Hervormd Schiedam positief over oecumenisch kerkblad J Savoy Brown Blues Band uit Londen PSYCHEDELISCH VOORPROGRAMMA IN „BLUESVILLE 69" „DE WAAG" IN DE KOMENDE WEKEN Volgens praatpapieren S3 Doorkijkje bij de steeg Groot Kerstconcert Belcanto5? Dagbladreklame is niet te vervangen Nieuw antennesysteem voorkomt storingen STAD AGENDA Zondag in Schiedam door Louis n mmm S fcrandwandelinsr „De Water- vrienden" Kerstbal van „Dc Kippenren" ZATERDAG SOLISTENCGNCOURS IN VERENIGINGSGEBOUW ROCKANJE Loenderslooi biedt aan: Laendersisof SCHIEDAMSCHE COURANT WOENSDAG 17 DECEMBER 196!) IN VANDAAG: IRENE: Jazz-workshoo met com bo Han O verdijk. (Nieuwe Ha ven 155). TIVOL1: Blues- en underground' ontmoet inss cent rum Green's Society. (Nieuwe Haven 237). JEUGD HAVE NTi eners o c: ëte i t ..Tinus". (Lange Haven 129). DE KIPPENREN: discobar. (Rijnstraat 3. zaal H. Hartkerlo VRIJDAG 't HONK: Sociëleitsavond. (Hoog straat 148). NIEUWSTRAAT 12: praatcafé „Quousque Tandem." TIVOLI: Green's Society: scho lieren discotheek club „Bloeb'". (Nieuwe Haven 2373. ZATERDAG DE VAAG: Sneeuw-bai. (Nieuw- straat 36). 't HONK: Sociëteitsavond. (Hoog straat 249). NIEUWSTRAAT 12: Praatcafé „Quousque Tandem". JEUGDHAVEN: YMCA Sociëteit ,;De Vonk". (Lange Haven. 129). 't ANKER: Gala-Kerstbal en kerstmaaltijd, (zaal Goede Ha ven,. Westfrankenlandsedijk). DE KIPPENREN: 31.30 uur, kof- fiebar. (zaal H. Hartkerk, Rijn straat). 20.00 uur, dansen, m.na.v. „Jade of all trade". ZONDAG NIEUWSTRAAT 12: Praatcafé Quo usque Tandem". JEUGDHAVEN: YMCA Sociëteit De Vonk". (Lange Haven 129). 't HONK: Sociëteitsavond. (Hoog straat 148), ARCADE: 34.00 uur, Green's Bluesville 69 Club met „The Savoy Brown Blues Band" en „Snowflakes and Sunshine". (Lange Haven 71). TIVOLI: „Top of the popsclub" Green's Society met d.j. Martin Green. (Nieuwe Haven 237). ARCADE: 20.00 uur. Instuif Schiedam (Lange Haven 71). Schiedam Zondagmiddag treedt in zaal Arcade aan de Lange Ha ven voor de tweede maal dit seizoen een Engelse blues-groep op voor de leden van Green's Bluesville 69 Club. Het is de Savoy Brown Blues Band" uit Londen bestaande uit Christ Youldon, zang; Kim Simmonds, gitaar; Tome Stephens, bas; Roger Earl, drums; en Lonesome Dave, riveede gitaal cn zang. S Na successen in. Scandinavië, Engeland, en Amerika, nu m Schiedam: de Savoy Broivn Blues Band". Zondagmiddag in Arcade b)j Bluesville 69. Schiedam In het Y*oorprogram ma van de „Savoy Brown Blues Band" zondagmiddag in Arca de voor de Green's Bluesville 69 Club speelt de groep „Snow- flakes and Sunshine". Tijdens een manifestatie van Provadya-Groningén op 5 okto ber 1968 trad voor het eerst op de „Jan Hekert Experience". Deze groep bestond uit 20 per sonen, gegroepeerd rond Jan Hekert. Het gebeuren was een groot succes, omdat de groep erin slaagde om op het laatst het gehele publiek, zo'n 3ÖÖ mensen, te laten meedoen. Het toneel verplaatste zich naar de zaal! In de loop der maanden groeide de groep tot zo'n veer tig man, voornamelijk geregel de bezoekers van het ontmoe tingscentrum „De Kroeg", waarvan. Jan de eigenaar is. Er volgden even succesvolle op tredens in Amsterdam bij Pa- radiso, in Utrecht bij de „Flight" en in het „Kasieno", en minder succesvolle, b.v. in Winschoten, waar de groep al vóór haar eigenlijke optreden vanhet podium verdreven werd door fluitconcerten en een bekogeling. Er volgden nog twee t.v.-opnamen, toen was het plotseling afgelopen. Voor een hoop mensen bleek de „Experience" echter eed be- O De groep „Sunshine and Snowflakes", soms door hele zalen beju. beid, soms bekogeld cn uitgefloten. langrijke injectie geweest te zijn. Er ontstonden verscheide ne groepen uit en één van deze groepen was de psychedelische groep „Snowflakes en Sunshi ne". opgericht door Jan He kert, die zanger van de groep werd. De groep speelt een men geling van ruige blues en rock In de stijl van Led Zeppelin, Spooky Tooth, Jeff Beck en Creedence Clear water Revival en zoekt daarnaast naar eigen vormen. Kortom een sensatio neel gebeuren in s,Bluesville Sdedert de oprichting van de groep, vier jaar geleden, is de bezetting verscheidene malen gewijzigd. Aanvankelijk was de band een Chicago-blues-band en voordat hun eerste single uitkwam, werd reeds een elpee op de markt gebracht met de titel: „Shakedown.". SCANDIiXAVIc Tijdens hun tweede tournee naar Scandinavië één van de bes te biuesgebieden op het vaste land van Europa kwam hun tweede elpee uit: „Getting to the point", die de Elpee-hitpa rade in Engeland nèt niet haai de. In Amerika bleek men ge voeliger voor de sound van de Savoy Erown Blues Band" want daar werd de elpee wél een groot succes hoewel de groep zich daar nooit in leven de lijve had vertoond. AMERIKA Geen wonder dat al gauw een toernee van acht weken naar de States werd georganiseerd, en. zoals -gezien het succes van de elpee te verwachten was, werden die acht weken 13 we ken. Tijdens de toernee in Ame rika kwam bovendien nog eens de derde elpee van de groep uit „Blue Matter", die in korte tijd een plaats in de Amerikaanse Top 40 voor elpees veroverde. Volgens Kim Simmonds wordt 95V» van de muziek van de band geschreven door Chris en hemzelf en hij beschrijft de band als een „heavy band": geen blues-, rock- of pop-band, maar een combinatie van dat alles. Enkele weken geleden verschenen er weer twee platen van de groep: de elpee „A step further en de single „I'm tired". Schiedam Zaterdag aanstaan de heeft sociëteit „De Waag" weer een uitwisselingsprogram ma ditmaal met sociëteit „In stuif Schiedam". Instuif D. J. Hans Tettelaar komt dan na melijk met de hele geluidsin stallatie van zijn sociëteit pla ten draaien voor de leden van „De Waag". Als tegenprestatie zal Waag-D, J*. Joop Adriaanse op zondag avond 28 december een discoa vond bij „Instuif Schiedam" verzorgen. Óp 27 december houdt „De Waag" zijn. „Christmas-party", die volgens traditie in het lang, respectievelijk in. gekleed pak zal zijn. En tenslotte is „De Waag" ook op oudejaarsavond actief. Om één minuut over twaalf zullen de deuren van. „De Waag" wijd opengaan om het nieuwe jaar op gepaste wijze met feest en dans in te luiden. Er wordt re kening gehouden met die men sen, die al hun geld in vuur werk gestopt en dus verknald hebben, want de entree voor deze avond c.q. nacht is nihil. Schiedam Even wat jeugd- nieuws van de Jeugdkern van de Schiedamse Zwemvereni- ging „De Watervrienden.". Op Tweede Kerstdag organiseert de Jeugdkern weer de traditio nele strandwandeling van Sche- veningen naar Hoek van Hol land. Om tien uur wordt verza meld in de hal van het station Schiedam, in Kijkduin wordt koffie gedronken, en daarna is het zaak om voor vijven in Hoek van Holland te komen; In het clubgebouw is er dan daar na nog.een gezellig etentje, ge volgd door het kerstbal. Deel name kost voor de leden vier gulden, voor introducees zes gulden. Opgeven voor 23 decem ber. Sciedsm Bezitters van een tv- toestel, dat is aangesloten op een centraal antennesystcem en dat in de omgeving van hoge fiats staat, hebben door ingrij pen van de gemeentelijke Wo- mngdienst geen hinder me?r van een slechte ent vangst. Uit het jaarverslag 1968 van de dienst blijkt namelijk, dat door toepassing van de anten nes op de meest gunstige plaat sen en het koppelen van twee installaties een goede ontvangst werd verkregen. In het verslagjaar moesten door het gereed komen van de hoog bouwflats aan het Bachplein de installaties van de fiats aan hel Joh. Straussplein worden gewij zigd. De hoogbouwflats scherm den de antennes van de laag- bouwfiats af, waardoor onvol doende signalen werden ont vangen. Twee fiats kregen een goed sig naal, zodat de andere installa ties aan die van beide flats kon worden gekoppeld. Ook de in stallaties van enkele flats in Nieuwland werden gestoord door hoogbouwflats, ditmaal die bij het station. Ook hier werden maatregelen getroffen. Aan de hand van metingen van de antennesignalen in de oudste antenne-installaties bleek, dat omvangrijke vernieuwingen plaats moesten vinden. Voor het verkrijgen van nieuwe ma- terialen. werd een begroting op- j gesteld, waarin tevens dé nodi-j ge gelden werden aangevraagd, i Schiedam Uit de resultaten van de praatpapieren van de Hervormde Gemeente van Schiedam blijkt dat de Hervorm den hier veel voelen voor een gemeenschappelijk blad uit gaande van alle kerken van Schiedam. Zoals indertijd in ons blad vermeld wilde de Hervormde Kerk eerst de mening van haar leden horen, alvorens op de vraag van de Schiedamse Kaad van kerken of men één centraal kerkblad zinvol acht, in te gaan. Door middel van de praatpapieren, waarop ook het hoofdstuk communicatie en publiciteit voorkomt, is deze mening er nu. De Zondagsbode (eigen blad van de Hervormde Kerk) kwam er in de besprekingen nog niet zo .slecht af, schrijft de heer J. van der Meer in dat blad zelf. „Het grote probleem is echter het geringe aantal aborinees, en daardoor de geringe mogelijk heden. De aanwezigen, vonden een kerkblad onmisbaar om een band tussen de gemeentele den te leggen en te verstevigen. Het huidige kerkblad functio neert naar veler mening niet op deze wijze. Het voorstel is een centraal weekblad, waarin de kwantitatief grootste kerkge nootschappen samenwerken. Een. vast onderdeel moeten de belangrijke berichten vormen uit de wijken en het rooster van bijeenkomsten. Daarnaast moet er informatie in staan be treffende de oecumene en ge beurtenissen op kerkelijk en maatschappelijk terrein". Uolgens do praatpapieren moeten do stukjes meningen uitlokkend zijn. Belangrijk vindt men ook, dat de algemene berichten bij een centraal blad door meer dan 2 of 3 mensen geredigeerd kunnen worden, en dat er door een grotere oplaag betere kan sen voor de opmaak zijn. Onder onze leden komen zeker lay- outmensen voor, zegt men. Een interkerkelijk blad zou ter in troductie enige malen huls aan huis of bij alle ingeschrevenen der kerkgenootschappen ver spreid moeten worden. Een klein verschil van mening was er over de vraag, in hoeverre de samenlevingsproblemen als stadsplanning, woningbeleid en recreatieproblemen, in het blad aan de orde moeten komen, Sommigen vonden, dat hiervoor de dagbladen zijn. Anderen wil den meer engagement in dit op zicht. Schieadm Sociëteit „De Kip penren" houdt zaterdagavond aanstaande haar kerstbal in de sociëteitsruimte in de zaal van de H. Hartkerfc aan de Rijn straat in Schiedam-Zuid. De avond wordt opgeluisterd door de groep „Jack of all trades". Aanvang acht uur, zaal open half acht, entree twee gulden. SCHIEDAMSCHE COURANT tevens bijkantoor RoUeniamsch Nieuwsblad Broersvest J Administratie en abonnementen telefoon 26.80,91 Redactie: telefoon 25.25.66 Klachtendienst: telefoon 26.17.73 van 18.00—20.00 uur saterdag van 17.M—IS.00 uur Deze krant wordt uitgegeven door de Slit hof f Pers NV IN DIT STRAATJE GEEN SNELVERKEER, maar nog steeds rust. Onze fotograaf maakte deze opname bij één van. de vele steegjes, die op de Hoogstraat uit komen en waar het zo gemakkelijk is, om te kijken wat je overbuurvrouw doei ïle en vliet In hel kader van het „Streek overleg Harmonie- en Fanfarecorpsen Yoorrte-Put- ten-Rozcn burg organiseert de Muziekvereniging „Ons Genoe gen" van Rockanje een groot Solistenconcours, Dit muzikale evenement vindt za terdag plaats in het Vereni gingsgebouw in Rockanje. De eerste solist treedt 's morgens om 10 uur aan. Het is voor de eerste maal, dat een dergelijk solislenconeours in deze streek wordt gehouden. De belangstelling hiervoor is reeds groot. In ll uur tijds zui len 71 deelnemers 44 muziek werken ten overstaan van een bekwame jury ten gehore bren gen. Ook nu weer verleent de stichting „Eilandengemeen schap" de nodige service bij dit evenement. Het programma voor deze dag is als volgt: 10 uur: solisten, van „Libertatis Primitac" uit Briel- Le; 13 uur: solisten van „De Kleine Trompetter" uit Abb en- broek; J3.15 uur: Solisten van Voorne en Putten uit Hellevoet- sluis; 14.30 Solisten van Uöi uit Rozenburg; 17 uur: solisten van „Volharding" uit Oostvoor- ne: 18.30 uur: solisten van „Ons Genoegen." uit Rockanje. Schiedam Op tweede kerstdag om drie uur houdt het Rooms- Katholiek gemengd koor „Bel Canto" traditiegetrouw haar Kerstconcert. In de Martinikerk te Groenoord zullen tevens een aantal gastkoren hun medewer king verlenen. Het zijn het ge mengd koor „Arti et Cantate" uit Overschie, het gemengd koor Juliana uit Krimpen aan de IJssel eri het jeugdkoor „Eu- ridice", eveneens uit Overschie. Als soliste treedt op de mezzo sopraan. mevrouw Klïjnsmit en aan het orgel zit Ruud Stolk. Het geheel staat onder leiding van de heer J. Hoogervorst. Zoals dit voorheen de gewoonte was, kan de muziekvereniging „Sint Radbout" dit jaar niet meedoen in verband met de viering van het 80-jarig jubi leum en de aanschaf van nieu we instrumenten. Tijdens het concert dat onder 't thema „wij komen tesamen" gegeven wordt, zullen alle koren hun ei gen kerstrepertoire ten gehore brengen. Met elkaar zingen ze het „Te deum laudamus" (Wij prijzen God) van Mozart. Bij het wisselen der koren is er sa menzang, Kaarten voor dit con cert, dat zeker de moeite waard zal zijn kan men voor f 1-- krijgen bij alle leden van het koor en bij de koster van de Martinuskerk of bij die van de Sint Jacobuskerk te Kethel. Te vens kan men 2e telefonisch bestellen onder de nummers 260236 en 150813, en aan de kerk, die om half drie open is. Haartegels v.a. 99 ct Nylontegels zelfplakkend 1.99 Kamerbreed nylontapyt v.a. 49.50 Vinyl zeiof vilt 4.45 p. m2 Amerikaanse Parka's met bontvoering van 89.50 voor 74.50 Leren Jacks met Bontvoering v.a37.50 Kinder jacks v.a, 37.50 Nappa Dames- overgooïers 24.50 Eén-, twee- en drledeurs-Kasten in hang en leg v.a. 56.50 Wij maken ook kasten naar keuze Mariastr. 43 - Schiedam tel. 26.47.79 UITZENDORGANISATIE TEMPO-TEAM Kantoor Schiedam vraagt voor directe uit zending naar bij haar bekende bedrijven TYPISTES Nederlands en/of moderne talen, en ADMINISTRATIEVE KRACHTEN met typcdiploma. Uitsluitend voor hele dagen. Elke vrijdag uitbetaling, per kas, bank of giro. Volledige sociale verze kering. U bent iedere dag voor vrijblijvende inlich tingen van 3,00—17.00 uur welkom. Op ons kantoor ontmoet u mej. van Luttervelt, afde lingsleidster. Hoogstraat 198 Tel. 260844

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1969 | | pagina 6