Fraaie zege DWS-heren Seylla wint derby tegen IJVG: 4-2 „Zo blijf ik toch bij de sport" Zwemmers van SZC slaan geen slecht figuur in Leiden Zaalchef Adrie Boer: Handbal basketballers te gast in Schiedam door Bas ran Bochove DWS zowel als De Meeuwen De strijd tussen DWS en De Meeuwen werd een sneüe wed- Vooral SCHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG 29 DECEMBER 1969 Van Dnze handbalmedewerker Schiedam In de Margriethal heeft men zaterdagavond van twee spannende handbalwed- stnjden kunnen genieten, In de damesderby SeyllaUVG 2 zag het ernaar uil dat het een zege voor UVG zou gaan worden, toen de groen-witten in korte tijd tot een 0—2 stand uitliepen Seylla had zich duidelijk wa laten overdonderen. Maar spoe dig was er herstel bij Seylla da zich fel ging verweren. De aan val ging hierbij wat erg slordij met haar kansen om, doo" vooral ondoordacht schieten Toch verkleinde het de achter stand voor rust nog tot 1—2, Na rust was het wederom Seylla dat fel in het offensief ging. Het duurde echter nog geruime tijd, vooreer het de stand weer in evenwicht 'kon brengen. UVG liet zich inmiddels niet ortbe- iui-gd en zocht keer op keer het doel van Seylla op, ma-ar dé hechtsluitende verdediging van ScyJia wist niet m-eer van wij ken, terwijl de doelvrcuwe de laatste gevaren (goed kon kla ren. Seylla voelde dat het kan sen had en bleef terugkomen. De aanvallen werden steeds weer goed opgezet, waardoor de UVGvverdedïgtag handen vol werk kreeg. Tenslotte moest UVG toch capituleren en stad genoot Seylla een 42 zege toe staan. DWS-HEREN De herenontmoetinig DWSMeeu wen heeft het publiek goed en vooral zeer sportief handbal ge boden. Bij beide teams waren de verdedigingen zeer goed op dreef. Bij DWS is gewoonlijk de verdediging het minst nteike •punt, maar ditmaal sloot de zaak in de achterste linies uit- strafworpen. Maar het was een werkelijk mentale overwinning van de spelers dat zój zich van elk commentaar onthielden. DWS schiep zich steeds meer kansen maar die spatten uiteen op paal en lat. Toch werd 't nog een kleine zege voor DWS, toen in een van de laatste minuten de eindstand op 65 werd ge bracht. Trainer Sïgmond was uiterst te vreden over het vertoonde spei. ,,De jongens trachtten op alle mogelijke wijzen de gegeven opdrachten uit te voeren. En dat is een belangrijk punt. Maar vooral de mentale instel ling vind ik goed. Wat er ook gebeurt, men houdt de -mond. En er zijn er beslist wel bij die vroeger nogal opgewonden standjes waren. Het was een zeer sportieve strij-d en ik heb dan ook niets anders dan lof voor de manier waarop De Meeuwen ons tegenstand heeft geboden", aldus de trainer. DWS staat nu op een gedeelde tweede plaats met het Haagse Operatie 2. Beide hebben 7 pun ten uüt 6 wedstrijden en staan hierdoor slechts l punt achter op De Schutters met 8 uit 6. Zoals de laatste weken regel maat is voor UVG, kwamen de heren pas om 21.55 uur binnen de lijnen tegen De Meeuwen 2. UVG ging al spoedig goed van start en drukte door tot een rui me 83 voorsprong. Toen zakte de verdediging van. UVG door onverklaarbare oorzaak geheel inéén. De Meeuwen maakte hier goed gebruik van en kon tot S—7 terugkomen, waarmee ook de rust inging. Na rust was er weer meer verband in de de fensie van UVG en kon de aan val weer wat gemakkelijker draaien. Het lukte echter niet meer zo gemakkelijk en lang zaam werkte De Meeuwen de achterstand weg tot 11—11. Een enerverende strijd ontstond, die UVG weer succes bracht door goed aanvalswerk, met Jos Doch aan het hoofd als spelver deler. Met nog enkele minuten voor de boeg Het het schorings bord een 18-^15 stand zien. De Meeuwen bleef aandringen, maar verder dan een 18—16 stand liet UVG het niet komen. In Vlaardingen kwamen de da mes van UVG uit tegen HVZ. LEIDING HVZ nam aï spoedig de leiding, maar de goed op dreef zijnde Lydia Blom zorgde voor 11. Een snel wisselende strijd ont stond, hetgeen HVZ een 23 voorsprong bezorgde. Na rust werd de strijd allengs rommeli ger. HVZ toonde zich mentaal zeer zwak en liet dit vooral blij ken tegenover arbiter Paak, die horde maatregelen moest ne men en enkele HVZ spelers voor 5 en 10 minuten naar de kant zond. UVG hieid het hoofd echter koel en maakte goed ge bruik van de situatie. Het werd een 63 zege voor UVG. Lydia Blom en Loes de Ridder in de aanval en Ellie van der Heidde in de verdediging speelden een uitstekende wedstrijd. Leiden De Schiedamse Zwcmclub heeft in Lelden deelgenomen aan de traditionele zwemwedstrijden in dc Overdekte voor jeugd onder de 12 jaar. De LeJdse Golfbrekers hadden de meer dan 4 uur durende zwcmmanifcstalie perfekt georganiseerd. Meer dan 30 verenigingenn Waaronder ook de sterkste van ons land had den ingeschreven. In dit gezelschap kwamen de vertegenwoordi gers van SZC tot goede prestaties. Dick Hansier eindigde op de 100 meter schoolslag al3 2e in 1.36.2. Alleen de Sterke Ronald Kerver van. De Ham moest hij voor laten gaan. Frank Ruseier realiseerde op de 100 meter wisselslag (na elkaar 25 m rug-, 25 m school, 25 m vlinder en 25 m vrije stag) een tijd van. 1.22.6., waarmee hij, na Edu dc Wit van Zian en Ronald Ker ver, de derde plaats bezette. De andere SZC zwemmer John v.d. Anker, die op dit nummer uit kwam, .liet 1.31.9 voor zich af drukken wat hem geen prijs op leverde. In de jongens estafet teploeg kwam J ohn op <ie 4 x 50 meter wisselslag wei in het be zit van een medaille. Tezamen met Frank Ruseier, Ben Kra mer Freher en Dick Hansier eindigden de SCZer op de 2e plaats achter het Haagse Zian. De tijd van het Schiedamse viertal was 2.41.7. Andere SZCers die aan de start ver schenen vielen niet in de prij zen. Bij de jongens onder de 10 jaar zwommen Peter van Klaarwater en Hans Ooms de 50 meter vrijeslag in respectie velijk 44.6 en 48.-. Bij de meis jes in deze categorie finishte Jenneke Clarijs in 46.5. Leo Hil- le, die deelnam aan de 100 me ter schoolslag voor jongens on der de 12 jaar eindigde in 1.42.1. SENIOREN Aan het enige seniorennummer de 200 meter wisselslag per soonlijk met als prijs de Sergio de Gregoriotrofee (ter herden king van de in 1966 bij Bremen verongelukte Italiaanse zwem ploeg) werd deelgenomen door de 13-jarige SZCer Ruud Pijper. Bij voorbaat stond reeds vast dat hij, gezien de buitengewoon sterke inschrijving, buiten de prijzen zou vallen. Winnaar werd de nationale kampioen Francois van Kruijsdijk in 2.20,6. Van de 28 deelnemers eindigde Ruud op de 14e plaats in de voer zijn leeftijd zéér be hoorlijke tijd van 2.38.7 Deze prestatie betekent dat volgend jaar de jeugdige SCZer in de leeftijdsgroep onder de 14 jaar zeker tot de sterksten van ons lan-d op de wisselslag zal gaan behoren. Op dit moment is Ruud Pijper reeds de snelste op de 100 me ter vlinderslag. Zijn doel voor 1970 zal niet alleen 2ijn op de vlinderslag Nederlandskam pioen te worden, maar ook het nationale record van Roger van Hamburg op dit nummer te verbeteren. Om dit te bereiken traint hij Iedere dag bijna 3 ki lometer in het Sportfondsenbad aan de BK-Iaan. Schiedam Zaterdagmorgen precies op tijd arriveerde op het Rotterdamse centraal sta tion een gezelschap basketbal lers uit Praag. Het gezelschap brengt een tegenbezoek aan het Schiedamse Juventus, dat in de zomer een paar weken in Praag te gast was van Sla via uit die stad. In De Hoogkamer in. Vlaardingen zijn de basket ballers uit Praag onderge bracht. Het wordt voor het ge zelschap niet alleen een kleine vakantie, er worden bok nog wedstrijden gespeeld. Dinsdag avond speelt SI a via in de Sport hal Margriet een wedstrijd te gen de dames van Juventus. Dan worden in het verloop van de week nog een paar wedstrij den gespeeld ondermeer tegen het team van Rotterdam. Ook deze wedstrijd vindt plaats in de Sporthal Margriet. Op de foto het gezelschap uit Praag gefotografeerd in De Hoogka mer. De Scylla-speelster Van Wamden (in donker shirt) scoort tijdens de derby SeyllaUVG. strijd. Op de foto een van de aanvallers van DWS op weg naar een treffer. stekend. De Meeuwen zette steeds weer een laitigebalan- ceerde sped op, maar de DWS- aanval onderkende dit ^goed en schiep zich daardoor vele goede kansen, <ho -bij een wat minder sterke verdediging beslist tot doelpunten hadden geleid. De Meeuwen opende de score, maar spoedig was de stand weer in evenwicht (11). Het spel golfde heen en weer met wisselende .successen. Dit le verde een 23 ruststand op voor de Meeuwen. Met goed op bouwend. spel zette Meeuwen in de tweede helft DWS onder druk en kwam tot een 35 voor sprong. Toen pas kwam DWS goed in haar spel. Het tempo werd sterk verhoogd en met goede schoten liep men de ach- mentaal waren de teams sterk. Enige dubieuze beslissingen van de arbiter ontnamen aan Schiedam Adrie Boer (42) is sinds 1 oktober van het vorig I jaar zaalchef van de Sporthal Margriet, In die korte tijd heeft hij .zijn pappenheimers leren kennen. Toch heeft hij er, na 28 jaar in dienst te zijn geweest van de werf Wilton-Fijenoord, geen moment spijt van gehad, de stap te hebben genomen. De sporthal is zo langzamerhand zijn. tweede huis geworden. Sa il men met de andere zaalwach- ters vormen ze een fijn team. I Adrie Boer heeft samen met zijn broer Lou en nog een aantal an- I dere mensen de handbalafde- I ling van Wilton opgericht. Dat was in 1944. Op de laatst gehou- den ledenvergadering van Wit s'ton is Adrie Boer tot erelid be- f noemd. Zoals bij iedere sport- man met hart voor de vereni- I ging ontkwam ook Adrie Boer l niet aan de normale weg van speler, bestuurder en Manusje van alles. Waarom nu geen be- stuurder meer van Wilton handbal? „Dat is snel gezegd. Toen ik deze baan aannam heb ik bij mezelf gedacht: hier zaalchef en dan nog bestuurder van een vereni ging die gebruik maakt van de sporthal, dat kan niet- Ik zag namelijk niet dat ik beide func ties kon combineren. Er zouden. maar daar kan ik me na tuurlijk in vergissen wel eens moeilijkheden door kun nen ontstaan. Om nu alvast ge praat te voorkomen heb ik als bestuurder van Wilton be dankt". Goed begrepen wilde Adrie Boer zijn functie als zaalchef doen zonder zichzelf, de sporthal of Wilton moeilijkheden te veroor zaken? Boer: „Ja, stel dat er iets gebeurt en ik zou een be slissing moeten nemen die gun stig voor Wilton zou uitvallen, dan krijg je praatjes". Adrie Boer: „Sporthal wordt ji VERNIELZUCHT Het leven van een zaalchef is heel wat anders dan alleen maar wat door de sporthal drentelen. Het vraagt veel werkuren en ook ongeregelde werkuren- Toch ziet hij daar niet tegenop. „Ik heb deze baan graag aangenomen om toch bij de sport te zijn. Nu ik hier dan al weer een aantal maanden ben, heb ik heel wat sporten le ren kennen en waarderen, waar ik anders mijn neus voor op trok. Bij wijze van spreken dan altijd nog, begrijp je wel. Microkorfbal heb ik leren kennen als een fijne en beweeglijke sport. Basketball ook al. Nou hou ik van bijna alle sporten, maar hier in de sporthal zie je ze bijna iedere dag spelen. Dat is enorm om zo bij de sport te zijn". Waar Adrie Boer zich /vreselijk aan ergert en hij niet alleen. tweede huis". is de soms grote vernielzucht van verschillende sportmensen. „Wil je een aantal voorbeel den? Nou, schrik dan niet. Spie gels van de wand halen, vuil nisbakken. half met water vul len, elkaar met gymnastiek schoenen bekogelen en dan spiegels van de wand smijten. Maar let wel, dat gebeurt niet bij iedere vereniging. Weet je wat de oorzaak is? De leiders. Neem nou dat zaalvoetbal van die pupillen. Prima mensen die daarbij zijn. Je vindt bij wijze van spreken nog geen papiertje van een stukje snoep. Alles wordt keurig opgeruimd. Dat hameren die pupilienleiders er iedere week opnieuw in bij die jongens". OVERSCHAKELING Het was voor Adrie Boer even een grote overschakeling in werkkring, maar nu leeft hij helemaal met de sporthal. „Vandaag krijgen wij De Fa beltjeskrant. Dat wordt dan een nachtje doorwerken, maar dat geeft toch immers niks". In de zomermaanden, als er in de hal niets of bijna niets te doen is, dan gaat de ploeg zaalwach ters, met directeur Cor Bol- mers voorop, weer verbeterin gen aanbrengen in de hal. „Harde werker, die Bolmers. En dat zeg ik nou niet omdat het mijn baas is. Maar voor ik hier in vaste dienst kwam, heb ik ook al het een en ander gedaan. Inspringen bij grote evenemen ten, of als ik namens de hand- balbond hier in de hal was. Ook dan viel me op dat hij altijd met de hal bezig is". Adrie Boer ziet zijn werk in de sporthal als een verlengstuk van zijn sportloopbaan. „Ja, je moet er ook een beetje plezier in hebben; anders kan je wel naar huis gaan'Vzegt hij.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1969 | | pagina 3