Hockeyderby werd zege voor doortastender Spirit JULIANA-DAMES BEHALEN GELIJK SPEL TEGEN AMVJ Verlies juventusdames Scylla eervol ten onder tegen Oliveo 2-6 m de tribune gezien SS SPORT] Hockey »1 Hermes-DVS ivon maar. ENERVEREND Volleybal Handbal Basketbal 4 SCHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG 24 NOVEMBER 19G9 (Van onze hockey medewerker) Schiedam De theorie dat een wedstrijd nooit als be slist kan worden beschouwd voordat het laatste fluitsig naal geklonken heeft, deed gisteren in het treffen tus sen de herenteams van Spi rit en Randwijck zeer zeker opgeld. Nota bene vijf secon den voor tijd veroorzaakte een der Spirit verdedigers een „overtreding", die met een straf bal ..gehonoreerd" werd. Deze dubieuze straf- bal was bij de stand l1. ïn- vallerdoelman Van Gogh, die overigens een pcede wedstrijd speelde, te mach tig. De'damerderby Spirit Asvion eindigde in een zeer verdiende overwinning voor Spirit en een hogere score zou stellig niet geflatteerd geweest zijn. De Asvion he ren gingen met de gedachte het veld in: wat je ver haalt, is lekker. Prompt sleepten zij in Alkmaar 2 punten weg, want zij lieten hun te- genstanders met 4 doelpun ten in de kou staan. Het is soms moeilijk te zeggen waaraan het hgt dal een be paalde ploeg wint. Zo was dat ook bij het lokale treffen Spirit Asvion. In het veld deden bei de ploegen niet geweldig veel voor elkaar onder. Spirit had net die extra inzet en techniek. De 31 zege kan. in dit licht be zien, bijzonder verdiend ge noemd worden. Beide teams gingen snel van start. Reeds spoedig werd het duidelijk dat Asvion een bijzon der zware middag legemoet ging. Marian Kloos was goed op het middenveld en ont krachtte dan ook vrijwel iedere Asvionaanval. Bovendien had Spirit in Marijke Wassenberg een voortreffelijke aanvalster die door haar inzet en spelin zicht menige gevaarlijke situa tie inluidde. In de 15e min. viel de eerste Spirittreffer. Een strafcorner op maat bereikte Mar Kloos, die keihard m schoot: l0. Lang zou Spirit van deze voor sprong niet genieten, want een geheel onnodige fout van docl- vrouwe Tineke v.d. Water was er de oorzaak van dat Joyce Hugenholtz beide partijen op gelijke voet kon brengen. Nog geen twee minuten later had Spirit alweer de leiding geno men. Een solo van Trees Een huizen die gisteren wel erg ego ïstisch speelde, mondde uit in een strafcorner, die opnieuw door Mar Kloos hard ingesla gen werd. Dat Isa van Troost zich in buitenspelpositie be vond, zal de matige fluitisten wel niet opgevallen zijn. Even later pikte Marijke Wassenberg op het middenveld de bal op, dreef hem In de cirkel, waar Isa van Troost gereed stond om er 31 van te maken. Na de rust ontstonden er voor beide doelen menige gevaarlij ke situaties. Zo miste juffr. Beukers en Staalman rake lings, terwijl Marijke van Leeu wen en Liesbeth Krul dit voor Spirit deden. Wie gedacht had dat Spirit met deze stand ge noegen nam, kwam min of meer bedrogen uit. Nog drie maal trof men het net. maar evenzo vele malen werden ge heide treffers geannuleerd. Niettemin heeft Asvion zich rede lijk staande weten te houden te gen een superieur Spirit, dat conditioneel en technisch ge zien volledig aanspraak kon maken op de zege. i s -> vy- mm, f- 'jv'zri «'xi De hockeyderby tussen de dames van Spirit en Asvion werd eeti zege voor de dames van Spirit. Op deze foto is te zien, even de bal de bal laten onhoudbaar in het doel ver dween. Even later was het we derom Aad Schuddebeurs die uit een dieptepass de stand op 20 bracht. De Schiedamse scoringsdrift bleek deze mid dag met te temmen, want spoe dig daarna was het Jan Wattez die na aangeven van alweer Aad Schuddebeurs voor 30 zorgde. Na rust eenzelfde beeld. Een verwoed aanvallend Alkmaar, dat door een inconse quente mandekking niets kon klaarmakken. Frits Henneke maakte het kwartet tenslotte vol: 40. Hei resultaat van Hermes DVS was met groots. De Schiedammers wonnen wel iswaar met 21, maar kon den het goed begonnen werk niet afmaken. Het spel hud on void oend e ve rra ssemd e elementen in zich om de de fensie van NOAD, die lang geen sterke indruk maakte, ook maar aan het wankelen te brengen. Joop Castenmil- ler had daar na afloop wel een reden voor op te geven. „Wij hebben bijzonder slecht geplaatst. Daarbij kwam, dat NOAD duidelijk op bui tenspel speelde. Ik heb dan ouk in de rust gezegd dat de jongens dan pas hoog naar Kees van Koot en moesten spelen als dit snel gebéurde. Je hebt gezien, dat dit er met uitkwam. Zodra een van onze jongens ook maar do beweging maakte om een hoge pass af te geven, schoof de hele NO AD-defen sie naar voren. Kees heeft dan ook ettelijke keren bui tenspel gestaan". Gelukkig heeft deze strijd opnieuw be wezen, dat Hermes-DVS be ter in staat is om tegensla gen op te vangen. De -gelijk maker -had eigenlijk niet ge boren moeten worden. Ton Ruts verkeek zich op het verre schot van v. d. Veld. Die gelijkmaker viel op «en moment waarop NOAD be zig was onder de Hermes- DVS druk vandaan te ko men. Gelukkig viel alles nog mee. Verder had scheids rechter Geurens, die zeer lankmoedig was, o.i., de bal zeker twee keer op de stip kunnen leggen. Van der Voort werd gehaakt. Visser werd gepakt en een. inge schoten. 'bal werd met twee handen van de doellijn ge haald. Arbiter Geurens gaf door BasvanBochove na afloop het volgende com mentaar: „Ik heb mets ge zien, maar mijn grensrech ter wel Deze zegt: ,.lk vond het een aangeschoten handsbal en verder wij hebben een afspraak mtt de arbiters dus LEKKE BAL Men heeft bij Hermes-DVS als attractie 'bij de verkoop van het programmablad een nummer achterop dat blaad je gezet. Daarop wordt m de rust de wedstrijdbal ver loot. Wat gebeurde er in de tweede helft? De wedstrijd bal raakte lek. Wij nemen zonder meer aan, dat de winnaar een goede bal heef! gekregen. De bal liep lang zaam leeg. Niet met ee knal. Wat wel knalde wa= het vuurwerk, dat de jo gens achter het doel afsta ken. De speaker bij He •mes-DVS deed de medede ling dat zulks ten strengst verboden is. Het results? van deze vermaning? Z,n woorden igïngen verloren :n nog «meer geknal va vuurwerk GEGROEPEERD Asvion bleef opnieuw overeind in de race naar het kampioen schap. Met liefst 4 doelpunten vóór lieten zij de kaasstadbe woners peinzend achter. Asvion had gisteren een taktiek be dacht welke gebaseerd was op die van de sluwe voetbalcracks A.C. Milan. Val maar aan, dan kunnen wij daarna via uitvallen hard toeslaan. En dat is hen voortreffelijk gelukt. Het niets vermoedende Alkmaar liep re gelrecht in de val. Het rukte voortdurend op naar het As- viondoel, maar door een gebrek aan stootkracht liep men zich constant dood op een intelligent gegroepeerde Asvïonverdedi- gingsblok. Asvion bleef koel bloedig samenspelen en zocht zijn heil voornamelijk in kort „tikken" dat tegen het echt niet onverdienstelijk spelende Alk maar mogelijk was. Na een Aikmaaraanval sloegen onze stadgenoten enigszins fortuin lijk hun slag. Een vooraet van Aad Schuddebeurs werd zo van richting veranderd dat de bal Het gros van hel behoorlijk aan tal toeschouwers zal met eer. wrange smaak in de mond huis waarts zijn gekeerd. Immers. Spirit en Randwijck hadden beide eenmaal gescoord en in de laatste seconden van de wedstrijd kenden de overigens goed leidende scheidsrechters een zeer aanvechtbare strafbal toe, die Randwijck de onver diende zege schonk. De gemoe deren waren in dit enerverende duel na de gelijkmaker van Randwijck tot grote hoogte op gelaaid. Het spel golfde over en weer en voor beide doelen ont stonden hachelijke situaties. Na een afgeslagen Spirit-attaque zette v.d. Steen een Amster damse aanvaller onbehoorlijk opzij. Had v.d. Steen deze over treding niet begaan, dan was er toch geen doelpunt gevallen. Het wus daarom een gebrek aan flexibiliteit en interpretatie van de spelregels dat er een zo zware straf gegeven werd. Zoals wij in de voorbeschouwing gezegd hebben, de gelukkigste zou winnen. Randwijck had zonder meer het beste van het spel, vooral technisch en tac tisch, maar Spirit stelde daar zo'n enthousiasme tegenover, dat beide ploegen goed aan el kaar gewaagd waren. De grote fout van Randwijck was, dat het te veel in de breedte ope reerde en het aantal reële sco ringskansen waren op de vin gers van 1 hand te tellen. Spirit hanteerde de dieptepass fre quent en uit hel aantal doelrij- pe kanser. bleek, dat daar veel meer gevaar in school. Zo ver scheen Van Leeuwen \roor rust tweemaal in een unieke positie \'oor de keeper, maar zijn zenu wen overmanden hem. Na rust begon Spirit met een fel offen sief dat een drietal strafeorners opleverde. Geen van drieën sor teerden effect. Toch zou Spirit na een twintigtal minuten de leiding nemen. Een gevaarlijke dieptepass resulteerde m een scrimmage tijdens welke de keeper op de bal ging liggen. De toegekende strafbal werd door Olthuis, die een solide par tij speelde, hoog en onhoudbaar ingepusht. Nog geen 5 minuten later was het al gelijk. Een Randwijck-strafcorner werd hoog en hard ingeslagen. Een identieke corner was kort daar voor wegens „snijden" geannu leerd. De dramatische ontkno ping is reeds beschreven. Al mei a] wordt de situatie er niet beter op, maar met deze inzet kan Spirit zeker nog ettelijke punten m de wacht slepen. Het is per slot' van rekening ..all in the game'". Schiedam Schiedam Het damesteam van Juliana heeft de belangrijke wedstrijd tegen het Rotterdamse AMVJ-RC pas na een 02 achterstand in een verdienstelijk gelijkspel kunnen omzetten. Nervositeit wa» er dr; oorzaak van dat Juliana pas laat de remmen losgooide. De eerste set begon echter met een offensief spelend Juliana dat met goed opbouwend spel wist uit te lopen naar een 117 voorsprong. Bij een spectacu laire redding kwam de op dut moment goed spelende Ellie Haak ongelukkig tegen de zaal- muur terecht. De Juliana ploeg was door dit ongeval dermate aangeslagen dat AMVJ toch nog kans zag, geheel tegen de verhouding in, deze set met 13 15 te winnen. Ook de tweede set bleek Juliana het ongelukki ge verlies van de eerste set nog niet te boven. Het sterk spelen- de AMVJ wist uit te lopen naar een 26 voorsprong. Langzaam maar zeker hervond Juliana eenter haar zelfvertrouwen. Tot de stand 1313 ging ne strijd gelijk op. Juliana kon echter niet verhinderen dat AMVJ ook deze set wist te winnen met 13 15. De derde set gaf een her boren Juliana te zien. Met fan tasievol aanvalsspel en een goed sluitende verdediging bouwde Juliana aan een regel matige voorsprong. Aanvalster Mieke Hoedemaker passeerde keer op keer de aangeslagen AMVJ-veróediging. Via 82 en 104 wist Juliana verdiend deze set met 155 te winnen. De vierde en laatste set bleek Juliana duidelijk sterker dan AMVJ. De Juliana-verdediging, met als uitblinkster Riet Brou wer en Anneke Visser, pakte de meest onmogelijke ballen. Ju liana liep uit naar a1. Even zakte het spel weer terug waar van AMVJ dankbaar profiteer de er terugkwam tot 97. De op dat moment voor het net staande aanval, Astrid Eggel- meyer en Teuni Buth, bleek echter te sterk x'oor AMVJ. Via 12—7 won Juliana verdiend met 15—7. HEREN Het tweede herenteam heeft de belangrijke wedstrijd tegen Delta II met 3—2 gewonnen. De wijze waarop gewonnen werd geeft vertrouwen voor de toe komst. Setstanden 13—15, 15 10, 2—15,15—9 en 15—5. Het eerste herenteam speelt vrij dag tegen Smash in Castricum. De lage plaats op de ranglijst kan d.m.v. een overwinning Ï2*U. I De dames van Juliana speelden zaterdag een goede wedstrijd. Ook het resultaat mocht er zijn. Het werd een gelijk spel tegen AMVJ verlaten worden. De voorberei ding voor deze belangrijke wed strijd is in volle gang. De ver wachting is dat, als Juliana de aanwezige kwaliteiten weet te benutten, cle volle winst kan worden behaald. Aanvang 20.30 uur in de Sporthal te Castri cum. Schiedam De dames van Ju venilis stelden duidelijk teleur in Oud-Beijeriand. Nogal hoop vol gestemd, na een prima ge speelde wedstrijd tegen Blue- Stars, begonnen ze om 7 uur za terdagavond aan de zvvare wed strijd tegen B.Q.B. Maar vanaf het eerste fluitsignaal nam B.O.B. op overtuigende wijze de leiding, vooral door voortrei- felijk spel van Carla de Liefde. De Juventusdames startten met een man to man verdedi ging, maar niemand van de Schiedamse ploeg bleek in staat Carla de Liefde uit te schakelen. Tilly van, Schijdel, Juventus' beste verdedigster, kon niet verhinderen dat zij punt op punt scoorde. Het hele- aanvalsspel van B.O.B. was er trouwens op gericht om deze talentvolle speelster alie kan sen te geven. Zo scoorde zij in de eerste helft 24 punten. De- aanval van Juventus mislukte keer op keer door een slecht af standsschot. Sylvie Fransen werd op een aanvechtbare wij ze uitgeschakeld, v/at nogal wat misnoegen wekte onder de Schiedammers. De eerste helft, eindigde bij de stand 3716. In de tweede helft veranderden de Schiedamse dames hun tactiek. mand een blessure had opgelo pen door de onverantwoorde gladde vloer. De eindstand was 6624. Scores: Sylvie Franzen 73; Tilly van Schijdel 42. Van onze handbalmedewerker In de Vlaardirtgse Sporthal tra den de dames van Scylla aan tegen Oliveo uit Pijnacker. Oli veo startte verrassend, met een hoog tempo. Goed samenspe lend en zeer behoorlijk balvaar dig, drukte het de dames van Scylla met de rug tegen de muur. Scylla, was volledig ver rast door de aanvalsdrift van Oliveo en liet in de verdediging telkens weer steken vallen, waarvan Oliveo gretig gebruik maakte. Met grote koelbloedig heid zette Oliveo door en liet Scylla met de rust tegen een duidelijke 05 achterstand aan zien. Na rust kwam een herbo ren Scylla binnen de lijnen, dat gewaarschuwd door het vastbe raden spel van Oliveo in. de eer- en schakelen over op een zo ne-verdediging. Het mocht niet baten, in tegendeel, het leek er op of B.O.B. nu nog meer ruim te kreeg om te scoren. De stand liep steeds verder uit. Voor de meegekomen Juventussuppar- ters was er in deze ongezellige koude garage geen aardigheid meer aan. Iedereen was opge lucht toen het eindsignaal klonk. Het enige lichtpuntje voor Juventus was, dat nie- SCHIEDAMSCHE COURANT tevens bijkantoor Hottsrdamsch Nieuwsblad Broersvest 3 Administratie en abonnementen telefoon 28.80.91 Redactie: telefoon 26 25.66 Klacbtendienst: telefoon 26.17.73 van 18 üo—20 0B uur saterdag van 17.6&—19.00 uur here krant wordt uitgegeven door de Sijlhoff Pers NV ste helfder zorg voor droeg dat de verdediging goed gesloten bleef. Het spel van Scylla was aanmerkelijk rustiger, waar door niet meer die fouten wer den gemaakt als voor rust. Hierdoor kwam er meer kracht in het aanvalsspel. Oliveo Kwam onder druk te staan. Een verdedigingsfout kwam de Pij- na ckers op een strafworp te staan, -die door Scylla op de juiste wijze werd benut (15). Scylla voelde dat het nog meer resultaat kon boeken en bleef Oliveo op de huid zitten. Resul taat bleef niet uit cn een 25 stand gaf Scylla weer alle moed. Een snelle uitbraak van Oliveo ontnam het dappere team van Scylla de laatste kan sen en met een strak schot, dat te machtig was voor de Scylla doelvrouwe werd de eindstand op 26 gebracht In ons verslag van vorige week van de wedstrijd Scylla- Schutters 2 deden wij Scylla iets teveel eer aan. Wij stelden hierin dat de Schutters vier klassen hoger speelde dan Scvl- la, waar het de veldcompetitie betrof. Dit moet zijn 1 klasse hoger. Onze excuses aan de verenigingen Scylla en De Schutters.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1969 | | pagina 4