Twee kranten voor één prijs Auteurs lazen voor uit eigen werk „HISTORISCHE'' VERGADERING VAN ARPCHU EN KVP Auto over de kop; wagen geheel vernield; bestuurder licht gewond m tS%5jj BON Voorlichting binnenstad bestel tijdig kaarten Krediet voor verzwaren kabels Oranjestraat Koopavond op donderdag 26 maart Kredieten p n :~c Bus botst tegen stilstaande auto Politie arresteert „flessentrekker" 14 maart 1970 97ste jaargang no. 23747 ONAFHANKELIJK DAGBLAD- Broersvest 3 - telefoon 268091 SCHIEDAM EN KETHEL §Sm1 "1 I I I zaterdag-, nachtdienst jpend apo- tembrandt- SCHIEDAMSCHE COURANT Uur gerij praatte mee over een open lijkt ons een :aart. Nu de volledig ver- Spirit zijn p de beker, moeten pro erder te ko naar als op- e Kaasstad- aan de kop n de Derde "acht in aan- belooft dit 1 te worden, verre reis. eten de da- ke Qui Vive houdendheid winst. p de presta- de Tweede ontdekking twedstrijden en is. Liefst usver negen werden op behaald. De :h dan ook veel beter in de prak- geval. Hur- aat, is een igenstander, id dat Spirit an dit kali- restaties in ;enverdeiing lijn en een ling zal ons slaan. MS—tëmm nieuwe centrum Schiedam - Ruim veertig Schiedammers hebben Sist"a™nd h Stedelijk Museum de stedebouwkundige ir. B. va" voSor steld over de plannen die het bureau Fledderu.enJa»Gent voor de toekomstige Schiedqn.se binnenstad heeft ontwikkeld, u „„„„.li» insoraak" was bet eerste in het kader van de voorwen tingsbijeenkomsten aan de burgerij, die uit§aan van de S"™ en waarvan er in de komende tnd nog een aantal zullen worden g houden. Schiedam In een gedicht over J de mier kwam Vees Buddingh gisteren op een literaire avond in het Stedelijk Museum tot de conclusie dat dit beestje, al leest het De Telegraaf niet toch een tijdgenoot van ons is. I Hij las nog verscheidene andere diergedichten voor en in een gedicht over amoeben merkte hij met sonore stem op dat deze zich „in tweëen delen, en dat is dat". Daarna volgde een ode aan een vel schrijfpapier, dat alles schrijven, scheuren gelaten over zich heen laat gaan en een ode aan een handvol kastanjes. Pc auteur K. Schippers ging zeer 1 diep in op een doos die de tafel stond en waarin en dat wist hij alleen een knipsel uit Vrij Nederland over een gestorven auteur, „die 160 reed op zijn motor om de kinderen op de achterbank van een voor hem rijdende auto te kunnen zien Tot slot droeg J. Bernlef uit zijn n°g niet uitgegeven bundel ,.Hoe wit lijkt een eskimo" en kele gedichten Voor. P°hiedam De 55-jarige chauf- teur G. O. reed donderdagavond met zijn autobus op de Burg. naPPertlaan tegen de achter zijde van een aan de rechter ant van de weg stilstaande auto van de 19-jarige bijrijder •D. Deze auto schoot daarop meter vooruit en kwam tot rostand tegen een lichtmast. werd met een hersenschud ding door de GG en GD naar e Dr. Noletstichting vervoerd. De heer Van Gent licht de aanwezigen over het toe komstige gezicht van de Schiedamse binnenstad voor. De heer aVn Gent gaf voor de pauze uitleg over de verschil lende plannen. Uitvoerig behan delde hij de grote mogelijkhe den die zij afzonderlijk bieden. Na de pauze konden de aanwe zigen vragen stellen over de plannen. Een al wat oudere stadgenoot .meende dat alle havens in de binnenstad moeten worden ge dempt: „Er is hier in de stad een groot verkeerstechnisch probleem en de havens hebben hun eigenlijke functie toch ver loren. De muren van de Korte Haven bijvoorbeeld zijn prak tisch versleten. Dus: demp de Lanige Haven en de Korte Ha ven. Vooral als je die Lange Haven dempt, zijn er talloze mogelijkheden voor het ver keer. De metro kan er door, er is betere bevoorrading voor de winkels in de Hoogstraat mo gelijk, kortom: dempen maar! Iets wat onnodig is moet je niet ban'dihaveni". Uit de zaal klonken luide kreten van afkeuring en de heer Van Gent bekende dat hij wel erg „tegen het zere been was ge trapt. De havens zijn een rijk element in de stad, dat je zeer beslist moet handhaven. Als je deze prachtelementen laat ver dwijnen. wordt het gezicht van de stad hevig aangetast. Ik ben geen heemschutter, maar het is hier echt broodnodig de zaak zo te laten als ze is. Dit is zo ge groeid, je moet dit zo laten". Eén van de aanwezigen vrees de, dat de ontwerpers van de plannen teveel uit zouden zijn .gegaan van de privé wensen die in het college van b. en w. over de toekomstige ontwikke linig van de binnenstad zouden leven. De heer Van Gent be streed dat: „Stedebouwkundl- komen niet tegemoet aan is erg compact, 't is eigenlijk een vermoord plan A. Ik vind dat plan A, rustiger, die Lijn- toaangedachte die er in zit erg aantrekkelijk". De heer Van Gent wees er op, dat het plan A als nadeel heeft, dat het winkel areaal zeer moeilijk is in te krimpen. De inwoners van Schiedam en Kethd profi teren van een unieke krantencombinatie. Voor de normale abonnementsprijs 13.75 per kwartaal) krijgen zij dagelijks de Schie- damsche Courant met het Rotterdamsch Nieuwsblad, zoals dat ook in Rotterdam wordt bezorgd. Door deze nieuwe organisatie krijgt men nu dus naast de Schiedamsche Courant, die uit sluitend en zeer volledig plaatselijk nieuws brengt, ook nog het „algemene" Rotterdamsch Nieuwsblad voor het nieuws uit de Randstad, uit Nederland en uit de wereld. Probeer deze unieke combinatie eens gratis veertien dagen. Vul onderstaande strook in, doe hem in een envelop en stuur deze onge- frankeerd naar: Rotterdamsch Nieuwsblad, antwoordnummer 834, Rotterdam. Ik wil de Schiedamsche Courant het Rotterdamsch Nieuwsblad 14 dagen gratis op proef. Ik geef mij op als kwartaalabonnee. Naam: IIIIMlIIMd Adres: Plaats: 9 doorhalen wat niet wordt gewenst. Schiedam Omdat de openbare voorlichtingsbijeenkomst op 13 maart over het binnènstadsplan veel belangstelling heeft ge trokken en eenzelfde belang stelling ook gisteravond weer bleek, verdient het aanbeveling voor de andere avonden die nog zullen worden gehouden van te voren kaarten aan te vragen bij de afdeling Openbare Werken van het gemeente-secretarie, telefoon 269051, toestel 49. De andere voorlichtingsbijeen komsten' worden gehouden op dinsdag 17 en 24 maart, vrijdag 10 april en vrijdag 15 mei. Deze laatste bijeenkomst zal in de aula van het Stedelijk Museum worden gehouden. Schiedam B. en w. stellen de raad voor, een verzoek in te willigen van de Schiedamse Handels- en Bedrijfsraad om op donderdag 26 maart, de avond voor Goede Vrijdag, een koop avond te houden. Ze menen, dat de koopgewoonten zich geleide lijk aan de koopavonden heb ben aangepast en nu het hou den van een koopavond op Goe de Vrijdag niet mogelijk is Velen, die regelmatig van de kopavond gebruik maken, het ontbreken van zo'n avond in de Goede Week ervaren als een gemis. Ook met oog op de Paas verkoop bestaat behoefte aan extra koopgelegenheid. De ver plichte sluitingstijd van de win "kels zal op deze donderdag avond worden vastgesteld op half tien. Schiedam Doordat de kabels aan de Oranjestraat door het steeds toenemende stroomver bruik door winkels met de daar boven gelegen woningen in de Oranjegalerij overbelast raken en de kans op storingen steeds toeneemt, is het noodzakelijk deze laagspanningskabels te verzwaren. Voor deze weik- zaamheden is f 24.000,— nodig, en w. stellen de raad voor, krediet van deze grootte B. een beschikbaar te stellen. gen wensen van privepersonen, dus ook niet aan die van bijvoor beeld de burgemeester. Parti culiere belangen spelen hier geen enkele rol". Welke huizen gaan er nu eigen lijk in het Singelkwartier weg en hoe lanig duurt het nou n-o voor er een beslissing va-lt wat er in deze wijk gaat gebeuren? De bewoners van het Singel- kwartier zitten zo langzamer hand wel op hete kolen!" Met deze woorden maakte zich een dame tot tolk-van de bewoners van de wijk. De heer .Van Gent kon weinig concreet zijn in zijn antw-oorden: „Alles is nog wat moeilijk te bestuderen". Een datum kon hij evenmin noe men, al meende hij dat de plan nen wel sneller uitgevoerd zui len worden dan na de 25 jaar d'ie de dame had -gesuggereerd. De heer J. J. van Wo-erko-m, voor zitter van de d-eze week opge richte winkeliersvereniging BroersveM, gaf zijn mening over de beide plannen, met name over plan BI„Dit plan Schiedam De Schiedamse af delingen van ARP, CHU, en KVP hielden gisteravond een gezamenlijke vergadering in zaal Irene aan de Nieuwe Ha ven, met achter de groene tafel voorzitter H. W. Metaal, en de heren P. A. Kruyk, candidaat van de KVP voor Provinciale Staten; dr. H. A. Schuring, tweede-kamerlid voor de CHU en J. van Katwijk, lid van Pro vinciale Staten voor de ARP. De heer Metaal noemde de ver gadering een historische ge beurtenis en een teken van een gunstige ontwikkeling, omdat het de eerste keer was dat de drie partijen in Schiedam geza menlijk vergaderden. Hij noemde het samengaan van de partijen bij de verkiezingen voor Provinciale Staten een bij* drage tot een reëel stuk partij vernieuwing en een verstandige bundeling van krachten. De heer Van Katwijk hield daar na een, wat voorzitter Metaal noemde „openbare les" over het Provinciaal Bestuur. Eerst sprak hij echter zijn vreugde over het samengaan van de partijen uit, waarbij zoals hij verklaarde iedereen welkom ?s die positief staat tegenover christelijke politiek en waaruit „cynische, sombere" figuren geweerd moeten worden. het kader van recreatieve voor zieningen en kwam daarbij op het recreatiegebied Midden- Delfland, dat is gepland tussen Kethel en Delft. Het ontwikke len van recreatiegebieden en het beschermen van geschikte gebieden voor recreatie zag de heer Kruyk als een taak waar mee de provincie zich in toene mende mate bezig zal en moet •gaan houden. De heer Kruyk keerde zich in dit verband tegen het plan voor de Rijnpoorthaven ten noorden van de Waterweg omdat dit naar zijn mening een begin zou zijn van een niet te overziene ontwikkeling. Het tweede kamerlid dr. H. A. Schruring begon met een ant woord op deveel gehoorde vraag wat het bestaansrecht van de confessionele partijen is. Dat bestaanrecht ligt naar zijn mening in het feit, dat de christelijke partijen altijd de wat hij noemde „ruggegraat" van de verschillende kabinetten hebben gevormd, en in de za ken die zij als regeringspart ners hebben bereikt op vele ge bieden. Dr. Schuring meende dat de christelijke partijen ook de jeugd veel te bieden hebben en verklaarde zich in dit kader een groot voorstander van de Nota Veringa. Hij pleitte voor vergroting van de ontwikke lingsmogelijkheden van de wer kende jeugd en voor de afschaf fing van het avondonderwjs, dat hij een moderne vorm van kinderarbeid noemde. Dr. Schuring verklaarde dat de christelijke partijen oog hebben voor de moeilijkheden en be paalde wantoestanden, die heersen in het onderwijs en die zich uiten in het jeugdprotest. Democratisering van het onder wijs noemde hij een zaak waar voor de christelijke partijen de grootste aandacht moeten heb ben en waarvoor zij zich dan ook inspannen. De heer Van Katwijk benadrukte de belangrijkheid van het pro vinciaal bestuur door een over zicht te geven van de vele ta ken van dit orgaan, op het ge bied van wegenbouw en water staat, ruimtelijke ordening, volksgezondheid en maatschap pelijk werk en- welzijn. De heer Van Katwijk vroeg zich af, waarom de PvdA in een verkiezingsfolder voor de pro vinciale statenverkiezingen uit gebreid ingaat öp de onderwijs problematiek, terwijl dit juist een van de gebieden is waarin niet de provincie, maar de ge meenten en de Rijksoverheid de belangrijkste rollen speien. De heer Kruyk sprak over de rol die de provincie kan spelen in daarbij geheel vernield, maar de bestuurder heeft van dit avon tuur >'een al te ernstige gevolgen ondervonden. Hij werd met schaafwonden naar het Holvziekenhuis gebracht en kon, na behan deling, naar huis. Het oneeluk overkwam een 25-jarige inwoner van Schiedam, die uit de HchUng Maasstuis kwam. Voor hem reed een vrachtauto die bii de afsla0- Vlaardingen-Broekweg de uitvoegstrook op reed. Toen de Schiedammer? die recht door wilde en met een snelheid van on- eeveer110 Lmreed, op vijf meter-afstand van de vrachtauto was fekomen. zwenkte deze terug de weg op. De SchiedamrT®rh"?°ieSg sterk naar links uitwijken en meteen weer terug, om een botsing met de vangrail te voorkomen. Bij die manoeuvre ging zijn a over de kop. Schiedam B. en W. stellen de raad voor, een krediet van f 15 000,beschikbaar te stel len voor het aanbrengen van tijdelijke voorzieningen aan terreinen, die door sloping zijn vrijgekomen. Voor de aanschaf van allerlei materiaal voor de dienst Ge meentewerken vragen b. en w. de raad, akkoord te gaan met een krediet van f 23.856. Hoek van Holland De politie in Hoek van Holland zoekt naar een waarschijnlijk jeugdig per soon die uit een juke-box 125 platen heeft gestolen. De mu- ziekbox was eigendom van een strandexploitant en was tijdens de winter opgeslagen in een ba rak van de vakantieschool. Men heeft zich toegang tot die barak verschaft en de ruit van de ju ke-box ingeslagen om de platen te kunnen stelen. Hoek van Holland De Hoekse politie heeft een 25-jarige Hage naar aangehouden. De man hield zich bezig met „flessen trekkerij" in de letterlijke zin van het woord. Vorige week haalde hij namelijk in Hoek van Holland ongeveer honderd kis ten met lege flessen weg bij een brouwerij-agent en het lege fust deed hij voor 400 van de hand bij een groothan del in Den Haag. Bij ver hoor bleek dat hij elders in het Westland al meerdere malen leeg fust had gestolen. De man ging bijzonder brutaal te werk. Hij beschikte over een perso nenauto met imperiaal en die laadde hij midden in de nacht van binnen en van buiten vol, wanneer hij lege kratten met flessen langs de weg zag staan. Bij de diefstal in hoek van Hol land maakte hij op één nacht zelfs twee ritten, waarbij hij zijn auto helemaal vol laadde met bierkisten en flessen. Aan zijn handeltje is nu een einde geKornci,. I i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 1