Tijdig aanvragen „Reispapieren" liggen weer hoof in de markt Mode voor alle maten bij Clauson ENHUIS MODE Nieuwe turnzaal in Babberspolder Meisje ernstig gewond hij aanrijding oor monteur gewond bij VAL VAN TRAP J. van Beuzekom chef financiën Utrecht Vaasliederen op carillon van Grote Kerk Dolle Mina's in politiek kaf ee maarx SCHIËDAMSCHE COURANT DONDERDAG 26 MAART 1970 JKEN VER ETC. :am 98 ct rHJEDAM 5 PRIJZEN VOOR Tel. 26.61.® door Huijssoon SCHIEDAM IS SOMS een stad van vreemde contrasten. Op de Parallelweg bijvoorbeeld vind je midden tussen een modern station en een nog modernere rijksweg een blok woningen, dat de naam woning in feite nauwelijks verdient. Het ene huis is er al slechter aan toe dan het andere, maar de scheuren in de muren zitten overal. Sommige huizen zijn niet meer bewoond. Hun ramen zijn dichtgespijkerd en- hun deuren geven -geen toegang meer tot de woningen. Vroeger waren er zelfs winkels, ze zijn nu alle gesloten. Achter de huizen ligt een troos teloos rommelveldje, in de straat zelf spelen de kinde ren, wellicht onbewust van de slechte situatie waarin ze moeten leven. (W televisie vo0t tijdelijk Werk elevisie uitzen. oor 8 uur a 8 uur. ersoonlijk alle ■dag van 19.00 uur IM 260844. lat de raad ■an het pand tot ontmoe- de jeugd een 200 beschik' hebben B en 1 de groep t pand gad' ubsidie van or de inrich* een bedrag zeggen als verwachten staties hun en verleend. en bij de or- er hoog ge* zij hun pr°" bben afge- aanwezigen gesteld vra* reeks negen len in de s°' Wonen aan de Parallelwe - nog steeds - een Want best is die situatie niet. De woningen aan de Paral lelweg verkeren ineen bij zonder slechte staat. Onbe kend is dit overigens niet, want bijvoorbeeld in 1960 en 1961 werd er in de gemeente raad al over gesproken. Het enige, wat bereikt is, is dat de huizen, die toen al op in storten stonden, zijn blijven staan en dat er enkele wo ningen, waar het echt niet meer mogelijk was, ze te la ten voortbestaan, zijn gea- moveerd. De bewoners van de Parallel weg leren met hun situatie te leven. Velen van hen zijn al vertrokken naar andere woningen in Schiedam of daarbuiten, maar de bewo ners die er nog zijn, kunnen weinig enthousiast zijn over de omgeving, waarin ze moeten wonen. Zij zijn als het ware ingesloten tussen het moderne snelverkeer, onzichtbaar voor het overige deel van de stad. Want vroeger, toen het oude station er nog was, kon men vanuit de huizen op de Pa rallelweg zo de stad in kij ken en wisten ze aan <je an dere kant van de spoorbaan, dat er op die weg ook nog mensen woonden. Het moderne stationsgebouw is er tussen gekomen. Bij de aanleg van een nieuwe spoordijk is de ellende be gonnen. De bodem is nu een maal nief erg solide op de Parallelweg en toen er ook neg werd begonnen aan de aanleg van rijksweg 20, was het hek helemaal van de dam. Er kwamen scheuren, erger zelfs, er kwamen ver zakkingen. De in 1922 ge bouwde huizen raakten ern stig in verval. De palen waarop ze waren gestut ble ven hangen in het veen en hebben eigenlijk hun draag kracht verloren. De tekeningen, die Maarten Kemper vandaag heeft ge maakt, brengen wellicht iets van deze sombere toe standen aan de Parallelweg over. De huren die de.bewo ners moeten betalen zullen niet aan de hoge kant zijn. wat hen wellicht aanleiding geeft om het nog even? uit te houden. Een aantal bewoners kijkt ook uit op de nieuwste vuilnisstortplaats van Schiedam, want aan de Parallelweg heeft de N.V. Vuil Afvoer Maatschappij zijn bedrijf gevestigd langs de spoorlijn. De woongemeenschap aan de Parallelweg leeft ondertus sen rustig voort. De huidige situatie, die toch echt niet van recente datum is, duurt voorlopig ook onverminderd voort. Voor de huizen staan veel fietsen en bromfietsen, auto's zie je er weinig. Kin deren spelen op het in niet al te beste toestand verkerende trottoir en kunnen zonder ge vaar af en toe de rijweg op rennen, want het verkeer dat er langs komt, is te ver waarlozen. Het blijft dus voorlopig bij het oude, daar aan de Parallel weg. Dat we door hier nog eens aandacht aan te beste den, niets nieuws vertellen, is ons bekend, maar het feit dat het wonen in deze huizen zachtjes gezegd een onple zierige zaak is, mag best nog eens onder de aandacht worden gebracht. Schiedam De 24-jarige ele-ktro- monteur W. C. v. d. Poel uit de Hendrachtstraait is gistermor gen in de Komiezenlaan van een trap gevallen, waarbij hij met zijn rug op een tafel en toen op be -grond terecht kwam. Hij is door de GG en'<JD naar hst sem- ziekenhuis vervoerd, waarna hij huiswaarts kon keren. De monteur was bezig m6t het aanbrengen van een ventilator bij de N.V. Banden centrum. Schiedam Bij de voorbereidingen die velen nu weer gaan treffen voor een vakantie in het buitenland, behoort onder meer de zorg voor de nodige reispapieren. Vooral in de voorjaarsmaanden is het in verband hiermee altijd druk op de betrokken afdeling van de ge meentesecretarie, zodat het zaak is niet tot het laatste moment te wachten met het indienen van een aanvraag. Dat spreekt te sterker omdat, bij alle bereidheid tot een zo goed mo gelijke dienstverlening, het niet mogelijk is de voorgeschreven pro cedure hij behandeling van de aanvragen te bekorten. Wie geen moeilijkheden wil moet dus zorgen tijdig zijn toeristenkaart of pas poort aan te vragen; een van deze beide documenten is nl. noodza kelijk voor overschrijding van de landsgrenzen. Schiedam De chef van de afde ling Financiën van de gemeen tesecretarie, de heer J. van Beuzekom, is met ingang van 1 augustus benoemd tot chef van de afdeling Financiën en Eco nomische Zaken van de: ge meente Utrecht. De heer Van Beuzekom zal zijn nieuwe func tie aanvaarden in de rang van hoofdadministrateur A. Vlaardingen In oktober 1968 besloot de gemeenteraad tot de bouw van een gymnastiekzaal in de oude binnenstad en wel bij de school in de Thorbecke- straat. Die zaal zou eerste zijn van een serie van acht, uit te voeren volgens het z.g. SET-sy- steem. Verschillende omstandigheden hebben b. en w. echter inmid dels doen besluiten de overige zeven zalen volgend een ander systeem te bouwen. Er is nu een urgentieverklaring ontvangen voor een tweede gymnastieklokaal en dat wil het college nu laten bouwen volgens het systeem van de N.V. Jarino in Roden en wel voor de scholen in de Babbers- spolder, op een terrein aan de Van Maanenstraat-Van Lim burg Stirumstraat. Voor bekostiging van de bouw hebben b. en w. de gemeent- radd een bedrag van f 330.000 gevraagd en voor de aankoop van toestellen f 37.500. Schiedam Stadsbeiaardier Cor Don zal op 2e Paasdag van twaalf uur tot half één 's middags een programma van paasliederen ten gehore bren gen op het carillon in de toren van de Grote of Sint Janskerk aan de Lange Kerkstraat. Schiedam Leden van de actie groep Dolle Mina uit Rotter dam komen vanavond in het po litiek kafee aan de'Nieuwstraat 12 vertellen wat hun beweging voorstaat. Wie belangstelling heeft voor de verder door te voeren emancipatie van de vrouw kan vanavond vanaf acht uur terecht in het politiek kafee, dat wordt gehouden in gebouw Sursum Corda aan de Nieuwstraat 12. De toeristenkaart B is twee jaar geldig (wordt ook wel „beperkt paspoort" genoemd) en kan ge bruikt worden voor reizen naar Andorra, West-Duitsland, Bel gië en Luxemburg, Ierland, Frankrijk, Griekenland, Groot- Brittannië, Noord-Ierland, Ita lië, Liechtenstein, Monaco, Oos tenrijk,San Marino en Zwitser land. Bij de aanvraag moeten twee kort tevoren gemaakte pasfoto's ingediend worden en eventueel eerder afgegeven reisdocumenten. Dat laatste geldt ook bij aanvraag van een paspoort; een reisdocument met een geldigheidsduur van 5 jaar, dat in principe alle landen 'ter wereld toegankelijk maakt. Een „verlopen" paspoort kan in bepaalde gevallen nog gebruik te worden; gedurende vijf jaar na afloop van de geldigheids duur kan men er nl. nog mee naar België, Frankrijk, West- Duitsland, Zwitserland, Luxem burg, Oostenrijk, Italië, Mona co en Andorra, hoewel de vei ligste weg natuurlijk het aan vragen van een nieuw paspoort blijft. In Schiedam kost een toe ristenkaart f 7,50 en een pas poort f 15. De behandeling van de aanvragen duurt een week. Schiedam Modehuis Clauson beschikt over een ruime collec tie voorjaars- en zomerkleding. Niet alleen ruim maar ook zeer gevarieerd in modellen en ma ten was de kleding die dit mo dehuis op een show in het Rijn mondhotel gisteravond toonde. Dat dames met een grote maat zich flatteus en toch modern kunnen kleden werd weer eens bevestigd. En ook dat zij als daar behoefte aan is, want het móet niet met de mode kun nen meedoen. Zo werd een deux-pièces getoond van een zachte pasteltint die dit jaar helemaal „in" is. De lengte van de rok net onder de knie wordt midi genoemd. De jongste in het gezelschap van vier mannequins toonde een se rie felkleurige, hippe jassen, ja ponnen, tuniekpakken. De ma rine-blauwe maxi-mantel met hard-rode accessoires heel charmant deed het wel bij het publiek. De collectie zomerjaponnen van Clauson is eveneens zeer uitge breid. Eenvoudige modellen van plezierig materiaal zoals Trevira 2000. Voor verlenging van een pas poort zijn de kosten ook f 15. Pasfoto's mogen geen „auto- matenfoto's zijn. Schiedam Op de kruising Burg. van Haarenlaan 's-Grave- landseweg is de 18-jarige kan toorbediende M. Rodenburg ernstig gewond geraakt by een aanrijding. Zij is met een schc- delbasisfractuur naar het gem. ziekenhuis vervoerd. Haar toe stand is ernstig Het ongeluk gebeurde toen zij door het rode stoplicht reed en ook geen voorrang verleende aan het van rechts komende verkeer. Zij werd gegrepen door een personenauto bestuurd door de 51-jarige R. W. T. H. uit Den Haag.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 3