S3 Diefstal van 400 uit magazijn Uit enquête Leerlingen STS kiezen de linkse partijen Schipper Roeleveld krijgt prijs Twee kranten voor een prijs Winkeliers vereniging opgericht Exposities in liet Stedelijk Dizzy disc jockey's in In the Mood De Ketel: J. J. j. B. Collignon koninklijk onderscheiden Auto-showrooms geopend Aanhouding FICO DRAAIT „GEEN BOMMEN MAAR KNOPEN" FEESTELIJKE DAG GOEDE KEUS ADVIEZEN PSili SiïiS LEEFTIJD 1 Vrijdag 20 maart 1970 SCHIEDAMSCHE COURANT Broersvest 3 - telefoon 288091 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD SCHIEDAM EN KETHEL 97ste jaargang no. 23752 Winkelcentrum met knaleffect geopend ondernomen. Zij hebben zich verenigd in een belan genvereniging, die alle ves- Schicdam Hoewel de win kels in De Ketel aan de Bo- rodinlaan officieel nog maar éven onen zijn, heb- tigingen in De Ketel om- ben de winkeliers hun eer- vat. ste gezamenlijke actie al hiedam Een daverende knal afkomstig van 'n ^ontploffende bom heeft gisteren de officiële ope- van het winkelcentrum De Ketel aan de Borodinlaan aangekondigd. Burgemeester H. Roelfsema schoot een kanon af, waarna het pro jectiel met een grote snelheid de lucht in vloog, de omstanders in dikke rookwolken achterla tend. Uit de bom kwam een groot spandoek naar beneden dwarrelen met de naam van het win kelcentrum er op. Het spandoek kwam terecht tussen de vele Groenoordse huisvrouwen die als adspirant-koopster veel belangstelling voor De Ketel bleken te hebben. Ita de officiële opening ging burgemeester Roelfsema een kijkje nemen bij de winkeliers, die zich in De Ke tel hebben gevestigd. Ook genodigden en andere be langstellenden maakten toen een rondgang door hef sfeervolle centrum, een thans in vervulling gegaue wens van menige huisvrouw uit Groenoord. [fan de zijde van de gemeente bestond nogal wat be langstelling: de wethouders J. Scheffers. M. Eyke- naar en mevrouw G. D. Verwey-de Graaff waren bij de opening aanwezig, evenals directeuren van ge meentelijke diensten en vele raadsleden. De genodig den waren vooraf welkom geheten in hotel Rijnmond aan het Nieuwlandplein, vanwaar zij met bussen naai de Borodinlaan werden gebracht. Later keerden /.ij weer terug in het winkelcentrum, waar enkele toe spraken werden gehouden. )rs. J- C. J. G. van der Linden van de Nederlandse Middenstand Financieringsmaatschappij voor Be- drijfsobjecten (N.M.B.O.) voerde als eerste het woord. Hij was verheugd, dat het winkelcentrum in Groenoord tot stand is gekomen en vond de aanblik ervan bijzonder fraai. lurgemeester H. Roelfsema toonde zich ook verheugd- „Groenoord heeft hier lang op gewacht. Echt, het is een feestelijke dag, vooral voor de wijkbewoners. De winkels aan de Laan van Bol'Es en in het dorp Kethel hebben voor dit winkelcentrum tot stand kwam hun uiterste best moeten doen om de bewoners van Groenoord van dienst te zijn. Zij hebben daarbij veel kritiek moeten verdragen, toch komt hen een woord van waardering toe". „Er is hier bij dit winkelcentrum oen groots stuk werk verricht. Een compliment aan de M.B.O., de archi tect, de aannemer en de middenstanders is hier op zijn plaats. Voor een aantal middenstanders is het ri sico groot geweest om in De Ketel met een vestiging te beginnen. Een zaak er op nahouden blijft hier voor lopig een waagstuk, de winkeliers hebben een risico genomen" aldus de burgemeester. L)e heer Roelfsema was blij met de naam, die voor het nieuwe centrum is gekozen. „Dat is een goeie keus geweest. De Ketel herinnert, aan de verbinden- heid die er bestaat met het oude dorp Kethel, ook ai wordt het anders geschreven. Kethel betekent: kuil in de streek, een laagte dus. Ook dit winkelcentrum heeft een zekere beslotenheid". pe burgemeester had ook nog enkele adviezen voor de mid denstanders: ,,U zult ervoor moeten zorgen dat U een goede samenwerking hebt en dat U de intimiteit goed verzorgt. De winkeliers moeten een eenheid vormen, wat ook tot uiting zou kunnen komen in bijvoorbeeld gezamenlijke reclame-acties. Zorgt U ook voor een goede service. Wat u met elkaar hier I vanochtend hebt laten zien, is prachtig. Als U zo doorgaat, voorspel ik U een goede toe- komst. Mijn stellige indruk van mijn bezoek is, dat de huis vrouw zich er al thuis voelt". pok de heer J. H. B. Vredebregt bod zijn felicitaties aan namens de Schiedamse Handels- en Be- drijfsraad. „De S.H.B. is blij met dit centrum. Het winkel centrum dat aan de Zwaluw laan zal verrijzen mag niet lang meer op zich laten wachten. Ge'ukkig is de gemeente al met voorbereidende plannen aegonnen", aldus de SHB-voor- zitter. De heer A. Bijl dankte de aanwe zigen namens de winkeliers van De Ketel voor hun belangstel- Roelfsema een koperen ketel -mg en bood burgemeester met bloemen aan. Schiedam In de nacht van woensdag op donderdag zijn drie inbraken in bedrijven ge pleegd. Uit het magazijn van de N.V. Linschoten aan de Jan Steenstraat hebben onbekenden een bedrag van 400 gestolen. Minder succesvol waren inbre kers bij de N.V. Pieterman aan de Nieuwpoortweg en bij de N.V. Vegro aan de 's-Grave- landseweg. In beide gevallen werd een ruit vernield om bin nen te komen, maar er wordt niets vermist. Schiedam Burgemeester H. Roelfsema opent vanavond twee exposities in het Stedelijk Museum. De eei-ste expositie is een groepstentoonstelling, waarop werk van de Schiedam se Kunstenaarsvereniging kan worden bezichtigd. Ook de tweede expositie is een groeps tentoonstelling. Hier wordt het werk va ti de leden van de Alge mene Fotoclub Schiedam ten toongesteld. L>e burgemeester verricht de opening om kwart over acht in de aula van het Stedelijk, Hoogstraat 112. Van 22 maart tot 20 april wordt in het Stedelijk een expositie ge houden van aquarellen, etsen en lithografieën van Hisako Abe, Deze tentoonstelling wordt morgenmiddag om half vijf ge opend. 9 Burgemeester Roelfsema tijdens zijn rondgang na de opening. Schiedam Op de Schiedamse Technische School aan de mgr. Nolenslaan 3 is gisteren een verkiezingsonderzoek gehouden onder 250 leerlingen van LTS, ITO en part-time opleidingen Eén voor de motieven voor het onderzoek was, dat vooral leerlingen uit de hogere klassen kunnen worden geconfron teerd met een vrij plotselinge verlaging van de kiesgerechtig de leeftijd, zodat zij mogelijk volgende jaar als zij achttien zijn al hun stem uit konden brengen voor de Tweede Kamer verkiezingen. hardingen Schipper C. Roe pveld van de trawler VL 105 jyizabeth van de rederij W. «-wakkelstein NV heeft de pro- ^uktschapsprijs voor gezouten a ring toegekend gekregen, et Produktschap voor vis en 'sProdukten heeft vanmorgen prijzen weer toegekend aan cl l?Pers van vaartuigen die ha ■■3eSt .verz°rgde zeevis en/of Resultaat van het onderzoek: een sterke vertegenwoordiging van. de Partij van de Arbeid (ruim 39« od'66 (ruim 28"/o) en de Politieke Partij Radicalen (10 °/o). De confessionele partijen en de VVD zijn duidelijk onder vertegenwoordigd. De leraren die aan de enquête hebben ge werkt noemen hier als oorzaak de niet-levensbeschouwelijke grondslag van de STS. Protes tantse en rooms-katholieke leerlingen zijn voornamelijk op bijzondere scholen ingeschre ven. De KVP haalt bijvoorbeeld slechts een percentage van 3,13 in de enquête. De enquête vormt overigens be- voerd. mS in 1969 hebben aange paald geen doorsnee van het Nederlandse kiezerkorps. Vele jongens krijgen een opleiding als werknemer, zodat het berei ken van topsalarissen en top functies en het vaak daarmee verbonden „stemmen op de VVD" in veel gevallen niet tot de mogelijkheden behoren. Be halve een confrontatie van de leerlingen met de mogelijk ver laging van dekiesdrem pel, ziet men in de enquête ook een nut tig stuk maatschappijleer. Blij kens het verslag hebben de leerlingen met animo hun stem uitgebracht. P.v.d.A. De Partij van de Arbeid blijktde meeste aantrekkingskracht op de leerlingen uit te oefenen. De meeste „kiezers motiveren hun stem met „omdat de PvdA een partij voor de arbeiders is", maar ook „omdat men thuis op deze part-ij stemt". Slechts weinig leerlingen blij ken de idealen die de PvdA voorstaat als motief voor hun stem te zien: 1,6 procent. Het idee dat de PvdA vee! voor de werkende jeugd doet, komt wél over: 10.4 procent. Ook het idee dat- de PvdA voor ontwapening- is heeft nogal wat stemmen op geleverd. De gedachte van een centrum partij trekt de meeste stemmen voor D'66. Zo'n 20,5 procent ge looft dat D'66 vernieuwing brengt en 18,4 procent is het he lemaal „met deze partij eens". Minder kiezers vinden, dat D'66 links is en veel voor de jeugd doet. Er zijn ook 11,5 procent van de stemmen op D'66 zon der motief uitgebracht. De PSP blijkt aantrekkelijk, om dat zij „voor afschaffing van het leger is", 61,9 procent, maar ook hier is 38,1 procent van de stemmen zonder nadere opgaaf van redenen uitge bracht. De PPR slaat aan bij de jongens op de STS, omdat zij tien procent van het totaal aan tal stemmen heeft. Als motief vuor de keuze van de PPR geeft men op: omdat deze par tij voor samenwerking met linkse partijen is, omdat deze partij zo links is of omdat dit een partij is voor de arbeiders. De CPN kwam er mager af: 3,13 procent van het stemmentotaal. Op de VVD werd maar om een enkele reden gestemd: omdat „deze partij zo democratisch was en dat blijft". De stem mers op de Boerenpartij had den geen motief voor hun keu ze, daarmee het landelijke voorbeeld volgend. De KVP werd gekozen omdat er goede bestuurders in zouden zitten of omdat het thuis ook werd ge daan. De PvdA geniet de meeste sym pathie onder de 15- en 16-jari- gen, D'66 onder de 16-jarigen, de PSP onder de 16- en de 17-ja- rigen en de PPR onder de oud ste leerlingen: die van 18 en 19 jaar. Een Progressief Akkoord 'zou er bij deze uitslag wel inzit ten: Partij van de Arbeid, PSP en PPR hebben 56,88 van het totaal aantal uitgebrachten stemmen behaald. De winnende partijen in de ver kiezingen voor de Provinciale Staten, zoals die eergisteren in Schiedam zijn gehouden, heb ben hun aanhang sterk ver deeld over de stad. D'66 is sterk in Groenoord, met, name op het Bachplein, waar de De mocraten twintig procent van de stemmen behaalden. Dit percentage haalden zij nergens anders. Bij één stembureau in de Openbare kleuterschool aan de Peter van Antooylaan haal den zi.j 17 procent. Het-laagste percentage haalden de Demo craten in Kethel-Noord, van ouds een bastion van de KVP. De Partij vart de Arbeid trekt veel stemmers in De Gorzen, maar ook in Nieuwland. Het hoogste percentage (52) werd in Nieuwland behaald. Merk waardig genoeg boekte ook de VVD een goed resultaat in Nieuwland, al waren de- resul taten in de Schoolstraat en in de Bosboomlaan hier het beste. Schiedam De heer J. J. J. B. Collignon (65) uit de Van Leeu wenhoekstraat 10 in Schiedam is onderscheiden met de ere medaille in brons, verbonden aan de orde van Oranje Nas- sau. De heer Collignon heeft deze medaille geregen wegens langdurige en trouwe dienstver vulling. Gisteren was hij veer tig jaar in dienst bij de ge meentelijke Vervoer-, Reini- gings-, OntsmettingS- en Markt- uienst, waar hij de functie van auto-smeerder bekleedt. Burge meester H. Roelfsema heeft de onderscheiding gistermiddag tijdens 'n speciale bijeenkomst op het stadhuis aan de jubilaris uitgereikt en daarbij enkele toepasselijke woorden gespro ken. Vlaardingen Drie discjockeys, Joh. F„ Edyxmo en Rini-Bie zullen zaterdagavond in zaal Muzanda, voor Disco In The -Mood, de platen weer aan el kaar praten. Deze dizzy dj's weten hoe zij het publiek met de platen kunnen animeren en amuseren. Gezien de drukte van twee waken geleden, vele leden moesten toen zelfs in de hal blijven staan, is het wel zaak om vroeg te komen, als je een plaats in de zaal wil bemachtigen. Schiedam Sinds gisteren is Schiedam twee auto-showrooms rijker, één aan het Nieuwland plein en één aan de 's-Grave- landseweg. De eerste show room is van de Honda-dealei W. v. Kleef. De showroom van C. v. Roon's autobedrijf is ver huisd naar de 's-Gravelandse- weg. Er is daar ruimte voor on geveer 15 wagens. Deze garage is een Simca-dealer. Schiedam De Schiedamse poli tie heeft de 22-jarige los-arbei- der M.K.G. aangehouden. Hij wordt ervan verdacht, uit een woning aan de Jacobastraat een gouden horloge te hebben gestolen. Het horloge is terug gevonden. De inwoners van Schiedam en Kethel profi teren van een unieke krantencombinatie. Voor de normale abonnementsprijs 13.75 per kwartaal) krijgen zij dagelijks de Schie- damsche Courant met het Rotterdamsch Nieuwsblad, zoals dat ook in Rotterdam wordt bezorgd. Door deze nieuwe organisatie krijgt men nu dus naast de Schiedamsche Courant, die uit sluitend en zeer volledig plaatselijk nieuws brengt, ook nog het „algemene" Rotterdamsch Nieuwsblad voor het nieuws uit de Randstad, uit Nederland en uit de wereld. Probeer deze unieke combinatie eens gratis veertien dagen. Vul onderstaande strook in, doe hem in een envelop en stuur deze onge- |L| frankeerd naar: Rotterdamsch Nieuwsblad, IM antwoordnummer 834, Rotterdam. 1 I Ik wil de Schiedamsche Courant het Rotterdamsch I Nieuwsblad 14 dagen gratis op proef, j Ik geef mij op als kwartaalabonnee. I Naam: I I Adres: I I I I Plaats: I doorhalen wat niet wordt gewenst. J Vlaardingen De filmcommissie van de CJV Liefde en Vrede verzorgt zaterdag weer een aantal filmvoorstellingen. In Triangel wordt om 2 uur 's middags een jeugdvoorstel ling gegeven. Vertoond wordt de" film' Geen Bommen maar knopen. Om half zeven 's avonds is er een voorstelling voor jongelui van 12 tot 16 jaar en om kwart voor negen voor boven de 16 jaar. In beide ge vallen wordt de kleurenfilm Ho liday in St. Tropez vertoond. De film Geen bommen maar kno pen wordt zaterdagmorgen om half elf in het kerkcentrum Holy voor de jeugd van deze nieuwe stadswijk vertoond.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 1