SVV ging de mist in SZC voor beker uitgeschakeld SVV B TEGEN ONMACHTIG DWS B: 0-2 Postduif organiseert tentoonstelling Ruud Pijper maakt w eer goede tijd 4 SPOSli Boksen op lustrumfeest. Waterpolo u. Ie winst voor dammers Dammen Sinterklaasfeest Burg. Verveenschool Zwemmen XSSml SCHIEDAMSCHE COURANT MANDAG 1 DECEMBER 1969 Schiedam. 2c keken elkaar na afloop eens diep in de ogen, toen ze handenschuddend af scheid van elkaar namen. Ri nus uit Amsterdam en Rinus uit Shiedam. Terwijl het pu bliek en dc mist volledig beslag legden op het Spartakasteel, gingen beiden hun weg. Die weg voerde naar de kleedka mers waar zich de problemen hadden opgeslagen. Voor Rinus Mich els het probleem van de blessure van Piet Keizer en voor Rinus, Goscns het pro bleem van opnieuw een to**se nederlaag. SVV ging op Spangen letterlijk en. figuurlijk de mist in, De Schie dammers konden zich tot aan de 32ste minuut overeind hou den. Toen was het gebeurd en dreunde Ajax in het verloop van de strijd zes keer nadruk kelijk raak. In die Amsterdam se score had oud-S'W-spel er Dick van Dijk een groot aan deel. Van de zes treffers nam hij er drie voor zijn rekening. Wij vroegen Dick nu afloop of hij extra -gebrand het velcl m kwam om tegen SVV zijn beste beentje voor te zetten. Dick van Dijk: ,.Het maakt mij niet uit tegen welke tegenstander ik speel. Je bent prof en dan fiks je iedere klus. Of het nou SVV is of een andere ploeg. Anders wel zwak. dat SVV. De jongens beginnen aan een aanval, maar vergeten dan om de zaak goed af te. maken. Jammer, wan in de eerste divisie speelden ze zo goed". Over het uitschakelen van Piet Keizer dat gebeurde in de 25ste minuut waren de me- ningen na afloop nogal ver deeld. Keizer: „Hel was opzet want de noppen van die bink zijn schoen staan nog in mijn knie", Dick van der Korpuï, de man die Keizer heeft geraakt, wil van geen opzet horen. ,,lk ging er hard tegenaan, meer niet". Toch bleef de stemming in het veld fijn. Daar zorgde de strak ke soms o.i. té strakke lei- Bas van Bochove ding van Jef Dorpmans wei voor. De roodgroene supporters warén achteraf niet zo blij met het idee van het bestuur van SVV om op hel Kasteel te spelen. Dat kwam mede door het feit, dat sommigen van het kastje 9 Dp deze foto de drie uitblinkers van de wedstrijd SVV-Ajax, Links Dick van Dijk. die drie doelpunten op zjjn naam bracht en verder Eddy van de Roe* en Joop Langhorst, naar de muur werden gestuurd met hun kaart. Dat gaf boze ge zichten na afloop. Terug naar de strijd. In die strijd gaf SVV in de tweede helft be ter partij dan in de eerste helft. Zeker in het eerste kwartier van de eerste helft leek SVV naar een ongenadig pak ram mel te worden gespeeld. Nou is 60 niet mis, maar zoals de strijd zich in hot eerste kwar tier liet aanzien, gingen onze gedachten uit naar dubbele cij fers. Het is zo ver niet geko men. In het doei heeft Eddy van de Roer van ons een vol doende, ondanks die zes doel punten. Verder viel het goede spel op van Joop Langhorst Maar met twee zwaluwen maak je nog geen zomer.... Schiedam De ruim zestig leden van de SCV De Postduif zul len in de komende weken heel graag laten zien wat voor dui ven zij bezitten. Dan wordt namelijk in het verenigingslokaal aan de Kfeuwstraat 25, een summiere tcntoonstellinge gehou den van hun duiven. Deze tentoonstellingen vinden plaats in tie weekeinden en het begin vond reeds het afgelopen weekeinde plaats. Met eikaar hadden de leden gezorgd voor J58 duiven welke zaterdagmor gen. door een keurmeester aan een nauwkeurige keuring wer den onderwopen. Alle jonge duivinnen, wam deze werden dit weekeinde tentoongesteld, gingen door zijn handen. Volgende week is het de beurt aan de jonge doffers zich ten toon te stellen. Het weekeinde 13-14 december komen de oude duivinnen aan de beurt en na tie kerstdagen de oude doffers. Het ligt verder in de bedoeling om op 3 en. 4 januari het clublo kaal en dart wel bij voldoen de deelname een hokken- show te houden!"'Elke deelne mer kan meerdere hokken in zenden. Voorzitter P van Os, reeds zeer lange tijd voorzitter van De Postduif, sprak er zijn'verheu genis over uit, dat zoveel leden aan deze tentoonstelling hebben deelgenomen. ,,Het is levens verheugend, dat er ook veel le den van andere. Schiedamse duivensportverenigingen zijn komen, kijken naar deze ten toonstelling. Wij groeien als verenigingen langzaam naar el kaar toe. Dat is een verheu gend teken'V Zelf had de heer Van Os ook enkele duiven ingestuurd. Zeer mooie exemplaren waarvan enkele in de prijzen zijn geval len. Vlaardingcn De boksvereni ging Wesiland had voor hel 28ste lustrum van de sportclub Arena van de studentenvereni ging Minerva" in Leiden nog een verrassing in petto: Figh ting Mack, Kaast een achttal amateurpartijen zong de jonge Europese kampioen weltc-rge wicht ter ere van het lustrum- feest en gaf verder enkele de monstraties tegen onder andere Arie Verkade, Lodder, Westhof en Van Si ltd eren jr. van West- land. Scheidsrechters bij het boksgaia waren Van Pelt en KHjnoot. Deelnemende hoks- L -enigingen waren o.a. West- jand en De Haan (Schiedam)- De voornaamste uilslagen wa ren: Smit (Oorschot) w.o.p. De Regt (De Haan), Loud rok (DTS Leiden) winnaar door interven tie van Hoeneveld (Oorschot), Poll erna n (Westkind) w.o.p. WuJlems (Oorschot), Vollaart (WesUund) w.o.p. Van der Vel den (Van *t Hol), Briedé (Van 't Hol) w.o.p. Kaiser (Dor drecht). Huibrechtse West- land L w.o.p. AVismeijer (Oor schot."-: Verder waren er demonstraties lussen L. van Sindoren ,jr. en. Westhof (beiden West!and) en Eijckeicnstein en Van Gent van Oorschot. Het eerste zevental van de Schiedamse Zwemclub is zaterdagavond in hel Sportfoiulsenbad door de tweede klasser RZC'90 uit Rotter dam uitgeschakeld voor de beker van de Zwembond voor Rotter dam en Omstreken. l»e SZC-hercn, die in de derde klasse uitkomen moesten de gaston een 2—2 gelijkspel toestaan, en aangezien ze thuis speelden betekende dit, dat RZC overgaat naar de volgende ronde. Veel SZC'ers toonden zich na afloop niet ontevreden over het behaalde, zeer eervolle resultaat. Had men gewonnen, dan zou volgende week de Zwemvereniging Rotterdam de tegenstander zijn geweest. Hen redelijk resultaat tegen deze eerste klassers lag niet in de iijn dor verwachtingen. Boven dien behoort het team van Rot terdam niet tot de categorie clubs waartegen men graag speelt. Wanneer men nu zou denken dat SZC zich tegen RZC bij voorbaat gewonnen heeft gegeven, he aft men het bij het verkeerde eind. Onze stadgeno ten hebben gevochten voor een beter resultaat maar pech stond een overwinning in de weg. In het laatste speld eel bij een stand van 22 werd de kee- per van RZC nog door een schot van Peler van den Boom gepasseerd maar de bal bleef op de doellijn liggen en weiger de in het doel te drijven. Aan de andere kant had RZC bij het eerste doelpunt alle geluk van. de wereld toen Cees van Beek een schot cp het SZC doel loste waarbij de bal het water x'aak te, echter niet bleef liggen maar onhoudbaar voor keeper Maltha in het doel vloog. In de tweede periode maakte Ruud Kramer gelijk toen SZC met een man meer in het water lag. SZC overleefde hierna verschil-. Schiedam Het ïr. Schiedam 1 gelukt deze keer DOS uit Roe zen burg klep te geven, Het werd weliswaar een kleine Schiedamse zege, maar het was verdiend, fn de vorige wedstrijd, welke beide ploegen tegen elkaar speelden, kon Schiedam neg maar net aan een nederlaag ontkomen. Nu werd het een 119 zege. Ondanks het feit dat door Schie dam werd gespeeld met twee invallers. Deze deden het ech- ter lang niet slecht. Zo ging de heer J. Brem an maar meteen flink van start en sloeg mei een z.g. zevenklapper na twee sla gen meteen elf stenen van hei bord. Het verdere verloop van de partij bracht hom niet meer in moeilijkheden. De andere in valler. Van Otlerloc, -kon remi se afdwingen. Vermeldens waard is de zege van de jeugd: ge Wim Vrijland die op rustige wijze zijn tegenstander tot op gave dwong. Ook P. Lansbergen is bezig een goede klassespeler te worden. Hij kon beide partijen op zijn nu am brengen. Overige uitsla gen: Onink—Van Bochove 0—2, VrijlandPols 11, Van der SpekVan Marlt 11, Heuvel man—Van der Knaap 2—0, W Vrijland—-Koorneef 2—0. Wil lem seDegünjj 02, Kuijk Chr, Degèling 2. Lansbergen Klapwijk 20, Van Otterloo Van dc-r Bulk 1—l. J. Brem an Kuiper 20. Esp<?raiilo*y<reiido Merkreclon. Ia 3:m de decembro klubvespero. NI parolos pri la int ene oj de la cstontaj resto- tagoj cc kado H, Letsch sr., Lekstraat ïUOb. Dum la monato Decembre oni povos bonege propagandi Espe ranto. BURGERLIJKE STAND GEBOREN. Cornel is G z.v. G. Vreeswijk en C. M. H. C. Blum; André z.v, H. J. den Toom en A. Poot; Dennis z.v. H. Deurloo en M. J. Vredenbregt; Martin z.v. H, Deurloo en M. J.Vre- denbregt; Edith d.v. J. Pronk c-n G. Waardenburg; Marcel B C z.v. C. BUekendaal en C. M. L. Enge ring; Janna d.v. J. van der Schalk c*n S. K. Benou; John z.v. H. J. Kiel a en W, v. Dijke; Ilona d.v. A. T. Ge eve en A. van der Stel; Marc L. A. z.v. C. M. Vinke en A. M'. P Rade-ma ker; Anne P d.v. -J. Romein en B. Thompson; Muriel d.v. T. A. Heïjnsbroek en M. Xolet; John R z.v. J. J. van Rutten en C. A. M. van Dorp. OVERLEDEN: L. W. Kilsdonk. 78 jr; H. van Vooren, 83 jrr wed. W. Hoek; A, van eten Eerghe, 88 jr: J. van der Kruit, 56 jr echtg. G. Suttorp; A. C. Ro me ijn, 75 jr echtg. IV. van We zenberg; M. E. Damen, 59 jr; J. M< L. Kunze, Cl jr. Schiedam Voor "-vmig van de wedstrijd tegen DWS b trapte de langzaam van een meniscus herstellende Jan Fels in de gang van de kleedkamer» een balletje met Harry Eijken- broek, de animator van de SVV-bouwploeg. ..Ik heb geen pijn meer", stelde Jan Fels met een tevreden, gezicht vast. „Forceren doe ik het echter niet. Voorlopig nog een paar weer op sterkte zien te krij- weken kalm aan. Dan ga ik mei een lichte training de knie gen". Juist een man als Jan Fels werd in het b-ieam van. SVV-zater dag node gemist. Niet dat de halfspeler een zege had kunnen bewerkstelligen tegen de DWS reserves. Daarvoor speelde heel SVV te krampachtig. Voor al aanvallend werd het spel te kort gehouden, waardoor sneiie mannen als Jan Rij kuiter en Aad Qsterholt zelden gevaarlijk, konden doorstoten. Jan Fels is een man die een pass kan ge ver., gericht op snelle spelers. Ook UEFA-International Wim Mulder is daartoe in staat. In de wedstrijd tegen DWS deelde hij echter in de malaise. Niet alleen de voorhoede, waarin na rust Arie Verbooon werd vervangen door Gij» Gage> steijn, ontbrak het inzicht. Ook de verdediging, die de handen vol had aan de van PS\r afkom stige Stanley Bish. behandelde niet nu ar behoren. Daarom kon Bish. door zijn mcihokl zijn di recte bewaker Wim Maurits vaak te vlug af. na een half uur de score openen. Snel sprintte hij de vrije ruimte in, schudde Mauri Is van zich af en omdat de SVV-defensie. tegen de ge woonte in, op een lijn stond inclusief vrije verdediger Drie kus Nels, kreeg Bish alle kans om de uil zijn doel gekomen Jan van der Velden met een kuig schot te passeren. 0—1. TE SNEL Nog voor rust kwam DWS b op 0—2. Weer was de snelle Stan ley Bish de SVV-defensie te snel af. Zijn schot werd nog wel gestopt dour Jan van der Vel den, echter niet klcmvast, Hier door kreeg invaller Gerritsen alle gelegenheid SVV naar een 02 achterstand te schuiven. Het veelvuldig mee naar voren trekken van Piet Hols, "Wim Maurits en Driekus Nels, na rust, oogstte geen succes. Laatstgenoemde was wel dicht bij een treffer. Zijn inzet bieek echter te zacht. SVV b bleek tenslotte niet bij machte tot een tegentreffer te komen. Daarvoor was het aan- 'vaisspet dan ook te kort, te ste riel ep vooral zonder overïui- Eén van de vele malen, dat SVV-rcchtsback Piet Hols mee naar voren trekt. Even zovele malen, zoals hier. wordt zijn rush vroegtijdig onderbroken Schiedam De oudercommissie, onderwijzend personeel en leer lingen van de Burgemeester Verveenschool aan. de Nachte gaallaan in Kethel organiseren dit jaar twee Sint Nicolaasfees ten. Voor de vierde, vijfde en zesde klas is het feest op woensdag aanstaande om acht uur 's avonds in de grote zaal van gebouw "De Rank" aan de Schiedamseweg. De* hoofdschotel van deze avond zal worden gevormd door een toneelspel in drie bedrijven on der de titel "Het spook van Spechtenstein", dat zal worden opgevoerd door een aantal leer lingen, onder leiding van enige onderwijzeressen. Het belooft voor de kinderen èn voor de ouders, die ook zijn uit genodigd, een leuke avond te worden. Voor de leerlingen van de eerste, tweede en derde klas valt het Sinterklaasfeest op vrijdagmorgen vijf decem- her eveneens in "De Rank" 's morgens» om negen uur. Ook hier zijn de ouders van harte welkom. lende minuten met een man minder. O.a. werden Nico Kol- meyer en Ruud Kramer Freher uit het water gestuurd. In het derde speldecl profiteerde SZC opnieuw van een periode met een man meer Nico Kolmeyer rondde een Schiedamse aanvrd doeltreffend af. Kort hierna trof RZC via de binnenkant van de paal opnieuw de roos 2—2. In het laatste kwartier zou er ondanks verwoede pogingen van SZC om de overwinning ie behalen, geen verandering meer in deze stand komen. De spaarzame uitvallen van RZC werden door de SZC achterhoe de onder leiding van Her.k Roodenrijs goed opgevangen. Ook Sjaak Tettelaa'r speelde een goede partij. Nico Kol meyer werd in dit gedeelte van de strijd voor de derde maal uit het water verwezen, waardoor bij niet langer mocht deelne men. JEUGD De SZC-jeugd kwam in het water tegen het sterke team van ZIJV uit Den Bosch. Na een harde wedstrijd werd met 54 van het korste eind gelrokken. Een bijzonder eervol resultaat wan neer men bedenkt dat de ge middelde leeftijd van de SZC spelers minstens 2 jaar lager was dan van de gasten. Frits Smits werd met 2 doelpunten topscorer voor onze stadgeno ten. Rob Vermaas en Ruud Kramer Freher maakten de overige doelpunten. SZC 2 won gemakkelijk met 5—3 van ZPC 3 uit Rotterdam. Frits Smits maakte ook in dit duel 2 doelpunten. Henk Barnhard was met 3 treffers echter het productiefst. Rob Vermaas deed op de midachter plaats goed werk evenals Edu Wit- lems irj het doel. Het eerste herenteam van Wilton Fïjenoord ging tegen een en thousiast spelende formatie van de Rotterdamse Watervrienden kansloos met 70 ten onder. Op alle fronten waren onze stadge- not^i de minderen van hun te genstanders. Vooral op het ge bied van de balbehandeling stelden cle Wiltonheren teleur. SZC heeft zondag deelgenomen aan bijzonder sterk bezette zwemwedstrijden voor adspi- ranten (d.w.z. onder de 16 jaar) in het Overdekte Zwembad van Hilversum. Dc organisatie, die in handen was van de Hilver- sumse Zwemclub kon met de beste wil van de wereld niet goed worden genoemd. Er wa ren te veel deelnemers (uit 32 verenigingen) en te veel num mers. Aangezien er mocht wor- den deelgenomen tot 16 jaar valt het te begrijpen dat de 13- jarige SZC zwemmers Ruud Pij per en René v.d. Kuil, die in de categorie onder dc .14 meestal in de prijzen vallen, het. in Hil versum zeer zwaar hebben ge had. Ere-plaatsen waren er voor hen dan ook niet wegge legd. Toch leverde Ruud Pijper weer een bijzonder goede pres tatie door op het nummer löö meter vlinderslag te finishen in 1.08,7, waarmee hij weer enkele tienden van seconden van zijn tot nu toe beste tijd afknabbel de. Hij eindigde met deze tijd. op clé vierde plaats. René v.d. Kuil eiste op de 100 meter vrije slag een vijftiende plaats voor zich op. Zijn tijd bedroeg 1.07.6. Frank Ruseier werd vijfde op de 100 meter vrij voor jongens on der de 12, Hij verbeterde zijn persoonlijke record met ruim een seconde en bracht het op 1.13.4. De overige SZC-zwern- mers en zwemsters eindigden op plaatsen in de achterhoede. Enkele tijden: Anita v.d. Dnft legde de 100 meter vrij af in 1.17.2, Ben Kramer Freher de 100 meter rugslag in 1.28.5 en Marjo Simons de 100 vlinder in 1.35.4. Mathilde Geuze deed over de 100 meter vrij 1.34.2 en Tineke Timan over de 100 me ter school 1.43.5. De meisjes es tafette ploeg liet op de 4 x 100 meter vrij 5.24 afdrukken. (Marjo Simons 1.16.7. Mathilde Geuze 1.31, Wil v.d. Vlist 1.18.9, Anita v.d. Drift 1.17.8) De jongens op dit .zelfde nummer maakten 4.40.5 (Frank Ruseier 1.13.5, Ben Kramer Frehsf 1.3.2.9, Ruud Pijper 1.06.4, Rcne v.d. Kuil 1.07.7)

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1969 | | pagina 4