Fabeltjeskrant in Sporthal een succes Nieuwjaarsconcert van R.K. Schiedams Gemengd Koor Harten van chauvinistische Ylaardingers werden gestreeld Met sociëteiten het nieuwe jaar in Bijna 3000 toeschouwers mam Wijkvereiiigiïig Bijdorp blij liet nieuwe jaar in buurten in Vlaardingen P Diefstallen uit auto en keet 2 [STAP AGENDA BURGERLIJKE STAND door Louis Brcmsdijk SCHIEDAMSCHE COURANT DINSDAG 30 DECEMBER 19 Schiedam Ze waren er allemaal, gistermiddag in de Sport hal; Truus de Mier, de gebroeders Bever, mejuffrouw Ooie vaar en alle dieren die 's avonds op de beeldbuis 20veel suc ces hebben. Dat succes hadden ze ook bij de Schiedamse kin deren, die de sporthal vulden, want die werden niet moe, de dieren toe te juichen, aan te modigen of ook uit te fluiten. Meneer de Uil citeerde op de bekende plechtstatige manier uit de Fabeltjeskrant en had daar eveneens veel succes mee. Honderden Schiedamse kinderen De heer F. Stereniberg van de hebben gisteren van de Fabel tjeskrant genoten. De voorstel lingen, die mede mogelijk zijn maakt door de S.O.S.-zegeitjes, die voor een plaatsbewijs moes ten worden ingewisseld, waren doorlopend zeer ©oed bezet. De kinderen hadden het trouwens moeilijk, w-ant v.ie is er beter vertrouwd met de 'gebeurtenis' sen in het Dierenbos dan mj? In feite gebeurde er hetzelfde wat men iedere avond om vijf voor zeven, op de -televisie ziet: Bor de Wolf is ondeugend, de ge broeders Bever steken de han den voortdurend uit de mouwen en juffrouw Ooievaar a's evenals op de tv de -grote Querulante. Hot enige verschil is, -dat er nu rechtstreeks contact tussen die ren en kinderen bestaat, die rechtstreeks femmen reageren op wat Jacob de Uil of een an der dier hen vraagt. De hele voorstelling du-urt ander half uur, met een pauze van on geveer vijf minuten. Het lawaai dat door het Dierenbos geza- memlijk wordt reproduce erd is oorverdovend, want oen gd'Hen- de juffrouw Ooievaar Mi nikt ■door een gdiri-dsinsta-BIatie be paald minder -prettiig dan van uit Bussoim! Ijowiefce de Vos was -als altijd weer belust op .lekkere hapjes', Truus de Mier was betweterig en. de gebroeders Bever maak- ten de inventaris op van het in drukwekkend grote aantal 2&- reedschappen dat aij bezitten. LIEDJESVOERTUIG Ben speciaal voertuig was door hen geconstrueerd waarop ze liedjes zongen die de kinderen mee k-onden zingen. Dit „Mede- renvoertuig11 werd. op ihet to- naai gereden zodra het tijd was voor samenzang. Die. samen zang leverde een enorme herrie op, want de te-test werd gezon gen op de wijs van bekende kin derliedjes, en dus kon iedereen meedoen. Achter de coulissen heerste enor me bedrijvigheid. Alle dieren stonden daar netjes op bun beurt te wachten en een befle staf was nodig om de krant draaiende te hooiden. De voor stellingen slaagden: een en thousiaste kindermenigte ver liet na afjoop de sporthal. Stichting Opbouw Schiedam, die de zegels uitgeeft, waarop men al dan met gratis de sport hal binnen kon komen, was zeer tevreden over het optreden van Bor, Truus, Lowteke, Ed en Willem„De actie is volledig geslaagd", aldus de heer Ste rnberg. „We hebben drie volle zalen gehad, en de laatste voor stelling was het dnckste be zocht. Er zijn, naar ik schat, dn totaal zxy'n 3000 kinderen ge weest die de voorstellingen heb ben gezien. Daarom kijken we er met plezier op terug. Als we nog meer bezoekers zouden hebben gehad, was er een vier de voorstelling gekomen. Ma-ar dat is, gelukkig voor de ac teurs, niet doorgegaan. Want voor hen as een vierde optreden eigeMLjïk te vermoedend". Het toneel waarop het allemaal gebeurde: Praatstoel van Jacob dé Uil ïn het Grote Dierenbos, Esperanto^gendo Schiedam Merkredoa, 3a 31an de decembro klubvespero. Px;o la silverstro la klubvespero ne okazos. Ni dezlras al vi paean kaj prosperan novjeron. OUD E JAARSNACHT DE WAAG: 00.01 uur open, disco dansen (Nieuwstraat 36). DE VONK: 00.30 uur open (ge bouw Jeugdha'ven, Lange Ha ven 120). *T HONK: 00.30 uur open (Hoog straat 148). 1 JANUARI ARCADE: Nieuwjaarsbal „in stuif Schiedam". {Lange Ha ven 71). JEU GD HA VENNieuwjaarsbal YMCA Sociëteit „De Vonk" (Lange Haven 129). VRIJDAG NIEUWSTRAAT 12: praatcafé „Quousque Tandem". 'T HONK: sociëte its avond (Hoog straat 148). Schiedam Het R.K. Schiedams Gemengd Koor geeft op vrijdag 2 januari aanstaande een Nieuwjaarsconcert In de O.L.V, Ylsftatie- kerk aan de Schaepmansïngel 3. Aan dit concert zullen twee beken de vokallsten als solist medewerken namelijk de alt Els KIoos en dc bas Robert Holï. Beide solisten kregen hun opleiding aan het Rotterdams Conservatorium, o.a. bij David Hollestelle, waar Ro bert Holi zijn studie nog voortzet. Els Kloos, geboren in Vlaardin gen, begon baar muzikale car rière met pianolessen aan de Schiedamse muziekschool en zong reeds op jeugdige leeftijd in diverse koren o.a. „Het Graalkoor" o.l.v. Marthe van Putten. De vader van Marthe van Putten, de organist en koordirigent Paul van Putten adviseerde haar zanglessen te gaan nemen. In mei 1969 be haalde zij het solisten-eindexa men, wat haar in de gelegen heid stelde zich voor te berei den voor dc Prix d'Excellence. Zij doet dit momenteel onder leiding van David Hollestelle. Interpretatielessen kreeg zij van Hans Schouwman en daér- na aan het Mozarteum in Salz burg bij Günther Weissenborn en Gerald Moore. Robert Holi, in 1947 in Rotterdam geboren, studeerde tijdens zijn HBS-tijd zang bij Jan Veth. Op het Rotterdams Conservato rium kreeg hij operalessen van Johannes den Hertog. Hij be haalde vorig jaar het B diplo ma. Op het concours voor Ne derlandse vocalisten in Den Bosch behaalde hij een tweede prijs. Voor de algehele muzikale leiding van dit voor Schiedam belang rijke concert zorgt René Fons, die reeds bekendheid geniet bij vele Schiedammers. Hij zal als organist-dirigent met het R.K. Schiedams Gemengd Koor eni ge toepasselijke koorwerken uitvoeren on orgelsoli ten geho re brengen. Het concert begint om acht uur. GETROUWD: \V A van Nieuwen- burg 24 en M Valk 18, A C Goet- -geluk 40 en G M F Naterop 25, J M A Breedveld 21 en A F M Daalmeijer 19, J W A Linden- hol 23 en K de Jong 21, J M van Marion 21 en A J Wupkes 20, H J Niks 21 en J E Brussé 20, J H van Zutphen 30 en A P N Ver hei j den 26, W Gouma 23 en M Viergever 23, P W A Damen 19 en W Tettelaar 13, K van Ooste- rom 30 en NE de Stigter 21, B Koevermans 23 en M van der Mei j den 20 H Luijt 22 en C J Roskam 22, A J Fe elders 33 en C J J Mustert 22, C van Rij 19 en E M Wiegman 18, R van der Velden 25 en J M Bol 22, A de Keijzer 28 en N J Ruseier 22, W J de Bruin 23 en F L Bokhorst 21, P Valentijn 26 en H Hulzebos 23, iï G Slotboom 23Jen T E Koppenhagen 19, J J Gérritse 25 en S W C Zijlstra 18, B J Buitendijk 25 en E L Jongste 22, C de Wijs 27 en A G Eilander 26, J Reïj 21 en B A J van. Engelen 21, C F J Looman 21 en I A G van Lindt 20, J J Nobel 24 en A M I M Govaart 23, J Lemmen 21 en M van Dommele 18, J Stolk 24 en M B VoUebregt 23, W P Krabben dam 27 en J C Zandwijk 28, P Kouramanis 30 en C J Bevaart 20. De alt Els KIüds i De bas Robert Hol! Schiedam Het bestuur van Tegen de zomer van 1970 hoopt Wijkvereniging Bijdorp ziet in met het wijklokaal, een vrijge- het wijkblad „Bijdorpnieuws" komen barak van het oude ge- terug op het afgelopen jaar. meenteziekenhuis, in gebruik te Hoogtepunten waren weer het kunnen nemen. Dit is mogelijk Paaseierenzoeken, de Feesta- gewordendank zij de toezeg- vond en het Sinterklaasfeest; ging van de gemeente te zullen vreugdevolle ontwikkelingen de helpen bij het oprichten van het komst van de speeltuin en de gebouwtje, toezegging voor het wijkge- De kaartclub van de wijkvereni- bouwlje; succesvol waren de ging Bijdorp start weer op 9 kaartavonden; teleurstellend januari in 't Raadhuis" aan de actie tegen de stinkende slo- dé Schiedamseweg en verder ten. weer iedere vrijdag om acht De v/ijkvereniging kan zich ver- uur. heugen in een regelmatige De actie voor het „Eigen Gebouw groei van het aantal leden en fonds" met name de oud-papier donateurs, vooral dank zij de actie, heeft tot nu toe een be- onvermoeibare geestdrift van drag van 1700 gulden opgele- een aantal medewerkers. verd. Als de Vlaardingers ergens trots.dp kunnen, zijn zullen! 2e dat niet nalaten te doen.! Dat is 'hun chauvinisme en! hun geaardheid. Die trots kwam vorige week weer, even boven, toen bekend werd dat het tweeduizendste zeeschip van dit jaar afge meerd had in een van de Vlaardangse havens. De waarde van Vlaardingen als derde zeehavenstad van Ne derland kreeg daardoor weer even een accentje. En dat deed de Vlaardinger ge woonlijk goed. De echte Vlaardinger wel te verstaan; van een import- Vla ardinger kan je moeilijk. Vlaardings chauvinisme ver wachten. Die Import-VI aar- dingers, -we 'hebben ze bij •duizenden, weten waar schijnlijk nauwelijks dat Vlaardingen zo'n vooraan- door HANS DE JONGH staande plaats op de natio- nale zeehavenrangiijst in neemt. Toch staat Vlaardin gen al vele jaren op die eer volle derde plaats. Als Maassluis straks z'n con tainerhaven krijgt is de kans aanwezig, dat buurman Maassluis, met 25.000 zielen, Vlaardingen van z'n troon stoot en naar de vierde plaats dirigeert. Maar hoe wel de commissie voor zee- havenoverïeg waarvan ook Vlaardings burgemeester mr. J. Heusdens lid is, zich voor de aanleg van de Rijn- poorthaven heeft uitgespro ken, zal er nog wel heel wat water door de Nieuwe Maas stromen, voordat Vlaardin- gen dat leed van z'n kleine buurman te ver-dragen" zal krijgen. Al zijn we een forse zeehaven stad, al hebben we een groot aantal havens die er zijn mogen en, al ligt Vlaardin gen aan een van Europa's belangrijkste waterwegen, het betekent allemaal niet dat iedereen er de zwem kunst machtig is. Zeker niet de kleuters en dat ondervond de tweejarige Heieen Nicole Visser in april van dit jaar aan den lijve. Zij raakte spe lenderwijs in de vijver langs de Jan van Arkelstraat en zou door een wisse verdrin kingsdood om 't leven geko men zijn als niet een aantal stadgenoten haar nog juist op tijd. uit het water kon ha len. Later op de dag in 't Ho- lyriefeenhuis kwam ze weer bij kennis. ONDERSCHEIDING De redders van Nicolieiitje waren dezer dagen in de burgerzaaL van 't stadhuis nog eens bij elkaar. Niet om gezellig na te babbelen over het nog goed afgelopen avon tuur, maar wel om uit han den van -de burgemeester een onderscheiding in ont vangst te nemen van de Maatschappij tot Redding van Drenkelingen. Sportief Vlaardingen kon gis teravond kennis nemen van een mededeling die ook hun Vlaardings chauvinisme goed zal doen: Fred Anton Maler, de grote Noor, die tot wereldprestaties Op de schaats wist te komen, gaat zich hier vestigen. We be hoeven ons nu niet meer al leen dood te staren op Rudi Liebrechts die z'n schaatsen al lang afgelegd heeft en nu triomfen viert op de renners- fiets. De flat van Maier is al klaar, alleen mevrouw Maiar moet nog overkomen om alles in orde te maken en in te richten. De vestiging van Maier in Vlaardingen hangt samen •met zijn vorige week bekend geworden benoeming op het Noorse Staatsbureau in Rot- terdam voor het welzijn van de zeelui op de Noorse koop vaardijvloot. Maier zal het in die functie druk krijgen. Alleen 's zomers al moet hij zo'n kleine 300 voetbalwed strijden op het Rotterdamse sportpark Heyplaat organi seren, Bovendien zal hij de Noren die de wereldhaven aandoen wel warm laten lopen voor hun favoriete sport: schaatsen. Daarvoor heeft Maier het oog al gericht op de Jaap Edenbaan in onze hoofdstad, maar wie weet, als straks de Vlaardingse kunstijsbaan (2 miljoen) gestalte heeft KROTWONINGEN Tenslotte "kwam Vlaardings wethouder voor stadsontwik keling nog even in 't (lande lijke) nieuws, na een publi- katie van zijn hand over de sociale aspecten van krotop- ruiming en sanering. Htj betoogde in 2ïjn artikel in De Gemeente", een maan delijkse uitgave van de Par tij van de Arbeid waarvan hij vast redactioneel mede werker is, dat de bureaus voor huisvesting, waaronder •minister Schut vorige week de poten afzaagde, om-ge bouwd moeten worden tot bureaus -voor sociale zorg. Op die manier zou eindelijk eens een keer de zo noodza kelijke a-and acht besteed kunnen worden aan onze so ciaal zwakkere bevolkings groep, die nog steeds on danks de steeds stijgende welvaart in krotten leeft. De heer De Bruijn stelt 2ieh daarbij op 't standpunt, dat de sterken in deze maat schappij toch wel aan hun trekken komen. ZATERDAG DE WAAG: Nieuwjaarsbal (Nieuwstraat 36). NIEUWSTRAAT 12: praatcafé „Quousque Tandem". 'V HONK: sociëteitsavond (Hoog straat 148). JEUGDHAVEN: YMCA Sociëteit „Ds Vonk" (Lange Haven 129). zondag ARCADE: Discodansen, Sociëteit „Instuif Schiedam" (Lange Ha ven 71). NIEUWSTRAAT 12: praatcafé „Quo usque Tandem". 'T HONK: soctëteifcsavond (Hoog straat 148). JEUGDHAVEN: YMCA Sociëteit „De Vonk" (Lange Haven 129). Schiedam Niet alleen het kerstfeest is niet ongemerkt aan de leden van de Schiedam se Sociëteiten voorbijgegaan, ook op oudejaarsavond en nieuwjaarsdag staan er weer een flink aantal zaken op het programma om het nieuwe jaar ook in sociëteitsverband op feestelijke wijze in te lulden. Sociëteit „Instuif Schiedam" opent het nieuwe jaar met een groot Nieuwjaarsbal op Nieuw jaarsdag 's avonds van acht tot drie in Arcade. Lange Haven 71. Op dit feest zal optreden de groep „The Sandy Coast", bekend on dermeer door hun singles „And her name is Ann", „Innocent girl" en „Capital Punishment". Ook zullen de „Swinging Har- monicans", bij alle „instui- vers" beroemd en berucht het bal opluisteren door in de foyer het bekende bruiloftsrepertoire te produceren. Sociëteit „De Waag", Nieuw straat 36, is er nog eerder bij dan de „Instuif", Om één mi nuut over twaalf, als de eerste vuurpijlen de lucht in gaan, gaan de deuren van „De Waag" open om de leden het nieuwe jaar in vertrouwde om geving uitbundig te laten vie ren, hierbij gesteund door de muziek van Hakkert's Top vyf- tig. IN Dat alles gaat tot vier uur in de morgen duren. Het Nieuwjaars bal van „De Waag" wordt ge houden op zaterdag 3 januari, zelfde tijd als, normaal, zelfde plaats. Sociëteit „De Vonk" gaat Oude jaarsnacht om half twee open om de leden gelegenheid te ge ven elkaar de beste wensen te doen toekomen. Het Nieuw jaarsbal van „De Vonk" volgt dan op Nieuwjaarsdag, en dat alles in CJV "fci: Schiedam Uit een geparkeerde personenauto staande aan de Korte Singelstraat en eigendom van J. F. B. van de Rotlerdam- sedijk werden enkele gereed schappen gestólen. De auto werd hiertoe opengebroken en bovendien werd de bedrading en het contactslot vernield. Uit een houten keet achter het- pand Tuinlaan 74- werden een butagaskachel en een fles buta- gas gestolen. Van de gevel van een sigaren*- winkel aan de Parkweg werd een kauwgombaHenautomaat losgerukt. Schiedam De groep „Ginger Ale", die met hun plaat „The Flood" Parelvissers" .op muziek van het Duet mt „De vorige week op de zevende plaats van dc Hit-Parade prijkte cn deze week zeker nog gebouw „De weï een flinke sprong zal maken. Jeugdhaven" aan de Lange Ha- Op het achterste rjjtje van links naar rechts: Rick Beekman, gitaar; Wil Luïkinga, fluit, bongo's, saxo ven 129. Programma's van an- foon; Richard de Boïs slagwerk en de Schiedamse boetie khouder Fred van Zegveld, die het hammond dere sociëteiten zijn. nog niet orgel bespeelt. bekend, daarover wellicht mor- >P de voorgrond: Sieve Ellet, rang en Bon Bütclaar, bas gitaar. Op Oudejaarsavond zal de groep on- gen meer. treden in Willem Duys' »,Voor de vuist'weg". SCHIEDAMS CHS COURANT tevens bijkantoor Rotterdamsch Nieuwsblad Broersvest 3 Administratie en abonnementen telefoon 20.8O.91 Reda:tie: telefoon 26,25.56 Klachten dienst: telefoon 26.17.13 van 18.00—20.00 uur zaterdag van "n.oo-is.oo uur Deze krant wordt uitgegeven door de SUthoff Pers NV

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1969 | | pagina 2