programma gereed voor: Snoer van licht W Statenverkiezingen KVP, ARP en CRU beleggen een gezamen bijeenkomst Politie neemt fietsen mee Twee kranten voor een prijs [1jyi mm w Zonlicht in Zambia nadert hoogtepunt Twistappel Waarschuwingen voorbij: BON Fusie tussen volleybal verenigingen Disco-avond bij In the Mood I ->■ v;- i-. 55^W' BEVRIJDINGSDAG PUZZELTOCHT DANSEN IN SPORTHAL GROOTSE SLOTDAG M W ->•) IVVoe: nsdag 4 maart 1970 SCHIEDAMSCHE COURANT ONAFHANKELIJK DAGBLAD 97ste jaargang no. 23738 Broersvest 3 - telefoon 268091 SCHIEDAM EN KETHEL BEVRIJDINGSDAG IN SCHIEDAM cchiedam De Stichting tot Viering van Nationale Feest- en Gedenkdagen heeft het programma gereed waarmee Schie dam 25 jaar bevrijding gaat vieren. Het zal een grootse mani festatie worden, waarbij in de periode van zaterdag 2 mei tot en met zaterdag 9 mei in alle delen van de stad de meest uit- I eenlopende festiviteiten plaats zullen vinden, hoogtepunt in het geheel is wel het bezoek van een honderd man sterke groep uit de Engelse stad Wandsworth, de stad die Schiedam na de bevrijding adopteerde. De groep is ver deeld in een officiële vertegenwoordiging van Wandsworth en een groep sportmensen, die op velerlei manieren uit zal komen tegen teams van Schiedam en Vlaardingen. Op zaterdag 2 mei komt deze de- legatie op de Luchthaven Rot terdam aan, waar ter begroe ting een vertegenwoordiging van het gemeentebestuur en van de V.N.F.G. aanwezig, zal zijn. De Engelse gasten zullen worden ingehaald in Schiedam door het muziekkorps van Wil- I ton-Fijenoord en daarna offi ciéél worden ontvangen in de aula van het Stedelijk Museum in tegenwoordigheid van het ge meentebestuur van Vlaardin- gem Op maandag worden dan in het Shell-sportpark sportwedstrij den gehouden tussen teams van Wandworth, Schiedam en Vlaardingen, en wel in de spor- I ten hockey, voetbal, en zwem men. j Maandagavond is de dodenher denking bij het monument aan de Plantage, na afloop van dë stille tocht. Burgemeester Roelfsema zal daarna in de Schiedam Als een ge kleurde draad door de festiviteiten rond de be vrijding loopt het zoge naamde gezelligheidscir- cuit. Dit omvat de Koe markt, Broersvest en Rotterdamsedijk, de Lan ge Kerkstraat en Kerk- tuin, de Grote Markt met het stadhuis, de Hoog straat, het Museumplein en het Broersveld. Dit gezelligheidscircuit zal worden gekenmerkt door een feestelijke verlichting en versiering, een keten van terrasjes, waar op verschillende plaatsen bandjes zullen spelen en een braderie, dat. wil zeg gen leuke uitstallingen voor de winkels. Eraan verbonden is bovendien een etalagewedstrijd voor de Schiedamse midden stand. De verdere plannen rond het gezelligheidscireuit zullen nog worden uitge werkt. Ook aan de be jaarde Schiedammers hebben de plannenma kers van de bevrijdings feesten gedacht. Op woensdag 6 mei zullen Rien van Nunen en Bert van Dongen in de Magna- iia-Deï Kerk hun pro gramma „Breng eens een zonnetje" brengen. De belangstelling hiervoor blijkt al zo groot dat overwogen wordt een tweede optreden in te las sen. Twee evenementen zijn nog in voorbereiding:een tocht met verlichte boot jes door de havens en wagenspelen door een Vlaardings gezelschap. Gaardingen Zaterdag organi seert In the Mood, een onderaf deling van de CJV, een disco avond. De Dizzy Disco' zorgen deze avond weer voor de mu ziek. Ze zijn in Vlaardingen en met name bij de leden en regel- matige bezoekers van In the Mood niet onbekend. De disco avond wordt gehouden in Mu- zanda, begint om half acht en is voor iedereen toegankelijk. Grote Kerk spreken tijdens de bijeenkomst van het voormalig verzet. Dinsdag 5 mei, bevrijdingsdag, zal worden ingeluid door het carillón'van de Grote Kerk. Om tien uur zal burgemeester Roelfsema het bevrijdingsvuur op de Koemarkt ontsteken, dat door lopers uit de wijken naai de diverse delen van de stad zal worden gebracht, waar het één dag zal branden. Vier mu ziekkorpsen zullen de plechtig heid opluisteren. 's Middags om twee uur begint in Sporthal Margriet een drielan- denwedstrijd tussen Wand worth, Schiedam en Vlaardin gen op de manier van de NCRV-Zeskamp, dus met allei- lei behendigheidsproevén. Het derde grote evenement op Bevrijdingsdag is een grote taptoe door de muziekkorpsen Harpe Davids, Gusto, D.O.K., St. Radboud, O.B.K., Wilton Fijenoord, St. Ambrosius en de Rijnmondband, op het Emma- plein. De Engelse gasten vei- trekken 's nachts, na een ont vangst in café-restaurant Euro- poort. In de wijken zullen op bevrijdngsdag de gebruikelijke kinderspelen worden gehouden. Een puzzeltocht, die op verschi-1 lende plaatsen in de stad van I start gaat zal op woensdag 6 mei de jeugd van 10 t/m 161 jaar voeren langs allerlei be langwekkende plaatsen, instel- lingen en bedrijven in Schie dam, waar zij telkens delen I van een puzzel ontvangen, die aan het eind van de tocht één geheel moeten vormen. Havo-scholen uit Schiedam en I Vlaardingen zullen elkaar in de Margriethal ontmoeten in be-1 hendigheidswedstrijden. De groepen „Groep 1850". „Big] Wheel" en disc-jockey Martin Green verzorgen op Hemel vaartsdag 7 mei een groots dansfestijn voor de leerlingen van het voortgezet onderwijs in sporthal Margriet, 's avonds van acht tot twaalf uur. Voor de leerlingen van de lagere I scholen treedt eveneens in de Sporthal het kindercircus Elle boog op, 's morgens om tien uur en 's middags om twee uur. Kinderspelen. Een sporttoernooi voor leerlingen van het voortgezet onderwijs en een folkloristische show van de Wijkvereniging Nieuwland staan op het programma voor de vrijdag. Van de laatste dag van de bevrij dingsfeesten heeft de VNFG een dag met vele hoogtepunten gemaakt. Onder leiding van de heer Van Geijl van de ruiter- vereniging „Schiedam" worden op het Schuttersveld, de Burg. Honnerlage Gretelaan en de Damlaan ruiterwedstrijden ge houden, waaraan negen ruiter- verenigingen uit het district Delfland deelnemen, 's Mor gens worden dressuurproeven gehouden en 's middags worden de springnummers verreden. Op het hoofdveld van sportpark Harga ontmoeten muziek en sport elkaar in een „Muziek en Sportfestijn" dat da hele mid dag duurt, en wordt geopend met een défilé van alle muziek korpsen, drumbands en vele sportverenigingen. Er worden demonstraties gege ven van handbal, hometraining, judo, korfbal, volleybal en gymnastiek, afgewisseld met shows van de diverse muziek korpsen. Verder is er een pres tatieloop over 5 kilometer. Vuurwerk en een Bevrijdingsbal van acht tot twee uur in de sporthal Margriet besluiten de bevrijdingsfeesten. Op het be vrijdingsbal zullen optreden ,The Ekseption", de VARA-dri- ve-in discotheek, „Iron Eearth" en „Jessy's New Selection. fr»* sis» V w v s g? «SS3 gB®S Schiedam De Schiedamse afdelingen van KAP» ARP en CHU houden vrijdag 13 maart een gezamenlijke openbare bijeenkomst in gebouw Irene aan de Nieuwe Haven, die óm acht uur begint en in het teken staat van de verkiezingen an de Provinciale Staten. Sprekers op de bijeenkomst zijn de heer J. van Katwijk (ARP), gemeenteraadslid, lid van Pro vinciale Staten en lijsttrekker voor de statenkring Deltt van de ARP over de taak en de werkwijze van de Provinciale Staten, dr. H. A. Schuring (CHU) lid van de Tweede Kamer over de moeilijkheden in het hoger onderwijs en de heer 1 Kruijk (KVP) te Naaldwijk over recreatie Rijnmond en on der meer over het plan Midden-Delfland. waar mogelijk worden gereser veerd voor hoger gekwalificeer de arbeidskrachten. Verdere punten uit het program- In Zuid-Holland komen KVP, ARP en CHU met één program ma, maar op gescheiden lijs ten uit. „We vinden het niet meer dan logisch dat hier sa men wordt vergaderd", aldus mevrouw J. Bot van de Schie damse CHU. „Je hebt één pro gram, dus waarom zou je niet samen één vergadering houden. Dat is het meest eenvoudige ook, want er hoeft maar één keer een spreker te komen en een zaal te worden gehuurd. Voor het samengaan op één .lijst is de tijd nog niet rijp. Dat is vooral psychologisch gezien nog onmogelijk". Het programma van de drie par tijen besteedt aandacht aan welzijn, ruimtelijke ordening, welvaart, inspraak en open baarheid, verhoging van de rechtszekerheid en aan de be stuurlijke organisatie. In het programma wordt vooral een omschrijving gegeven van de taak die de provincie op deze punten heeft. Gepleit wordt voor een door PS uit te vaardi gen verbod indien nieuwe indu strieterreinen zo dicht bij woon wijken zouden komen te liggen, dat de leefbaarheid van die wij ken erdoor in gevaar zou ko men. Plannen voor de aanleg van nieuwe havens moeten vol gens het programma aan de rapporten worden beoordeeld en industrieterreinen moeten ma zijn een pleidooi voor vol doende sportaccommodatie, be houd van landschapsschoon, be- vorderihg van culturele activi teiten en jeugdwerk, terwijl verder wordt gepleit voor in spraak voor de burger en open baarheid van allerlei ambtelij ke stukken, die bovendien nog duidelijk, begrijpelijk en over zichtelijk zouden moeten zijn samengesteld. De besturen van de drie partij-af delingen vergaderen maandag over samenwerking voor de ko mende gementeraadsverkiezin- gen. KVP, ARP en CHU zullen ook hier met één programma de verkiezingen ingaan. Zonder dat er felle betogin gen door werden uitgelokt is gistermiddag de fel- omstreden patatkraam in de wijk Groenoord op zijn bestemming gekomen. Hij is neergezet in het 'grasgazon van de Jozef Oreliosingel bij de Eduard van Beinumlaan. De patatkraam is al ge ruime tijd bron van dis cussie tussen v,oor- en te genstanders. De voor standers vinden de leef baarheid van het ongezel lige Groenoord erdoor vergroot, de tegenstan ders die in de directe om geving wonen vrezen hin der van stank, bromfiets- lawaai en voorspellen dat - straat en gazons bezaaid zullen zijn met afval. Het ziet er niet naar uit dat de, overigens fraaie, kraam al vandaag of morgen in bedrijf komt. Hij staat zover van het trottoir op het gazon, dat de gemeente eerst zal moeten zorgen voor een tegelpad om de begeerde patatten te kunnen berei ken zonder een paar be- modderde voeten op de koop toe te krijgen. Vlaardingen De bijbelactie „Zonlicht in Zambia" gaat haar laatste en beslissends week in. Deze laatste week, die het hoogtepunt moet worden van de hele actie, begint met een vrijdag en zaterdag in de zaal Harmonie te houden ba zaar. Om vier upr vrijdagmid dag gaat de deur open van deze bazaar, waar niet alleen le vensmiddelen e.d. gekocht kun nen worden, maar ook oude en nieuwe boeken, grammo£oon- platen, schilderijen e.d. Er zijn echter ook de gebruikelijke mo gelijkheden tot ontspanning, die bovendien de kans op aantrek kelijke prijzen bieden. Vrijdag is de bazaar vanaf vier uur ge opend tot half elf en zaterdag kan men er van negen uur 's morgens terecht tot vijf uur 's middags. Volgende week wordt in verschil lende verzorgingscentra de laatste van een serie speciale avonden gehouden, waar door het Ned. Bijbelgenootschap dia's over Afrika getoond wor den en die opgeluisterd worden, hetzij door de chr. geref. zang vereniging Ethan, hetzij door de jongeren-zang- en guitaar- groep The Solscripes. Zaterdag, 14 maart wordt er 's middags een puzzelrit voor auto's gere den door het mooiste deel van de Hoeksche Waard, waarna 's avonds op de slotavond het financiële resultaat van de ac tie bekend wordt gemaakt. Vlaardingen De politie is een actie begonnen tegen het on geoorloofd „parkeren" van rijwielen op de Blokmakersplaats en de Hoogstraat in de omgeving van de warenhuizen C. en A. Brenninkmeijer en Hema. Enkele tientallen fietsen zijn reeds meegenomen naar het hoofdbureau van politie. De ei genaar of eigenares kan zijn of haar fiets daar tegen betaling van een boete weer in ontvangst nemen. Op diverse plaatsen in de omgeving van de Blokmakersplaats staan verbodsborden voor bet wegzetten van fietsen. Dage lijks worden deze borden tientallen malen genegeerd. Enkele weken geleden heeft de politie er in een publikatie 041 gewe zen, dat bet verboden is de fietsen daar te plaatsen. De actie die nu begonnen is zal enkele dagen duren; mocht blijken dat het resultaat te weinig effect sorteert, dan zal over enkele weken eenzelfde aktie gehouden worden. De inwoners van Schiedam en Kethel profi teren van een unieke krantencombinatie. Voor de normale abonnementsprijs 13.75 per kwartaal) krijgen zij dagelijks de Schie- damsche Courant met het Rotterdamsch Nieuwsblad, zoals dat ook in Rotterdam wordt bezorgd. Door deze nieuwe organisatie krijgt men nu dus naast de Schiedamsche Courant, die uit sluitend en zeer volledig plaatselijk nieuws brengt, ook nog het „algemene Rotterdamsch Nieuwsblad voor het nieuws uit de Randstad, uit Nederland en uit de wereld. Probeer deze unieke combinatie eens gratis veertien dagen. Vul onderstaande strook in, doe hem in een envelop en stuur deze onge- frankeerd naar: Rotterdamsch Nieuwsblad, antwoordnummer 834, Rotterdam. 9 Ik wil de Schiedamsche Courant het Rotterdamsch Nieuwsblad 14 dagen gratis op proef. Ik geef mij op als kwartaalabonnee. Naam: Adres Plaats: 9 doorhalen wat niet wordt gewenst. I ■i v:: Vlaardingen/Schiedam Gister avond is een fusie tussen Vol leybalvereniging Volley '68 en het Schiedamse SVC tot stand gekomen. SVC telde de laatste tijd nog maar 35 dames, terwijl Volley '68 een bloeiend bestaan leidde. Een nieuwe naam is nog niet gekozen. Aan de fusie zijn enkele besprekingen voorafge gaan. Het is vrijwel zeker dat het eerste damesteam in de nieuwe competitie in de over gangsklasse uitkomt en het eer ste herenteam in de promotic- klasse. I

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 1