Oud papier ten bate van het dier f <rM.WT Ho, geen risico Winkelcentrum De Ketel donderdag open Handelsavondschool moet worden omgezet Twee kranten voor IIn prijs In WSÈm Tekeningen van Gemeente werken op microfilm BON INBREKERS RICHTEN SCHADE AAN IN MUZIEKSCHOOI VERDACHTEN VOORGELEID Auto gestolen im R en W Enschede akkoord met benoeming TWEEDE VERDACHTE INBRAAK AZF INGESLOTEN Buffetjuffrouw mist ƒ.700- 'MM- P l'A cfimM f pinsdag 17 maart 1970 SCHIEDAMSCHE COURAN Broersvest 3 - telefoon 268091 •ONAFHANKELIJK DAGBLAD 97sie jaargang no. 23749 SCHIEDAM EN KETHEL anvullend krediet oor reconstructie an Haarenlaan r bij deze v/pm niet helemaal! was bikkslhatil iet zich ook nittl oeste kant ml voor het eindel isrechter raai merkte hij op.| ;n niet. In deal DPW heel Janjl ren gehad. Heil euten de ieidingl a een strafwofll elle op 1—i. hl ft draaide eeiil et doel wat 2-'l hand en tand! elle zich iauraal edamse geweld! I Schiedam De Nederlandse Vereniging tot Bescher ming van Dieren, afdeling Schiedam, doet nogmaals een beroep op aile Schie dammers door het geven van oud-papier de vereni ging financieel te steunen bij de financiering van de bouw van het nieuwe die renasiel, dat waarschijnlijk zal verrijzen aan de Antho ny Fokkerstraat in de 's-Gravelandse Polder, Dc bouwkosten hiervan zul len bij benadering 250.000 gulden bedragen. Daarom voert de vereniging al ge ruime tijd een oud-papier actie die bij voldoende medewerking goede resul taten beloofd af te werpen. De bouw van het nieuwe asiel begint urgent te wor den omdat het oude asiel aan dc Sint Annazuster- straat op de nominatie siaat te worden gesloopt in liet kader van het sane ringsplan van de gemeen te. Wie oud papier heeft kan bel len naar het dierenasiel, te lefoon 266266, of een brief kaartje schrijven aan het adres St. Annazusterstraat 47 Het papier wordt dan afgehaald. Te allen tijde is liet mogelijk oud papier aan het dierenasiel af te geven. De Dierenbescherming zal die jaar niet met een stand vertegenwoordigd zijn op de Inhabé '70. Reden hier van is ondermeer een door het hoofdbestuur van de vereniging gelanceerde le denwerfactie die voor de plaatselijke afdelingen nogal een financiële ader lating betekent in verband met het verspreiden van folders en dergelijke. Schiedam Burgemeester en wethouders stellen de raad voor een aanvullend krediet van 428.000 te verlenen voor de reconstructie en asfaltering van de Burgemeester Van Haa renlaan. De kredieten, die de raad voor deze werkzaamheden in juni 1965 verleende, zijn door allerlei omstandigheden onvoldoende gebleken. De raad besloot toen een krediet te verstrekken van 3.260.950 voor asfaltering en reconstructie van de Van Haarenlaan alsmede voor het ophalen c.q. ver nieuwen van gas-, water- en elektriciteitsleidingen. Dit krediet was als volgt onder verdeeld: 2.831.150 voor wer ken uit te voeren door Gemeen tewerken en 429.880 voor wer ken van de Technische Bedrij- ^wegens loon- en prijsstijgingen ven. Het eerste krediet is onvol- die tijdens de uitvoering van [^hiedam Onbekenden hebben vannacht voor zeker 500,- I schade aangericht in de Schie- damse Muziekschool aan de Lange Nieuwstraat 183. Zij ver schaften zich toegang door het I forceren van een binnendeur. De inbrekers namen ook een geldbedrag van 100,- mee en een bandrecorder. 'ok de Comeniussehool A aan de Singel 5 heeft bezoek van inbre kers gekregen. Zij kwamen de school binnen door het forceren van de kelderdeur. Er zijn bu reaus geopend en doorzocht maar er wordt niets vermist. 'Giedam De 31-jarige T. B. en 25-jarige J. B. zijn voor de officier van justitie geleid, ver dacht van de beroving van de riedamse kok H. Ongeveer wee weken geleden werd deze feroofd van 600,- in een steeg blJ Lange Kerkstraat [Schiedam De 47-jarige T. J. C. uit Leiderdorp heeft aangifte »edaan van diefstal van zijn Ufo, een Ford Corvair, gebro- wit, kenteken EZ-21-34. Hij d de auto geparkeerd op het Mv n van de Guif oil straat311 A^m' de ^uyfer" |Sehi t "k™ De politie heeft gis- diit1 s op de Rotterdamse- u3 een snelheidscontrole ge- tun met de Mesta-appara- k,J- hoogste snelheid was 70 mieter, zeven automobilis- werden bekeurd. toegeschreven aan loon- en prijsstijgingen alsmede aan de invoering van de BTW zaamhetlen is voor 113.000 j aan klinkerniateriaal vrijgeko men. wat in mindering kan worden gebracht op het beno digde krediet van J 541.000. De gewijzigde uitvoering van de overige werken is er de oor zaak van, dat het krediet van 423.800 voer et ïcchr'sc::i Bedrijven niet volledig is ver bruikt. Dc werkelijke kosten hier 269.800, dus minder dun werd be waren f 16.000 groot. doende gebleken. Nodig is nog 541.000, 46.000 voor over schrijding ervan en 495.000 voor het aanbrengen van de as- falt-toplaag, welk werk nog niet is uitgevoerd. B. en w. hebben voor het extra bedrag de volgende verklaring: Bij nadere uitwerking van de plannen bleek, dat het ver- keersbeveiligingssysteem aan hogere eisen moest voldoen dan was voorzien, met als gevolg een kostenverhoging van 124.000; i buiten de voorzieningen op de kruispunten moest de hele openbare verlichting worden gewijzigd. Deze extra voorzie ningen vroegen een bedrag van 126.000; het aanbrengen van de' asfalt- toplaag vindt later plaats dan was te voorzien. Dé verlate uit voering brengt extra kosten met zich mee, namelijk 220.000, een verhoging die kan worden het werk voor vrijwel elk on derdeel zijn gaan doorwerken, resteert nog een bedrag van 71.000. Bij de uitvoering van dc werk- B. en W. stellen, dat bij de beoordeling van de werkelij ke kosten de overschrijding van het in 1965 verleende krediet beperkt blijft tot f 428.000 minus 160.000 268.000. Schiedam Burgemeester en wethouders stellen de raad voor goedkeuring te verlenen aan een krediet van f 23.000 voor het overbrengen van 5000 teke ningen op microfilm van de dienst Gemeentewerken. De 5000 tekeningen zijn van onder handen zijnde werken, bevatten vaak belangrijke en onvervang bare gegevens, op geen enkele wijze tegen brand beveiligd. Ook het voortdurende gebruik droogt het papier uit, waardoor dc tekeningen kunnen scheu ren. Bij toepassing van 't nieuwe sys teem wordt van elke tekening op rolfilm een opname ge maakt. Voor dagelijks gebruik worden van de opnamen dupli caten gemaakt, die als dia's in een ponskaart worden gemon teerd. Met behulp van een zoge naamde reader-printer is het mogelijk deze dia's op een schermpje voor raadpleging te projecteren, terwijl op eenvou dige wijze tevens afdrukken kunnen worden gemaakt op een goed leesbare grootte. De originele films zullen in bewa- ringworden gegeven aan de ge meente-archivaris, die ze op een brandvrije plaats zal bewa ren.'De voorraad tekeningen is niet groot genoeg om de beno digde apparatuur zelf aan te schaffen. Het filmen zal daar om worden uitbesteed. De tota le; kosten voor de overbrenging van de 5000 tekeningen op mi crofilm worden, inclusief de aanschaf van een reader-prin ter, enkele ladenkastjes voor 'het opbergen van de ponskaar ten en houders voor de origine le films, geraamd op f 23.000. Het is niet rendabel om de beno digde apparatuur zelf aan te schaffen; ook niet voor de 15.000 tekeningen die nog in het tekeningenarchief zijn opgebor gen. De aanschaf van de appa ratuur wordt pas bij 200.000 te keningen rendabel. Omtrent de omzetting op microfilm van deze 15.000 tekeningen willen b. en w. te zijner tijd de raad een voorstel doen. - I13'v J O Ook bij de overweg in Kethel verscheen het berd ,,Ho, geen risico" Schiedam Het Verbond voor Veilig Verkeer voert op het ogenbiik een landelijke actie gericht op het voorkomen van ongevallen op overwegen. Bij overwegen zijn de borden „Ho, geen risico" ver schenen en de '.-.etie wordt ondersteund door indringende spots te midden van de Ster-reclame. Schiedam B. en w. van En schede zijn akkoord gegaan met de benoeming van ir. J. C. Broeyer als directeur van de Dienst Openbare Werken en Volkshuisvesting in die ge meente. De heer Broeyer, di recteur van Gemeentewerken in Schiedam, stond als enige kandidaat op de voordracht- lijst. In september 1960 kwam hij naar Schiedam, waar hij be noemd tot hoofdingenieur-chef van de afdeling Civiele Werken. In mei 1962 volgde zijn benoe ming tot directeur van Ge meentewerken. Schiedam In het winkelcentrum De Ketel aan de Boro- dinlaan in Groenoord heerst op het ogenblik een koorts achtige activiteit. Deze activiteit wordt aan de dag ge legd, omdat de middenstanders donderdag 18 maart ge reed willen zijn met het inrichten van hun winkels. Op het ogenblik ontbreekt daar nogal wat aan: de etalages zijn nog niet helemaal ingericht en er worden nog licht reclames aangebracht. Schiedam 20-jarige J. P. - De politie heeft de constructiewerker T. ingesloten. Hij wordt er van verdacht betrokken te zijn geweest bij de inbraak bij het Algemeen Ziekenfonds in de nacht van 8 op 9 maart. Een andere verdachte, J. de N., is reeds eerder ingesloten. Schiedam De 44-jarige buffet juffrouw C. J. v.d. W. heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal van 700,-. Zij bewaar de het geld 'in een afgesloten kast in haar woning aan het Herenpad. Op 18 maart gaan de zaken open. De Groenoordse huisvrouwen kunnen dan aan de gedachte wennen, dat zij nu op uitgebreider schaal vlak bij huis hun inkopen kunnen doen. De winke liers „pakken" ook di rect vrijdagavond de koopavond mee. De officiële opening wordt vrijdag verricht. Dit zal om tien uur gebeuren door burgemeester H. Roelfsema. Vooraf ko men allerlei genodigden samen in café-restaurant Rijnmond aan het Nieuwlandplein, van waar zij om kwart over negen met bussen ver trekken naar de Boro- dinlaan. Na de officiële opening zal nog een toast op het nieuwe cen trum worden uitge bracht. Schiedam - B. en w. stellen dc raad voor, een verzoek bij de minis ter "an Onderwijs en Wetenschappen in te dienen over de omzet ting "an de gemeentelijke middelbare handelsavondschool in een a vnnd-m.a.v.o.-school dan wel een avond-m.e.a.o.-school. Een wetsontwerp van de minister maakt een eind aan het bestaan van dc handelsavondschool op I augustus 1975. De gemeente heeft van het minis terie vernomen, dat de omzet ting nog wel even op zich kan laten wachten en dat deze om Het Verbond voor Veilig Verkeer geeft automobilisten ook een aantal richtlijnen voor het oversteken van beveiligde en niet-beveiligde overwegen. Het Verbond raadt automobilis ten aan bij elke riiet-bëveihgde overweg te stoppen, te kijken en door een geopend autoraam pje te luisteren. „Wees vooral op uiy hoede wanneer U meent uit het hoofd te weten, op welke tijden treinen een bepaalde overweg passeren. Door de rou tine is het gevaar voor onoplet tendheid des te groter". Zorg ervoor, dat U bij fiieverkeer niet óp een overweg stil gaat staan, steek pas over als aan de andehp kant voldoende ruim te is. „Als u de verleiding voelt opko men, zigzaggend tussen de hal ve bomen van een automatisch beveiligde overweg door te rij den, bedenk dan dat een aan stormende trein een remweg heeft van minstens achthon derd meter", zo waarschuwt het Verbond voor Veilig Ver keer, „en bedenk dat u niet al leen uw eigen leven, maar ook dat van de machinist van de trein en van honderden trein reizigers ih de waagschaal steit". Wacht bij een automatisch bevei ligde overweg aitijd tot het rode licht gedoofd' is, omdat er nog een tweede en soms een derde trein onderweg kan zijn, en haal nooit in op een over weg. zetting in een schooltype van de Wet op het voortgezet onder wijs nog niet heeft plaatsgevon den. Uit deze mededelingen trok de gemeente de conclusie, dat het ministerie nog nadere medede lingen zou doen over het hoe en waarom van de omzetting. De staatssecretaris van O. en W. deelde echter mee, dat wan neer men een handelsavond school nog wil laten voortbe staan, dit zal moeten gebeuren in de vorm van een avond- m.a.v.o. of een avond-m.e.a.o. en dat omzetting moet geschie den via de planprocedure. Deze procedure houdt in, dat de gemeentelijke handelsavond school moet worden geplaatst op het plan van scholen, die be kostigd zullen worden ih de ja ren 1972 tot en met 1974. B. en w. hebben een verzoek alvast vooruitlopend op de beslissing van de raad aan de minister gezonden, omdat dit verzoek vor 1 februari binnen moest zijn. De raad zal maandag beslissen, of zij het verzoek aan de minis ter van Onderwijs en Weten schappen tot omzetting van de gemeentelijke middelbare han delsavondschool in een avond- m.a.v.o.-school dan wel een avond-m.e.a.o.-school, te plaat sen op het plan van scholen voor de jaren 1972 tot en mei 1947. zal goedkeuren. De inwoners van Schiedam en Kethel piofl- teren van een unieke kranteneombiuatie. Voor de normale abonnementsprijs 13.75 per Kwartaal) krijgen zij dagelijks de Schie- damsche Courant met het Rollerdamsch Nieuwsblad, zoals dat ook in Rotterdam wordt bezorgd. Door deze nieuwe organisatie krijgt men nu dus naast de Schiedamsche Courant, die uit sluitend en zeer volledig plaatselijk nieuws brengt, ook nog het „algemene" Rotterdamsch Nieuwsblad voor het nieuws uit de Randstad, uit Nederland en uit de wereld. Probeer deze unieke combinatie eens gratis veertien dagen. Vul onderstaande strook in, doe hem in een envelop en stuur deze onge- frankeerd naar: Rotterdamsch Nieuwsblad, antwoordnummer 834, Rotterdam. Ik wil de Schiedamsche Courant het Rotterdamsch Nieuwsblad 14 dagen gratis op proef. Ik geef mij op als kwartaalabonnee. Naam: Adres: Plaats: O doorhalen wat niet wordt gewenst. "1 I I I I I I 1

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 1