KORFBALLER VAN KROGTEN IS GEEN EENZIJDIGE SPORTMAN Betere conditie van Schiedam geeft doorslag Juventus ontvangt Praagse S Peter van der Meer breekt drie midden voetsbeent j es Basketbal Korfbal DWS-dames verslaan Kwiek Sport: 10-7 Indeling Schiedam DHS en Griep velt Ciric f door Bas van Bochove Handbal Schoolzwemmen rn Sport fond,senbad Honkbal Hans Rietkerken werd vierde SCHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG 22 DECEMBER 3969 Schiedam Benno van Krogten (30) heeft van zijn hobby zijn beroep Schiedam Bennt» van Krigten (30) heeft van zijn hobby zijn beroep gemaakt. Van Krogten, helemaal weg van alle balsporten, is sport leraar aan dc huishoudschool aan de Parkweg en kan als lid van de korfbalvereniging Succes ook aardig overweg met bal en korl. Reeds vijftien jaar speelt Van Krogten in Succes en hij doet het nog met evenveel plezier. Via zijn belangstelling voor de sport, welke bij hem reeds op jeugdigdc leeftijd naar boven kwam, heeft hij nu bereikt wat hij graag wilde worden: sportleraar. Peter van der Meer i schukeld Schiedam Tijdens het oefenduel tussen de SVV- reserves en Neptunus, zaterdagmiddaggespeeld in Schiedam, heeft SVV- 1 inks bui ten Peter van dei- Meer drie middenvoets beentjes gebroken. „Dat kost hem zeker zes we ken", zegt Rinus Gosens. De doelman van Neptunus ging op de voet van Van der Meer staan waarna da blessure ontstond. Men heeft hem naar het zie kenhuis gebracht en daar bleek, na het maken van foto's dat drie .midden voetsbeentjes, waren ge broken. ,,In de militaire dienst was ik sponinstructeur en dat vak vond ik geweldig. Nu ben ik le raar M.O.P. en geef les hier op school. Het bevalt me allemaal even best". Hoewel Van Krog ten dus van alle sporten houdt die met een bal worden ge speeld, is zijn grote liefde ge bleven het korfbalspel. ..Ik heb nog even in Hermes-DVS ge speeld, maar toen ik vijftien jaar was ben ik lid van Succes geworden. Tot op de dag van vandaag". In die vijftien jaar beeft Van Krogten alle ups en downs van Succes meege maakt, „Ja, ik was er ongeveer twee jaar lid van toen er een moeilijke periode aanbrak voor Succes. Even heb ik toen met de gedachte gespeeld ergens anders heen te gaan. Maar ik ben. niet zo iemand die een zin kend schip verlaat. Nu gaat het Succes bijzonder goed. Daar heeft de verhuizing van Hang a naar ons nieuwe veld aan de Storkstraat wel toe 'bijgedra gen. Al moet ik eerlijk zeggen, dat zich reeds op Harga een ommekeer in de goede richting openbaarde. Nu kunnen wij rustig zeggen dat we voor iede re bestuursfunctie iemand heb ben. Dat is voor een. vereniging lieden ten dage al een heel iets.". HOCKEY Zoekt Van Krogten zijn sportieve genoegens bij het korfbalspel, zijn vrouw speelt liever hockey. ,.Mljn vrouw speelt in Spirit. Die dames heb ik nog even ge traind ook. Ik zag ze zo* wel eens bezig en dan dacht 'ik bij mezelf: die moeten toch beter kunnen. Het team dreigde te degraderen en vanaf die tijd heb ik ze getraind. Gelukkig bleven de dames van degrada* tie bevrijd. Het werkte wei want ook de heren gingen toen trainen", lacht hij. Naast gym nastieklessen geeft Van Krog ten ook nog studielessen'aan de huishoudschool. „Leuk werk", vindt hij. ïijn werk aan de huishoudschool vraagt alles van hem. Hij heeft nu niet meer de tijd om Spirit of wie dan ook te trainen. ,,Bij Succes jagen wij nou niet zo zeer op titels. Wij leggen het accent meer op de sportieve op- voeding. En ik geloof dat we daar aardig in slagen. De le denwinst is regelmatig, al zou den we wel wat meer jongens kunnen gebruiken, Maar dat is bij korfbal al een heel oud pro bleem. Meisjes zitn er meestal wel voldoende, maar jongens daar mankeert het nog wel eens aan. Zelf heeft Van Krogten als speler van Succes nooit een trainer gehad, ,,Wij deden zelf maar zo'n beetje wat we dachten dat goe d "was. Toen ik echter mijn papieren, als le raar M.O.P kreeg stond ik na tuurlijk snel voor het blok om Succes te gaan trainen". Ook daarvoor heeft hij nu niet de- tijd meer. Toch gaat hij zich er wat meer in bekwamen in dat korfbaltrainersvak. ,4k ga zo hier en daar eens bij andere clubs kijken. Kijken hoe de trainers het daar doen. Hier in de omgeving en dan vooral in Rotterdam zijn op het ogenblik een paar goede trai ners aan het werk. Je leert er altijd iets van". Benno van Krogten. is niet eenzijdig. Dat blijkt als je met hem in ge sprek raakt over de sport. Tij dens dc HBS-tijd deed hij aan basketbal. „Nee, Juvenilis be stond toen nog niet. Dat kwam later pas". Hij heeft verder nog belangstelling voor honkbal en heeft het ook gespeeld. Nee, Van. Krogten is geen eenzijdige sportman» Verre van' dat... F--v- i' O Van Krogten: ..Allo balsporton liebhon mijn liefde' Schiedam Dat uithoudingsver mogen een. grote vol speelt bij micro-korfbal, werd weer eens ten overvloede bewezen in de wedstrijd van Schiedam tegen het Zierik2eese All Ready. In dit treffen hadden de Schie dammers meer dan hun handen vol aan het forse en robuuste spel van dc Zeeuwen, die ech ter in dc slotfase conditie te kort kwamen en hierdoor de volle winst aan Schiedam moesten laten. All Ready begon overdonderend en voordat de roordzwarten het wisten, moest door de 02 ach terstand van vak gewisseld worden. In tweede opstelling scoorde Piet Nab tegen, maar de Zeeuwen antwoordden hier op met hun derde doelpunt. Freek Veer, die tevoren een strafworp had gemist, bracht zijn ploeg wat dichterbij, maar moest hierna toezien dat uit een strafworp de Zierikzeeërs -hun voorsprong vergroot ten: 24. Schiedam vond het hierna welletjes en begon aan een niet meer te stuiten op mars. Chris Niehot en Piet Nab brachten de balans in even wicht en Freek Veer zorgde voor de eerste Schiedam.se voorsprong in deze wedstrijd 5—4. Het werd nog 55 alvo rens Piet Nab en Chris Niehot de overwinning veilig stelden: 7—5. ODI Met niets aan duidelijkheid over latende cijfers heeft Odi over Valto gezegevierd. Werd verle den week van dezelfde vereni ging met 83 gewonnen, dit keer was de marge nog groter en werd de strijd met 111 in het voordeel van. de Schiedam mers afgesloten. Cosiick Tous- sainl bracht Odi met 10 voor, waarna de Westladers tcgen- scoorden, wat, na later bleek, hun laatste wapenfeit zou zijn. Odi nam het initiatief hierna ge heel over en doelpuntte binnen een kwartier zes maal, zonder dat Valto hier iets tegenover kon stellen. De rust ging in met 31, waarna Odi de teugels wat liet vieren. Costïek Toussaint, Ada van 't Ho ff cn Arie van 't Hoff vonden ieder nog eenmaal de korf en bepaalden de eindstand -op 11—1. Zaterdag na Kerstmis zal Juven tus zijn Tsjechische gasten, de dames van Slavia A uit Praag, ontvangen. Dit bezoek staat in verband meL het trainingskamp dat de Juventusdames de afge lopen zo-mer in Tsjechostowa- kije hebben, gehad. Er werd toen afgesproken dat de gast heer, de basketbalvereniging Slavia uit Praag, zo omstreeks kerst en oud-en-nietiw in Schie dam zou komen, Eén en ander op gema'kfcelajke financiële grondslag. Natuurlijk heeft Juventus gezorgd vooreen aantrekkelijk program ma. 'sMorgens zullen de Praag se dames trainen, *s middags krijgen ze volop gelegenheid in Schiedam en Rotterdam te kin kelen en bezienswaardigheden te bezoeken. Op zondag 28 dec. is een molentocht gepland. In diverse auto's zullen de gasten naar Kinderdijk en omgeving gereden worden. Dinsdagavond 30 dec. spelen de gastvrouwen, dames I van Juventus, tegen hun gasten, de dames van Sla via. Voor alle basketball-lief hebbers een goede gelegenheid een topploeg in actie te zien. Waar de Oudejaarsavond ge vierd 'zal worden is nog niet helemaal zeker, maar dat dit een groots feest zal worden mag van Juventus verwacht worden! TEGEN AMVJ Op donderdag 1 jan, speelt Sla via tegen het Amstdamse A.M.V.J, Deze wedstrijd wordt in Voorschoten gespeeld als opening van de nieuwe Sporthal daar. Vrijdagavond 2 jan. speelt het Rotterdam-se team tegen de Tsjechische dames. Sylvie Franzen en Tilly van Schijndel zullen Juventus hierin vertegenwoordigen. Zaterdag avond «3 jan. zal al weer het af scheid gevierd moeten worden. Zondag 4 jan. zijn de dames uit Praag te gast bij Blue Stars uit Amsterdam. Op 5 januari ver trekt de Tsjechische ploeg weer. Dat dit a.s. bezoek nogal wat hoofdbrekens gekost heeft, lijdt geen twijfel. Allereerst al het onderdak. In Schiedam bleek totaal geen mogelijkheid daartoe te bestaan. Gelukkig kon beslag gelegd worden op het natuurvriendeiüiuüs in Vlaardingen. De tweede grote moeilijkheid was een plaats te vinden om de oudejaarsavond te vieren. Om de kosten te drukken (alle deelnemers aan het zomerkamp moeten toch al ieder 150 betalen) was Juven tus aangewezen op een ruimte tvaar zelf voor drank en lekke re hapjes gezorgd kon worden. Zo'n ruimte blijkt in Schiedam niet te bestaan. Een grote te leurstelling was dat het verzoek om de St. Jorisdoelen hiervoor te gebruiken werd afgewezen. Waarschijnlijk zal nu een grote onverwarmde zolder gebruikt mogen worden. Aan organisa tor Ruud Skala alle hulde voor de voorbereiding. De verwach ting is wel dat dit bezoek soepel zal verlopen. Van onze handbalmedewerker Dc dames van DWS hebben in de Haagse Iloutrusthallen danig te leurgesteld tegen het team van Kwiek Sport. In de beginfase zag het cr naar uit dat DWS een gemakkelijke zege zou gaan behalen. Twee doelpunten, waardoor een fraaie treffer van Janneke Vughl uit een sprongsehnt over de verdediging, gaven DWS een mooie voorsprong. Maar het zou slechts van korte duur blijken. Kwiek Sport drong goed op en gaf de DWS-defensie handen vol werk. Het vlotte trouwens ook niet best in de Schat-damse ver dediging. Steeds weer vielen er grote gaten, terwijl de hoeken niet goed werden afgedekt, ter wijl juist Kwiek Sport haar grootsle kracht heeft vanuit de hoeken. Ook stapte de verdedi ging te laat uit en verzuimde heL goed mee te schuiven met de veel switchende aanval van Kwiek Sport. Dit alles gaf de Hagenaars alle kans om snel door te drukken tot een 52 voorsprong. Een break-out van DWS, goed opgezet door Janne ke Vught gaf Joke van der Most de kans op fraaie wijze voor 53 te zorgen. Het was echter een opleving van korte duur want het vinnige Kwiek Sport bleef aandringen en zorg de voor een fraaie 3—4 rust stand. Na rust kwam er een op leving bij DWS. Dc- aanval kreeg meer gelegenheid om de Haagse goalie op de proef te stellen, wat in korte tijd de stand 87 op het scorebord bracht. Maar daarmee was het dan ook gebeurd. DWS trachtte de bakens nog wel te verzetten door een wijziging in do tak- tiek. maar het had geen succes. Rustig aandringend bracht Kwiek Sport tenslotte de eind stand op 10'7, hetgeen zeer ze ker een verdiende overwinning genoemd mag worden. Schiedam Het te houden kerst vakantie zwemfeest van de Schiedam.se scholieren, kent weer een grote deelneming. Deze wedstrijden, welke op woensdag 31 december en vrij dag 2 januari in het Sportfond- senbad worden ver/zwommen, breng-, dit jaar 43 lagere scho len aan de stort. Als alles vol gens de pionnen verloopt dan dienen de deelnemers mot al kaar 1370 baantjes van elk 25 meter te zwemmen aleer de prijüuiIreiking daar is Er is weer een keur van prijzen weg te halen. De Spaarbank Anno 1821) heeft bij gelegenheid van hor 130-jarig bestaan van de bank vier .bekers beschik* baar gesleld-De-finalcwedütrij- den worden op vrijdagmorgen 2 januari ver zwommen. Het.- zal een ieder duidelijk zijn, dat dit enorme zwemfeest dan pas kans van slagen heeft, als de Cent ra 3 e Schoolspo rt commi ssi e kan rekenen op de steun en me dewerking van a Lie bij dit eve nement betrokken leiders. Alle leerlingen die deelnemen ont vangen oen herinnering asage boden door-de besturen var. de bijzondere scholen. Schiedam De competitie-inde- lin" van de twee Schiedamse honkbal verenigingen Schiedam en DHS luidt ais volgt: Schie dam dat het afgelopen seizoen na vele promotiewedstrijden en een promolietocrr.ooi, weer na een eenjarig verblijf in de tweede klasse in de oude omge ving, de eerste klasse terug kwam. is Ingedeeld in de afde ling B met: HCK, HCTIW, ADO, Giants Die men, UV\% Ce- Ie ritas, PSV. DHS, dat do boot net miste in de promotiewedstrijden kwa men de mannen uit Kethel niet tot de verwachte resultaten. komt het volgend seizoen weer in de derde klasse uit. Met de volgende clubs is DHS in de derde klasse B ingedeeld: The Hawks, Geldrop, T om sons, For ward Hitters, DVS, CVV, Blue Birds. Schiedam Dinsdag stapte Wïa- dimir Ciric op het vliegtuig zijn geboorteland om de papieren te halen. Pa- P.C1 dit zijn overstappen naar SVV de nodige geldigheid moeten geven. Bij SVV had men de hoop, dat Ciric nog voor het weekeinde terug zou zijn voor de wedstrijd tegen Haarlem. Nu alle betaalde voetbal werd afgelast zocht en vond SVV in het Rotterdamse Excelsior een goede odfenpart- nor. Maar ook daar was Ciric niet. bij. De in zijn land heer sende* griep had ook hem ge veld. Nu wacht men bij SVV rustig af wanneer dc koorts van Ciric is geweken naar nodig pieren Schiedam Het is Hans Rietker ken niet gelukt om bij zijn titel van Schiedams kampioen op de hometrainer en het Nederlands kampioenschap ook nog dat van Rotterdam te voegen. Op de zondag gehouden wedstrij den kwam Hans niet verder dan d$r.vierde plaats. Vooral de eerste serie, reed Hans niet best en dat heeft hem achteraf de zege gekost.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1969 | | pagina 3