Twee kranten voor één prijs bon Bruiloft met vervolg Vijfkamp om inr. Heusdens beker Broersveld wordt gereconstrueerd Morgen avond openbare voorlichting herbouw binnenstad VDV'ERS IN DE PRIJZEN manipulatie mm Gemeente secretarie tijdens verkiezingen deels gesloten Meer ruimte voor de markt Kandidaten uit Maasland voor slatenverkiezing NIEUWE TRAINER HONKBALCLUB HOLY ïmÊÊ poaderdag 12 maart 1970 Broersvest 3 - telefoon 268091 ■ONAFHANKELIJK DAGBLAD 97ste jaargang no. 23745 SCHIEDAM EN KETHEL I Schiedam De vier leden van de voorbereidingscommissie nieuw jeugdbeleid, die waren uitgenodigd voor de besloten vergadering van de gemeentelijke jeugdcommissie, hebben in deze vergadering een verklaring voorgelezen, die was op gesteld in de direct voorafgaande openbare vergadering van de voorbereidingscommissie. Daarna hebben de uitgenodigde jongeren de vergadering verla ten, nadat was overeengekomen dat de gewraakte ontwerp statuten die in de gemeentelijke jeugdcommissie zouden wor den behandeld, nu zullen worden behandeld in een openbare vergadering van de voorbereidingscommissie op vrijdag 10 april in het stadhuis. De inwoners van Schiedam en Kethel profi teren van een unieke krantencömbinatie. Voor de normale abonnementsprijs 13.75 per kwartaal) krijgen zij dagelijks de Schie- damsche Courant met het Rotterdamsch Nieuwsblad, zoals dat ook in Rotterdam wordt bezorgd. Door deze nieuwe organisatie krijgt men nu dus naast de Schiedarnsche Courant, die uit sluitend en zeer volledig plaatselijk nieuws brengt, ook nog het „algemene" Rotterdamsch Nieuwsblad voor het nieuws uit de Randstad, uit Nederland en uit de wereld. Probeer deze unieke combinatie eens gratis veertien dagen. Vul onderstaande strook in, doe hem in een envelop en stuur deze onge- frankeerd naar: Rotterdamsch Nieuwsblad, antwoordnummer 834, Rotterdam. Ik wil de Schiedarnsche Courant het Rotterdamsch Nieuwsblad 14 dagen gratis op proef. Ik geef mij op als kwartaalabonnee. Naam: Adres: Plaats: I doorhalen wat niet wordt gewenst. m Mi m k '11 a gs® :->vW Vr - affitiiaFfa mm/asm Vlaardingen De heer P. H. Minderman uit Rotterdam gaat het komende seizoen de hon-k- ibalclub Holy trainen en het eer ste team coachen. Dit zal in samenwerking .gaan met Jan Kornaat, die vorig jaar trainer- coach is geweest. De Rotter damse trainer heeft een lang honkbal'leven achter de rug. Vele jaren is hij trainer van de Shell-honkbalvereniging „Ondi- na". geweest, een club die zes jaar geleden ter ziele is ge gaan. Verder is besloten een technische commissie te vor men waarin zitting zullen heb ben de heren Minderman, Kor naat en Van Duvn. SCHIEDAMSCHE COURANT Jongeren bereiken handhaving van openheid in jeugdbeleid De verklaring van de voorbere- dingscommissie luidde als volgt: „Wij kunnen alleen spreken over statuten gebaseerd op- de door de voorbereidingscommissie opgestelde nota's. Wij- kunnen niet spreken over statuten, die niet bij de gehele voorbereidingscommissie be kend en besproken zijn". De ontwerp-statuten waren na melijk alleen toegestuurd aan de genodigde leden. „Uit de agenda van de-vergade ring van vanavond", zo gaat de verklaring verder, „blijkt dat destijds gemaakte afspraken, dat de voorbereidingscommis sie haar werk in een informele raadsvergadering of in de I jeugdcommissie zou kunnen toelichten niet zijn nagekomen. Blijkbaar zijn de nota's onder tafel geschoven". I „Wij eisen dat het in de maak zijnde raadsvoorstel wordt in- I getrokken omdat het gebaseerd is op deze raadselachtige wijze I tot stand gekomen statuten" I Be voorbereidingscommissie vraagt verder alsnog om een informele raadsvergadering en statuten gebaseerd op de inge- gediende nota's, die zouden moeten worden opgesteld door voorbereidingscommissie, de wethouder en de afdeling juri- sche zaken van de gemeente. I's spoedvergadering van de voorbereidingscommissie had een bewogen karakter. Ver schillende malen viel het woord manipulatie". De jongeren menen namelijk, dat de gemeente hen hééft laten overleggen en nota's heeft laten opstellen, terwijl achter de schermen de plannen van de gemeente al werden opgesteld. De ontwerp-statuten van de af deling juridische zaken wijken inderdaad op verschillende (principiële) punten af van de nota's van de voorbereidings commissie. Zo wordt in de ont werp-statuten wéér gestreefd naar een evenredige vertegen woordiging van het bestaande jeugdwerk, een punt dat de voorbereidingscommissie met grote meerderheid heeft afge wezen, al in een pril stadium van. het overleg. Verder wijkt de in de ontwerp-statuten ge noemde structuur (algemeen bestuur, dagelijks bestuur en commissie) geheel af van het geen de jongeren hebben voor gesteld. Het belangrijkste resultaat, dat nu eigenlijk is bereikt, vinden de jongeren, is dat de openheid, die altijd tot in het extreme toe al het overleg in de voorberei dingscommissie heeft geken merkt is hersteld. De ontwerp statuten worden nu aan alle le den van de voco toegestuurd en in een openbare vergadering besproken. Schiedam De heer S. v. d. Ma- rel (75) en me vrouw H. v. d. Marel-Verheij (73) van de Vlaar- dingseweg vieren dinsdag hun 50-ja- rig huwelijksfeest in De Rank. Het zal een groot feest worden voor het bruidspaar, hun 10 kinderen, 33 klein kinderen en hun vrienden en ken nissen. Het feest krijgt nog een vervolg, want het mooiste komt in de maand mei. Dan zullen de heer en mevrouw v. d. Marei hun dochter, die 11 jaar geleden naar Australië vertrok en die zij sinds dien niet meer hebben gezien, met haar drie kin- deren terugzien. De kinderen van het echtpaar heb ben het mogelijk gemaakt, dat hun zus enkele maan den bij haar ou ders zal kunnen blijven. Een gro ter cadeau hadden de heer en me vrouw v. d. Marei niet kunnen krij gen. Schiedam In verband met de verkiezingen van de Provincia le Staten van Zuid-Holland op woensdag 18 maart, zullen ver schillende gemeentelijke bu reaus op die dag voor het pu bliek gesloten zijn. Men kan niet terecht bij de bui'eaus van de gemeentesecretarie, het bu reau huisvesting en het kantoor van de kassier van de gemeen te. Het bureau van de afdeling bevol king, burgerlijke stand en mili taire zaken van de gemeentese cretarie aan de Nieuwstraat 26, zal die dag echter wel geopend zijn voor zaken betreffende burgerlijke stand van 8.30 tot 12 uur en van 13.30 tot 14.30 uur en voor verkiezingsaangelegenhe den van 8 tot 19 uur. Vlaardingen Vrijdagavond zal in alle hevigheid de vijfkamp los barsten om de mr. J. Heusdens wisselbeker. Die avond zullen in verschillende sociëteiten sportevenementen worden gehouden. De wedstrijden beginnen om 19.15 uur, waarbij de deelnemers worden verzochtom 19 uur aanwezig te zijn. Deelnemende sociëteiten zijn cjv De Stoof: cjv Instuif; cjv Disco in the Mood; Club Salutes Les Diables; In 't Want; De Pup 't Vrondel. Het biljarten wordt gehouden in jeugdhuis De Vleet aan de Schiedamseweg; dam men dn jeugdhuis De Vleet aan de Söhiedamseweig; tafeltennis in CSLD aan de Zomerstraat;, klaverjassen in jeugdgebouw Obadja aan de Callenburg- Btraat en schaken in jeugdhuis De Vleet aan de Schiedamse weg. De leden van de deelne mende sociëteit hebben gratis toegang, op vertoon van hun lidmaatschapskaart. Mr. J. Heusden? zal de wisselbeker zaterdagavond om 9 uur in Mu- zanda of gebouw Triangél uit reiken aan de aanvoerder van het winnende team. In Muzan- da zal het Vlaardingse trio Ben van der Linden en in Triangel de Nederlandse topgroep Dad dy's Act de muziek verzorgen. KaartverkooD dn de sociëteiten aan de bar tijdens de wedstrij den vrijdagavond. Vlaardingen Er gaat vrijwel geen enkel damtoernooi voor bij of er zijn leden van V.D.V. bij betrokken en in de meeste gevallen worden prijzen in de wacht gesleept. Zo ook zater dag, toen deel werd genomen aan een nationaal toernooi in Alblasserdam. In de eerste klasse behaalde Gerritsen de eerste prijs en nam Molenaar de tweede voor zijn rekening. Op zaterdag 21 maart zal een groep VDV-ers' gaan deelnemen aan een natioanaal toernooi in Bleiswijk. Schiedam De verschillende gemeentelijke instanties bereiden op het ogenblik een reconstructie van de Broersveld voor,waardoor de wekelijkse vrijdagmarkt in die straat meer ruimte moet krij gen. De diverse problemen zijn nog niet geheel tot een oplossing gebracht, maar wel staat vast dat de trottoirs van de Broersveld zullen worden versmald en dat er verschillende parkeermaatrege- len zullen worden getroffen. Een en ander moet nog in de verkeefs- commissie van de gemeenteraad worden besproken. Maasland Op de kandidatenlijs ten voor de komende Staten verkiezingen, die' op 18 maart worden gehouden, komen slechts drie Maasl.anders voor. Op de kandidatenlijst 'van de A.R.P. treffen we als 20e (en laatste) aan de hëer L. Wit kamp, gemeenteraadslid al hier. De A.R.P. heeft momen teel 9 zetels in de Provinciale Staten. Eveneens als twintigste staat op de kandidatenlijst van de WD de heer A. Geurtsen, Tweede- Kamerlid van deze partij die nu 12 zetels in de Provinciale Staten telt; Op de kandidatenlijst van D'66, welke partij op een 15-tal zetels rekent, staat als 17e de heer H. J. Koenen, secretaris van het (voormalige) aktiecomité open bare school in Maasland en een der initiatiefnemers voor de nieuwe gemeentelijke partij Open Groepering Maasland. Een- woordvoerder van de dins dagavond opgerichte winke liersvereniging Broersveld toonde zich zeer ingenomen mét de gemeentelijke plannen, hoewel er nog geen -concrete gegevens over bekend zijn. De Broersveld-wirikelièrs blijken over het- .algemeen voor het voortbestaan v.an de week markt in hun straat'té zijn, en hoe beter die loopt hoe liever het is. Men is-er van overtuigd dat de markt een van de groot ste aantrekkelijkheden van de Broersveld vorm en ook pu bliek,in de winkels brengt. Eenrichtingsverkeer op de Broersveld zien vele winkeliers als een noodzaak, evenals een parkeerverbod voor een zijde van de straat. Ook het neerzet ten van parkeermeters zou een mogelijkheid zijn om dé be staande - situatie te verbeteren. Dat daar iets aan verbeteren moet is overduidelijk. Schiedam Morgenavond wordt om 8 uur de eerste openbare voorlichtingsavond over de re constructieplannen van de bin nenstad gehouden in de aula van het Stedelijk Museun Di verse gemeentelijke deskundi gen zullen aanwezig zijn om mogelijk vragen te beantwoor den. Voor deze eerste avond van een serie, zijn nog toe gangskaarten verkrijgbaar bij de afdeling Openbare Werken van de Gemeentesecretarie aan het Oude Kerkhof. Kaarten kunnen ook telefonisch worden aangevraagd via telefoonnum mer 269051, toestel 49.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 1