mm Van Kasteren is „laatbloeier" HONKBALLERS KIJKEN VOORUIT ,w'Toon karakter" Ik zie 't als hobby Vanaf de tribune gezien Veldkorfbalcompetitie heeft snel verloop Lange afstandloper kwam tot zeer goede prestaties reeds Hermes-DVS- PEC wordt topper Deelname Lagendijk zondag nog onzeker door f „5, >4 Bas van V <2* Bochove SCHIEDAM-MASSEUR FRANS ALBERS: SCHIEDAM'SCHE COURANT VRIJDAG 7 NOVEMBER 1969 0 Kees van Kooien is in de lucht een moeilijk te stui ten aanvaller voor iedere defensie. Schiedam Zondag wordt de wedstrijd Hermes-DVS—PEC de topper in de tweede divisie. PEC, bovenaan de ranglijst, zal het op Harga.iang niet gemak- kelijk krijgen. Hermes-DVS heeft in een aantal verrassend goed gespeelde wedstrijden la ten zien meer inhoud te hebben dan vorig seizoen het geval was. Het team raakt iedere week beter op elkaar inge speeld. De 2—0 zege bij AGOVV was dan ook een ver rassing van de eei*ste orde. PEC ging daar met deze cijfers tenonder. Alie reden om te ver- onderstellen, dat Hermes-DVS de strijd van zondag in een Schiedamse zege kan doen ein digen. Meer over Hermes-DVS vindt u zaterdag-op deze sport pagina. SVV trekt naar Go Ahead. Wat zal de strijd daar brengen? Zijn de Schiedam mers na de grote .7—3%-neder- laag van zondag tegen MVV to taal aangeslagen of heeft trai ner Gösens kans gezien om het moreel weer op een. ouderwets peif te brengen. Wij hopen het laatste want er is nog niet alles verloren. De competitie is' nog lang düs is nog van alles moge lijk. Een zege bij Go Ahead maar wie rekent daarop zou een stap-in. de goede richting zijn. Schiedam Het meespe len van Hermes DVS' rechtsback Ger Lagen dijk tegen PEC is nog onzeker! Afgetopen zon dag in de wedstrijd te gen AGOVV liep Lagen dijk een officiële waar schuwing op. Scheids rechter Beek bestrafte de overtreding officieel. „Dv reden ervoor is belache lijk", vertelt niet alleen Lagendijk zelf. Ook trainer Joop Casten miller en secre taris Dick Lubeek vinden de onopzettelijke overtre ding van Lagendijk Wel bijzonder zwaar gestraft. „Het was gewoon een "ob- structiegeval". verklaart Herntcs' rechtervleugelver dediger. „Nadat de bal ge speeld was bleef ik staan, waardoor een AGpW'er te gen my aanliep. Omdat er voor die tytl een reeks van overtredingen waren ge maakt, vooral van AGOVV- zïjde, werd ik de dupe". Het Hermes DVS-bestuur en trainer Joop Castenmiller zagen de zaak liever schrif telijk afgedaan. „Eigenlijk had ik gisteren de straf maat .al verwacht", ver klaart Dick Lubeek. „Het laat echter nog enige tijd op zich wachten. Maar van avond weet ik in ieder ge val wet de straf van Lagen dijk zal zijn, Meer dan een geldboete verwacht ik en iedereen hoogstens. En ze ker--niet meer". door PIET OCKS tend als hobby") komt hij weer dikwijls in aanraking met de wielrennerij. „Jongens van de RC Schiedam, zoals Jan Breur, Bob Bals, Ferry Dolstra en Hans Rietkerken kwamen tij dens het seizoen nog wel eens langs, 't Komt overigen^ goed uit dat het wieierseizoen erop zit. Want anders zou het echt teveel worden". IN DE WEER Nu al is hij het hele weekeinde in de weer voor Schiedam, 's Za terdags neemt hij de ploeg on der handen. Zondags om half tien lopt hij in de „wei" met het vijfde elftal („Ik heb een maal in het eerste meegedaan, maar normaal speelde ik in het tweede") terwijl hij weer om half twee present moet zijn om de laatste, hand te leggen aart enkele onwillige spieren van de 'eerste elftaispelers. „Ik doe het met plezier", zo gaat Frans verdex\ ,,'t Is vooral leuk dat ze bovendien nog succes hebben. De jongens trainen er hara voor en dat maakt het alleen nog prettiger. Het is vooral fijn, wanneer een voetballer last heeft van een blessure,, en hij komt na enkele massages terug met de mededeling: ,.I* heb, geen last meer". Zo is n« ook met een wielrenner. Be- haait hij na wat „wrijven" suc ces, dan doet me dat goed". VOLWAARDIG Overigens beseft Frans Albers terdege dat hij na het behalen van zijn diploma nog lang geen volwaardig masseur is. moet natuurlijk nog ontzettend veel Ieren en ervaring opdoem Maar niettemin, het begin is er". Verlangend kijkt hij Ult naar de dag waarop de massa gekamer op het Schiedam-com plex wordt geopend. „Dan n0» een massagetafel er in en aUe* is compleet. Maar ondanks dat alles blijft het masseren mijn hobby, want voorlopig is ff blijft pijplasser mijn beroep De tijd voor honkbal is nu wel over. Hoewel het toch al een late competitie werd is er nu een streep onder gezet. In Rayon-Nieuws, het officieel orgaan van de KNHB afde ling Rotterdam, worden tot besluit van het seizoen nog wat mededelingen gedaan en worden nog een aantal cij fers gegeven ovër het afgelo pen seizoen. De jeugdcommissie doet me dedeling van het feit, dat op donderdag 20 november er een filmavond is voor alle jeugdleden van het rayon Rotterdam. Het wordt de film over de Worldseries 1965 met daarnaast nog een aantrekkelijk programma. Tevens zullen op die avond .de persoonlijke prijzen worden overhandigd voor de beste slagman, in. de diverse klas sen van de. jeugdcompetitie. De avond wordt gehouden in De Nieuwpoort, Oppert 35 in Rotterdam. De aanvang is gesteld op acht uur. Niet alleen de jeugdle den zijn welkom, maar na tuurlijk ook de jeugdleiders en bestuurders worden ver wacht. HONKBALTOEIUVOOI Wij vestigen nu reeds uw aan dacht erop, dat gedurende het Pinksterweekeinde 1970 in Rotterdam, in het kader v'an de bevrijdingsfeesten C. '70, een internationaal honk bal-toernooi gehouden zal worden. Hieraan 2ullen de navolgende teams deelnemen t.w. Een Amerikaans team uit West-Duitsland. Een Ame rikaans team uit Engeland. Het Amsterdamse team en - het Rotterdamse team. Dit toernooi wordt gespeeld op het sportcomplex Varken oord van de vereniging „Feüenoord" en wel op za terdag 16, zondag 17 en maandag IS mei 1970. Iedere dag worden er twee wed strijden. gespeeld, één om 11.00 uur en één om 15.00 uur. De voorbereidingen door Bas van Bochove \*oor dit evenement zijn reeds in volle gang en wij zullen u te zijner tijd nader informeren over de verkoop van passe-partouts en plaatsbewijzen. ARBITERS Begin 1970 organiseert de scheidsrechterscommisie, rayon Rotterdam, wederom een scheids rechterscursus. Aangezien een groot aantal rayon-scheidsrechters naar de landelijke bond gepromo veerd zijn. is aanvulling van het scheid sreebterskorps dringend noodzakelijk. In dien in uw vereniging leden zijn of u heeft andere be langstellenden voor het scheidsrechteren, dan ver neemt men dit gaarne van u. Men kan zich nu reeds tele fonisch of schriftelijk opge ven voor deze cursus bij: De hr. C. D. EJitterswijk, Al- bert Camuspiaats 253, Rot» terdam-H. Telefoon: 010- 206659. Dan mag het honkbalseizoen achter de rug zijn, het rayonbestuur zit niet stil. Men kijkt nu reeds uit naar het volgende seizoen en neemt de maatregelen die nodig zijn. Daarna heeft Hons van Ka sieren nog maar weir.ig wedstrijden gelopen. Wel de strijd om het Nederlands kampioenschap op de 10.000 meter. Daar werd Hon tweede en ook toen was r.et warm. „Die warmte var. Ma drid zat nog in mijn kop en dui:r heb ik de gehele wedstrijd aan lopen denken. Trouwens, ik ben het gehele seizoen niet meer zo fel aan de start ver schenen. Ik weet niet hoe dat komt. Tijdens de kampioen schappen in Groningen maakte ik op de 1500 meter nog een vrij redelijke tijd van 3.56.4". Zoals gezegd ligt de grote kracht van Hans van Kasteren od de midden en lange afstand. Toch heeft hij bij zichzelf weer een nieuw onderdeel van de atïe- tieksport ontdekt. „Ja", lacht hij, „tijdens de Nederlandse kampioenschappen had ik inge schreven op de steeple-chasp- en werd. zonder dat ik er eigenlijk voor getraind had, derde. Dat was in Enschede. Nou heb ik er een beetje de smaak van te pakken en blijf nu op dat onder deel trainen". Hans van Kasteren gaat ziin trai ning voor het komende seizoen toch wat verleggen. ..Ik train wat meer gericht op de baan. Het Nederlandse record op de 3000 steeple-chase staat niet zo hoog. Tijdens de kampioen schappen van Zuid-Holiand werd ik winnaar in een tijd van 9.11. Hiermee werd ik met mijn tiid derde van Nederland. Ik geloof wel als ik wat meer train dat er voor mij od dat nummer wat meer is weggelegd". DE BAAN Hans van Kasteren zoekt zijn wedstrijden uit., Niet de wed strijden waarbij het bij voor baat vaststaat, dat hij kan win nen. „Ik kies cle wedstrijden waar de sterksten aan de start verschijnen. Er zijn jongens die eikasr ontlopen. Daar dor- ik niet aan mee. Dan blijf je op een niveau en dat is niks voor mij". Zijn conditie blijft op peil door iedere avond in het Roa- trbfpsj'k zijn rondtes te lopen. „Met dat park hébben we toch wei veel voor op anderen", /egt hij. Verder doet hij aan een indoor- training mee, welke wordt georganiseerd door de wijk ver eniging Gr oenoord. Dat vraagt veel vrije tijd. „Ja, maar dal kan ook niet anders. V/11 je mee blijven doen en dal gelck voor iedere sport dan zal je moeten zorgen dat je conditie goed is." Hans is lid van de Rotterdam se atletiekvereniging Metro en behaalde, samen met zijn clubgenoten. Henk Tie- boRch, Wim Wei j er mans en Jan Gerriis het Kampioenschap van Nederland op de 4x3500 meter estafette. Hans zou nou eens graag een hole tijd voor de atletiek alleen wil len leven. „Er is een atleet, die twee maanden niets deed dan trainen, eten en slapen. Zijn prestaties gingen dart ook met sprongen vooruit. Kijk, dat zou ik nou ook wel eens uviilen. Maar dat is niet voor iedereen weggelegd. Ik sta de gehele dag op mijn benen en als je dan de trainings rondjes hebt ge daan, dan voel je het. Reken daar op". Volgend seizoen hoopt Hans zich te laten gelden. Niet alleen op de steeple-chase maar ook nog op de nummers 1500 en 10.000 meter. „Daar train ik voor", zegt hij tot slot. Schiedam De kcrfbalcompeti» tie heeft dit seizoen een onge kend snel verloop. Het is in ja ren niet voorgekomen dat de velden alle wedstrijddagen ach tereen bespeelbaar waren. Wanneer het zo doorgaat tot het gesloten seizoen, zijn de meeste wedstrijden dit jaar reeds gespeeld en blijven er bitter weinig over voor het voorjaar. Bekerwedstrijden of een competitie om het kam pioenschap van Schiedam zou den dan oplossingen kunnen zijn. Voor Succes is zondag wel iswaar geen wedstrijd vastge steld, maar de 2 daarop volgen de zondagen moet weer ge speeld worden. Schiedam gaat naar Rotterdam om Ahoy te bestrijden. In de thuiswedstrijd werd Ahoy met 93 verpletterd. Gezien de goe de vorm waarin onze stadgeno ten momenteel verkeren en met de goede wedstrijd tegen Oranje Nassau nog in onze ge dachten, moet wederom een ruime overwinning behaald kunnen worden. De volgende spelers en speelsters komen Sn het veld: Heren: Piet Tsab, Arie Jansen, Hans Josen, Freek. Veer, Ger O verkleef t, Chris Niehot. Dames: Ca ja Bergvelt, Grè Veer, Nel Sluymer. Paula Josen, Nel Majoor, Marjan v.d. Ree. De stand in deze afdeling is: Oranje Nassau 812, Zwervers 8—9, Schiedam .88, ELKV 8— 8, Ahoy 8—7, Eureka 76, Blauw Wit '51 8—6, Hou Stand 7—4. Oöi uitkomend in de C.KB, heeft zaterdag zijn laatste veldwed- strijd gespeeld en stopt tot fe bruari. In de tussentijd zal aan de micro-competitie worden meegedaan, welke over een paar weken van start gaat. De stand in deze afdeling is: Kin derdijk 8—16, THOR 9—11, Merwede 911, Vrienden schaar 8—9, Top 7—8, Maas» sluis 8—8. Albatros 8—5, OD1 8—4, G.K:V. 8—3. Joop Vervoorl bij SSV Schiedam Een groot gehoor van arbiters heeft gister avond geluisterd naar ere- dïvisiescheidsrechter Joop Vervoort. Vervoort was te gast bij de Schiedamse Schiedsrechters Vereniging tijdens de clubavond in de kantine van Schiedam. De tendens van tijn praatje te gen de Schiedamse'arbiters, waaronder ook enkele vrou welijke scheidsrechters, was karakter tonen. „Niet alleen in het veld, maar ook er bui ten moet een arbiter karak ter tonen", zei Vervoort, die ook nog verhaalde van zijn volgens hem zelf nog ionge schei dsrechtersloop- baan. Na de pauze vormde Joep Ver- voort somen met tie heren Ver- kaart en Macbielse een drietal wat gestelde vragen beant woordde. Er waren er nog al wat. Natuurlijk ontbrak de tra ditionele vraag over de promo tie van de. scheidsrechter niet. Het probleem van de adviseurs (waarvan er volgens de scheidsrechters nog steeds le weinig zijn) werd aan het fo rum voorgelegd. Kortom, bijna alle vragen waar scheidsrechters mee worstelen werden gesteld. Zo goed en zo kwaad kregen alle vragenstel lers een bevredigend antwoord van het drietal. Voorzitter Leen Sehotting, van de SSV. die ook de avond had geopend, dankte de heren voor hun medewer king en overhandigde aan Ver voort een boekenbon. Er stond de heren nog een ver- - passing te wachten, die ze thuisgestuurd zouden krijgen. Voor de aanwezige scheidsrech ters had de heer Verkaart ook nog een presentje. Ter gelegen heid van het 75-jarig bestaan van de RVB kregen alle leden een prachtig uitgevoerde baro meter aangeboden. Schiedam Op het gebied van atletiek is Schiedam nog steeds een onontgonnen gebied. Het aantal actieve atleten in Schiedam is op de vingers van een hand te tellen. Een daarvan is de 26-jarige Hans van Kasteren uit de Ribeslaan in Kethel. Hns van Kasteren is een laat bloeier, want hij doet pas zes jaar aan atletiek. „Overgehouden van mijn diensttijd", zegt hij. Zijn grote kracht ligt op de midden cn lange af stand. Hij behoort tot het slag atleten, dat doorgaat onder alle om standigheden. Opgeven komt in het woordenboek van Van Kas teren niet voor. Niet veel voor, zouden we kunnen zeggen. ..Ja, dit jaar, tijdens de zes.ar.uen- wedstrijd in Madrid heb ik op gegeven. Wij moesten voor ons fatsoen om vijf uur opstaan war.t om ach', uur moester, wij reeds aan de start verschijnen. Het was toen 25 graden. Dal gaat nog, maar eer de wed strijd een half uur bezig was werd het steeds warmer. Tij dens de rit werd het 38 graden. Kijk. en teen moest ik opgeven. Vrij gingen uit Amsterdam weg n:e'. bijzonder warm weer, jr.ar-r toen wij in Madrid aan kwamen leek het wei of we te gen een warme muur aanlie pen. Daar kon ik niet tegen. Jammer hoor, want ik had er graag tot een goed resultaat ge komen. De andere jongens had den er ook knap last van". KUST Schiedam Op uiterst beschei den toon zegt Frans Albers, de 33-jarige masseur van Schie dam: „Och. ik heb pas het „Ijleine" diploma voor massage gehaald en omdat het Sctiic- dam-besluur er prijs op stelde dat ik de geselècteerde spelers zou gaan mósseren. heb ik toe gehapt", Ruim een, jaar gele den sta rite Frans Albers met de studie voor het diploma: Na dut hij met succes het examen had'afgelegd kwam hij al spoe dig in contact met enkele wiel renners van de RC Schiedam. „Die kende ik nog uit de tijd dat ikzelf de wielersport beoe fende bij de RC Schiedam", verklaart hij. „Ik voetbal nu liegen jaar bij Schiedam, maar voor die tijd was ik, weliswaar geen groots, maar wel een hartstochtelijk wielrenner. Nee, in de prijzen heb ik me nooit •weten te rijden. Wielrennen is een keiharde sport en omdat je zoveel moet opbrengen, ook tij dens de training, ben ik er maar mee gestopt". Nu. als masseur („Ik doe het uitslui-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1969 | | pagina 4