Beide penningmeesters lachen in het vuistje Wilton-dames kunnen punten halen Grootste wens Wout Bishoff „Een eigen school bouwen" DERBY SVV-HERMES DVS jgasfl door Bas van Bochove SVV-Hermes gelukkige keuze? citroen Handbal 1 Wout Bishoff en z^jn assistent Pe- J ter Lagerwaard hebben aan do ptj| ze jeugdige liefhebbers de han- |,i -M den vol. Na np de dag de jeugd 1»»^ - iH 4e hebben onderwezen, is het in jc avonduren weer aanpakken Peter Lagerwaard geblazen voor de ouderen. Want de judospart in Schiedam is nog steeds in opmars. Het vindt nog vele beoefenaren en het doet Bishoff nog steeds pi.in geen eigen onderkomen te hebben. „Maar mijn Ideaal blijft toch nog steeds om eens te gaan bouwen in Schiedam. Het moet moge lijk .zijn om in Schiedam een sportschool te hebben", zegt Wout Bishoff. Maar zolang die school er nog niet is, is het mogelijk om in de ge hele stad in diverse lokalen toch les te geven. Bij een van die les sen spraken wij met Peter Lagerwaard. De man die het in de judosport al ver geschopt heeft. Reeds tien jaar doet Lagerwaard aan judo en. hij bracht het tot nu toe reed» tot de Nederlandse selectieploeg. Hij is een makkelijke prater. De woorden róllen zonder ophouden uit zijn mond. Als een verhaal wat hii wellicht reeds vele malen heeft verteld. Hij is er dan ook zonder meer tróts op het ïn de judosport ver gebracht te hebben. „Ik was reserve'voor de wereldkampioenschappen in Mexico. Let wel. reserve als een van de jongens misschien zou uitvallen. Dot is gelukkig voor die jongens, maar ongelukkig voor mij hiet ge beurd. Tk had die trip graag meegemaakt". Tijdens hot ge sprek met ons dwalen 2ijn ogen over de mat waar de jeugd be zig Is aan een grondoefening. Hij geeft aanwijzingen die prompt worden opgevolgd. Een knaapje komt nieuws gierig naast ons staan en slaat een glik in onze aantekeningen, ..Me neer, bij is ook op de televisie geweest. Dat moet u er ook bij zetten". Peter Lagerwaard lacht zuinig en stuurt de knaap de mat op. Als middengewicht werd hij tij dens de kampioenschappen van Nederland derde. „Dat kostte mij een plaats bij de selectie van Nederland. Alleen de eer ste twee gaan naar de selectie. Toen ben ik er hard tegenaan gegaan, en met wedstrijden in het Rijnmondteam. heb ik me kunnen herstellen. Tijdens de Europese kampioenschappen stond ik tegenover Wolfgang Hoffmann. Ik won en dat was voor mij tevens een morele overwinning"- Peter Snijders staat van tien tot, zes uur op de mal ont onder» richt te geven. Hij doet dat, sa men met Wout Bishoff. voor di verse groepen. De Schiedamse politiemannen zijn trouwe klan ten, 'Maar ook damesgroepen en herengroepén zijn verspreid over de gehele stad bezig de juiste judogrepen te leren. „Het gaat fijn met de school van Bishoff. Wij hebben voldoende leden. Wat, judo niet meer zo populair? Nou ik kan rustig zeggen dat er in Schiedam heel wat mensen bij ons les krij gen". Peter Lagerwaard heeft door zijn tien jaar judo en het uitkomen in verschillende ver tegenwoordigende teams heel wat contacten' in do wereld overgehouden. Een poosje te rug heb ik de kampioen van Tsjecho-SJowakije nog thuis op bezoek gehad. Ik woon. in Ca» pelie en de Tsiech Jaraslav Bestanossi is toen een poosje bij mij thuis geweest. Toen ik bij hem was ben ik daar ook fijn ontvangen. Buiten deze Jaraslav Bestanossi •heeft Peter nog meer contacten 'in Europa. „Peter Adams, de kampioen van -Australië is veertien dagen bij mij thuis geweest. Dat vind ik gewoon, leuk om die knapen iets van ons land te laten zien". Peter Lagerwaard is zwarte ban der'én zal binnen niet al te lan ge tijd examen moeten doen voorjeepkiieuwe dangraad. Er zijn twee jonge-dames..bezig elkaér binnen dé korst 'tttOgelij- ke tijd naar de mat "té wérken. Het' zijn Maria Vorstenbos en Anette. van. Zwieten. Maria is 11 jaar en doet reeds drie jaar judo. Waarom?-Maria: „Ik yind' het gewoon een "leuke sport^Xekker 'fel: Handbal of korft&Miimd ik, zo saai. Het gaat 'rhi} -daar—te kaim—hoor". Anette is 10 jaar en is pas een paar weken op judoles. Ook zij vindt judo een fijne sport en is .er aan begonnen om- lekker té kunnen „knokken"- Anette: „Al die andere sporten 2ijn zo „slapjes". Maria en Anette begeven zieh weer naar de judomaf Waar ze zonder par don een jongen van ge2ijke lengte en leeftijd met groot ge mak tegen de wereld „helpen". „Fijn dat. er ook bij de jeugd zo veel animo is om aan judo te doen", zegt Peter Lagerwaard tot besluit. Anette van Zwïetcn en Maria Vorsfcenbos geven elkaar op de judo- mat geen duimbreed toe. Omdat SVV en Hermes DVS in één stad (Schiedam) gehuis vest zijn. vallen de wedstrij den die zij tegen elkaar spe len onder de categorie „der- bij". Zondag spelen de twee betaalde clubs zo'n derbij. Geen echte, maar een „ge maakte". Het it. namelijk een vriendschappelijke wed strijd, dus niet in compe titieverband en dus ook niet noodzakelijk dat deze derby wordt gespeeld. Beide clubs zijn a.s. zondag vrij. Trai- door Piet Öcks nërs en bestuursleden heb ben daarom naarstig ge zocht naar een tegenstander voor het spelen van een oe fenwedstrijd. Toen hebben de twee Schiedamse betaal de verenigingen elkaar weer gevonden. Velen echter, zowel spelers als supporters, zijn niet erg ge lukkig met deze keuze. Van Hermes-zijde klinken dan ook veelvuldig de klanken van „Als ze één grotë 'neder laag lijden zijn ze mentaal misschien dermate aange slagen dat ze geen wedstrijd meer winnen". Zo donker ziet trainer Joop Castenmil- Jer het echter niet in. „We hebben toch niets le verlie zen. We spelen twee klassen lager. Is het dan een schande om te verliezen". Castenmil- ler heeft er bij de spelers op gehamerd om vooral niet ex tra geprikkeld het veld in le gaan om de grote broers eens een lesje te geven. Na tuurlijk mogen ze wel win nen. Als het maar op een correcte manier gebeurt. Ik heb de jongens voor ogen ge houden dat de competitie veel belangrijker is. Geen enkel risico nemen heb ik ze gezegd. Daar is immers nie mand mee gebaat", zegt Ca sten mill er. SVV-trainer Rinus Gosens denkt er evenzo over. „We voetballen gewoon. Ik wil de nieuwelingen Arie Don en de Zuidslaaf Ciric aan het werk zien." Met het oog op even tuele blessures zegt hij: „Ri sico's lopen doe je overal en aliijd. Onderweg naar huis kun je ook aangereden wor den. Daaraan moet je niet denken". Niettemin, in eea druk verkeer loop je meer risico. En is net niet daarom dat velen hel spitsuur trach ten. te omzeilen ADVERTENTIE Nog wat onbeholpen met de beste bedoelingen probeert de judojeugd de door hun instructeurs geieerde grepen ïn de praktijk ie brengen. Schiedam Of de vriendschappelijke wedstrijd SVV—Hennes DVS (of Herm es^DVS—SVV, Zo u will) nu een. gelukkige keus is of niet, publiek trekt de ontmoeting in ieder geval. Daar zijn in ieder geval beide verenigingen mee gebaat. Nut'lig kan de wedstrijd in ieder geval wel worden. De mogelijkhe den voor zowel trainer Rinus Gosens als voor .Joop Ca.sten mil Ier om te gaan experimenteren zijn natuurlijk volop aanwezig. Ze zui len er dan ook een gretig gebruik van maken. AFDELING VERKOOP: TEL. 26.37.05 Jinimietlalrijtlt'ii SchiedamDen Haat! Schiedam Maandag 15 decem ber worden in de zaal van de Opsta ndingskerk judowedstrij den gehouden. 'Deze wedstrij den vangen aan om zeven uur en gaan tussen een team van de school Bishoff en een Haags team van de school Rapmund. De toegang is gratis en dus voor de liefhebbers van judo een goede gelegenheid om deze twee sterke teams tegen elkaar aan het werk te zien. De Op- standingskerk is de kerk op de hoek van de Honnerlage Grete- laan en de Troetstralaan. In gang vim de zaal is aan de ach terkant in de rlr. Ds, Kuyper laan. Schiedam De Klaverjasvereni- ging van de Verenigde Glasfa brieken houdt zaterdag 20 de cember een kerstconcours, waaraan iedere klaverjasser kan deelnemen. Het concours begint om twee uur in de kanti ne van het bedrijf aan de' Bui tenhavenweg. Er zijn veel prij zen te winnen. Vooral Gosens zal met Argus ogen de verrichtingen van met name de Zuidslaaf Ciric volgen. De kwaliteiten van de andere nieuwkomer, Arie Don, zijn de syv-oefenmeester overbekend. Voor hem is een fijn duel om een beetje aan zijn nieuwe ploeggenoten te wennen. Overi gens zal hij daar weinig moeite mee hebben. B-ELFTALLEN Op bijna even ongelukkige wijze verloor SVV b zaterdag van Telstar b, als het eerste van AZ*67. Zelfs hadden de SVV-re- serves tien minuien voor tijd nog een 10 voorsprong. Enke le ongelukkige momenten de den de Schiedammers tenslotte toch nog de das om en verloren met 2-l. SVV b heeft zaterdag in de wedstrijd tegen ADO b de kans om zich te herstellen. Hermes DVS b kwam zaterdag niet in het veld. De niet geringe sneeuwval maakte het bij veld op Harga onbespeelbaar. Zater dag spelen de Hermes DVS-re serves uit. In Haarlem spelen de jongens van Henny de Geus tegen de reserves van de club van die naam. Arie Don debuteert in SVV tegen Ilermes DVS Van onze handbalmedewerker Schiedam Zondag zal er geen. enkel Schiedams team binnen de stadsgrenzen in het veld ko men. Voor alle staan er wed strijden op het programma bul ten de stad. Zondag komen de dei mes en heren van Wilton in de Vlaardingse sporthal binnen de lijnen. Om 14.20 uur nemen de dames van Wilton de strijd op tegen het Rotterdamse Roda, dat dit seizoen weinig van. zich laat spreken. De Rot terdammers doen hun best. maar er is té weinig materiaal in het team om lot daadwerke lijk spel te kunnen komen. Dit opent voor de Wilton-dames de mogelijkheid om weer eens vol ledig in hun spel te komen en de broodnodige punten in huis te halen. I Ook de heren van Wilton zullen de strijd moeten aanvaarden met Roda. In de velükompetitie hceft Wilton ervaren dat men danig rekening moet hoiiden. met dit team, dat zeer verras- send naar voren kan gaan. Krijgen de Rotterdammers maar even ruimte, dan zijn ze moeilijk te stuiten. Indien Wilton met wat meer doordacht aanvalsspel te werk gaat dan tegen Vires afgelopen zondag, dan rnoet het beslist in staat zijn om tot de volle winst te ko men. UVG-DAMES Kwamen vorige week de heren van IIVG in de late uren binnen de lijnen, nu zullen de dames tot 20.55 uur moeten wachten in de Vlaardingse hal, voordat zij tegen Hoogvliet kunnen laten zien tot wat zij in staat zijn. Het moet voor UVG mogelijk zijn. om tegen Hoogvliet de vol le winst te behalen. Hoogvliet speelt een aardige partij hand bal, maar er zit nog te weinig verband in hun spel. Een klein beetje attente verdediging kan dan ook zeer vroeg het gevaar reeds beteugelen. De dames en heren van DWS gaan naar Den Haag, om daar te trachten weer eens tot de volle winst te komen. De dames komen in de HoutrusthalJen uit tegen Ani mo. Dit belooft en vrij gelijk- opgaande strijd te worden. Het team van Animo is de laat ste tijd niet erg in vorm. Het heeft beslist kwaliteit, maar het verband sluit, niet volledig. Dit kan de zwakke aanvalslinie van DWS de mogelijkheid ge ven om ver op te rukken. Het blauw-witte team draait vrij goed, maar er ontbreekt nog steeds een goed schot. Het is dan ook zaak dat het zoveel mogelijk de tekortkomingen van Animo uitbuit. Mocht, het daar in slagen, dan behoort een gelijkspel tot de mogelijkheden. DWS-HEREN De heren x'an DWS moeten de strijd aanbinden met AHC. Ook hier mag een boeiende strijd verwacht worden, met DWS als dc grote kanshebber. De laatste twee wedstrijden heeft DWS met een nederlaag af moeten sluiten, wat hopelijk geen te rugslag op het spel zal hebben. DWS beschikt over een uitste- Jcende zualhandbalploeg, die 'smet breedtespel voor zware op drachten kan zorgen voor de di verse verdedigingen. Het moet dan ook mogelijk zijn met rui me cijfers van AHC te winnen. SCHIEDAMSCHE COURANT VRIJDAG 12 DECEMBER 1969 Schiedam Het is in de zaal van de Opstandingskerk een wriemelende massa van jeugdige judoka's. Jongens en meisjes door elkaar pro beren zich de moeilijke wor pen en het valbreken eigen te maken. De judoschool Bishoff, die nog steeds niet kan beschikken over een eigen sportschool, vindt iede re dag in verschillende loka len weer de mogelijkheid om de jeugd tc onderwijzen in deze sport. i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1969 | | pagina 4