SPOEDVERGADERING Jongeren verontrust over stappen gemeente inzake jeugdbeleid Schiedamse Kantorij op grammofoonplaat PSP stelt kandidaten voor raad AGENDA V oor stel sectie Culturele vernieuwing JE 1 ijs» V. .V#- m-. :S%fJi jhtd -.Mi IBpfe Uitwisseling Esslingen op losse schroeven buurten in Vlaardingen 2 [STAP] Op nieuwe Zwaluwen~complex E^Pi mm iM Hl "Éi mr Harpe Davids voor NCRV-microfoon ers neimen geld en spaar bankboekje mee SCHIEDAMSCHE COURANT DINSDAG 10 MAART l!r| gCHlEDAM ZELFWERKZAAMHEID door Bas van Bochove ilifiifii m m I a §1 Hll lipt -m I Wethouder G. Walstra slaat eerste paal Schiedam Vier leden van de voorbereidingscommissie voor een nieuw jeugdbeleid, samengesteld uit Schiedamse jonge ren, hebben de andere leden opgeroepen tot een spoedverga dering in sociëteit 't Honk aan de Hoogstraat 148 op woens dag 11 maart, om half acht. ORGANISATIE ACTIES Vanavond zal de Culturele Raad Vlaardingen in het Stadhuis in vergadering bijeenkomen om voorzit-! ters voor de zes secties die de Raad moeten gaan ad viseren, aan te stellen. Het dagelijks bestuur van de Raad wil tevens een voorstel indienen voor een sectie „Culturele ver nieuwing". Deze medede ling werd gedaan in een toelichting op het voorstel om zes secties voor advies aan de Culturele Raad in te stellen. Er is nogal haast bij het instellen van de secties: bij de aanvang van elke nieuwe zittings periode worden de leden van de Culturele Raad, op aanbeveling van de te vormen secties, benoemd. De eerstkomende zittings periode begint in septem ber. SCHOOLJEUGD SUBSIDIE I ZETELS VOOR D'661 Wethouder Walstra slaat eerste paal clubgebouw Vlaardingen/Schiedam De eerste van de 124 palen is maandag morgen bijzonder vlot de grond ingegaan voor de bouw van een clubgebouw, bestemd voor Zwaluwen. Wethouder G. Walstra ver richtte de officiële daad,m et jarenlange ervaring, zonder veel moeite. Daarmee is het complex op de grens van Vlaardingen en Schiedam, met de dicht bevolkte woongebieden Groenoord en Holy- wijk, waarop Zwaluwen vermoedelijk als eerste-klasser gaat spe len de komende competitie, in een vergevorderd stadium gekomen. Tegelijk is het clubgebouw, dat een lengte zal gaan krijgen van 43 meter en een kleine drie ton gaat kosten, de laatste in de rij van clubgebouwen. Voorzitter D. van der Snoeck van Zwaluwen na afloop op een gea nimeerde bijeenkomst in het huidige gebouw aan de Kethel- weg: „de laatste fase van voet balgebouwen is in Vlaardingen ingegaan. We zullen nu verder moeten kijken om de sport op een hoger plan te gaan bren gen. Zwaluwen is de laatste, ook in alfabetische volgorde, in de rij: DVO, Fortuna, HVO en de Z. van Zwaluwen. Het re creatie- en sportpark aan de Zwaluwenlaan, op steenworp afstand van de tienduizend in woners van het Schiedamse Groenoord en ook binnen hand bereik voor de steeds groter wordende Holywijk, zal in sep tember worden bespeeld, bij de aanvang van de nieuwe compe titie. Ook de honkbalvereniging Holy zal de competitie op het nieuwe complex, naast Zwalu wen, gaan beginnen. Het is een vaststaand feit dat de zelfwerkzaamheid er uit zal moeten „springen" bij de af bouw van het clubgebouw. De subsidie bedraagt 160.000 gul den, waarvan 90.000 als op brengst van de accommodatie en de opstallen van het com plex aan de Kethelweg. Met die zelfwerkzaamheid en met be hulp van diverse acties, die op stapel staan, wil Zwaluwen „quitte" spelen. In eerste instantie verwacht men dat de inbreng van de leden met die' zelfwerkzaamheid op ruim een ton kan worden ge schat. Intussen heeft Zwaluwen wel een extra krediet ge vraagd, in verband met tussen tijdse verhogingen. Naast het clubgebouw wordt in de nabije toekomst ook gedacht aan een tribune en een sportzaal. De twee laatst genoemde projecten kunnen niet gauw gerealiseerd worden, maar de verwachting is dat dit niet al te lang op zich zal laten wachten. ■■jH llil 1» HH- 1 - i— IIÉllillli 's jT iw m Schiedam Het verzoek van de Duitse stad Esslingen om met Schiedam en nog twee steden achter het ijzeren gordijn tot een sportcontact te komen, lijkt ons geen haalbare kaart. Dit gezien de geringe belangstel ling die er bij de aanwezige le den van de bij de SBLO aange sloten verenigingen was. Op de gisteravond gehouden jaar vergadering van de SBLO was men unaniem van mening dat men het verzoek van Esslingen wel moest aanvaarden en het zelfs een uniek aanbod kan noe men, maar dat deelname uit Schiedam, wel niet tot de mo gelijkheden zal behoren. Oorza ken daarvan: De op de geplande datum ver trek vrijdag voor Pinksteren en derde Pinksterdag terug nog volop aan de gang zijnde com petities zal Schiedamse deelna me in de weg staan. De bij de SBLO aangesloten ver eniging krijgen nog tot 25 maart de gelegenheid om zich in eigen kring te beraden. Dan verwacht het bestuur van de SBLO een opgaven van het aan tal deelneners. Is dat te gering, dan zal van de uitnodiging geen gebruik worden gemaakt. Deze week hoopt men de 124 pa len, van elk veertien meter lengte in de bodem te hebben. De aannemer voor het clubge bouw op het geweldige com plex, waarop zeker internatio nale wedstrijden kunnen wor den gespeeld, is de NV ROGO- KO. Het bouwteam van Zwaluwen be staat uit de heren R. Schipper, W. Bronwasser, P. Budding, G. van Toor, H. v.d. Vorm en B. de Pee. Het oude gebouw stamt uit 1952. Wethouder G. Walstra roemde na afloop de voortreffelijke organi satie. „Alles had met het slaan van de eerste paal een goed verloop. Mogelijk zal ik de ope ning van het clubgebouw, waar van iedereen hoopt dat het voor de nieuwe competitie is, niet meer als wethouder kunnen meemaken", zei de wethouder, „maar ik kom zeker kijken". Verschillende acties zullen er toe moeten dragen dat het inte rieur er komt. Een oud-papier actie zal per 1 april zo'n twee duizend gulden gaan opleveren voor attributen die voor de ne venactiviteiten voor de jeugd gebruikt kunnen worden en ver der zijn er al 95 voor de club van honderd van Zwaluwen. Bij elk doelpunt een kwartje is het motto, waarvan er nu al zo'n 350 gulden in de „pot" zit. Men kan zich opgeven bij initiatief nemer Lagendijk in de Sper werlaan 22. Leden die Zwalu wen willen helpen met de bouw Aanleiding tot deze (openbare) vergadering is ernstige onge- zich op ge v en'bi v a if Toor" rustheid bij deze leden over het gemeentelijk beleid ten aan- Callenburgstraat 74. zien van een Raad voor Jeugd en Jongeren in Schiedam. De vier leden van de voorberei dingscommissie en een verte genwoordiger van de Gerefor meerde Jeugdraad zijn name lijk, namens de wethouder voor Jeugdzaken, mevrouw G. D. Verwcij-De Graaff, door de ambtenaar van Jeugdzaken de heer G. Rens uitgenodigd voor een besloten vergadering van de gemeentelijke jeugdcommis sie, die eveneens aanstaande woensdag in het stedelijk mu seum wordt gehouden, om ne gen uur. Op de agenda van deze vergade ring staat de bespreking van ontwerp statuten van een Raad voor Jeugd en Jongeren, statu ten die al een aan de uitgeno digde leden van de voorberei dingscommissie zijn toege stuurd. De initiatiefnemers tot de spoed vergadering van de voorberei dingscommissie zijn nu door de strekking van de toegestuurde ontwerp statuten zeer veront rust. In hun brief aan de com missie stellen zij: „Na het le zen van de ontwerp statuten hebben ondergetekenden het idee gekregen dat alles, wat de voorbereidingscommissie het college van B.en W. heeft aan geboden, mooi van tafel is ge veegd". Zij vragen zich af waar het werk van de commis sie vier maanden lang dan voor heeft gediend. „De bedoeling van de voorberei dingscommissie was en is nog steeds de gemeentelijke jeugd commissie een toelichting te geven op de eigen groene en witte nota. Maar: ons eigen werk komt op de vergadering Schiedam De Schiedamse Kantorij heeft een uitnodiging ontvan gen, mee te werken aan de tot standkoming van een grammofoon- plaat, waarop nieuwe kerkelijke liederen ten gehore zullen worden gebracht, die zullen worden opgenomen in het nieuwe kerkboek, dat de huidige bundels in de kerken zal vervangen. De prof. dr. G. van der Leeuw stichting heeft het initiatief ge nomen om een map grammo foonplaten op de markt te bren gen. De opnamen worden ge maakt in de Oude Kerk in Delft. Onder leiding van de di rigent Adr. C. Schuurman. De opnamen worden met enkele andere koren op zaterdag 6 juni gemaakt. Schiedam De christelijke har- monieverenigirfg Harpe Davids geeft donderdag 12 maart een concert voor de NCRV-radio. Het concert wordt om zes uur via Hilversum 2 uitgezonden in het programma „Tijd vrij voor muziek in vrije tijd". Het uit te voeren programma be vat twee geestelijke liederen in bewerkingen van respectieve lijk J. K. C. Karsseboom en A. Niemeyer, „Playtime" van Pi Scheffer en „Escamito" (paso doble) van René Boubon. Vlaardingen Bij een insluiping in een woning aan de Hoog straat is gisteren een geld kistje gestolen met daarin een bedrag van 5.600,Ook wer- den zes spaarbankboekjes ont vreemd. De insluiping moet hebben plaatsgevonden tussen zondagnacht half drie en maan dagavond 8 uur. Gisteravond omstreeks kwart voor tien werd tijdens afwezig heid van de bewoners inge slopen in een woning aan de Rotterdamseweg. Het hele huis werd doorzocht. Er wordt echter niets vermist. met de jeugdcommissie hele maal niet aan de orde", zo stel len de jongeren. De voorbereidingscommissie komt nu woensdag half acht bijeen om te bepalen of men in moet gaan op de uitnodiging en de eigen nota moet laten voor wat hij is, „of", zo stellen de jongeren „gaan we de gemeen telijke jeugdcommissie duide lijk maken dat we deze gang van zaken niet op prijs stel len". De vier uitgenodigde leden van de commissie hadden het juis ter gevonden, indien de ge meentelijke jeugdcommissie een uitnodiging naar de voorbe reidingscommissie had ge stuurd, opdat die had kunnen uitmaken wie namens de groep de vergadering bij zou wonen. Schiedam De afdeling Schie dam van de Pacifistisch Socia listische Partij heeft na een re ferendum de kandidatenlijst voor de verkiezingen van de ge meenteraad op 3 juni vastge steld. Op de lijst staan: 1. mevrouw A. C. M. Blaauw-Rieu, 2. mevrouw J. H. H. Gerding-Eggink, 3. C. F. Bunjes, 4. G. Jurgens, 5. me vrouw H. Kruijshaar-Tuitje 6, G. Hogenbirk, 7. A. J. den Har- togh, 8. J. H. Gerding, 9. H. J. Geeratz, 10. M. Erwich, 11. G. P. Ruigrok en 12. I. M. Hen- ning. SCHIEDAMSCHE COURANT tevens bijkantoor Rotterdamsch Nieuwsblad Rrocrsvest 3 Administratie en abonnementen telefoon 268091 Redactie: telefoon 262566 Kiachtcndienst: telefoon 261773 van 18.3020 uur, Van Maanenstraat 35 zaterdag van 1719 uur. Deze krant wordt uitgegeven door de Sijthoff Pers NV. DINSDAG CHR. SOC. BEL. WOENSDAG WIJKC. NIEUWLAND 20 uur 20 uur Verg. Sporthal Margriet N.I.V.O.N. TENTOONSTELLINGEN STEDELIJK MUSEUM tol 16 maart 3 tot 16 maart 6 tot 16 maart 7 maart tot 6 april GALERIE DE GRAAFF tot 12 maart GALERIE PUNT 4 9 tot 30 maart Stanley Brouwn, realisatie twee projekten Leo Mineur, fotomontages Jeugdexpressie Schiedam Rob Fligée, speelobjecten Ab Knupker, schilderijen en aqual rellen Michel Cardena, sculptures en tJ keningen BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN DR. NOLETSTICHTING GEMEENTEZIEKENHUIS Stadhouderslaan 98: elke dag val 14 tot 14.30 uur en van 19 tot 193I uur Nassaulaan/BK Laan: 13.30 tot 1 uur en van 19 tot 19.30 uur. In de vergadering, die van avond om half acht begint, zal de directeur van de Cul turele Raad van Zuid-Hol land, mr. P. C. Sprangers, spreken over de werkwijze van de Raad en nader in gaan op het begrip „cul tuur", „De migratie is er de laatste jaren oorzaak van geweest dat de schooljeugd Vlaardin gen met grote aantallen ver liet". Dit staat vermeld in het rapport van de afdeling Stadsontwikkeling „Aspec ten van de bevolkingsontwik keling en de ontwikkeling van de woningvoorraad. Dit geschiedt soms met aantal len van 200 a 300 per jaar. Het is 'gebleken dat er in 1957- 1967 bij de kinderen van 6 tot 12 jaar vrijwel steeds een vertrekoverschot was. In deze leeftijdsgroep bestond er bij een vestigingsover schot van 600 personen evenwicht tussen vertrek en vestiging. Bij een vestigings overschot van 800 zal pas in 1971 een stijging optreden. Bij een forse groei van de be volking zal verhoudings gewijs een kleine groei van het aantal leerlingen van lager onderwijs te ver-1 wachten zijn, aldus vermeldt het rapport. Het Gewestelijk Orkest voor Zuid-Holland heeft zich in Vlaardingen nog niet laten I horen. Daarom vond de heer I Madern (VVD), mede na-f mens de heer Tetteroo van I Binding Rechts, het nut van een subsidie van f 12.6 voor dit Orkest dubieus. Wethouder Walstra wees erop, dat het orkest een moeilijke start heeft gehad en daar door in Vlaardingen bijvoor beeld geen schoolconcerten heeft kunnen geven. Het ziet er naar uit dat die concerten er dit jaar wel zullen komen, aldus de wethouder. De gemeente levert slechts I een bescheiden bijdrage en I de voorgestelde verhoging I van f 1.650 betekent alleen het volgen van de algemene I kostenstijging. Het voorstel werd met ruime meerder heid van stemmen aangeno-| men. De kandidatenlijst van D'6 voor de gemeenteraadsver-1 kiezingen zal waarschijnlijk worden aangevoerd door dr.' H. J. Hofman. Dit deelde de voorzitter van deze partij, mr. A. R. J. M. Scholman, mede tijdens de propagan-ll da-aktie van D'66 in De Vis-1| bank. Hoewel het aantal kandidaten te gering is voor een samen stelling van de kandidaten-1 lijst, is er voor 17 maart een ledenvergadering uitge- schreven waarop de volg®- de van de kandidaten wordt bepaald. Voorzitter Schol man noemde voorts de heren Chr. Rouss en G. Spierin» j als kandidaten. Men verwacht dat de staten verkiezingen een duidelijke1 inzicht zullen geven in de re sultaten die bij de gemeente raadsverkiezingen behaald zullen worden. Voorlop'? gokt D'66 op vier zetels in de I gemeenteraad. |Han van de Roel van E oiaatschapp kunt dat n; manieren d damseh Nic ruiten ingo< rechtse kra fout, want krant alleer Je moet he' Veel mense om deze ac beter om je je worden". Voorlopig is hoofddoelen van een eis naamde Or, orgaan van bouters „Di worden mu geroepen 2 aan te sk van de fanf baar make openbare cc

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 2