Inspraak op bewijs van toegang Crèche in boerderij Landvreugd 4 AGENDA Beschuldiging van discriminatie aan Centrale Kerkeraad 19! tï buurten in Vlaardingen Benoemingen J STAD MM éÊÊÊk 1| HUMMt 11 m*7 Benoeiiiinigen bij kl iiiterondei~wij s Dammen Be nieuwe kampioe van Schiedam heet J. Onink TEMPO-TEAM Zoekt U een net persoon TEMPO-TEAM steno-typisfes typistes dicfafonistes adm. krachten CINCINNATI - NEDERLAND N.V. afdelingssecretaresse TEMPO-TEAM DAAROM SCHIEDAMSCHE COURANT DINSDAG 17 MAART SCHIEDAMSCHE COURANT ÉS® r BIJKANTOOR ABN EERSTE WINKEL NUTTELOZE KNALLEN hiedam 1 naar van h( aan de Hav hem op zijn [ting van ziji zijn zoon. :ze boot, ooi Duitse beze in handen v den Bosch h Schoeners BOODSCHAP fabriek van gereedschapswerktuigen VLAARDINGEN Voor onze afdeling verkoop vragen wij een Voor deze belangrijke, goed gehonoreerde functie, die met een grote mate van zelfstandigheid dient te worden vervuld, gaan onze gedach ten uit naar een representatieve persoonlijkheid, niet beneden 25 jaar. Beslist noodzakelijk zijn: - een uitgebreide kantoorervaring (w.o. bekendheid met dictafooa- werk) - een uitstekende mondelinge en schriftelijke uitdrukkingsvaardig heid in de Engelse taal. Schriftelijke sollicitaties, met vermelding van leeftijd, opleiding en staat van dienst, kunnen gericht worden aan de Afdeling Personeels zaken, postbus 98 te Vlaardingen. Het is eveneens mogelijk telefonisch te solliciteren; ons telefoon nummer is: 010-347944, toestel 335. DE BURGERIJ wordt ook Sin vanavond weer in de gele genheid gesteld een voorlichtings bijeenkomst bij te wonen over de plannen, die het bureau Fledde- rus en Van Gent over de toekom stige binnenstad van Schiedam heeft ontwikkeld. Dat wil zeggen slechts wie een toegangsbewijs gen behoort vanavond tot de veertig gelukkigen die vragen kunnen stellen en ideeën naar vo ren kunnen brengen, of ze, op schrift gesteld, in een ideeënbus kunnen werpen. OP ZICHZELF is het idee van burgemeester en wethouders, de mening van de burgerij over de plannen van Fledderus en Van Gent te horen, niet slecht. De ma nier waarop dit gaat roept echter vragen op. De stijlkamer van het Stedelijk Museum, waarin de bij eenkomsten worden gehouden, kan hoogstens veertig personen bergen. Die zitten op elkaar ge pakt en wie iets te laat komt, kan rekenen op een staanplaats. Van deze bijeenkomsten worden er vijf of zes gehouden. Dat wil zeg gen dat twee tot driehonderd Schiedammers gelegenheid heb ben, ze bij te wonen. En op een inwonertal van 83.000 lijkt dit wel weinig.... Groenoord's kleuters kunnen naar De Stal SCHIEDAMSCHE COURANT tevens bijkantoor Rotterdamseh Nieuwsblad Broersvest 3 Administratie en abonnementen telefoon 268091 Redactie: telefoon 262366 Klachtendienst: telefoon 261773 van 18.3020 uur, Van Maanenstraat 35 zaterdag van 1719 uur. Deze krant wordt uitgegeven door de Sijthoff Pers NV. DE VRAAG is dus waarom i b. en w. niet een grotere zaal hebben kunnen inrichten voor deze avonden. Bij voorlich tingsavonden behoort iedereen naar binnen te kunnen wandelen, zonder toegangsbewijs! Nu is de voorlichting aan de burgerij wei nig efficiënt. Tenslotte nog de vraag waarom het gemeentebe stuur öp de voorlichtingsbijeen komst. die vrijdag werd gehou den niet aanwezig was. Als b. en vv. menen, de burgerij inspraak te moeten geven, is het toch niet meer dan een kwestie van be leefdheid, dan ook aanwezig te zijn en op deze manier daadwer kelijk belangstelling te tonen voor wat er in de burgerij leeft. HHB 1 s &K DINSDAG IRENE, CHR. SOC. BEL., CHR. SOC. BEL., ARCADE, ARCADE, ARCADE, WOENSDAG WIJKC. NIEUWLAND, CHR. SOC. BEL., ARCADE, TENTOONSTELLINGEN STED. MUSEUM: GALERIE DE GRAAFF: GALERIE PUNT 4: 20 uur: Toneelmanifestatie S.G. in» Dulci". 10 uur: Huisvrouwengymnastiek. 13 uur: Bridgeclub Schiedam. 19.30 uur: St. Eloy. 20 uur: Cursus E.H.B.O. 20 uur: Jaarverg. K.S.M. Orpheus 20 uur: N.I.V.O.N. 20 uur: Jaarverg. N.C.V.B. 19.30 uur: Bijeenkomst Studievrienden! 14 febr.16 maart: Stanley Bromm realisatie van twee projekten. 3 maart16 maart: Leo Mineur, fotj montages. 6 maart16 maart: Jeugd Express»! Schiedam. 7 maart6 april: Rob Figee, speel objekten. 21 febr.12 maart: Ab Knupker, schil' der ij en en aquarellen. 9 maart29 maart: Michel Cardew sculptures en tekeningen. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN DR. NOLETSTICHTING, Stadhouderslaan 98: elke dag van K tot 14.30 uur en van 19 tot 19.30 uu GEMEENTEZIEKENHUIS, Nassaulaan/BK Laan: 13.30 tot 14 uu. en van 19 tot 19.30 uur. De kerkeraad van de hervorm-' de wijkgemeente Rehoboth heeft de Centrale Kerkeraad beschuldigd van discrimina tie. De wijkkerkeraad deed dit in een verklaring in Her vormd Vlaardingen naar aanleiding van het ontzetten uit het consulentschap van ds. Vermaat. In zijn plaats heeft de Centrale Kerkeraad ds. A. A. Bos benoemd. Ds. Vermaat zou als consulent in samenwerking met de heer Van Lambalgen het pastoraat in de wijkgemeen te Rehobothkerk gaan uitoe fenen. De opvattingen van beide heren over het consu lentschap en het werk in de Rehobothkerk stemden ech ter niet overeen. Bij een be middelingspoging van ds. Nauta en ds. Bos stelde de laatste voor het consulent schap van ds. Vermaat over te nemen. De heer Vermaat stemde daar niet mee in, waarna tijdens een vergade ring van de Centrale Kerke raad werd besloten ds. Ver maat uit het consulentschap te ontzetten. Het bijkantoor van de Alge mene Bank Nederlandl in- Holy is door wethouder Van der Veen geopend. Het ge bouw is een onderdeel van het winkelcentrum De Lo per, dat op 1 mei officieel geopend zal worden. Di strictsdirecteur mr. C. N. Geise, was zeer content met de plaats waar het nieuwe bijkantoor is gevestigd. De heer A. van Heest, directeur van het hoofdkantoor in Vlaardingen, bood het ge meentebestuur een envelop pe met inhoud aan, te beste den voor een cultureel doel. De eerste permanente winkel in Holy een sport- en cam pingwinkel aan de Lepelaar- singel is door burgemees ter Heusdens geopend. De sleutel, waarmee de burger vader de opening zou ver richten, was verstopt in een ballon die hij eerst met een buks moest stuk schieten, wat hem bij het eerste schot reeds lukte. Burgemeester Heusdens zag de opening voor de firman ten als een sluitstuk van een stukje durf en onderne mingsgeest. De winkel, een ontwerp van de Vlaardingse architect Krijgsman, bestaat rondom geheel uit glas, met uitzon dering van het magazijn. Het aannemersbedrijf Scha pers uit Rotterdam begon in oktober '69 aan de bouw van de winkel. De heer A. J. M. Tetteroo, ge meenteraadslid voor Binding Rechts, heeft bij de minister van defensie geklaagd over knallen die ontstaan als mili taire vliegtuigen de geluids barrière doorbreken. Klach ten bij de Kon. Luchtmacht en de meld- en regelkamer van Rijnmond leverden de mededeling op, dat het door breken van de geluidsbar rière door zal gaan, zo lang geen aanwijsbare schade wordt aangericht. In zijn brief aan de minister vraagt de heer Tetteroo of deze niet met hem van me ning is, dat mensen met hart- aandoeningen en bejaarden ,,zich wel eens een hartver lamming kunnen schrikken bij zulke doelloze overlast". Hij vraagt zich voorts af wat voor nut het produceren van knallen zou hebben voor de Militaire Luchtmacht. Zijn veronderstelling: -„Mis schien om een eventuele vij and angst aan te jagen Laat men er dan wel aan denken dat de te verdedigen bevolking zich eerst niet zel ve is doodgeschrokken." Schiedam Dolle Mlna's wensen niet op straat nagefloten te worden. Dolle Mina's wensen „baas in eigen buik" te zyn, zoals zjj onlangs in Utrecht duidelijk lieten weten. Voor de gehuwde vrouw met kinderen ligt het probleem vaak iets anders. Zij wil soms het contact met. de maatschappij behouden. Natuurlijk komt voor haar in de eerste plaats de zorg voor haar gezin. Maar daarnaast wil zij haar belangstelling voor andere zaken op temperatuur hou den en in die maatschappij niet alleen de rol van huisvrouw en -moeder vervullen. Zodra een kind minder afhanke lijk van de moeder is gewor den, bestaat voor de moeder de mogelijkheid haar kind in een crèche onder te brengen. Zij kan dan met een gerust hart datgene doen, waar zij behoefte aan heeft. Vanaf vandaag hebben de moe ders in Groenoord die mogelijk heid vlak bij huis. In boerderij Landvreugd is weken gewerkt, om het een en ander op te knappen voor de kindercrèche „De Stal", waar de kleuters van 2 tot 4 jaar in de ochtendu ren ondergebracht kunnen wor den. Het initiatief voor de kin- derchèche is uitgegaan van de Wijkvereniging Groenoord, waarbij met name de dames De Graaf-Boelen en Ter Borg de organisatie op zich hebben genomen. Voor het „mannen werk" hebben zich vele vrijwil ligers ingezet en het resultaat heeft men gistermiddag in ogenschouw kunnen nemen. De kleuters kunnen op de boerde rij terecht van maandag tot en met vrijdag van acht uur des morgens tot twee uur 's mid dags. Onder leiding van een leidster worden de kleuters bezig ge houden. 's Morgens krijgen zij een glas melk met een versna pering en degenen, die tot twee uur in de boerderij blijven, kunnen tussen de middag een boterhammetje eten. Ook de kinderen die uit school komen kunnen tussen de middag te recht in Landvreugd. De kosten voor leden van de wijkvereni- Schiedam B. en w. stellen de raad voor door benoeming van enkele Schiedammers te voor zien in vacatures, die bestaan in allerlei gemeentelijke com missies. De raad zal maandag beslissen over de benoeming van twee nieuwe leden voor de commissie van het gemeente- Ziekenhuis. In de vacature W. J. Buurman worden aanbevolen 1. dr. J. J. van Ewijk en 2. de heer T. Everard. In de vacatu re mej. G. Burger kunnen wor den benoemd 1. mej. G. Bur ger, die aftredend is en 2. de heer A. van Rossum. Voor de benoeming tot lid van de commissie voor het Stedelijk Museum worden voorgedragen 1. ir. A. L. Backer en 2. de heer W. Meinen. Voor het vervullen va drie vacatures in het College van Regenten van het Sint Ja cobs Gasthuis worden aanbevo len: in de vacature C. A. Ha- bermehl; 1. de heer C. A. Ha- bermehl, aftredend en 2. de heer A. van Wieringen, in de vacature Z. Th. Hazewindius: 1. de heer C. Aleman, en 2. de heer J. Breman en in de vaca ture J. van der Velden: 1. de heer H. Bijl en 2. de heer A. Onverwagt. ging variëren van 1,50 tot f 4,00 per ochtend. Voor niet-le- den varieert de prijs van 1,75 tot 4,50. In de boerderij is een ruimte be schikbaar voor ten hoogste 15 kinderen, voorlopig althans. In die ruimte zijn enkele tafeltjes en stoeltjes en heel veel speel goed te vinden. Er is verder nog ruimte, waar de kinderen op borden aan de muur naar hartelust kunnen tekenen. Verwachten de dames De Graaf en Ter Borg dat er veel gebruik van de crèche gemaakt zal worden? „We hebben nu al 16 aanmeldingen binnen. Ik geloof wel dat er een grote behoefte aan bestaat. Maar wellicht zul len er mensen zijn die een zeke re drempelvrees moeten over winnen. We hebben overigens al veel reacties gehad. Men vindt het over het algemeen prettig, dat het kind leert met andere kinderen te spelen. De kleuters hebben hier niet veel. Op een galerij spelen, is het niet. En ze zijn nog te jong om alleen buiten te spel en",aldus mevrouw De Graaf, die alweer weggeroepen wordt om een nieuwe aanmelding in te schrij ven. Behalve binnen is er rondom de boerderij ruimte om de kinde ren te laten spelen, maar daar voor is in eerste instantie toch wel een zandbak nodig, en ver der een wip, een schommel etc. Het zijn plannen die de organisa trices graag verwezenlijkt zou den zien. Voorlopig is het enio\ wat ze belemmert in de uitvoe ring van die plannen de finan ciële kant van de zaak. 9 Gisteren was het „kijkdag" in de nieuwe crèche voor Groen oord in boerderij Landvreugd aan de Sweelincksingel. De naam van de crèche is v< zonnen door de heer De Graaf. Mevrouw De Graaf zegt daar over: „De Stal", dat hoort bij een boerderij. Bovendien bete kent sta opbergplaats. En dat is hier toch min of meer wel van toepassing." De crèche ligt niet in het centrum van de wijk Groenoord. maai de bus brengt moeders met kin deren bijna voor de deur van Landvreugd. Schiedam B. en w. stellen de raad voor, mej. M. de Wijs te benoemen tot hoofdleidster aan de kleuterschool Eduard van Beinumlaan 84. Zij is thans waarnemend hoofdleidster aan deze kleuterschool. Verder stel len b. en w. voor mevrouw F. I. Zandbergenvan de Wel te benoemen tot hoofdleidster van de kleuterschool aan de Sehie- damseweg 65 in Kethel. Me vrouw Zandbergen is daar thans waarnemend hoofdleid ster. Schiedam In de hoofdkla?-- voor het damkampioensch?- van Schiedam is de strijd pp I streden. Kampioen van Schip-1 dam werd de heer J. Onink. Hi kreeg de titel niet zomaar ca-1 deau. Er moest felle strijd voor I geleverd worden. De jeugdirp I Wim Vrijland won zijn partij tegen de heer Antes, terwijl zijn broer won van Peter Landsbergen. De heer Onink speelde zijn laatste partij tegen De Wilde, welke reeds kort na het begin in moeilijkheden kwam. De geroutineerde nieu we kampioen van Schiedam zag meteen de mogelijkheden om de partij in zijn voordeel te besluiten. Hiermee werd heer Onink voor de tiende ir kampioen van Schiedam. |en stuk bre: aie gestro [met een veel ■het schip nu water terug [Daarom was Bosch gistere op grote hou [behulp van ■chting van Bllen, waar gen in zijn Jaij.n. I Een interessante boodschap op de televisie voor iedereen die beter en beter betaald tijde lijk werk zoekt. Verder voor ieder, die een goed uitzendbureau zoekt. Kijk naar de eerste Europese televisie uitzending van de uitzend organisatie op dinsdag, 17 maart Ned. II voor 8 uur en donderdag, 26 maart Ned. I voor 8 uur. Wij geven voor onze woonplaats u persoon lijk alle inlichtingen van maandag t.m. don derdag van 8.3017.30 en vrijdag van 8.30 19.00 uur. Wlkom bij TEMPO-TEAM. Hoogstraat 198, Schiedam, Tel. 260844. Die gewend is zelfstandig te werken? Die administratief en technisch onderlegd is? Die ervaring heeft in buitendienst en verkoop? Die zowel part-time als full-time beschikbaar is? Die beschikt over telefoon en auto? Bel dan (010) 274495 of schrijf onder no. 17759 bur. v. d. blad. UITZENDORGANISATIE Kantoor Schiedam vraagt voor directe uit zending naar bij haar be kende bedrijven Ned. moderne talen. Ned. moderne talen. (mnl. 4- vrl.) alles voor hele dagen. Elke vrijdag uitbetaling, per kas, bank of giro. Vol ledige sociale verzekering. U bent iedere dag voor vrijblijvende inlichtingen van 9.00-17.00 uur welkom. Op ons kantoor ontmoet u Mej. Brand, afdelings leidster. Hoogstraat 198. Telefoon 26 08 44. de grootste uitzendorgani satie voor iedereen. Tien jaar op de bres voor de belangen van zijn uit zendkrachten. a. met de hoogst toelaat- bare honoraria. b. met snelle herplaat singen. c. met een uniek spaar systeem 2% rente per maand d. met de grootste v kennis voor de juiste indeling en goede plaat sing van zijn uitzend krachten. e. met een kosteloos abon nement op het unieke informatieve blad voor uitzendkrachten Tempo-Team Nieuws- f. met gelegenheid tot kosteloos adverteren voor uitzendkrachten in ons Tempo-Team Nieuws. g. met snelle uitbetaling per kas, bank of giro - maandag beginnen, vrijdag geld h. met eigen centraal kantoor voor de verzor ging van alie sociale voorzieningen en infor maties daarover - Hoogstraat 198, Schie dam i. met talloze open plan'' sen voor kantoorkracn- ten, en evenzeer voor industriële krachten. j. met vriendelijk en har telijk personeel waar u voelt dat u welkom bent. k. als een gemeente, wïjt- of straat u niet lijk'- dan krijgt u de keuze uit tientallen andere mogelijkheden. Loop eens binnen bij ecn van de Tempo-Team kan toren. Bekijk de Tempo-Team advertenties, die u ieder dinsdag hier kunt vinden- Inderdaad Tempo-Team 1 een nieuwe naam, ma® met 20 kantoren in Neder land en een gevestigd reputatie.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 2