Literaire avond in Stedelijk iskiléfl lllggj Ledental Lutherse gemeente bleef gelijk Kleur bekennen, maar welke Nieuwe bank volgende week open Twee kranten voor één prijs W.V. NIEUWLAND HOUDT KINDERKAMP OP SCHOUWEN In 1969: Besluiten van Maassluis' gemeenteraad Orgelbespeling door Kees Bak in Museumaula KVP stelde kandidaten ■fiMMET V|L011dcrdag 5 maart 1970 j Naam: SCHIEDAMSCHE COURANT Broersvest 3 - telefoon 268091 ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 97ste jaargang no. 23739 SCHIEDAM EN KETHEL Feestvieren op Koninginnedag ilt i der uitgebreid dan anders Schiedam Onder auspiciën van de Vereniging Vrien den van het Stedelijk Mu seum te Schiedam wordt op vrijdagavond 13 maart in de aula van het Stedelijk Museum een literaire avond.gehouden. Vanaf half negen zullen Cees Buddingh, J. Bernlef en K. Schippers voordragen uit eigen werk. De toegangs prijs bedraagt ƒ2.voor houders van een cultureel jeugdpaspoort f 1. Voor verkoop dagelijks van tien tot vijf uur aan het mu seum, Hoogstraat 112, Schiedam. Maasland De open kandidaat stelling van de KVP, afdeling Maasland, voor de a.s. gemeen teraadsverkiezing is een succes geworden. Niet minder dan ze ven namen werden bij de voor lopige kandidaatstelling naar voren gebracht. Eén kandidaat heeft zich wegens drukke werk zaamheden moeten terugtrek ken, zodat de definitieve lijst uit 6 personen zal bestaan. |Een zo breed mogelijk samenge stelde commissie heeft de volg orde als volgt bepaald: 1. A. C. vd Hoeven; 2. ir. P. P. A. Smit: 3. A. C. Paalvast; 4. dr. ir. B. G. Linsen; 5. mej. C. van Winden; 6. P. A. de Vetten. ■Het programma, dat in~hoofdlij- nen gereed is, zal eerst met bo vengenoemde kandidaten uit voerig worden besproken wor den, waarna men het een zo groot mogelijke bekendheid zal .geven. Schiedam De Stichting tot Viering van Nationale Feest- en Ge denkdagen heeft het programma voor de viering van Koninginne dag bekendgemaakt. Deze dag zal iets minder uitgebreid gevierd worden dan voorgaande jaren omdat direct na Koninginnedag, op 2 mei de feestweek ter gelegenheid van vijfentwintig jaar bevrij ding begint. De taptoe, de ruiter-demonstraties, de to neelvoorstellingen voor be jaarden en het Oranjebal, andere jaren programma punten voor koninginnedag, zijn nu in de feestweek op genomen. De Koninginnedag zal worden in geluid door het luiden van alle klokken. De feestelijkheden worden geopend door reveille- marsen van het Schiedams Po litie Muziekgezelschap en en kele andere korpsen. Om negen uur beginnen de eindwedstrij- den van het schoolvoetbal- en schoolhandbaltoernooi van de leerlingen van Schiedamse scholen. De eindwedstrijden worden gestreden op sportpark Harga. Eveneens op Harga wordt het voetbaltoernooi om de De Kuyperbokaal gespeeld. Aan de vooravond van Koningin nedag op 29 april worden lam pionoptochten met zo mogelijk openlucht dansfeesten gehouden op verschillende plaatsen in de stad. Op deze avond beginnen ook de schietwedstrijden in de Koop mansbeurs. Op het' circuit Vlaardingerdijk, Nieuwe Damlaan, Honnerlage Gretelaan wordt een wieler ronde verreden. „The Crusa ders" geven vliegdemonstra- ties op het terrein aan de Laan van Bol'es. Niet alleen 's morgens maar ook 's'middags zullen de tonen van muziekkorpsen op allerlei plaatsen in Schiedam weerklin ken. Het Zeekadettenkorps Schiedam zal demonstraties geven en in de wijken worden de gebruikelijke kinderspelen gehouden. 'U1'1 De inwoners van Schiedam en Kethel profi teren van een unieke krantencombinatie. Voor de normale abonnementsprijs 13.75 per kwartaal) krijgen zij dagelijks de Schie- damsche Courant met het Rotterdamsch Nieuwsblad, zoals dat ook in Rotterdam wordt bezorgd. Door deze nieuwe organisatie krijgt men nu dus naast de Schiedamsche Courant die uit sluitend en zeer volledig plaatselijk nieuws brengt, ook nog het „algemene Rotterdamsch Nieuwsblad voor het nieuws uit de Randstad, uit Nederland en uit de wereld. Probeer deze unieke combinatie eens gratis veertien dagGn. Vul onderstaande strook in» Bdoe hem in een envelop en stuur deze onge- |k| frankeerd naar: Rotterdamsch Nieuwsblad, SN! antwoordnummer 834, Rotterdam. Ik wil de Schiedamsche Courant het Rotteidamsch j Nieuwsblad 14 dagen gratis op proef. I Ik geef mij op als kwartaalabonnee. I j Adres: Plaats: doorhalen wat niet wordt gewenst, j S chiedammertjes. kampcentrum Koebel straks voor Schiedam Het aantal leden van de Evang'elisch-Lutherse gemeente in Schiedam is in 1969 vrijwel gelijk gebleven aan dat van het jaar daarvoor. Volgens de registers van de ge meente waren er eind december 1969 411 lidmaten en 631 doopleden tegen 428 lidmatën en 615 doopleden op 31 decem ber 1968. Door belijdenis, verhuizing en overkomst uit ande re kei-ken steeg het aantal lidmaten met 25 en door overlij den, bedanken en verhuizingen ging het aantal lidmaten met 32 achteruit. Uit andere gemeenten kwamen 24 doopleden binnen, 12 gingen weg door vertrek of overgang naar een an der kerkgenootschap. Volgens het overzicht in „Onze Kerk", het blad van de Luther se gemeente in Schiedam, wo nen er in Schiedam 304 lidma ten en 496 doopleden. Deze ge tallen waren in 1968 respectie velijk 324 en eveneens 496. In Vlaardingen en Maassluis, ook vallend onder de Schiedamse kerk, wonen 107 lidmaten en 135 doopleden. In 1968 waren dat er respectievelijk 104 en 119. Steeds meer animo wordt ge toond voor het Lutherse kerk koor. De koorleden zijn ak koord gegaan met de vorming van een bestuur, dat bestaat uit de heer J. L. van Dijk, voorzit ter, mevrouw E. C. Schwarz- Koderitsch en de heer G. J. Beekman, penningmeester. Het koor heeft ook een naam gekre gen: „Sursum Corda". Met deze naam wordt een traditie voortgezet, omdat ook het vroe gere Lutherse kerkkoor zo heet te. De financiële positie van de Lu therse gemeente is niet direct gunstig. Volgens de kerkbode stellen stijgende exploitatiekos ten en stijgende kosten en prij zen de kerkrentmeesters voor grote problemen. Door verhuur van het kerkgebouw bijvoor beeld tracht men deze althans gedeeltelijk op te lossen. Het kerkelijk archief is in 1969 voor een belangrijk deel overge bracht naar het Gemeente-ar chief, waar het droger en meer brandvrij dan, voorheen kan worden bewaard. Schiedam De wijkvereni ging Nieuwland houdt van 11 tot en met 17 juli een kinder- weekkamp in het centrum „De Koebel" op Schouwen- Duiveland. In het kamp kun nen 70 kinderen worden ge herbergd. Nog steeds zijn er plaatsen vrij: men kan zich opgeven bij de heren YV. Nie- liot, Damlaan 54 en C. Post, Dr. Wibautstraat 17. Kosten zijn f 40, voor kinderen van niet-Ieden van de wijkvereni- ging 50. De wijkvereniging heeft alles ondernomen, om het kamp te doen slagen. De kinderen worden begeleid door een gediplomeerd verpleegster en een gediplomeerd lid van de transportcoïonne van het Rode Kruis. In de slaapzalen is vast toezicht ,en een keu kenstaf zorgt voor de voe ding. „De Koebel" is gelegen in het hart van de Westhoek van Schouwen. Het gebouw wordt beheerd door de Ne derlandse Hervormde ge meente in Burgh, maar alle gezindten kunnen er terecht. Een andere activiteit van de wijkvereniging Nieuwland is het organiseren van een fol kloristische show. Deze show wordt gehouden op vrijdag avond 9 mei en wordt gehou den in zaal Irene aan de Nieuwe Haven. Deze activi teit is onderdeel van de „feestweek die duurt van 4 tot en met 9 mei. Eén van de organisatoren, mevrouw Bernard-van der Horst, zou de tot nu toe bijeengebrach te collectie van streekkle- ding nog graag wat uitbrei den. Zij doet daax-om een be roep op ieder die oude kle derdrachten in het bezit heeft of inlichtingen kan ver strekken over hoe de wijk vereniging die kan verkrij gen. Deze personen worden verzocht met haar contact op te nemen: Mozartlaan 163, tel. 353951. Een symptoon van verkiezings koorts treffen we op het ogen blik buiten aan. waar de door de gemeente beschikbaar ge stelde borden worden gebruikt voor het aanbrengen van poli tieke mededelingen in rijk ge schakeerde kleuren. De politie ke partijen blijken om strijd een kleurig biljet te hebben op gehangen, ai dan niet voorzien van veelbelovende leuzen. Som mige partijen hebben slechts hun naam vermeld en laten het daar verder bij, in de hoop dat de kiezer straks (hun) kleur zal bekennen. Er worden deze en volgende week ook nog een aantal vei'ga- deringen belegd. Vanavond zijn er twee: één van de VVD in de Rank aan de Schiedamseweg, waar lijsttrekker voor de Pro vinciale Staten, ir E. M. Storm uit Delft zal spreken en één van de CHU in Irene, waar drs. A. D. W. Tilanus spreekt. Vrijdag 13 maart zijn ARP, CHU en KVP aan de beurt en wordt een vergadering gehouden waarop drie sprekers, van elk der deel nemende paidijen één, in Irene zullen vertellen wat hun partij en willen. Ondertussen vraagt iedereen zich af, hoe de verkiezingen in Schiedam af zullen lopen, voor al nu de opkomstplicht niet lan ger geldt en er bovendien nog voetbal op t.v. is... Op het bord op onze foto is nog plaats voor andere aanplakbiljetten, want er zijn tenslotte dertien pai'tij- en die zich in de politieke arena werpen! Maassluis In de vergadering van dinsdagavond heeft de ge meenteraad onder meer mej. D. Kosten uit Oude-Tonge be noemd als hoofdleidster van de openbare kleuterschool 't Voor onder, in de vacature-Koop man. Besloten werd ook mee te werken aan een telefoonaan sluiting voor de chr. kleutei'- scholen Op de drempel, De Kwastenpot en Prinses Beatrix en de lagere Gr. v. Prinsterer- school. Er kwam geld op tafel om voor vijf openbare lagere scholen een televisietoestel aan te schaffen, zodat de schooltele visie in het schoolprogramma kan worden opgenomen en de Maassluise Gemeenschap krijgt f 25.000 voor het organi seren van festiviteiten op ko ninginnedag en bij de herden king van de bëvrijding. De raad nam een „voorberei- dingsbesluit" tot herziening van een deel van het bestem mingsplan West-V, waardoor het mogelijk wordt in de burge- meesterswijk twee kleuterscho len, één lagere school en een gymnastieklokaal te bouwen, xxog vóór de daarvoor vereiste veranderingen in het plan zijn aangebracht. Aangenomen werd ook het voorstel van de hervormde gemeente het hou ten Ichthuscentrum in de Jozef Israëlslaan te kopen om het voor sociaal-culturele doelein den te gebruiken. Het zal naar een terrein in de Rozenlaan verplaatst wórden en daar tij delijk huisvesting bieden aan de openbare leeszaal/biblio theek. Het pand Zuiddijk 78 werd, in af wachting van een definitieve huisvesting voor de stichting Woningbeheer, voor het jaar 1970 aan deze stichting ver huurd; de huur bedraagt bijna f 3.900. Besloten werd tot aan koop van ruim tien ha grond tussen de Zuidbuurtseweg en de Vlaardingsedijk, van mej. J. van der Lelij. Schiedam Op de zaterdag 21 maart zal de directeur van de Schiedamse Muziekschool. Kees Bak, van drie tot vier het Hess-orgel in het Stedelijk Mu seum aan de Hoogstraat bespe len. Museumbezoekers hebben op 21 maart gratis toegang tot het concert. De orgelbespeling wordt onder auspiciën van de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum gehouden. 'li/! I Vlaardingen De Algemene Bank Nederland gaat volgende week vrijdagmiddag haar nieu we kantoor in Holy openen. Het is gevestigd in het winkelcen trum De Loper, dat op een la ter tijdstip officieel geopend zal worden. De openingshandeling voor de nieuwe bank in Holy zal ver richt worden door wethouder E. P. van der Veen om 4 uur 's middags. De bank zal de tweede definitieve vestiging in Holy Xvorden. Twee dagen eerder namelijk zal de eerste permanente winkel ge opend worden door burgemees ter mr. J. Heusdens. Het is de sportzaak van de gebroeders Van Woerkom aan de Lepelaar- s:ngel,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 1