Automobiliste negeerde snelheidstrap Jersey en tricel op show van Hippety Boete voor verboden gokautomaat V Bromfietser verdubbelde max, snelheid Maassluisse reed door na aanrijding Vette lappen vatten vlam Scylla-dames boekten zege op De Schutters 2 Scylla-jeugd eerste in spelregeltest In februari zijn 25 woningen gereed gekomen boete Pension voor gastarbeiders zonder vergunning Vierde plaats bij danswedstrijden Hoek van Holland op derde plaats 1 ■■'Av. u-i; i- ART gC0lEDAMSCHE COURANT DONDERDAG 12 MAART 1970 eredam Verscheidene eigenaren van ondeugdelijke auto's zagen zich gisteren voor het Schiedamse kantonrecht ge plaatst voor aanzienlijke boetes. In enkele gevallen zagen zij zelfs hun voertuig in de justitiële smeltkroes verdwijnen. tón van de auto's die niet meer werd teruggegeven was die van Alblasserdammer B.J.S. Van zijn auto deugden de rem- jnen en de vering niet, de carrosserie was doorgeroest en de stoplichten werkten niet. Tenminste, dat was ten laste ge legd, maar de officier van justitie, mr. A. C. 't Hart, verklaar de dat dit nog maar een bloemlezing uit de geconstateerde ge breken was. lp HÜ WILTON SCYLLA-HEREN Ondeugdelijke auto's in justitiële smeltkroes De Schiedammer J. N. kreeg de gelegenheid zijn auto alsnog in deugdelijke staat te laten bren gen. De officier had verbeurd verklaring van de auto geeist plus boetes van in totaal 190 gulden. In plaats van verbeurd verklaring legde de kanton rechter naast de boete van 190 gulden een voorwaardelijke boete van 400 gulden op met de voorwaarde dat N. binnen veer tien dagen zijn auto gerepa reerd ter keuring aan de Schie damse politie zou tonen. Een boete van 190 gulden kreeg een andere Schiedammer, H. J. H. wiens auto ook gebreken had aan de stuurinrichting. Het rap port van de technische dienst van de Schiedamse politie ver meldde, dat de wielen van de auto horizontaal en verticaal te bewegen waren, waardoor de stuurvastheid natuurlijk zwaar werd verminderd. H. voerde aan dat hij met het voertuig al leen maar heel langzaam reed, maar de kantonrechter vond het voertuig toch „een projec tiel, dat op de mensheid losge laten werd". ,,S. is een oude bekende die we vroeger, rekening houdend met moeilijke omstandigheden, de hand boven het hoofd hebben gehouden, maar nu regent het weer rechtszaken waarvan die voor het kantongerecht nog de minst belangrijke zijn," stelde officier. „We kunnen mensen schappelijk tegemoet treden, maar dan moeten ze wel zelf meewerken. Bij S. is het steeds weer mis met die auto's." Mr. 't Hart eiste vier boetes van in totaal 400 gulden en ver beurdverklaring van de auto. Kantonrechter mr. W. E. van Vloten maakte van de boetes een totaal bedrag van 165 gul den, maar de auto kreeg S. niet terug. Ook G. W. O. uit Maassluis kreeg zijn auto niet terug. Hij had daar overigens geen bezwaar tegen, want hij had al een an dere. De stuurinrichting van zijn auto deugde niet en het plaatwerk was doorgeroest, plus nog de niet tenlastegelegde gebreken. O. kreeg een boete van 120 gulden, de auto werd verbeurd verklaard. Schiedam Een boete van 250 gulden kreeg mevrouw Van E. uit Maassluis, die zonder ver gunning een pension had geëx ploiteerd voor buitenlandse ar beiders. Zij verklaarde een vergunning verscheidene malen te hebben aangevraagd en bovendien geen winst te hebben gemaakt Beide argumenten werden door officier van Justitie en kanton rechter weerlegd. De kanton rechter las een verklaring van de gemeente Maassluis voor, waarin stond dat nooit een aan vraag was ontvangen en de of ficier van Justitie meende dat de huren, die de gastarbeiders Voor een klein plaatsje in een met anderen gedeelde kamer moesten betalen echt niet aan de lage kant waren. De pensionhoudster was al ver scheidene malen aangemaand een vergunning aan te vragen en veranderingen die noodzake lijk voor een vergunning zijn in het huis aan te brengen. De of ficier van Justitie waarschuw de de pensionhoudster, dat in dien zij niet aan de verplichtin gen zou voldoen zij steeds, op nieuw bekeurd zou kunnen wor den. Hij eiste 300 gulden boete, waarvan de kantonrechter 250 gulden maakte. Schiedam De Schiedammer F. J. D. was op de Parallelweg in Vlaardinge'n aangehouden, om dat hij zich op een brommer voortbewoog met een snelheid van 66 kilometer per uur. «Dat is harder dan een auto in de bebouwde kom mag rijden en tweemaal de maximumsnelheid van een brommer", constateer de kantonrechter mr. W. E. van Vloten gisteren tijdens de zitting van het Schiedamse kan tongerecht, waarvoor de Schie dammer zich moest verant woorden. Officier van Justitie mr. A. C. 't Hart wilde de inbeslaggenomen brommer wel teruggeven, naar dan zonder de onderdelen waarmee „geknoeid" was om de hoge snelheid te bereiken en vergezeld van een boete van 75 gulden. De kantonrechter vroeg zich na het oplezen van de inbeslagge nomen onderdelen wel af wat er nog overbleef, maar het op voeren van een brommer is nu eenmaal niet toegestaan. Sehiedam Een inwoonster van Maassluis had op de kruising Veerplein-Cronj éstraat "in Gaardingen geen voorrang verleend, en daardoor een auto mobilist achter haar in moei lijkheden gebracht, moeilijkhe den die zelfs tot .een botsing hadden geleid. ^°or het kantongerecht verklaar de zij gisteren -dat ze niets van de aanrijding had gemerkt en daarom was doorgereden. De kantonrechter wilde dit wel eannemen. De officier eiste een geldboete van 75 gulden, waar- Van de kantonrechter een boete van zestig gulden maakte. Vlaardingen Vermoedelijk door zelfontbranding of door een brandende peuk is gistermiddag brand ontstaan in een hoeveel heid vette lappen in een schuur achter een woning aan de Burg. Pruissingel. Een 'buurman bluste het vuur, zodat de ge alarmeerde brandweer niet meer behoefde in te grijpen. Twee in de schuur staande bromfietsen werden beschadigd. Vlaardingen De heer C. J. van Rijswijk heeft met zijn echtge note mevrouw J. J. van Rijs- wijk-De Ruyter de vierde prijs behaald bij danswedstrijden om de Grote Prijs van Neder land in het Kürhaus te Scheve- ningen. De heer en mevrouw Van Rijswijk deden aan de wedstrijden mee in de hoofd klasse amateurs. In mei van dit jaar gaan zij naar Engeland om in Blackpool aan internationale danswedstrijden deel te nemen. Vorig jaar dan sten zij onder andere op wed strijden in Duitsland en Frank rijk. Hoek van Holland Op de spel regelavond van de Haagse Scheidsrechters Bond is het jeugdteam van Naaldwijk als eerste geëindigd. Op de tweede plaats kwam Westlandia en daarna finishten Hoek van Hol land en Hoekse Boys. Het Naaldwijkse team plaatste zich daardoor voor de halve finale van de districtskampioenschap pen, die 3 april wordt gehouden. Naaldwijker C. Bouwhuizen zorgde met 119 punten voor het beste persoonlijke resultaat. De uitslagen waren: 1. Naaldwijk 323 punten, 2. Westlandia 223 punten, 3. Hoek van Holland 220 punten, 4. Hoekse Boys 155 pun ten, 5. Maasdijk 134 punten. Schiedam Rijksweg 20 kent over een bepaalde afstand een aftellende maximum-snelheid van 90 via 70 naar 50 km. De Maassluise mevrouw I. E. J. S. werd aangehouden omdat nog steeds 110 reed toen de bor den vijftig aanwezen. De officier van justitie, mr. A. C. 't Hart, nam daarom gisteren maar ongeveer het gemiddelde en eiste een boete van 75 gul den. De kantonrechter vonniste conform. De Rotterdammer D. B. had op de Horvathweg in Schiedam te hard gereden. Het was de der de keer, dat hij voor een derge lijk feit werd veroordeeld en daar hield de officier rekening mee: een boete van 80 gulden. Kantonrechter mr. W. E. van Vloten maakte hier 75 gulden van. Mevrouw P. M. M. uit Maassluis stond terecht omdat zij het luis tergeld niet had betaald. Zij had dit echter niet expres ge daan, maar in de mening dat zij voor de regeling voor min- der-draagkrachtigen in aan merking kwam. De kantonrech ter wees haar er echter op dat zij dan toch wel aangifte van de radio had moeten doen. Inmiddels had mevrouw M. in derdaad ontheffing van sociale zaken gekregen en de officier hield daarmee in zijn eis reke ning. 20 gulden boete. De kan tonrechter ging echter nog ver der, omdat hij meende dat de ontheffing er zijns inziens op wees, dat er wet degelijk moei lijke financiële omstandigheden aanwezig waren en hield het bij een boete van 10 gulden. -V V Schiedam Hippety, de boetiek aan de Singel die nu bijna een jaar bestaat, heeft gisteravond in café-restaurant Eu ropoort aan de Maas boulevard haar twee de modeshow gege ven. Vele getoonde model len waren vervaar digd van zuiver wol len jersey en het ge makkelijk zelf te on derhouden tricel, dat 's zomers heel ple zierig dragen is. De modellen zijn over het algemeen heel simpel van lijn en door hun afwerking, accessoires cn fraaie coupe, stijlvol. Misschien doordat de zomer in het ver schiet ligt. waren de mannequins meestal gekleed in mini-jurk jes met of zonder lange spencers. Maar men kan combineren zoveel men wil en als de zomer dan tóch nog even op zich mocht laten wachten, dan- kan men zonder schaamte onder die mini-jurkjes rustig een pantalon dragen. Hippety heeft in haar collectie enkele maxi- en midi-combi- naties. Voor zo'n mi- di-combinatie in de kleuren paars (spen cer) en lila (jurk), compleet met mutsje cn sjaal, hadden de aanwezigen gister avond een gul ap plaus. Van onze handbalmedewerker Schiedam De restanten van de zaalhandbalcompetitie worden langzaamaan weggewerkt. In de Rotterdamse sporthal De ENK traden de dames van Scylla aan tegen De Schutters 2. De Schiedamse dames waren goed voorbereid op déze strijd, die lang niet gemakkelijk zou worden, daar De Schutters over en ijzersterk team beschikt. Scylla bedwong het eerste ge vaar van de felle Schutters- aanvallen door een consequente mandekking toe te passen. Die had succes en de Schiedamse aanval wist tweemaal het doel te doorboren. Na rust liep Scylla al spoedig uit naar 03, maar het sterk terug komende Schutters verraste en kele malen de Schiedamse de fensie en de stand kon tot 23 uitlopen. Het spel van de Rot terdamse dames was er inmid dels niet prettiger op geworden. Zeer hard werden de Scylla da mes gestopt, maar deze intimi datiemethodes hadden geen succes. De Scylla-dames voer den de voorsprong geleidelijk op. Aan het einde van de strijd hadden zijn dan ook een 3—9 zege geboekt. Met slechts twee punten achterstand op kam pioen Oliveo sloot Scylla de competitie af. Wilton heeft op de valreep nog een zaalkampioen kunnen hul digen. De strijd ging tegen Snel- wiek 3, dat ook nog aanspraak op de titel maakte. Het werd een spannende strijd met wis selende kansen. Tegen het ein de van de strijd bleken de Wil ton heren over iets meer tech niek te beschikken dan Snel- wiek en noteerde het team een verdiende 710 zege. Hiermee had Wilton 3 de titel in huis ge haald. Schiedam Twee exploitanten van horeca-bedrijven stonden gisteren voor het Schiedamse kantongerecht terecht omdat zij niet-toegestane 'gokautoma ten in hun zaak hadden gehad. De Rotterdammer H. die aan de Josef Israëlstraat in Schiedam een café exploiteert betwistte dat de automaat die hij in zijn zaak had gehad de speler geea gelegenheid zou hebben gege ven, invloed uit te oefenen op de winstkansen, een feit dat een automaat tot gokspel maakt. Hij vroeg zijn stelling te mogen bewijzen door het apparaat te demonstreren. De kantonrech ter, mr. W. E. van Vloten gaf hieraan gevolg en hield de zaak ▼oor onbepaalde tijd aan. H. mag dan binnenkort het appa raat demonstreren, waarbij ook de verbalisant aanwezig zal zijn. De andere caféhouder, de Schie dammer Z. verklaarde niet ge weten te hebben dat zijn auto maat verboden was. „Als ik 't geweten had was ik er niet aan begonnen. Mijn zaak heeft een goede naam en die wil ik hou den". Het apparaat was ook niét zijn eigendom maar was geplaatst door een vertegen woordiger van de zaak die de apparaten maakt. De kantonrechter wilde de goede trouw van deze caféhouder wel aannemen. Van de eis van de officier van justitie, mr. A. C. 't Hart - 200 gulden - maakte hij 150 gulden. Van onze handbalmedewerker Schiedam De jeugd van Scylla heeft voor het tweede achter eenvolgende jaar de eerste plaats in de spelregeltest van de afdeling Rotterdam behaald. Van de 150 te behalen punten wist het team er 141 te verga- ren. Het bleef daarmee 18 pun ten voor op het team van. stad genoot DWS dat 123 punten be- haalde. Donderdag zal het team van Scylla, bestaande uit captain Wil Barto, Jopie v.d. Straten, Nel v. Vliet, Marijke de Regt en Ineke Sla, in de Don Boscoschool in Vlaardingen aantreden tegen de kampioen van de afdeling Den Haag met de districtstitel als inzet. Het vorig jaar kwamen de Scylla- jongeren tot in de landelijke fi- nale. Tijdens het jeugdtoernooi, dat zaterdag in de Margriethal wordt gespeeld, zal het afde lingsbestuur de Scylla-jongeren huldigen. Ook zal dan het 3200ste lid van de afdeling Rot terdam worden gehuldigd. Scylla heeft het afdelingsbestuur van Rotterdam verzocht om alsnog met een herenteam aan de kompetitie deel te mogen ne men. Dit is inmiddels toege staan, maar het team neemt buiten mededinging deel. Trai ner Varewijck heeft de heren nu goed drie maanden onder zijn hoede en is niet ontevreden over de bereikte successen. Men heeft bij Scylla net vol doende heren-leden voor een team, zodat men hoopt dat zich spoedig meer kandidaten zullen aanmelden. Vlaardingen In de maand fe bruari zijn in Vlaardingen 25 woningen gereed gekomen, waaronder twaalf van het com plex van 188 eengezinshuizen voor „Samenwerking", vier van een complex van 16 eengezins huizen in de Ernst Casimir- straat, vier van een complex van 12 patiowoningen in de Graaf Adolflaan en vijf van een complex van 10 eengezinshui zen in de Heiligerleelaan. Op 28 februari waren hier bij el kaar 1.404 woningen in uitvoe ring, waarvan 425 in Holy- noord. Gesloopt werd in februari alleen de woning Westnieuwland 7.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 3