al van attracties Gunstige ontwikkeling arbeidsreserve Musis Sacrum ireer een avond uit de ttenhallen Twee kranten voor een prijs BON Eerste beton voor noodkazerne brandweer Daling mannelijke arbeidsreserve Voor optreden „Euson and Stax CV-iiistallatie oververhit Auto gestolen Bejaarde aangereden door bromf iets Vlaardingse bij botsing in Den Haag gewond Inbraak in Com eniiissc boo] OPEN OP ZONDAG EXTRA BUSSEN PLAATSELIJK BIJZONDERHEDEN ->•> Schiedam De „steen des aanstoots" in de discussie over de zalenbehoefte in Schiedam, Musis Sacrum aan de Lange Haven, wordt op 3p mei weer even uit de motteballen gehaald. Voor dansschool Sitton treedt dan in de zaal op de groep „Euson and Stax Het blijkt echter een eenmalige gebeurtenis, die geen hoop rechtvaardigt op heropening van de grootste zaal, die in Schiedam voorradig is. Een woordvoerder van de Amstel Brouwerijen, de huurder van „Musis" ver klaarde dat er nog steeds geen kijk op is dat Musis weer in zijn oorspronkelijke bestemming geëxploiteerd gaat worden. '1 I I I I I I I I I I jaarverslag 'tverenigihi ■gt niet hët n van s dat heel r is. Moei! goede lig. t aan. estuur van eeft zich in bijzonder het ve'rkrij. e ügplaats nog vertoe. :ou het bé- ij'k ook de i, dat een mogelijkhe- Iet jaarver- l van ver- gen met de ver en ook •s heeit het V de Schie ;d. Met een blijft het - de vereni- groot deel ■t boten die linnenwater sn jachtha-' verslag te- bespreking Holmgren Kagerman, erstaat en ïeel achter i WSV De hie maken ik om hun k zijn zij in volgen van eiligheid op ren. was de i. Minder nog wel i en leed rsus een n vallen, 1. Schie- irlaag op ;r genoe- n neder- een be- meerde- ammers. de in de :mos be- rfer. De iedamse ;oed het sen wer- n. In de le RDM ental en le Schie- verweer. door de coord en de 3—0 e plaats met 1—0 e verlie- lammers nder en nder ge- plaats, grootste id in het Maar spel van cht geen oen Wit- doel te de daar et einde in10, sterende iet lukte fitten te duidelijk •d op ei- n Nesto- eerste se Boys en kon de ruêf tweede" o twee vas het orde en :t einde, ïwstorm kwam 'innende 10 maart 1970 ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 97ste jaargang no. 23743 Broersvest 3 - telefoon 268091 SCHIEDAM EN KETHEL ©langstelling oor Inhabé '70 oter dan in orige jaren Schiedam Het is zover: Er is een begin gemaakt met het storten van het eerste beton voor de noodkazerne die de Schie- damse brandweer in ge bruik zal nemen, nu straks de huidige kazerne zal moeten worden afge broken. Er kwam zwaar materieel aan te pas om de werkzaamheden in de zolangzamerhand volko men kaal geworden om geving van de oude ka zerne te verrichten. Schiedam Vannacht om kwart over twee rukten politie «n brandweer uit naar de opslag- Plaats van levensmiddelen van he Coöp. De Nieuwe Waterweg aan de Edisonstraat. Binnen in oe ruimte was sterke rookont wikkeling ontstaan door over verhitting van de centrale ver warmingsinstallatie. De brand weer kon zich ertoe beperken oe olietoevoer af te sluiten. De neer C. Koorneef uit de Edison straat had binnen de rookont wikkeling waargenomen en de brandweer gealarmeerd. Schiedam Zeker 46 bedrijven zullen deelnemen aan de con sumentenbeurs Jnhabé, die van 11 tot en met 19 april in het Rijnmondgebied wordt gehouden. Burgemeester H. Roelfse- ma opent de beurs op zaterdag 11 april om elf uur 's mor gens, waarna het publiek de uitgebreide tentoonstellings ruimte in sporthal Margriet kan betreden. Van één tot zes en van zeven tot elf kan men bij de Inhabé terecht om de stands van Schiedamse en Vlaardingse winkeliers en bedrijven te bewonderen. Vorig jaar waren er 38 deelnemers aan de Inha bé. Zoals steeds is de beurs een initiatief van de Stichting Sporthal Mar- griet en de Schiedamse Handels- en Bedrijfsraad. Met name sport haldirecteur C. J. M. Bolmers heeft een groot aandeel in de organi satie. De toegangsprijzen zijn vastgesteld op 1.25 voor volwasse nen en 0,50 voor kinderen. Voor bejaarden geldt 's middags het speciale tarief van 0,75. De parkeerruimte bij de Sporthal heeft weer dezelfde capaciteit als bij de revue „Holiday on Ice". De Schiedamse politie zal weer assistentie verlenen en de automobilisten kunnen hun voertuig vooral op Nieuwe Damlaan en Churchillweg kwijt. Het is de bedoeling, dat de stand van een Schiedams de- licatessenbedrijf nu naar de kantine verhuist, in tegenstel ling tot vorig jaar, toen de stand in de hal was. In de kan tine wordt een Franse bistro in gericht en een deel van de kan tine verhuist naar de hal. Tweemaal per dag zal door ge schoolde mannequins een mo deshow worden gegeven, indien mogelijk uit te zenden door het gesloten t.v.-circuit. In de t.v.- studio zullen verschillende acti viteiten plaatsvinden, zoals de nieuwsuitzendingen die worden „gevoéd" door een telex in de stand van het Rotterdamscb Nieuwsblad/Schiedamsche Courant/Vlaardings Dagblad. De beurs heeft vorig jaar 17.000 bezoekers getrokken en dit aan tal hopen de organisatoren dit jaar te overschrijden. „Ook dit jaar zijn we weer op zondag open. Vorig jaar bleek het aan tal bezoekers op die dag bijzon der hoog", aldus de heer Bol mers. Hij ziet de toekomst voor Sporthal Margriet rooskleurig in: „Door de verplaatsing van de Ahoy-hal kunnen we in de toekomst op onze beurs veel meer deelnemers verwachten. Dat zullen er nog meer zijn, als de Femina naar Rotterdam- Zuid gaat". De gemeente Schiedam heeft de kans, aan de Inhabé deel te ne men door één van de stands te bezetten, voorbij laten gaan. De organisatoren van de Inha bé hebben een brief van het ge meentebestuur ontvangen, waarin dit kort meedeelde van deelneming af te zien. „le«am De 23-jarige woning- «olfeerder J. W. R. uit Vlaar "igen deed gisteren aangifte diefstal van zijn personen- uk>, die hij 's morgens had ge parkeerd bij station Schiedam, 'steravond bleek de wagen te tin verdwenen. Het is een grasgroene Simca 1000 met ken teken GM-82-56. Schiedam De 76-jartgè me vrouw G. Rosa-Schippers is gis teren op het rijwielpad van de BK-laan ter hoogte van het Ju- lianapark aangereden door de 22-jar. bromfietser C. G. v. d. V. De bejaarde vrouw wandel de op het rijwielpad en toen de bromfietser haar tegemoet kwam, week zij naar links uit, terwijl ook de bromfietser naar links uitweek. Het slachtoffer is met hoofdwonden en builen voor onderzoek naar het gem, ziekenhuis gebracht en daarna overgebracht naar het -St. Ja cobs Gasthuis, waar zij woont. Van onze correspondent Bij het crematorium van Den Haag zijn vannacht een jongen en een meisje met hun auto tegen een lantaarnpaal gebotst. Bij de botsing liep de 25-jarige Hagenaar G. J. H. B, wonden in het gezicht op. De 22-jarige mej. J. C. S. uit Vlaardingen kreeg ook wonden aan het hoofd en in het gezicht en bo vendien *en hersenschudding. Schiedam In het weekeinde is ingebroken in de Comenius- school aan de Singel. Uit enige bureaus mist men in totaal een bedrag van f 35, terwijl ook een radio-grammofooncombina tie ter waarde van f 130 spoor loos verdween. De RET zal voor extra vervoer zorg dragen, door meer bussen dan normaal in te zetten op buslijn 53. De t.v.-uitzendingen zijn berekend op minstens acht uur zendtijd per dag. Reclame spots zullen het programma een nog „echter" aanblik geven en de bezoekers van de Inhabé hebben gelegenheid, het werk in de t.v.-studio gade te slaan Zes rijdende camera's zorgen er voor, dat de Inhabé-bezoekers hun dagelijkse programma krijgen „voorgeschoteld". De organisatoren hopen allerlei be kende persoonlijkheden uit Schiedam en Vlaardingen en omgeving op het scherm te kunnen brengen. Ook een aan tal amusementsfilms kan tot het welslagen van het t.v.-pro gramma bijdragen. Conferen cier Theo Moens en 't trio Wil ly de Vries züllen het program ma met een komische respec tievelijk muzikale noot opluis teren. VlaardingenSchiedam De werkgelegenheid heeft zich in de maand februari gunstig ontwikkeld in het gebied van het gewestelijk arbeidsbureau Nieuwe Waterweg-Noord. Dat om vat de gemeenten Vlaardingen, Schiedam, Maassluis, Maas land en Rozenburg alsmede Hoek van Holland. De maand fe bruari gaf voor wat de geregistreerde mannelijke arbeidsre serve betreft een daling van 69 te zien, van 416 tot 347.- Iri dezelfde periode vorig jaar daalde deze reserve nauwelijks, nl. van 306 tot 300. Toch is de omvang van de geregistreerde mannelijke arbeidsreserve nu nog hoger dan vorig jaar aan het eind van de maand februari. De daling in deze verslagperiode werd voornamelijk veroorzaakt door de vermindering van de aantallen ingeschreven bouwvakar beiders en metaalbewerkers, doch ook de meeste andere beroeps groepen gaven een daling te zien. De voortgang van het seizoen wordt als de belangrijkste oorzaak gezien. De vraag naar mannelijk perso neel daalde in februari van 2748 tot 2545, een daling die voor 't belangrijkste gedeelte veroor zaakt wordt door een verminde ring van de geregistreerde vraag naar metaalbewerkers. Dit als gevolg van het periodiek „opschonen" van het aanvra- genbestand. De geregistreerde vrouwelijke arbeidsreserve daalde eveneens, namelijk van 66 tot 41 en is daarmee op het zelfde niveau gekomen als op het overeenkomstige tijdstip van het vorige jaar. De vraag naar vrouwelijk personeel ver toonde de afgelopen maand een verdere daling doch blijft op hetzelfde niveau als vorig jaar gehandhaafd. In Vlaardingen bedroeg het aan tal werkloze mannen eind fe bruari 108 (eind januari 137), het aanvragenbestand bedroeg 751 (788). In Schiedam bedrei gen deze cijfers respectievelijk 172 (207) en 1296 (1480). In Maassluis 41 (42) en 272 (281). In Maasland 2 (3) en 30 (29). In Hoek van Holland 7 (10) en 50 (47). Ook provinciaal heeft de werkge legenheid zich in de maand fe bruari zeer gunstig ontwikkeld. De geregistreerde mannelijke arbeidsreserve bedroeg aan het eind van die maand 8676 te gen nog ruim tienduizend eind januari 197Ö. Het aantal open staande aanvragen voor man nelijke arbeidskrachten steeg van 21420 tot 21.881. De daling van de reserve trad in alle be drijfsgroepen op, waarbij de voortgang van het seizoen vooral in de nijverheidssector een invloedrijke rol speelt. Vo rig jaar eind februari bedroeg de geregistreerde mannelijke arbeidsreserve nog bijna tien duizend. Nabij de Calandbrug in de ooste lijke Europoort op Rozenburg is 'n tankopslagpark voor aard oliedistributie in uitvoering genomen voor de Nieuwe Ma- tex. In eerste instantie betreft het hier de bouw van ongeveer 16 tanks voor depotopslag. Voor deze bouw zullen ongeveer vijf tig constructeurs nodig zijn. Door de opheffing van enige klei nere bedrijven zijn enkele tien tallen werknemers ontslagen of zullen binnenkort ontslagen worden. Hieronder bevinden zich 12 havenarbeiders. Het ombemiddelen zal volgens de directeur van het gewestelijk arbeidsbureau, de heer J. J. Hoogcarspel, geen al te grote moeilijkheden opleveren. Er blijft een belangrijke vraag naar operators (bedieningsvak- lieden) in het gewest Nieuwe Waterweg-Noord bestaan, even als laboranten en gediplomeer de analisten. Voor uitbreiding van produkties zal binnenkort de vraag naar fabrieksperso- neel ook verder stijgen. Als reden wordt genoemd „de concurrentie van de overheid die sporthallen bouwt en de eventuele gaten in de financie ring daarvan dekt. Zolang dat gebeurt is het economisch niet doenlijk een zaal van de omvang van Musis rendabel te maken, omdat de huren voor verenigingen veel te duur wor den. In de gemeenteraad van 15 december ontwoordde wethouder mevr. Verweij-De Graaff op vragen van-de heer Houtman over de zalensituatie nog dat B. en W. er niet voor voelen iiet gebouw Musis Sacrum weer als zalencentrum in te richten tot het advies van de Stichting Schiedamse Gemeenschap over wat er in Schiedam voor het realiseren van zaalruimle moet gebeuren, is verschenen. De Schiedamse Gemeenschap hield hiertoe onlangs een enquête onder vrijwel alle Schiedamse verenigingen, waarvan de re sultaten echter nog niet openbaar zijn gemaakt. Tot zo lang blijft „Musis" dus zeker dicht, op een enkele uitzondering na Naam: Adres: Plaats: De inwoners van Schiedam en Kethel profi teren van een unieke krantencombinatie. Voor de normale abonnementsprijs 13.75 per Kwartaal) krijgen zij dagelijks de Schie- damsche Courant met het Rotterdamsch Nieuwsblad, zoals dat ook in Rotterdam wordt bezorgd. Door deze nieuwe organisatie krijgt men nu dus naast de Schiedamsche Courant, die uit sluitend en zeer volledig plaatselijk nieuws brengt, ook nog het „algemene" Rotterdamsch Nieuwsblad voor het nieuws uit de Randstad, uit Nederland en uit de wereld. Probeer deze unieke combinatie eens gratis veertien dagen. Vul onderstaande strook in, doe hem in een envelop en stuur deze onge- frankeerd naar: Rotterdamsch Nieuwsblad, antwoordnummer 834, Rotterdam. I Ik wil de Schiedamsche Courant het Rotterdamsch Nieuwsblad 14 dagen gratis op proef. Ik geef mij op als kwartaalabonnee. doorhalen wat niet wordt gewenst.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 1