ik heb altijd graag de lucht in gewild Aantrekkelijk programma voor hockeyers Juventus na 45-43 zege kampioen Moeilijke slotfase tegen UW-Daggers Sportvlieger Mels van Houwelingen Geselecteerde jeugd AFSCHEID BIJ HVO SPORT Wereldgebedsdag voldoet niet meer Sociëteit De Crèche houdt disco-avond HSV-korfbalJers verstevigen pos Bas van Bochove micro-titel te behouden. SCHIEDAMSCHE COURANT ZATERDAG 28 FEBRUARI 1970 Dc Super Emeraude; I Schiedam Mels van Houwelingen, de 19-jarige MTS-leerling („Dit jaar doe ik eindexamen.") is bepaald geen alledaagse tiener. Waar de meeste 17-jarigen denken aan hefc zo spoedig mogelijk halen van het rijbewijs dacht Mels van Houwelin gen op die leeftijd ook aan slechts één „papiertje" maar dat was het vliegbrevet! „Dat was wat ik wilde", zegt hij. „Toen ik zeventien werd ben ik meteen begonnen. Dat is wel een voordeel. Autorijden mag je pas op achttienjarige leeftijd". I Niet zonder trots draagt hij zijn vliegbrevet A, voor cénmotori- ge vliegtuigen, in zijn binnen zak. De binnenzak van een col bert, dat veel doet denken aan het uniformjasje van een piloot. Niet in het minst door de met diverse speldjes verfraaide re vers. „Ik ben al vanaf mijn twaalfde jaar bezeten van vlie gen", zegt hij. ,.ïk heb altijd graag de lucht in ge wild". Daarom beeft hij er alles aan gedaan om zo snel moge lijk zijn brevet te halen. Vorig jaar juli slaagde hij." Sportvlie ger Mels van Houwelingen beeft echter nog te weinig vlieg uren om zich geroutineerd te mogen noemen. „Maar ik kan er nu eens uitvliegen Jacht hij. OPLEIDING |Zijn opleiding kreeg hij bij de Vliegclub Rotterdam, waar hij ad spirant lid van is. Daar kreeg hij ook de beschikking over een les vliegtuig en een in structeur. „Ik deed examen in een Super Emeraude, een één- moto rig vliegtuigje, dat een kruissnelheid haalt van 170 km per uur. Vliegen is, vooral wan neer je het een keer gedaan hebt. de mooiste sport die cr is. In Frankrijk wordt die sport enorm gestimuleerd door de overheid. Dat moest hier eigen lijk ook gedaan wórden. Omdat men het hier echter niet doet, hoop ik mijn militaire dienst plicht bij de luchtmacht te mo gen vervullen". |Dat er veel komt kijken om een vliegbrevet te halen, had Mels van Houwelingen niet ver wacht. ..Het is een zware oplei ding, vooral op technisch ge bied. Alle delen van de moioren moet je Ieren kennen. Boven dien is de praktijk ook niet een voudig. Het maken van een noodlanding vraagt veel erva ring. Jc moet op het juiste mo ment het beste stukkie land we ten te vinden. Vanuit de lucht is dat soms heel moeilijk te bekij ken". Toch kan hij niet op een willekeurige dag zeggen: ,.Ik ga eens fijn vliegen". Want ook de sportvliegers zijn evenals de voetballers afhankelijk van het weer. Daarnaast moeten er voor een vlucht vele handelin gen verricht worden. „Je bent meestal een halve dat* bezig om oen halve dag te kunnen vliegen. Als je dan eindelijk al les hebt nagelopen en afge- chekt en het weer slaat plot seling- om, dan kun je nog de lucht niet in". - DE TIJD Eenmaal in dc lucht is er, naast, de onontbeerlijke routine, nog een belangrijkpunt. Dc tijd. „Ik, als sportvlieger met bre vet A, moet omdat ik zonder radio vlieg, altijd op tijd vlie gen. Na ccn bepaalde tijd moet ik kunnen zeggen: „Als ik nu naar beneden kijk moet ik daar en daar zijn. Dat lion dan wel eens een honderd meter ver schillen, maar meer niet". Om zoveel mogelijk routine te krijgen moet Mels van Houwe lingen vlieguren maken. Veel vlieguren. ,,Op het ogenblik heb ik daar geen tijd voor. Mis schien na dc zomer, als ik mijn einddiploma MTS ook in mijn zak heb. Maar dan zal ik wc', in dienst moeten". Vlaardingse vrotacen O Vlaardingen De christelijke vrouwengroeperingen in Vlaar dingen zoeken een alternatief voor de vrouwen-wereldgebeds dag. Het idee om 24 uur zich in gebed verbonden te voelen spreekt hen, in tegenstelling tot vrouwen in vele andere landen, niet sterk meer aan. Ze prefe reren de daadwerkelijke hulp. Men wil, ais alternatief, een huis industrie opzetten in het Viet namese vluchtelingendorp Ha- Thanh, om deze mensen de kans te geven op eigen benen te staan en te ontkomen aan hon ger en ontberingen. De gezin nen moeten leren breien op breimachines om zodoende goedkoop goede kleren te krij gen. De bijeenkomsten zullen gehou den worden op 6 maart om 8 uur in de Willibrorduskerk, Re- monsti-antenkerk Hoflaan, Rusthuis Vaartland en in het Zonnehuis. Er wordt gebeden en het geld dat tijdens deze bij eenkomst wordt opgehaald komt ten'goede aan het plan. Vlaarddngen Voor de jongeren uit Holy bestaat vanavond gele genheid om eens een kijkje te gaan nemen bij sociëteit De Creche. Vanavond organiseert deze nog zo jonge club weer een discoavond. De eigen riisc- joekey van De Creche zal de platen draaien: er is_ voor ie dereen en voor iedere smaak wat. Het bestuur rekent op de aanwezigheid van vele leden, maar ook niet leder, (ouder dan 38 jaarj zijn van harte welkom Dc sociëteit is gevestigd aan de Lepel-aarsingei in de voormali ge kind-er crèche in een van de flatgebouewn. De avond begint om 8 uur. Bouwen in hoog tempo is aan de orde van de dag. Het beleid van bouwminister Schilt mag dan aan ernstige kritiek onderhevig zyn, het ritme waarmee op 't Veerplein ge bouwd wordt om de winkels zo snel mogelijk „uit de grond te stampen", wordt er niet door verstoord. Hoek van Holland Koos Storm van Hoekse Boys is reserve voor één van de twee Haagse fieiectieteams, die elkaar maandagavond 3 maart om acht uur op het VCS-complex aan de Dedemsvaartweg zullen ontmoeten. Bij eventuele afkeu ring heeft het duel op 16 maart plaats. In het „rode" team zijn vex'der opgenomen Van Antwer pen van Monster; en Van der Scheer van- VELO. Van der Berg van De Lier staat opge steld in het „groene" team. In Rotterdam is voor 7 maart het vierbondentoernooi van het di strict west 2 vastgesteld. Schiedam De. drastische verandering van het weer wijst erop, dat het met de winter voorgoed gedaan is. Willen alle competitie- cn bekerwedstrijden op tijd, d.w.z. eind april, af gewerkt zijn, dan zal geen enkele zondag meer verloren mo gen gaan. Het programma voor dit weekeinde ziet er aantrekkelijk uit: Asvion, dat eindelijk eens het resultaat wil zien van de onon derbroken Training, ontmoet op Thurlede het Rotterdamse RBC. De Spiritdamós gaan duelleren om eventuele kam pioenskansen; zij komen namelijk in het veld tegen leider Al liance. Hun zusters in de Schiedamse hockeysport, Asvion krijgen Riswijk op bezoek, terwijl de Spirit-heren HDS als te- krijgen Rijswijk op bezoek, terwijl de Spirit-heren HDS als tegenstander zullen hebben. Eerder deze competitiG trok Asvion met 31 aan "t lang ste eind-. RBC maakte toen de indruk van 'n aardig maar niet bijster gevaarlijke mid denmoter daarna hebben de Rotterdammers de wind in de zeilen gehad c-n als 'ge volg daarvan nemen ze thans met 10 punten uit 9 de derde plaats in achter Hillegers- berg. Wij voorspellen een aantrekkelijk duel, waarin Asvion zijn technisch poten tieel en conditie zal weten uit te buiten. Zondag 5 oktober j.l. was voor de Spirit-dames een memo rabele dag. Toen immers, slaagden de oranje-witten erin leider Alliance, na met 3l voorgestaan te hebben, een kostbaar punt af te snoe pen. Wat toen nog niet gebie- ken was, bleek toen: Allian ce is te verslaan. Of Spirit nu dc juiste methode zal vin den, is moeilijk te zeggen, maar de halve winst behoort zeker lot de mogelijkheden. Een eerste stap tot succes zal ongetwijfeld het beteuge len van de a al vlugge Allian ce-links buiten zijn. TE LASTIG Rijswijk zal voor de Asvionda mes, hoe vermetel ze ook zul len verdedigen, te lastig zijn. Destijds werd het 41 voor de gasten en ook nu js het moeilijk Asvion als ovenvin- naar te tippen. Een grote overwinning op HDS is de geijkte manier om een team een „mentale kick" te geven waardoor dc rest van het seizoen freewheelend kan worden uitgehockeyd. 'Het verschil met HDS is rit niet tedicht in de buurt slechts twee punten en wil Spirit niet te dicht in de buurt van.de „rode lantaarn" komen, dan is er maar één keus: winnen. Spirit kan HDS „hebben", want de 31 uitslag van. vorig jaar was een zwakke afspiegeling van de ware krachtsverhouding. „Een paradijs voor een schutter", was toen een veel gehoorde kreet. Vlaardingen In het restam-ant Vulcaanhaveil heeft de heer W. M. van Rijsoort afscheid geno men van het havenbedrijf Vlaardingen-Oost, wegens liet bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd. De héér Van Rijsoort was 24 jaar lang als pijpfitter aan HVO verbonden. Tijdens de afscheidsreceptie roemde ir. C. Oorthuys (direc teur van het havenbedrijf) de ijver en het werkplezier van de heer Van Rijsoort. Deze be dankte op zijn beurt de directie voor de hem aangeboden re ceptie. Hoek van Holland Do korfballers verkeren nog v^up in de strijd om de microlitel- De wedstrijd tegen Meervogels was een belangrijke ontmoeting voor de stand op de ranglijst.' Aanvankelijk leek het erop dat de Zoetermeerse formatie met de punten zou gaan strijken- Vooral in de eerste helft gaven de gastheren en -dames goed partij. Meervogels nam zell's Na dc thee kwam Meervogels de leiding, maar met de rust, was de score toch weer in even wicht, opnieuw voor, maar HSV speel de nu veel attenter cn kwam zelfs met 2—3 voor. Meervogels wist nog een keer gelijk te ma ken, maar via twee gave tref fers van Bos en een straf worp, wisten de Hoekse acht de strijd met 3G in hun voordeel te beslissen en daarmee alle kan- Ie Schiedam Ruud Skala, coach van het Schiedainsc Juventus, kon maar moeilyk op de bank blijven1 zitten. Nerveus de bril op en af zettend verdeelde h\j in de spannende slotfase van de wed strijd Juventus—UVV Daggers zijn aandacht lussen de spelers in het veld cn de klok. Hij had daar alle reden voor want Juventus, dat bij winst op naaste concurrent kampioen zou worden, zag tel kens een stukje van de voorsprong afgeknabbeld. Toen de score de meer dan spannende stand van 4513 ging aannemen en er nog een halve minuut was te spelen, trok Ruud Skala wit weg. Even later, na het verlossende eindsignaal maakte <lcze kleur weer plaats voor een voor hem wat normalere tint. Het kampioensteam van Juventus: v.l.n.r. (slaande) Bas van der Meer, Rob Mark, Willem Cordemans, Otto Vonk, coach Ruud Skala, (zittend v.l.n.r,) Ruud Weltevreden, Jan Willem Engelsman (aanvoerder) en. Hans Lcmm. Gelukkig lachend drukte hij han den van spelers, van scheids rechters, kortom van iedereen. Juventus was dan eindelijk kampioen geworden en maakt straks, na het spelen van pro motiewedstrijden, kans. opge nomen te worden in de lande lijke eerste klasse. De volle tribune in de Schiedam se Sporthal Margriet heeft geen al te best duel gezien. Daarvoor was de spanning bij de spelers le groot. Zowel oij Juventus als bij UW Daggers. Want konden de Utrechters deze strijd in hun voordeel besluiten, dan was de achterstand op Juventus nog maar twee punten. Reden ge noeg om deze wedstrijd meet dan serieus te nemen. Reeds snel na het begin leek Ju ventus op een grote zege af te gaan Kort achtereen kwamen de Schiedammers tot scoren, maar toen stokte het spel. De dekking werd verwaarloosd waardoor UW terug kon ko men. Een 9—2 voorsprong van Juventus werd door de Utrech ters snel ingelopen. Hierna kreeg het scoreverloop een ge lijke tred. De Schiedammers veld steeg tot een maximum. Ook bij de arbiters. Deze kon- den door de slriju kort te houden en ook veel P-tjes uit le delen zonder veel moei- üjkheden het einde halen. In de slotfase zag UW-Daggers drie spelers met vijf persoonlijke fouten naar de kant verhuizen, bleven met twee-hooguit vier punten voorsprong spelen. De spanning binnen en buiten het Dat bleek de redding voor Ju ventus, dat een magere voor sprong tot de laatste seconde kon behouden- Toen de tijd op was bleek dat het slechts twee punten waren. Met een 45—43 stand kwam het einde. Scores: Otto Vonk Lemm 68, 9 Hans Lcmm schiet Juventus 7—3, Hans dichter bij het kampioen- schap.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 4