Langdurige discussie over nieuwe raadscommissie Poldervaart afgesloten m Krediet van f12.700 tegen geluidshinder muziekschool J i slagersbediende AGENDA Wel tegemoetkoming nette Gemeente betaalt niet voor gasverwarming Prins Bernliardschool Waardering van raad voor Spaarbank Teleurstelling Meisjes Basket Boys n•innen AMENDEMENT <Wi VERGADERING NATUURGENOT IN HUIS 'mM Opbergkasten ondanks toekomstige computer KeursEagerif POOT SCHIEDAMSCHE COURANT DINSDAG 27 JANUARI 1970 SCHIEDAMSCHE COURANT RW Het publiek in de raadsver- W" gadering van gisteravond moet wel terdege teleurgesteld zijn geweest. Niet in de laatste plaats -door de strikt formele be handeling van ihet verzoek van een plaatselijke school, Biafra hulp te verlenen, maar ook omdat er herhaaldelijk reglementen werden gebruikt, die de toeschou wers op de tribune onmogelijk konden begrijpen, omdat ze niet in de gelegenheid waren, die uit gebreid door te nemen. Herhaal delijk was het reglement van or de „aan de orde'*, zonder dat iemand begreep waar het r.u pre cies om ging. •Een groot aantal scholieren had gisteravond op de tribune plaats genomen om te horen, wat dc raad aan het Bi af ra-probleem zou gaan doen. Kort gezegd komt dat hierop neer: Niets. De jonge lui verbetten in de pauze diep te leurgesteld de vergadering, ver wonderd dat men langer stilstond bij de verwarming van een school dan bij dit probleem. Door de strikt formele behandeling van dit vraagstuk zijn de leerlingen te- Feurgesteld in het vertrouwen da; we aanvankelijk in hun gemeente bestuur hadden gesteld. Het college had zelfs een schor sing van de vergadering nodig om zich erover te beraden of een amendement van PCG-raadslid S. Kuiper over gasverwarming of obestook op een bijzondere school ook inderdaad een amendement wès. Na enige tijd van debatteren vond het college van wel. Ten slotte werd het amendement door de raad verworpen. De zitting van gisteravond raak te dus verstrikt in formele en ju ridische haarkloverij. Tot de kern van de 2aak kwam men vaak niet. Voor een -groot deel van het publiek hoefde het gisteravond al niet meer. Vlaardingen In een matig duel hebben de meisjes van het Vlaardingse Basket Boys de jeugd van Dragons op de knieën gekregen. De ontmoe ting in de Vlaardingse sporthal eindigde in een. 3422 zege. In 't begin hadden de Vlaardingse meisjes wel een achterstand van 612, maar toen zij er in de tweede fase fel tegen aan gingen, veranderde dat in het scoreverloop. Uiteindelijk werd het een 3422 zege- Topscorers waren Ineke de Jong en Ciska van der Wiel, welke laatste vier persoonlijke fouten opliep. Schiedam Het voorstel van b, en w., een vaste raadscommissie van advies en bijstand voor algemene en bestuurlijke zaken aan te stellen, heeft gisteravond In de raad tot een uitgebreide discussie geleid. Veel raadsleden juichten het ontstaan van de commissie weliswaar toe, maar meenden, dat de commissievergaderingen openbaar moeten zijn. Ook hadden enkele raadsleden bezwaar te gen dc formulering van het voorstel. Mevrouw .1. II. II, Gerdink- Eggink van de PSP-fractie kwam met een amendement, dat overi gens slechts dc steun van fractiegenote mevrouw A. C. Blaauw- Kieu en van KVP'er T- J. Beekman kreeg. Tenslotte werd het voorstel toch ongewijzigd aangenomen. Burgemeester H. Roelfsema toon de zich verre van tevreden over het verloop van de discussie. Hij wees erop, dat men het in het seniorenconvent eens was geworden over de tekst van het voorstel en toonde zich verwon derd, in de raad nu zoveel kri tiek cn wijzigingsvoorstellen te ontmoeten. De heer Roelfsema was niet bereid, direct een uit spraak te doen over de open baarheid van de commissiever gaderingen. „Daar zullen b. en w. zich uitgebreid o\rer moeten beraden. Je kunt dan ook stel len dat vergaderingen, van an dere commissies openbaar zou den moeten zijn. Maar de pro blematiek is te zwaar, om nu een beslissing te nemen", aldus de burgemeester. De heer Roelfsema stelde voor, de be slissing over het voorstel nog aan te houden. Daartoe was de raad echter niet bereid. PvdA-fractievoorzitter P Bosch man meende, dat het college zich nog in deze zittingsperiode uit moet spreken over de open baarheid van enkele commis sies, maar zijn collega drs. I. Houtman van de VVD had daar bezwaren tegen. Beiden waren het er niet mee eens, dat het voorstel zou worden aangehou den. De heer B. E. Collé van de CPN wenste een directe be handeling van het voorstel. PCG-fraetievoorzitter S. Kui per en de heer A. Roede als 'vertegenwoordiger van de Boe ren spraken zich zonder meer voor het voorstel uit. Mevrouw J. H. H. Gerding-Eg- gink wilde het artikel „De com missie bestaat uit de burge meester als voorzitter en ten minste zes leden uit en door de raad te kiezen" vervangen zien door „tenminste evenveel leden als er fracties in de raad zijn". Haar amendement kreeg ech ter slechts drie van de 33 stem men. De raad ging tenslotte ak koord met het oorspronkelijke voorstel van b. en \v. TAAK De commissie krijgt tot. taak, on derwerpen te behandelen die tot nu toe veelal In het senio renconvent van de raad aan de orde werden gesteld. Voor zo wel de voorzittdr als de leden bestaat de mogelijkheid, zich te laten vervangen. Bij verhinde' ring van één of meer is den kan de commissie niettemin zo vol tallig moge: ijk vergaderen. De vervangingsmogelijkheid kan door de commissieleden ook worden gebruikt om bij de be handeling van een bepaalde aangelegenheid een ander die daar meer verstand van heelt, aan te wijzen. Ook bij de suggestie vail drs. J. Simons, de vergaderingen van de commissie in het openbaar te doen plaatsvinden, moest strijd worden geleverd met ar tikel 39 lid 2 van het reglement van orde, dat voorschrijft dat het behandeLde in commissies vertrouwelijk moet zijn. Door het aannemen van het voorstel zal deze regel dus worden opge volgd. Op de plaats waar de Poldervaart uitmondt in de Schïe staat een bord met de mededeling dat de Poldervaart eind 1969 zal worden afgesloten. Als treffende illustratie van deze woor den, ïs de miniatuur slormstmv ter plaatse neergelaten. De definitieve afsluiting moet echter nog een feit worden, want met het leggen van een dam ïn de Poldervaart moet nog een begin worden gemaakt. Een cn ander 2at dit jaar 2f|n beslag krijgen. DINSDAG WIJKC. NIEUWLAND 20 uur WIJKC. NIEUWLAND 20 uur AULA RIJKS HBS 20 uur WOENSDAG ARCADE 20 uur TENTOONSTELLINGEN GALERIE PUNT 4 Verg. Schied. Bestuurdersbond N.I.V.O.N. FILMKRING Studie-vrienden Georg Ruyter, zeefdrukken SCHIEDAMSCHE COURANT tevens bü Kantoor Rotterdamsch Nieuwsblad Broersvest 3 Administratie en abonnementen telefoon 26.8(1.91 Redactie: telefoon 25.25 65 KI achten dienst: telefoon 26.1T.7.1 van 28.00—20.50 uur zaterdag van 17.00—19 00 uur Deze Krant wordt uitgegeven door de Sijthoff Pers NV Schiedam De Schiedamse Aquarium vereniging Natuurge not in Huis houdt dinsdag 3 fe bruari een vergadering in ge bouw Arcade aan de Lange Ha ven. De heer A. van den Nieu- wenhuizen zal de eerste van een serie lezingen houden geti teld „Als aquariaan in de tro pen". De bijeenkomst begint om acht uur. Schiedam De gemeenteraad heeft gisteravond een krediet van f 12.700 goed gekeurd voor het aanbrengen van geluidsiso- 1 erende voorzieningen in de muziekschool aan de Lange Nieuwstraat. Niet aJJe raadsle den waren echter bereid, het krediet zonder meer toe. te ken nen. VVD'er G. P. Verhuisdor.k vroeg zich af, of inderdaad wel gebruik was gemaakt van een geluidsexpert. Drs. J. Simons (PvdA) ging ak koord met het krediet, maar vroeg zich af, of van de mu ziekschool niet een muzisch centrum kan worden gevormd. Wethouder mevrouw G. D. Ver- wey-de Graaff verzekerde, dat de werkzaamheden alleen voor hel bestrijden van de geluids hinder waren en niets te maken hadden met eventuele slijtage van de vloeren, zoals de heer ,T. Alijk (KVP) al eerder had ge suggereerd. m 1 Schiedam De gemeenteraad besloot gisteravond geen financiële medewerking te verlenen voor het aanbrengen van een gasverwar- mingsinstalïatie in de Prins Bernhardschooi aan de Burgemeester Van Haarenlaan. Het schoolbestuur had een dergelijke Installatie aangeschaft toen bleek dat de ketel van de oliestookinstaUatie ver vangen moest worden. Het college bleek van mening dat de overige delen van de olie stookinstaUatie nog minstens 1U jaar had kunnen meegaan, en dat vervanging van de de fecte ketel aanmerkelijk goed koper was geweest. Daarom verklaarde de gemeente raad zich wel akkoord de helft van de kosten van een nieuwe oliestookketel te dragen, terwijl ook een bijdrage werd verleend ten bedrage van de volledige kosten van een noodzakelijke verbetering van de inmiddels afgeschafte oliestook. Een dooi de heer S. Kuiper (PCG) inge diende en door J. van Katwijk PCG) en mevrouw M. A. C. Ta verne (KVP) ondersteunde amendement, dat algehele ver goeding van de kosten van de aardgas-installatie moest be> werkstelliger!, werd met 20 te gen 13 stemmen verworpen. Ondanks dit resultaat werd op verzoek van de FCG-fractie het ongewijzigde voorstel van B. en W. ook in stemming gebracht, hoewel men daarmee het risico iiep elke financiële medewer king te verliezen. Ten slotte werd het voorstel met 22 tegen 11 stemmen onverkort aangeno men. De twee raadsleden die ia het tijdbestek van enkele minu ten hun mening veranderden, waren de heren H. A. D. Camp- man en W. J. C. WUlemse, bei den van de KVP. Geen van bei de heren gaf overigens een mo tivering van hun veranderde standpunt. Schiedam Als woordvoerder van alle fracties heeft PvdA- fractievoorzitter P. Boschman gisteravond B. en W. verzocht, de waardering van de gemeen teraad over te brengen aan het bestuur van de Spaarbank anno 1820. nu deze bank zich bereid heeft verklaard het grootste deel van de kosten voor restau ratie van het carillon in de Sint. Janstoren voor haar rekening te nemen. Burgemeester H. Roelfsema deel de mee, dat B. en W. van hun waardering reeds aan het be stuur hebben blijkgegeven, maar ook bereid zijn die van de gemeenteraad over te brengen. Schiedam Het KVP-raadslid W. J. C. Willemse heeft gister avond vragen gesteld over de toekomstige automatische ad ministratie van de gemeente. B. en w. stelden de raad voor, 18.800 beschikbaar te stellen voor het opbergen van per soonskaarten bij de afdeling be volking van de gemeentesecre tarie. Het raadslid vroeg zich af, of dit met het nieuwe systeem in het vooruitzicht nog wel nodig is en stelde tevens de vraag, hoever het met het rap port over automatisering van de administratie is dat de ge- mente gaat samenstellen. Wethouder J. Scheffers antwoord de, dat de opbergkasten nodig zijn omdat hiermee wordt vol daan aan een wettelijke ver plichting. Of er straks nu een computer is of niet, de wet stelt dat persoonskaarten moeten worden opgeborgen, aldus de heer Scheffers. De automatise ring van de gemeentelijke ad ministratie heeft voortdurend de aandacht", verzekerde de heer Scheffers tenslotte, fa raad ging akkoord met het voorstel. Brocrsveld 159 - Schiedam Tel. 2683 27 vraagt 5-daagse werkweek 3 weken vakantie

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 2