I Slagboom ivas beivaker Scharloo te vlug af: St AGENDA NO AD dwingt met goed spel 5-5 stand af I USB 1 "H -- - rrw? ^V3L ■Sfe vv,«. Schiedamse renners doen het goed in clubontmoeting Bromfietsers j bij aanrijding gewond Automaten opengebroken STAD HOCKEY Sieun Jansen in ABC-bestuur gekozen - - - - '7: ,;AA- Brandje in materiaalloods Inbreker bekent serie kraaltjes Tafeltennis Classificeerder gleed in vloeibare talk Esperanto-agei SCHIEDAMSCHE COUKANT MAANDAG 9 MAART scflIEDAJ «Bi c s 'fSPI -:<; Schiedam Met uitzondering van de Spiritheren haalden de overige Schiedamse teams één of meer punten uit hun com petitiewedstrijden. Zowel de Asvion- als Spiritdames bereik ten een 11 gelijkstand tegen resp. Rapid en Myra. De As- vionheren herstelden zich van de vorige week geleden neder laag: zij wonnen van het weinig presterende Rijswijk. Zater dag ontmoette Spirit het Delftse Ring Pass voor de beker. Met veel moeite wist het zich te kwalificeren voor de volgen de ronde. VISSEN DAMES KAMPIOEN w, WF JÈ? r „-.v - - - c. Schiedam. De betere routine bij een aantal spelers van De Zwerver heeft de doorslag gegeven tot een uiteindelijk ma gere maar toch wel verdiende zege van 10 op HBSS. Aan vallend zowel als verdedigend had De Zwerver goede ijzers in het vuur. De defensie bijvoorbeeld, met de gebroeders Schmidt, die zorgden voor rust in het achterste deel van de ploeg, dat ontbrak HBSS. Een centrale figuur in de achterste lijn, die niet alleen voor de rust in de ploeg kan zorgen, maar tevens organiseert, aan zo'n man heeft HBSS gebrek. Ook in de aanval zou een „verdeler" een welkome aanvulling zijn van de formatie van trainer Aad Bierhuizen. Daarmee wil niet gezegd, dat het in die Schiedamse ploeg maar een „rom meltje" is. Het spel is, in vergelijking met de eerste competi tiehelft, er duidelijk beter op geworden. door Bas van fsSf' Ipf 5' Bochove TREFFER PECH WIELRENNEN 'lltlo I ilSéS-ï Asvion lieren weer stap dichter *r-; oUx iiii bij het kampioenschap I Asvion kon het tegen RBC niet bolwerken. De Schiedam mers kregen met 21 een ne derlaag te slikken. Hier het eerste doelpunt van RBC in beeld. De dag daarop verging het onze stadgenoten veel minder goed. Het Rotterdamse Tempo slaag de erin snel een 01 voor sprong te nemen en liet deze, ondanks verwoede pogingen van Spiritzijde niet meer los. Over het bekerduel tussen Ring Pass en Spirit kunnen wij kort zijn. Voor rust deden beide ploegen weinig voor elkaar on der. Ring Pass moest het veelal hebben van snel opgezette aan vallen en deze werden onder steund door zo'n grote inzet, zo dat de Spiritverdediging her haaldelijk krachtig op moest treden. Spirit kon geleidelijk het spel verplaatsen en kreeg plotseling goede kansen. Na de hervatting was het een en al Ring Pass wat de klok sloeg. De goed combinerende Delftena ren waren onophoudelijk te vin den voor het doel van Hussen, maar mede gesteund door zijn uitstekend sluitende defensie, hoefde hij niet te „vissen". Twee minuten voor tijd lan- ceerde Hein Wassenberg Hoef sloot op maat en dat betekende 0j, wat de verslagenheid bij Ring Pass compleet maakte. De andere dag, waarschijnlijk nog vermoeid door de inspan ningen zaterdag, waren de rol len precies omgekeerd. Voor rust deden beide ploegen wei nig voor elkaar onder, maar wel opvallend was de grenzelo ze inzet van de Tempo-spelers. Het technisch betere Spirit was enkele malen dicht bij een tref fer, maar het beslissende schot ontbrak. Tempo miste aan de andere kant ook nogal wat kan sen, maar na slordig wegwer ken van de Sdhiedamse verde diging, was het dan toch raak. Na rust drong Spirit sterk aan, maar hoe de oranje-witten ook beukten op het Rotterdamse verdedigingsblok, steeds was er wel een Tempo-been dat scoren verijdelde. Zelfs een strafbal was niet voldoende om Spirit naast Tempo te brengen. De dames mochten achteraf blij zijn met gelijke spel tegen Myra. Myra was zonder meer in alle aspecten van het spel beter. Een stikvaste defensie die alles wat in de cirkel kwam resoluut, maar soms wat onbe suisd opruimde, en bovendien door een harde slag de voorhoe de aan het werk zette. De eni gen die hier daadwerkelijk iets tegenover konden stellen waren de voorhoedespeelsters Marijke Wassenberg en Trees Eenhui zen. In snelheid waren zij de Myra-verdedigsters vaak te slim af, maar zij ontvingen zo weinig steun van defensie en halflinie, dat de Amsterdam mers op tijd konden ingrijpen. Na een half uur drukte Myra haar resoluut optreden uit in een doelpunt, toen Tineke v.d. Water, de keepster, over een schot heentrapte. Dit was ove rigens haar enige fout, want la ter voorkwam zij zeker schij nende goals. Na de hervatting begon Spirit iets meer aan te dringen. Na een kwartier was het Marijke van Leeuwen, die overigens in het stuk niet voorkwam, na goed voorbereidend werk van Marij ke Wassenberg de gelijkmaker scoorde. Nadien moest keepster v.d. Water nog herhaaldelijk in het geweer komen om het gelij ke spel te handhaven. De dames van Asvion haalden eindelijk weer eens een punt binnen door het vrij sterke Rapid te beteugelen. .Asvion had het beste van het spel en drong vaak tot diep in de Gor- kumse defensie door. Voor rust was het mej. Beukers die As vion aan een 10 voorsprong hielp en het zou tot ver in de tweede helft duren voordat Ra pid via haar gevaarlijke mid- voor kon tegenscoren. Opvallend was het dat de straf- corners van Asvion bar slecht genomen werden. Door een beetje training moet dit toch wel te verhelepn zijn, want een strafcorner is toch nog steeds hoewel velen daar aan twij felen een prachtige gelegen heid om te doelpunten. Tevens lijkt de opmerking 'gewettigd dat het ontbreken van een ge richte training, de oorzaak is van het min of meer povere re sultaat dat tot dusver behaald is. Een standaardteam moet wel trainen wil het iets berei ken, laat staan veel bereiken. De overwinning van Asvion op Rijswijk is van grote waarde, nu, met nog vier wedstrijddn te spelen, het einde van de compe titie in zicht komt. De neder laag van vorige week heeft de Asvionners heel veel geleerd en dat was nu ook te merken. Er werd met veel meer overleg te werk gegaan wat een bewijs was van het ongeschonden zelf vertrouwen. Asvion was begrij pelijkerwijs sterker. Het dacht na 20 minuten al op rozen te zit ten toen Jan -Wattez tweemaal uit strafcorners gescoord had. Daarna heeft Asvion alle kans gehad de score een veiliger aanzien te geven, maar men weigerde gewoon de meest sim pele kansen te benutten. Na rust konden de geelzwarten zich zelfs het missen van een strafbal veroorloven. Uiteinde lijk is het goed afgelopen, want tot meer dan een tegentreffer kwamen de Rijswijkers niet. De zege heeft het team weer een eind in de goede richting gebracht, maar de weg naar het kampioenschap is nog be zaaid met voetangels en klem men i.e. Myra, Soest, H'berg en Ring Pass. Schiedam Op de vrijdagavond gehouden vergadering van de ABC-voetballers, ontstond een bestuursvacature. De secreta ris van de zomeravondvoetbal lers, de heer N. Mout, moet voorlopig op doktersadvies een aantal weken gaan rusten. Van uit de vergadering werd toen als zijn opvolger plaatsvervan ger gekozen de heer Siem Jan sen. De heer Jansen werd door de Schiedamse Scheidsrechters Vereniging, bij monde van voorzitter Leen Schotting, kan didaat gesteld. Omdat de heer Janse de enige kandidaat was, werd hij gekozen. Er werd op de vergadering een voorlopige indeling bekend gemaakt voor de binnenkort wèer te starten zomeravondvoetbalserie. HBSS stond direkt 9 Deze uithaal van Van de Driessche haalt niets uit. De Zwerver gaf de 10 voorsprong niet meer uit handen. al met 1-0 achter „Kijk", zegt Bierhuizen, „wij hebben een jonge ploeg, maar het aantal spelers, waaruit ik putten kan, is niet groot ge noeg. Tonny van der Huls is ge blesseerd, Karei Leeuwang kan voorlopig nog niet spelen. Daar komt bij dat ik volgende week niet de beschikking heb over Barend Smit en Leen van Driel. Die moeten voor hun baas naar het buitenland. Zit ik toch weer niet? Toch was er na af loop van de wedstrijd geen ge deprimeerde stemming in de kleedkamer. Met elkaar wer den de tekortkomingen bespro ken. Trainer en spelers waren het erover eens, dat naar beste kunnen De Zwerver partij was gegeven. Opvallende rol in de Schiedamse formatie was voor ons het spel van Teerds en „terriër" Scharloo. De laatste had de moeilijke taak om inter nationaal Ger Slagboom uit te schakelen. Dat lukte hem won derwel. Echter, een keer was - w&l Over het doorlopend schaduwen van Scharloo zei hij: „Knappe voetballer, die jongen. Heeft met faire middelen mij het spe len trachten te beletten. Tegen andere clubs gaat dat weieens op andere, niet zulke prettige manieren". Na deze nederlaag is de situatie van HBSS er niet beter op geworden. Op de één na- onderste plaats staande, is er nog van alles mogelijk. „Toch houden we moed", zegt Bierhuizen. De spelers beamen het grif Scharloo even onachtzaam en meteen kwam De Zwerver tot scoren. Bierhuizen: „Geen ver wijt aan het adres van Schar loo. Hij heeft het uitstekend ge daan. Maar je ziet, dat een speler als Slagboom, als hij even de gelegenheid krijgt, meteen toeslaat". Het doelpunt, waarmee De Zwer ver dan toch nog de winst zou pakken werd in de tweede helft gescoord. In de eerste helft ook toen had De Zwerver reeds een lichte veldmeerder- nit reeds een lichte veldmeerder- heid kwam HBSS soms tot niet ongevaarlijke tegenstoten. Op de linkervleugel liet Barend Smit zien niet al te veel te heb ben getraind in de afgelopen weken. „Werkzaamheden ma ken trainen van Barend Smit niet mogelijk maar toch heb ik hem nodig voor de ploeg," geeft Bierhuizen toe. In de tweede helft er was een kwartier gespeeld kwam De Zwerver dan toch tot scoren. Slagboom was zijn bewaker Scharloo even te vlug af en meteen was er gevaar. Uit een onmogelijke omhaal van Slag boom verdween de bal via een Schiedams been achter Jan van Heest. Cor Vermeulen probeer de de bal nog te achterhalen, maar dat was tot mislukken ge doemd: 01. Bierhuizen: „Kijk die pech heb ben wij nou altijd. Na dat doel punt heb ik opdracht gegeven om fel aan te vallen, maar de aansluiting tussen onze linies lukte niet". Ger Slagboom, met zijn dertig jaar nog een doorlopend gevaar voor iedere defensie en reeds vanaf zijn zestiende in het eer ste team van De Zwerver, zei na afloop: „Ik was toch wel blij dat die bal er inging, want wij kregen niet veel ruimte van HBSS. Schiedam Zaterdagmiddag omstreeks 2 uur rukte de brand weer onder leiding van de heer Unk uit naar een loodsje ach ter het pand Hoofdstraat 33, dat in gebruik is bij de bouw- materialenha-ndel Sjoer. De brandweer bluste het vuur met twee hogedrukstralen, de scha de bedraagt naar schatting f 2.000. Over de oorzaak van de brand is nog niets bekend. Schiedam De 22-jarige metaal arbeider T. S., die donderdag avond ofr heterdaad werd be trapt bij een poging tot in braak op het industrieterrein, heeft drie eerdere inbraken be kend. Op 26 februari brak hij in bij de N.V. Hema, 'op 27 febru ari bij de N.V. Alhamo aan de 's-Gravelandseweg en op 5 maart bij de N.V. Breder's Mosterd- en Azijnfabrieken. De totale buit bedraagt ongeveer f 700. SCHIEDAMSCHE COURANT tevens bijkantoor Rotterdamsch Nieuwsblad Broersvest 3 Administratie en abonnementen telefoon 268091 Redactie: telefoon 262366 Klachtendienst: telefoon 261773 van 18.3020 uur, Van Maanenstraat 33 zaterdag van 1719 uur. Deze krant wordt uitgegeven door de Sijlhoff Pers NV. MAANDAG CHR. SOC. BEL. DINSDAG CHR. SOC. BEL. 20 uur 'S.B.L.O. Alg. Verg. 20 uur Verg. Sporthal Margriet WOENSDAG WIJKC. NIEUWLAND 20 uur TENTOONSTELLINGEN STEDELIJK MUSEUM tot 16 maart 3 tot 16 maart i 6 tot 16 maart 7 maart tot 6 april GALERIE DE GRAAFF tot 12 maart GALERIE PUNT 4 9 tot 30 maart N.I.V.O.N. Stanley Brouwn, realisatie vajl twee projekten Leo Mineur, fotomontages J eugdexpressie Schiedam Rob Fligée, speelobjecten Ab Knupker, schilderijen en aqua.l rellen Michel Cardena, sculptures en te-| keningen BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN DR. NOLETSTICHTING Stadhouderslaan 98: elke dag van! 14 tot 14.30 uur en van 19 tot 19.3J uur GEMEENTEZIEKENHUIS Nassaulaan/BK Laan: 13.30 tot ij uur en van 19 tot 19.30 uur. Schiedam NOAD heeft in De Beurs met goed tafeltennis, waatin vooral Bayings uitblonk, het bezoekende Steeds Hoger TSB een ge-| lijk spel afgedwongen. Men was na afloop aan beide kanten 'bijzonder onder de in druk van het spel van Bayings. Steeds Hoger-speler Joëls, die dit seizoen nog maar weinig wedstrijden heeft verloren, maar ju'ist tegen Bayings ten onder 'ging, stak zijn bewonde ring over het spel van de Schie- dammer niet onder stoelen of banken. „Onbegrijpelijk dat zo'n speler niet hoger speelt", was de mening van Joëls. NOAD begon de strijd met twee verilespartijen. Door een zege van Bayings op H. van Slobbe en door het winnen van het dubbelspel, kwam NOAD weer op gelijke voet. Hierna werd het een zeer spannende wed strijd waarin de score via 23. 33 en een 43 voorsprong van NOAD een zeer spannend ver loop kreeg. Toen De Lange zijn partij verloor werd het weer 44 en de span ning steeg ten top toen Bayings Joëls versloeg waardoor NOAD opnieuw aan de leiding stond. Fageraas verloor echter zijn laatste partij wat de stand op nieuw in evenwicht bracht: 5 5. Schiedam De eerste clubont- moeting in het nieuwe wieier- seizoen behoort weer tot het verleden. De Schiedamse ren ners kwamen tot redelijke re sultaten in aanmerking geno men dat de wegen bijzonder sl^ht waren. Bij de aspiranten kwam Robby Meyer in zijn'eer ste wedstrijd tot een verdien stelijke derde plaats. Een on oplettendheid van Ferry Dol- stra kostte hem een goede klas sering. Hij werd nog wel vier de, maar er had duidelijk meer ingezeten. In een sterk veld van 43 amateurs, deed Jan Breur het bijzonder goed. Hij moest stadgenoot Peter Heyster voor laten gaan, maar legde beslag op de tweede plaats. Vrolijk werd zesde, Van Wijk zevende, Ensing achtste, Rierkerken ne gende en Bals tiende. In de ronde van Rijsbergen kwam Manus Brinkman tot. een 22ste plaats en viel net buiten de prijzen. Zijn zoon Jan deed het beter door in zijn klasse een tiende plaats te bezetten. Schiedam Vrijdagmiddag om-I streeks tien voor vijf is de 17-1 jarige bijrijder L. v. K. op zjjn| bromfiets in aanrijding g men met de personenauto vanl de 34-jarige monteur H. v. B.l Hij is met een hoofdwond enl een gebroken linkerbeen in hetI gem. ziekenhuis opgenomen. I Op de kruising Kethelstr.—Noord-I vest kwam de 17-jarige bron® fietser J. C. v. Z in botsing! met de personenauto van de ll-r jarige directeur L. D. v. d. Ij- De bromfietser is met een her senschudding en een sleutel-I beenfractuur en snijwonden aan! armen en benen opgenomen in in de Dr. Noletstichting. Schiedam In de nacht van n-l ter dag op zondag omstreeks I middernacht, is de 20-jarige I kantoorbeddnede R. J. H. metI zijn bromfiets gevallen doordat! hij tegen een stuk beton op heil fietspad reed. Hij kwam te va.- T len en werd daarna overreden I door de hem achterop komende I bromfietser. Het slachtoffer is I met een hersenschudding n»1 schaafwonden in de Dr. Nok'-J stichting opgenomen. Schiedam De sigarettenaulo-l maat van de winkelier B. L-J-l van Eijsden aan de Singel-15! opengebroken en er verdwenen I 60 pakjes sigaretten uit. Ook« sigarettenautomaat van de ?j I jarige winkelier P. S. uit/je St .Liduinastraat moest het <P-1 gelden. Hier verdwenen pakjes sigaretten. Vlaardingen De 46-jarige sificeerder A. G. uit Rotterdam- L die werkzaam was aan boQf I van een Noorse tanker, HggfB bij de Nieuwe Matex, gleed I terdagnacht van een trap 1" I tank met vloeibare t3""., !1!| werd er door een collega uit®Tl trokken. Met een hersenschu ding en brandwonden is de m naar het Holy-ziekenhüis - bracht. Schiedam Merkredon, ia na" ijgt marlo, klubvespero. Estus certe S»i(i se kerno regule vizitus la fcunyiG ce kado H. Letsch sr, Lekstraat 1

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 2