re Clubkampioenschap R.C. Schiedam n ONGEÏNSPIREERD JULIANA VERLIEST VAN SIGI Geen fusie Uitslag VOB- Demos 1-2) had groter kunnen zijn Schiedam en ODI komen verrassend tot winst m voetbal Sü 11 1 §e Aftredende voorzitter hengelsport vereniging onderscheiden lm Kinderfeestje van studenten p| Ru ud Pi j per maakt nieuw Kringrecord Diploma clubtrainer gehaald JOOP HOU DIJK RVB-voetbal I MAART ,JcHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG 23 MAART 1970 L. 1 Wielrennen SSi - - - - - Zwemmen Volleybal D RZ-HEKELIN GEN 3-3 Korfbal VERRASSEND SUCCES r 1 VOB-DEMOS 1-2 WILTON-BELVEDERE 0-1 INDUS- SCHIED. BOYS 5-3 traat 35 s NV. Filmkring: cr«l ederlandse kortj •toning van P P.v.d.A. A.B.O.P, A.R. Studievrienden I ;en groepstentooJ :lub Schiedam! tures en tekent gelconcert ke dag van 14 toll 19.30 uur 13.30 tot 141 aaruit van :aam- ienste iving. ia en van Marais Brinkman twee ritten aan de leiding BK y,i S.vY jam Manus Brinkman blijft onverwoestbaar. Zondag, tijdens het clubkampioenschap van de R. C. Schiedam, legde hij beslag op eerste plaats bij de amateurs. Manus zag zelfs nog kans het pe loton te dubbelen. Meteen na de start werd er hard aan getrokken. Fr was niemand die het durfde wagen er alleen tussenuit te gaan. pe sterke wind zou te veel van hun krachten hebben gevergd. «ia tien kilometer demareerde Manus Brinkman. Het was een goed gekozen moment. Hierna begon de „veteraan" langzaam te bouwen aan een voorsprong. Fen voorsprong die steeds gro- Zonder veel moeite lukte het aan fer werd omdat Manus „goed «rmirman «m had** t» zat". lomdat er in het peloton renners waren die elkaar „in de wie len" reden, kreeg niemand de kans bij Manus te komen. Jan Breur stapte na dertig kilome ter van zijn fiets waarna nog enkele renners de pijp aan Maarten gaven. door een krapptl olgende rond vul atste fase van dt| d werk van Frilil i SZC ombuigen! imers in de eer-l gevolgd door cal ;r weer voor i werd gezet, lekei noten vertaal r Freher conti goede spel. Dtl veldspelers venl iel mogelijk hel !C de numeriek! ist te overlever.| in Smits, die i Bruin overgaf! at bij SZC, 6—5.1 herenteam all ider Ruud Krei het Rotterdamsl I te kloppen. SZCI meer en sneltel rvrienden, maal et veel te wensel vele schoten S| rdamse doel werf rd troffen van de hand vat| rwamen, het net veel invall^l m ging tegen 4 ïhell uit Vlaan#! ;en onder. Dei 3 jeugdcompe®! ;ens A-De Dei'! B—-Poseidon t>~| -Poseidon 4— ISchiedam/Vlaardingen De man die zich in 1960 heeft beij verd om de verdeeldheid in de Schiedamse hengelsportwereld te doen beëindigen, de heer A. van Breda, is vrijdagavond tij dens de jaarvergadering van de Hengelsportvereniging Schie dam en Omstreken in het ,,goud" gezet. De heer Van Breda heeft op de jaarvergade ring zijn plaats als voorzitter afgestaan aan een jongere kracht. Dat is de heer B. Sleeu- wenhoek (36), die in de plaats van de heer Van Breda, als voorzitter werd gekozen. Het werd de heer Van Breda alle maal een beetje te veel. Hij hoopt binnenkort zeventig jaar te worden en zijn functies in de hengelsportwereld zijn legio. Buiten het voorzitterschap van Schiedam en Omstreken, is hij ook nog bestuurder van de Be- heerseenheid voor het Brielse Maascomplex, maar tevens van de Federatie Zuid-West Ne derland. Toen de heer Van Bre da zeven jaar geleden voorzit ter werd van S. en O. telde de vereniging ongeveer 100 leden. Dit aantal is inmiddels geste gen tot rond de 2400 Hij was tevens de grote animator van de fusie tussen de vele klei ne verenigingen die er in Schie dam bestonden Voor dat alles werd hem vrijdag voor het front van de vergadering nog eens nadrukkelijk dank ge bracht. Het was penningmees ter Cor Faasse die hem namens het bestuur de gouden speld van de vereniging op de borst heeft gespeld. Een krachtig ap plaus van de aanwezige leden benadrukte nog eens wat Van Breda voor de hengelsportlief hebbers heeft gedaan en nog doet. Onder zijn leiding is het gelukt om in het Beatrixpark en de wateren rond Kethel tot een van de mooiste visplekken in Nederland te maken. Manus Brinkman om beslag te leggen op de eerste plaats, tweede werd Hans Rietkerken, derde Jan Binkman en vierde werd Peter van Wijk. De strijd bij de nieuwelingen gaf meer spanning te zien. Hier konden Dolstra, Meeldijk en Olsthoorn èen ronde voorsprong nemen. Hier moest de spurt de beslis sing brengen. Met een halve lengte voorsprong ging Dolstra als eerste over de meet. Klaas Koetje was opnieuw de sterkste bij de aspiranten en kon ook nu winnen. Bij de dames legde Alie Janssen beslag op de eer ste plaats. De stand na twee ritten is bij de amateurs: 1. Manus Brinkman 4 pnt.2. Jan Brinkman 4 pnt.; 3. Peter v. Wijk 6 pnt.; 4. Hans Rietkerken 7 pnt.; 5. Jan Breur 13 pnt.; 6. Cees Vrolijk 15 pnt.; 7. Jan Bergkotte 16 pnt.; 8. Bob Bals 17 pnt.; 9. Jan Ham 18 pnt.; 10. Boy Kanselaar 24 pnt.; 11. Jan Voorsluys 24 pnt.; 12. Henk Ensing 24 pnt. Nieuwelingen: 1. Fedder Dolstra 2 pnt.; 2. Richard Meeldijk 4 pnt.; 3. Cees Olsthoorn 7 pnt.; 4. Gerry Mak 7 pnt.; 5. Wim Heeze 12 pnt; 6. Wim Noote- boom 12 pnt; 7. Jaap Loef 12 pnt.; 8. Peter Dijkshoorn 24 pnt. Aspiranten: 1. Klaas Koetje 2 pnt.;' 2. Robby Meyer 4 pnt. Dames: 1. Alie Janssen 2. |l'ï het kader van Stutofes hadden de Amsterdamse studenten van STAUT een kindervoorstelling aangekondigd in de Odeon- schouwburg. jHet liep zaterdagmiddag öp een chaotisch feestje uit, waarop de hinderen zelf naar hartelust honden ronddollen met m hers en andere requisieten, ter- w'jl zij met allerlei primitieve slaginstrumenten zoveel lawaai honden maken als ze wilden. ^Regisseur Manuel de Morais, die en toe een zin uit zijn ver- "aaltje „Gupia de Indiaan' voorlas, had geheel op de zelf expressie van de jeugd gemikt n het daarbij zichzfi en zijn °nddansende medewerkers en noedewerksters wel bijzonder §emakkelijk gemaakt. J. A. F. mtm Schiedam Opnieuw heeft de 14-jarige SZC'er Ruud Pijper een bijzondere prestatie gele verd. Op nationale zwemwed strijden van PSV in Eindhoven heeft hij voor de eerste keer in een wedstrijd de 200 meter vlin derslag gewonnen. Ruud ein digde op dit bijzonder zware nummer, waaraan ook de beste seniorzwemmers van ons land deelnamen als 6de in de tijd van 2.32.3. Het betekende een nieuw SZC-clu-brecord, het oude stond op naam van Ruud Kra mer Freher in 2.50.9 en een nieuw Kringrecord van de Zwembond voor Rotterdam en Omstreken voor jongens onder de 14 jaar. Dat Ruud Pijper de laatste maanden in een uitste kende vorm verkeert blijkt wel uit de opgave van de KNZB be treffende de snelste zwemmers onder de jeugd in ons land sinds het begin van dit jaar. In zijn categorie van jongens on der de 14 jaar voert de Kethe- laar op 3 nummers de ranglijst aan. Op de 100 meter vlinder slag is hij met 1.07.-7 bijna 6 se conden sneller dan nummer 2. Op de 200 meter wisselslag is hij met 2.36.3 liefst 12 seconden sneller dan zijn naaste rivaal. Bij de 100 meter schoolslag staat Ruud Pijper met 1.21.8 als eerste geklasseerd. Zfjn clubgenoot Arno van der Heide is hier 4de met 1.24.7. Schiedam Geheel volgens de verwachtingen heeft Juliana een ne derlaag geleden tegen nummer twee op de ranglijst Sigi. Hoewel Sigi niet kon imponeren behaalde het toch een gemakkelijke over winning tegen een Juliana dat haar gedachten reeds bij de komen de, beslissende wedstrijd tegen Smash had. Het niet meespelen van aanvaller Aad Koremans bleek voor Juliana ook al een te groot gemis. Manus Brinkman was veruit de sterkste tijdens het club kampioenschap van de R.C. Schiedam. Hier gaat hij als overwinnaar over de streep met een ronde voorsprong op zijn achtervolgers. De eerste set bleek duidelijk dat Juliana niet in winstkansen ge loofde. Sigi kon doen wat het wilde en scoorde punt op punt. Pas bij de stand 113 voor Sigi begon Juliana weer tegenstand te geven maar kon niet meer De derde en j.aatste set werd^een verhinderen dat Sigi een 157- setzege behaalde. De tweede set leek Juliana te gaan knokken voor betere re sultaten. De aanval ging weer scoren en de verdediging slpot weer. In een volkomen gelijk opgaande strijd liep Juliana uit naar een 1012 voorsprong. Sigi met uitblinker, internatio nal, Jan Willem Mulder aan het hoofd nam onmiddellijk weer een 1312 voorsprong. Juliana rook echter tegen de verwach ting in weer winstkansen en nam weer een 1314 voor sprong. Enkele persoonlijke fouten van de Juliana spelers gaven Sigi weer de kans een 1614 setzege te behalen. De derde en laatste set werd n gaven Sigi weer de kans een 1614-setzege te behalen. duidelijke Sigi aangelegenheid. Met snel en gevarieerd aan- valsspel werd Juliana naar een 116 achterstand gespeeld. Spelverdeler Jan Pols groeide in deze set echter naar een gro te vorm en voorzag z'n aanval lers van sublieme set ups waar- door Juliana weer terug kon ko men tot 10li. Sigi herstelde zich echter en behaalde ook in deze set een verdiende 1510- setzege. De Julianaspelers gaan zich nu opmaken vóór de beslis sende wedstrijd tegen Smash uit Castricum. Schiedam Het kleine RVB-pro- gramma heeft toch nog een aantal bijzondere uitslagen op het scorebord gebracht. Ursus won met 10 van een zich sterk verzettend Bolnes. Demos kon ook weer eens winnen en wel met 21 bij VOB. FCN hield de zege met 10 ook al aan de magere kant. Wilton kreeg met het kleinst mogelijke verschil (1—0) klop van Belve dere. DRZ gaf in de slotfase de winst uit handen. Het werd een 33 stand. Schiedamse Boys kreeg met niet minder dan 53 klop van Indus. De spanning bij FCN tegen Nado is de gehele wedstrijd te snij den geweest. De Schiedam mers wonnen deze wedstrijd nipt met 1—0 en blijven een kleine kans op de titel in het vooruitzicht houden. Maar het mankeert de laatste weken dui delijk aan stootkracht in de Schiedamse aanval. Ook tegen Nado had FCN twee maal drie kwartier de beste papieren, maar de treffers bleven „op een na, uit. Een kwartier voor ■de rust kon Friederich eindelijk het net vinden. Deze stand bleef, onder grote spanning, tot het eindsignaal in tact. DRZ heeft tot een minuut voor het einde van de strijd tegen Hekelingen de beide punten m eigen huis gehad. Toen meende de scheidsrechter een straf schop aan Hekelingen te moe ten geven, waaruit de stand Schiedam - De waarnemend ohef van het Schiedamse Sport- fondsenbad, Cock de Geus en Peter van den Boom, beiden lid van SZC, hebben dit weekeinde in het Oostelijk Zwembad te Rot terdam het examen clubtrainer van de KNZB met goed gevolg afgelegd. Een andere SZC-kan didaat krijgt een herexamen. Schiedam De Schiedamse korf balwereld telt op dit ogenblik veel tevreden gezichten. Schie dam versloeg Zwervers met 7 5 en Odi verraste vriend en vijand door het onverslaanbaar geachte Kinderdijk met een 2 5 nederlaag naar huis terug te sturen. Succes ging zeer eer vol tenonder tegen koploper Terheyden, 12. Schiedam heeft na felle strijd een verdiende 75 overwinning op Zwervers behaald. Ger Over- kleeft zorgde voor 10, weldra gevolgd door een Dordts tegen doelpunt. Nel Majoor en Freek Veer maakten er 31 van, waarna de gasten de ruststand op 3—2 bepaalden. Vrij snel na de rust werd het 33 door een dubieus doelpunt, waaraan een luchtje van „verdedigd doelen" hing. De scheidsrechter zou hierna nog een paar maal mis tasten. Eerst onthield hij Schie dam een zuivere strafworp en even later weigerde hij te flui ten voor een Schiedamse over treding in het aanvalsvak. De Zwervers verdediging, wach tend op het fluitsignaal, bleef staan. Toen dit fluitsignaal niet kwam, kreeg Ger Overkleeft de gelegenheid 43 te scoren. 10 Minuten later scoorde dezelde speler nogmaals met een ver schot, 53. Zwervers wilde zich nog lang niet gewonnen geven en toen een Dordtse dame iets te veel vrijheid kreeg, was het raak, 54. Freek Veer herstel de de marge van twee doelpun ten door van achter de korf raak te schieten. De Dordtena- ren antwoordden hierop met een doorloopbal „volgens het tt II Schiedam kwam verrassend tot winst tegen Zwervers. Hier een aanval van Schie dam op de korf van de ploeg uit Dordt. mooi afstandsschot brachten de Kinderdijkers de stand op 21. Het werd 3—1 door Ria Zeeuw, die van een kleine onoplettend heid van haar tegenstandster gebruik maakte om de bal in de korf te deponeren. Vlaardingen Met de mogelijke inbreng van talentvolle jeugd uit de rijen van de Vlaardlngse amateurclubs naar Fortuna on derstreept de eerste-divlsieclub ten volle dat het zijn bestaans recht in Vlaardingen wil bewij zen en vooral gezond betaald voetbal wil spelen. Met daarbij de belangrijke voordelen van de amateurclubs. „Gezond be taald voetbal in een stad als Vlaardingen, dat naar de 100.000 inwoners stoomt, moet zonder meer mogelijk zijn", be vestigt Fortuna-praeses Joop Houdijk. „In welke vorm dan ook. Mogelijk via een stich tingsvorm die vanuit Fortuna wordt gevormd. Daarom zie ik in de toekomst ook geen fusie met om maar te noemen Schie damse clubs, zoals de geruch ten al jaren gaan". Niets is evenwel minder waar dat Fortuna het achterland, dat wil zeggen het Westland, in de na bije toekomst wil gaan betrek ken in zijn streven naar gezond betaald voetbal. Voorzitter Houdijk daarover: „We moeten onze hoop niet alleen vestigen op het sterk groeiende Vlaar dingen, maar ook op het ach terland, dat nu nog grotendeels is georiënteerd op de Haagse clubs Holland Sport en ADO. Zelfs voetballiefhebbers uit De Lier en 's-Gravenzande gaan wekelijks naar de Haagse wed strijden kijken, terwijl zij in feite het bestaan van Fortuna. dat veel dichter bij ligt niet af weten". derdijk voor de rust weten te De gasten zagen het gevaar en beslissen. Spelend in een hoog tempo en fel vechtend voor ie dere meter 'grond, gaven de Schiedammers hun tegenstan ders geen kans in hun eigen spel te komen. Door dit geïnspi reerde spel werden de Kinder dijkers meerdere malen over klast en de neutrale toeschou wer moet zich hebben afge vraagd welk team nu eigenlijk de ongeslagen lijstaanvoerder was. De 4—1 vdorsprong met de rust was de beloning voor dit harde werken. boekje", 6—5. Chris Niehot odi, met de wind in de rug begon- maakte even voor tijd aan alle --- - onzekerheid een einde door nummer zeven in te schieten. Een verrassend goéd spelend Odi heeft de wedstrijd tegen' Kin nen, had al direct succes. Een in de tweede minuut toegewe zen strafworp werd door Cos- tick Toussaint onberispelijk in geschoten. Vakgenoot Verhey zorgde na 10 minuten met een slim balletje voor 2—0. Met een probeerden wanhopig de ba kens te verzetten. Het onverzet telijke Odi stond dit zaterdag niet toe. Cees Passchier bracht met een fraaie doorloopbal 41 op het scorebord en hoewel nog enkele fraaie kansen gemist werden, werd dit de ruststand. Na de rust, met het windvoordeel aan hun kant, zette de geel- blauwe tegenstander de Odi korf onder zware druk. Echter, toen Hans Berman, enigszins tegen de verhouding in, met een ver schot 51 liet aanteke nen, was de strijd beslist. De gelegenheid om de score nog verder op te voeren werd door de witzwarten niet aangegre pen. De drie strafwprpen, die in de slotfase aan de Schiedam mers werden toegewezen, wer den alle drie gemist. 5 Minuten voor tijd gaven de gasten met hun tweede doelpunt de stand een wat dragelijker aanzien, 5—2. Met een voor korfbal lage score, heeft Succes met 1—2 van Ter heyden verloren. Dat dit wat geflatteerd aan de lage kant is, komt doordat de dames en he ren alle 11 toegekende straf- worpen misten. Succes miste er 4 en Terheyden 7. Henk Hass- feld vond voor de eerste maal de korf, maar dit kon wegens „lopen" in de ogen van de scheidsrechter geen genade vinden. Els Ruseier deed het even later beter en ze bracht de stand op 10. Terheyden bracht met twee goals de stand op 21. Ondanks heftige pogin gen van beide zijden werd niet meer gedoelpunt. naar 3—3 werd geschoten. Over de leiding van de arbiter was men na afloop in beide kampen niet erg best te spreken. „Niet capabel" was de meest zacht ste uitdrukking die te beluiste ren viel na afloop. Reeds in de derde minuut kwam DRZ aan de leiding. Piet van Os kon een goede aanval doeltreffend af ronden. Kort hierna werd een fout in de Schiedamse defensie met een doelpunt afgestraft: 12. Doelman Collé stond te ver voor zijn doel opgesteld en werd door een boogbal verrast. In de tweede helft combineer den de Schiedammers goed en namen het initiatief in handen. Dat resulteerde in de gelijkma ker gescoord door Van Os na goed aangeven van Van dei- Grijp, Toen in de 39ste minuut Van der Grijp via een vrije trap DRZ naar 3—2 schoot, leek de winst in Schiedam te blij ven. Waarom dat niet gebeurde las u in de aanhef reeds. De 2—1 zege van Demos had, als de kansen beter waren ge bruikt, veel groter kunnen zijn. De Schiedammers speelden een bijzonder goede wedstrijd. Ge zien daardoor kwam deze zege Demos geheel toe. Tien minu ten voor de rust scoorde Eef Freij voor Demos het eerste doelpunt. Na de hervatting kwam VOB fel terug en dat le verde de gelijkmaker op. De mos kon zich echter onder de druk vandaan werken. Het ging weer bouwen aan me nige aanval. Zes minuten voor het verstrijken van de speeltijd was het Martin Freij die De mos de zege bezorgde. Tegen zijn schot was dedoelman van VOB niet opgewassen. Een wel kome zege voor Demos. Een steeds fel aanvallend Wilton heeft van Belvedere toch een nederlaag te slikken gekregen. Het onophoudelijke aanvallende Wilton kon niet scoren en een uitval van Belvedere was vol doende de zege te pakken. Dat doelpunt viel na een kwartier spelen in de tweede helft. In die tweede helft was Wilton nog sterker dan in de eerste speel periode. De Schiedammers kre gen nog de kans om via een strafschop naast Belvedere te komen, maar Van der Zwam schoot de elfmetertrap naast... Weer verlies voor Schiedamse Boys dat bij Indus een knappe 5—3 nederlaag kreeg te slikken. Reeds binnen vijf minuten keek Schiedamse Boys tegen een 2 0 achterstand aan. Via 21 en 31 werd het kort voor de rust nog 32. Dat gaf de Schiedam mers nog wat moed voor de tweede helft. In die tweede helft echter liep Indus uit naar een 52 voorsprong aleer Schiedamse Boys de eindstand kon vaststellen op 53.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 3