SVV LIEP VERGEEFS STORM Schiedamse wielrenners kunnen op een goed jaar terugzien Vanaf de tribune gezien 4 {SPORT] Bomen voor Hermes-DVS HBSS wimt opnieuw SCHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG 29 DECEMBER 1« Schiedam Vóór de wedstrijd SVVHolland Sport was Arie Don reeds onderwerp van l sprek, Ook tijdens dc wedstrijd en in dc rust is de naam van Arie gevallen, In de bestuurskamer van SVV was het voor de wedstrijd ge zellig druk. De rook was er te snijden want voorzitter en pen ningmeester van SVV rookten met tevredenheid hun sigaar. Het zat met het aantal toe schouwers best. Met karre- vraebten kwam men uit Den Haag om Holland Sport tegen SVV te zien spelen. Aangevuld met nog een paar duizend Schiedammers kwam het totaal toch nog op 8000. dooi- Bas van Bodhove .Enige verbazing bij de abon. nementshouders van de Schiedamse ijsbanen toen bleek dat zondag geen en kele spuitjjsbaan open was. Het had vanaf zaterdag morgen lekker gevroren en wie dacht een baantje te kunnen maken vond de hekken gesloten. Morrende abonnementshou ders, met de schaatsen om de nek zochten en vonden op verschillende vijvers in Schiedam dan toch hun ijs- pre t. De heer Van der Torre van de baan Spieringshoek zegt er dit van: „Wij 2ijn zater dagnacht wel op de baan geweest, maar konden, niet spuiten. Er zat geen hal in de baan en dan valt het water er door Dat garan deert ons geen goede baan. Wij spuiten liever met een temperatuur van twee gra den. met een heldere lucht dan een temperatuur -"van vier graden met een lucht die vochtig is. Vandaag, maandag hopen wij een goede baan te heb ben. Wanneer wij open gaan is niet helemaal ze ker. Dat kan ook vanavond zijn". Het euvel waar de heer Van der Torre mee kampte hadden ook de an dere spuitbaandirecteuren. HERMES-DVS Deze kopbal van Ton Vorstenbos treft bijna deel. De bal vliegt net naast het doel. Een van de weinige hoogtepunten uit het duel SVV—Holland Sport. ZIEK SVV moest Wout van Meeteren missen en ook trainer Rinus Gosens. Beiden waren geveld door de koorts. Gosens had een fikse angina opgelopen en bleef onder de wol. Zijn taak werd overgenomen door Henk Köne- mann voor wie het dubbel sneu was dat SVV verloor. Scheids rechter Derks had in de ogen .van het publiek wel twee straf schoppen mogen geven aan SVV wegens hands. Könemann: ,,de scheidsrechter is de baas en heelt zich van het publiek niets aan te trekken". Zijn han den diep in de zakken van zijft jas stapte Henk <le wel zeer koude kleedkamer uit. Schiedam Onze Schiedamse wiclcrm edewerker heeft eens de moeite genomen om een te rugblik te werpen op het afgelo pen wielerselzoen. In het bij zonder de resultaten van. de in Schiedam woonachtige renners heeft hij op de voet gevolgd. Wie de resultaten naast elkaar legt komt tot de slotsom, dat alle, in onze stad woonachtige renners op een goed jaar kun nen terugzien, Om met de oud ste renner te beginnen. Joop Mijcr, de enige veteraan die Schiedam, nog telt, kon maar liefst zes maal als eerste over dc meet gaan. Daaronder was de stedenontmoeting Rotter dam-Den Haag. Ook bij de amateurs ging het best. Om met de kleine Cees van Straten te beginnen. Deze reed een prachtig seizoen, In het begin van het seizoen werd hij opgenomen in de ploeg van Pionier uit Krimpen a.d. IJssel, Dit bleek een goede stimulans voor Cees, want de resultaten dit jaar behaald liegen er niet om. Van de 48 wedstrijden welke Cees van Straten dit seizoen reed kwam hij 32 keer jn de prijzen. Frits van Duyvenbode, evenals Cees van Straten Ud van De Rotterdamse Leeuw, is een echte rollenrijder. Zeven keer kwam hij als eerste uit de strijd. Hij werd clubkampioen, kampioen van Schiedam, kam pioen van Rotterdam en kam pioen van Nederland. Hij wordt niet voor niets grossier in titels genoemd. KANJER Peter Heyster, lid van De Cou reur in Vlaardingen kan met een trots gevoel terugblikken op een prachtig jaar. Ook Peter heeft een specialiteit. Hij is een .'.karïjer'1 bij de cycle cross. Dat wil niet zeggen dat hij op de weg niet uit de voeten kan. Ook op de weg heeft Peter goede re sultaten laten zien. Zijn goede resultaten bij het cyclecrosson- derdeel bracht hem in de kijker bij de keuzeheren. Hij kreeg can ook verschillende keren hei verzoek om ons land buiten de grenzen te gaan vertegenwoor digen in wedstrijden. Ook daar werden goede resultaten ge boekt. Goede contracten en een plaats in de ploeg van Van NeJle was zijn deei. De nestor onder de Schiedamse renners is zonder meer Manus Brinkman. Wat deze man met zijn veertig ja ren nog presteert is ongeloof lijk. Hij reed het afgelopen jaar 39 wedstrijden en klasseerde zich bij twaalf wedstrijden on der de eerste tien aankomende renners. De pechvogel onder de renners is Hans Hoek. Hij kwam door die pech maar 12 keer aan de start en kon toch nog zeven keer prijs rijden, r SUCCESVOLSTE De succesvolste renner van het afgelopen seizoen is zonder meer Jan Breur. Jan reed zeër sterk en zette de kroon op het werk, door in Utrecht kam pioen van Nederland op de baan te worden. Na vier maan den als nieuweling te hebben gereden dit jaar, stapte Jan Breur over naar de* amateurs. Mede door zijn goede resulta ten is Jan opgenomen in de ploeg renners die trainen onder leiding van oud-wereldkam pioen Frans Mahn in het KNVB sportcentrum in Zeist. Ook Jan Breur is, net ais Cees van Stra ten, opgenomen, in de ploeg van Pionier Sport. Jan Brinkman, bekende zoon \'an een bekende vader, deed het wat kalmer dan zijn vader. Hij kwam vijftig keer aan de start en reed daarvan 31 keer in de prijzen. Andere succesvolle Schiedamse renners mogen niet onvermeld blijven. Dat zijn Hans Rietker ken, Bob Bals, Fedder Dolsstra, Cees Vrolijk, Henk Ensing, Ruut Pols, Wirn Nootenboom en Wjm Heeze. Zij allen hebben op de een of andere manier de kleuren van Schiedam en van hun club hoog gehouden. I-IermesDVS heeft een be zoek gebracht aan Limbun gia in het, wat men dan noemt brons, groen eiken hout. Dat was voor een „handige" Schiedammer aanleiding om in de dagen voor kerstmis met kerstbo men langs de deur te gaan. Hij bood deze te koop aan onder het voorwendsel, dat de opbrengst ten goede zou komen aan HermesDVS. „Dat is een rotstreek want wij weten nergens van", zegt een verontwaardigde voorzitter Manus Stolk. Hermes—DVS is een aantal malen gebeld met de vraag of het verhaal van de bo- menverkoper wel klopte. Hij zal dan ook weinig bo rn én aan de man hebben gebracht. Wat ze al niet verzinnen om hun koopwaar te kunnen slijten..; NIEUWE MAN Na het heengaan van de.heer Van der Stel als trainer van de handbalafdeling van Wilton, wordt als zijn opvolger genoemd de heer Geerlings. De heer Geer- lings is een goed handbal ler, die de klappen van de zweep goed kent. Hopelijk is Wilton met hem meteen van het trainersproblbem verlost WIELERBAAN Als nieuwe, maar definitieve datum van de opening van de wielerbaan, wordt ge noemd de vijfde mei van het volgend jaar. Dan zal, als de bouwers niet al te veel tegenspoed krijgen, de baan met daverende wed strijden worden geopend. Daarmee wordt dan een streep gezet onder een strijd van jaren. In de ko mende weken zal een plan worden bekend gemaakt, waardoor het mogelijk wordt dat die vijfde mei de definitieve openingsdatum wordt... Schiedam HBSS is er in ge slaagd om voor de tweede keer het door Jodan. Boys georganï- seerde zaaivoetbaltoernooi in Waddinxveen te winnen. Ook vorig, jaar legden de Schiedam mers beslag op de wisselbeker. HBSS was ingeldeeld in poule C samen met ASWH, Koudekerk, Semper, Altius en WSE. De Schiedammers kwamen tot een score van negen doelpunten voor en vier tegen met de cij fers 4—7. Er werd alleen tegen ASWH met 00 gelijk gespeeld. In de finalewedstrijden liet HBSS ook al geen steek vallen. Tegen Nieuw Lekkerland werd met 3 0 gewonnen en toen bracht de finale de wedstrijd HBSSJo dan Boys. Ook deze wedstrijd kon met een zege worden afge sloten: 2o. Aanvoerder Karei Leeuwang kon na afloop de beker opnieuw in ontvangstnemen van sectiebe- stuur A»r R. Molemaker, Zoals gezegd, reeds voor de wed strijd kwam de naam van Arie Don ter sprake. Alles in het ge moedelijke, behalve toen de heer Kroesemeïjer van Holland Sport binnenkwam. „Speelt Arie Don mee?" Kroese meïjer keek de kring eens rond. „Ja, wil je hem terugkopen dan", vroeg SVV-voorzitter Maarten Eising met een lach. Toen brak Kroesemeijcr los over Don. Hij werd tot de orde ge roepen door H.S.-bestuurder Van der Laan. „Hou je kalm. Wij zijn hier altijd prettig ont vangen en dat blijft zo". Inci dent gesloten In het veld werd het niet alleen een strijd tussen SVV en Hol land Sport, maar .ook een tus sen Arie Don en Holland Sport en andersom. Bepaalde mo menten was Arie Don vogelvrij. Schoppen en duwen waren in die eerste helft aan de orde van de dag. Dat noopte scheidsrechter Frans Derk ondanks de kou toch nog steeds in minibroek om tijdens de rust in de beide kleedkamers de heren er op te wijzen dat het afgelopen moest zijn. Het 'was in de tweede helft dan ook beduidend kalmer in het veld. SVV, dat in de eerste helft via een strafschop van Rogge veen, een. 1—0 achterstand had opgelopen, kon in de tweede helft doen wat het wilde, maar de jeugdige doelman Hoogen- veen weerde zich prima.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1969 | | pagina 4