Leen Verhoeven is klaar voor de grote strijd i SZG-er Peter Lowis breekt been opnieuw m inventus zege op Taveno weinig glans Deelnemer district Schiedam Korfbal mÊÈÊm Deelnemers biljart- kampioenschappen Schiedam tegen Noorder kwartier Nog geen oplossing stagnatie sport keuringen 'SPORT i Café Griffioen mm siSSf mÈteBmF Contactavonrl Sin gel kwartier Basketbal KCHIEDAMSCHE COURANT WOENSDAG IS FEBRUARI 1970 Vlaardmgen/Schiedam Vrij dagmiddag twee uur zal in hei Vlaardingse café De Griffioen een begin worden gemaakt met de gewestelijke biljartkam- pioensehappen tweede klas li- brc. Uit alle delen van Zuid- Holland komen de finalisten, uit de districten met een nvtvennc 1u«=m?r <"e 3 en 4,3, drie dagen naar Vlaardingen door 1 Bas 1 van den Berg Bestuur biljarldistriet Schiedam „bekijkt" een sloot. Vlaardingcn/Schiedam De gewestelijke kampioenschappen biljarten tweede klas libre worden X'rijdag 20 februari tot en met zondag in Vlaardingen gehouden. Plaats van hande ling is café Griffioen, aan de Binnensingel, waar de kam pioenen van de negen districten elkaar zullen ontmoeten. Voor het district Schiedam zal aan de kampioenschappen deelnemen de heer L. Verhoeven van de biljartvereniging Flardingha. Deelnemers zijn W. Versteeg, Bollenstreek (3.55); G. Sehaare- man, Delft (3.39); M. Smit, Gouda (2.32); Th. Verstegen, Den Haag (4.47); T. Akeboom, Veen- en Rijnstreek (3.80); H. G. Murk, Krimpenerwaard (1.33); C. Rorijs, Rotterdam (4.12); A, van Maren, Dordrecht (4.23); L. Verhoeven, Schiedam (4.03). De tussen haakjes geplaatste cijfers geven het moyenne aan. voor een spannende titelstrijd. De winnaar zal worden afge vaardigd naar de nationale strijd. Het district Schiedam, flat voor deze gewestelijke kampioen schappen de organisatie heeft, draait er zijn hand niet voor om dit toernooi op z'n schou ders te nemen. „We hebben veel ervaring opgedaan met de Europese titelstrijd in Maas sluis", concludeert secretaris J. van der Have, „en dan is de organisatie van deze geweste lijke kampioenschappen voor ons maar een peuleschillelje". Hoe zal echter de belangstel ling voor de titelstrijd zijn in een tijd van vergrijzing?" Het bestuur van hei district Schie dam is het er over eens dat de biljartsport op 't ogenblik niet die belangstelling krijgt die ze zeker verdient, maar venvacht desondanks op de gewestelijke kampioenschappen flink wat toeschouwers. Elk district brengt z'n eigen supporters mee. Dat is altijd zo, redeneert de heer Van der Have. „Vooral zaterdag en zondag, wanneer de grote finales komen, kan de drukte uitlopen". TIJDVERSCHIJNSEL Overigens is de biljartsport op dit moment een weinig verkwik- kende naak. Door de conjunctu rele oirlv/.kkcbng is door keuze mogelijkheid \'oor de mensen grooc geworden en dat heeft er toe geleid dat de belangstelling voor deze tak van sport is inge krompen. Een tijdsverschijn sel? „Ja", zegt 't bestuur van het district, „dat geloven wij wel. Het is natuurlijk wel op merkelijk dat dit verschijnsel met alle takken van sport in, zijn ban heeft. Denk maar eens Schiedam Zondagmiddag om tien voor vijf speelt Schiedam zijn laatste micro-wedstrijd van dit seizoen. De roodzwar ten ontvangen in sporthal Mar griet het Leidse Noorderkwar tier. Eveneens voor de laatste maal komt Odt binnen de Itfnen. Vanavond moeten de degens met Avanti worden gekruist in sporthal Pijnacker. De Schie- damse kampioenen zijn aan hun stand verplicht de beide punten mee naar huis te ne men. Het begin van do veld competitie op 1 maart werpt reeds zijn schaduwen vooruit. IJs en we- der dienende speelt Succes zon dag een oefenwedstrijd tegen het aloude Rotterdamse Velox. Een interessante krachtmeting, waarbij tevens kan blijken of de Successers. die niet aan de zaal com petitie deelnamen goed hebben overwinterd. Ook Schiedam heeft oefenwedstrij den op het programma staan. Het eerste team speelt tegen het tweede. Merkwaardigerwijs moeten acht spelers/speelsters uit ditzelfde iste twaalftal enige uren. later aantreden tegen Noorderkwartier dat in een he vige degradatiestrijd met VI aarding en gewikkeld is. Bij Schiedamse winst degradeert Noorderkwartier en wij kunnen slechts voor Vlaardïngen ho pen, dat het veld van de rood zwarten zondag niet bespeel baar zal zijn. i aan voet-, hand- en korfbal, maar als uitzonderingen de re gel bevestigen is dat biljarten wel. De lusteloosheid en de be sluiteloosheid is verder een oorzaak waarom vooral de jeugd wegblijft. De biljartsport dreigt dan ook te vergrijzen. De jeugd heeft echter de toe komst, ook in de biljartsport". De finalist van het district Schiedam is ook nog maar 35 jaar. Het is Leen Verhoeven uit Vlaardingen, lid van de vereni ging Flardingha, die komende dagen de strijd zal gaan opne men tegen de hem onbekende grootheden. ,,Ik ken er niet één van", beaamt hij. In Maassluis in café „De Moriaan" is de Vlaardinger op ongeslagen wij ze kampioen van het districl geworden. ,.M'n clubgenoot Struik was wel m'n grootste concurrent, maar voor de rest heb ik van niemand last ge had". KLEINE KANS De belangstelling bij de deelna me is ook niet erg groot ge weest. Maar in feite is dat bij geen enkel districtskampioen schap, welk onderdeel het ook is. „In vrijwel alle klassen zijn er toernooien gehouden, maar het waren slechts toernooien voor de ware liefhebbers", re deneert het bestuur. Leen Ver hoeven, die met een. gemiddel de van 4 speelt, geeft zichzelf wel een kleine kans om door te dringen, tot de eerste klas. „Ik ben nu zeven jaar bezig met het wedstrijdbiljart en het be valt me best. Ik mag ook wel zeggen dat ik niet zo'n verwoed biljartliefhebber ben, maar voor de komende strijd heb ik me toch wel intensief voorbe reid. Vrijwel elke avond heb ik getraind en me als het ware ge concentreerd op de komende strijd". Dat het niet gemakke lijk zal gaan worden is voor Leen een duidelijke zaak. „Ik acht in feite iedereen kansheb ber, want de meesten doen toch met voor elkaar onder. Ze zijn allemaal van hetzelfde kaliber. Of het districtskampioenschap de biljarters nog aanspreekt? „Ik geloof hat niet zo heel erg, maar voor mij wel, ook al om dat ik voor 't eerst zo ver ben gekomen. Ik ben zelf secretaris /wedstrijdleider van de vereni ging Flardingha en vind het gewoon fijn om lid van die ver eniging te zijn, We hebben een vast bestuur, niet zoals bij en kele andere verenigingen, waar regelmatig bestuursmutaties zijn. GG <fclGD spreekt „Aftrap'9 legen, maar Schiedam In de „Aftrap", het weckorgaan van Her- mes 2)VS, reageert de di recteur van de GG GD op een mededeling in dit blad van vorige week. Daarin werd beweerd dat de bij zonder lange wachttijden bij de medische sportkeu ring te wijten was aan de GG GD. Dit spreekt de directeur heftig tegen. De GG GD verhuurt slechts ruimte en heft met deze ruimte, noch met de uit voering van de keuringen enige bemoeienis. De re dactie van de „Aftrap" geeft dan ook ruiterlijk de gemaakte fout toe. „Rest dus de SBLO", zo gaat de Aftrap verder, „maar deze Hond beroept zich op overmacht: „Geen dokto ren genoegó" Het is dus duidelijk dat we niet zo uit de moeilijkheden komen en rtat cr een andere oplossing gezocht moet worden. Het k toch te gek dat een stad al«; Schiedam uit dc loon valt. in dit opzicht, bij an dere gemeenten. De vraag rijst dan natuurlijk direct: Hoe doen ze het daar dan? Bij informatie bleek dat In sommige plaatsen de schoolarts werd ingescha keld die immers elk jaar alle eerste, vierde en zesde klassen van de basisschool onderzoekt. Dan komen we toch terecht fotf de GG GD. en eerlijk gezegd dachten wij dat sportkeu ringen daar ook thuis ho ren, Kortom, wij zijn be nieuwd of er een broodno dige oplossing gevonden wordt", aldus de redactie van dc „Aftrap", die via een omweg toch nog een beetje gelijk wil hebben. Bovendien zou dit voor Schiedam ook een oplos sing kunnen zijn... Schiedam Peter Lowis, de talentvolle zwem mcr van SZC luk zijn dijbeen brak, ligt weer in het ziekenhuis. Zondag, hij op dezelfde plaats zijn been. Sinds enkele weken nam ning dwA die vorig jaar bij een auto-onge- op weg naar de training, brak hij weer regelmatig aan de trai- Schiedam. Kiaverjasvereniging Het Sin gel kwartier houdt vrij dag 20 februari een contacta- vond in zaal Marijke aan het Broersveld 121. De aanvang van deze contactavond is om 20.00 uur. Schiedam De heren van Ju- ventus speelden in Utrecht tegen het zeer zwakke Tave no. Het was van het begin af aan duidelijk dat deze wed strijd in een ruime overwin ning voor de Schiedammers zou eindigen. Doordat Ju- ventus in beroep is gegaan tegen de straf die aan Otto Vonk is opgelegd kon deze nu weer meespelen, hetgeen een aanzienlijke versterking bleek, getuige de 21 punten die hij scoorde. Juventus speelde de hele wed strijd het voor hen ongebruike lijke zone-systeem, waardoor de verdediging wel goed sloot, maar een gevaarlijk wapen, de In afwachting van zijn schor sing speelde Otto Vonk mee le gen Taveno. fast-break, werd veel te weinig toegepast, zodat de ruststand, 1039, vrij laag waxs voor Ju- ventus' doen. In de tweede helf drukte Juventus door en vooral door het goede spel van Jan Willem Engelsman en Wim Cordemans liep de score snel op. Bij het einde was de stand 3691, een ruime overwinning die echter door de zeer zwakke tegenstand weinig glans had.Scores: Otto Vonk 21; Jan Willem Engelsman 20; Wim Cordemans 18.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 4