Korfbal is fijne sport" ar Annie van der Berg Juvenilis lieren aan kop Tafelten nissers winkel, pakhuis of garage Verzeker ifvaiufeggnog Bestel mésgm van warme winter- gezetfigfief<L<ggyp KOLEN MEDEWERKER CHAUFFEUR a. een LEEiLili ARALIST(E) c. een MEDEWERKER d. een ADMINISTRATIEVE KRACHT Koninklijke Fabrieken T, Doyvis Jz» n,v* k een ASSISTENT 4 f SPORT mty. door Bas van Bochove Na 40 jaar nog springlevend bij H. v. Saus nette verkoopster ieerlïng-verkoopster ENIGE FLINKE JONGEMANNEN De krant flvbtdt! il fz i Binnen is tinnen! ROOT'S VLEESWARENRABRIEK SCH1EDAMSCHE COUKANT DINSDAG 25 NOVEMBER 19GS Schiedam Elf jaar oud was Annie van der Berg» toen ze lid werd van de korfbalclub Schiedam. Xu dertig jaar later, is ze nog altijd even enthousiast voor haar lievciingsspori: korf bal. In die dertig jaar heeft ze talrijke functies bij Schiedam bekleed. Al op vijftienjarige leeftijd debuteerde zij in bet eerste twaalftal van Schiedam en bleef vaste keus voor dit team tot op haar 38ste jaar. Nog steeds is Annie van der Berg actief in de korfbal-iport, Niet alleen als speelster van het der de, maar ook als tramster, en leidster van de pupillen. ,,A1 ongeveer vijf jaar zn ik nu jn het pupil lenwerk bij Schie dam". vertelt zij. ,,'s Woens dagsmiddags train ik de aller kleinsten, vrijdags <le grote ren". Nog meer taken heeft Annie van der Berg. In de winter, wan neer er niet gekorfbald kan worden, is zij leidster. Dan "houdt ze met enkele anderen de kinderen bezig met handennr- door PIET OCKS beid. ,,Dat is erg leuk'', gaat /e vorder, ,,2e maken iets crea tiefs. Erg nuttig". POPULAIR Alles heeft ze ervoor over om hei korfbal mee-r populariteit te ge ven dan dat het nu heeft. Ze is bezeten van korfbal. „Ik. speel nog altijd. Voorlopig denk ik ook niet aan stoppen". Van deze genegenheid voor de sport profileert Schiedam met volle teugen. Ze verzorgt het club blad en animeert vooral de jeugd voor de korfbalsport. „Het is zo jammer", zegt Annie van der Berg", dat op de scho len zo weinig aandacht besteed wordt aan de korfbalsport. Korfbal is namelijk één van de weinige sporten die gemengd beoefend wordt. Dit is juisi zo belangrijk. Ook voor de samen leving voor later". VRIJE TIJD Veel valt haar vrije tijd offert zij op voor het korfbal. Maar dut vindt ze niet erg. Vooral het pu- pillenwerk boeit haar enorm. Enkele cursussen heeft Annie van der Berg gevolgd voor dit werk, „maar", zegt ze. ,»in de praktijk maak je weinig ge bruik van hetgeen je geleerd "hebt op zo'n cursus. De manier waarop je 't de kinderen bij brengt, dat is belangrijk. En dat kan je of je kan. het niet. Je moet ze weten te pakken". Dan leren ze het spelenderwijs. Ik geef de pupi'len dezelfde op- feningen die ik de groten geef. Je moet alleen veel meer ge duld. met die kleintjes hebben. Daarom moet je hen je verirou- eell ondcrut Tijdens» de korfballoze zaterdagen handenarbeid in de Sehieoam-kantirie. wen geven. Wanneer dut lukt. heb je eurtt geen last mei /e. Dan doe je het werk met ple zier". MISNOEGEN Vaak wordt, vooral de laatste tijd, het misnoegen geuit r-ver de te hoge korven voor de korf ballende pupillen. ..Daarom zijn de korven bij pupillemveei st njden een halve meter lager aan cIp paal bevestigd. Tijdens de training gebruik ik echter gewoon de grote paal", ver klaart Annie van der Berg. ..Schieten is namelijk geen kwestie van kracht, maar van behendigheid. Bovendien heb ben ze er later veel gemak van als ze nü al de hoge korf ge wend zijn. Ik vind het eerder een nadeel wanneer je er met op werkt". Haar jarenlange ervaring kan deze mening slechts rechtvaar digen. Schiedam In Utrecht werd de «spannende wedstrijd tussen de hc- renleanib van Juventus en L'VV verspeeld. De Schiedam%e heron stillen zich blijkbaar door niemand meer van het kampioenschap laten afhoud en. Ook nu werd het een zege voor de heren. kwam .Juventus aan de positie- Met 45—HO bleef Juventus nan de goede kant van de score. In de eerste helft werd door beide partijen erg rommelig ge speeld. De arbiters maakten een paar vergissingen waar door de stemming bij de Schie dammers geprikkeld raakte. Na tien minuten spelen keek Juventus tegen een 14—0 ach terstand aan. Dat is in deze competitie nog niet gebeurd. Juventus vond echter de kracht om terug te komen en liep door punten van Jan Willem Engels man en Hob Mark langzaam in. Kort voor heL rustsignaal ve kant van de score: 2426. In de tweede helft bleef Juventus telkens legen een kleine achter stand aankijken. Gelukkig had den nu ook de arbiters er beter kijk op. Ook de teams gingen beter spelen, waardoor het een aantrekkelijk kukspel werd. Bij UW zorgde H. van Rooien voor een paar prachtige af standsschoten. Pas in de laat ste dne minuten kwamen de .Schiedammers goed on dreef. Hans Lcmm scoorde in die pe riode enkele prachtige treffers en de strijd bleek beslist. Met 4360 won Juventus. Scores: In kringen van TSF is men bij zonder blij met de tot nu toe behaalde resultaten van do teams. Over een en ander schrijft de redactie het vol gende in Smasher. Dat is wel het belangrijkste nieuws van de nu acht we ken oude kompetitie 1969/1970: dat alle drie onze landelijke seniorenteams zich /uilen plaatsen voor de promotiepoules. Voor twee teams TSF 1 en 3 is zulks reeds een feit; TSF 2 zal uit de twee resterende wedstrijden één punt moeten behalen om voor de num mers 4 en lager onbereik baar te ziin, doch we twijfe len er geen ogenblik aan dat dit inderdaad zal gebeuren. Een buitengewoon goed resul taat dus van onze landelijke teams in het eerste deel van de kompetitie van dit jaar. Van de teams 1 en 2 hadden we in feite ook niet anders venvacht dan een vlotte plaatsing in de bovenste helft. Dat ook ons in de landelijke kompetitie debu terende 3e team dit vrij moeiteloos presteert is wol meer dan we hadden durven verwachten, 'n Kompliment voor dit team in 't bijzonder is dus zeker op z'n plaats! In de afdelingskompetitie gaat het onze tien daarin uitko mende teams helaas niét zo voor de wind. Als er drie of vier daarvan de promotie- rondo van het tweede deel bereiken mogen we onze handen dicht knijpen. Het geen inhoudt, dat zo'n zes, zeven teams in de degradu- tiegroepen gaan belanden en zullen moeten trachten als nog het vege lijf te redden. Voor de meeste teams lijkt dit zeker niet onmogelijk; van de in januari a.s. te for meren groepen van 6 teams degraderen er maximaal twee. En al vallen de presta ties van sommige teams op dit ogenblik beslist wat te gen. zó zwak zijn ze toch ook weer niet dal degradatie no dig is. Ook al is dc positie op ait ogenblik niet rooskleurig, liet tweede kompetitiedeel biedt nog alle kansen op be houd! Van de junioren kunnen we ge lukkig weer wat optimisti scher geluiden laten horen. Het eerste lea, in de lande lijke juniorenkompetitie, speelt zijn rol mee in 'n zeer spannende strijd om de bo- venste plaats; het staat reeds vast dat het bij de eer ste vier eindigt en zich daar door plaatst voor de halve fi nales om het landelijk team kampioenschap. De negen teams in de afdeJingsjeugd- en juniorenkompetitie doen hel door elkaar genomen ook uitstekend; al staan er niet direkt promotie- of degradatiebelangen op het spel, onze jongens doen toch wat sportief mogelijk is om een zo goed mogelijke plaats te bereiken. De resul taten van onze jeugd- en ju- niorcnspelers geven dus be slist reden tot optimisme, in het bijzonder met betrekking tot het 2e kompetitiedeel van dit jaar! Bij TSF is men dus bijzonder verheugt over wat is gepres teerd. Nu afwachten hoe het verder gaat in de promotie- groep. Wij moeten ons sterk vergissen als niet deze keer TSF de grote stap maakt naar de top van het Neder landse tafeltennis. Niet alleen TSF maar ook NOAD doet een goede gooi. Dat is alleen maar een ver heugend verschijnsel. Schie dam zal waarschijnlijk straks, na de promotiecom- pelitie, in het landelijke ge heel goed vertegenwoordigt worden. Korfbalclub Schiedam: Schiedam Het móet er eerst even uit. Jan Waard, viee-voor- 7.1 iter van dc korfbalclub Schie dam, gaat er voor op de punt van zijn stoel zitten. De impor tantie van zijn woorden met neze ..verschuiving" onder strepend zegt hij: „Ik wil vóór alles graag één ding rechtzet ten betreffende korfbal in het algemeen. Korfbal is namelijk, zoals boze tongen wel eens be weren, beslist geen jonge juf- f rouwen sport. Van deze verkeerde opvatting moeten we ai. Korfbal is een volwaardige sport voor mannen cn vrouwen. Met diverse pluspunten, zoals het gemengd spelen, het spelen te gen een persoonlijke tegenstan der en het niet kennen van indi vidueel spel. Korfbal vereist een goede lichaamsbeheersing, balvaardigheid en is vooral een sport die een ieder voldoening geeft in elk sportief opzicht". De meer dan 50.000 actieve korf ballers en korfbalsters in Ne derland ondersteunen de woor den van Jan Waard. „Zij bele ven iedere we uk weer hun plo- vier aan dit puur Nederlandse spel", aldus de vice-voorzitter. Dat korfbal ook in Schiedam bestaansrecht heeft, bewijst wel het feit dat de S.C. Schie dam zich in mei 1970 voor haar veertigjarig jubileum kan gaan opmaken. Omdat zoiets niet on opgemerkt voorbij mag gaan, zijn er nu al vaste plannen om dit jubileum uitbundig te vie ren. VEEL GELD Maar. een jubileum vieren met de daaraan verbonden evenemen ten kosten geld, veel geld. Goeddeels wordt dit gedekt dank zij de toto-inkomsten. Maar niet alles kan bekostigd worden door de toto-gelden. Een grootscheepse oud-papier actie is reeds aan de gang. „Ie dereen kan zijn oud papier kwiï bij onze voorzitter L. van der Kraan. Als je 153595 draait, wordt het nog afgehaald ook", glundert Jan Waard. De trainingen tijdens de winter j maanden gaan gewoon door. j Elke vrijdagavond worden de senioren door trainer S. van der Geest (zelf ex-korfballer en en ex-scheidsrechter) danig der handen genomen. CONDITIE „De spelers moeten namelijk in conditie blijven voor de micro competitie. Een welkome ver vanging van het veldkorfbal" vindt Jan Waard, die niet ver geet eraan toe te voegen dat Schiedam in de zaal in de 3e klas van de KNKB uitkomt. „Overigens", gaat hij verder, „vallen de resultaten op het veld me toch wel enigszins te gen. Het eerste team staat wel iswaar veilig in de midden moot, maar het heeft praktisch geen kans meer op het kam pioenschap". POSITIEF Naast de senioren laten ook de aspiranten zich van hun beste zijde zien. Het doet het bestuur vooral veel plezier dat de ou ders van deze jongere leden zo positie! reageren en regelmatig op het veld aanwezig zijn om hun kinderen te komen aan moedigen. Al met al mag wor den geconcludeerd dat de korf* balclub Schiedam op bijna 40- jarige leeftijd nog altijd spring levend is. Met een vooruitstre vend bestuur, dat er garant voor staat dat ieder lid volledig aan zijn of haar sportieve trek ken komt. RQTTERDAMSCH NIEÜWSBLAD/SCWEDAMSCHE COURANT, vraagt per 1 januari a.s. 'E oppervlakte tenminste 49 m2. Gelegen in het centrum van Schiedam. Het perceel zal worden gebruikt voor de uitgifte !l van kranten aan de bezorgers. Aanbiedingen: Rotterdamsch Nieuwsblad, Afd. Inspektie en buitendienst. Coolsingel 141 Rotterdam. Tel. 144144, toestel 139. tmgMBagmBm&z®ss3mg% hoog loon en goede vooruitzichten Van Meelstr. 8 te Zwijndrecht. Tel. 01850-25307 555 Gevraagd en voor direkt of 1 januari. BAKKERIJ HET FIJNTJE Fil. tc Rotterdam en Schiedam. Tel. 15 39 08, Met spoed gevraagd leeftijd ca. 17 jaar. Aanmelden: X.V. 1MKO Noordvest 18-20, Schiedam, Telefoon 264575. fn een dagblad zit u dut Boed met uw advertentie» Telefoon 264596 In ons dynamisch bedrijf dat zich bezighoudt met het bereiden van vleeswaren en de handel in vlees, is er behoefte aan een voor de verpakkingsafdeling een jonge man (maximum leeftijd 35 jaar) die kan aanpakken en binnen het raam van zijn werkzaamheden een zelfstandige, verantwoordelijke funktie heeft. Tevens hebben wij met spoed nodig een voor stadsbesteldienst op V.W.-busje (leeftijd max. 25 jaar). Belangstellenden worden verzocht kontakt op te nemen met: FOOT'S VLEESWARENFABKIEK Vlaardingerdijk 542, Schiedam, telefoon 010 - 260396 vragen voor fabrieken tc Vla ur dingen voor het bedrijfslabornkirium. In het bezit van. het diploma leerling-analist. Leeftijd 1820 jaar. voor fabrieksadminislratie en controlewerkzaamheden. De voor keur gaat uit naar een initiatiefvolle jonge kracht (mnl.) van 2023 jaar met voldoende administratieve kwaliteiten!. voor de afdeling Grondstoffen. Een redelijke kennis van de Duitse en Engelse taal wordt ver langd, terwijl enige ervaring in het maken van kostprijsbereke ningen is gewenst. voor de afdeling Export. Zijn werkzaamheden zullen liggen op het terrein van de statistiek, documentatie en calculatie. Voor energieke krachten bestaan hier unieke kansen voor positie verbetering in een groeiend bedrijf. All-round salariëring en bijkomende voorwaarden. Vergoeding in studiekosten. Maakt u eens een afspraak met Romi-personeelszaken (telefoon 340311, toestel 35) of schrijft u een brief Postbus 20 te Vlaardingen met duidelijke vermelding van de verlangde functie.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1969 | | pagina 4