S Gemeentel diensten open op Goede Vrijdag PSP stelt programma op voor verkiezingen Rijnmond Mr. Van Bochove verlaat PvdA Twee kranten voor één prijs r v* r Stormdölk uit museum verdwenen PSP (nog) niet met PvdA op één lijst Koopavond donderdag Disco-bar in De Doele ?oensdag 25 maart 1970 Broersvest 3 - telefoon 268091 ONAFHANKELIJK DAGBLAD- 97ste jaargang no. 23756 SCHIEDAM EN KETHEL i r KRITIEK - 1 11 SNUFFELPAAL rt 1 ¥Éj spelregeltest door de aspi- test van dc af- SCHIEDAMSCHE COURANT Levendige iscussie ver ntwikkeling inneestad I De leden van het Zeckadet- korps maken zich op voor de komende feestdagen. Op Koninginnedag en op Bevrij- dinsdag zullen zij allerlei demonstraties van hun kun nen geven. Hun schip de Jan van Gelder, zal dan wor den verhaald naar de Nieu we Haven, waar het vlak bij de Oranjebrug en de School straat een ligplaats zal krij gen. De activiteiten van het Zcekadettenkorps blijven overigens niet tot deze de monstraties beperkt bij het korps bestaan plannen om uit te breiden. Men wil de huidige sterkte 45 man verdubbelen. Meer over dez« plannen op één van onze binnenpagina's. Schiedam De voorlichtingsbijeenkomst over de ontwikkeling van de binnenstad in de aula van het Stedelijk Museum die gis teravond werd gehouden is de levendigste vergadering geworden van de bijeenkoms ten die tot nu toe in dit kader sijn gehouden. Aanleiding tot deze levendigheid was een bandopname, die leden van de groep Schie- dam-kabouterstad af lieten draaien. Op het bandje stonden de meningen van Schie dammers over hoe de binnenstad er in de toekomst uit zal moeten zien. De ondervraagde bleken geen blad voor hun mond te nemen en gaven in onvervalst Nederlands van hun wensen blijk. Sommige aanwezigen verlieten geschokt de stijlka mer van het Museum en wachtten op de gang tot het bandje was afgelopen, anderen keerden helemaal niet meer terug. Gijs Konings, vooraanstaand kabouter en schrij ver van de open brief aan b. en w. waar over wij in de krant van maandag schre ven, wilde aan de bandopname evenwel niet de waarde van een echte enkuête toe kennen. „We zijn gewoon een middag de stad ingegaan, de Hoogstraat, Nieuwland en we hebben dat een middag en een avond gedaan." Uit de steek proef bleek, dat de plannen bij de ondervraag den maar slecht waren overgekomen. Ondanks uitgebreide voorlichting was vrijwel niemand in staat, een antwoord te geven op de vraag, wat met het binnenstadsplein wordt bedoeld. Nadat in het begin van de opname de aanwezigen enkele plezierige ogenblikken hadden beleefd, werd de kritiek al snel sterker, ,,'k Zou t maar afzetten als ik jullie was." „Hier zijn we niet voor gekomen" en dergelijke interrupties kwa men al gauw naar voren. Eén van de aanwezi gen tot de samenstellers van de opname: „Als ik dit geweten had, was ik niet eens gekomen. Want het aantal baliekluivers en kringetjes- spoegers dat jullie daar hebben ondervraagd, kan geen enkele reële suggestie doen". Er ontspon zich een hevige discussie over het nut van het bandje waarbij over en weer harde woorden vielen. Eén van de deelnemers aan deze discussie meende echter, dat de gemeente in deze weinig schuld treft: „We zijn niet voor U gekomen. We zijn hier gekomen omdat we belangstelling hebben voor de uiteenzetting van de heer Van Gent en omdat de gemeente ons daartoe de gelegenheid geeft. Van deze mensen op dit bandje is geen zinnig woord te verwach ten, De gemeente moet de meningen aftasten die onder de bevolking leven, maar laten we wel bedenken dat dit erg moeilijk is. Enkele uitspraken van de ondervraagden: „Het 1 - Schiedam Op Goede Vrijdag, 27 maart, zullen dp gemeente lijke bureaus en diensten voor het publiek geopend, zijn. Het bureau Bevolking zal echter 's avonds gesloten zijn, maar voor de behandeling van pas poorten en visakten is het bu reau op donderdagavond van tot 8 uur geopend. De Gemeenschappelijke Openba re Bibliotheek, de filialen en de Jeugdbibliotheek zullen op Goe de Vrijdag 's avonds voor het publiek gesloten zijn. Het Stedelijk Museum is ook op vrijdag open. van 10 tot 17 uur. 's avonds is het museum echter gesloten. De beide Paasdagen is het Stedelijk geopend van 12 tot 17 uur. De koopavond van vrijdag wordt verschoven naar donderdag. Dan zullen de winkels tot 21.Ju uur geopend zijn. Schiedam De PSP in het Rijnmondgebied heeft voor de komende verkiezingen van de Rijnmondraad op 3 juni een programma^en een groslijst v8n kandidaten voor die raad opgesteld. De PSP heett met de PvdA en de PPR de afspraak gemaakt, dat de verkiezings programma's zullen worden uitgewisseld. Schiedamsc kandidaten op de voorlopige groslijst zijn de heer H. Kruijsliaar, mevrouw J. H. H. GerdingEggink, de heer E. Bleauw en de heren Den Hartogh en Ruigrok. |^chiedam in clubgebouw De Doele wordt vrijdagavond weer een disco-bar gehouden. De «wond begint om kwart over acht. De top veertig wordt ge draaid door Dries de Draaier. Iedere belangstellende is harte lijk welkom. Liesveld in Vlaardingen is een flop geworden. Geen kleine za kenman houdt het in zo n win kelcentrum vol. Moeten we zoiets dan hier ook hebben. „Schiedam is een vervallen plaats. Ze bouwen huizen in Ke- thel, maar weer zonder enige sfeer". Er waren ook wensen te beluiste ren- „Schiedam moet een mooi plaatsje worden. Holland moet Holland blijven en geen Amerika worden"; ,,Op de Lange Achterweg lijkt het ner gens naar. 't Moet geen platte boel worden. Er is hier geen binnenstad"; „Ze willen hier de hele boel omploegen, maar la ten ze 't maar laten zoals het is". Door de discussie die ontstond door de bandopname, kwamen de vragen over het plan zelf nas veel later aan de orde. De heer B. C. van Gent, éen van de opstellers, was weer aanwezig om toelichting te geven en de vragen van het publiek te beantwoorden. Eén van de vra genstellers had kritiek op de riolering in de binnenstad. ,,De Schie, de Lange Haven, de Buitenhaven en de Korte Haven zijn open riolen. Doet dit plan daar iets aan. We gaan nou wel een nieuw stadhuis bouwen waarin we ambtenaren kunnen fokken, maar deze middeleeuw se toestanden houden we. Als je bij die havens een snuffelpaal neer zou zetten, valt-ie flauw. De heer Van Gent antwoordde, dat zijn plan geen „technisch plan" is en dus wat dit betreft weinig concrete dingen kan zeggen, maar burgemeester H Roelfsema verzekerde de vraagsteller, dat de riolerings problemen met het realiseren van de gemeenschappelijke rioolwaterzuiveringsinstalla tie zullen worden opgelost". Op de vraag welke voorkeur voor welk plan er tijdens de voor lichtingsbijeenkomsten tot nu toe naar voren- is gebracht: plan A of planB, antwoordde de heer Van Gent diplomatiek: „Er zijn veel voorstanders van het plan B maar er zijn ook heel wat mensen die aan plan A de voorkeur geven". In het verkiezingsprogramma wordt op de eerste plaats ge pleit voor openbaarheid van be stuurlijke en ambtelijke instan ties. De partij wil, dat alle agenda's en besluitenlijsten van het dagelijks bestuur van Rijnmond openbaar worden en dat vóór beslissingen worden genomen hearings onder de burgerij worden gehouden. Ook wordt gepleit voor democratise ring van het ambtelijk appa raat. De Pacifisten willen het instellen van personeelsraden. Onder het personeel zouden zelfs groeps discussies moeten worden geor ganiseerd die eenmaal pet- week moeten worden gehouden. Als taken voor het. Openbaar Li chaam Rijnmond wijst de PSP aan: Ruimtelijke Ordening, economische ontwikkelings planning, verkeer en vervoer, woningbouw en woonruimte verdeling, industrialisatiebe leid, havenbeleid, volksgezond heid, waaronder is begrepen de milieu-hygiëne, de fysieke volksgezondheid en de psychi sche volksgezondheid, de re creatie zowel in de openlucht als binnenshuis (sport) bepaal de onderwijszaken en sociale voorzieningen. De PSP acht de huidige verhou ding Rijk-Rijnmond-Gemeenten niet aanvaardbaar en bepleit daarom de instelling van een agglomeratiefonds van waaruit Rijnmond zijn inkomsten ver krijgt. Verder wordt gepleit voor sprei ding van industrie buiten de randstad om te voorkomen dat de bevolkingsdichtheid in het Rijnmondgebied nog groter wordt. De partij acht het nood zakelijk, dat bij industrievesti ging een scherp selectief vesti gingsbeleid wordt toegepast van de industrie in de randstad, zeker voor wat betreft bij de Havengebieden. Uit oogpunt van werkgelegenheid in het Rijnmondgebied acht men gro te uitbreiding van de zeehavens niet noodzakelijk. Nodig zijn een goed overwogen nationaal beleid op dit punt met een de mocratisch gecontroleerd re gionaal havenbeheer, aldus het het programma. Bij het punt woningbouw en woonruimte verdeling wordt gepleit voor lagere huren in de nieuwbouw en bouw van wonin gen voor grote gezinnen en al leenstaanden. Snelle ontwikke ling van het metronet wordt eveneens bijzonder belangrijk geacht. Gepleit wordt voor snelle realisering van de metro trajecten Eendrachtsplein Marconiplein Nieuwland Vlaardingen en de lijn vanaf het Zuidplein na^r Spijkenisse en Hellevoetsluis en vanaf het Eendrachtsplein naar Om moord. Op het punt milieuhygiëne meent het programma, dat hinderwet en arbeidsinspectie over vol doende controleurs moeten be schikken. Als vanouds moet de BB volgens het verkiezingspro gram worden opgeheven. Een uniforme ambulance-regeling wordt eveneens bepleit. Verder dienen alle inrichtingen die er in Rijnmond bestaan zoals zie kenhuizen, bejaarden- en ver zorgingscentra te worden geïn ventariseerd. Nu reeds is men in het centrum begonnen met het aanleggen van de feestver lichting die straks tijdens de feestdagen het centrum weer een vrolijk aanzien zal geven. De lampjes zijn al opgehangen op de Broersvest en aan de Koe markt en nu wachten we maar rustig af. hoe feeste lijk Schiedam er straks op Koninginnedag en op Be vrijdingsdag uit zal zien Vlaardingen Uit het Museum voor de Nederlandse Zeevisse rij aan de Westhavenkade wordt een zgn. stormdolk ver mist van de Nederlandse Mari niers uit 1938. Deze dolk is 35 cm lang en heeft een houten handvat. Dit voorwerp wordt sinds zaterdag vermist. Het was geëxposeerd op de tentoon stelling „Toen jong en oud sa mengingen 1940-1945". Aange zien deze dolk uit particulier bezit komt, wordt dit gemis dubbel gevoeld. De recherche stelt een onderzoek in. Schiedam Mr. P. van Bochove, oud-wethouder van Schiedam voor de Partij van de Arbeid, heeft zijn lidmaatschap van deze partij opgezegd. Hij is sinds de oprichting van de Partij van de Arbeid in 1946 Kd geweest en he'eft 22 jaar als wethouder voor deze partij zit ting gehad in de gemeenteraad. „Het is meer een stilletjes weg-, gaan en veel wil ik er niet over zeggen. Een Nederlands burger is vrij om uit een partij te stap pen zonder het al te veel aan de grote klok te hangen. Mijn denkbeelden gaan meer in de richting van Democratisch Appèl en die van de partij DS '70. Bij deze partij heb ik mij overigens niet aangesloten. Dat hangt van de politieke ont wikkelingen af. Overigens kan ik in de Partij van de Arbeid terugkeren indien hét klimaat daar weer verandert", aldus de heer Van Bochove. Maassluis De afdeling Maas sluis van de Pacifistisch Socia listische Partij hield een leden vergadering waarin van be stuurszijde mededelingen wer den gedaan over activiteiten in 't kader van de komende ge meenteraadsverkiezingen. Langdurig is, aldus het be stuur, getracht om o.a. met de PvdA tot een gezamenlijke lijst te komen, waarvoor de aanwe zigheid van Nieuw Links in die partij wel motieven bood. De noodzakelijke voorwaarden daarvoor bleken in die partij niet aanwezig. Toch werd be sloten alsnog te trachten om te komen tot een combinatie met partijen die een duidelijke stel- lingname in de gemeenteraad betreffende tal van punten voorstaat. Over verdere stap pen worden binnenkort nadere mededelingen verwacht. De inwoners van Schiedam en Kethel profi teren van een unieke krantencombinatie. Voor de normale abonnementsprijs 13.75 per kwartaal) krijgen zij dagelijks de Schie damsche Courant met het Rotterdamsch Nieuwsblad, zoals dat ook in Rotterdam wordt bezorgd. Door deze nieuwe organisatie krijgt men nu dus naast de Schiedamsche Courant, die uit sluitend en zeer volledig plaatselijk nieuws brengt, ook nog het „algemene" Rotterdamsch Nieuwsblad voor het nieuws uit de Randstad, uit Nederland en uit de wereld. Probeer deze unieke combinatie eens gratis veertien dagen. Vul onderstaande strook in, doe hem in een envelop en stuur deze onge- OM frankeerd naar: Rotterdamsch Nieuwsblad, 1^1 antwoordnummer 834, Rotterdam. I Ik wil de Schiedamsche Courant het Rotterdamsch I 'Nieuwsblad 14 dagen gratis op proef. J Ik geef mij op als kwartaalabonnee. I Naam: I Adres: I I Plaats: doorhalen wat niet wordt gewenst.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 1