met het in orde maken van de zaal en het klaar maken .van de hartige happen die zoals bekend gratis ver strekt worden op de avonden van „De Waag". De geluidsinstallatie van „D.e Waag" is uitgebreid met enkele ongebruikelijke attributen, na melijk een oude wekker die hangend boven de zetel van D.J. de tijd aangeeft en de leden onherroepelijk aan het eind van de avond naar huis stuurt. Verder heeft de D.J. de beschikking over een brand- meldingstoefcer die gebruikt wordt om de grootste krakers uit Hakkert's Top vijftig kracht bij te zetter. meetnet. met rech Het zenuwcentrum van het automatische waarsohmvin! meetpalen 64 maal per minuut binnenkomen. op de foto de computer waar de gege Schiedam „Ja... éigen- lijk. is het wel leuk..." verzuchtten gisteravond een paar oudere vrouwen in de Opstandingskerk, toen daar over een met tapijt belegd plankier langharige jongens - para- deerdén in kleurige truien, met sjerpen om hun mid del of nek. Het was tij dens de modeshow die daar met medewerking van tal van Schiedamse bedrijven op modegebied werd georganiseerd door de wijkvereniging Nieuw- land. Het werd tijdens de show goed duidelijk dat lang haar bij jongens niet lan ger het enige in het uiter lijk is dat verwarring kan scheppen bij het bepalen van de sex. Truien, pak ken, broeken en overhem den die zowel voor jon gens als meisjes geschikt zijn komén er steeds meer in. De meeste nieuwtjes in de show van gisteravond waren wel af komstig uit boetiek' Het Keldertje, vooral de zoge naamde long-look jumper viel op. Te dragen als trui voor beide sexen, maar ook als minijurkje. je. Opvallend waren ook de broeken in pasteltinten voor jongens. Strak ge sneden pantalons met een wijde tot zeer wijde pijp die meestal eindigt in een brede omslag.. Niet heel nieuw dus, maar wel op vallend, evenals de ge kleurde overhemden en de overhemden van kant of met brodierie voor de jonge man. Bij diverse modellen waren daaraan lussen gemaakt waardoor een. sjerp of ceintuur ge dragen kan worden. Modehuis Rembrandt en Windsor House lieten ex clusieve kledig voor de wat oudere man en vrouw de revue passeren. De door amateur manne quins en dress-men ge showde modellen varieer den van scheerwollen jer sey costuums en japon nen. In deze collectie ook weer het gekleurde over hemd voor de heren, zij het dan dat de kleuren niet zo uitbundig waren als voor de jongere gar de. Modehuis Rembrandt liet bovendien nog een keus zien uit kleding voor de grotere damesmaten. Zelfs het waagstuk van bxoekpakken voor deze categorie bleek te lukken. Hetzelfde kledingstuk tweemaal: jurkje voor het meisje. ais trui voor de jongen en als Kanten overhemden of hemden met broderie zijn op modeshows nog steeds in. Tachtig kandidaten ongeschikt Schiedam De gemeente Schiedam zal naar verluidt een nieuwe oproep doen voor gegadigden voor de functie van gemeentelijk voorlichtingsambtenaar. Een klein half jaar geleden plaatste men al een dergelij ke oproep, waarop zich ruim tachtig kandidaten aanmeld den. Al deze potentiële voor lichtingsambtenaren hebben echter vorige week een. briefje van de gemeente ge kregen, waarin zij ervan op de hoogte worden gesteld dat de procedure buiten de wil van de gemeente wat lang heeft geduurd, en dat geen van de kandidaten voor dc functie in aanmerking kwam. Di: gemeentelijke voorlichting ressorteert tot op heden onder de chef van -dc secretarie-afde ling algemene zaken, kabinet en voorfïehtlng, d« heer C. Brunt, voor 'wie bet een te om vangrijke nevenfunctie Is. Ge vraagd om verificatie van bo venvermeld officieus nieuws, deelde deze ons vanmorgen het volgende mee: „Ik bel zo gauw ik wat weet te rug", maar bij het ter perse gaan van de Schiedamsche Cou rant was dat nog niet gebeurd. Schiedam Schiedam krijgt voorlopig geen Jeugdgemeen- teraad meer. De pogingen die ondernomen zijn door de heer Ad Engelsman, om het in. no vember 1968 opgeheven jonge- renparlement weer in eikaai- te spijkeren zijn op niets uitge draaid. vertelde hij ons. Er bleek totaal geen animo meer voor te bestaan, aldus de heer Engelsman, die nu maar van verdere akties afziet om via een jeugd gemeenteraad een stuk politieke inspraak voor de Schiedamse jongeren te reali seren. N) S|

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1969 | | pagina 1